MAANDAG 16 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 BINNENLAND HET NIEUWE GRAALSPEL „Nu gaat de Heer voorbij" Op Woensdag 18 April a.s, des avonds om half negen, zal in de Stadsschouwburg te Amsterdam de eerste opvoering plaats hebben van het nieuwe Paaschspel van de Graal: „Nu gaat de Heer voorbij". Maandenlang is er met enthousiasme en toewijding gestudeerd en gerepeteerd, zoo dat terecht mag worden verwacht, dat de opvoering van dit nieuwe Graalspel een groot succes zal worden. De eerste opvoering zal worden bijge woond door Zijn Hoogw. Excellentie Mgr. J. Aengenent, bischop van Haarlem. Verder zal dit nieuwe Graalspel worden vertoond te Haarlem op Woensdag 25 April in de Groote Schouwburg, in Den Haag op Woensdag 2 Mei in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, in Rot terdam op Zondag 6 Mei in het gebouw „De Doelen" en tenslotte te Alkmaar op Donderdag 17 Mei in het gebouw „Har monie". BAARS ALS LEIDER DER EXTREMISTEN. Een scherpe scheiding in de Fascistische bewegingen. De heer J. A. Baars sahrijft aan de „Msb.": „Voor ingewijden in fascistische kringen was het al sinds lang geen geheim meer, dat ook daar een tweetal stroomingen tegen elkander inging. De eene groepeering hoopt nog immer, dat de oude politieke partijen door den drang der omstandigheden en de uitingen uit het Nederlandsche volk, het corporatief staats- en maatschappij bestel zullen over nemen en in practijk brengen. Onder deze eerste richting zijn er velen, die uit angst voor de maatregelen welke de commissie- Kooien wellicht zal voorstellen om z.g. re- volutionnaire organisaties uit vertegen woordigende lichamen te weren, alle mo gelijke moeite doen om toch maar vooral, zonder eenig voorbehoud, legaal te schijnen. De tweede strooming, die in iedere fas cistoïde beweging in ons land sterk verte genwoordigd is en waar ook danig reke ning wordt gehouden met het bestudeeren van het Jodenvraagstuk, heeft thans een beroep gedaan op den heer Baars, leider van den Algem. Nederl. Fascistenbond, die juist terug in ons land uit Italië, niet ge aarzeld heeft deze extreme richting leiding te geven, vooral daar ook hij in eigen krin gen zoovelen aantrof, die op het moment wachten, dat iedere actie tegen het fascis me van welke zijde dan ook onderno men meer kraohtdadig beantwoord zou worden. (De heer Baars is nog steeds zelf aan het woord. Red. L.Crt.). Hierdoor is de fascistische beweging in ons land een nieuwe periode ingegaan, waarbij het wel eens hardkon toegaan, vooral daar deze extremisten hun leuze: Tegen kapitalisme en Marxisme, door mid del van hun grooten aanhang onder boeren en arbeiders, ook met de daad willen too- nen! In het meesterlijke debat, hetwelk prof. Gerretson heeft gehouden tegen den minis ter-president, den heer Colijn, waarin eerst genoemde duidelijk aantoonde, dat de re- geeringseisch van „absolute" gehoorzaam heid aan de regeering als revolutionnair ge kwalificeerd moest worden, hebben de ex tremisten aanleiding gevonden een geheel andere conclusie te trekken dan genoemde prof. (zie zijn oen brief in de Nederl. dag bladpers omtrent zijn terugtreden als voor zitter der Nationale Unie), en stellen zich op het standpunt van krachtige verdediging tegen ieder onwettig en onredelijk optre den van de regeering tegen het fascisme! De heer Baars heeft zich dan ook geheel teruggetrokken uit de Corp. Concentratie, daar tactiek, zoowel in- en uitwendig, in geenen deele strookt met zijn opvattingen omtrent den weg, dien het volksfascisme hier heeft af te leggen. Binnenkort zullen in alle plaatsen ver gaderingen worden belegd waar Baars als spreker zal optreden en diverse urgente vraagstukken, gezien van het standpunt dezer extremisten, zal behandelen". STEUNVERLEENING AAN BURGERWACHTEN De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een circulaire aan de burgemees ters en aan de burgerwachten medege deeld, dat de steunverleening aan alle bur gerwachten, onderscheidenlijk actieve of rustende, voor wat betreft de verstrekking van patronen voor schietoefeningen, het toekennen van oefeningsgelden, subsidies voor kringschietwedstrijden en onder- houdsgelden, in 1934 op dezelfde grond slagen zal plaats hebben als in 1933. Nieuwe loonen in het loodgietersbedrijf Naar wij vernemen, hebben beide par tijen, betrokken bij het dreigend conflict in het loodgietersbedrijf, het voorstel van den Rijksbemiddelaar aanvaard. De^e nieuwe loonen zulen met ingang van 21 April worden betaald. Jacob van den Bergh overleden Reuter seint ons uit Londen, dat de pio nier van de margarine-industrie, de heer Jacob van den Bergh, gistermorgen op zes- en-tachtig-jarigen leeftijd in zijn huis .e Hampstead is overleden. Weekend van het Algemeen Secretariaat van Vereenigingen G. en W. enz. Het jaarlijksche Weekend van de katho lieke cultureele Vereenigingen, aangeslo ten bij het Algemeen Secretariaat van Ver eenigingen „Geloof en Wetenschap", R. K. Volksuniversiteiten en gelijksoortige licha men zal dit jaar worden gehouden in het Park Hotel te Rotterdam op Zaterdag 5 en Zondag 6 Mei as. Eenige belangrijke vraagstukken zullen aldaar besproken worden als: Regionale sa menwerking; Tooneel en Film; Systemati sche samenstelling der programma's; Het Katholieke Gemeenschapsoord; De herop bouw der Abdij van Egmond; Tournée's van buitenlandsche sprekers, terwijl een inlei ding zal worden gehouden door den heer Anton van Duinkerken over „De Katho lieke Cultuur en de taak onzer Vereenigin gen". Bovendien zal door de R. K. Volksuniver siteit te Rotterdam een Kunstavond en een boottocht door de havens van Rotterdam worden aangeboden. Het Algemeen Secretariaat hoopt en ver wacht een groote deelname der aangeslo ten vereenigingen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. H. Veldhuyzen van Zanten, t Met een schck ging het bericht de ge meente door: de heer Hendrik van Zan ten is dood. Toch kwam dit heengaan niet onverwacht: de laatste jaren was zijn gezondheid uiterst wankel. Met hem is heengegaan een kundig bloembollenkwee- ker-exporteur, een eenvoudig en aange naam mensch in den omgang, een heer in den besten zin des woords; iemand, die op velerlei wijze de gemeenschap, de gemeente en zijn Kerk heeft gediend. Hillegommer van geboorte, werd de thans ontslapene reeds op 27-jarigen leeftijd lid van den Gemeenteraad en bleef dat onafgebroken 32 jaar lang. In 1911 volgde zijn benoeming tot wethouder in de vaca ture van zijn neef, de heer G. Veldhuyzen v. Zanten Sr. Die wethoudersfunctie werd vernieuwd tot 1923, toen weth. van Zan ten het politieke leven verliet. In ver schillende functies en in zeer moeilijke tijden heeft de overledene zich onschat bare verdiensten voor zijn gemeente, die hij innig liefhad, verworven. Als ambte naar van den Burgerlijken Stand heeft de heer Van Zanten meer dan 25 jaar ge fungeerd en bijzonder mooi waren de vol trekkingen van huwelijken. Gedurende 6 jaar (van 19161922) bekleedde de over ledene de verantwoordelijke functie van voorzitter der Distributie. Als voorzitter der electriciteitscommissie en der gemeen telijke waterleiding verzette de heer Van Zanten enorm veel werk. Vele jaren was de overledene voorzitter der commissie tot wering van schoolverzuim en der per manente commissie voor ambtenaren. Zeer lang was de overledene voorzitter der afd. Hillegom der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. In de vergaderingen was altoos onder zijn correcte leiding een aangename geest en onderscheidde de voorzitter zich als altoos door bijzondere hoffelijkheid. Als voorzitter der Volle- grondstentoonstelling in den Hoftuin in 1909 toonde hij zich als man van bijzon deren smaak. Strikt eerlijk op onderwijsgebied ging zijn liefde uit naar het bijzonder onder wijs: de bijzondere scholen aan de Van den Endelaan en de Treslongstraat zijn er gekomen, dank zij zijn ijver en steun. Een reeks van jaren bespeelde hij het or gel in de oude Ger. Kerk; de Chr. Gem. Zangver. „Araf" benoemde hem tot haar eere-voorzitter. De Prot. Ziekenverple ging koos den heer Van Zanten tot haar voorzitter en hij bleef het vele jaren. De overledene was oud-lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland. Behalve dat alles was Hendrik van Zanten een vriend der armen, die velen ook finantieel heeft bijgestaan. De overledene bereikte den ouderdom van 69 jaar. Hij ruste in vrede. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Katholiek Katwijk". De R. K. Ver- eeniging „Katholiek Katwijk" hield haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter pastoor J. P. Buys. De zeer- eerw. voorzitter opende de vergadering met gebed en schetste daarna deze ver- eeniging als eene die zeker niet gemist kan worden in de parochie. De secretaris, de heer J. v. d. Nouwe- land, bracht een uitvoerig jaarverslag uit hierin memoreerend wat K. K. alzoo ver richt heeft in het afgeloopen tijdvak. De penningmeester deed finantieel ver slag en had een batig saldo van ruim 9.Een controle-commissie bracht een gunstig rapport uit. Vervolgens kwam in behandeling een concept-reglement. Na toelichting, en nadat enkele wijzigingen en aanvullingen waren aangebracht, werd dit reglement goedgekeurd. Dan kwam aan de orde, bespreking bloembollenveiling. Algemeen ging men ermee accoord, dat Katholiek Katwijk ook dit jaar weer een bloembollen veiling zal organiseeren ten bate der kerk. Staande de vergaderingen werden al vele posten hiervoor opgegeven. Als commissie tot be hartiging van deze zaak werden met al- gemeene stemmen benoemd de heeren Hub. v. Paridon, Jan Meijer, F. v. d. Valk en L. J. v. d. Valk. Deze veiling zal op een nader door deze commissie te bepalen datum worden gehouden in het Parochie huis. De aftredende bestuursleden de hee ren Nic. J. Winters en J. v. d. Nouweland werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd het be stuur gevraagd dit najaar vroegtijdig aan dacht te willen schenken aan de ontwik kelingsavonden die K. K. steeds pleegde te houden. Het bestuur zal in deze zeer diligent zijn. Hierna sluiting met gebed. LISSE. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbemiddeling staan momenteel 416 werkzoekende personen ingeschreven, t.w 352 landarbeiders, 24 bouwvakarbeiders en 40 personen, behoorende tot andere vakken. Het aantal werkloozen gaat langzaam ach teruit. Uitvoering. Gisteravond had een uit voering plaats ten bate van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen in de groote zaal van het Bondsgebouw. Dr. F. G. M. Haase, opende dezen avond met woorden van welkom tot de talrijke aanwezigen. Spr. zette het doel der wijkkraamverpleging uiteen en stelde Sassenheim ten voor beeld, dat veel minder inwoners telt dan onze plaats. Daar werkt de R.K. wijkver pleging met succes. Spr. hoopte, dat door het organiseeren van dezen avond een succes geboekt zal zijn voor de R.K. wijk kraamverpleging. Spr. beval tevens de groote verloting aan van fraaie kamer planten en wenschte allen een genoeglij ken avond. De voorz. van „Nut en Genoe gen" zette vervolgens het op te voeren stuk uiteen, dat door een pater geschre ven is en waarvan de inhoud van dien aard is (tegen kinderbeperking), dat deze zeer geschikt is voor uitvoeringen als de zen avond. Hierna was het woord aan de R.K. tooneelver. „Nut en Genoegen", die voor de vierde maal voor het voetlicht bracht: „De gerechtigheid Gods", van pater Servatius. Dankbaar is er genoten. De spe lers en speelsters hadden een ware ovatie in ontvangst te nemen. Aan het einde werd dank gebracht aan de R.K. tooneelvereeniging voor haar me dewerking. De pastoor, pater Coppen- draaier en kapelaan Tabink, geest. adv. van den Bond v. Groote Gezinnen, woon den de uitvoering bij. Het muzikale ge deelte berustte bij den heer J. Reeuwijk. WASSENAAR. Reddingsbrigade. De Wassenaarsche Reddingsbrigade houdt Vrijdag 20 April a.s. een algemeene ledenvergadering in „Bellevue" aan den Deijl. Deze vergadering is noodzakelijk ge worden door het aftreden van eenige be stuursleden in de vorige ledenvergade ring. Volgens de agenda zullen de onder staande punten in deze vergadering wor den behandeld: a. Opening, b. Verkiezing voorzitter, c. Verkiezing bestuursleden, d. Benoeming commissies: le. Commissie van advies uit werkende leden, ter bevordering van een goede samenwerking tusschen Bestuur en werkende leden; 2e. Finantieele commis sie ter verkrijging iA samenwerking met het bestuur van de Brigade van de benoodigde geldmiddelen en van blijven de bronnen van inkomsten voor de W. R. B.; 3e. Commissie tot het nagaan of en in hoeverre Statuten en Huishoudelijk Regle ment wijziging of aanvulling behoeven, e. Notulen vorige vergadering, f. Benoe ming kascommissie 1934. g. Voorstel tot het heffen van contributie met belangrijke reducties voor tweede, derde en volgende leden uit éénzelde gezin. De thans gelden de badgelden zullen dan vervallen, h. Mededeelingen: le. van de Kascommissie 1933; 2e aan de ledenvergadering dat het 'bestuur in overeenstemming met art. 10 der Statuten te gelegener tijd een voor stel zal doen tot het wijzigen van heet vereenigingsjaar 1 Januari31 December in een vereenigingsjaar OctoberOcto ber; 3e Mededeeling aan de ledenvergade ring dat door het Bestuur aan de afgetre den bestuursleden een dankbetuiging zal gezonden worden als bewijs van erkente lijkheid voor de door hen aan de .Brigade bewezen belangrijke diensten; 4e. mede deelingen over de nieuwe brigadetent; 5 e. diversen, i. Rondvraag. ZOETERMEER. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. Y. Bootsma, slaagde dezer dagen voor het diploma B.th. van machinist ter koop vaardij. Landstormavond. Op Donderdag 12 April hield de afdeeling Zoetermeer-Zeg- waart van den B.V.L. een opgewekte pro- pagandavergadering in het Gymnastiekge- bouw, die geheel in het teeken stond avn de aanbieding van het nieuwe vaandel. Aanwezig waren o.a. de Plaatselijke Land stormcommissie, waarvan voorzitter Burge meester Middelberg, die de leiding der ver gadering had, de voorzitter van de Gewes telijke Landstormcommissie van Zuid-Hol land-West, de heer Royaards, de secretaris dier commissie, de Res. 1ste Luitenant Kar- res, de aangewezen Commandant Res.-Ma- joor Boots, voorts Overste van Lochem, Res. Kapitein Goldberg enz. Als eerste spreker trad op mr. van Mechelen, secreta ris van het verband Gouda, die in een dui delijk betoog uiteenzette het doel van den B.V.L. Ook in dezen tijd en de gevaren, die nog steeds dreigen van uiterst links en nu ook van uiterst rechts. Met voorbeelden uit de praktijk werd aangetoond, dat uiterst links nog steeds onbetrouwbaar is en dat van uiterst rechts geen andere conclusie te trekken was dan: revolutionair, al zwaaien ze met een oranjevlag. In zijn openings woord had de voorzitter herdacht het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder, haar beeltenis verscheen op het doek. De luitenant Karres bepaalde zich voorname lijk tot de beteekenis van het afdeelings- vaandel en sprak waardeerende woorden over den bloei van de afdeeling,thans tel lende 90 leden, behalve nog het motorkorps. Daarna werd overgegaan tot de plechtige overname van het vaandel, het werd aan den voorzitter aangeboden door den hee»- v. Doornen, die mededeelde, dat het vaan del met toebehooren geheel door vrijwil lige arbeid was tot stand gekomen, de bur gerij had, voor het vaandel gereed was, slechts alleen het materiaal te betalen, hetgeen ook inderdaad gebeurde door de later gehouden collecte. De voorzitter aan vaardde dankbaar het vaandel, dat door hem eerst werd onthuld en sprak zeer waardeerende woorden tot de werkers aan het vaandel, inzonderheid tot de vrouw van den secretaris der afdeeling mevrouw van Doornen, die het doek geheel met de hand had geborduurd. De voorzitter der afdee ling wenschte het vaandel echter niet te behouden, maar gaf dit in gebruik aan de afdeeling in den persoon van den leider. Immers, het vaandel is een vredesvaan- del, bij eventueele mobilisatie van den B. V.L. moet dit achterblijven onder de zor gen van de plaatselijke commissie. De lei der deed daarop voorlezing van de be schikking van de plaatselijke commissie, waarbij tot vaandeldrager was benoemd de vrijwilliger J. Vermeer. De leider overhan digde dan het vaandel aan den vaandel drager, terwijl deze plechtigheid werd be sloten met het zingen van het Wilhelmus. Na de pauze voerde nog het woord de heer Royaards, die een flinke bijdrage voor het vaandel toezegde en tenslotte de reeds eer der door de afdeeling behaalde kornsme- dailles aan het vaandel hechtte. Majoor Boots overhandigde de behaalde brevetten van schietvaardigheid: 2 nieuwe Konings- schutters en 7 Scherpschutters en sprak nog een opwekkend, pakkend woord tot de vrijwilligers. De heer v. Doornen, uit het verband Gouda, wees nog in het bijzonder op de belangrijke taak der vrouw in den B.V.L., die dikwijls veel huiselijkheid moe ten ontberen teneinde de mannen in staat te stellen tot het vervullen van hun vader- landschen plicht. Als films werden ver toond: De reizen van H. M. de Koningin in 1933, de huldiging in het Stadion, de land dag van den B.V.L. te Hulst. Tenslotte volgde uitreiking der behaalde prijzen, wel willend door de burgerij ter beschikking gesteld. Als eereprijs was aangeboden het beeld: „Als 't moet", voorts medailles en een legpenning. Zang en muziek wisselden de sprekers af; het uit volle borst meezingen der va- derlandsche liederen gaf een echt natio- neel cachet aan de vergadering. Ongetwij feld heeft deze propaganda-avond weer de saamhoorigheid onder de vrijwilligers be vorderd en het publiek er weer eens aan herinnerd welk een uitnemend instituut het Nederlandsche volk in den B.V.L. be zit, een orgaan, weliswaar in staat en pa-, raat gewapend op te treden, maar, voor wie de zaken helder wil zien: vredesirtsti- tuut bij uitnemendheid. Vermelden we ten slotte nog, dat het vaandel bestaat uit Oranjezijde, waarop in Nassau blauw de letters: B.V.L. en S.W.G., waartusschen het gecombineerde gemeentewapen van Zoe- termeer en Zegwaart, beschermd door twee leeuwen, de wapens in de voorge schreven kleuren, het geheel in den vorm van een militair vaandel. Het vaandel vond algemeene bewondering en toonde aan, hoeveel in onderling overleg door vrijwil lige arbeid kan worden tot stand gebracht-. Aan het vaandel werden de volgende medailles gehecht: van den Landdag 1924 te Woerden; Lange Ruige Weide en Waar der 1931; Bodegraven Eerecorps 1933. Aan de volgende vrijwilligers werden brevetten uitgereikt: Aan Koningsschutter: J. Friggen, 195 punten; P. de Bruin, 195 punten. Van Scherpschutter: L. van der Goes 190 punten, J. Vermeer 190 pnt., J. Hoogendam 187 pnt., T. Heggeert 183 pnt., L. de Koo- ter 182 pnt., J. P. KneppeTS 181 pnt., Th. Adegeest 180 pnt. Bij de gehouden schietwedstrijd behaal den de hoogste prijzen de vrijwilligers: le prijs P. A. van der Meer. bestaande in het beeld: „Als 't moet"; 2e pr. P. de Bruin, medaille, 3e pr. D. de Jong, medaille; 4e pr. J. Friggen, lepenning met resp. 147, 145, 145 en 143 punten. ZOETERMEER-ZEGWAART. Inbraak. Werd in de afgeloopen week in de gemeente Zoe term eer een aantal in brekerswerktuigen gevonden, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben inbrekers een bezoek gebracht ten huize van den heer H. B. Groenheyde te Zegwaart. Door een stukje deur weg te zagen is men in het kantoor van de radio-centrale gekomen. Aldaar is het bureau nagesnuffeld en heb ben onbevoegden een bedrag aan geld en sigaren medegenomen. Eenige voorwerpen door de(n) dader(s) gebruikt, zijn ach tergelaten. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld. 265. Wat te beginnen! Jan durfde niet naar beneden te komen, uit vrees dat die beesten hem in de beenen zouden happen, en daarop was hij allerminst gesteld. Ge lukkig had hij zijn rommelzak bij zich. Hij zocht er eens in en haalde zijn harmonica voor den dag. Want hij had wel eens ge hoord, dat slangen erg muzikaal zijn. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN DE BURGEMEESTER EN DE CONTRA PRESTATIE Ontstemming bij de steuntrekkenden Omtrent de regeling van de contra-pres tatie voor steuntrekkenden werkloozen heerscht in onze gemeente onder de steun trekkende werkloozen een zoodanige ont stemming, dat het niet onmogelijk is, dat men tot staking zal overgaan, naar wij vernemen. Behalve in een adres, waarme de Chr. Besturenbond en R.K. Volksbond zich inmiddels tot den raad en het college van B. en W. hebben gericht (reeds door ons gepubliceerd), hebben dpe organisa ties zich tevens met een schrijven tot de chr. arbeiders gewend, waarbij zij waar schuwen niet aan eenige staking of de monstratie deel te nemen, maar op de ge wone wijze het werk te blijven verrichten, de arbeiders er opmerkzaam op makende, dat de besturen al het mogelijke zullen doen, maar dan met geoorloofde middelen, voor hun belangen op te treden. Oudste inwoonster. Dezer dagen over leed alhier de oudste inwoonster dezer ge meente. Het oudje, genaamd Maria Hage, weduwe van C. Stapper, bereikte de res pectabelen leeftijd van 97 jaar. Nog kort geleden zagen we het vrouwtje, steeds om voor hun belangen op te treden, strompelen, totdat zij, voor enkele weken, door ziekte werd getroffen en den dood thans aan haar lange levensloop een einde heeft gemaakt. De verbreeding van den Rijksweg. Voor de verbreeding van den Rijksstraat weg in wijk Hoorn werd dezer dagen be gonnen met het uitrooien van de langs den straatweg staande boomen en het amovee- ren der fabrieksovengebouwen der N.V. Oosthoek en Zn. Gered. Terwijl de autobestuurder L. langs den Westkanaalweg reed, zag hij in het Kanaal een man drijven die reeds in zinkenden toestand verkeerde. De auto bestuurder wist de man een touw toe te gooien, waarmede hij de drenkeling wist te redden. Deze, eën zekere T. uit Nieuwveen, was op onverklaarbare wijze met zijn rij wiel te water gereden. Door inwoners werd de man van droge kleeding voorzien en zijn rijwiel opgevischt. De gymnastiek demonstreert. De R.K. Sportvereeniging „Esto", afdeeling gym nastiek, onderafdeeling van de St. Jozef- gezellenvereeniging, heeft gisterenavond haar voorjaarsuitvoering, waarvoor, niet tegenstaande het vergevorderde seizoen en het warme weer, toch goede belangstel ling was. Te even over achten marcheer den 42 gymnasten het podium op en gaven na de gebruikelijke opmarsch een keuri ge openingsstand te zien. Kapelaan Suyker opende deze bijeen komst met een kort openingswoord en noemde deze vereeniging sympathiek, ge zien de discipline en de opvoedende kracht, die er vanuit gaat. Onder bekwame leiding van den C. J. van Helmond uit Gouda, werden door heeren en 2 clubs-adspiranten verschillen de oefeningen, zooals vrije- en halter-oefe- ningen, brug en rekwerken en tenslotte enkele mooie standen gedemonstreerd. Het is onnoodig alle oefenigen apart te bespreken. Het geheel is uitstekend ge slaagd. Muzikale medewerking werd ver leend door de band „Musik musz sein", welke niet weinig bijdroeg om de goede stemming er in te brengen en te houden. BODEGRAVEN Auto te water. Ter hoogte van den landbouwer de W., geraakte een auto in de naast den weg gelegen sloot, doordat de bestuurder in groote vaart te krachtig remde, zoodat hij een slag omdraaide en achteruit te water ging. De inzittenden bleven ongedeerd. ■Ier, (Candide) 266. En jawel, dat had invloed. Een voor een dropen ze af langzaam maar zeker naar hun holletjes, zeker om daar nog meer van de muziek te genieten. Jan wuifde hen vriendelijk na en riep, vaarwel, als ik je nooit meer zie is het mij best! Hobbeltje slaakte een zucht van verlichting.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8