WOENSDAG 18 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIGE VERKEERSONGELUKKEN TWEE ZWAARGEWONDEN BIJ EEN VERKEERSONGELUK. Gisteravond omstreeks tien uur heeft op den Rijksweg Den BoschNijmegen on der de gemeente Heesch nabij het kruis punt HeeschOss een ernstig verkeerson geluk plaats gehad. De heer K. uit Oss was bezig een lek ken band, welke hij tevoren door een re serveband had vervangen van achteren aan den wagen te bevestigen toen plotse ling een auto, bestuurd door mej. v. d. L. uit Oss van achteren naderde. De heer K. wist nog juist op het laatste moment weg te springen en zich zoodoende in veiligheid te stellen. Een botsing was echter onvermij delijk en het gevolg hiervan was, dat de auto van mej. v. d. L. over den kop sloeg en die van den heer K. naar de andere zijde van den weg geslingerd werd. Mej. v. d. L. kwam met den schrik vrij, evenals een der inzittenden van de auto van den heer K., zijn echtgenoote. Twee zoontjes echter, die eveneens in den wagen gezeten waren, bleken ernstig gewond te zijn en moesten naar het Liefdesgesticht te Heesch overgbracht worden. Zij zullen, indien zulks mogelijk blijkt te zijn, naar het zie kenhuis te Oss vervoerd worden. VROUW DOOR TREIN GEDOOD. De 54-jarige vrouw C. v. V. werd, toen zij gistermiddag de spoorbaan nabij Half weg wilde oversteken, door een juist pas- seerenden trein uit Haarlem aangereden. De vrouw, die doof is, had de trein niet hooren aankomen. Het slachtoffer was vrij wel op slag dood. Per auto van den G.G. en G.D. werd het stoffelijk overschot van de vrouw, die te Amsterdam woonachtig was, naar het O. L. Vrouwengasthuis over gebracht. Het treinverkeer ondervond een kwartier vertraging. DOOR DE TRAM AANGEREDEN. In de Raadhuisstraat bij de Spuistraat te Amsterdam is gisteravond omstreeks 8 uur een 29-jarige man door de tram aangereden. Met zware inwendige kneuzingen is hij door den G.G.D. naar het "Binnen Gast huis vervoerd. AVONTUREN VAN EEN PERSONEN AUTO. Twee gewonden. Gisterochtend Omstreeks 10 uur la in de Weesperstraat, hoek Escamplaan te den Haag een personenauto, waarschijnlijk doordat de bestuurder te veel moest uit wijken voor een vrachtauto, eerst tegen de vrachtauto en vervolgens tegen de pui van perceel Weesperstraat 160 opgebotst. De bestuurder van de personenauto, de 43-jari ge W. M. F., wonende op de Soestdijksche kade, kreeg een snij wond aan het voor hoofd, zijn echtgenoote bekwam een lich te hersenschudding en verschillende schaaf wonden. De geneeskundige dienst vervoer^ de beiden naar het ziekenhuis aan dea Zuid wal; de man kon na behandeling huis waarts keeren, zijn vrouw moest echter worden opgenomen. De personenauto werd geheel vernield; ook de pui van het perceel werd eenigs- zins beschadigd. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Jongetje aangereden. Doordat het kind onvoorzichtig den r|j4 weg overstak, werd Maandagmiddag op de Valkenboschlaan te den Haag de 5-jari- ge A. M., wonende in de Copernicusstraat, aangereden door een auto, bestuurd door den 22-jarigen J. de Z. uit de Ooststraat. De geneeskundige dienst vervoerde den knaap naar het Roode Kruis Ziekenhuis, aangezien hij aan de bovenlip gewond was. Na aldaar verbonden te zijn, is hij naar huis gebracht. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 13) Toen Perrls zich met zijn meester in de bibliotheek bevond, keek hij Sir Gregory verbaasd glimlachend aan. Ik had nooit gedacht, Sir Gregory, dat u zich er zóó zou doorlsaan, zei hij op goedkeurenden toon. Waar doorslaan?.... Sir Gregroy werd rood, richtte zich hoog op en er kwam een ferme uitdrukking op zijn ge zicht. Ik heb alleen maar de waarheid verteld. Zoo? hernam de secretaris spottend; dat wil zeggen, zooals wij u en ik de wereld de zoogenaamde waarheid als zoete koek presenteeren. Maar u moet u wel erg zeker voelen, dat u het scherpe onderzoek van Hurker nog zoo aanmoe digt. En een belooning heb uitgeloofd, hè? beet Horn bevend van woede hem toe. O, dat begrijp ik volkomen, zei Perris kalm. U hebt er niets tegen dat die man die in den tuin rondsloop, in uw plaats wordt opgehangen of in de gevangenis ge stopt. Ik wil, dat de werkelijke moordenaar gestraft wordt, was het op onrustigen toon gegeven antwoord. Horn voelde zich niet BRANDEN. Gisternacht is te Nijmegen aan den Post weg afgebrand de oude boerderij van den landbouwer van Z., welke eenigen tijd ge leden aan de gemeente Nijmegen is ver kocht. Het huis, dat leeg stond is tot den grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. In de Ooy, bij Nijmegen, is Maandag avond door onbekende oorzaak brand uit gebroken in het café „de Plak", eigendom van den handelaar L. Janssen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat vóór men goed en wel wist, wat er gaande was, het oude huis van boven tot beneden in lichte laaie stond. De eigenaar slaagde er met moeite in zijn vijf kinderen, welke boven sliepen, te redden. Cafébezoekers en de buren haalden ijlings het vee uit de stallen. De brandweer van Beek-Ubbergen kwam met de motor spuit naar het terrein van den brand, doch kon weinig uitrichten wegens gebrek aan water. De brandweerlieden moesten eerst eenige kilometers slang aan elkaar koppelen en deze leiden naar een kolk om water te kun nen geven. Toen men zoover was, was het huis intussohen totaal afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Tjuchem (gem. Delfzijl) is de boer derij van den heer W. Dallingam door on bekende oorzaak afgebrand. Het vee kon worden gered. TYPHUS OP DE „STREEFKERK". Stuurmansleerling gestorven. Naar de „Msb." verneemt, is de stuur mansleerling Doeksen, een van de leden der bemanning van het s.s. „Streefkerk" die door typhus zijn aangetast, Zondag avond in het ziekenhuis te Port-Said over leden. De jongeman was 23 jaar oud en woon achtig op Vlieland. De toestand van de andere patiënten is volgens de laatste berichten onveranderd. De „Streefkerk" wordt heden in Ant werpen verwacht. DE MOORDAANSLAG IN DE GRENS STREEK. Het drama opgehelderd. Er is nu klaarheid gekomen omtrent de motieven, die de zestienjarige grensbewo ner L. L. kan hebben gehad om den 25-ja rigen Belgischen arbeider M. Daamen te dooden, aldus melde de „Vooruit". Beiden waren namelijk verliefd op de dochter van den caféhouder Smits. Op den avond dat het drama zich afspeelde had Daamen dui delijk laten merken, dat hij het meisje aar dig vond, en dat maakte L. blijkbaar ra zend. Even voor middernacht verliet Daamen het café van Smits. Hij wilde zijn fiets pak ken, doch op hetzelfde oogenblik kwam L. naar buiten rennen. Waarschijnlijk zonder veel twist wierp hij zich op zijn mededin ger. Vóór iemand nog tusschenbeide kon komen alles ging buitengewoon snel in 't werk had hij een scheermes uit zijn zak getrokken, waarmee hij Daamen in den hals sneed. Hevig bloedend wist het slachtoffer het café nog weer te bereiken. Van daar zond men ijlings iemand naar een geneesheer. Deze achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk, doch een half uur later gaf Daamen reeds den geest. De jeugdige dader had het inmiddels op een loopen gezet. Hij ging naar de wo ning van een familielid, waar hij de bloed sporen van zijn gezicht en zijn kleeren ver wijderde. Vervolgens ging hjj naar huis. In den vroegen morgen eerst besefte hij, dat hij beter deed naar de politie te gaan. Hij begaf zich naar den commandant der gendarmerie aldaar, en legde een beken tenis af. Ook het parket van Antwerpen kwam ter plaatse. Nadat het den jongen een ver hoor had afgenomen, werd ook diens va der langdurig ondervraagd. Dit had ten gevolge, dat het parket ook de arrestatie van den vader gelastte. Men acht het niet erg behagelijk onder den spotzieken blik van zijn secretaris. Als u dat werkelijk meent, moet u zich bij de politie aanmelden, Sir Gregory. Wat bedoel je? Dat vraagt u nog, terwijl ik u met de bebloede bijl in de hand gezien heb.... Ik ben onschuldig, onschuldig, versta je? Dat heb ik je al immers twintig keer gezegd. Al was het vijftig keer geweest dan zou ik het nog niet gelooven. Sir Gregory kookte van verontwaardi ging. Weer voorzichtig, Perris. Anders krijg je je ontslag. Zoo? Perris lachte koel. U schijnt te vergeten, dat uw vrijheid en misschien uw leven in mijn hand zijn. Idioot! Wat....? Zwijg! De tijd is nu voorbij dat u op die manier tegen mij kunt spreken Er was een toon van gezag in de stem van den secretaris. Ik heb u voor een arrestatie behoed door uw leugens te bevestigen en te dekken en O! Sir Gregory hamerde met zijn vuist woest op de schrijftafel. Ik heb je toch bezworen dat alles wat ik je verteld heb, woord voor woord waar is. Als dat inderdaad zoo is, hebt u er zeker geen bezwaar tegen dat ik den in specteur in kennis stel met wat ik gezien heb en de verklaring die u daarvan geefri Neen! Sir Gregory schudde energiek het hoofd. Hurker zal me niet willen gelooven. En van mij verwacht u dat ik het wel doe! Jij kent mij beter, jij weet, dat ik niet de man ben om iemand te vermoorden. Ik ken u inderdaad beter dan Hurker en ik heb u al eens die bijl tegen Medina geheel uitgesloten, dat hij van de daad van zijn zoon heeft geweten. De beide arrestanten zijn naar Antwer pen overgebracht. Op het lijk is sectie ver richt, waarna het is vrijgegeven. HET REVOLVERDRAMA TE DEN HAAG. Dader meldt zich aan. De vermoedelijke dader van de schiet partij in een café in de Raamstraat te Den Haag Vrijdagmiddag j.l. gepleegd, wiens opsporing door de politie was verzocht, heeft zich uit eigen beweging aan het Hoofdbureau van Politie aangemeld. De „Vooruit" meldt hierover nog: B. is vermoedelijk dezer dagen in de om geving van Den Haag zwervende geweest en heeft zich gistermorgen in verbinding gesteld met den advocaat, mr. M. H. Huy- gens. In overleg met zijn rechtsgeleerden raadsman heeft B. zich daarop met mr. Huygensnaar het Alexanderveld begeven, waar hem door commissaris P. Kramer een eerste verhoor is afgenomen. Tegenover mr. Huygens heeft B. reeds de verklaring afgelegd, dat het nimmer in zijn bedoeling heeft gelegen zijn slachtof fer, „zwarte Dorus", te treffen. B. leefde al sedert eenige dagen in onmin met zijn vrouw en, toen hij zich Vrijdagmiddag on der drankinvloed in het café „De goede smaak" in de Raamstraat bevond, wilde hij daar in een slaag van verbijstering de hand aan zichzelf slaan. Zijn vriend, de parketvloerlegger Th. L., wilde hem dit verhinderen en deed een greep naar de hand, waarin B. de revol ver hield. Het schot ging af en de kogel doorboorde B.'s linkerarm, om vervolgens L. te treffen. Tot zichzelf gekomen wist B. niets beters te doen dan ijlings de vlucht te nemen. Toen hij uit de kranten vernam, dat hij in verband met doodslag door de politie gezocht werd, heeft hij onmiddellijk het besluit genomen zich met een raadsman te verstaan. De verklaring van B. wordt aannemelijk gemaakt door een getuige- verklaring, alsook door een verklaring van „zwarte Dorus", die gisteren onder eede gehoord is en bevestigde, dat het schot af ging, toen hij naar de hand van Bas B. greep. B. is in politiebewaring gesteld. De toestand van het slachtoffer is voor uitgaande. Van mr. Huygens vernamen we, dat hij B. als rechtskundig raadsman zal terzjjde staan. ZEESLAG OP DE ZAAN. Een smokkelende boer in den val gevaren. Een ambtenaar van de crisis-zuivelcen- trale, die vergezeld was van twee rijks veldwachters, had gistermorgen vroeg reeds het succes, een smokkelaar in melk te kun nen aanhouden. Dit geschiedde op de Zaan. De smokkelaar, een boer van den Kal- verringdijk, vervoerde in een jol twee bus sen melk, elk inhoudende veertig liter. De ambtenaren hadden de motorboot van de politie tot him beschikking. De melkboer, die spoedig tot de ontdek king kwam, dat hij tegen de lamp zou loo pen, liet de bussen leegloopen in de Zaan en trachtte toen zoo snel mogelijk er van door te gaan." Dit gelukte echter niet. Hij werd geën terd en daarbij sloeg de onfortuinlijke smokkelaar tot overmaat van ramp nog overboord. Hij was echter spoedig weer op het droge gebracht, waarna hij de ambte naren met een roeispaan te lijf ging, alsof hij het grootste gelijk van de wereld had. De melkboer werd op de politieboot over gebracht, waarna op het politiebureau te gen hem procesverbaal werd opgemaakt. VECHTPARTIJ TE HAARLEM. Gistermiddag hebben twee jongemannen, N. S. en F. N., wonende te Haarlem, ruzie gekregen in een café in de Spekstraat al daar. Twee politieagenten kwamen er tus- schen om de vechtenden te scheiden; zien opheffen.... vergeet dat alsutblieft niet. Hij wachtte even en vervolgde toen: Kijkt u eens, Sir Gregory. Ik ben maanden lang het slachtoffer van uw tyrannieke natuur geweest, maar daar zullen we nu verandering in brengen. Ik heb nu het wapen in de hand om u op te voeden tot een redelijk mensch. Hoe durf je, hoe durf je! stamelde Sir Gregory. Zijn oogen puilden uit van woede. Omdat ik nu de zweep in handen heb. O! Horn stampvoette. Wat betee- kent dat allemaal. Het beteekent, zei Perris kalm, dat de rollen zijn omgekeerd, dat ik nu de baas ben en dat uw toekomst, uw leven en uw goede naam van mijn stilzwijgen af hangen. HOOFDSTUK VIII Onderzoek. Het nieuws van den geheimzinnigen moord gepleegd onder het dak van den bekenden millionair en politicus, was na tuurlijk de sensatie van den dag. Een leger van journalisten trachtte nadere bijzon derheden gewaar te worden maar inspec teur Hurker was gesloten als een bus; wat hij wist bewaarde hij zooveel mogelijk voor het gerechtelijk onderzoek. Hurker zag promotie en geldelijk gewin in deze zaak. Naar zijn meening was het geval niet zoo ingewikkeld, hij geloofde in Sir Gregory's theorie en het eenige wat er eigenlijk te doen viel, was het schuldige lid van het geheime genootschap te pak ken. Vervuld van deze gedachten, ging hij den volgenden morgen naar Horn Hall om UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 19 April. Huizen 1875 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramof.muziek. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Septet-concert. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Bach's H-moll Messe door solis ten (o.a. Jo Vincent), het Koor der Ned. Bachvereen., en het Utr. Sted. orkest. 10.20 Vaz Dias. 10.3012.00 Gramofoonpl. H i 1 v e r s u m 301 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 10.30 Concert. 11.30 Vervolg concert. 2.30 Gramofoonpl. 3.003.45 Knipcursus. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Radio-tooneel voor de Jeugd. 5.30 Gramofoonpl. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Viool-recital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest. 9.00 Gramofoonpl. 9.30 Omroeporkest. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Jack Hylton en zijn orkest. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest. I.20 Gramofoonpl. 2.20 Northern Studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Solistenconcert. 4.35 Schotsch Studio-orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.507.10 Spaansche causerie. 7.40 „The Dorsetshire Labourers", hoor spel. 8.20 Het Radio-Militair-orkest, 9.20 Berichten en lezing. 10.50 Korte Dienst. II.0512.20 Howard Jacobs en zijn Band. „Radio-Paria", 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonpl. 11.50 Pascal-orkest. toen vielen de beide mannen de agenten aan. Zij pleegden hevig verzet. Een van de agenten kreeg een stomp in de maag streek en liep eenige wonden aan het been op. De agent moest zich terugtrekken en werd later opgenomen in het Elizabeth Gasthuis. ïntusschen gingen de beide mannen als razend en te keer; zij trokken door de Paarlaarsteeg naar de Koningstraat, waar een van hen de ruit van een personenauto intrapte. De politie, die aanvankelijk niet voldoende in aantal was om de mannen in bedwang te houden, werd inmiddels versterkt en tenslotte gelukte het aan zes agenten, met gebruikmaking van de blan ke sabel en de gummistok, de woestelin gen te arresteeren en naar het politiebu reau in de Smedestraat over te brengen, waar zij zijn opgesloten. Mademoiselle Cibot aan een verhoor te on derwerpen. Bleek en strak kwam de gouvernante de bibliotheek binnen, waar de inspecteur al op haar zat te wachten; zij beantwoordde zijn begroeting niet. Hurker vroeg haar om te gaan zitten en lusteloos liet ze zich in een stoel vallen. Zoo, mademoiselle, begon de inspec teur die zijn papieren rangschikte en van plan was om alles te noteeren wat zij verklaren zou, wat weet u van deze zaak af. Heelemaal niets, antwoordde de gou vernante. Ze rilde en klemde de handen ineen. Pedro is dood: mijn hart is gebro ken! O! Zij sprong op, keek wild om zich heen en riep smeekend: Laat mij alstu blieft gaan, meneer. Ga zitten, beval de inspecteur streng. U moet mijn vragen beantwoorden. Mademoiselle nam weer plaats, maar op het herhaald vragen van den inspecteur zei ze niets anders, dan dat ze niets wist. Hur ker begon zijn geduld te verliezen. Als u van dezen man gehouden hebt, zult u er toch wel toe willen meewerken, dat zijn moordenaar gestraft wordt, riep hij uit. Mademoiselle wrong in wanhoop haar handen. Wat geeft het? zei ze gesmoord, hij is dood en door de straf van zijn moordenaar, krijg ik hem niet terug. Hij is dood mijn Pedro en ik moet voortleven in een wereld.... een wereld.... Zij spreid de de armen uit, het is zoo leeg zonder hem. Schei nu maar uit, Mademoiselle, zei de inspecteur geprikkeld. Ik heb geen tijd voor sentimenteele praatjes. Hoe is uw vol le naam? Wat komt dat er op aan?, antwoordde zij schouderophalend.. 7.20 Concert d. h. Henry-kwartet en mevr. Féraldy (zang). 9.50 Dansmuziek d. h. Goldy-orkest. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.054.05 Rydahl's orkest. 7.20 Solisten, koor en symphonle- orkest. 9.3511.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20, 10.50 Gramofoonpl. 11.20 Dresdner Solisten-Ene&mble. 12.20 Omroepkleinorkest. 3.20 Blaasconcert. v 4.35 Concert. 6.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 7.35 Gevar. concert. 9.40 GramofoonpL 10.2011.50 Omroeporkest. Rome, 421 M. 8.05 „La favola di Orfeo", opera van Ca- sella. Hierna „Oepidus rex", opera van Strawinski. >r Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.30 Salon-orkest. 4.20 GramofoonpL 6.05 en 6.30 dito. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Gramofoonpl. en Piano-recital. 9.3010.20 Gramofoonpl. 484 M.: 11.20 Salon-orkest. 12.30 Gramofoonpl. 4.20 Omroeporkest. 5.35 Salon-orkest. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Cabaretprogramma. 8.35 Omroeporkest. 9.3010.20 GramofoonpL Deutiehlandsender, 1571 M. 7.35 „Der Weimar er Musenhof", muzikaal programma. 8.35 Operettemuziek (gr.pl.) 9.20 Berichten. 9.50 Sportpraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Populair concert en dans muziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.05afloop Luxemburg. 9.2011.15 Langenberg. 11.15—13.20 Brussel VL 13.2014.05 Langenberg. 14.0515.20 Kalundborg of Luxemburg. 15.2016.20 Langenberg. 16.20—17.20 Brussel VI. 17.2018.20 Deutschl.sender. 18.2020.35 Langenberg. 20.35—22.20 Warschau. 22.20afloop Deutschl.sender. 4e Programma. 11.15—12.20 Brussel Fr. 12.2015.20 Daventry. 15.20—17.35 Midi. Reg. 17.35afloop Londen Reg. KERKNIEUWS MGR. M. BRANS. Zijn Hoogw. Excellentie, Mgr. Matthias Brans, is voornemens 19 Juli naar Zijn Vicariaat terug te keeren. Mgr. maakt de reis per trein tot Marseille, waar hij aan boord gaat van de „Sibajak" van de Rot- terdamsche Lloyd. Tot Gardiaan van het Studiehuis der Paters Capucijnen te Nijmegen-Hees is benoemd de Zeereerw. Pater Benvenutus en tot Vicarius de Zeereerw. Pater Da- masus. Hoe is uw volle naam?, herhaalde Hurker boos. Zij antwoordde zonder hem aan te zien: Victorine Marie Cibot. Die achternaam zou „Medina" zijn geworden; ja als hij was blijven leven. En de tranen druppelden over haar bleek vertrokken gezicht. Pure inbeelding, verklaarde Hurker, die nu een andere tactiek ging volgen op schamperen toon. Medina hield van een ander. Victorine werd vuurrood, dat is een leugen! Toch is het zoo. Hij kwam hier om de hand te vragen van juffrouw Horn en bood als tegendienst van zijn kant aan om zijn kameraden te verraden. Pedro zou nooit iemand verraden, hoe komt u er bij, gaf de gouvernante veront waardigd ten antwoord. En hij hield van mij, alleen van mij. Stel je voor, Laura, dat onnoozele wicht! Het geld wilde Pedro hebben. Maar u wilde hij niet hebben! Mademoiselle Cibot lachte triomfantelijk. Dat dacht u maar. En waarom stal hjj Sir Gregory's chèqueboek? Deed hij dat? Heeft mijn Pedro ge stolen? O, neen, dat moet een vergissing zijn! Ik vergis mij absoluut niet. Medina moet van plan zijn geweest om Sir Gre gorys handteekening te vervalschen. De vrouw sprong op, haar bleek ge zicht werd vuurrood. Het is een geaneene leugen!, riep ze met trillende stem. Pe dro had geen geld noodig. Hij was rijk. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9