DINSDAG 17 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT utLKDE BLAD. PAG. 10 KERKDIEVEGGE AANGEHOUDEN. Sinds eenigen tijd warden twee kerken te Maastricht n.l. de St. Martinuskerk te Wijk en de H. Hartkerk aan den Soharnerweg onveilig gemaakt door het plegen van dief stallen van damestaschjes, portemonnaies enz. Ondanks het zoeken der recherche bleef de dief onbekend. Zaterdagmorgen mocht de politie einde lijk succes boeken. In de St. Martinuskerk betrapte men op heeterdaad een dievegge terwijl zij juist een portemonnaie uiit het taschje van een dame haalde. Het bleek te zijn de 36-jarige A. M. F. geb. C. In totaal had zij acht diefstallen in ker ken achter den rug, hetgeen zij na verhoor volledig bekende. SPORT VOETBAl OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. DE LANDEN EN DE EIND- WEDSTRIJDEN. Nu vast staat, dat het Nederlandsch elf tal aan de wedstrijden om het wereldkam pioenschap zal deelnemen, is het van be lang, eens na te gaan, welke landen daar eveneens vertegenwoordigd zullen zijn. De beslissing is nog niet in alle groepen geval len, zoodat wij nog geen volledig overzicht kunnen geven, schrijft het „Vad.'\ In de eerste groep, bestaande uit Mexico, Haiti, Noord-Amerika en Cuba, heeft eerst Cuba van Haiti met 31 gewonnen en daarna tegen die ploeg gelijk gespeeld. Ver volgens heeft Mexico tweemaal van Cuba gewonnen. Nu moet nog gespeeld worden de wedstrijd tusschen Amerika en Mexico. Deze wedstrijd zal eohter niet in Amerika, doch in Italië plaats vinden. De Italiaan- sche V. B. heeft n.l. toegezegd, dat hij de overkomst van beide ploegen voor zijn re kening zal nemen, waardoor de beslissing op neutraal terrein zal vallen. De wedstrijd zal te Rome worden ge speeld. In de tweede groep komen tegenover el kaar Brazilië en Peru. Volgens een mede- deeling uit Zuid-Amerika zou Peru echter van de deelneming hebben afgezien, waar door de wedstrijd tusschen beide ploegen niet zou doorgaan en Brazilië derhalve naar Italië komen. Officieel staat dit echter nog niét vast. Maar ook indien een wed strijd tusschen beide ploegen zou worden gespeeld, waarvoor Rio de Janeiro is aan gewezen, zou een overwinning van Bra zilië toch zeer voor de hand liggen. Ook het resultaat van de derde groep staat nog niet vast. Aanvankelijk werd bericht, dat Argentinië met een uitsluitend uit amateurs bestaande ploeg zou deelnemen. Toen kwam het bericht, dat Argentinië zich had teruggetrokken, daar de Italiaansche V. B., buiten den Argentijnschen V.B. om, met de uit den bond getreden beroepsspelers was gaan onderhandelen. Er zou een soort verzoening hebben plaats gehad tusschen deh Argentijnschen V. B. en de uitgetreden beroepsclubs, waardoor het mogelijk zou zijn, dat ook beroepsspelers in de Argen- tijnsche ploeg zullen worden opgenomen. In ieder geval zijn de berichten nog zóó vaag, dat nog niets met zekerheid is te zeggen. De heeren zullen zich intusschen toch wel wat dienen te haasten, want de reis van Argentinië of Chili naar Italië kost ook eenigen tijd. De vierde groep bestaat uit Egypte, Pa lestina en Turkije. De Turken hebben zich echter teruggetrokken. Twee wedstrijden tusschen Egypte en Palestina zijn in het voordeel van Egypte geëindigd, zoodat Egypte deze groep in Italië zal vertegen woordigen. De Europeesche groepen. Thans de Europeesche groepen en dan in de eerste plaats de Noordelijke groep, be staande uit Zweden, Estland en Litauen. Zooals te verwachten was, heeft Zweden gemakkelijk de voor wedstrijden gewonnen, zoodat men het Zweedsche elftal in Italië zal zien. In het Zuiden van Europa heeft men twee groepen. De groep SpanjePortugal leverde twee Spaansche overwinningen op. Spanje gaat dus naar Italië. Italië had het zelf al heel gemakkelijk. Blijkbaar heeft men aan de gastheeren een beleefdheid willen bewijzen. Ze kre gen alleen tegen Griekenland te spelen en dat nog wel te Milaan. De Grieken wer den met 40 geslagen; ze behoeven dus voor de wereldkampioenschappen niet te rug te komen. In de groep Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije is natuurlijk Bulgarije het kind van de rekening. De wedstrijd Oostenrijk Hongarije werd door Oostenrijk met 52 gewonnen en hoewel er in deze groep nog gespeeld moet worden, staat wel vast, dat Oostenrijk en Hongarije naar Italië gaan. Ook omtrent de groep Zwitserland, Roe menië. Zuid-Slavië is nog niets beslist. Zwit- serlaird komt in den eindstijd, doch of no. 2 Roemenië of Zuid-Slavië zal zijn, moet worden afgewacht. Overigens zweeft er nog een protest over den wedstrijd Zwit serlandRoemenië, dat mogelijk nog ver andering zou kunnen brengen. In de groep Nederland. België, Iersche Vrijstaat is Nederland definitief aangewe zen. Hier moet de op 29 April te spelen wed strijd NederlandBelgië de beslissing brengen, wie er met Nederland mee gaat: België of Ieralnd. De Tsjechen komen zoo goed als zeker VAN DER MEULEN NIET BESCHIKBAAR De heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de Technische Commissie van den Koninklij ken Nederlandschen Voetbalbond, deelt w verband met een gesprek, dat hij heden met den heer A. Y. v. d. Meulen heeft ge had, mede, dat deze hem thans definitief heeft medegedeeld tot zijn groot leedwezen onmogelijk een invitatie om met het Ne- derlandsche elftal naar Italië te gaan, te kunnen aanvaarden. in de eindstrijden. Ze hebben reeds een maal van Polen gewonnen. En ten slotte is in groep 12, waarin Duitschland, Frankrijk en Luxemburg spe len, laatstgenoemd land reeds uitgescha keld. Luxemburg werd reeds door Duitsch land geslagen en Zondag ook door Frank rijk. Duitschland en Frankrijk zullen dus naar Italië gaan. Zeker komen dus in Italië: Egpte, Zwe den, Spanje, Italië dat er reeds is! Oos tenrijk, Hongarije, Tsjecho Slowakije, Ne derland, Duitschland en Frankrijk. Zoo goed als zeker komen verder Brazilië, Zwitser land en België of Ierland. In totaal dus 13 ploegen. No. 14 zal zijn de winnaar van den wed strijd MexicoAmerika, op 24 Mei a.s. te Rome. Voorts zullen vermoedelijk Argen tinië en Zuid-Slavië het zestiental comple- teeren. De 16 ploegen zullen in twee groepen worden verdeeld en wel een groep sterke en 'n groep minder sterke groepen; van zwak kere kan men eigienlijk niet spreken, daar in vele gevallen het krachtsverschil maar uiterst gering is. Daarom er heel wat wijs heid voor noodag, om deze twee groepen samen te stellen. Onder de sterke groepen zal men in de eerste plaats rekenen: Italië, Oostenrijk, Hongarije, Tsjecho Slowakije, Spanje en Argentinië, indien dat land tenminste met beroepsspelers komt. Dan blijft verder nog de keus tusschen Brazilië, Nederland en Duitschland. De laatste ontmoeting tus schen Nederland en Duitschland, die te Dus- seldorp werd door Nederland met 20 ge wonnen, wat een motief zou kunnen zijn om onze ploeg boven Duitschland te plaat sen. Voorts zal men bij het indeelen in de eerste groep toch ook wel rekening moeten houden met het feit, dat de voorwedstrij den voor Nederland veel zwaarder zijn ge weest dan voor Duitsahland. De kracht van Brazilië is niet goed vast te stellen, wegens gebrek aan contact met Europeesche landen. Alles bij elkaar lijkt het ons toe, dat er een goede kans is, dat men Nederland in de groep der sterke ploe gen indeelt. Dit heeft het voordeel, dat men in de eer ste ronde tegen een ploeg uit de afdeeling der zwakken komt. En ai zal men goed doen die zwakke niet te onderschatten, de kans is dan toch grooter dan indien men dade lijk komt tegen Italië of Oostenrijk. DE ZWALUWEN—STOKE CITY. Het Engelsche elftal. Stoke City komt uit met het volgende elf tal: John, McGrory en Spencer; Tutin, Tur ner en Sellars; Mattheus, Liddie, Ware, Davies en Johnson. Keizer verhinderd. In verband met een buitenlandsche za kenreis zal, naar het „Volk" meldt, Keizer naar alle waarschijnlijkheid Woensdag avond niet in het Zwaluwen-elftal uitko men tegen Stoke City. Zijn plaats zal dan worden ingenomen door den reserve-doel man Veenendaal (Naaldwijk). TOERISME DE BLOEIENDE BOOMGAARDEN. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Ne derland meldt: Uit de Betuwe wordt gemeld, dat, wat voor een paar dagen nog niet te verwach ten was, nu in weinig tijds is gebeurd; door het wanne weer en een regenbuitje zijn de late kersen reeds uitgekomen en prijken nu met hun aankomende bloesem pracht. Wanneer het zachte weer aanhoudt, ko men langzamerhand de peren, de mei kersen en het vroege fruit aan de beurt, zoodat einde dezer week in de Betuwe al van veel bloesemweelde genoten kan worden. Het bloesembericht uit Zuid-Limburg luidt: In Zuid-Limburg staan de perenboom gaarden reeds in vollen bloei. Van de ap pelbloesems is nog weinig te zien. In de streek rondom Hoorn verwacht men, dat de boomgaarden einde dezer week, begin volgende in bloei zijn. Ten gerieve van de bezoekers der bloeiende boomgaarden heeft de A.N.W.B. een gidsje met overzichtskaartjes samen gesteld voor wielrijders, wandelaars, auto mobilisten en motorrijders met beschrij ving van tochten en wandelingen door die streken, welke tijdens den bloei der vruchtboomen voor een bezoek in aan merking komen. WATERSPORT DE H. I. S. W. A. TENTOONSTELLING. Naar wij vernemen is de Hiswatentoon- stelling welke Zondag is geëindigd door 19500 personen bezocht. Vorig jaar bedroeg het aantal bezoekers 17000. Ter vergelijking, hoe groot de belangstel ling was, diene dat de watersporttentoon stelling welke eenige weken geleden te Berlijn is gehouden, door 45000 personen werd bezocht. AUTOMOBILISME DE VEILIGHEIDSLAAN TE AMSTERDAM. Belangwekkende cijfers. De Veiligheidslaan, op initiatief van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club de vorige week bij het Rijksmuseum te Amsterdam georganiseerd, heeft in totaal 2725 automobielen getest. Naar men zich herinnert worden in den loop van de vol gende maanden in verscheidene plaatsen van ons land deze „veiligheidslanen" geor ganiseerd, waarbij Amsterdam het eerst aan de beurt was. Het doel is door keuring van automobielen de veiligheid op den weg te bevorderen en als het ware het publiek wakker te schudden om zooveel mogelijk maatregelen te nemen ter voorkoming van verkeersongevallen. Dat keuring noodzake lijk is moge uit de onderstaande technische resultaten duidelijk zijn. De keuring ge schiedde op de werking der remmen, van het rempedaal, de handrem, de voorban den, de achterbanden, de speling van het stuurwiel, de richtingaanwijzers, de achter uitkijkspiegel, het signaal, de ruitenwis- schers, het koplampenstelsel, het stoplicht, de nummerverlichting, de stadslampen en den wielstand. In totaal werden 974 van de 2725 automobielen direct goedgekeurd. Bij verscheidene afgekeurde wagens mankeer de soms een kleinigheid, zoodat deze auto's, nadat een en ander verholpen was, direct voor herkeuring in aanmerking kwamen. In totaal werden 682 auto's na revisie goed gekeurd. In totaal zijn dus 1656 auto's be wimpeld en 1069 afgekeurd. Niet minder dan ruim 39 procent der gekeurde wagens werd dus afgekeurd, niet voldaan hebbende aan deze heel gewone eischen ter bevorde ring van de veiligheid van het verkeer. Het zijn cijfers, die tot ernstig nadenken stem men. Ongetwijfeld bestaat er verband tusschen de vele verkeersongevallen der laatste jaren en deze statistische cijfers, waaruit zoo dui delijk blijkt, dat vele wagens niet op den weg thuishooren. En daarbij dient nog te worden opge merkt, dat lang niet de slechtste wagens werden gekeurd. Want vele automobilisten, bezitters van vrachtauto's en dergelijken, wetend, dat er wel een en ander aan hun wagen ontbreekt, blijven weg. Terwijl bo vendien vast staat, dat keuring op het plat teland nog veel ongunstiger cijfers zou laten zien. Wil men weten, waar het in de meeste gevallen aan laboreert? Bij de eerste keu ring werden niet minder dan 520 auto's afgekeurd wegens het onbevredigend wer ken der remmen! Nog verrassender waren de resultaten bij het testen van het koplam penstelsel. Niet minder dan 636 wagens wer den bij eerste keuring gesignaleerd als zijn de op dit onderdeel onvoldoende. Dit groote aantal houdt verband met het feit, dat de koplampen onderzocht werden op stand, brandpunt, vol en gedimd licht, en iedere fout werd afzonderlijk meegeteld. Men weet hoe belangrijk het koplampenstelsel voor de veiligheid van het verkeer kan zijn. Vinden niet vele ongevallen hun oorzaak in verblindend licht der lampen? Ook in zake den wielstand werd de situatie bij vele 549 auto's onbevredigend geacht. En hoe belangrijk kan dit niet zijn ter voor koming van slijtage der banden. Om slechts één voorbeeld te noemen. Ook het aantal wagens, waarvan het stoplicht niet in orde was, was naar verhouding vrij groot. Deze cijfers spreken duidelijker taal dan wat ook en het initiatief van de Automo biel Club verdient alle waardeering en steun. Steun heeft men in zeer groote mate ontvangen van de verkeerspolitie te Am sterdam, welke niet alleen buitengewone medewerking verleende, doch met ongewo ne belangstelling de proeven volgde. Van Woensdag a.s. af zal de Veiligheids laan te Utrecht worden georganiseerd. ZWEEFVLIEGEN LEIDSCHE ZWEEFVLIEGCLUB. Propaganda-avond. Morgenavond houdt de Leidsche Zweef- vliegclub in de Kleine Stadsgehoorzaal te Leiden, een propaganda-avond voor be langstellenden in de luchtvaart uit Leiden en omstreken. Aanvang 8 uur. Als sprekers zullen optreden de heeren van Neyenhoff en Oyens over zweefvlie gen, de heer Slot, constructeur der Pander- postjager, over dit toestel en de voorberei ding voor de Belbournrace, waaraan dit vliegtuig naar alle waarschijnlijkheid zal deelnemen. De heer van Neyenhoff, bekend geworden door zijn „overjandvluchten" in een zweef vliegtuig, opgesleept door een motortoe stel, zal het een en ander vertellen over zijn vlucht van Aken naar Amsterdam en zijn tocht op den tweeden Paaschdag 1.1. boven het Gooi. Daar het een en ander door films en licht beelden' geillustreerd zal worden kan dit voor de Leidsche luchtvaartenthousiasten een aangenome avond worden. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT Inschrijvingen voor Zondag 22 April De inschrijvingen voor de draverijen, te houden op Duindigt voor Zondag 22 April, luiden blijkens het O. B. in „Het Paard" als volgt: I. Cleopatraprijs: Pr. dr. 4e kl. 1740 m. Prijzen 300 en ƒ25: I. Welkom, 2. Xenia G., 3. Yankee Scott, 4. Wilfried K; 5. Wully Scott, alle 1700 m; 6. Willy Duffy, 7. Willy Bel win, beide 1740 m.; 8. X Doorlooper, 9. Vassal, beide 1760 m., 10. Voici 1780 m. II. Cassa d'Oroprijs: Serie pr. dr. Ie kl. 1700 m. Prijzen: le serie 250, 2e serie ƒ250 en ƒ25. 1. Determination; 2. Robert E. Lee, 3. Ulpia H. alle 1700 m.; 4. Lockner, 5. Rose Morgan, 6. Uitblinker K.; 7. Epinard III; 8. Senator Brewer, 9. Guy Bingen, alle 1720 m.; 10 Calumet Aster 1740 m. III. Cloccinaprijs: Pr. dr. 2e en 3e kl. 2000 m. Prijzen ƒ250 en 25: 1. Tanny See v. Kerrigan; 2. Xuthus; 3. Telegrafiste, alle 2020 m.; 4. Vlieger D; 5. Slavin; 6. Vitesse S.W.; 7. Vliegende Hol lander, alle 2040 m.; 8. Siseter Patrick H. 2060 m. Consuleaprijs: Pr. dr. 4e kl. 2040 m. Voor dit nummer zijn slechts 5 inschrijvingen ontvangen, in verband waarmede het ge annuleerd is. IV. Derde Heerrijdersprijs: Handicap le kl. over 2000 m. Prijzen 250 en 25: 1. Tele9rafiste 2000 m., 2. Oro Setzer B; 3. Arnim; 4. Troteur, alle 2040 m.; 5. Ed- zard, 6. Parmenio, 7. Begonia, 8. Maitrank, 9. Kotur, alle 2060 m., 10. Fatima, 11. Olympia, bzeide 2080 m. 12. Uitblinker K, 13, Lockner, beide 2100 m.; 14. Quitewell St. L. 2140 m„ 15. Diamant Bleu 2180 m. Voorts is uitggeschreven een onderlinge snelheidsproef voor rijpaarden gereden door dames. Prijzen f 40, f 15, f 10 en f 10. Hiervoor zijn reeds ingeschreven: Miss Hel- yett; Omphazit; Florentin en Lovely. Programma 10 Mei. Voor Donderdag 10 Mei, Hemelvaarts dag, is het volgende programma uitgeschre ven: I. Elianeprijs: Pr. dr. 4e kl. 1740 metèr. Prijzen f 300 en f 25. Belasting voor iedere gewonnen f 300 2 meter. II. Emeraudeprijs: Pr. dr. le klasse 2020 meter. Prijzen f 250 en f 25. Paarden, welke f 4000 of minder hebben gewonnen gaan van start. Belasting van iedere meer ge wonnen f 2500 20 meter en voor het winnen van een of meer le prijzen in 1934, even eens 20 meter. III. Ermitageprijs: Pr. dr. 4e kl. 2040 m. Prijzen f 3000 en f 25. Belasting voor iedere gewonnen f 300 20 meter. IV. Vijfde Heerrijdersprijs: Handicap le klasse 2000 meter. Prijzen f 250.en f 25. Minimum gewicht 77 kg. Heerrijders— course. V. Evergreenprijs: Serie pr. dr. le klasse voor Nederl. paarden welke minstens f 900 hebben gewonen, te loopen in 2 series, voor alle paarden, met puntentelling waar van het totaal in beide series beslist. Af stand 2000 m. Prijzen f 300, f 50 en f 25. Belasting voor iedere meer dan f 900 ge wonnen f 1000 20 meter. Sluiting der in schrijvingen 20 April. LUCHTVAART AIR COMMANDER FELLOWS OVER DE MOUNT EVEREST EXPEDITIE. Voor de Haagsche Aëro Club. In Pulchri Studio, Lange Voorhout te 's-Gravenhage, is gisteravond onder groote belangstelling door de Haagsche Aëro Club de aangekondigde propaganda-avond gehouden, waarop de expeditie naar den Mount Everest de hoofdschotel vormde. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich o. m. de Minister van Defensie Z. Exc. mr. dr. Deckers, de vliegtuigbouwer Fokker en vele Haagsche luchtvaart-enthousiasten. De voorz. van de Haagsche Aëro Club sprak een inleidend woordje, waarin hij erop wees, dat Den Haag met zijn badplaats Scheveningen en zijn vele enthousiasten voor de sportvliegerij, een vliegveld zeer noodig heeft. Hij hoopte, dat er van dezen avond propaganda in dien geest zou uitgaan en dat velen zich als lid van de H. A. C. zou den opgeven. Daarna was het woord aan den heer ir. J. F. de Vogel, voorzitter der Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, die den com mandant der Engelsche luchtmacht Fellows bij zijn gehoor inleidde. Vervolgens kreeg deze gelegenheid over de interessante expeditie een en ander mede te deelen. Deze expeditie werd met twee vliegtui gen ondernomen naar Mount Everest, in Tibet, den hoogsten berg ter wereld (29.000 voet) waarboven de vliegtuigen ook zijn gekomen en vanwaar zij veilig zijn terug gekeerd. Ook de top van Kantsjentsjoenga in Nepal, en die van Makaloe, in Tibet en dicht bij Mount Everest gelegen werd be reikt. Men mag zoo meent Fellowes echter niet beweren dat deze bergen nu ook zijn „overwonnen". Dat zullen zij pas zijn en misschien zal het nooit gelukken voor Mount Everest indien zij door beklim- mers te voet tot den top worden beste gen. Verscheidene pogingen van dien aard zijn reeds gedaan en op een dier aanvallen op den berg zijn dicht onder den top Irvine en Mallory het laatst gezien, terwijl zij nog klommen#Sindsdien zijn zij nooit meer aan schouwd. Misschien hebben zij het toen tot heel boven gebracht. Men zal het wel niet te weten komen. Door den financieelen steun van Lady Houston is het mogelijk geworden de expe ditie naar en boven het dak der wereld (8845 m.) te doen plaats vinden. De twee vliegtuigen van het type Westland met Bristol Pegasus motor werden vooraf door hoogtevluchten tot 10.675 m. in Engeland beproefd. De expeditie bestond behalve uit den commander Fellowes, een oud oorlogsvlie ger, die o.a. de sluizen van Zeebrugge van 60 m. hoogte bombardeerde, uit lid Cly desdale als eerste piloot, de vliegofficieren Mac Intire en Ellison, den waarnemer Ste wart Blacker, alsmede 2 filmoperateurs. In Maart 1933 ging men scheep en werd met de vliegtuigen na debarkeering van Karachi naar het vliegveld Lalbalu bij Purnea gevlogen, het steunpunt der expe ditie. Na eenige verkenningsvluchten wérd daarna op 3 April gestart, den afstand van 320 km. tot den top in drie uren afgelegd en tegelijkertijd tot 8900 m. geklommen. Ten 10 uur 5 werd voor de allereerste maal over den top van den hoogsten berg der we reld gevlogen. De vliegtuigen en de instrumenten wa ren zoo goed, dat er gedurende de drie tochten (naar Kantsjentsjoenga, naar Eve- rest-Makaloe en toen nog een „niet-geauto- riseerde" tweede tocht naar het top-gebied van Mount Everest gebied) van eigenlijk gevaar geen sprake was. De tocht bleek niet avontuurlijk en ook niet zenuwschok kend, al had Commander Fellowes, na een plotselinge daling van het begeleidende vliegtuig dat daarop niet meer gezien werd voor men bij het punt van uitgang was teruggekeerd, wel wat angst gevoeld, voor zijn makkers in dat andere toestel. Uitvoerig behandelde spreker de gebe zigde vliegtuigen en instrumenten. Hij legde de noodzakelijkheid uit van het gebruik van zuurstof-apparaten om in de hooge regio nen in leven te kunnen blijven en te kun nen blijven sturen en waarnemen. Ook moest van kunstmatig verwarmd gehouden kleeding worden gebruik gemaakt. Onder weg werd geobserveerd, gefotografeerd en gefilmd. Het had veel moeite gekost om van de regeering van Nepal toestemming te krij gen om te vliegen. Ook de Tibetanen heb ben steeds veel bezwaren daartegen gehad. Politiek wantrouwen, maar vooral ook gods dienstige angsten spelen hier een rol. Door deze pogingen den heiligen berg te ontwijden lokt men bestraffende ram pen uit. En inderdaad, zoo merkte spreker op, na onzen tocht werd de hoofdstad van Nepal door een aardbeving vrijwel vernield en stierf de Dalai Lama van Tibet. De foto's en de film uit het vliegtuig ge nomen geven treffende tafereelen van grootsche natuurpra '.t en geheimzinnige verhevenheid te aanschouwen. Spr. gaf een overzicht van de moeilijk heden, aan het vliegen in deze hooge lucht lagen verbonden: groote en snelle tempera- tuurs- en drukswijzigingen, storm, ijswol- ken die ijsafzetting op het toestel en op de instrumenten veroorzaken etc. Aan den vroeger nooit aanschouwden (zuidelijker) wand van Mount Everest bracht de fotografie het bestaan aan het licht van een „warm meer", of wat daar voor vermoedelijk moet worden gehouden. Een geheim dat tot definitieve ontraad seling lokt. De woeste bergwereld op het grensge- bier van Sikkim, Nepal en Tibet werd door de vertoonde films in al haar grootsch- heid onthuld. De voordracht van commander Fellows, die met groote aandacht gevolgd werd, was in 'twee gedeelten verdeeld. Voor de pauze sprak nog de heer C. Kolff, voorzitter der Rotterdamsche Aëro Club en president van den Raad'van Beheer der Nationale Luchtvaartschool over „Sport- vliegen", waarbij hij zijn gehoor ten zeerste wist te boeien. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Ambachtsteekenschoo!. In tegenwoor digheid van den Burgemeester, de beide Wethouders, de secretaris, het bestuur, de jury, de leeraren, de leerlingen en de ouders werd de bijeenkomst door den di recteur geopend en het jaarverslag van bo vengenoemde school uitgebracht, de prijzen en getuigschriften uitgereikt en de tentoon stelling geopend der in het afgeloopen sei zoen vervaai-digde werkstukken. De directeur deed verslag van de bevor deringen en bekroningen. Nadat dit had plaats gehad bracht de voorzitter den di recteur hartelijk dank voor zijn uitgebracht verslag. Spr. deelde nog mede, dat dè functie van penningmeester zal worden waargenomen door den heer Joh. Verloop. Dan noodigde spr. de Burgemeester uit om de prijzen uit te reiken. De Burgemees ter zeide dit gaarne te aanvaarden en hier bij een enkel woord te willen zeggen. Het is het college van B. en W. bekend, zeide spr., dat er dit seizoen onder zeer moei lijke omstandigheden is gewerkt. Een woord van dank werd gebracht aan de lee raren. Spr. wees op de minder goede toe stand der lokaliteiten en hoopte, dat hier in nog eens verbetering zal kunnen worden gebracht. De gemeente met zijn 17.000 in woners behoort een goede school te heb ben. Vervolgens werd den patroons dank gezegd voor de beschikbaartselling der prij zen, die een prikkel zijn om z'n best te doen. Na een woord van opwekking aan de leerlingen om op den ingeslagen weg voort te gaan ging de burgemeester over tot uit reiking der mooie prijzen. De voorzitter dankte dan de burgemees ter voor zijn belangstelling en vervolgens werd overgegaan tot het bezichtigen der tentoongestelde werken. Geboren: Martinus Simon, z. van W. Aanhane en C. P. v. d. Linden Jacob Cornelis, z. van M. v. d. Niet en A. Vink Arie Johannes, z. van J. Spierenburg en P. Hogewoning Hendrika. d. van C. Kraaienoord en K. Messemaker Lena, d. van C. Snijder en K. v. d. Meij Maartje, d. van K. v. d. Plas en M. v. d. Bent Johanna, d. van E. v. Wensveen en A. Sjoorda Dirk, z. van D. v. Beelen en H. J. Guyt. Ondertrouwd: H. Stuifzand en M. P. v. Rijn J. de Jong en G. v. d. Meij. Getrouwd: J. v. d. Plas en E. Dijk- huyzen A. Nijgh en N. v. d. Plas. Overleden: Jacoba Haasnoot 11 mnd., d. van C. Haasnoot en C. v. d. Boon. NOORDWIJKERHOUT. Jhr. Gevers bedankt als raadslid. Jhr. J. H. Gevers heeft bedankt als' raadslid de zer gemeente. Zijn opvolger is de heer J. Padding, kantoorhouder der posterijen alhier. Revue voetbalvereeniging. De lang voorbereide revue, te geven door de voet balvereeniging N.V.C. zal gegeven worden in Café Gouwenberg op 22, 23 en 24 April a.s.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10