DINSDAG 24 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 BUITENLAND ONTWAPENING. SÜVICH TE LONDEN. De jongste bemiddelingspoging van Italië. De Italiaansdhe onderstaatssecretaris van Buitenlandsohe Zaken, Suvich, is gisteren te Londen gearriveerd en zal heden een con ferentie hebben met den Engelsohen minis ter-president. Verwacht wordt, dat de be sprekingen tot Woensdag zullen voortdu ren. Het bezoek van Suvich was meer dan een imaand geleden vastgesteld en staat dus niet in verband met de nieuwe ontwapenings crisis. Maar terwijl ten tijde, dat tot de mis sie van Suvich werd besloten, het doel er van was de Britsche regeering in kennis te stellen van de strekking van het protocol van Rome, afgesloten tussdhen Italië, Oos tenrijk en Hongarije, zal thans de ontwa peningskwestie waarschijnlijk het voor naamste, hoeweil niet het eenige punt van bespreking vormen. De Engelsche en Italiaansche regeeringen wenschen een algemeene mislukking van de ontwapeningsconferentie, wanneer deze op 23 Mei of later bijeenkomt, te voorko men, en het is mogelijk, dat zij tot de con clusie komen, dat langs diplomatieken weg een laatste poging moet worden gedaan om althans een voorloopige aanpassing te be werkstelligen van de Fransche en Duitsdhe standpunten. Beide regeeringen zijn tegen het denk beeld van een onbeperkten bewapenings wedloop, daar zij zich bewust zijn van de gevaren, welke een dergelijke wedloop voor haar zouden hebben in haar kwaliteit van garanten van het pact van Locarno en dien tengevolge van den vrede in Wset-Europa. Op zijn doorreis naar de Britsche hoofd stad vertoefde Suvich gistermorgen enkele uren te Parijs, waar hij een onderhoud had met den Franschen minister-president Dou- mergue. In het officieele communiqué, dat na afloop werd gepubliceerd, worden om trent het besprokene geen bijzonderheden medegedeeld. FRANKRIJK. POLITIEKE BOTSINGEN IN FRANKRIJK Gewonden en arrestaties in tal van plaatsen. Colporteurs van fascistische en commu nistische bladen zijn Zondag te Gourbevoie, nabij Parijs slaags geraakt. Een groot aan tal personen werd min of meer ernstig ge kwetst; de politie arresteerde 10 personen. Ook in andere plaatsen zijn botsingen tussdhen politieke tegenstanders voorgeko men. Te Autiliac hield de rechtsche afge vaardigde Ybarnegaxay een rede, welke eindigde met een kloppartij, waarbij tien personen werden gewond. Te Orleans trachtten fascisten een vergadering van tegenstanders uiteen te jagen waarbij even eens gewonden vielen. Te Cognac had een vechtpartij plaats van socialisten en com munisten met leden van de Action Fran- gaise. Aan beide zijden vielen gewonden. Verder hebben communisten in Cher bourg steenen gegooid op het dek van het Duitsche schip „Ostes" en ruzie gezocht met Duitsche zeelieden, die voor een café zaten. Drie communisten zijn gearresteerd. WEER EEN BANK IN MOEILIJK HEDEN. De raad van beheer van de Bank der Fransche coöperaties heeft medegedeeld, dat in verband met de commentaren van zekere bladen, die de rekeninghouders der bank hebben verontrust, de raad van be sloten heeft de rekeninghouders te bescher men door de bankoperaties tijdelijk te sta ken met ingang van Maandag, en wel tot de steunmaatregelen in werking treden, welke Dinsdag door de regeering zullen worden besproken. SPANJE. ALGEMEENE STAKING IN MADRID. Als protest tegen een katholiek congres. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de socialistische en syndicalistische ar beidersbonden in staking gegaan. Deze staking is een proteststaking van 24 uur tegen het congres van de Katholieke Volksactie. De regeering noch de politie waren op de staking voorbereid en werden totaal verrast. Binnen een half uur was alle verkeer van auto's en trams gestremd. Ook in de bakkerijen werd gestaakt, zoo dat de stad Madrid zonder brood was, ter wijl de café's en restaurants, die niet sloten, door de socialisten met steenen werden be kogeld. Ook alle theaters en bioscopen werden gesloten. Herhaaldelijk hadden schietpartijen plaats tusschen stakers en de politie, waar bij één persoon werd gedood. Een tweede persoon werd gedood door een bom, welke in de hoofdstad van Ma drid werd geworpen. Niettegenstaande dit alles, verklaarde de minister van binnenlandsche zaken, meester te zijn van den toestand. In verschillende wijken van de stad trachtten de extremisten de auto's, die zorg den voor de melk- en broodvoorziening, te hinderen, waarbij herhaaldelijk van de re volver gebruik werd gemaakt. In een der voorplaatsen van Madrid heb ben anarchisten een zusterklooster in brand gestoken. Het vuur kon evenwel te rech ter tijd worden gebluscht. Een groot deel der straten van de Spaan- gche hoofdstad was geheel in duister ge huld. Ook de watervoorziening was gedeelte lijk gestremd. In den loop van den Zondag heeft de politie in totaal meer dan tweehonderd personen gearresteerd. Voor een café in de Alcala-straat is een bom ontploft, waarbij een persoon werd gewond. In het centrum der stad had een vuurge vecht plaats tusschen manifesteerende ex tremisten en de politie. Eén persoon werd hierbij gedood en verscheidene gewond. Kort daarop vond nog een tweede vuur gevecht plaats. Tijdens de verschillende botsingen met de linksche extremisten zijn twee politie agenten om het leven gekomen. Naar verschillende kerken en kloosters zijn bommen en flesschen met brandbare vloeistoffen geworpen welke aanzienlijke materieele schade aanrichten. De berichten uit de provincie schijnen bevredigend te zij Te Avila evenwel werd een bom op den openbaren weg geworpen. Belangrijke schade werd niet aangericht. Te Sabadell in de provincie Barcelona plunderden driehonderd gewapende per sonen den zetel van de Catalaansche liga. Te Cienpozuelo, nabij Madrid hebben onbekenden een aantal revolverschoten ge lost op een trein waarmede deelnemers aan de demonstratie der Katholieke Volks actie zich naar de hoofdstad begaven, ten gevolge waarvan een reiziger werd ge - wond. Ondanks de tegen-demonstraties had de betooging van de Katholieke Volksactie in El Escorial zelf een rustig en vlot verloop, hoewel de manifestatie niet zoo grootsch was als verwacht werd, daar het sneeuwde en zeer koud was, terwijl bovendien tal van deelnemers El Escorial tengevolge van de proteststaking niet konden bereiken. Aan de parade namen 25.000 personen deel. Volgens andere berichten namen aan de parade 35 tot 40.000 katholieken deel. De voorzitter van de Volksactie Gil Ro bles, verklaarde in zijn rede dat de partij tegen dictatuur en tegen parlementarisme is. De Volksactie is de eenige organisatie in Spanje, die den slag tegen de revolutie kan wagen. De Actie zal regeeren als zy dat wenscht en niemand zal haar tegenhouden. Zij telt 150 leden in het parlement en een millioen aanhangers in de straten. DE REVOLVERAANSLAG OP „EL DEBATE". Een ware veldslag. In het Madrileensche blad „El Debate" trof de „Msb." nog een aantal interessan te bijzonderheden aan omtrent den aan slag, welke Vrijdagavond door marxistische elementen op het gebouw van dit blad, waarin ook de bureaux van de Katholieke Volksactie zijn ondergebracht, is gepleegd. Even over half acht trok Vrijdagavond een groep extremisten, die op de „Plaza de la Independencia" ondanks het verbod der politie een betooging hadden georganiseerd om te protesteeren tegen de wederinvoering van de doodstraf, naar het gebouw van „El Debate" in de „Calle de Alfonso XI". Voorop ging een groot aantal vrouwen, die een roode vlag meedroegen. Toen de stoet ter hoogte van het gebouw was geko men, werden plotseling een veertigtal re volverschoten op den ingang en op de ven sters afgevuurd. In verband met het jeugdcongres der Katholieke Volksactie bevond zich in het gebouw behalve het personeel van de krant ook een groot aantal leden van de „Accion Popular" en verder tal van personen, die toen zij de luidruchtige betoogers zagen naderen, het gebouw van „El Debate" wa ren binnengevlucht. Twee cavaleristen, die de laatste dagen het gebouw speciaal moesten bewaken, wer den door de schoten getroffen en vielen gewond van hun paard op den grond neer. Een hunner kreeg drie schoten in den buik en moest onmiddellijk naar een ziekenhuis worden vervoerd. Een 21-jarige jongeman, die aan den in gang stond van het bureau der „Accion Popular", werd eveneens zwaar gewond. Onmiddellijk moest hij vervoerd worden naar een kliniek, waar Gil Robles hem la ter persoonlijk een bezoek kwam brengen. Verder werden nog gewond een achttien jarig meisje, dat toevallig passeerde, en een arbeider, wiens elleboog getroffen werd. Nauwelijks waren de schoten gelost, of een aantal jongemannen van de Katholieke Volksactie wierp zich op de manifestanten, met wie zij een waren veldslag leverden. Een student raapte de sabel van een der ge vallen cavaleristen op en sloeg daarmee een pistolero neer. Diens kameraden echter omsingelden den student en brachten hem met de blanke sabel vijf zware wonden toe. Met veel moeite slaagde de politie ten slotte er in de rust weer te herstellen. In den loop van den avond werden verschei den personen in verband met den aanslag gearresteerd, o. a. ook twee leden van het socialistische vakverbond en eenige commu nisten. De politie zoekt thans nog een ze keren Escalona, die de voornaamste rad draaier schijnt te zijn geweest. Ondanks het groote aantal schoten, dat door de manifestanten is gelost, is de ma terieele schade vry gering. Het mag een wonder heeten, dat hoewel tientallen vensterruiten werden verbrijzeld, in het gebouw zelf slechts weinig personen werden getroffen. Nader wordt uit Madrid vernomen, dat de 21-jarige jongeman, die tijdens den aan slag ernstig werd gewond, inmiddels is overleden. Hij was lid van de „Juventud de la Accion Populair". Men vreest, dat een der cavaleristen, die ernstige schotwonden opliep, een been zal moeten missen. JAPAN. JAPANS OPTREDEN TEGENOVER CHINA. Nanking wendt zich tot de mogendheden. Als gevolg van de jongste Japansche ver klaring betreffende China's politiek, heb ben, naar United Press meldt, de Chinee- sche vertegenwoordigers in de voornaam ste hoofdsteden der wereld uit Nanking in structies ontvangen, welke er waarschijn lijk toe zullen leiden, dat op de groote mo gendheden pressie zal worden uitgeoefend, om tot onderlinge raadpleging over te gaan betreffende een eventueele démarche naar aanleiding van het optreden van Ja pan. De Chineesche diplomaten in Londen, Washington, Parijs, Rome en elders hebben opdracht gekregen zich op de hoogte te stellen van het standpunt der regeeringen, waarbij zij geaccrediteerd zijn. Daarna zul len zij trachten te verkrijgen, dat Japan op zijn minst herinnerd wordt aan de be palingen van het negen-mogendhedenver- drag, waarbij het elke natie wordt ver boden zich van exclusieve rechte nin China te verzekeren. Een geruststellende verklaring. De Japansche regeering heeft gisteren te Genève een poging gedaan, om den on- gunstigen indruk van de verklaring van een ambtenaar van het ministerie van bui- tenlandsche zaken, van 17 April j.l., wat te verzachten. De consul-generaal te Genève, Yokajama noodigdede volkenbondsjournalisten uit tot hem te komen, waar zij een document ont vingen, waarvan hij weliswaar zeide zelf daarvoor de volle verantwoordelijkheid te dragen doch waaromtrent hij ook verze kerde, dat wij het als officieel kunnen be schouwen. In dit stuk wijst hij op het verlangen van de Japansche regeering naar een op rechte samenwerking met China als grond slag van den vrede in Oost-Azië. Het werk van den nationalen wederop bouw is echter in China nog niet voltooid. Binnenlandsche strijd belemmert dit werk vaak en thans is het te vreezen, dat de aanhangers van de anti-Japansche bewe ging in China de hulp van derde mogend heden in den vorm van economische en technische samenwerking zullen inroepen, om aldus middelen van strijd tegen hun po litieke tegenstanders of naburige landen te verkrijgen. Dit vormt een gevaar voor de handhaving van den binnenlandschen en buitenlandschen vrede. Met het oog hierop beoogde de verkla ring van 17 April de houding van Japan te preciseeren. Deze verklaring wilde vooral den vasten wil van Japan verkondigen, om in samenwerking met de Aziatische mo gendheden en vooral China de verantwoor delijkheid voor den. vrede in Oost-Azië op zich te nemen. De verklaring wilde de Chineesche en buitenlandsche leiders waarschuwen tegen het gevaar van ondernemingen, welke bin nenlandsche of buitenlandsche onlusten zouden begunstigen. Dit beteekent echter niet, dat Japan hoe dan ook zijn politiek zou willen wijzigen van eerbiediging van de „open deur" en van de souvereiniteit van China, waar alle bevriende-volken zich vrij aan een vreed- zamen handel kunnen wijden. De Japansche regeering gelooft echter als natuurlijk verdediger van den vrede in Oost-Azië zich te moeten verzetten tegen die buitenlandsche hulpverleeningen, die onder welken vorm dan ook nadeelig voor den vrede en de orde zouden zijn. Japan heeft natuurlijk niet de bedoeling zich het recht aan te matigen, om een on afhankelijk land als China onder zijn voog dij te nemen. In antwoord op een vraag, hoe de Ja pansche regeering zich dat verzet tegen buitenlandsche hulpplannen denkt, verze kerde Yokoyama, dat Japan met overre ding en niet met geweld wil te werk gaan. Op dit punt vooral was de verklaring van 17 April volgens hem in het buitenland ge heel verkeerd begrepen. BUITENL. BERICHTEN. De Mijnramp bij Serajewo NOG STEEDS WORDEN LIJKEN UIT DE RUÏNE OPGEHAALD. Reeds 109 lijken geborgen. Omtrent de ramp in de „Senitze"-rnijn bij Serajewo wordt nader gemeld, dat de ex plosie geisohiedde op een diepte van 200 meter, op een afstand van 2 K.M. van de hoofdschacht. De sirenen bleven den gelheelen namid dag loeien. Op het oogenblik van de ontploffing zou den er zich 200 arbeiders in de mijn heb ben bevonden, van wie een honderdtal zidh in veiligheid zou hebben kunnen brengen. De juistheid van dit aantal wordt echter sterk betwijfeld. De explosie was zoo hevig, dat de rails in de mijngangen bijna overal doorbraken. Een uur na de ontploffing konden de eerste dooden naar boven worden gebracht. De lijken waren vreeselijk verminkt, zoo- dat zij nauwelijks geïdentificeerd konden worden. Onder de slachtoffers bevinden zich vele vaders van gezinnen, van wie en kelen met elf kinderen. Men heeft weinig hoop, de nog ingesloten mijnwerkers te kunnen redden, aangezien de geborgen lijken, naarmate men dichter tot de plaats van de ontploffing nadert, ernstiger verminkt zijn. De reddingsbriga des stuiten op reusachtige moeilijkheden want vele gangen zijn geheel ingestort. Hoewel de mannen door het inspannende werk göheel uitgeput zijn, geven zij her haaldelijk voorbeelden van bovenmensche- lijken moed en offervaardigheid. Arbeiders, die bewusteloos zijn geborgen, sluiten zich, nadat zij zich hebben hersteld, bij de red dingsbrigades aan. De brigades worden bo vendien zelf voortdurend bedreigd door giftige ggssen, die in de mijn hangen. Voor cfe ingang van de mijn spelen zich hartverscheurende tooneelen af. Vrouwen, kinderen en oude mannen staan jammerend en weenend voor de hekken. De geheele bevolking is dag en nacht op de been. De mijn in staatseigendom en brengt jaarlijks 2 millioen ton kolen op. Er wer ken 1200 mijnwerkers. Volgens een verklaring van een inge nieur bevonden zich op het oogenblik van de ontploffing 175 mijnwerkers onder den grond. Een aantal hunner heeft zich in vei ligheid weten te brengen, doch de gered den hebben zich, waarschijnlijk door pa niek bevangen, nog niet aangemeld. Volgens de laatste berichten (tot Maan dagavond) zijn 109 lijken geborgen. De red dingswerkzaamheden worden voortgezet. Koning Alexander heeft 100.000 dinar teT beschikking gesteld van de nagelaten be trekkingen der slachtoffers. MILITAIRE TREIN ONTSPOORD IN MANDSJOERIJE. Volgens een bericht uit Tsjinstjau is bij die stad een militaire trein ontspoord. Tot nu toe zijn 29 Mandsjoerijsdhe soldaten als slachtoffers gemeld. HEVIGE BRAND BU ZELL AM SEE. Een hevige brand heest gisternacht ge woed in het Kaprunerda! bij Zeil am See in het Salzkammergut. De brand ontstond in het Kesselfallhotel en is waarschijnlijk veroorzaakt door von ken uit een schoorsteen waardoor het dak in brand geraakte. Het geheele hotel werd in de asch gelegd. Door den hevigen wind werden de vonken ook op andere gebouwen overgebracht, zoodat ook het kerkje, het bureau voor het vreemdelingenverkeer en enkele andere huizen door het vuur aangetast werden en een prooi der vlammen werden. DILLINGER WEER IN ACTIE. Vier agenten toegevoegd aan de lijst van zijn slachtoffers. De uit de gevangenis te New York ont snapte misdadiger John Dillinger werd in den staat Wisconsin, waar men zijn spoor had gevonden, door een afdeeling politie achtervolgd. De politie had hem met twee andere personen in een bierhuis ontdekt, doöh de drie bandieten waren er in ge slaagd in een auto te ontvluchten, nadat zij de telefoonverbindingen hadden door gesneden. De politie vond in het bierhuis slechts drie vrouwen, die editor pertinent ontkenden, Dillinger en zijn beide metge zellen te kennen. Aan de achtervolging der misdadigers, die voorzien waren van pant- servesten en eenige machinegeweren, na men 2 politiebeambten deeL Er ontstond een vuurgevecht, waarbij drie politiebe ambten werden neergeschoten en drie an deren gewond. Verschillende misdadigers sluiten zich bij John Dillinger aan, zoodat het gevaar bestaat, dat, wanneer hij niet spoedig gevangen wordt, hij opnieuw een bende zal vormen. In den loop van den dag is een der gewonde agenten bezweken, zoo dat vier politiebeambten het slachtoffer van den bandiet zijn geworden. VENDETTA IN DE RECHTSZAAL. Uit Crockett (Texas), wordt gemeld: Ter wijl men bezig was de jury te kiezen, voor welke een neger zou terechtstaan, die ver dacht werd van moord op een blanke, werd de beschuldigde gedood door een kogel, die uit de overvolle rechtszaal op hem werd gelost. De dader, een neef van den vermoor den blanke, werd onmiddellijk gearresteerd, doch later tegen borgtocht in vrijheid ge steld. BANDJIRS. Aneta seirut uit Batavia: De bandjirrende Tjidoerian en Tjimanteuri deden resp. 600 en 400 baboes onder water vloeien, op de grens van Batavia en Serang, zoodat ook de verbinding tusschen beide plaatsen tijde lijk is verbroken. Zondagavond begon het water weer te zakken. Twee kinderen zijn door den bandjir van de Tjidoerian mee gesleurd en verdronken. Is dat wel een gevoelig» barometer? Geweldig, mijnheer! Ik zal uw adres verzwijgen als U 'm koopt, want an ders hebt u iederen dag geloop aan de deur van wege De BilL (Ric Rac) UIT DE OMGEVING HILLEGOM. De rietmattenstraat en het zware ver keer. Deze bestrating, volgens nieuw systeem, heeft heel wat nieuwsgierigen en belangstellenden tot zich getrokken. Zoo- als wij reeds mededeelden, is het een be strating van plat gelegde klinkers op een fundeering van rietmatten en aangevuld met asfalt. Toch heeft het de schijn, alsof de straat niet bestand is voor het drukke verkeer met zware touringscars. Het weg dek schijnt te verzakken en nabij de Meer straat is het uit zijn verband gerukt en konden voegen van 3 c.M. breedte worden geconstateerd en liggen de steenen los. Deze straat heeft heel veel geld gekost, echter niet aan de gemeente, die er feite lijk door garantie buiten staat. Toch ho pen we voor de onderneemster, dat er af doende verbetering voor weinig kosten is aan te brengen. IJsclub opgeheven. De oude Hille- gomsche IJsclub, die dezen winter weer eenig teeken van leven gaf nadat een voorstel tot opheffing door de ledenverga dering niet was aangenomen is thans toch opgeheven. Wij vernamen, dat het aanwezige materiaal reeds is verkocht. Wij betreuren dit verdwijnen in hooge mate. Het doel der vereeniging was zoo bij zonder sympatriek, n.l. werkverschaffing. En dat doel is zeer ernstig nagestreefd; er zijn daden gesteld, vele en goede daden. Banen op slooten werden in orde gebracht en ook verbindingswegen gemaakt naar de Leidschevaart en de Ringvaart Ook werden vele hardrijderijen georganiseerd voor behoeftigen. De gemeente hielp waar zij kon, de burgerij steunde evenzeer. Na eenige jaren werd een kunst baan aange legd, die ouders geruststelde en geld in het laadje bracht. Geleidelijk kwam er bij de donateurs en de leden een foutieve mee ning, geboren uit het slechtste egoisme. Men weigerde n.l. zijn bijdrage, zoolang er geen berijdbaar ijs was. Zóó konden de za ken niet marcheeren en misschien is de penningmeester ook in dezen wel wat te soepel geweest. Het noodlot of gebrek aan voldoende middelen deed de kunstbaan in andere handen overgaan en nu werd het bestaan kwijnende. Een comité geen vereeniging dook op enbeconcurreerde de bestaande or ganisatie en nu zal dit misschien worden „de" IJsclub. Een woord van oprechten dank past hier zeker aan het bestuur der verscheidene. Duizenden heeft dit college in oprechten dank aan zich verplicht. Wegverbreeding. De hoek Loosterweg IIIVeenenburgerlaan is verbreed. Als in het najaar de bollen op het land zijn ge rooid, wordt het nog beter. Het plan verdient des te meer toejui ching, daar onlangs nog een autobus weg zakte. Geboren: Jacobus Antonius, z. van W. J. Dobbe en J. M. Boere Wilhelmina Petronella Francina, d. van C. A. de Groot en M. J. Langeveld Johanna Maria Ali- da, d. van H. G. J. Kroon en H. M. A. Straathof Grietje, d. van A. J. van We tering en I. C. Meyer Petrus Hubertus, z van T. Warmerdam en P. E. M. Berkhout. Ondertrouwd: A. Smit en G. Vled- der A. van Dreunen en H. van Prooyen C. Kahlmann en E. J. Burggraaf. Getrouwd: V. C. de Croock en M. van der Linden A. A. Hey en G. Schipper. Overleden: H. Veldhuyzen van Zan ten m. 69 j. G. Lemmers m. 51 j. W. C. van den Akker m. 63 j. Gevestigd: C. J. van Berkel, Weere- steinstr. 89a D. Vrugt-Boontjes, Looster weg II 3a J. de Bruyn, Meerstr. 96 J. Enthoven met gezin, Oosteinderlaan 40 H. de Horn met gezin, Veenenburger laan 21 M. M. van Leeuwen, Krocht- straat 27 C. Peters, Beekkade 2 B. A. de Jong-Ravensbergen met gezin, Leid- schestra. 140 T. Rigter, Meerstraat 61 B. J. van Roode, Havenstraat 40 J. M. Schuts, Meerstraat 23 A. P. M. Sprun- del, Zandlaan 14 J. Wagemans, Leid- schestr. 7 H. van de Wind, van Tetsstr. 13 J. Wolswijk met gezin, Meerstr. -206. Vertrokken: C. Telkamp naar Am sterdam G. H. de Mooij naar 's-Graven- hage M. J. F. A. van EÜinckhuyzen naar Haarlem G. A. Vos naar 's Gravenhage P. W. Zegenman met gezin naar Am sterdam. Naar de Missie. De Eerw. Zuster Blata van het klooster der Zusters Dominicanes sen alhier vertrekt binnenkort naar de missie in Indië (Java). Tuinwedstrijd. Evenals het vorige jaar wordt dit jaar door de R.K. Woningb. Vereeniging St. Antonius van Padua een tuinwedstrijd uitgeschreven voor de bewo ners van de huizen der vereeniging gele gen le aan de N. Duinstraat-Havenstraat, en 2e voor die aan de Zeestraat. De prijzen bestaan in geldsommen. Jaarfeest N.V.C. De R.K. Voetbalver- eeniging N.V.C. vierde gisteren haar twee jarig bestaansfeest. 's Middags werd een groote propagandawedstrijd gespeeld op het N.V.C.-terrein tusschen een Noordwij- kerhoutsch elftal en Teijlingen, welke in een gelijk spel (66) eindigde. 's Avonds werd in de groote zaal van café Gouwenberg, alhier de feestavond ge houden. Leden der vereeniging en eenige anderen voerden op de eerste Noordwijker- houtsche revue: „Is dat effe wat.". Deze uitvoering kan schitterend geslaagd ge noemd worden. De aanwezigen hebben een heelen avond gebruld van het lachen en de verschillende tafereelen vonden een gewil lig gehoor. Zoo is dit jaarfeest weer voorby en kan N.V.C. weer op een geslaagde avond terug zien. NED. OOST-INDIE NOORD WIJKERHOUT

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11