ZATERDAG 21 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 BUITENLAND DUITSCHLAND. TOCH NIET ONVERRICHTER ZAKE TERUGGEKEERD? Buttmarm zou nieuwe voorstellen hebben meegebracht Men seint uit Rome aan de „Msbd.": Buttmann, de door Hitier naar Rome af gevaardigde onderhandelaar met den H. Stoel over de uitvoering van het concor daat, is wederom naar Berlijn terugge keerd, teneinde de Duitsche regeering in kennis te stellen van nieuwe voorstellen van het Vaticaan. GOEBBELS OVER DE DUITSCHE PERS Eén pers voor Katholieken en Protestanten In April 1933 werd de rijksorganisatie van de Duitsche pers door de nationaal- socialisten overgenomen en daarmede werd de Duitsche pers onder nationaal-socialisti- sche leiding geplaatst. Naar aanleiding van den verjaardag van deze gebeurtenis heeft de rijksorganisatie van de Duitsche pers gisteren te Berlijn een bijeenkomst gehou den waarop o.a. de rijksminister van pro paganda, dr. Goebbels, het woord heeft gevoerd. In zijn toespraak wees Goebbels er op, dat zijn beroep op het nationale verant woordelijkheidsgevoel der Duitsche pers, na het aan de macht komen der nationaal- socialisten, niet vergeefsch was geweest. „Ik wist", aldus Goebbels, „dat ik op de medewerking van de pers aangewezen was, doch het waren meest de oude menschen, die uit het overwonnen regiem in den nieu wen staat overgenomen werden. Al werden deze menschen ook uiterlijk gelijkgescha keld, toch hadden slechts weinigen hunner de innerlijke kracht, zich ook geestelijk te veranderen. Strenge wetten moesten deze pers de noodige discipline bijbrengen. In den loop van een jaar is het gezicht van de pers grondig veranderd. Als er op het oogenblik nog fouten en gebreken be staan, dan is dit minder uit kwaadwillig heid dan uit gebrek aan instinct. Daar deze menschen bang zijn op het gladde ijs van het nationaal-socialisme uit te glijden, en iets verkeerds te doen, doen zij liever iets te veel dan iets te weinig. De lawine van lofuitingen wordt gedurig herhaald en dat heeft de beruchte eentonigheid tot resul taat. De pers heeft geen gezicht meer, niet omdat men haar het gezicht ontnomen heeft, doch omdat degenen, die haar schrij ven, geen gezicht hebben. Wij genieten op het oogenblik de zonder linge eer het meest te worden geprezen in die bladen welke ons vroeger het ergst bestreden hebben. Wij wenschen dit niet en het zou ons lie ver zijn, als ze een karaktervolle reserve tegenover ons in acht namen, zooals mij ook degenen, die uit principe van onze par tij verre bleven, liever zijn dan degenen, die met een gewaagden sprong naar de j partij overwipten. We moeten daarom middelen en wegen zoeken, om de pers op den duur een ander gezicht te verschaffen. Er moet haar jong bloed toegevoerd worden, menschen, die in den geest van het nationaal-socialisme zijn opgevoed. Als de pers werkelijk het wezen van het nationaal-socialisme begre pen heeft, zal haar gezicht ook spoedig veranderen". Na vervolgens den lof van de nieuwe Duitsche perswet te hebben bezongen en verklaard te hebben, dat de vrijheid van drukpers nergens ter wereld grooter is dan in het nationaal-socialistische Duitsch- land, zeide Goebbels: „Met alle beslistheid wensch ik mij ook te verzetten tegen het standpunt, dat er in Duitschland een katholieke en een pro- testantsche pers, een arbeiders- en een boerenpers, een burger- en een proleta riërspers bestaat. Er bestaat slechts één enkele Duitsche pers. In haai* worden de belangen van de boeren en van de Katholieken, van de ar beiders en van de Protestanten vertegen woordigd. De bescherming van de godsdiensten heeft de regeering op zich genomen. De re geering heeft geen makelaars tusschen zich en de standen noodig, zij staat midden in het volk. Wij willen niet, dat zich tusschen ons en het volk het papieren blad van een belan- genkrant dringt". OOSTENRIJK. STARHEMBERG TERUG UIT ROME. In verband met kabinetsomvorming. Prins Starhemberg, die, tegen zijn oor spronkelijk plan in, zijn visite aan Rome met twee dagen heeft bekort, is gisteren reeds weer in Weenen teruggekeerd. Deze plotselinge terugkeer wordt achter de politieke coulissen druk besproken en in verband gebracht met de a.s. omvorming van het kabinet. Zooals reeds gemeld, wordt verwacht, dat Starhemberg in de regee ring zal worden opgenomen en het is thans de vraag, of vice-kanselier Fey in functie blijft. Volgens het „Neue Wiener Tageblatt" immers zou Starhemberg voor den post van vice-kanselier in aanmerking komen. Te gelijkertijd zou, volgens het zelfde blad, de tegenwoordige vice-kanselier Fey tot generaal worden gepromoveerd. In politieke kringen is men voorts van meening, dat een der gevolgen van Star- hemberg's Rome-reis zal zijn, dat de Heimwehren sterker nog dan te voren den vice-kanselierspost voor Starhemberg zul len opeischen. Bij geruchten verluidt, dat Fey met een diplomatieken post op dein Balkan zal wor den belast. Verder heet het, dat Starhemberg's be zoek aan Mussolini in verband stond met moeilijkheden, welke zouden gerezen zijn bij onderhandelingen der Italiaansch-Oos- tenrijksche economische deskundigen en zou het Starhemberg gelukt zijn, deze on derhandelingen weer in goede banen te leiden. FRANKRIJK. EEN VERBODEN DEMONSTRATIE Ondanks het verbod van den politie-pre- sident te Parijs hebben de communistische en socialistische ambtenarenorganisaties gisteravond een poging gedaan, om voor 't Parijsche raadhuis een demonstratie te houden. In verband hiermede werd tegen den avond het groote plein rond het raadhuis door een sterk politie-commando geheel afgezet. Tegen zeven uur kwamen de eerste de monstranten aan. Zij werden evenwel door de politie teruggedreven. Er hadden vele arrestaties plaats. Later op den avond is het op verschil lende plaatsen in de omgeving van het raadhuis tot ernstige botsingen tusschen de politie en de demonstranten gekomen, waarbij aan beide zijden gewonden vielen. Tegen negen uur des avonds waren reeds ongeveer 500 personen gearresteerd. Om vergissingen, zooals bij de onlusten in Februari, te voorkomen, heeft de politie bij iedere straatafzetting een hoornblazer met een officier der mobiele garde opge steld, die het signaal moet geven, als de politie van de vuurwapenen gebruik moet maken. SPANJE. STORMAANVAL OP „EL DEBATE". 30 Marxisten met revolvers. Te Madrid trachtte gisteren in de avonduren een uit dertig man bestaande Marxistische bende met de revolver in de hand het gebouw van het katholieke Ma- drileensche blad „El Debate" te bestor men. Door de aanvallers werden tal van scho ten gelost. Eenige leden van de Katholieke Volks- actie liepen ernstige verwondingen op, evenals twee agenten van politie, die een poging deden, de aanvallers uit elkander te drijven. Een agent werd het paard onder het lichaam doodgeschoten. Later slaagde de politie er in, de rust weder te herstellen. AMNESTIE-WET IN SPANJE. AANGENOMEN. Verwoed handgemeen in het parlement. Na twee stemmingen hebben de Cortes gisteren de amnestiewet aangenomen, en wel in eerste instantie met 165 tegen 45 en in tweede instantie met 269 tegen 1 stem, waarbij de linksche groepen zich van stemming onthielden. Na afloop der stemming ontstonden er ernstige incidenten in het parlement, waar bij verscheiden afgevaardigden elkaar te lijf gingen, en met glazen en andere voor werpen wierpen, zoodat het de grootste moeite kostte de orde te herstellen. De so cialist Prieto en de monarchist Albinana raakten slaags en moesten met geweld ge scheiden worden. Eerstgenoemde had een glas water naar Albinana geworpen, dat echter op het lichaam van een anderen af gevaardigde terechtkwam. Dit was het sein voor een verwoed handgemeen, waarbij so cialisten eenige monarchisten naar den corridor sleurden en afranselden. Gil Ro bles stelde al het mogelijke in het werk om zyn aanhangers te beletten de socialisten aan te vallen. Verscheiden afgevaardig den hebben verwondingen opgeloopen. KLEINZIELIGE GODSDIENSTHAAT De Burgemeester van Premia de Mar heeft een nieuwe politieverordening uit gevaardigd, waarin uitdrukkelijk staat vermeld, dat de geestelijken zich niet op straat mogen vertoonen in eenig gewaad, dat bij kerkelijke plechtigheden wordt ge dragen. Zelfs de „bursa", waarin bij be dieningen de H. Teerspijze gedragen wordt mag niet meer zichtbaar zijn. Dezelfde godsdiensthater gelastte de Zusters die een in zijn gemeente geves tigd College besturen met hare pension- naires de bioscoopvertooning te komen bij wonen, die ter gelegenheid van den der den verjaardag der Republiek in zijn ge meente werd gegeven. Toen de Zusters, die weigerden oftidat de regel van hare orde het bijwonen van openbare bioscoopvoorstellingen verbiedt, liet de burgemeester de politie des avonds in het klooster een huiszoeking doen; de kapel waar juist het Lof werd gezongen moest op staanden voet ontruimd worden, om de politie-ambtenaren gelegenheid te geven om te zoeken naar.... verbolgen wapenen en opruiende lectuur. De Socialistische gemeenteraad van het dorpje Besalu heeft besloten het Wap«m der gemeente te veranderen. Het kruis, dat ter herinnering aan den kruistocht van Taliaferro in het wapen van Besalu prijkt, moet daaruit nu verwijderd wor den. JAPAN. JAPANS HOUDING NADER TOEGELICHT. Geen reden tot bezorgdheid. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft naar aanlei ding van het feit, dat de verklaring van 18 April over Japans buitenlandsche poli tiek speciaal tegenover China door velen geïnterpreteerd is als gelijkstaande met een verkondigen van de Monroeleer voor China, een nadere toelichting gegeven. De woordvoerder legde er den nadruk op, dat Japan niet van plan is af te wijken van de z.g. politiek der open deur, voor alle mogendheden in China gelijke kansen wenscht en niet voornemens is de bestaan de verdragen met China te schenden. „Wij wenschen de eenheid en welvaart van China", aldus vervolgde de woordvoer der, „omdat wij weten, dat Japan door zijn geografische ligging voordeel zal trekken uit de toeneming van den handel, indien een vereenigd China zich verder ontwik kelt. Maar de eenheid en de welvaart moe een verkregen worden door het ontwaken van China en door zijn eigen middelen en niet door baatzuchtige exploitatie door an dere mogendheden". Washington protesteert. Volgens een bericht uit Washington heeft staatssecretaris Huil een protest uitge- braiht over Japans verklaring met betrek king tot de politiek ten opzichte van China. De Japansche gezant Saito ontkende, dat in de verklaring van Japan sprake is van het uitoefenen van een hegemonie over China. Japan wenscht slechts samenwer king met China. OORLOGSMONUMENT TE GRAVELINES BESCHADIGD. Door Nederlandsche zeelieden? Naar het te Duinkerken verschijnende blad „Le Nord Maritime" meldt, is in den nacht van Maandag op Dinsdag het Oor logsmonument te Gravelines in Noord- Frankrijk door tot dusver onbekende da ders ernstig beschadigd. De vandalen zijn boven op het monu ment geklommen en hebben daar de ge- weerloopen met bajonet in de handen van den „Poilu" en van den „Fusiler-Marin" verbrijzeld. Verder hebben zij den bron zen ketting, waarmede het aan den voor kant van het monument aangebrachte stadswapen versierd was, losgerukt en op den grond geworpen. De persoon, die den tuin onderhoudt, waarin zich het monument bevindt, ont dekte 's morgens om negen uur de pro fanatie. Hij waarschuwde terstond de po litie, die al heel spoedig constateerde, dat de door de daders nagelaten sporen naar de haven leidden. De gendarmen stelden eerst een onder zoek in aan boord van de „Flying Norse man", komende uit Lissabon. De uit vijf Nederlanders bestaande bemanning van deze boot werd raar het politiebureau ge bracht en aan een langdurig verhoor on derworpen, waarbij een Vlaamsch spre kende slagersjongen als tolk diende. De vijf verdachten werden echter weder op vrije voeten gesteld. De politie leidt haar onderzoek thans in de richting van de „Margina" (kapitein Paap) eveneens met een Nederlandsche bemanning. Deze boot is Dinsdagmorgen om vijf uur uit Gravelines vertrokken met bestemming naar Antwerpen. Inmiddels is nog niet bekend, of dit po litieonderzoek reeds eenig resultaat heeft opgeleverd. In ieder geval is men te Gra velines ervan overtuigd, dat buitenland sche zeelieden de daders zijn, daar het monument, dat voor 150 tijdens den we reldoorlog gesneuvelde inwoners van Gra velines werd opgericht, door alle deelen der bevolking als iets heiligs wordt be schouwd. DE VLAAMSCHE TAAL. Op grond van de nieuwe wetgeving heb ben de dienstplichtigen in België het recht om te kiezen in welke taal zij wenschen te worden opgeleid. In het afgeloopen jaar kozen 22.238 recruten het Vlaamsch en 17.776 de Fransche taal. Hieruit blijkt dat het Vlaamsch element sterk in de meerder heid is en dat het Vlaamsch bewustzijn sterk begint te ontwaken. In de Vlaam- sche provincies stemden 1267 recruten voor de Fransche taal, in Brussel 2773. In deze stad kozen 1869 recruten de Vlaamsche taal als voertaal bij de instructies. Het is heel merkwaardig dat 315 recruten vroegen om in de Duitsche taal hun opleiding te mogen ontvangen. UIT HET ROODE PARADIJS. Een bloedig Paaschfeest aan de oevers van den Dnjestr. Het Roemeensche blad „Patria" bevat in zijn nummer van 12 April j.L het volgende bericht: In den nacht van den 7den op den 8sten April werden in de parochiekerken van de dorpen langs den Roemeenschen oever van den Dnjestr ter gelegenheid van het Paaschfeest plechtige godsdienstoefeningen gehouden volgens den Oosterschen Ritus. Tijdens de processie in de open lucht knielden op den anderen oever der rivier duizenden en duizenden Russen, die hunne huizen hadden verlaten om van uit de ver te de Paasohplechtigheden der Roemenen te kunnen bijwonen. Plotseling zagen de Roemenen een vree- selijk schouwspel. Langs den oever van den Dnjestr kwam een eskadron bereden Ge- poe-soldaten aangestormd. Enkele mitrail leurs werden in stelling gebracht en wel dra werden allen, die niet aanstonds waren gevlucht door het snelvuur der machine geweren weggemaaid. GEMENGDE BERICHTEN GECOMPLICEERD AUTO-ONGELUK. Twee dooden. Gisteravond omstreeks half negen reed op den Jutfaaschen weg in de richting Utrecht een personenauto, afkomstig uit Amsterdam. Voor den wagen uit reden eenige jongelui per rijwiel. Een van hen, de 18-jarige V., week plotseling uit en werd door den wagen gegrepen en weggeslingerd. Met ernstige verwondingen werd hij op genomen. Om den jongeman te ontwijken had de bestuurder van de auto het stuur nog naar links gegooid. Door deze ma noeuvre kwam hij links van den weg en kwam daardoor in botsing met een uit te genovergestelde richting komenden wiel rijder, den bekenden Utrechtschen evange list, den heer Alarm. Deze geraakte be kneld tusschen de auto en de pui van een langs den weg staand huis. Ook hij werd ernstig gewond. Beide slachtoffers werden naar de Rijksklinieken overgebracht, waar zij spoedig na aankomst overleden. De auto werd geheel vernield, terwijl ook de pui van het huis ernstige schade had bekomen. De politie stelde een onderzoek in en nam den bestuurder een scherp verhoor af. Ver moedelijk treft dezen geen schuld. MEISJE TE EDE OVERREDEN. Aan gevolgen overleden. Donderdagavond half elf werd de onge veer 21-jarige dienstbode Dirkje Donkelaar uit Wekerom in de Groote Straat te Ede, terwijl zij rechts van den weg fietste, door een aanhangwagen van een passeerenden vrachtauto aangereden. Het meisje viel en werd in het hotel „Het Hof van Gelder land' binnengedragen. Aanvankelijk dacht men, dat het ongeluk nogal meegevallen was, hoewel zij verscheidene vleesch- en schaafwonden had en over pijn in haar buik klaagde. Dr. Weyer uit Ede liet haar per ziekenauto naar huis vervoeren, waar zij gistermorgen plotseling is overleden. De bestuurder van den vrachtauto, die doorge reden was, werd te Arnhem aangehouden. Hij zeide van het ongeval niets gemerkt te hebben. Hij was in dienst van de N.V. Stoombootonderneming Venlo. LAADBAK UIT DEN STROfr GESCHOTEN Havenarbeider verpletterd Gisterenmiddag heeft bij het laden van het s.s. „Hontestroom" van de Hollandsche stoomboot mij. te Amsterdam een erristig ongeval plaats gehad. Arbeiders waren op een zolderschuit bezig met het plaatsen van kisten thee in een laadbak, toen plotseling de boven hen zwevende hij sch met kisten thee uit den strop schoot, met het noodlot tig gevolg, dat een circa 40-jarige haven arbeider er door werd getroffen en zwaar verminkt. Korten tijd daarna is het slachtoffer, dat gehuwd was en vader van vijf kinderen, overleden. Het lijk is naar het Binnengast huis overgebracht. DOOR HOLLEND PAARD GEDOOD. De 16-jarige landbouwerszoon Bern el- mans is nabij Rimburg door een hollend paard omvergeloopen en onder den wa gen terechtgekomen en overreden. De jon gen was op slag dood. WINKEL UITGEBRAND. Gistermiddag om vier uur opende de heer H. Baars aan de le Middellandstraat te Rotterdam een winkel in electrische arti kelen en lampekappen. Hij betrok na slui tingstijd zijn woning boven den winkel. Gisteravond omstreeks negen uur hoorde hij een knal en even later bleek, dat de winkel in lichterlaaie stond. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar kan niet voorkomen, dat de winkel geheel uit brandde. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in kortsluiting. De eige naar was verzekerd. GROOTE DUINBRAND BIJ DE COCKSDORP Gistermiddag ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in de duinen nabij den Eierlandschen vuurtoren. Aange wakkerd door den harden wind, greep het vuur snel om zich heen. De arbeiders uit de werkverschaffing, die aan het fietspad in de nabijheid werkten, hadden om vier uur den brand gebluscht. Op een opper vlakte van ongeveer 100 H.A. brandde de duinbeplanting weg. OM ZIJN GULHEID BEROOFD. Donderdagavond is op den Dal weg te Arnhem een overval met berooving ge pleegd op een heer, die in een café had vertoefd en daar eenige rondjes had ge geven. Hij werd door een surveilleerenden agent liggend op den grond gevonden, terwijl hij een bloedende wonde aan het hoofd had. Het bleek, dat hij door een drietal per sonen, die eveneens in het café waren ge weest, was achtervolgd, tegen den grond geslagen en beroofd van een bedrag van ƒ60 a ƒ70, een gouden horloge en eenige gouden ringen. De gewonde moest naar het Gemeenteziekenhuis overgebracht worden. De recherche is er Vrijdagmorgen in ge slaagd de hand te leggen op de drie da ders, personen tusschen 22 en 25 jaar, waarvan er reeds twee bekend hebben den overval te hebben gepleegd. Een groot ge deelte van de buit is in beslag genomen. De daders zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. HET DRAMA OP DE REEUWUKSCHE PLASSEN Belangrijke anonieme aanwijzingen? Hoéwei Ebbinge Wubben, de M.T.S.- scholier, wiens lijk met ijzer verzwaard in de Reeuwijksche plassen gevonden is, reeds begraven is, speurt de justitie nog steeds naar den achtergrond van dit drama. Er zijn zoowel bij de justitie als bij den directeur der M.T.S. te Haarlem zooals dit gewoonlijk in dergelijke gevallen gaat vele aanwijzingen, meestal anonieme, binnengekomen van lieden, die meenen daardoor eenige opheldering te kunnen verschaffen. Meestal blijken die aanwijzingen, na nauwkeurig onderzoek, ontsproten aan fantastische en graag gewichtig-doende geesten. Gisteren bereikte „Vooruit" echter de mededeeling, dat de directeur van de M. T.S. dezer dagen een anoniemen brief had ontvangen, geschreven in blokletters, waar in zeer duidelijke aanwijzingen omtrent de ontknooping van dit drama werden gege ven. Zelfs zou de naam van den dader daarin genoemd worden. Het blad heeft den directeur van de M.T.S. naar de juistheid van deze mededee ling gevraagd, die bevestigde een derge- lijken brief te hebben ontvangen. Inder daad waren in dezen brief belangrijke en duidelijke aanwijzingen omtrent den moord op Ebbinge Wubben in blokletters opgeschreven. De directeur heeft den brief evenals hij dit met alle andere ontvangen brieven heeft gedaan aan de justitie doorgege ven, die de aanwijzingen in dezen brief thans nauwkeurig nagaat. De directeur deelde nog mede, dat, mochten deze aan wijzingen naar een juist spoor leiden, zijn vermoeden dus bewaarheid wordt, dat de dood van Ebbinge Wubben niet het gevolg is geweest van zelfmoord. Het onderzoek te Reeuwijk. Tijdens het dreggen naar de fiets in den plas 'sGravenkoop zijn twee fleschjes van ongeveer 8 cM. grootte tusschen het riet gevonden. Beide fleschjes, waarvan er een van zwart glas is, waren gedeeltelijk ge vuld en gekurkd. Op het zwarte fleschje stond een etiket met den naam van een Haagsche firma. Gisteren kwam nog een bericht binnen van A. Ouden, die nabij de Korte Ree woont en in het laatst van het vorig jaar uit bed was gehaald om den weg te wijzen aan een auto, die ook het erf van den win kelier Van Dam was opgereden. Bij on derzoek bleek, dat dit in den nacht van 27 op 28 December 1932 was gebeurd. Het betrof de familie Dood uit Ouder kerk a. d. Amstel en Weesperkarspel, die naar een priesterwijding in den Vetten- broekschen polder waren geweest. De chauffeur was den weg kwijtgeraakt. Slappendel, waarover reeds een derge lijk bericht is geplaatst, houdt vol, dat het niet in 1932, maar in November 1933 was, dat een zenuwachtige chauffeur die volk had weggebracht, door hem gewaarschuwd werd, dat hij een verkeerden weg opreed. Buitenhuis, de machinist van het stoom gemaal, die in den afgeloopen winter een auto van 3.40 tot 4 uur heeft zien staan vlak bij de plaats, waar men het lijk van Ebbinge Wubben vond, weet zich echter niet de herinneren, of het November, De cember of Januari was. Een visscher, wonende aan .den Laerdijk te Reeuwijk, heeft verklaard in het vorig najaar driemaal een jongeman, gekleed in een regenjas, op de plaats, waar nu het lijk werd gevonden, in de morgenuren te hebben zien stilstaan. Het bezoek van den jongen had plaats op drie achtereenvol gende dagen. De visscher had hem slechts van achteren gezien. Op de vraag van den burgemeester van Reeuwijk, waarom hij deze verklaring niet eerder had afgelegd, antwoordde de vis scher, geen kranten te lezen en geen radio te bezitten. Men had hem pas nu verteld, dat hij goed deed zijn mededeelingen te doen. Toen hem een portret van den overle dene werd getoond, kon hij in hem, zoo als bijna vanzelf spreekt, niet den- door hem op den Laerdijk aangetroffen wande laar herkennen. Evenmin wist hij precies te zeggen, wanneer hij den jongeman ge zien had. Dit kon November, maar ook wel December zijn, Burgemeester Lucasse deelde ons nog mede, dat deze visscher ook dingen had verklaard, die bleken onjuist te zijn, zoo dat aan zijn mededeelingen niet veel waar de gehecht kan worden. Door Leiden liep gisteren het gerucht dat er in de rijwielbewaarplaats bij het sta tion een fiets zou staan, die daar medio Januari afgegeven zou zijn op den naam Wubben, waarvoor drie maanden huur vooruit betaald was. Gebleken is inderdaad, dat 25 November 1.1. te Leiden een rijwiel is gestald op een maandabonnement ten name van J. E. Wubbe. Op 24 December was dit abonne ment niet verlengd, doch wel op 18 Ja nuari, en toen voor den tijd van drie maanden, zoodat deze termijn 17 April af liep. Het rijwiel is al die maanden niet in ge bruik geweest en de eigenaar heeft zich na Januari niet meer laten zien. Een Leidsche leerling van de M. T. S., die ook bij Vreemdelingenverkeer stalde, is dit te weten gekomen en heeft dit mede gedeeld aan den directeur, die een verder onderzoek heeft ingesteld. De voorletters van het slachtoffer waren C. A. H., terwijl ons gebleken is, dat te Leiden een broer studeert, G. J. H., eveneens wonende Ma- lakkastraat 107, Den Haag. Aan dezen behoort het rijwiel toe, zoo dat hierin niets geheimzinnigs valt te ont dekken.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9