MAANDAG 23 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst: 760.4 te Valencia. Laagste barometerst.: 741.6 te Berlijn en Reykjavik Verwachting tot den avond van 24 April: Matige, later tijdelijk krachtige, Noord- Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waar schijnlijk tijdelijke regen, weinig veran dering in tempera tuur. Over Midden-Duitschland is thans een depressie gelegen, die zich vooral aan haar Noordzijde uitbreidt. Haar kern ligt thans over Berlijn, rond deze kern waait het hier en daar vrij krachtig. In midden- en Oost-Duitschland is nog slechts weinig neerslag gevallen, in Maastricht viel he dennacht 11 mm. Over het algemeen is in Duitschland de temperatuur nog ver boven de normale waarde. Tijdelijk zette de hoo- ge druk in het Westen op. Zij bracht bij Noordelijke tot Noord-Westelijke wind af koeling over Groot-Brittannië, Ierland, Frankrijk en ons land. Echter nadat bij IJsland thans weer een diepe depressie, die ten onzent wel krimpende wind en hoogst waarschijnlijk regenachtig weer zal veroor zaken. De hooge druk trekt zich naar de Azoren terug. In Zuid-Frankrijk vielen zware regens. Ook nu is het weer daar nog slecht. In Scandinavië is het iets kouder geworden. Abisko meldt met minus 9 gra den Celsius heden matige vorst. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 10.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag -7.40 uur tot Dinsdagmorgen 4.16 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 24 April voorm. 10.40 en nam. 11.13 uur. met Tweeden Paaschdag samenviel, is de dag toch tot aller tevredenheid verloopen tot tevredenheid van de kijkers door het mooie, in ieder geval zonnige weer, tot te vredenheid vooral ook van de vele nering- drij venden in de Bollenstreek, die op dezen dag hun hoop hadden gevestigd en vele voorbereidingen hadden getroffen. Ook de tram maakte goede zaken, al wa ren de cijfers lang zoo gunstig niet als ver leden jaar. Op het traject den HaagLeiden naar KatwijkNoordwijk en Haarlem vervoer de de N.Z.H. 36.577 personen. Onder deze cijfers zijn niet begrepen degenen die van uit Haarlem in de richting Leiden werden vervoerd. Onder de tienduizenden bloemenkijkers waren vele vreemdelingen, al was hun aantal veel minder dan in vroeger jaren. De bloemenvelden waren gisteren op hun schoonst. Het gebeurt zelden, dat narcis sen, tulpen en hyacinthen gelijktijdig in bloei komen. Het zomerweer gedurende de voorafgaande week had echter alle bloe men wakker geschud. Het was weer een ouderwetsche Boll en - Zondag het lentefeest van Nederland. BINNENLAND MINISTER VERSCHUUR ONDERSCHEIDEN. Naar wij vernemen heeft Hare Majesteit de Koningin den op 18 dezer afgetreden mi nister van Economische Zaken, mr. T. J. Verschuur benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. EENHEID VAN KAAS ONDERZOEK. Bij K. B. zijn aangewezen als vertegen woordigers van Nederland op de te Rome te houden internationale diplomatieke con ferentie ter vaststelling van een interna tionale overeenkomst inzake eenheid van de methoden van monsterneming en van scheikundig onderzoek van kaas, de heeren dr. A. J. Swaving, te Voorburg, Raad-advi seur aan het Departement van Economische Zaken en dr. J. J. L. van Rijn te Rome, lid van het Permanente Comité van het Int. Landbouw-Instituut aldaar. DE NIEUWE SPOORLIJN GOUDA— BOSKOOP—WADDINXVEEN—ALPHEN. Is zij economisch verantwoord. De Alg. Ned. Verkeersfederatie (A. N. V. F.) in Den Haag heeft een publicatie het licht doen zien over de vraag, of de afbouw van de nieuwe spoorlijn Gouda BoskoopWaddinxveenAlphen econo misch verantwoord was. In het kort komt de brochure hierop neer: De bouwkosten geraamd op f 2.400.000 zullen bedragen rond 6.400.000, rentever lies niet medegerekend. Bij het begin van den aanleg stond reeds vast, dat deze be langrijk duurder zou worden dan geraamd. Kort daarop drong Waddinxveen van meening, dat de auto inmiddels voldoende vervoergelegenheid bood tevergeefs op stopzetting aan. Tevoren had de regee ring den verkeerstoestand ter plaatse, ge let op de groote welvaart der streek, niet bepaald ongunstig kunnen noemen. Thans verlangen de Nederlandsche Spoorwegen dat bestaande autobusdiensten zullen wor den opgeheven. Het volgende is nog aan den inhoud ont leend: „Aan de Oostzijde van de Gouwe loopt een provinciale klinkerweg van Gouda naar Boskoop. Deze weg is 6 M. breed. Daarnaast ligt een fietspad van 2 1/2 M. breedte. De verlenging van dezen weg naar het Noorden, waar hij bij Gouwsluis op den Rijksweg LeidenUtrecht zal aansluiten is onder handen. De gereedkomst hiervan is in 1935 of 1936 tev erwachten. Van Bos koop uit loopt een betonweg van 6 M. breedte in Westelijke richting, die bij Zoe- termeerZegwaart op den ontworpen Rijksweg Den HaagUtrecht zal aanslui ten. Voorts is er van Boskoop uit een uit stekende weg, die nog verbeterd zal wor den, via Hazerswoude naar Koudekerk aan den Ouden Rijn, waar h|j aansluit op den Rijksweg LeidenUtrecht. De geprojecteerde Rijkswegen, Den Haag Utrecht en RotterdamAmsterdam, ont moeten elkaar bij Waddinxveen. Bedenkt men hierbij', dat de verbetering van den ouden vaarweg „de Gouwe" er toe leiden zal, dat deze binnenkort door sche pen van 1300 tot 2000 ton bevaren zal kun nen worden, dan is het duidelijk, dat het vervoer zich niet in ruime mate tot den Spoorweg zal wenden. De Nederlandsche Spoorwegen hebben zich nu gewend tot Ged. Staten van Zuid- Holland met het eigenaardige verzoek om van bestaande autobusdiensten ter plaatse de vergunningen in te trekken, c.q. te wij zigen. We constateeren dit feit, om te doen uit komen, dat de door het jonge motorver- keer reeds ingenomen plaats, waarop het om zijn groote waarde in het belang der gemeenschap aanspraak mag en moet maken, nog geenszins onbetwist is en dus nog verdedigd dient te worden." MINISTER MARCHANT OVER DE SPELLING. Bij de opening der Rijks-H. B. S. te Til burg heeft minister Marchant een rede ge houden, waarin hij uitweidde over de voor uitzichten nopens de toekomstige onder wijsmethode. Zoo is er gewerkt, aldus mr. Marchant, aan een nieuwe spelling, maar er staat nog niets vast. Zelfs niet hoe het woord Ne- derlandsch zal dienen te worden geschre ven. (Gelach). Spr. heeft echter in de laat ste elf maanden op dit punt veel geleerd. (Gelach). Hij was in deze materie oer conservatief, maar is verslagen geworden, omdat men hem op redelijke gronden ver andering heeft kunnen duidelijk maken. Wat er nu is, is een chaos, wanorde. De ministerraad heeft echter nog niet beslist, maar zal alsnog advies inwinnen bjj men- schen die er verstand van hebben, maar ook bij hen, die er geen verstand van heb ben. (Daverend gelach). Onlangs kreeg spr. toegezonden een tijd schrift gelukkig geen Nederlandsch, waarin de verenvoudigde schrijfwijze alleen werd goed verklaard voor Germanophilen en menschen met zekere geestelijke afwij kingen. Maar toen spr. met een blauw pot lood eens ging proeven op de kennis van den schrijver der Ned. taal, toen maakte het geheel een wel wat blauwen indruk. (Gelach). Spr. geloofde, dat deze uitweiding over het spellingvraagstuk geen verband houdt met de opening dezer schooL (Gelach). Een minister echter is een vrij gemuilkorfd man en dus mag men zich niet verwonderen, als hij een geschikte gelegenheid aangrijpt om ook eens wat te zeggen. (Gelach). GRIEVENDE PAMFLETTEN. Maaregelen op til. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Boon betreffende het nemen van maatregelen van regeeringswege in ver band met de onlangs te Doetinchem plaats gehad hebbende verspreiding van pam fletten door in Duitschland wonende per sonen, leden van de Nationaal-Socialisti- sche Nederlandsche Arbeiders Partij, heeft minister van Schaik, minister van justitie, geantwoord, dat is gebleken, dat van de verspreiders der pamfletten in totaal negen personen twee ingezetenen van Doetinchem waren. Het waren allen Ne derlanders. Aan de hand van de thans bestaande bepalingen kan tegen het gebeurde niet worden opgetreden. Mochten soortgelijke ge beurtenissen zich herhalen, wannegr het aanhangige wetsontwerp, houdende nadere voorzieningen ter bgescherming van de openbare orde, kracht van wet zal heb ben verkregen, dan zal niet worden nage laten de noodige maatregelen te nemen. R. K. HERSTELLINGSOORDEN VOOR LONGLIJDERS EN ZWAKKE KINDEREN. Deze vereeniging heeft haar 27e alge- meene ledenvergadering gehouden op Donderdag 19 April 1934 te Amsterdam, onder voorzitterschap van Dr. N. P. van Spanje. Door den secretaris en den penning meester werd verslag gegeven over de vereeniging, terwijl door de geneesheeren directeuren verslag werd uitgebracht over de Sanatoria „Dekkerswald' en „He- liomare". De aftredende leden: dr. P. W. C. M. Busch, Notaris B. H. Grijseels, Pastoor W. van Berkel, Prof. dr. A. K. M. Noyons, Rector C. Corsmit, werden alle bij acclamatie herkozen. De toestand der vereeniging is niet on gunstig te noemen want ofschoon nog groote lasten haar drukken, laat het zich toch aanzien, dat deze te overwinnen zijn. De toestand is echter toch oorzaak, dat plannen voor een noodzakelijke uitbreiding van „Dekkerswald" een i ge vertraging zul len ondervinden, al zal dit jaar de opera tiekamer naar de nieuwste eischen ver bouwd worden. Beslist noodzakelijk is het ook een nieuw kinderpaviljoen te bou wen, zoodat het nu in gebruik zijnde aan de vrouwenafdeel'ng kan worden toege voegd. Ook „Heliomare" moet worden uit gebreid. De middelen ertoe ontbreken echter, "want de penningmeester moest tot zijn leedwezen mededeelen, dat in de laat ste jaren geen groote giften en legaten zijn ingekomen en alle beschikbare gelden voor exploitatie, rente en aflossing noo- dig zijn. Ook de Eerste Kamer In den Dlesel-treln! Ook de leden der Eerste Kamer zullen een rit naar Arnhem maken met den nieu wen Dieselmotor-trein. As. Woensdag 25 April vertrekt de trein om 15.30 van het Staatsspoorstation te 's Gravemhage. Om 16.43 uur heeft de aankomst plaats te Arn hem, waarheen men zonder stoppen rijdt. Om 17.03 vertrekt de trein uit Arnhem, waarna achtereenvolgens te Ede, Utrecht en Gouda gestopt wordt tot het uitlaten van reizigers. De trein is in Den Haag te rug 18.19 uur. KERKNIEUWS BENOEMINGEN PATERS FRANCISCANEN. Bij de paters Franciscanen hebben ver schillende benoemingen plaats gehad. Pastoor C. Haanen (oud-kapelaan van Leiden) heeft op verzoek om gezondheidsre denen ontslag gekregen als pastoor der paro chie H. Antonius van Padua (Boschje Rot terdam) en is benoemd tot pastoor te Vor- den. Pastoor C. J. Notmeijer is van Vorden overgeplaatst naar Wychen. Pastoor A. J. v. d. Donk (oud-kapelaan van Leiden) is van Wychen overgeplaatst naar R'dam, parochie H. Rosalia (waar, zoo als men weet, pastoor Geeve, is overleden). Pastoor P. Hase is uit Delft overgeplaatst naar de parochie van de H. Antonius van Padua te Rotterdam, en in diens plaats is «benoemd tot pastoor der St. Joseph-paro- chie te Delft de zeereerw. pater dr. Ger- manus Vrijmoed, moderator der studenten te Delft en geest. adv. van verschillende vereenigingen aldaar. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Melkoorlog. Hedenmorgen is er een „melkoorlog" uitgebroken tusschen de ver- eenigde melkslijters en een tweetal ongeor ganiseerde boeren. Overal in den lande, zeggen de slijters, is de prijs in dalende lijn. Ook de door de Regeering vastgestel de pry's is lager dan voorheen. De slijters hadden dan ook reeds verlaagd in de on derstelling, dat de boeren met dezen toe stand rekening zouden houden. Dat heeft de massa dan ook gedaan, doch een twee tal wil de prijs van Febr. en Maart hand haven en dreigen met zelf te gaan uitven ten. De slijters hebben Maandagmorgen onmiddellijk de inwoners per circulaire met de kwestie op de hoogte gesteld en verzocht van de boeren niet te koopen, om dat hun eigen belang dit eischt. Moeten immers de slijters verhoogen, dan ligt het voor de hand, dat ook de consumenten de verhoogde prijs zullen moeten betalen. LEIMUIDEN R. K. S. V. O.D.I. Gisteren speelde O. D.I. II een vriendschappelijken wedstrijd tegen Nieuwkoop II op 't O D.I.-terrein. Half drie blies de scheidsrechter beide elf tallen in 't veld. Nieuwkoop won de toss en verkoos voor den wind te spelen. O.D.I. bracht den bal aan 't rollen en al spoedig bleek O.D.I. iets in de meerderheid te zijn. Dan weer werd dit dan weer dat doel ernstig bedreigd. Doelpunten bleven ech- ty kreeg, di eechter niet benut werd. Na c.a. een half uur spelens gelukte 't aan den rechtsbuiten van O.D.I. te doelpunten. Kort hierna scoorde de linksbinnen en de rust trad weldra in met 20 voor O.D.I. Na de rust zag O.D.I. nog tweemaal kans den bal in 't net te jagen. Op 't einde ge lukte 't aan Nieuwkoop met een mooie hoekschop de eer te redden, zoodat O.D.I. won met 41. O.D.I. I leed een geweldige nederlaag tegen Steeds Hooger II, verloor n.l. met 6 2. O.D.I. Juniores speelde thuis tegen Majella-juniores en verloor met 20. VOORSCHOTEN SL Josephsgezellenvereeniging. Gis teren vierde de St. Josephsgezellenvereeni ging haar patroonfeest op waardige wijze. Des morgens naderden de leden ter Hei- Jige Tafel, waarna men zich vereenigde aan een gemeenschappelijk ontbijt in het R.K. Vereenigingsgebouw. Des avonds werd een plechtig Lof gehouden, waarna aan de ouders der leden een feestavond werd aan geboden door Guido Gezelle, een onder- afdeeling van de, gezellenvereeniging. De groote zaal van het R.K. Vereenigingsge bouw was geheel gezet, toen de zeereerw. heer P. Meijer, pastoor, de aanwezigen ver welkomde met een kort woord. Na het zin gen van het Kolpingslied sprak de zeer eerw. heer P. Meijer, pastoor der parochie, de aanwezigen toe naar aanleiding van het feit, dat 15 nieuwe leden hedenavond zul len worden geinstalleerd tot leden der ge zellenvereeniging, wat spr. noemde een teeken van goed gezond leven voor de pa rochie. Spr. hoopt, dat zij zullen worden echte leden van het Kolpingsgezin, op el kaar leunende elkaar steunende, om aldus aan te sluiten tot één geheel, waarvan kracht uitgaat, Spreker brengt hulde aan de weleerw. heer L. de Brabander, kape laan alhier en directeur van de gezellen - vereeninging, voor de vele moeite en zorgen, welke hij besteed aan de vereeni ging. Daarna installeerde de zeereerw. spr. een 15 adspiranten tot leden der vereeni ging en spelde hun het insigne op de, borst Na het oficieele gedeelte kwam de tooneel- vereeniging „Guido Gezelle" aan het woord met een vroolijke voordracht door 2 leden van de vereeniging, waarna werd opgevoerd het blijspel „Sally wint de Sweepstake", een blijspel in drie bedrij ven van P. Mossinkoff, welk spel goed werd vertolkt en de aanwezigen deed scha terlachen. Een vroolijk strijkje luisterde de feest avond op met verscheidene populaire mu zieknummers. Het was reeds laat, toen de aanwezigen huiswaarts togen. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Pastoor Hoogeveen. Door Z.H.Exc. den Bisschop is de pas toor dezer parochie, de zeereerw. heer A. J. M. Hoogeveen, benoemd tot pastoor te Nibbixwoude. De parochianen zullen met leedwezen vernemen, dat hun herder, die sedert 1929 alhier de zielzorg uitoefende, zijn phrochie gaat verlaten. In de plaats van pastoor Hoogeveen is benoemd de zeereerw. heer Jac. N. Omt- zigt, thans pastoor te Tholen. De nieuwe pastoor is geboren in 1884, priester gewijd in 1910. Sedert 1930 ver vulde zij neer w. het pastoraat te Tholen. BOSKOOP. R. K. V. V. „Trekvogels". 't Program ma opende dezen middag met een Jun.- wedstrijd. De kampioen Donk-a ging met een groote overwinning huistoe. Dan speelde 't tweede tegen RVC n vriendschappelijk. Na de aftrap ontwik keld zich een vrijwel gelijk opgaande strijd en aan beide kanten legio gemiste kansen. RVC weet tenslotte na een half uur spelens de leiding te nemen (01). Als weer is afgetrapt zitten de Trekv. er ge weldig op en als de l.-half 't op zijn heu pen krijgt weet de l.-binnen met een fraaie kopbal de voorzet te benutten en de stand is gelijk (11). Spoedig hierna rust. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Weer neemt RVC de leiding (12). De Trekv. zwoegen voor de gelijkmaker tot 8 min. voor 't ein de ieder de gelijkmaker reeds telt, blaast de scheidsrechter tot ieders verbazing voor hands. De Trekv. zijn zichtbaar ontmoe digd en onveranderd breekt het einde aan. Een gelijk spel ware beter geweest, en de Trekv. speelde met 5 invallers. Volgend keer beter, boys! Trekv. III speelde voor de comp. tegen WSC II en wist zich door een 31 over winning van de laatste plaats af te wer ken. Bravo 3e ëlftallers, nu volhouden! Het le was in Bleiswijk te gast bij BSV I en kon 't niet verder brengen dan een 05 nederlaag; onvoltalligheid speelde ook hier een roL NIEUWKOOP. Verkoop Emma-bloempje. Op Donder dag a.s. zullen jonge dames alhier en te Noorden de huizen langs gaan voor den verkoop van het Emmabloempje ten bate van de T. B. C.-bestrijding. In vorige ja ren bracht deze verkoop in elk der dorpen ongeveer 40.op. Om twee redenen hoopt en vertrouwt het bestuur, dat thans deze som aanmerkelijk overschreden zal worden. Ten eerste uit piëteit bij het over lijden van Koningin-Moeder, die 30 jaren geleden den eersten stoot gaf tot daadwer kelijke bestrijding van de tuberculose en tot waar geheel het verdere leven haar hart dagelijks uitging, ten tweede om den nood der plaatselijke kas en het dringend belang der zaak. Het gemiddeld aantal t.b.c. patiënten in deze gemeente varieert steeds tusschen 10 en 20, de wijkverpleegster, mej. Chr. Vinck, die in het bezit is van het speciale diploma hiervoor, gaat als leidster van het consultatiebureau voor t.b.c. de patiënten zoo vaak als noodig is bezoeken en helpen, allerlei verplegingsartikelen, waaronder 6 ligtenten, waarvan er 4 mo menteel in gebruik zijn, staan 'ten dienste zoodat de bestrijding uitstekend georgani seerd is, doch dit alles brengt kosten mede en ofschoon ook een rijkssubsidie ver strekt wordt, is het de paar laatste jaren niet mogelijk gebleken de eindjes aan el kaar te knoopen. En wanneer men dan ziet de gunstige resultaten en verbeterde toe standen vergeleken bij vroeger, zal men met dit te weten gaarne en met meer animo wille nmedewerken om dit mooie doel fi nancieel beter mogelijk te maken. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van Jac. Volbeda, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleeschwaren in het perceel De Ruyter- straat No. 31, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1934. Afsluiting Donkersteeg. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Donkersteeg, in verband met het verrichten van werkzaamheden aan het waterleiding buizennet, op Dinsdag 24 April a.s., van des voormiddags 7 uur tot des namiddags 5 uur, voor alle rijverkeer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1934. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, De Hanze, Groote Burchtzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 23 tot en met Zondag 29 April a.s. waarge nomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Drie- sum, Mare 116, tel. 406. B. V. L. De bijzondere vrijwillige landstorm gaat op Maandag 30 April a.s. te 8 uur weder zijn schietoefeningen begin nen. De oefeningen zijn gedurende eeni- gen tijd onderbroken geweest uit gebrek aan een geschikte gelegenheid, doch thans heeft men van het gemeentebestuur de be schikking gekregen over de serre van het gemeentehuis, welke ruimte zich uitste kend hiervoor leent. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijze res aan de Christelijke school alhier is be noemd mej. E. J. J. Rijnberk uit Wade- noijen. Een verdwenen 15-jarige jongen. De rijks- en gemeente-politie werd Vrijdag avond gewaarschuwd dat vermoedelijk on der deze gemeente een jongen verdronken zou zijn. De 15-jarige Herman Bos uit Ze venhoven had om 12 uur een paard van zijn patroon, de veehouder J. J. Konst uit Zevenhoven in Zwammerdam gebracht, vanwaar hij per rijwiel naar zijn huis te rug moest, doch niet meer is teruggezien. Alle nasporingen waren vergeefs, zoodat rekening gehouden werd met de mogelijk- dronken, in dit geval wel het meest waar heid, dat hij te water was geraakt en ver- schijnlijk in de Kromme Ziendevaart. De politie heeft dit water Zaterdag geheel af- gedregd tot dater tijding kwam, dat de jongen weer in het ouderlijk huis was teruggekeerd. Nu bleek dat de jongen een rijzadel had verloren en daarom niet meer bij zijn pa troon terug durfde te komen en aan het zwerven was gagaan. Na een nachtje in Rotterdam te hebben doorgebracht was de jongen het zwerven al gauw moe en vond het toen maar raadzamer om zijn ouder lijk huis weer op tev gaan zoeken. ZOETERWOUDE. Jaarfeest van de Katholieke Gezellen vereeniging. De K. G. V. kan het jaar feest 1934 aanteekenen in hare annalen als een schitterende voldoening aan de de viezen. Godsdienstig schoon was de inzet van het feest. Een kleine honderd leden en eereleden waren reeds om zes uur in de Sint Janskerk vereenigd ter bijwoning van de H. Mis tot intentie van de leden der K. G. V. Nadat de Jonge Wachters met Paschen deze eerste stap op liturgisch gebied had den gedaan, werd nu door de Gezellen de Missa Dialogata uitgevoerd. Hoewel deze eerste maal nog veel onvol maaktheden zijn te constateeren was dit eerste liturgisch streven reeds hoog te roe men en kan wel door de jeugdbeweging naar het schoone doel gekomen worden. Alle leden gingen onder de H. Mis ter H. Tafel en zoo was het jaarfeest een ware demonstratie van het eerste doel. De arbeidzaamheid der K. G. V. bleek uit de zelfwerkzaamheid waarmede het gemeenschappelijk ontbijt in het eigen zelf-gebouwde huis was bereid. En eensgezindheid werd gedemonstreerd in de heerlijke stemming die aan tafel heerschte. Op het feest van den avond, werd de vroolijkheid bereikt. De eerw. praeses Brans opende den feestavond met een ern stig woord. Deze feestavond is niet in over eenstemming met de ernst waarin de pa rochie door den toestand van onzen bemin den pastoor verkeert. In overleg met den Hoogeerw. Deken van Leiden is, toen gistermiddag de droeve tijding van het toedienen van de laatste H. Sacramenten aan onze Deken en pas toor kwam, besloten, het jaarfeest der K. G. V., dat geheel voorbereid en georgani seerd was, door te laten gaan. In de wetenschap, dat onze Deken zijn eigen persoon steeds heeft gesteld achter het doel van de katholieke jeugdbeweging, meende men ook in zijne geest te handelen met door te gaan. Met aandrang vraagt Praeses Brans aan de Gezellen voort te gaan met te b:dden voor den zieke, aan wiens groote genegen heid de K. G. V. zoo ontzaglijk veel te dan ken heeft, vooral de stichting van het eigen huis.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2