DINSDAG 24 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 Handelsregister K. v. K. Opheffing. 6266. Dagel. Auto-dienst „de Transporteur", Gebrs. Korswagen Co., Leiden, de Wetstraat 29. Wijzigingen: 480. C. A. van Dongen, Leiden, Hoogewoerd 19, slijterij en tapperij. Uittr. E.: C. A. van Dongen, Leiden, d.d. 1 April 1934. Wijz. handelsn. in: Jae. J. Paardekooper. N.E.: J. J. Paardekooper, Leiden. 789. Naamlooze Vennootschap Technisch Bureau voorheen van Duuren, Leiden, Lan ge Mare 74. Uittr. Dir.: C. van Brero, Lei den. Uittr. Comm.: P. J. J. Verschoor, Lei den. De reserve-officier van Gezondheid 2e kl., B. M. Tordoir, wordt 28 dezer ontheven van zijn werkzaamstelling bij den genees kundigen dienst van het garnizoen hier ter stede. Verdacht van diefstal van geld uit de toonbanklade ten nadeele van den groente handelaar H. V. in de Groenesteeg, zijn door de politie aangehouden de 37-jarige P. v. B. en de 53-jarige P. V» d. W. Gistermiddag te 2 uur Is de 61-jarige mej. T. v. B. in haar woning aan de Lange- gracht van de trap gevallen, waardoor zij den rechter-enkel op enkele plaatsen brak. HULDIGING FIE CARELSEN. Na veel tegenstrubbelingen tengevolge van de ziekte van mevr. Fié Carelsen heeft gisteravond eindelijk dê huldiging van deze actrice in den Leidsohen Schouwburg plaats gehad. De huldiging had plaats na afloop van de achtste en laatste abonnémentevoorstel- ling, waarop het R'damsoh Hofstadtooneel heit blijspel „Om acht uur aan tafel" had opgevoerd. Prof. mr. E. Meyers, voorzitter van het Leidsche Schouwburgbestuur, sprak mevr. Carelsen toe, noemde haar een graag ge ziene gast in Leiden en sprak zijn waardee ring uit voor haar vlotte spel. Namens het Schouwburgbestuur overhandigde hij de jubileerende actrice een bloemruiker en een penteekening van Chris Lebeau. Namens het L. S. corps ontving mevr. Fie Carelsen ev eneens bloemen en een krans van de V.V. S.L. Tot slot dankte de actrice in een vlot en geestig speechje voor deze huldiging. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraalexamen rechtsgeleerdheid de da mes J. A. A. Vogelaar (Den Haag); J. J. L. Timmer (Den Haag); candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. J. J. L. Servatius (Assen); doctoraalexamen geneeskunde, de heeren Th. Wechgelaar (Den Haag); W. A. Nau- din ten Cate (Den Haag); candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heer W. H. Sprenger (Breda). UIT DE OMGEVING NOORDWIJK Motorclub „Sparta" Zaterdagmiddag j.l. werd door de M. C. „Sparta" een knob- belrit gehouden, waarvoor veel belangstel ling was. In het restaurant „De Zeeleeuw" werd het eerst geknobbeld, waarna de deelne mers te 2.15 uur werden gestart door den voorzitter, den heer Jac. de Lange. Con troleposten waren gevestigd te Voorhout, Noord wij kerhout, Lisse, Hillegom, Leiden en Katwijk. Om 3.40 kwam dt eerste deelnemer zich aan de eindcontrole melden. Waar succes sievelijk de deelnemers weer aankwamen, zoodat ondanks de drukte op de wegen der bezoekers van de bollenvelden vóór het be paalde tijdstip van 5.30 u. alle knobbelaars waren gearriveerd. De prijsuitreiking had Maandagavond plaats hetwelk een zeer geanimeerd ver loop had. De prijzen werden al volgt toe gekend: aan L. Korving op Arice, P. Ruyg- rok op Grindlay-Peerless, D. Uythoven op Douglas, J. de Lange op Grindlay-Peerleys, M. v. d. Wiel op Bayliss-Thomas, J. Bol huis op A. J. S., A. Korving op D.K.W. ter wijl aan A. Korving nog een extra prijs werd toegekend voor het hoogst aantal af gelegde kilometers. De organisatie alsmede de deelnemers aan de rit kunnen met voldoening op het behaalde succes terugzien. LAATSTE BERICHTEN RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De landbouwer B. van U. teZegwaart tegen wien door het O. M. ter zake van meineed 1 jaar gevangenisstraf is geëischt, werd veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf. TWEEDE KAMER. Verscheidene wetsontwerpen worden aan de agenda toegevoegd, o.a. het Wetsont werp tot bescherming der openbare orde. De voorzitter deelt mede, dat minister Co- lijn Verzocht heeft, het wetsontwerp tot wijziging der winkelsluitingswet (Zondag sluiting) voorloopig niet te behandelen. In verband hiermede verzoekt dr. Vos zijn initiatief-voorstel ter zake weder op de agenda te plaatsen. De Voorzitter zal dit overwegen. In de zitting der Tweede Kamer van he denmiddag is de behandeling der inter- pallatie-Kupers voortgezet. De heer de Visser (C.P.) dient zelf standig een motie in. De heer A a 1 b e r s e (R. K. Staatspartij) Wijst op de psychische en ethische gevol gen der werkloosheid, vooral op het plat teland. Hij meent echter, dat de kwestie van den Steun moet bekeken worden in het licht van het verkrijgen van voldoende werkgelegenheid, waarmee ook enorme bedragen gemoeid zijn. Het belang, gele gen In het scheppen van Werkgelegenheid, acht spr. het grootste. Spr. vraagt, óf met steunverlaging niet even had kunnen wor den gewacht tot vaststond, wat zal worden gedaan Voor werkverruiming. Spr. geeft Vermindering van huurtoeslagen in over weging, omdat deze toeslagen huurvêrlaging tegenhouden. De stemming over de motie houde men aan tot na het debat over het 60-millioen ontwerp. ,De heer Lingbeek (Herv. Staatspar tij) staat aan de zijde van den heer Ku- pers, zoolanger nog zooveel geld naar de kloosters gaat Dr. Vos (Vrijheidsbond) staat aan de zijde der regeering in deze. De heer Kuiper (R. K. Staatspartij) zegt, dat de minister niet heeft kunnen aan- tóonen, dat steunverlaging noodzakelijk is. DE WINKELSLUITINGS- ONTWERPEN Telegrafische aandrang tot behandeling van den Ned. R.K. Middenstandsbond De Ned. R.K. Middenstandsbond zond per 23 April het onderstaand telegram aan den Voorzitter van den Ministerraad: „De Ned. R.K. Middenstandsbond dringt wegens ernstig geschade en bedreigde eco nomische belangen, als herhaaldelijk bree der uiteengezet, met meesten klem aan op spoedige behandeling en tot standbrenging beide ontwerpen „Winkelsluitingswet". DE HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN ENGELAND. Naar wij vernemen, vertoeft de direc teur-generaal van Handel en Nijverheid, dr. Hirschfeld, momenteel in Londen om de besprekingen over de regeling der han delsbetrekkingen tusschen Gróot-Brittan- nië en Nederland voor te bereiden. Deze onderhandelingen zullen naar alle waarschijnlijkheid in de tweede week van Mei een aanvang nemen. De delegatie van Nederland zal onder leiding Staan van dr. Hirschfeld. Hoe de degatie verder zal zijn samengesteld, staat op dit oogenblik nog niet vast. Wel kwam ons ter oore, dat het in het voornemen zou liggen, dat profes sor van Gelderen, van het Departement van Kolohiën deel van de delegatie zou uitma ken, speciaal met het oog op de groote ko loniale belangen, welke bij de onderhan delingen met Engeland zijn betrokken. Echter bestaat ook de mogelijkheid, dat de heer van Gelderen naar Indië zal vertrek- kenter bijwoning van de conferentie met de Japansche delegatie. Men neemt aan, dat de Nederlandsch- Engelsche onderhandelingen gerulmen tijd zullen duren. HET CRISIS-TUINBOUWBESLUiT 1934. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale deelt mede: Het Crisis-Tuinbouwbesluit 1934 staat het in voorraad hebben, verhandelen of verwerken van gewassen van den tuinbouw slechts toe aan aangeslotenen bij de Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale. Om als aangeslotene door de Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale te worden erkend, kan een handelaar of verwerker van tuinbouwgewassen zich wenden tot de organisatie, waarbij hij als groenten- en fruithandelaar of verwerker is aangeslo ten. Het is namelijk de bedoeling om de er kenningen middels de bestaande organisa ties te doen plaats vinden. Plaatselijke afdeelingen van kooplieden bonden wenden zich dus te dezer zaken tot hun vakbonden, die ten aanzien van den gang van zaken ten volle zijn ingelicht. Ook de erkenning van hen, die «ich niet bij een bond of plaatselijke koopliedenver- eeniging hebben aangesloten of wenschên aan te sluiten, kan via een dezer organi saties plaats vinden. Indien van de zijde van een handelaar daartegen geen bezwa ren bestaan is het zelfs wenschelijk, dat dit geschiedt en daarom zal zulks door de Ne derlandsche Groenten- en Fruitcentrale worden bevorderd. De erkenning van hen, die dit eventueel om een of andere reden niet wenschen, zal eerst kunnen plaats vinden, nadat de erkenning via kooplieden-organisatie heeft plaats gevonden. Uitdrukkelijk wordt er nog op gewezen, dat slechts éénmaal voor denzelfden per soon een aanvraag-formulier mag worden ingevuld. Zij, die van meerdere organisa ties lid zijn, moeten hiermede wel rekening houden. Op plaatsen, waar meerdere han delaren-organisaties bestaan, is het zeer wenschelijk, dat door samenwerking bijv. door het instellen van een commissie uit de gezamenlijke besturen dezer organisaties medegewerkt wordt om de erkenningen van handelarên op de gewenSchte wijze te doen plaats vinden. Mr. L. A. M. SASSEN, t In ruim 60-jarigen ouderdom is te 's Gravenhage overleden mr. L. A. M. Sas sen, vice-president van het Haagsche Ge rechtshof. De thans ontslapene Werd 30 Augustus 1873 te 's-Hertogenbosch geboren. Na het gymnasium in zijn geboorteplaats te heb ben doorloopen, koos hij de studie der rechtswetenschap aan de Universiteit te Utrecht, waar hij 30 November 1897 op stellingen promoveerde. Een drietal jaren, n.l. van 18991902, oefende mr. Bassen de advocatuur uit en werd daarna benoemd tot ambtenaar ter Provinciale Griffie van Noord-Brabant. Gedurende 6 jaren bleef hij in deze functie en in 1908 trad hij irt de zittende magistratuur, n.l. als kantonrech ter te Weert. Twee jaren later evenwel verliet hij deze plaats weder, doordat hij met ingang van 11 Februari 1910 benoemd was tot rechter in de arrondissements rechtbank te Amsterdam. Aan de beoor deeling van vele belangrijke rechtszaken heeft hij in die kwaliteit, welke hij tot 1922 bekleedde, een werkzaam aandeel gehad. Toen in 1922 een vacature van raadsheer in het Gerechtshof te 's Gravenhage was ontstaan, werd mr. Sassen als zoodanig benoemd. Hij stond bekend als een scherpzinnig jurist, wiens arresten uitmuntten door een keurige verzorging, gepaard gaande aan bondigheid en zakelijkheid. In zijn advie zen drong mr. Sassen steeds direct tot de feiten door. Het was dan ook geen wonder, dat hij verleden jaar, toen er een vacatuie van vice-president was gekomen, met in- j gang van 27 Juni 1933 werd benoemd in de nieuwe functie van het hooge rechts- college» welke hij tot zijn dood heeft be kleed. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van mr. L. A. M. Sassen, zal Vrijdag a.s. geschieden op de R. K. Be graafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag, na afloop van de plechtige uitvaart. HET 10de INTERNATIONALE ZUTVEL- CONGRES. Gemeld wondt: In tegenstelling met de aanvankelijke verwachting blijkt voor dit congres veel belangstelling te zijn. j Door bemiddeling van het Nationaal Co mité van den Intern. Zuivelbond hebben zich fiiet minder dan 62 leden voof hét con gres laten inschrijven, waaronder 13 da mes. Van ongeveer 45 leden is het békend, 1 dat zij het congres zullen bijwonen. R. K. MIDDENSTANDSBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Vergadering van het Hoofdbestuur. In de bijeenkomst van het Hoofdbestuur op Vrijdag 20 April j.l. werd met eenige vriendelijke woorden door den voorzitter, den heer Struycken, de nieuw benoemde directeur van het Centraal Hanze Bureau, de heer J. Bakker, geïnstalleerd. Mededeeling is gedaan van de per 1 October 1933 verleende erkenningsverkla ring als vakbond aan den Ned. R. K. Sme- denpatroonsbond. Ten opzichte van den 6den Ned. Katholiekendag zal worden ge tracht de deelname zoo groot mogelijk te doen zijn. In ontkennenden zin werd de Vraag beantwoord of een bestuurslid van een neutrale vakorganisatie tevens lid kan zijn van de R. K. Middenstandsvereeni- ging, dit naar aanleiding van een schrijven van één der afdeelingen. Nu het Ö.S.B.- program naar buiten is uitgedragen, wórdt de vfaag gesteld, of ér in deze een taak ligt ook voor den diocesanen Bond ter ver wezenlijking van genoemd program. Waar de uitwerking van dit program voor een groot deel de taak zal zijn van den N. R. K. M., zeil toch getracht worden, ook door het Diocesaan Hoofdbestuur rechtstreeks waar mogelijk de verwezenlijking ervan te bevorderen. Betreffende de „wijziging winkelslui tingswet", welke door het heengaan van Minister Verschuur dreigt te worden ver schoven, zullen ten spoedigste bij bevoeg de instanties nadere stappen worden ge daan. Vervolgens werd kennis genomen van de balans van het Incasso- en Informatiebu reau. Algemeen was men van meening, dat door dit Bureau in den korten tijd van zijn bestaan al zeer veel in het belang van den middenstand is gedaan. Den gewezen directeur van het Centraal Hanze Büre-au, mr. F. J. H. Bach, die thans ter vergadering verscheen, werd door den voorzitter in hartelijke woorden dank ge bracht voor alles, wat hij in de afgeloo- pen jaren in deze functie heeft gepresteerd, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat het hém in zijn nieuwe functie van direc teur van het Bureau van den Ned. R. K. Middenstandsbond goed moge gaan. GESTRAND EN WEER VLOT. Omstreeks één uur vannacht strandde op het Bornrif ten Noord-Westen van Ame land een stoomtrawler van onbekende na tionaliteit. De reddingsboot „Brandaris" van Terschelling voer uit, doch kon halver wege terugkeeren, daar het schip te ruim vijf uur hedenochtend op eigen kracht vlot kwam en zijn reis vervolgde. TWEE HUIZEN AFGEBRAND. Hedenochtend zijn twee huizen, respec tievelijk bewoond door de weduwe Bosman en den heer W. Bosman aan den Arnhem- schenweg te Rheden tot den grond toe afge brand, De brand ontstond in de worting van de weduwe Bosman, doch sloeg door den vrij sterken wind naar de achtergelegen woning van den heer Bosman over. De brandweer stond machteloos tegenover de vlammenzee. De geheele inventaris der twee huizen is mede een prooi der vlammen geworden. De huizen en inboedel waren laag verzekerd. ZOETERWOUDE. De toestand van Deken Jansen. Naar wij vernemen blijft de toestand van den hoogeerw. Deken onveranderd ernstig. Hoewel de ziekte gedurénde de laatste da gen niet verergerd, moet toch de toestand zeer ernstig Worden -'enoemd. STORM EN OVERSTROOMINGEN IN NOORD-ITALIE MILAAN, 24 April (V.D.) Tengevolge van den storm en den hevlgen regenval in Noord-Italië komen op verschillende plaatsen overstroomingen voof. De stand van het Lago Maggiore is in de laatste 24 uur meer dan 50 cM. gestegen, De Po en de Adigo (Etsch) zijn op vele plaatsen buiten hun Oevers getreden en op verschil lende plaatsen is dê waterstand van de Po vier meter boven onrmaal. Op vele plaat sen zijn de straatwegen overstroomd, zoö- dat het verkeer omgeleid moet worden. Te Biella werd eén 37-jarige man dóór een windhoos gegrepen en in het wóter geslingerd, Waarna hij door de golven weer op den oeVer werd geworpen, waar hij vele uren later zwaar gewond werd ge vonden. Ook den provincialen straatweg van Va- rallo naar Alagna kwam een lawine neer, waardoor het verkeer werd versperd. De jaarbeurs te Varailo moest tengevolge van het noodweer tot 1 Mei worden uitgesteld. In de Dolomieten is overal opnieuw sneeuw gevallen. De temperaturen Zijn stc-rk gedaald. Aan de Riviera woedt de storm eveneens met groote heftigheid. Te Genua moesten de schepen hun ankerkettingen versterken. Verscheidene schepen, waaronder ook van groote afmeting, hébben hun vertrek uit gesteld. Groote schade richtte de Storm in de haven van Savona aan. Een nieuwge bouwde pier werd over een lengte van 50 meter door de golven vernield, terwijl de golven over een ander havenhoofd heen sloegen en het nabij de de haven gelegen spoorwegemplacement in groot gevaar bracht. Meer dan honderd spoorwagons werden tegen en door elkaar geslingerd en voor een groot gedeelte vernield, terwijl de rails uit dén grond werden gerukt. GROOTE BRAND IN NOORD- HONGAARSCH DORP. BOEDAPEST, 24 April. (V.D.). In het Noord-Hongaarsche dorp Verpelet is gister middag waarschijnlijk door wegwaaiende vonken uit een schoorsteen brand ontstaan, die hedenmorgen nog voortduurde en toen reeds 25 woningen met stallingen en bijge bouwen in de asch had gelegd. De brand kreeg gelegenheid zich snel uit te breiden, doordat het grootste gedeelte der dorpsbe woners naar een jaarmarkt in de buurt was, zoodat er in het dorp zelf slechts wei nig krachten voor het blusschingswérk be schikbaar Warén. TYPOGRAAF WEGENS ZETFOUT GEARRESTEERD. FRANKFORT, 24 ApriL (V.D.). De chef- zetter van de „Essener Volkszeltung", hét voormalige Katholieke Centrum-orgaan, is wegens een zetfout gearresteerd. Aan het einde van de tekst van het felicitatie-tele gram van Rijkspresident von Hindenburg aan Rijkskanselier Adolf Hitler, waarin de President den Kanselier gelukwenscht met zijn verjaardag, hém dankt voor het op bouwwerk en den wensch uitspreekt dat hij nog menig jaar zijn werk zal mogen voortzetten, kwam inplaats van het aan gegeven uitroepteekei, een vraagteeken te staan. DE UITVOER VAN HORLOGES. ..BERN, 24 April. (V.D.). Vergeleken met de cijfers van 1933 is de uitvoer van horlo ges uit Zwitserland gedurende het eerste kwartaal van dit jaar gestegen. Uitgevoerd werden in het eerste kwartaal van dit jaar 2.167.075 horloges ter waarde van 14.960.129 francs tegenover 1.799.887 horloges ter waarde van 13.002.642 francs in het eerste kwartaal 1933, hetgeen dus een vermeerdering van 367.188 horloges en 1.957.487 francs beteekent. JACHT OP VROUWENHOOFDEN. TORONTO, 24 April. (V.D.). De politie alhier heeft een man gearresteerd, die in het bezit was van 24 vrouwenhoofden. Bij nader onderzoek bleek, dat men niet met een Sioux Indiaan te doen had, die het barbaarsche scalpeeren beoefende gelijk zijn voorvaderen, doch dat de hoofden, die van was bleken te zijn, afkomstig waren uit de uitstalkast van een dameshoeden zaak. LEIDEN, 23 April. Groentenvelling. Per 100 stuks: Bloemkool I 626„ pieterselie f 1.50—2.60, prei f 1.00—2.50, radijs f 1.00 2.80, kropsalade f 0.504.00, selderie f 0.501.10, per 100 kg.: kroten, gek. f 4 6, witloof f 113, postelein f 18—22, spina zie f 2.504.00, uien f 1.202.70, wortelen f 1.509.00, andijvie per kist 70 cent. 23 April. Vette Varkens. Totale aan voer 342 stuks, waarvan 318 zwaar 3536 cent en 24 licht 3132 cent per kg. levend gewicht. Handel zeer matig. BODEGRAVEN, 24 April. Kaas. Aange voerd 267 partijen Goudsche kaas, allen met rijksmerk, totaal 11.238 stuks, wegen de 101.142 kg. Prijs met Rijksmerk le soort f 18—21, 2e soort f 15—17. Handel flauw. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hermanus, z. van W. Nieuwenburg en J. Kuijser Cornelis, z. van C. Langezaal en M. K. Franssen Lo- dewijk Franciflcus, z. van B. Nieuwenhui- zen en E. C. v. Steenbergen Johannes Antonius, z. van A. Klöckner en I. F. HörS- gen Gerrit, z. van J. v. d. Oever en M. Chr. Gartner Hendrik Johannes Corne lis, z. van H. J. C. v. Driest en P. C. V. Dijk Johannes Gerard us, z. van J. Th. v. d. Berg en J. M. Mens Johanna Cor nelia, d. van W. M. v. d. Berg en P. J. v. d. Stap Alida, d. van H. v. d. Keur en J. Overduin Jacob, z. van V. E. Bloêm- koper en J. den Hartog Willem, z. van J. de Roode en A. de Wit Leo, z. van II. Riethoven en J. M. W. Bonte. Gehuwd: G. J. A. Juffermans jm. en A. Griffioen jd. W. Wallaart jm. en E. J. M. Tibboel jd. Overleden: A. M. v. Dissel-Velthuy- zen vr. 49 j. J. Heemskerk m, 72 j. Luxor: Volwassenen. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Roxy: Afgekeurd. ROTERDAM, 24 April. Vee. AanvoeT: 5239 stuks vee. 218 paarden, 3 veulens, 1709 magere runderen, 674 vette runderen, 215 vette kalveren, 149 graskalveren, 2028 nuchtere kalveren, 160 schapen en lamme ren, 3 varkens, 34 biggen, 47 bokken of gei ten. Prijzen per kg.: vette koeien 5560, 4852 en 3842 cent; vette ossen f 5066, 4448 en 3640 cent; stieren 5054, 4648 en 4042 cent; Vétte kalveren 80—90, 60— 70 en 4555 cent, schapen 44, 39 en 34 cent lammeren 46, 41 en 35 cent; graskalveren 48, 44 en 39 cent, nuchtere kalveren 21, 16 cent, slachtpaarden 44, 38 en 34 cent. Prij zen per stuk: schapen f 221510, lamme ren f 191210; nuchtere slachtkalveren f 754; nuchtere Fokkalveren f 2014 10, biggen f 86, slachtpaarden f 140 105—80, werkpaarden f 16012580, hit ten f 907060, stieren f 240180—140, kalkoeien f 255ƒ205150, melkkoeien f 250200150; vaarzen f 13010585; pinken f 95—7050; graskalveren f 6040 28 biggen per week f 1.20—1.10. Overzicht Vette koeien en ossen, aanvoer minder, handel willig, prijzen iéts stijver tot 2 cent boven noteering. Stieren, aanvoer als vori ge week, handel iets vlugger, prijezn iets hooger; Vette kalveren, aanvoer korter, handel flauw, prijzen lager tot 10 cent bo ven noteering. Schapen en lammeren, aan voer korter, handel kalm, prijzen als gis ter. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aan voer ruimer, handel vlug, prijzen iets hoo ger. Biggen, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd. Paarden, aanvoer rui mer, handel lui, prijzen stationair. Kalf- en melkkoeien, aanvoer korter, handel kalm, prijzan geen verandering. Vaarzen en Pin ken, aanvoer minder, handel flauw, prijzen onveranderd. Graskalveren, aanvoer ruimer handel traag, prijzen als vorige week. Voor de C. R. C. pl.m. 75 rundéren en 80 nuch tere kalveren aangekocht. WISSKLNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 57.79 Londen 7.55 New York ].465/8 Parijs 9 753/8 Brussel 34 58i/2 Zwitserland 47.85 Milaan 12 57l/2 Madrid 20 20 Oslo 37 95 Kopenhagen 33 75 Stockholm 38.95 Weenen Praag 6.15 Boedapeat Prolongatie 1 3/4 pet. BEURSOVERZICHT Ter beurze van Amsterdam was de han del over het geheel genomen wat levendi ger, doch de stemming was er niet op ver beterd. De onzekere monetaire politiek in de V, S. heeft den bodem gelegd voor een reactie, want zij is een van de voornaam ste oorzaken van de ongeneigdheid van het pubzliek om fond*sen op te nemen. Zoodra het aanbod om de één of andere oorzaak grooter wordt, volgt dan ook een reactie. Heden was dit aanbod vrij omvangrijk, spe ciaal in Kon. Olies, die voor Fransche re kening werden verkocht. Het grootere ver trouwen in de Fransche franc heeft een einde gemaakt aa i de vlucht van Fransch kapitaal in büitenlancLche fondsen en heeft zelf aanleiding gegeven tot verkoopen van dergelijke papieren. A'dam kon het aan bod niet verwerken met het gevolg, dat Kon. Olies tot 150 pet. terugliepen. Ook obligaties Kon. Olie waren zwak, Ameri- kaansche soorten werden hooger afgedaan. Van de Industrieêlen waren Philips het slachtoffer van Fransch aanbod; de notee ring daalde 2 pet. Unilesvers en Ned. Ford bleven op peil. Aku's liepen 1 pet. terug. Rubbers boden weerstand. A'dam Rubbers schommelden rondom 105 pet. Tabakken ondergingen weinig wijziging. Deli Bata- via's verloren 1 pet. Scheepv. lagen buiten te belangstelling. Van de Mijnwaarden wa ren Redjangs gezocht, hetgeen tot een koersstijging van 7 pet. leidde. Amerika nen waren verdeeld. Koperfondsen waren vaster in verband met de onderteekening van de koper-code. Duitsche obligaties la gen vaster. Youngleening steeg 1 pet. Ned. Staatspapieren varen eenigszins onregel matig. De 4 pet. leening 1934 en Indische leeningen neigden tot réactie.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3