Mlphen I - Unites 1 (GORCUM) ZATERDAG 21 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 D.O.S.: Voor D.O.S. I staat morgen een uiterst belangrijke wedstrijd op het pro gramma en wel tegen Santpoort II. D.O.S. zal haar best doen om te winnen en daar door alvast een stap naar den I.V.C.B. te doen. Doch Santpoort zal haar plaats daar in zeker tot het uiterste verdedigen, zoodat het een uiterst spannenden wedstrijd be looft te worden. Aanvang half 3. D.O.S. 2 gaat Ad. Kolping I ontmoeten en besluit hiermede de oompetitie. D.O.S. 2 heeft reeds lang het kampioenschap binnen en Ad. Kolping heeft geen belang meer bij dezen wedstrijd. Als beide ploegen zich echter geven dan zou een gelijk spel ons niet verwonderen. Laten we het daarop houden. Aanvang half 3. D.O.S. 3 gaat S.NA.. 2 met een bezoek vereeren. Allen present en flink aanpakken. Aanvang half 3. Rood-Wit: R.W.D. II trekt Zondag naar Langeraaj om Adolf Kolping te ontmoeten in een medaillewedstrijd. Als we het goed hebben is A. K. ongeslagen kampioen van haar afdeeling geworden. Oppassen dus 2e elftallers en breng de medaille mee naar huis. Vertrek per autobus om half elf van het Stationsplein. R.WJD.a speelt om 2 uur tegen V.V.L.a ean den Haagweg. R.W.Djb gaat naar Meer burg b. Vertrek om één uur vanaf den Burcht. En het eerste??? Zy zijn vrij!!!, maar toch zouden de heeren er goed aan doen als ze, zonder uitzondering Zondagmiddag op het Sportpark kwamen om zich, in de weken die nog resten voor de degradatiewedstrij den, eens flink te trainen, want de wed strijd van afgeloopen Zondag heeft bewe zen, dat er zeer veel aan mankeert. Maar vooruit, niet getreurd, met goeden wil is er veel te bereiken en dan zullen ook de komende wedstrijden, al wordt het dan zomer, tot een goed eind worden Foreholte: Morgen wordt een vriend schappelijk programma verwerkt, behalve de b-junioren. Deze spelen te 12 uur thuis voor de competitie tegen Meerburg a. Daar na 1.30 uur vriendscbappijk Foreholte II S.J.C. III en vermoedelijk nog 3.30 uur Fo reholte IAlliance I. InrtussChen hopen we op doorgang van dezen laatsten wedstrijd, temeer daar Alliance 2e klasser is en de Voorhouters zich daarmede nu eens kun nen meten. Toont dan jongens, als het moet, ook 2e klas te voetballen. „Uit" spelen vriendschappelijk twee elf tallen n.l. te Noordiwijkerhout 12 uur N.V.C.a Jun.Foreholte a Jun. Te Katwijk zijn de derde elftallers in actie tegen K.R.V. III. Aanvang 4 uur. De officieele opening van het nieuwe ter rein is thans verzet definitief op 6 Mei a.s. De stand van na-competitie E luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T.Y.B.B. IV 5 4 1 24—5 9 Foreholte II 5 3 2 18—6 8 Vogelenzang II 6 2 1 3 1218 5 Onze Gezellen III 4 1 3 8—17 2 D.S.O. I 4 4 5—21 S. N. A.: Morgen trekt S. N. A. I naar Rijswijk om daar K. R. V. C. I te ontmoe ten voor de degradatie. Jongens, doet nu eens je best om het tweede klasseschap te behouden. Vertrek te 1 uur, aanvang 2.30 uur. Het tweede speelt om 2.30 uur tegen D.O.S. 3. Dit wordt een zware wedstrijd voor de re- serven, maar met een beetje moed weet men niet wat er gebeurt. De wedstrijd van het derde kan geen doorgang vinden we gens ziekte van eenige spelers. Zooals men weet heeft S. N. A. nederlaagwedstrijden uitgeschreven om een fraaie beker en lau- kertak voor elke afdeeling. Voor de eerste afdeeling kunnen deelnemen elke 2e klas se D. H. V. B. en voor de tweede afdeeling elke 4e klasser D. H. V. B. De wedstrijden vangen aan op Zondag 6 Mei, dus de inschrijving kan geschieden tot en met 28 April. Inschrijving bij P. A. van Leeuwen Stompwijksche weg No. 120, Stomp wijk. N. V. C.: De R.-K. voetbalvereeniging N. V. C. maakt zicht op om morgen haar tweejarig bestaan luisterrijk te vieren. Het programma vermeldt o.m. 's mid dags te 3 uur een groote propagandawed- strijd tusschen een R.-K. Noordwijker- houtsch elftal, samengesteld uit de beste spelers van van Nispen en N. V. C. tegen het in onze omgeving zoo sympathiek be kend staande Teylingen I, de sterkste tweede klas I. V. C. B.'er, die het afgeloo pen seizoen eindigde op de eervolle tweede plaats in hare afdeeling met slechts één punt verschil op de kampioen Onze Gezel len. Het Noordwijkerhoutsch elftal zal zeer vermoedelijk met de volgende opstelling uitkomen. Doel: W. v. d. Berg (N.V.C.). Acnter: Fr. v. d. Ploeg (v. Nispen), A. Pompe (v. Nispen). Midden: P. v. d. Berg (N.V.C.), J. Heems kerk (N.V.C.), J. Broekhof (N.V.C.). Voor: H. Broekhof (N.V.C.), P. Klinken berg (v. Nispen), J. v. d. Drift (v. Nispen), Th. v. Maris (v. Nispen), C. v. Maris (v. Nispen) De Noordwijkerhouters zullen het zich een eer rekenen Teylingen een nederlaag toe te crengen, doch of dit zoo gemakke lijk zal gaan, moeten wij betwijfelen. In tegendeel, Tellingen zal alles in het werk stellen om het voordeel aan haar kan' te krijgen. liet pub ek, dat naar wij vertrou wen in zeer groeten getole zal opkomen, kan rekenen op een fairen, sportieven kamp. Mogen allen medewerken, opdat van dezen wedstrijd een groote propagan distische kracht moge uitgaan, welke onze mooie principieele sportbeweging zoo broodnoodig heeft. Aan dezen wedstrijd gaat nog een junio renwedstrijd vooraf. Te 1.30 uur spelen on ze junioren tegen een sterk Foreholte ju niorenelftal. Ook de junioren kunnen dus weer eens hun beentjes los trappen. Des avonds te 8 uur vindt in de zaal van café Gouwenberg de feestvergadering plaats, welke dien avond alleen toeganke lijk is voor genooodigden. Door de leden der vereeniging en enkele anderen wordt ten tooneele gebracht de eerste Noordwij- kerhoutsche revue „Is dat effe wat?" Daar dit voor ons dorp weer een noviteit is, twij felen wij er niet aan of ook deze avond zal weer ten volle slagen. Wij vestigen er de aandacht op, dat de verzonden uitnoodigingen alleen gelden voor Zondagavond. Maandag- en Dinsdagavond zijn de twee avonden voor het publiek. Kaarten daar voor zijn alleen en uitsluitend verkrijgbaar bij J. J. Kroon Dorpsstraat 37 alhier, waar ook gelegenheid bestaat voor plaatsbespre ken. Kolpïngs-Boys: Morgen spreelt het eer ste tegen Leiden II op het R. K. Sportpark De aanvang van deze wedstrijd is in ver band met de nederlaagwedstrijden gesteld op half vijf. Wij vertrouwen, dat het een prettigen wedstrijd zal worden, waarbij de sterkste wint, we hopen dat het de Boys zullen zijn. Voor het tweede elftal is een vriend- schappelijken wedstrijd aangevraagd. Of deze doorgaat wordt hedenavond in het Gezellenhuis bekend gemaakt. De junioren ontvangen om half één op eigen terrein aan den Kanaalweg de junio ren van SNA, waarvan 2 weken geleden met 21 werd gewonnen. Nu onze Boys op eigen terrein zijn, vertrouwen we, dat het weer een overwinning zal worden; alleen zal de tegenpartij niet moeten worden on derschat. De B-junioren worden eveneens om half één op het terrein verwacht om te oefenen. „Majella": Het le elftal ontvangt SMC 3. Dit is op één na de laatste competitie wedstrijd. In de acht competitie-wedstr ij - de nheeft Majella I 15 punten behaald. Als morgen gewonnen wordt moet nog slechts één punt behaald worden om kampioen te worden. Hoe laat de wedstrijd aanvangt, is momenteel nog niet bekend. Majella 2 gaat Steeds Hooger 3 bezoe ken. Zet je beste beentje voor. Een beetje geluk kan veel uitrichten. Aanvang half één. Majella 3 gaat dezen keer naar de ODI- junioren. Aanvang 4.15 uur. K.R.V.: Het is morgen een drukke dag op ons terrein. Niet minder dan 3 thuis wedstrijden zullen plaats hebben. De be langrijkste hiervan is ongetwijfeld KRV 1 SJC 2 (Noordwijk), welke te 2.30 uur aanvangt. Het is reeds meerdere weken geleden, dat ons eerste elftal thuis speel de, zoodat wij rekenen, dat velen nu weer eens een kijkje zullen komen nemen. Het zal de moeite waard zyn! De wedstrijd KRV-b9SCa is uitgesteld. Hiervoor in de plaats is ingelascht KRV-b Teylingen-b, aanvang 1 uur. KRV 3 krijgt te 4.30 uur Foreholte 3 uit Voorhout op bezoek. Het tweede elftal gaat naar Voorschoten voor den competitiewedstrijd tegen WL 2. Wij hopen dat de reserven met dezelfde eendrachtigheid zullen spelen als j.l. Zon dag. Dan kunnen zij nog voor een goed slot van de oompetitie zorgen. V. E. P.; Zondag a.s. zou V. E. P. I voor de vierde maal in successie tot werkloos heid gedoemd zijn, als het bestuur zelf niet gezorgd had voor 'n wedstrijd. De laatste twee compeitie-wedstrijden worden wel op de lange baan geschoven! V. E. P. I gaat Zondag den strijd aan binden tegen 'n voor ons onbekenden te genstander, n.l. Lisse I. Daar wij de kracht van dit elftal niet kennen, kunnen wij over den uitslag niets voorspellen. V. E. P. dient er echter rekening mee te houden, dat deze 2e klas-I.V. C. B.'ers niet voor de poes zijn. Wij hopen, dat deze vriend schappelijke wedstrijd 'n goede oefening zal zijn voor de komende wedstrijd (en) te gen Zwaluwen Vooruit. De reserven spelen hun laatsten compe titie-wedstrijd thuis tegen W. S. E. I uit Waddingxveen. Waarschijnlijk valt hier winst te boeken, 't Derde elftal is uitge speeld. A.V.V.: Het le elftal speelt voor de na- competitie op eigen terrein tegen G.D.A. 2 om 2.30 uur. Dit belooft voor het le elftal een zware wedstrijd te worden, daar G.D.A. zeer sterk is en wij zouden geneigd zijn een nederlaag te voorspellen, doch gezien het goede resultaat j.l. Zondag tegen West- landda I, aChten wij ook nu een gelijk spel of missohien een kleine overwinning niet onmogelijk. Doch dan zal zeer zieker aan pakken de boodschap zijn. Wij verwachten in elk geval een eervol resultaat. Het 2e elftal speelt om 2.30 uut te Den Haag tegen R.V.V. 2. Wij kennen de sterkte van dit elftal niet en durven ons dus aan een voorspelling niet wagen. Wij vertrou wen echter, dat de A.V.V.-ers hun best zui len doen zoo mogelijk beide puntjes mede te brengen naar den Dam! Het 3e elftal speelt om 2.30 uur te Was senaar tegen Nubia 2. Hiervoor kunnen wij herhalen, wat wij boven voor het 2e elftal zeiden, daar ook de sterkte van Nuibda ons niet bekend is. Laten allen ham best doen in elk geval een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. KON. NEDERL. VOETBALBOND. OVERZICHT. Morgen vindt in het Stadion te Amster dam het eerste treffen tusschen de twee Westelijke afdeelingskampioenen plaats in den strijd om het landskampioenschap. Beide clubs hebben het Zondag j.l. niet gemakkelijk gehad en te verwachten is, dat het morgen een harde strijd zal wor den. 'n Kleine verrassing van K. F. C. is daarbij niet uitgesloten, want ondanks het slechte spel der Koog Zaandijkers j.l. Zon dag tegen Heracles achten we 'n gelijk spel niet onmogelijk. Heracles gaat op bezoek by Willem n. BELGIENEDERLAND. Het Belgisch elftal samengesteld. Het Belgische elftal, dat op Zondag 29 April a.s. in de voorronde der wereldkam pioenschappen tegen Nederland te Ant werpen zal spelen is als volgt samenge steld: Doel: Van der Weyer (Union St. Gil- loise). Achter: Pappaert (Union St. Gilloise) en Smellinckx (Union St. Gill.). Midden: Peeraer (Antwerp F.C.), van Welckenhuizen (Union St. Gilloise) en Claessens (Union St. Gilloise). Voor: Versyp (F.C. Brugge), Voorhoof (Liersche Sportkring), Capelle (Stan daard Luik), Grymonprez (R.C. Gent) en R. Ledent (Standaard Luik). Reserves: Badjou (Daring Club Brus sel); van Dessel (Lyra Lier); Hellemans (F.C. Mechelen); Bourgeois (F.C. Meche- len); Lamoot (Daring Brussel) en van Beeck (Antwerp F.C.). In vergelijking met het Belgische elftal, dat op Zondag 11 Maart zoo'n smadelijken nederlaag tegen Nederland te Amsterdam leed, zijn er nog al wat veranderingen ge komen, en zelfs een wijziging vindt plaats van verrassenden aard. Wij bedoelen hier het opnemen van Grymonprez in de voorhoede. Naar men weet is deze Gentsche speler oud-interna tionaal, hij speelde o.m. te Amsterdam te gen Nederland een drietal jaren geleden. Dat men hem weer opstelt doet ons ver moeden, dat men eenvoudigweg geen an deren speler ter beschikking heeft, van wien men redelijkerwijs een internatio naal spel kan verwachten. Ook F. van den Eynde is n.l. niet beschikbaar wegens een nieraandoening, deze speler zou zeker voor een plaats in aanmerking gekomen zijn. Indien wij het Belgische team even uit voeriger bespreken, dan valt op, dat het achtertrio Van der Weyer, Pappaert en Smellinckx van de kampioensclub Union St. Gilloise gehandhaafd is. Ook nu is onze Nederlandsche voorhoe de ongetwijfeld in staat tegen deze ach terhoede doelpunten te produceeren. In den wedstrijd te Amsterdam vertoonde dit drietal zwakke plekken en het zou een heel groote verrassing moeten zijn als zij in staat zijn ons aanvalsquintet volledig het hoofd te bieden. Want dit drietal afgaande op het vertoonde spel Is be slist de mindere van het Iersche achter trio van 8 April en zelfs deze sterke profs hebben hun hoofd moeten buigen voor de stormaanvallen der Hollandsche voor hoede. In de middenlinie zijn Bourgeois en van Ingelghem vervangen door resp. Claesens en Peeraer, o.i. een verbetering, die niet onderschat mag worden. Van In gelghem maakte al een heel zwakken in druk op ons en met van Welckenhuizen achten wij deze middenlinie beslist ster ker dan de Belgische van 11 Maart. In- tusschen is van Welckenhuizen gehand haafd en is Hellemans weer voor de re serves aangewezen. De laatste moet toch wel heel sterk in vorm zijn .teruggeloo- pen, dat onze Zuiderburen het niet met hem probeeren tegen Nederland. Ook Bourgeois is intusschen naar de reserves verhuisd. In de voorhoede vormen Versyp en Voorhoof den beproefden rechtervleugel. Van deze twee zal wel het meeste gevasr dreigen, al staat het spel van beiden lang niet meer op die hoogte van eenige jart-n geleden. Capelle krijgt dan weer eens de kans de midvoorplaats te bezetten. De Luikenaar sukkelt steeds met een bles sure en het mag voor België ?eker een versterking van het team zijn, Jat hij weer meespeelt. Een groot speler n n wij echter nooit in hem kunnen zien. En ten slotte de linkervleugel. Sayes is niet op gesteld en Van den Eynde, Frans Jan I- tijd, staat op de ziekenlijst. Wat Grymon prez en Rene Ledent er van terecht zul len brengen? Tegen een Weber in Ter- schen vorm hebben zij geen kans, dat staat bij voorbaat vast. Maar zooals elke wedstrijd tegen Bel gië er een is of kan zijn van verras nng, het brio kan in deze ploeg varen en dan zou het wel eens kunnen gebeuren, oat deze elf spelers, die op papier vrijwel stuk voor stuk zwakker zijn dan de Oran- jehemden, plotseling weer Roode Duivels werden. En dan zal het er Zo^ag 29 April te Antwerpen weer geducht span nen. Voor Nederland staat er veel het spel, een klinkende overwinning zal on getwijfeld tot gevolg hebben, dat ons land bij de sterkste acht van Italië wordt in gedeeld. En België zal vechten om te win nen, om den nederlaag van Amsterdam te wreken. En mocht het tenslotte op een neder laag uitloopen, dan zal men er zeker van zijn, dat de Belgen die zoo klein mogelijk zullen houden de reis naar Italië staat immers op het spel. De Almeloërs zullen zich al heel goed her steld moeten hebben, willen zij niet op nieuw 'n gevoelige nederlaag lijden. Voor de promotiecompetitie der 2e klasse, zijn drie af deelingen in louw. 't Gooi krijgt het tegen Velox zwaar ».e verantwoorden, R. F. C. kan winnen van Overmaas en Alcides heeft 'n kansje te gen H. S. C. Voor de 4e klasse promotie speelt Ter- laak tegen A. S. C. Voor de Leidenaars geen gemakkelijke opgave.... Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. AjaxK. F. C. (Olymypisch Stadion); Willem IIHeracles. AFDEELING L Promotie 2e klasse: Velox't Gooi. AFDEELING II. Promotie 2e klasse: R. F. C. Overmaas, (terr. Sparta). BEZOEKT ZONDAG A.S, DEN WEDSTRIJD Comp. 2e kl. K. N. V. B. 563 Aanvang half drie Terrein v. BOETSELAERSTRAAT ALPHEN a/d. IHJN 2e klasse A: AlphenUnitas; Olym- piaQuick. 2e klasse B: St. HoogerNeptunus. Promotie 3e klasse: Hoek v. Hol landR. V. C.; O. N. A.Emma. 3e klasse B: LugdunumCeleritas. Promotie 4e klasse: TerlaakA. S. C. (terr. V. U. C.). 4e k 1 a s s e A: D. V. S.—T. H. B.; Leid- sche BoysDuno. AFDEELING IV. le klasse: N. O. A. D.Middelburg; N. A. C.Bleyerheide. AFDEELING V. le klasse: SneekVeendam. Promotie 2e klasse: H. S. C.Al cides. LEIDSCH EVOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor aA Zondag. le klasse: DVS 2Roodenburg 1, 11 uur; LDWS 2LFC 3, 12 uur; Lugdunum 2TONA 1, 2 uur (le terrein); Sportman 1—UVS 3, 11 uur. 2e klasse A.: DSO 2Roodenburg 2, 12 uur; LFC 4Alphia 3, 12 uur. 2 e k 1 a s s e B.: Alphen 4LFC 5, 12 uur RCL 2Beresteijn 1, 2 uur (Beresteijn-ter- rein); L. Boys 2DKL 1, 2 uur; UVS 5 Lugdunum 4, 10 uur. 3e klasse A: Alphia 4Sportman 2, 12 uur; ASC 4Hazersw. Boys 1, 12 uur (lste terrein); Lugd. LDTS 1, 10 uur. 3e klasse B: Alphen 5LFC 7, 10.15 uur; L. Boys 3LDWS 3, 11 uur. 4e klasse A: LDTS 2—UVS 6, 12 uur; TONA 2—Lugd. 7, 12 uur. 4e klasse B: LDWS 4—DVS 4, 10 uur; Lugd. 8Roodenburg 3, 10 uur (2e ter rein). A d s pC.: L. D. T. S.—UVS c 10 uur, RoodenburgRouwkoop 11 uur. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBONÜ. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap v. Nederland: DeebosDOS. le klasse N.-H.: SwiftBlauw-Wit. Prom. 2e klas Z.H.: OSCRDie Haghe leklas Oost: AKCAchilles (21 April le klas Noord: Udi-^Dao; WWMD Nic. DE PROMOTIE-COMPETITIE VAN „KLIMOP" I. Door een klinkende overwinning op het Haagsche H.K.V. IV slaagde Klimop I er Zondag j.l. in het kampioenschap van de 2e klasse C van de H. K. B. te behalen. Dat de Leidsche Groen-Witten een zwaar seizoen achter den rug hebben, moge blijken uit onderstaanden stand. Men lette slechts op het groote aantal ge lijke spelen en het onderlinge kleine ver schil in punten. De eindstand luidt: gesp.gew.gel.verl. v.t.pnt. Klimop I 12 7 2 3 32—16 16 Ready III 12 5 5 2 24—19 15 Fluks III 12 6 2 4 36—24 14 's-Gravenh. I 12 5 4 3 23—23 14 Algemeene I 12 6 1 5 41—32 13 de Kweek H 12 3 1 8 16—41 7 H. K. V. IV 12 1 8 8 14—31 5 Door het behalen van het kampioen schap moet Klimop I nu kampen om een plaats in de le klasse met: H. B. S. H (nummer laatst le klasse) en Ons Eiber nest III en Ons Eibernest IV, resp. kam pioenen van de 2e klasse A en B. Voor morgen is vastgesteld de weist'ijd H. B. S. IIKlimop I, terrein Houi ust, den Haag, 2 uur. 'Aan een voorspelling durven ve ons niet wagen. De prestaties van H. B. S. II in de com petitie en in de promotiecompetitie wijzen er reeds op, dat Klimop I op een geduchte tegenstand kan rekenen. De constante vorm, waarin onze Leidenaars dit seizoen gespeeld hebben rechtvaardigt echter de hoop op een bevredigend resultaat. Laten we hopen, dat de Groen-Witten er alles op zullen zetten en de competitie goed zullen inzetten. We rekenen reeds op 1 puntje. Klimop II speelt eveneens een uitwed strijd op Groenendaal. Ook de reserves hebben een goed seizoen achter den rug. Laten we hopen, dat ook zij thans die Haghe IV een goed resultaat zullen weten te bereiken. Vertrek van beide twaalftallen en sup porters om 12 uur van 't Noordeindsplein. ATHLETIEK Speerwerpen: 1. W. van Woerkom, Lei den 41.61 Meter. 2. Blauw, Delft 35,48 M. Verspringen: 1. J. R. Blauw, Delft 5,51 Meter. 2. E. H. Nuver, Amsterdam 5.43 M. Hoogspringen: 1. R. L. Schoemaker, Am sterdam 1.52,5 Meter. 2. H. Weeda, Leiden 1.47,5 Meter. Hinkstapsprong: 1. J. R. Blaauw, Delft 12.15 Meter. 2. J. D. C. Thijssen, Delft 10.34 Meter. Discuswerpen: 1. W. van Woerkom, Lei den 28,83 Meter. 2. A. C. Ruysch van Dug- teren 26.84 Meter. Kogelstooten: 1. W. van Woerkom, Lei den 10.46 Meter. 2. A. C. Ruysch van Dug- teren 8.70 Meter. 4 x 100 Meter estafette: 1. Amsterdam tijd 49,3 sec. 2. Delft tijd 50.6 sec. 3. Lei den 52.1 sec. Olympische estafette: 1. Amsterdam 4 min. 20,8 sec. 2. Rotterdam 4 min. 24,4 sec. 3Leiden 4 min. 36 sec. Klassement: 1. Amsterdam 57 punten, 2. Leiden 38 punten. 3. Delft 30 punten. 4. Rotterdam 21 p. WANDELSPORT INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN Gisteren werden de interacademiale sportwedstrijden te Amsterdam voortgezet met de athletiekwedstrijden. De resultaten waren: 100 Meter hardloopenê 1. R. L. Schoema ker, Amsterdam 12 sec. 2. E. H. Nuver, Am sterdam 12.2 sec. 3. Blaauw, Delft 12,3 sec. 200 Meter: 1. R. L. Schoemaker, Amster dam 25,1 sec., 2. N. A. Vrijman, Leiden 25.6 sec. 400 Meter: 1. J. D. C. Thijssen, Delft 1 min. 2,3 sec. 2. R. J. Henrich, Rotterdam 1 min. 3,5 sec. 800 Meter: 1. J. C. de Graaf, Rotterdam 2 min. 22,5 sec. 2. H. Mensingh, Amster dam 2 min. 24,6 sec. 1500 Meter: 1. L. J. Ter Braake, Rotter dam 4 min. 58 sec. 2. J. de Hoog, Amster dam 5 min, 19 sec. De „Antilopen". Weer 5 marsehen in t zioht. Ten eerste een serie voorjaars-wandeltochten uitge schreven door de R.K.W.V. „Cursor" in den Haag: 20 K.M. op 29 April a.s.; 25 K.M. op 2e Pinksterdab; 30 K.M. op 3 Juni. Aan vang des middags om 1 uur. Inschrijfgeld 30 cent per marsch. Inschrijving voor den eersten tocht sloiit bij 't Secretariaat: Co- betstraat 85 orp Dinsdag 24 April a.s. Ten tweede een 40 K.M. mansch van de R.K.S.V. „de Bataven" te Leiden op Zon dag 6 Mei a.s. des middags om half één. Inschrijfgeld 75 cent. Inschryving sluit bij 't Secretariaat 1 Mei as. Ten 3de een 35 K.M. Propaganda marsch van „Kolpings Wandelclub" te Alkmaar op Zondag 10 Juni. Inschrijfgeld nog niet be kend. Inschrijving sluit bij 't Secretariaat 4 Juni a.s. Inlichtingen voor al deze marschen bij Jan Th. Witte, Cobetstraat 85. Zondag a.s. o m2 uur vrije training vanaf het Noordeindsplein 20 K.M. Algemeene Mededeelingen. Woensdagavond 8 uur indoortraining waar iedereen natuurlijk komt. Speciaal de voet ballers mogen wel eens meer van hom be langstelling blijk geven. Dus: allen zonder uitzondering present Vrijdagavond van 6.30 tot .30 uur gym nastiek voor de kleinste Junioren. Vrijdagavond 8.30 uur Bestuursvergade ring. Convocaties volgen. Nieuwe Leden en donateurs kunnen zich ten allen tijde opgeven bij den secretaris N. Jansen, Oude Singel 20, Telef. 2271, DE A.S. 40 EN 25 K.M. RIJNSTREEK- MARSCHEN VAN „D.O.S." De chr. sportver. „D.O.S." te Alphen a. d. Rijn, die zich inmiddels bij de K.N.A.U.- afd. Wandelsport heeft laten inschrijven, heeft, aangemoedigd door het groote succes van het vorige jaar, het plan opgevat om op Donderdag 10 Mei (Hemelvaartsdag) een 40 en 25 K.M.-marsch te organiseeren. De deelname voor de 25 K.M.-marsch ia opengesteld voor eiken leeftijd, terwijl aan de 40 K.M.-marsch alleen personen van 14 jaar en daarboven mogen deelne men. Deze marschen, die bedoeld zijn als propaganda voor de wandelsport in de Rijnstreek, hebben een geheel nieuw par cours, n.l. voor de 40 K.M. Alphen—Woer den en voor de 25 K.M.-marsch Alphen— Nieuwerbrug v.v. De start zal plaats heb ben vanaf het Nutsgebouw Hooftstraat voor de 40 K.M. o ml uur en de 25 K.M. om 2.30 uur. Gedurende de marsch zal het ver plicht zijn, achter het hoofdpeleton te blij- van, hetwelk zal worden gevormd door leden van „D.O.S.". De inschrijvingen wor den tot en met 1 Mei ingewacht bij den marsch-leider, den heer G. W. de Jong, Hortensiastr. 31, te Alphen a. d. Rijn. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP 7 e partij remise Gisteren werd te Freiburg (Breisgau) de zevende partij gespeeld in het tournooi om het wereldkampioenschap tusschen Alje- chin en Bogoljubov. De laatste speelde met wit. Aljechin nam het dam-gambiet aan. Na 17 zetten werd de partij remise gege ven wegens herhaling van zetten door bei de meesters. De stand is thans: Aljechin 2 gewonnen partyen, Bogoljubov 0 gewon nen partijen, om vijf partijen remise. De achtste partij wordt Zondag a.s. ge speeld. R. K. LEIDSCH SCHAAKVERBAND. Afgeloopen week vergaderde het bestuur dezer Vereeniiging ten huize van den voor zitter, den heer Hoogzaad te Zoeterwoude. Deze heette allen vain harte welkom en sprak den wensch uit, dat deze vergadering een zakelijk karakter zou dragen. De notulen werden onveranderd vastge steld. Bij het financieel overzicht, hetwelk de penningmeester gaf, bleek, dat de in komsten de uitgaven nog verre overtroffen. De prijsuitreiking aan den kampioen van het R. K. Verband („Delioiae Nostrae" van Zoeterwoude H.R.) werd besloten dit op 6 Mei a.s. te doen in het Patronaatsgebouw te Zoeterwoude H.R. en daaraan zoo moge lijk te verbinden een sirr.uitaanwedstrijd voor de aangesloten vereenigingen van het verband. Voorts werd besloten de competi tie in het vervolg in klassen te verdoelen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14