MAANDAG 23 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 BRUTALE INBRAAK TE OSS. De „daders" gearresteerd, doch weer vrijgelaten. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een brutale inbraak plaats gehad in die woning van den heer v. d. Heuvel, tim- merfabriikant en caféhouder in de Verleng de Torenstraat te Oss. Ongenoode gasten hebben, na verschillen de caféramen te hebben geforceerd, door een achterraam het huis weten binnen te dringen. Zij kwamen eerst in de huiskamer. Alles werd daar doorzooht tot zelfs in den ikelder. Doch hier werden slechts enkele guldens, sigaren en sigaretten buit gemaakt. De inbrekers zijn, zonder den heer en me vrouw Van den Heuvel te storen, de slaap kamer binnengedrongen. Daar zagen zij kans uit een nachtkastje een beurs met zil vergeld, inhoudende ongeveer 100.en een revolver mede te nemen. Onder het nachtkastje stond een geldkistje met polis sen en dergelijke papieren. Ook dit was van hun gading. Hun brutaliteit ging nog verder. Zij poogden onder het kussen van mevrouw v. d. Heuvel ook nog iets te vin den, waardoor zij wakker werd. Zij zette onmiddellijk de daders na, doch deze ver lieten ijlings het huis. Door het tumult werd ook de heer des huizes wakker. Hij begaf ziah direct naar den burgemeester en naar de politie. Onmiddellijk werd een onder zoek ingesteld. Dank zij den speurzin van den politiehond van den Rijksveldwachter Wens uit Heesch was het mogelijk reeds na enkele uren drie verdachten te arresteeren. Het zijn zekere Van G., Van R. en Van T. Toen de politie Van G. thuis wilde arres teeren, vulde hij de deur niet open doen. De politie heeft zich toen met geweld toe gang tot de woning verschaft. De andere arrestaties gingen gemakkelijker. Het on derzoek wordt voortgezet. Nader wordt gemeld, dat de aangehou denen door de politie op vrije voeten zijn gesteld. UIT DE OMGEVING ii HILLEGOM AI weer een. Gisteravond werd op de Van den Endelaan weder een rijwiel ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Mooi. Door het circus Amanda Ro- berti werd een extra voorstelling gegeven, waarvan een 400 werkloozen kosteloos konden gebruik maken. Voorzeker een mooie daad, die door de werkloozen op hoogen prijs werd gesteld. Het „concentratiekamp" aan de Meer straat. Het gedeelte der Meerstraat, cfat de praatmakende gemeente tot „concen tratiekamp" gedoopt heeft, blijft een bron van voortdurende ergernis voor de bewo ners der 15 burgerhuizen en geeft de pro vincie aanhoudend nieuwe zorgen. Men kent de geschiedenis: de aannemer W. Vermeij bouwde daar 15 mooie huizen, die thans alle bewoond zijn. Hij heeft een ge schil met de provincie en geen der par tijen wil toegeven. De provincie heeft nu een afscheiding met stevige palen en draad doen plaatsen op 2 M. breedte der hui zen. Daardoor wordt de uitgang voor de bewoners niet alleen bemoeilijkt, doch het Is voor de leveranciers, bakkers, slagers enz. eveneens „omloopen" en nog eens „omloopen". Regelmatig wordt de draad afscheiding vernield, wat eenerzij ds hila riteit veroorzaakt en anderzijds nieuw werk geeft. De provincie heeft nu zwaarder mate riaal doen aanbrengen en de afscheidin gen zóó gemaakt, dat de bewoners nog meer overlast ondervinden. De palen zijn nu verbonden met bandijzer van een hal ve c.M. dikte, zoodat van doorknippen geen sprake meer kan zijn. Waar er geen verlichting is, zijn aan de afscheidingen .lantaarns gehangen; wie dit gedaan heeft weten we niet; dat het een goede maat regel is, is buiten kijf. Dat de verbittering steeds toeneemt is begrijpelijk en deze begint zich te uiten in minedele daden. Eén der bewoonsters spoot de mannen, die de versteviging moesten uitvoeren, met een tuinslang op de waterleiding nat, zoodat deze de be scherming der politie inriepen. Toen deze op de plaats „des onheils" kwam, werd ook zij op een „douchebaa" onthaald. De poli tie negeerde echter den waterstraal en nam de tuinslang in beslag; de dame kreeg bovendien proces-verbaal. Ook de „draad knipper" werd verbaliséerd. We zijn zeer benieuwd, hoelang dit zeldzaam spelletje zal worden gespeeld. HOOGMADE Voetbalclub opgericht. Ook alhier is thans een R.K. Voetbalclub opgericht H. V. E. Het is haar ook gelukt een goed ter rein te verkrijgen, waarop gisterenmiddag de eerste onderlinge wedstrijd is gespeeld, om zoodoende het eerste en tweede elftal te verkrijgen. Deze wedstrijd had tot uit slag: 13. Reeds hebben 28 personen zich als lid opgegeven. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren: A. Schrader, voorzitter; P. Boerman Pz. Ie secretaris; H. Hoogen- boom Hzn., 2e secretaris; Corn. Lieverse Lzn., Ie penningmeester; Chris, van der Ploeg 2de penningmeester; W. Bank en G. Volwater als commissarissen en spelleider. Voor den volgenden Zondag zal een club worden uitgenoodigd om zich te oefe nen, opdat de club klaar is, als het speel terrein ingezegend en geopend zal worden. KATWIJK Schietwedstrijd. Zaterdag whs het de laatste dag van den gehouden wed strijd met buks door de Katwijksche Bur gerwacht. Vanaf 2 Dec. LI. tot en met Za terdag waren 16 wedstrijdseries geschoten, welk aantal punten werden bij elkaar ge teld en die de totaal uitslag bepaalden. Ook was er een geluksbaanwedstrijd aan verbonden. Toen de laatste serie gescho ten was nam de commandant het woord en wees er op, dat ook hier, evenals elders steeds meer belangstelling voor het insti tuut Burgerwacht komt. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. Er was geschoten in drieklas sen: A, B. en C. De uitslag in A. was: 1. R. Trousselot 637 p., 2. C. v. Leeuwen 599 p., 3. J. de Kreek 597 p., 4. C. Hoeka 574 p., 5. A. Slingerland 569 p., 6. L. J. v. d. Valk 565 p., 7. Nic. Schaap 559 p., 8. B. Dubbelaar 554 p., 9. P. Slingerland 546 p., 10. H. de Boer 530 p., 11. A. Dubbelaar 528 p., 12. J. Slngerland 523 p., 13. M. Schoneveld 501 p., 14. J. Heges 500 p., In B. 1. S. Dubbelaar 532 p., 2. J. v. Rijn 515 p., 3. Jan Meijer 506 p., 4. P. Bekl ker 497 p., 5. A. Wassenaar 454 p., 6. Nic. Schuitemaker 446 p., 7. F. N. A. v. d. Valk 442 p., 8. C. v. d. Gugten 426 p., 9. C. J. Schuitemaker 397 p., 10. W. A. Rijken 388 p., 11. Jac. Th. Kobus 313 p. In C: ie prijs Leo Lange 424 p., 2. R. v. Duyvenbode 426 p., 3. P. v. Duyvenbode 370 p., 4. D. v. d. Plas 299 p., 5. H. Slin gerland 288 p., 6. Nic. v. Leeuwen 235 p., 7 W. Houwer 195 p. De uitslag der geluksbaan was: lste pr. R. Trousselot 1800 p., 2. L. J. v. d. Valk 1735 p., 3. C. v. Leeuwen 1712 p., 4. J. Slingerland 1623 p., 5 Cor Hoek 1622 p., 6. B. Dubbelaar 1573 p., 7. Nic. Schaap 1544 punten. De prijzen voor de groote wedstrijd be stonden uit luxe voorwerpen, die der ge luksbaan uit luxe voorwerpen en geld prijzen. Na nog enkele mededeelingen, o.m. over de te houden oefeningen aan de banen in het duin, welke oefeningen over 14 dagen zullen aanvangen, verklaarde de comman dant deze wedstrijd voor geëindigd. Voor- loopig worden de oefeningen nog in het Parochiehuis gehouden. EEN MOOIE AVOND VOOR DE ST. JOSEPH'S GEZELLEN Installatie van 20 aspiranten Gisteren, op het Beschermfeest van den H. Joseph, was het voor de parochianen van de parochie van de H.H. Engelbewaar ders aan de Beekbrug een feestelijk dag, omdat op dien dag de eerste aspiranten van de St. Josephsgezellen-Vereeniging plechtig zouden worden geinstalleerd. In den morgen naderden alle aspiranten voor de H. Mis van 7 uur tot de H. Tafel en werd hun in het vereenigingsgebouw een eenvoudig ontbijt aangeboden. Gisteravond na het Lof kwamen de aspiranten, hun ouders en verder allen, die belangstelling toonen voor het gezel- lenleven, in het vereenigingsgebouw bij een, waar de plechtige installatie zou plaats hebben en waar de zeereerw. heer rector J. Th. v. Galen, Centraal-Praeses der St. Joseph's Gezellen in Nederland het woord zou voeren. Het zaaltje was rijk versierd met groen en bloemen, terwijl op het podium de Gezellenvlag stond ont plooid, zoodat het interieur een gezelligen aanblik boodt. Het muzikale gedeelte werd op uitstekende wijze verzorgd door den heer J. Corel uit Noordwijkerhout, die er al direct een eenigszins feestelijke stem ming wist in te brengen. Behalve de paro chiale geestelijkheid en eenige eerw. broe ders uit het Broederhuis der Parochie, wa ren mede aanwezig kapelaan Schrama uit Leiden, districts-directeur. Ook de burge meester, baron v. Wijnbergen, woonde den avond bij. De zaal was goed bezet. Door allen werd staande gezongen „Aan U, o Koning der Eeuwen". Hierna heette kapelaan v. d. Togt, vice-praeses, allen hartelijk welkom, in 't bijzonder rector v. Galen en burge meester v. Wijnbergen. Hij ging in ge dachten eenige maanden terug, toen de Centraal-Praeses de St. Josephs Gezellen vereeniging alhier oprichtte. Al is vader Kolping gestorven, zijn geest leeft nog voort. Vanavond zien we de eerste vruch ten van het werk van rector v. Galen, want niet minder dan twintig jongeman nen zullen vanavond worden geinstalleerd. Hierna verkreeg de Centraal-Praeses het woord. Deze zeide, dat deze vereeniging volgens den wensch van Haarlem's bis schop in het centrale verband wordt ge bracht. Allereerst beantwoordde spreker de vraag, waarom de bisschop een priester aan het hoofd der Gezellen plaatst Kolping heeft doelbewust in zijn program vastgesteld, dat een priester aan het hoofd zal staan. De priester is hier de vader van het gezin. De zorg voor de jonge men- schen is primair gelegd in handen der ouders, doch secundair in handen van den priester. Spreker zeide, dat het niet gaat om al leen zijn godsdienst te beleven in de kerk, doch in ons maatschappelijk leven moet evengoed onzen godsdienst uitstralen. En hiervoor moeten wij de jonge menschen vormen. Op de eerste plaats dus godsdien stige ontwikkeling en vervolgens ontwik keling op maatschappelijk gebied. Een ge meenschap is niet mogelijk als er geen gemeenschapsleven is. Wij moeten men schen vormen met gemeenschapszin, an ders geven de encyclieken van den Paus niets. Wij moeten de jonge menschen vor men tot het brengen van een offer. De ka tholieke priester is alzoo aangewezen om de karakters der jongemannen in dezen geest te vormen. Wij willen ook de jon gens vormen tot beschaafde menschen. Op dit gebied is er ten huidigen dage nogal onevenwichtigheid. AI hebben we den priester als leider, daarom schakelen we de leekenleider niet uit. Vader Kolping heeft zich echter de Joseph Gezellen Ver eeniging gedacht als een gezin, waarbij de priester de vader is. Immers, de jonge man van 20 jaar bespreekt niet alle zaken met de ouders, doch zal heel gemakkelijk zijn hart bloot leggen aan den priester. Spreker zag ook in de voortdurende sa menwerking tusschen volk en priester het behoud van het geloof. Spr. wenschte de gezellen geluk met hun besluit, omdat zij daardoor toonen den moed te hebben den veldslag te wagen. Een dankbaar applaus loonde spreker voor zijn mooie reden. Hierna installeer de rector v. Galen den zeereerw. heer pas toor Senteni als praeses der Gezellenver- eeniging en wenschte hem namens den bisschop van Haarlem geluk met deze be noeming. Pastoor Senteni dankte den Cen traal-Praeses voor zijn schoone woorden en deed uitkomen, dat in zijn parochie de parochianen vokgzame geloofsgenooten zijn Hierna werd kap. v. d. Togt geinstalleerd als vice-praeses en de heer W. Goedemans als senior. Vervolgens de overige leden, nadat de vice-praeses de daartoe gestelde vragen had gesteld, welke met handslag werden bekrachtigd. Door de nieuwe gezellen werd hierna het Kolpingslied gezongen. Kapelaan v. d. Togt richtte hierna nog eenge kernachtige woorden tot de nieuwe gezellen en hij uit te den wensch, dat zij zich oprechte en eerlijke Kolpingszonen zullen toonen en dat hun trouw aan Kolping zou beteekenen trouw aan God. HU wenschte hen van harte geluk, en hoopte, dat zij steeds met vreugde op dezen gelukkigen dag mogen terugzien. Een der leden dankte den vice-praeses voor zijn hartelijke woorden en hij beloof de, dat allen zich trouwe leden zullen too nen en dat zij zullen bewijzen ten volle te beseffen dat zij op de wereld zijn om God te dienen en daardoor in den hemel te komen. Hierna werd gepauzeerd, waaronder een verloting werd gehouden om mooie prij zen tot dekking der kosten. Vervolgens werd door de Gezellen het vlaggelied ten gehoore gebracht, waarna de tooneelclub een aardig blijspelletje opvoerde, waarop een dankbaar applaus volgde! Kapelaan v. d. Togt dankte hierna allen, die hadden medegewerkt dezen avond zoo schitterend te doen slagen, waarna tot besluit door de Gezellen werd gezongen het lied „De Gezellenvader". Het was een mooie avond. Emma-bloemcollecte. Burg. en Wet houders dezer gemeente hebben aan de af- deeling Lisse en Omstreken van de ver eeniging „Het Groene Kruis" vergunning verleend tot het houden van een Emma bloemcollecte in deze gemeente op 27 April a.s. Verloting. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan de St. Jozefgezellen- vereeniging van de par. van de H.H. Engel bewaarders vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate dier vereeniging. Uitvoering R.K. Sportver, „Sparta". Gisterenavond had onder groote belang stelling de uitvoering plaats in de groote zaal van den Ned. R.K. Volksbond Onder de genoodigden merkten we op den zeer eerw. heer pastoor Thomann, pater Cop- pendraaier van Huize Pius, kap. Schotte, en dr. F. G. M. Haase. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heeren Reeuwijk en Hoogervorst, resp. piano en viool. Onder het spelen van „Hallo, hier in Sparta", betraden de deel nemers het tooneeL en brachten een groet aan de clubvlag. De voorz., de heer L. Halfschepel, opende met een woord van welkom dezen feestavond en deed een be roep op de aanwezigen om als donateur toe te treden. Deze avond zal wederom in het teeken staan van: „Wat Sparta brengt is altijd goed". Hierna trad de Sportver. „Sparta" op onder de eminente leiding van haar di recteur, den heer A. C. Goddijn, uit Lei den. Allereerst kregen wij te zien: vrije oefeningen voor heeren, waarna de jon gens oefeningen uitvoerden -op de brug, waarvoor allen door hun fraaie oefenin gen een dankbaar applaus verwierven. Hierna trad op de heer H. Wassenaar met eenige zangnummers. Deze had een groot succes. De clou van dezen avond was wel het optreden van Sparta's acro baten. De zware en zeer mooie standen kwamen schitterend tot hun recht en de zaal daverde van het applaus. Na 'n korte pauze volgde het optreden op hoogrek door de afd. heeren en naboots-oefeningen door jongens, met hetzelfde succes. Hierna hadden wij het tweede optreden van den heer Wassenaar, alsmede de Sparta-acrobaten. Vervolgens was de af- deeling jongens aan de beurt, met vrije oefeningen. Vermelden wij nog even, dat in de pauze drie taarten werden verloot ten bate der Vereen. Hierna werd door de afd. heeren op de brug gewerkt, gevolgd door paardspringen. Tot slot werden door de jongens verschillende standen uitge voerd. Aan het einde werd dank gebracht aan allen voor het welslagen. Onder een vroolijke marsch togen allen huiswaarts. SASSENHEIM Bloempjesdag. Zaterdag werd alhier een speldjesdag gehouden, waarvan de opbrengst ten bate komt aan „Hulp in Nood". In totaal werd een bedrag ontvan gen van ƒ42.50. Tramhuisje. Voor de reizigers, die gebruik maken van de tram en vroeger altijd moesten buiten staan, heeft de N. Z.H.T.M. een tramhuisje geplaatst in den tuin van het St. Bernardusgesticht. Naar huis. De heer G. v. Goeverden, die in het begin van dit jaar bij een ont ploffing van een parafinevat zoodanige brandwonden bekwam, dat hij in het Acad Ziekenhuis moest worden verpleegd, is thans daaruit ontslagen. Laf. Een bloemenkraam, staande langs den bitumenweg alhier en toebehoo- rende aan den werklooze v. d. W. alhier, die hiermede iets trachtte te verdienen, werd 's nachts door onbekenden grooten- deels vernield, terwijl een houten schraag aanvankelijk werd vermist, maar later op den dag te Vogelenzang werd terugge vonden. Voetbal. Wegens het spelen van een gecombineerd elftal, bestaande uit spelers van V. H. en H. V. C. tegen Teijlingen, vonden eenige competitie-wedstrijden geen doorgang. INGEZONDEN STUKKEN Voorsch oten, 17 April '34. Een kwestie met den Raad van Arbeid. Hooggeachte Redactie. Verzoeke onverkorte plaatsing van de hier volgende feiten. Naar aanleiding van een artikel in mijn lijfblad en huisvriend „de Leidsche Cou rant" op bladz. 1 van lste blad van 16 April '34 over de werking der Invaliditeitswet, het volgende: In Aug. 1932, heeft mijne meerderjarige dochter, (toen in dienstbe trekking als dagdienstbode op Persijnlaan te Wassenaar) het ongeluk gehad, te 8.30 ongeveer, te worden aangereden door de vrachtauto, „de Transporteur", gevestigd te Voorschoten. Mijne dochter, komende van Voorschoten, reeds rechts van den weg; op Papelaan, bij Vinkelaan, nabij den Deijl, kwam zij tegen „de Transporteur" die moest uithalen voor een zandhoop en twee voetgangers, de auto ging te veel naar links, met gevolg, fiets- voorwiel onder autoachterwiel, en mijn dochter bekneld onder trapas van haar rij wiel; proces-verbaal werd opgemaakt door Wassenaarsche politie, maar nooit gehoord van vervolging, ook geen schadevergoe ding. Mijne dochter heeft sinds dien dag niets kunnen verdienen als dienstbode, zij kan hare voet niet buigen. Spoedig (op tijd) na het ongeluk verzoek ingediend om inva lid iteitsrente, eerst te Leiden; afgewe zen, na eenigen tijd naar den Haag, ook afgewezen, thans heeft zij naar Utrecht geschreven in hooger beroep, be richt vandaar terug: „moeten nog meer stukken worden ingezonden". Stukken lig gen op kantoor Raad van Arbeid te Leiden en Den Haag. Doktersverklaring van dr. de Boer te Voorschoten, die haar voet het eerst heeft behandeld, ligt op den Raad van Arbeid te Leiden (wat 'n rompslomp voor 'n een voudig meisje). Inlichtingen worden ter bevoegde plaat se schaars verstrekt, veel woorden, veel Fransch, weinig duidelijk Nederlandsch. Zij moet zelf onkosten en reiskosten ma ken voor inlichting op Volkshuis op den Apothekersdijk en naar den Haag ter te rechtzitting Casuarisstr. aldaar. Rechtzitting, hm.hm. Zooals UEd. ziet, de Inval.wet werkt prachtig, 't Is gelukkig dat ik katholiek ben, was ik communist, ik zou dien keurdokters een aardige ver rassing sturen. Die H.H. Doktoren willen zeker graag die voet opereeren, maar de Inval.wet ver plicht de patiënt daartoe niet; dat is eene goede zijde dier wet. Men behoeft geen proefkonijn te zijn voor die heeren. We wachten nu af wat Utrecht doen zal, 't zal wel niets zijn, dan is het laatste mid del, verzoek aan H. M. de Koningin, die als vrouw wel beter en wijzer zal handelen dan heeren. P.S. Van haar 14e jaar af geplakt voor haar of door haar; dus 13 jaar zegels. Na dank, Hoogachtend, LAURENS ELLEGENS, Voorstraat 30. Voorschoten. Naschrift: Op ons verzoek, deelde de voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden ons aangaande bovenstaande in gezonden stuk het volgende mede: Ontdaan van alle bizonderheden komt de zaak hierop neer, dat de dochter van inzender mej. L. A. M. Elligens den llden October '33 een aanvraag om invaliditeits- rente heeft ingediend bij den Raad van Arbeid alhier en dat deze aanvraag op 16 Nov. '33 door het Bestuur der Rijksverze keringsbank te Amsterdam is afgewezen. „overwegende dat uit het rapport betreffende een ingesteld geneeskun dig onderzoek en het naar aanleiding daarvan uitgebracht advies aan den Medisch Adviseur der Rijksverzeke ringsbank blijkt, dat aanvraagster ten tijde der aanvraag om rente niet in valide was. Van deze uitspraak is blijkens de mede- deeling van den vader, mej. Ellegens in beroep gegaan bij den Raad van Beroep te 's Gravenhage en ook door dien Raad afge wezen. Zij is thans blijkbaar in hooger be roep bij den Centrale Raad van Beroep te Utrecht. Hoewel de Raad van Arbeid de verze kerden gaarne bijstaat in het opstellen van klaag- en beroepsschriften heeft in dit ge val verzekerde er de voorkeur aan gege ven zich te laten adviseeren door het Bu reau voor rechtsbijstand van het Volkshuis. Daartegen is natuurlijk geen bezwaar. Wat het ongeluk betreft haar op een datum in Augustus '32 overkomen, dus 14 maanden vóór de aanvraag cum invalidi- teitsrente kan ik meedeelen, dat haar mo gelijke invaliditeit daar volgens den ge neeskundige van den Raad niet mee in verband staat. De Raad van Arbeid in den Haag heeft met dit geheele geval niets te maken, ter wijl er geen sprake is dat verzekerde of haar vader hier of elders in 't Fransch te woord wordt gestaan of stukken krijgt met Fransohe uitdrukkingen. Dat er eenige moeite gedaan moet wor den om een uitkeering uit een fonds te krij gen als de beheerster van het fonds (de Rijksverzekeringsbank) meent, dat daar geen recht op is, is duidelijk. De nieuwe Gemengde Zangvereeniging te Alphen a. d. Rijn. Geachte heer Redacteur, Van bevoegde zijde vernamen wij, dat verschillende dames en heeren er wel voor voelen, zich voor het lidmaatschap onzer nieuwe R. K. Gemengde Zangvereeniging op te geven, maar eerst eens willen afkij ken, hoe het zaakje zal loopen. Daar wjj echter, om de vereeniging goed op pooten te zetten, nog eenige leden hoognoodig hebben, zouden deze dames en heeren goed doen, zich nu als lid op te geven, om zoo doende de nieuwe vereeniging een stoot in de goede richting te geven. Ook zijn er dames en heeren, welke zich blijkbaar wel als lid zouden willen opge ven, maar als motief voor het zich niet opgeven, aanvoeren, dat zij geen uitnoodi- ging tot bijwoning der oprichtingsverga dering ontvingen. Dames en heeren, indien u geën uitnoodiging ontvingt, is zulks niet met moedwil geschiedt en geenszins om u te passeeren, en wij bieden u voor het niet toezenden eener convocatie onze beleefde exuses aan. Stelt u nu eens een edele daad hier tegenover, en geeft ons uw blijk van vergevingsgezindheid door u als lid op te geven. Aanmeldingen voor het lidmaatschap worden gaarne, hetzij mondeling of schrif telijk afgewacht bij den heer N. J. Ver- kley, Pr. Hendrikstr. 96 te Alphen a. d. Rijn. Moge zijn brievenbus te klein zijn, en zijn huisbel niet stil staan tengevolge van de nieuwe aanmeldingen. U, mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Namens het Bestuur: J. J. M. v. d. BOSCH, voorzitter. N. J. VERKLEY, secretaris. Alphen a. d. Rijn, 19 April 1934. Mijn zoon, neem van mU een raad aan: neem nooit een raad aan, behal ve dan natuurlijk de ze eene. En die is me nog te veel, vader. (Mucha) VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 277. En binnen was het al niet veel beter. Het rook er zoo vies, dat Jan eerst terug deinsde en zijn neus dicht hield. Maar de menschen, dachten dat het een bijzonder eerbewijs was en fluisterden elkaar toe, dat meneer Rommelzak zeker goede ma nieren geleerd had. Ze hadden diep ontzag voor hem. 278. Toen Jan een beetje aan de duistenis gewend was, zag hij in een hoek van de hut, op een bed van droge bladeren, het opperhoofd liggen, een pijp rookend, en af en toe kreunend van pijn. En da+ was geen wonder. Want daar had me dien man toch een eksteroogen, een eksteroogen....

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10