DINSDAG 24 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 UIT DE RIJNSTREEK GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE HAARLEMMERMEER Geboren: Hendrik z. van E. Eikelen boom en G. Hodde Simon Wilhelm z. van Th. P. G. J. Muus en J. Ferron Dieuwertje d. van K. van Keulen en P. D. Baardse Sijtje d. van C. Sauer en J. B. W. J. Mol Franciscus z. van G. van Steeg en L. van Laarhoven Mida Sophia Jo hanna d. van L. van Groenigen en H. S. van Ruijten Gerda d. van J. Oudshoorn en M. J. de Bruin Sophia Maria d. van G. Degenaars en C. Guldemeester. Ondertrouwd: P. J. van der Steijle 26 j. en W. Tool 26 j. A. Kamp 23 j. en L. Grevenstuk 21 j. C. M. Smits 23 j. en E. J. Overbeek 21 j. G. van den Heuvel 26 j. en A. Blom 23 j. C. Schaut 29 j. en J. M. Schonhage, 21 j. J. P. Tesselaar 29 jaar en C. Schonhage 24 j. A. C. van Iperen, 24 j. en C. van der Luit 23 j. Getrouwd: F. W. van Schip 26 j. en E. Fischer 22 j. A. J. Dijksman 29 j. en J. van den Berg 26 j. J. van der Bijl. wedr. 57 j. en J. van Tol, wed. 42 j. P. de Vries 21 j. en J. Buis 18 j. Overleden: Martina Adriana Los 58 j. geh. met C. Doeskes Gijsbert den Dek ker 64 j. geh. met W. van Andel Corne lls den Hertog 61 jaar geh. met M. Roest Pieter Frangois 16 j. z. van F. Cuvelier en C. J. Schalk Johannes Broers 76 j. geh. met C. de Haan. Gevestigd: M. Blommestijn van Am- terdam, Lijnderdijk 31 H. Burger van Amsterdam IJweg 106 L. C. Hessing van Amsterdam, Badhoevelaan 89 W. J. van Huut van Amsterdam, Sloterweg 116 J. N. Jonker van Amsterdam, IJweg 134 J. J. Jonker van Amsterdam, IJweg 141e G. J. van der Kloet van Amsterdam, Her- mina Maria Dijklaan 25 J. A. Meijerink van Amsterdam, IJweg 149 J. Ph. Plooij van Velsen, Sloterweg 1090 J. Potman, van Lisse, Bennebroekerweg 100 W. J. Rigter van Amsterdam, Sloterweg 140 W. G. de Vente van Amsterdam, Esschen- laan 3 W. G. de Vente Jr. van Amster dam, Esschenlaan 3 J. Wouters, Zaan dam, Dennenlaan 93 J. Luijmes van Rot terdam, Schinkeldijk 105 A. J. Du wel van Heemstede, naar Venneperweg 403 P. A. Groen, van Heemstede, Hoofddorp A. P. Kruidhof, van De Bilt, Kruisweg 1517 J. Th. van Os, van Zuilen Frieda- laan 5 J. Chr. Persoon, echtg. van Am sterdam, Raadhuislaan 35 A. Spruiten- burg, van Leiden, Huigsloterdijk 42 J. F. Straatsburg van Amsterdam, Akerdijk 264 W. van Beek van Alkemade, Sloter weg 893. Vertrokken: B. J. P. v. Leeuwen n. Haarlem P. Miedema naar Eindhoven H. A. Buschman naar Amsterdam W. Been naar Benebroek J. Knoop naar Amsterdam W. Vonk naar Doetinchem J. D. Tijssen naar Oterleek M. A. Venbert naar Apeldoorn E. de Potter naar Amsterdam P. C. Muller naar Am sterdam J. Fortuin naar Koog a. d. Z. J. van Lingen naar Amsterdam H. de Horn naar Hillegom I. den Butter naar Lisse H. Krijgsman naar Nieuwer- Amstel J. Wezelenburg naar Heemstede J. Koerts naar Bloemendaal A. M. Kiep naar DriebergenRijssenburg C. Hoogeveen naar Amsterdam A. J. van der Zwet naar Amsterdam G. Hesselius naar 'sGravenhage B. Flapper haar Alkmaar H. H. P. Driessen naar Am sterdam J. Weide naar Meppel AD. Middelkoop naar Bloemendaal AG. Scholte naar Amersfoort F. van Es, naar Haarlemmerliede B. Vissers naar Haarlem J. Klaassen naar Amsterdam. KATWIJK. Geboren: Cornells, z. van N. de Jong en L. Vooijs Leuntje, <L van A. van Duyn en A. van Duijvenbode Anna, cL van M. Taal en A A. Keur Gerrit Jan, z. van G. J. Minnee en M. van Delft Engeltje, d. van E. Vlieland en P. van der Kwaak Elisabeth Wilhelmina, d. van H. Noort en W. Zuijderduijn Jaantje, d. van H. van Duijn en K. M. W. van der Plas Aafje, d. van K. H. van Beelen en G. M. Kuijt Jannetje, d. van D. van Beelen en J. Guijt. Ondertrouwd: W. den Duik en M. C. de Best D. van Duijn en M. van der Plas D. Ketting en W. C. van Duijn F. Keur en M. Zuijderduijn. Getrouwd: L. de Jong en C. van Duij ven voorde J. van Rijn en ML van Rijn B. Hoek en L. Guijt. Overleden: J. Klok 76 j., echtgenoote van J. Holmendaal Neeltje Schaap 1 j., d. van D. Schaap en C. de Jong A de Jong 87 j., weduwnaar van E. Schaap Corne lls de Jong, 1 d., z. van N. de Jong en L. Vooijs H. H. Mugge 79 j., weduwnaar van J. G. Bouwhaan J. D. Parlevliet 64 j., echtgenoot van N. van Kuilenburg. KATWIJK AAN DEN RIJN In memoriam J. D. Parlevliet. Onder groote belangstelling had gistermiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. D. Par levliet, in leven opziener der Domeinen te Katwijk. Van hun belangstelling gaven o.m. blijk de heer van Spal, waarn. directeur der Leidsche Duinwatermij., de heer J. Ruis- saard, directeur der Zandexploitatiemaat- schappij 'sGravenhage, de heer Dijksman, vertegenwoordiger van „Rijnland", de heer de Best, secr. der Reederijvereeniging „Vuurbaak". Ds. Rutgers sprak aan de groeve. Behalve bloemstukken van de familie was er een krans van de Zandexploitatie- Mij. ,s-Gravenhage. TER AAR. Gemeenteraad. De agenda van den ge meenteraad luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Toelating van het nieuw be noemd raadslid J. A. Koeleman. 3. Voor stel van B. en W. tot het sluiten van een overeenkomst met de N.V. „Gekro" inzake destructie van afgekeurd vleesch. 4. Voor stel van B. en W. tot het vaststellen van een regeling omtrent wederkeerige toela ting van kinderen op de openbare scholen van de gemeente Alphen aan den Rijn en Ter Aar. 5. Voorstel van B. en W. met be trekking tot de salarieering der brugwach ters. 6. Wijziging verordening op de hef fing van rechten voor ingevolge de Drank wet verleende vergunningen. 7. Wijziging veordening op de heffing van hondenbe lasting. 8. Vaststelling kohier hondenbe lasting over het jaar 1934. 9. Comptabele besluiten. VOORHOUT Propaganda-avond K.J.M.V. In aan sluiting op de plechtige installatie van cir ca 20 aspirant-leden der K.J.M.V., afd. Voorhout, had Zondagavond voor het eerst alhier de groote prapaganda-bij eenkomst plaats in de groote zaal. van het parochie huis, alwaar ook des morgens in de kleine zaal door alle leden was ontbeten. Palmen, keurig gerangschikt, versierden de zaal, terwijl op alle tafeltjes frissche bloemen prijkten; het geheel gaf 'n smaak vol gezicht, zoodat de exploitant van het Parochiehuis eer van zijn werk had. Het was 8 uur, toen de eerste tonen der muziek haar melodieën lieten hooren. Langzaam-aan kwamen de genoodigden de zaal binnen. De voorzitter opende met den K.J.M.V.- groet en heette allen van harte welkom voor het eerst in het milieu der Voorhout- sche K.J.M.V. Alvorens allen een genoeg lijken en niet minder nuttigen avond toe- gewenscht, heette spr. in het bijzonder wel kom den zeereerw. heer pastoor, den zeer- eerw. heer rector J. B. M. Timp, den spre ker van hedenavond, terwijl hij voorts me- dedeeling deed dat bericht van verhinde ring was binnengekomen van den burge meester der gemeente, die in zijn brief den wensch te kennen gaf, dat deze eerste pro- paganda-avond er het hare toe zou moge bijdragen tot het welslagen van den avond; voorts bereikte het bestuur berichten van verhindering van wethouder Van der Hulst, het bestuur der plaatselijke afd. der Middenstandsvereeniging „De Hanze", den Bondssecrearis J. W. Floor van Lisse en van den penningmeester der afd. Voorhout, de heer P. L. J. Prins, die om gezondheids redenen tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Hierna werd door allen gezongen: „Aan U, o Koning der eeuwen", begeleid door het muziek-ensemble, waaraan 6 eigen le den medewerkten. Thans werd het spreekgestoelte beklom men door bondsmoderator Timp, die o.a. het groote nut van een goede christelijke opvoeding schetste en naar voren deed ko men, dat de ouderlijke opvoeding op een leeftijd dat de jongeling de kinderschoenen is ontwassen niet, wat men noemt: „af" is. De fundamenten, de onderbouw is gelegd door de ouders, aan den bovenbouw kan dan pas worden begonnen. Bouwen, zegt spr., zit een man in het bloed. De jonge man kan zich daarom zelf voltooien, voor al en op de allereerste plaats door middel van de katholieke jonge middenstandsver eeniging. Hoe groot moet niet het nut van de godsdienstige en sociale avonden ge- t noemd worden, welke de K.J.M.V.'er ma ken kan tot overtuigden katholieken man, die weet wèt hij wiL Voorts wijdde spr. uit over over karak- ter-menschen, en de wijze, waarop deze zijn te herkennen. Op u K.J.M.V.'er, zoo vervolgde hij, is onze hoop voor de toe komst gevestigd. Niettegenstaande de ernst welke viel waar te nemen in deze boeiende propagan- da-rede, bleek deze eminente spreker met redenaarstalenten de capaciteiten te bezit ten om ter afwisseling by oud en jong de lachspieren in beweging te brengen. Nadat het eigen muziek-ensemble, be staande uit piano, viool, piccolo, saxophoon, piston en slagwerk, nog eenige pittige mar- schen ten beste had gegeven, was 't woord aan den afdeelings-moderator G. P. Bak ker, die in het kort eenige practische wen ken gaf voor ouders, en toekomstige K.J.M.V.'ers. Alvorens tot het meer humoristische ge deelte werd overgegaan, mochten we nog een solo voor piano, viool en piccolo be luisteren, getiteld: „Le chanson des Anges" Een welverdiend applaus beloonde de solis ten Eggen, P. van der Geer en Roelin, voor dit stemmingsvolle muzieknummer. De heeren C. Spaanderman als humorist, met G. Hofenk aan den vleugel, wisten de aanwezigen op buitengewone wijze te ver maken, een enkel ernstig lied wisselde met eenige meer komische scènes. Vooral het transformatie-spel: „Steegjes-gebeuren" viel bijzonder in den smaak en werd met een bijzonder applaus beloond. Beide heeren hebben eer van hun werk gehad, en heb ben er toe bijgedragen, dat deze eerste pro- paganda-avond der Voorhoutsche K.J.M.V, voor alle aanwezigen tot 'n onvergetelijken avond is geworden. In één woord gezegd, is deze avond bui tengewoon schitterend geweest. Volop ge noten en ook veel geleerd. Toen dan ook het middernachtelijk uur zoo plotseling door den voorzitter werd aangekondigd, moest een einde aan deze bijeenkomst wor den gemaakt, waarbij de voorz. dank bracht aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, en in het bijzonder dank bracht aan de Zuster- af deelingen Noord wij kerhout, Noord wijk en Sassenheim voor hunne zoo gewaardeer de tegenwoordigheid, als bewijs van mede leven. De K.J.M.V.-groet bracht dan ook on verwacht het einde van dezen zoo geslaag den avond. Onder het spelen der „Hoqh Heidecksburg"-marsch togen allen zeer vol daan huiswaarts. Vooral het muziek-en semble verdient voor haar eerste optreden een bijzonder woord van hulde. ALPHEN AAN DEN RIJN. Propagandavergadering Burgerwacht. Vrijdagavond om 8 uur zal in het Nutsge- bouw een groote propaganda-vergadering plaats hebben van de Alphensche Burger wacht, waarin o.m. door den Voorzitter van het Dag. bestuur van den Ned. Bond van Vrijw. Burgerwachten het Kruis van Verdienste zal worden uitgereikt aan bur gemeester P. A. olijn. Over den kor geslagen. In den Hoorn is gisteren een Haagsch wielrenner over den kop geslagen. Dr. W., wiens hulp werd ingeroepen, constateerde bij den patiënt een hersenschudding. Per ziekenauto werd de man naar zijn woonplaats overgebracht. Het doodenschip. Het gebeurt zeker niet dagelijks dat een overledene per schip naar zijn laatste rustplaats wordt overge bracht. Deze ongewone gebeurtenis had alhier gisteren plaats op de begraafplaats aan de Oudshoornsche weg, het betrof een rustend schipper, die in een woonark langs de Woubrugsche weg was overleden en met dit vaartuig naar genoemde begraafplaats werd overgebracht. NIEUWVEEN. Coöperatieve Boerenleenbank. Zater dagmorgen werd in het café vain den heer G. D. Verhoef de 42ste algemeene vergade ring gehouden van de Coöp. Boerenleen bank „Ter Aar" te Nieuwveen. De heer A. P. v. d. Weyden, voorzitter van den Raad van Toezicht, verwelkomt de leden, spreekt een kort maar gedegen ope ningswoord en wenscht mevr. J. M. Sohoorl-Copray, de kassierster, een spoedig en volledig herstel, om haar verdienstelijke taak te kunnen hervatten. Na lezing dear notulen door den heer I. M. Schoorl, deelt de voorzitter mede, dat as. week het kantoor ook weer 's morgens ge opend is. Betreffende het proces tegen de Kalslagerpolder, waar de heer C. de Bruijn naar vraagt, verneemt de vergadering, dat het Bestuur de officieuze mededeeling heeft ontvangen, dat de Bank als eisaheres het rechtsgeding tegen voornoemde polder heeft gewonnen. De officieele schriftelijke bevestiging van de uitspraak wordt tege moet gezien. Uit de rekening en balans, 1933, die resp. sluit met 'n eindbedrag van 2.321.931.52 en 1.154.867.83, notearen we de volgende cijfers: Rekening: Ontvangsten: Spaarbank 643.686.67. Terugbetaalde voorschotten 53.302.09. Ontvangsten in loop. rekening: a. rekeninghouders 781.165.01, b. Centr. Bank 643.944.72, c. Varkenscentrale 37.715.03, d. Postgiro f 73.378.59., Rente van voorsohotten 49.467.38. Rente van loop. rekening 12.014.50. Diverse ontvang sten 533.83. Uitgaven: Spaarbank 677.239.01. Ver strekte voorschotten 28.981.40. Loop. re kening: a. rekeninghouders 736.561.69, b. Centr. Bank 677.544.38, c. Postgiro 74.496.85, d. Varkenscentrale 36.077.31. Uitgegeven rente Spaarbank 34.068,89, idem loop. rekening 6525.70. Bijdragen Centr. Bank en fondsen 835.55. Diverse uitgaven 4453.93. Balans: Bezittingen: Uitstaande voor schotten en hypotheken 903.996.30. Loop. rekening 213.751.13. Postgiro 1396.22. Dep. obl. Centr. Bank, Grondkapitaalbank en aand. C. B. 4470. Vaste goederen 6212.77. Meubilair 500. Nog te vorderen rente van voorschotten 9748.31. Erfpacht gronden 123.62. Schulden: Spaarbank 989.501.43. Loop. rekening 22.329.08. Centr. Bank 88.017.63. Reservefonds 50.825.61. Winst 4194.08. Het bestuur stelt, voor van de winst 3489.41 bij de reserve te voegen en de rest te benutten voor diverse afschrijvingen. Het voorstel wordt door de vergadering aangenomen, maar na breedvoerige discus sie. De heer H. van Emmerik stelt voor de winst aan te wenden voor de leden die niet konden aflossen. De heer Mart. Lek voelt meer voor renteverlaging en weidt in den breede hierover uit. De voorzitter ant woordt, dat de Bank ook om de spaarders moet denken. Neemt zij een uitzonderlijke positie bij de rentevergoeding in, dan loo- pen de spaarders weg. De heer Bulk (R. v. T.) voegt er aan toe, dat een versterking van de reserve de Bank veiliger stelt. Waar de C.B. van haar miillioenen op prolongatie slechts een zeer geringe rente trekt, kan zij onmogelijk aan verlaging van debet- rente (4Va%) denken, zoodat de aangeslo ten banken evenmin hun rente Icuimen wij zigen. De voorzitter zegt toe, dat het Be stuur evenals voorheen dit punt ernstig in overweging zal nemen. Het jaarverslag,een uittreksel uit het log boek van de bankvlucht in 1933, is rijk aan beeldspraak ontleend aan de luchtvaart en vangt aan met de roemrijke Peilikaanvlucht. De Bank telt 340 leden. 75 nieuwe spaar ders werden gewonnen, waardoor er thans 1469 spaarrekeningen zijn. Daarnaast staan er 324 voorschotten, hypotheken en oogst- credieten uit. Voorts zijn er 20 veilingreke ningen, terwijl de Bank 92 houders van een loop. rekening heeft. Totale omzet 7.300.000.(v. j. bijna 7 millioen). Mede door de Centr. Veiling te Ter Aar en de uit voering der vele crisdswetten bereikt het aantal dagboeknummers een angstwek kende hoogte, ni. ruim 22.000 posten, tegen 7000 in 1931. Aan het slot van het zeer uitvoerige jaar verslag ontleenen wij„De totaal-indruk die u mee naar huis kunt nemen is, dat de Boe renleenbank op deze zinnebeeldige vlieg tocht heeft bewezen haar brevet van be trouwbaarheid waardig te zijn. Economische mistbanken, stormen en regenvlagen eisch- ten van de bemanning wel meermalen den heelen persoon en een grondig vliegtech niek. Maar mede dank zy de uitstekende radio-dnlichtingendienst van de Centr. Bank, het Bestuur en de R. v. T., en niet het minst door de dikwijls prijzenswaar- Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig; er is een vacature. Te ongeveer 7 uur opent de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vorige vergade ring leest, die onveranderd worden vast gesteld. De wethouderszetel. Hierna wordt 't nieuw toegelaten raads lid, de heer Th. C. Berg, door den heer Onderwater ter vergadering geleid, waarna eerstgenoemde in handen van den voorzit ter de vereischte eeden aflegt. Aan de orde is dan de verkiezing van een wethouder in de vacature-Noordman. De heer Meijdam over dit punt het woord krijgende houdt nogmaals een zakelijk be toog, zooals hij dat reeds tweemaal gehou den heeft, over de verdeeling der wethou ders-zetels, hetwelk hierop neerkomt, dat op grond van de uitgebracht stemmen bij de j.L gehouden verkiezingen, de Prot. Chr. groep vertegenwoordigd moet zijn in het college van B. en W. en acht die ver tegenwoordiging in het algemeen belang der gemeente, te meer nu er zoo'n zware taak op de schouders van dat college is ge legd tengevolge der tijdsomstandigheden. Weth. van Leeuwen, sprekende namens de R.K. fractie geeft een verklaring over de houding die de R.K. fractie in deze be langrijke kwestie zal innemen. Spr. memo reert de voorgeschiedenis bij de j.L gehou den verkiezing, n.l. dat de fractie op het standpunt stond de oude traditie te hand haven en vooral vanwege de overgroote meerderheid die zij bezat en om andere re denen ten volle aanspraak kon maken op het bezetten der beide wethouderszetels. De fractie heeft die zetels bezet met de be doeling ze bezet te houden voor de ge- heele zittingstij d, doch het is anders ge- loopen tengevolge van de ziekte van een der beide wethouders. De Raad heeft toen, niet tot zijn eer, gebruik gemaakt van het oogenblik, dat zich juist in de R.K. fractie een zwakke plek vertoonde, en een meer derheid gevonden voor de benoeming van een tijdelijk wethouder uit de Prot. Chr. groep en alzoo een zetel aan de R.K. ont nomen. Met dezen gang van zaken kan de R.K. fractie haar ingenomen standpunt niet zonder meer prijsgeven en handhaaft zij dan ook ten volle haar aanspraak op den definitieven wethouderszetel. Gelet echter op het feit, dat er buitenge woon groote belangen op het spel staan moet, wat het zwaarst is ook het zwaarst- wegen. De R.K. fractie is zich ten volle van haar kracht bewust en gezien het een maal ingenomen standpunt, ook in staat den zetel weer in haar bezit te nemen, zoo als die haar werd ontnomen. Maar, zooais het nu gaat, meent de R.K. fractie, dat de samenwerking van dien aard is, dat er een groot gemeentebelang op het spel staat, wanneer zij van die kracht gebruik zou maken. Afgezien van persoonlijke onaan genaamheden stelt de R.K. fractie het ge meentebelang boven alles en daarom zal de fractie haar stem geven aan den can- didaat der Chr. Prot. partij. Dat wil echter niet zeggen, dat de fractie ook maar iets van haar aanspraken in het vervolg zal prijsgeven en mitsdien zal de fractie zich na de verkiezingen in 1935 opnieuw bera den en den toestand, zooals die dan zal zyn, opnieuw onder de oogen zien. De heer Paardekooper gaat volkomen ac- coord met hetgeen de heer Van Leeuwen heeft verklaard en zegt, dat het prettiger geweest was als de wethouderszetel tot stand ware gekomen door samenwerking, in plaats, zooals nu, dat de samenwerking tot stand moet komen door een wethou derszetel. De persoon die nu gekozen zal wordent, heeft het degenen, die hem thans aan den zetel zullen helpen, moeilijk ge maakt om zitting te nemen als raadslid, vandaar dat het een moeilijke taak is wel ke die leden op zich nemen, maar die het dan ook doen in het belang der gemeente. De heer Wessel stelt de bereidwilligheid der R.K. fractie op prijs, maar het heeft hem getroffen, dat in de verklaring steeds wordt gesproken van de macht dier fractie en niet in het belang der gemeente het eerst naar voren komt. Ook heeft het hem getroffen, dat geen waardeerende woorden zijn gewijd aan het werk van den tijdelij- ken wethouder, want er zijn in den laat- sten tijd vele en gewichtige zaken behan deld en vooral van dat gedeelte der ge meente, waar die wethouder woont. Spr. had gaarne gehoord, dat de minderheid ook een recht had op dien zetel, mede gelet op hetgeen de tijdelijke wethouder heeft ge presteerd en hoopt dat de R.K. fractie zich van dat recht bewust zal zijn. Na een dupliek van de heeren van Leeu wen, Meijdam, Wessel en Paardekooper worden de discussiën gesloten en tot stem ming overgegaan, waarbij op den heer de Graaf 10 stemmen worden uitgebracht, ter wijl 1 stem blanco is, zoodat de heer de Graaf is benoemd. Desgevraagd verklaart hij de benoeming aan te nemen. Na een toespraak van den voorzitter dankt de heer de Graaf voor het in hem gestelde ver trouwen, memoreert de groote werkkracht van wijlen wethouder Noordman, wiens plaats hij moeilijk zal kunnen vervangen en doet een beroep op den Raa.d om me dewerking te verleenen om te sluiten met de verklarine, dat hij wars van alle poli tiek, biddend opziend tot God, de belan gen van de gemeente zal behartigen om, in eendrachtige samenwerking, het schip door de branding in veilige haven binnen te leiden. Hierna is de agenda aan de orde en be sluit de Raad afwijzend op een drietal re clames hondenbelasting, terwijl een ver zoek van O. om huishuur wordt ingewil ligd. Vastgesteld wordt de vergoeding voor den bijzonderen vervolgcursus l.o. over 1931/32 op 153.08, terwijl de vergoeding ex. art. 101 der L.O. wet voor de bijzondere scholen over 1932 wordt vastgesteld als volgt: R.K. School Hooge Rijndijk 1934.55, R.K. Meisjesschool Zuidbuurt ƒ3082.02 en R.K. Jongensschool Zuidbuurt ƒ3065.45. Op een verzoek van P. U. om ontheffing van het bepaalde bij art. 31 der Bouw- en Woningverordening wordt gunstig be schikt, terwijl een verhoogd crediet van 30 wordt beschikbaar gesteld voor onder houd secretariswoning. Hierna is de rondvraag aan de orde, waarbij de heer Berg dankt voor de woor den van den voorzitter bij de installatie tot hen gesproken, waarna de raad in geheime zitting gaat, die na ongeveer 10 minuten wordt opgeheven en de openbare vergade ring meteen wordt gesloten. dige medewerking der leden, kon de kist vlot op 31 Dec. 1933 landen". Een krachtig applaus dankt den heer Schoorl voor zijn keurig verslag, hetgeen de voorzitter nog eens mondeling onderstreept. De heeren J. C. Bulk (R. v. T.) en D. van Leeuwen Wzn. (Bestuur), beiden aftre dend, worden bij enkele, candidaatstelLing herkozen en nemen hun functie onder dank aan. De aanvragen in loop. rekening van „Ons- Bedang" tot 50.000.en van de Centr. Veliing tot 135.000.worden z.h.st. goed gekeurd. In de commissie tot nazien van de reke ning en balans 1934 worden gekozen de heeren M. J. N. v. d. Weyden, J. J. Hooger- vorst Pzn. en W. Breedijk. Onder dank sluit de voorzitter hierna de vergadering. Geboren: Gijsberta Adriana d. van A. Hoogervorst en M. Wildenburg Alida d van G. van Doorn en A. D. Broer. Overleden: H. Hokke 74 j. I. Boon stra 74 j. Gevestigd: O. P. Rysdijl van Amers foort. HAZERSWOUDE. Emmabloem. De alhier gehouden Em mabloem-collecte heeft opgebracht de som van 265.22, waarna op het dorp 187.74 en aan den Hooge Rijndijk 77.48. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Woensdagavond a.s. te half acht in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notu len. 2. Ingekomen Stukken. 3. Beslissing inzake verkoop voormalige Raadhuis. 4. Comptabele besluiten. 5. Omwisseling der 4 y3 pet. obligatiën Staatsleening 1917, in stukken van de nieuwe 4 pet. leening 1934. Geboren Pietje, dochter van KL de Jong en van S. Guldemond. Ondertrouwd: Jac. Dorrepaal 30 j. en Christina Jac. Kwakernaak 23 jaar Hendrik Merbis 27 jaar te Benthuizen en Geertje Groen 24 jaar. ZEVENHOVEN. Overleden: Cornelia Maria Kuipers echtgenoote von Th. A. v. d. Hulst 60 jaar. Ondertrouwd: M. C. M. Janmaat 24 jaar en A. J. van Schie 22 jaar S. A. Compier oud 25 jaar en J. A. M. Dui- kersloot 28 jaar. NIEUWKOOP. Voetbalclub D. V. O. Zondag werden wederom door D. V. O. I, II en III wedstrij den gespeeld, die met de grootste belang stelling werden gevolgd. D. V. O. II vertrok 1.15 uur naar Leimui- den torn op te trekken tegen O. D. I. D. V. O. I begon de strijd op eigen ter rein te 1.30 uur tegen V. V. Z. uit Zeven hoven en wist te winnen met 50. Hierna werd de strijd aangebonden door D. V. O. HI met V. V. Z. II. Het was voor de kleine sportmannetjes een zware strijd tegen de groote tegenstanders, doch de kleinen wis ten de toeschouwers veel spannende mo menten te bezorgen, hoewel zy het toch moesten verliezen met 32. Ook D. V. O. II kwam met een nederlaag thlis van 41, doch ook hier vond men een zware tegenpartij. ZOETERWOUDE. Wethouder de Graaf. De raad benoemde gisterenavond tot wethouder dezer gemeente de heer Jan de Graaf, veehouder, wonende aan den Hoo- gen Rijndijk alhier. De heer de Graaf is geboren te Leiderdorp 30 Dec. 1875 en woont vanaf 1906 in deze gemeente. Sinds September 1919 is hij lid van den gemeen teraad en heeft onafgebroken zitting gehad als vertegenwoordiger der Chr. H. kiezers in deze gemeente. In de raadsvergadering van 8 September 1933 werd de heer de Graaf benoemd als tijdelijk wethouder we gens ziekte van wethouder Noordman. De heer de Graaf is lid van den Kerke- raad der Ned. Herv. Gemeente te Leider dorp; voorzitter van den Raad van Toe zicht van de Boerenleenbank te Leider dorp; Voorzitter van de Coöp. Aank. Ver. „Rijnstroom"; vanaf 1911 schatter voor de Rijksbelastingen enz. De Emmabloem. De Emmabloemcol- lecte heeft bruto f 59.opgebracht, waar van netto ten bate van de t. b. c. bestrij ding in deze gemeente komt f 45.30, (vo rig jaar f 38.38). fceHQCH. web/a&rt

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12