GEMENGDE BERICHTEN HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. UH DE RADIOWERELD MAANDAG 23 APRIL 1934 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 „Radio-Paris", 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 11.20 Pascal-orkest, 7.20 Zang. 9.20 Vervolg zang. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.204.20 M. Hansen's orkest. 7.20 Strauss-concert. 7.50 Gramofoonplaten. 8.00 Hoorspel, 9.35 Balletmuziek. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20 en en 10.50 Gramofoonplaten. 12.20 Weragorkest. 3.20 Concert m. m. v. orkest het Omroep» koor en solisten. 4.40 Concert. 7.35 Omroepkleinorkest. 10.20 „Schritte", literair-muzikaal pro gramma. 11.20—11.50 Piano en cellorecital. Rome, 421 M. 8.05 Concert m. m. van mandolinekwar tet en sopraan. 8,50 Radjotooneel. 9.30 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 11.20 Gramofoonplaten. 4.20 Omroepsymphonie-orkest. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Shakespeare-programma m. m. van het SAROV-Tooneel-Ensemble! en het Om roepsymphonie-orkest. 9.30 Gramofoonplaten. 484 meter: 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Zang. 12.45 Gramofoonplaten. 4.20 Omroeporkest. 5.35 Gramofoonplaten. 5.50 Orgelconcert. 7.20 Omroeporkest. 8.35 Vervolg concert. 9.30—10.15 Gramofoonplaten. Eindelijk licht in het drama van Putbroek De zoon van den jacht opziener legt een vol ledige bekentenis af. Naar de „Nieuwe Koerier" verneemt heeft een der veroordeelden in het drama van Putbroek n.l. v. d. E. Jr., in de straf gevangenis te Leeuwarden een volledige bekentenis afgelegd. V. d. E. heeft n.l. bekend, te zamen met zijn vader de misdaad in de bosschen te Putbroek in den herfst van 1931 te hebben bedreven. Tevens heeft hij meegedeeld, dat hij zonder de hulp van zijn vader de drie lijken vanaf de plaats van de misdaad naar den kuil heeft gedragen. Daardoor waren zijn kleeren geheel met bloed be vlekt. Hij had ze daarom verborgen in een waterplas bij zijn woning. De justitie van Roermond heeft deze kleeren gisteren op de aangeduide plaats gevonden. Voorts heeft hij verklaard, dat zijn va der hem bekend had, dat hij ook Rou- broekc, wiens lijk later werd gevonden, heeft doodgeschoten. Nog verklaarde hij, dat geen derde bij het misdrijf betrokken is geweest. V. d. E. Sr. heeft tot nu toe geen beken tenis afgelegd. Omtrent dit trieste drama brengen we nog de volgende bijzonderheden in herinnering Omtrent middernacht van Vrijdag 27 November waren de 27-jarige F. Werens en zijn twee vrienden, de 27-jarige W. Ker sten en diens broer de 19-jarige M. Ker sten, na een kaartavond je de bosschen van Putbroek ingegaan, om te gaan naar de strikken, die zij er hadden uitgezet. Zij keerden den anderen morgen niet terug en aanvankelijk maakte men zich niet ongerust over hen. Ook zij, die in den nacht schoten hadden hooren vallen in de bosschen, waren niet bewust, dat zich daarbij een bloedig drama had afgespeeld. Zondagmorgen deed de marechaussee, die Zaterdag met een onderzoek was be gonnen, de huiveringwekkende ontdekking en vonden de lichamen der vermiste man nen onder een hoop versch opgeworpen zand. Er werd gezocht en gegist en tenslotte vond de officier van Justitie voldoende ter men aanwezig om over te gaan tot de ar restatie van den jachtopziener der Put- broeksche boschen en diens zoon v.*d, E. Sr. en v. d. E. Jr. Op 1 Dec. had de arrestatie plaats, ter wijl de politie in hun woning nog vijf re volvers en vier geweren in beslag nam. Niettegenstaande het bezwarend mate riaal, dat zich tegen beide verdachten op stapelde, bleven dezen even hardnekkig ontkennen. En toen de rechtbank te Roer mond den vader tot 15 jaar had veroor deeld wegens moord, den zoon tot acht jaar wegens poging tot moord, teekende hun verdediger mr. Tripels hooger beroep aan. Voor het Bossche Gerechtshof werd de zaak in hooger beroep behandeld. Beide beklaagden verklaarden hier, dat ze in hooger beroep waren gegaan omdat ze onschuldig waren. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor ontkende v. d. E. Sr. na der verhoord, alle schuld. Hij zei o.m. „nu de jongens dood zijn, kan men gemakke lijk van alles komen getuigen". Hij heeft het schieten niet gehoord. V. d. E. Jr. verklaarde absoluut onschul dig te zijn. De Advocaat-Generaa1 van het Bossche Gerechtshof Mr. Couvée kwam na een uit voerig requisitoir tot de conclusie, dat het buiten twijfel is, dat de vader met het op zet om hen te dooden verschillende ge weerschoten gelost heeft op J. Kersten, Werens en W. Kersten, tengevolge waarvan zij zijn overleden. De zoon was volgens den advocaat-gene raal eveneens schuldig, al is het niet aan doodslag. Dit was slechts een toeval. Het bleef bij een poging. Spr. eischte ten slotte tegen vader v. d. FEUILLETON. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 17) Ik verlang voor mijn dochter een be tere partij, zei Sir Gregory die niets tegen de logische redeneering van zijn secretaris kon inbrengen. Dat is Lord Tedmouth zeker niet, ant woordde Perris droog. Hij is graaf en daardoor hooger in stand dan Arden, die alleen maar baronet zal worden. Maar voor de restTedmouth is een verkwister, die zijn geld bovendien nog aan allerlei onbehoorlijke genoegens uitgeeft. Dat is I geen man voor een respectabele vrouw. Zij zal Lady Tedmouth worden Gravin van Tedmouth. En een speler en een dronkaard als man hebben, voor wien zij bovendien niets voelt. Als zij van Tedmouth hield, zou ik uw verzet ten volle kunnen begrijpen. Maar Arden is een jongen, op wien niets te zeggen valt. U moet niet op zoo'n ave- rechtsche manier van uw dochter houden, dat u haar geluk in den weg staat. Als u werkelijk van Laura houdt, zult u Lord Tedmouth niet mogen aanmoedigen en uw toestemming tot haar verloving met Ar den moeten geven. Ik denk er anders over, hield de mil- E., wegens voortgezet misdrijf tot doodslag 15 jaar gevangenisstraf en tegen den zoon, wegens poging tot doodslag 4 jaar gevan genisstraf. Het Hof veroordeelde daarna v. d. E. Sr. tot 15 jaar en v. d. E Jr. tot 6 jaar ge vangenisstraf. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Een doode. Zaterdagmiddag te o-mstreeks vier uur heeft in de gemeente Broek in Waierland een ernstiig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij de 19-jarige M. Bijl uit Amsterdam is gedood. Op den Broekermeerdijk pas seerden elkaar op genoemd tijdstip twee auto's, een wagen van een aiutoverhuurin- richting uit Amsterdam, welke in de rich ting van de hoofdstad reed en een uit de tegenovergestelde richting komende vracht auto van den ij^handel J. Klokgieter, even eens uit Amsterdam. Doordat eerstgenoem de wagen niet voldoende ia uitgeweken op den zeer smallen weg, kwam de andere auto op den berm van den weg terecht om vervolgens met groote snelheid tegen een boerderij te botsen. De ijswagen werd vrij wel geheel vernield. De 19-jarige M. Bijl uit Amsterdam, een vriend van den chauf feur, die naast dezen gezeten was, werd vrijwel op slag gedood. De bestuurder zelf werd op den weg geslingerd, doch kwam er met enkele schrammen af. De burgemees ter van Broek in Waterland, de heer P. J. Peereboom, de gemeenteveldwachter en twee Rijksveldwachters hebben ter plaatse 'een onderzoek ingesteld. De beide wagens werden in beslag genomen. Het lijk van het slachtoffer is naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE EINDHOVEN. Een ernstig gewonde. Op den Aalsterweg onder Eindhoven heeft Zaterdagnamiddag om ongeveer half zes, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan een ongelukkige samenloop van omstandigheden te wijten is. Mevr. M. Eras-Brantjes uit Tilburg reed met haar two-seater op genoemden weg in de richting Aalst. Naast haar was mej. v. d. Ven, verpleegster van het St. Jo seph ziekenhuis te Eindhoven, gezeten. Bij villa Vogelenzang deed mej. v. d. Ven op verzoek van de bestuurster het portier raampje open. Mevr. Eras zelf legde, uit vrees, dat de achter haar liggende hoed uit het raampje zou waaien, deze naast zich neer. Bij deze beweging maakte de auto een zwenking naar links. Een tegemoet komende fietser reed den weg op, blijk baar met de bedoeling een aanrijding te vermijden. De auto botste echter tegen hem op en de man werd tegen den grond gesmakt. Bloedend en bewusteloos werd hij opgenomen en naar het St. Josephzie- kenhuis, dat in de nabijheid ligt, overge bracht. De auto was na de aanrijding met den fietser nog doorgereden en kwam daarna in botsing met een passeerenden vracht auto. De auto van mevr. Eras werd door de politie in beslag genomen. Het slachtoffer is de 40-jarige, ongehuw de Ernst Metsier, wonende te Valkens- waard. Zijn toestand was Zondag zeer ern stig; voor zijn leven wordt gevreesd. MOTORONGELUK BIJ OISTERWIJK. Gisternacht is te Oisterwijk de motorrij der G. H. uit Haren bij het nemen van een bocht met groote snelheid tegen een boom gereden. H. en de duopassagier B. S. uit Oisterwijk werden van het voertuig ge slingerd. Beiden werden in bewusteloozen toestand en hevig bloedend overgebracht naar het R. K. Ziekenhuis te Tilburg. De toestand van S., die een hersenschudding heeft bekomen, was gisteren iets minder ongunstig, doch de toestand van H. was van dien aard, dat hem de Heilige Sacra menten der Stervenden zijn toegediend. lionair koppig vol. De positie die ze krijgt door met Lord Tedmouth te trouwen beteekent een onschatbaar geluk. In uw oogen, niet in de hare, verbe terde de secretaris. En bovendien, voeg de hij er met een waarschuwende klank in zijn stem bij, vergeet niet dat u in zekeren zin gebonden bent. Horn stond weer op het punt om woe dend uit te barsten maar hij hield zich in. Gebonden of niet, ik denk er niet aan om mij door jou de wet te laten stellen, zei hij norsch. Niet?, Perris glimlachte. U kunt er toch niet aan ontkomen. Ik kan je ontslaan. Houdt u toch op met dat dreigement. U weet best, dat dat niet gaat, of u moet er de voorkeur aan geven van gearres teerd te worden. Dit Sir Gregory keek onrustig om zich heen dit is afpersing. Absoluut niet. Ik heb u nog nooit ook maar om een stuiver gevraagd; het is ook nooit mijn plan geweest, om geld van u te eischen. Ik geef je vijfduizend pond als je naar Amerilra verdwijnt, je mond houdt en nooit terugkomt. Perris schudde lachend het hoofd. Ik geef niet om geld. Je geeft.... niet om.... geld!, her haalde de millionair langzaam, niet in staat een dergelijk standpunt te begrijpen Waar geef je dan wel om? Om eer, om zelfrespect, om een on zelfzuchtig leven, om menschenliefde, klont- het rustig. Onzin! antwoordde Sir Gregory min achtend; geld beheerscht de wereld. Dat weet ik; maar mij niet. Je ben gek, stapelgek. BLOK WONINGEN DOOR VUUR EN WATER VERNIELD Zaterdagmorgen te half negen brak te Zaandam een felle brand uit in een blok houten woningen aan de Zuiddijk. Het vuur bleek zijn oorsprong te hebben in de boter- en vetsmelterij van den heer H. V., waar niemand thuis was. In een minimum van tijd stond de ge- heele woning in lichter laaie, wat gepaard ging met lichte ontploffingen. Snel grepen de hoogeropslaande vlammen om zich heen Toen de brandweer met veel materiaal spoedig ter plaatse was, brandde reeds de aaneengebouwde woning van de wed. de B., terwijl het belendende perceel aan de andere zijde, dat door een steeg is afge scheiden, eveneens ernstig gevaar beliep. Energiek bestreed de brandweer de vuur massa en de laaiende vonkenregen. Om uitbreiding te voorkomen kreeg ook de derde woning .waarin de heer H. een bar- bierszaak heeft, een aanzienlijke hoeveel heid water. Na een half uur was men het vuur mees ter. De boter- en vetsmelterij ging geheel verloren, evenals de woning van de wed. de B,; de overige woningen kregen ern stige waterschade. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. PAVILJOEN AFGEBRAND Van de Rekkensche inrichting Zaterdagmiddag te half vijf brank brand uit in het vrouwenpaviljoen „Mariënoord", behoorende tot de Rekkensche inrichtingen te Eiber gen. Het vuur, dat op de bovenverdieping is ontstaan, greep zeer snel om zich heen, slechts een klein gedeelte van den inboe del kon gered worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het paviljoen brandde tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. VERDUISTERING VAN DERTIG MILLE Ontrouw waterschaps-ontvanger Op last van de justitie te Leeuwarden is Zaterdag te Bergum aangehouden de vroe gere secretaris-ontvanger van acht water schappen in Friesland, Tj. B., die o.m. wordt verdacht van verduistering van ruim 30.000 ten nadeele van de waterschappen Eernewoude, Nijegasterfennen en Eestrum. De verdachte is in het huis van bewaring opgesloten. De „Tel." verneemt dat de ontvanger Za terdagmorgen na verhoor door den rechter commisstris uit Leeuwarden, is aangehou den is verdacht van verduistering. Hoe groot de tekorten zijn kan nog niet definitief worden opgegeven, doch voor wat de waterschappen Eernewoude, Nije- gaster Vennen en Eestrum betreft noemde men ons reeds een bedrag van 25.000 tot 30.000, daar B. sedert geruimen tijd reeds verschillende ontvangen aanslagen niet heeft verantwoord. Niet alleen de water schappen, doch ook verschillende particu lieren moeten voor groote bedragen bena deeld zijn. B., die eenvoudig leefde, genoot het volle vertrouwen in wijde omgeving, zoodat zij, die geld te plaatsen hadden, dit vaak aan B. ter administratie in handen gaven. Waar al dit geld gebleven is, is nog niet bekend en hiervoor zal het nader onder zoek moeten worden afgewacht. Naar wij vernemen moet B. bij het aankoopen van landerijen ten gevolge van de daling hier van groote verliezen hebben geleden. Ook heeft hij aan verschillende personen credie- ten op eigendommen verstrekt. De Noord-Friesche Hypotheekbank heeft aan B. belangrijke credieten op hypotheek verstrekt, zoodat als B. in staat van faillis sement wordt gesteld, van het geld van de waterschappen en particulieren zeker niet veel zal terechtkomen. Voor enkelen betee kent dit niet minder dan een catastrophe. Voor wij scheiden, denkt u er mis schien anders over, Sir Gregory. Och kom, spotte Horn, doch hij voel de tegelijkertijd een soort opluchting. Dus wij zullen toch eens scheiden. Wan neer zal dat zijn, als ik vragen mag? Als ilc u zoover heb opgevoed, dat u een zegen voor de wereld bent. U bent heel rijk en rijkdom in de hand van een goed mensch is een zegen. Geld is niet de oorzaak van alle kwaad; die oorzaak schuilt in de liefde voor het geld. U zit zoo vast aan uw geld dat u niet in staat bent, een goed gebruik er van te maken; u hebt de ongelukkigen en behoeftigen niet, u.. Als mijn secretaris weet je best, dat je bewering een leugen is, viel Sir Gregory hem boos in de rede. Ja, u helpt als u er populairiteit en applaus voor terugkrijgt. Dat is niet de ware menschenliefde. Och klets toch niet zoo. Mijn tijd is te kostbaar om naar dien filosofischen onzin van jou te luisteren! Ik doe met mijn geld wat ik wil. Nu het toeval mij de gelegenheid heeft verschaft om ook een duit in het zak je te gooien, ben ik niet van plan te zwij gen. De tijd is nu gekomen dat uw hard vochtigheid, uw Perris kon niet uitspreken, zijn patroon sprong bulderend overeind. Je lijkt wel dol, schreeuwde hij. Hoe heb je het hart zoo tegen mij te spreken. Ik weet dat ik in je macht ben, maar ik Stop, viel Perris hem gebiedend in de rede. Ik tracht u te helpen uw zelfzuchtige natuur te overwinnen. Sir Gregory. U zult doen zooals ik wil; ik zal u leiden en pro- fceeren u te helpen zoodat u een verstandi ger en zachter man wordt. Toe nu! Sir Gregory viel steunend in Pgrogramma's voor Dinsdag 24 April. Huizen 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 9.30 Hoogmis uit de Canisiuskerk te Nij megen. 10.30 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het ensemble „Carlo Alberte". 1.00 Pastoor W. Nolet over „Willem van Oranje". I.15 Vervolg Lunchconcert. 2.Vrouwenuurtjet. 3.00 Modecursus. 4.15 Gramofoon. 4.45 Klavierrecital door Malka Sluzewski, afgewisseld door causerie van L. Ver- spronck over „Oberammergau". 5.35 Oude dansen (gramofoon). 5.50 De K. R. O.-boys. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Dr. A. Buwalda over „Accumulato ren", waarna gramofoon. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Gramofoon, waarna te 8.30 Vaz Dias. 8.35 Frank Fox met het Weensch Colum- bia-orkest. 9.Het Oeral Kozakkenkoor. 9.15 Het K. R. O.-orkest. 10,00 Vervolg Frank Fox (Te 10.25 Vaz Dias). 10.55 Het Kozakkenkoor. II.10 Gramofoon. Hilversum 301 M. AVRO-uitzending, 5.30—6.00 VPRO 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.45 Orgelconcert P. Palla m. m. v. J. Heesters (tenor) en B. Lensky (viool). 2.00 Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 RVU Ir. L. J. van Dunné: De Rot- terdamsche Tunnelplannen. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. de AVRO-Girls. 9.00 „Hoog bezoek", schets. 9.20 Omroeporkest m. m. v. L. Fuldauer (sopraan) en H. Viskil (tenor). 11.00 Vaz Dias. 11.10,12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 m. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, berichten. 10.05 Muscant. 12.50 Midi. Studio Orkest 1.20 Voor de scholen. 3.50 Concert.. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Pianorecital. 6.10 Duitsche causerie. 6.40 Het Parkington Kwintet. 7.50 Lezing. 8.20 Berichten. 8.40 „Will Shakespeare", hoorspel. 10.25—11.20 Roy Fox en zijn Band. WEER FRAUDE BIJ DE VARKENS- CENTRALE? Vader en zoon in arrest Zaterdagmorgen zijn de vertegenwoordi gers van de Crisis Varkens Centrale, de heer E. en zijn zoon, beiden woonachtig te Onstwedder Mussel, door de r-ksveld- wacht naar Groningen overgebracht en in voorloopige hechtenis gesteld. Zij worden, aldus „Het Volk", verdacht zijn stoel terug. Ga alsjeblieft heen; ik kan dat geklets van je niet meer aanhoo- ren. Perris voldeed direct aan zijn verzoek. Denkt u maar eens na over wat ik gezegd heb, zei hij nog toen hij bij de deur stond. Sir Gregory dacht er over na en het re sultaat was dat hij in tranen van woede uitbarstte. Ik zou hem kunnen vermoor den, mompelde hij. HOOFDSTUK X. De verloren zoon. Perris ging langzaam naar zijn kamer terug. Hij voelde zieh opgelucht, want het was lang niet gemakkelijk geweest om Sir Gregory zoo openhartig zijn meening te zeggen. Wel is waar had Perris hem geheel in zijn macht, maar daar de millionair zich had laten verleiden om in drift naar de Pa- tagonische bijl te grijpen, zou hij volgens Perris ook in staat zijn zoo iets voor den tweeden keer te doen. De secretaris was onmiddellijk vertrok ken, toen Sir Gregory hem verzocht had heen te gaan. En daar hij hem alles gezegd had wat hij op het hart had, vond hij het nu het beste om hem gelegenheid te geven om over zijn woorden na te denken. Perris besloot over een paar dagen weer over het onderwerp te beginnen, doch voor hij dit besluit uitvoerde, dacht hy dikwyls met groote zorg aan zijn eigen aangelegen heden. Margaret leek de laatste dagen ver drietig gestemd, zoodat hij vóór alles de oorzaak daarvan moest probeeren op te sporen. Maar hoe hij ook peinsde, hij kon geen enkele reden ontdekken voor Mar garet's somberheid. Bijzonder uitbundig was ze nooit, maar hij was er zeker van, Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Het Oragkleinorkest. 8.35 „Fliegerbomben", korte hoorschets 8.50 „Juhu vom Berge", jodelprogramma, 9.20 Berichten. 9.50 Bericht over de Europeesche Kam pioenschappen in Boedapest. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Zie Langenberg. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 88.30 Kalundborg. 9.20—14.05 Keulen. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—16,20 Keulen. 16.20—18.20 Brussel (VI.) 18.20—22.20 Luxemburg. 22.20—afl. Keulen. 4e Programma. 11.2013.30 Luxemburg. 13.3016.35 Midland Reg. 16.3517.30 Een der Eng. „National"-zen- ders. 17.3018.00 Locale uitzending. Kinder koor „Ex Animo" o. 1. van den heer H. W. Wolf. Het optreden van eenige microfoon- debutantjes (Laatste uitzending van het koor in dit seizoen). 18afl. Londen Reg. frauduleuse handelingen gepleegd te heb ben in hun kwaliteit van vertegenwoordi gers van de Crisis Varkens Centrale. Voor al kleine landbouwers en arbeiders, die nog een paar varkens mestten, moeten de dupe van deze handelingen zijn geworden. Daar bij de verschillende transacties de leveranciers moesten teekenen, veronder stelt men, dat ook valschheid in geschrifte moet zijn gepleegd. Er wordt verder be weerd, dat de heer E. van hooger hand uit zijn functie zou zijn geschorst. dat er iets moest zijn, dat haar drukte. t Dien avond ging Perris als gewoonlijk naar zijn verloofde. Maar toen hij bij het huis op de hei was gekomen, kwam Mar garet haastig op hem toeloopen. Laten we wat gaan wandelen, Mi chael, stelde zij voor. Het viel hem op, dat zij bleeker was dan gewoonlijk. Ik ben je tegemoet ge komen, toen ik je in de verte zag, legde zij hem uit, terwijl zij samen verder liepen. Ik moest je beslist spreken, voor je van avond binnenkomt. Er is toch niets met je moeder, hoop ik? vroeg Perris. Moeder maakt het uitstekend en voelt zich buitengewoon gelukkig, stelde Mar garet hem gerust. Maar wat is het dan? Zij sloeg haar oogen neer en zweeg. Ik heb opgemerkt, ging Perris voort, dat je de laatste dagen over iets aan het piekeren bent en ik had je al eerder willen vragen, wat er aan scheelt. Daar ben ik eigenlijk blij om, ant woordde Margaret zacht. Vroeg of laat had ik het je toch moeten vertellen en bo vendien wilde ik je om raad vragen. Even was er een zwijgen, toen vervolgde Margaret: Ken je de gelijkenis van den Verloren Zoon? Natuurlijk, zei hij verwonderd. Het is een heel ding. ging Margaret voort, om een verloren zoon te begroe ten, zooals het in het bijbelverhaal ver teld wordt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9