MAANDAG 16 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 R. K. S. V. „TEYLINGEN". Voor de promotie-degradatie-competitie werd gespeeld Teylingen IIH. B. C. III. Als Teylingen den toss heeft gewonnen, trapt H. B. C. af. Geruimen tijd wordt het HBC-doel bestookt, doch zonder succes. HBC onderneemt dan haar eersten aanval en met resultaat, door toedoen van haar midvoor, welke keurig doelpunt (10). Dit prikkelt de Teylingers en zij komen gewel dig opzetten. De midvoor van Teylingen krijgt den bal toegespeeld en schiet op kor ten afstand tegen den keeper. De bal springt terug, waarbij bal en keeper in het doel worden geloopen, doch de scheidsrechter kent het doelpunt niet toe. Weer komen de Teylingers op het HBC-doel af, en weer is het de midvoor, welke de bal op zijn schouder opvangt en keihard inschiet, doch weer wordt het doelpunt geannuleerd we gens vermeende handsbal, waartegen wordt geprotesteerd. Op de vraag van den mid voor aan den scheidsrechter, waarom dit doelpunt niet geldt, krijgt hij ten antwoord, dat hij het veld moetverlaten, wat dan ook gebeurt. Na een half uur spelen krijgt de rechtsbuiten van Teyl. de bal te pakken en schiet in schuine richting de bal keurig in doel (11). Een prachtig doelpunt. 5 minuten voor rust breekt HBC door en door mooi samenspel weet het midden trio den stand op 21 te brengen. Na rust is het de Teyl. linksbinnen welke mooi gelijk maakt (22). Het spel golft op en neer, waarbij HBC iets in de meer derheid is. Enkele corners leveren niets op. Bij een der HBC aanvallen schiet de rechts buiten hard op doel, de Teyl. keeper ver werkt den bal slecht, zoodat hieruit gedoel punt werd (32). Nog 5 minuten is er te spelen wanneer de rechtsbinnen van Tey lingen het 3e doelpunt fabriceert (33). Nog enkele minuten en het einde komt on der geweldige spanning. Teylingen was zwaar gehandicapt door met 10 man te moeten spelen. Jammer dat voor zulk een wedstrijd de leiding onvoldoende was, waarmee beide grensrechters het volko men eens waren. Teylingen protesteerde tegen het niet toekennen van het geannu leerde doelpunt. Teylingen Hl speelde tegen Vogelenzang III haar laatste competitiewedstrijd en ver pletterde de Vogelenzangers met 102. De Juniorenelftallen trokken flink van leer in de Veen met de opening van het Jun. terrein. Elftal a won met 70 en elftal b met 51. Het waren prettige wed strijden! A.s. Dinsdagavond om 8.15 uur ledenver gadering in het K. S. A. gebouw, opkomst dringend verzocht. R. K. Sportver. „R.WJD." In een vriendschappelijke wedstrijd tus- schen Leid en-a en RWD-a moest Leiden-a met 41 het onderspit delven. RWD II speelde in Warmond een uitste kende wedstrijd. Werd in Leiden verloren, nu was een 11 gelijk spel het resultaat. Goed zoo lui! RWD I moest in 't veld tegen NVS H. In dien RWD verloor of gelijk speelde moest het degradatiewedstrijden spelen. In 't be gin zette RWD alles op alles. Enkele snelle aanvallen van links hadden door overschie ten geen succes. Langzamerhand komt NVC er in. Voorloopig is de RWD-achterhoede op haar hoede. Toch moet de RWD-keeper voor een onverwachte stuitbal zwichten. Bij een corner op 't NVC-doel maakt de rechtbinnen spoedig gelijk en onveranderd komt de rust. Na de rust heeft NVC door enkele snelle aanvallen succes. In de RWD- voorhoede gaan ettelijke kansen verloren door veel te kort spel en als er eens ge schoten wordt gaat de bal over of naast. Tenslotte verloor RWD met 41 en mag dus genieten van degradatiewedstrijden. R. K, Sportver. „Esto". De Zaterdag aangekondigde wedstrijd om het kampioenschap is op een groot fias co uitgeloopen, tot groote teleurstelling zoowel van spelers als supporters. Als door scheidsrechter Schouten uit Delft de elftal len in het veld worden geroepen, wint Donk den toss en kiest zon en wind mee, hetgeen wel eenigen invloed had. Te kwart voor 3 wordt in de bekende opstelling afgetrapt. En reeds direct wordt de bal door Donk overgenomen, en forceert een goed saam- gespeelde aanval, welke door keeper van Vliet goed gestopt wordt. Er wordt van beide kanten zenuwachtig gespeeld, waar uit weinig mooi spel voortvloeit, integen deel, van beide zijden ziet men hopeloos knoeien, totdat tenslotte Donk er van door gaat, en met een ver rechts schot wordt de stand op 10 gebracht na ca. 20 minuten spelen. Een opgelegde kans voor Esto laat de midvoor helaas onbenut, zoodat de rust met een 1O-achterstand voor Esto in treedt. Na de hervatting, waarbij men goe de verwachtingen had, kent de scheidsrech ter een strafschop toe, welke recht op den keeper aan wordt geschoten en gestopt wordt. En dan is het gedaan met Esto. Men gaat herhaaldelijk van opstelling verande ren, hetgeen echter niet mag baten. Donk laat een technisch veel beter gediscipli neerd spel zien, terwijl Esto de gang' er niet in kan krijgen. Zoo'n echte pech mid dag. Wat men ook probeert, alles mislukt. Nagenoeg achtereenvolgens maakt Donk er 50 van, waarmee het einde komt. Scheidsrechter Schouten van Delft leidde goed. Nu wacht ons nog de beslissing in zake de strafzaak, Niettegenstaande dit al les, zal Esto toch promotiewedstrijden spe len. R.-BL S. V. „O. D. V Gisteren speelde O. D. I. n thuis tegen Steeds Hooger II den laatsten competitie wedstrijd en verloor met 27. O. D. I. II zal heel anders moeten aanpakken en zich meer moeten toeleggen op een goed samen spel, daar dit heelemaal ontbreekt. O. D. L I speelde te Leiden tegen de Kol- ping Boys I en bracht 't er beter af. 't Won met 20. O.D.I. I staat er dus nog goed voor. R. K. Sportver. „Kolping Boys". Het eerste elftal bond gisteren op eigen terrein den strijd aan tegen het eerste van ODI, een ernstige kampioenspretendent. De Boys speelden in een gewijzigde samen stelling, welke tenslotte geen verbetering bleek. Individueel speelden de Boys som tijds zeer goed, maar het samenspel ont brak Inderdaad won de sterkste combina tie, maar het heeft onze Boys niet meege zeten. Enkele malen ontsnapte het ODI- doel aan een zeer gevaarlijke bedreiging, al moet toegegeven worden, dat het schie ten der Boys te wenschen overliet. Voor de rust wist ODI met een schot, dat via den paal de doellijn passeerde, te doelpun ten, terwijl na de rust ODI de voorsprong tot 20 verhoogde, welk doelpunt ontstond an een corner uit een keurige kopbal. R.-K. S. V. „Steeds Hooger". Steeds Hooger 2 speelde gisteren haar laatste competitie-wedstrijd te Leimuiden tegen O. D. I. II. Ze verpletterde hen met niet minder dan 72, zoodat zij nu 11 punten hebben. Het derde trok naar S. M. C. 3, die hen met een kleine 32 nederlaag naar huis zond. R. K. Sportver. „K.R.V." Over de gisteren behaalde resultaten kunnen we zeker tevreden zijn. KRV I zorgde voor een verrassing door met 2 in vallers Blauw Zwart 2 in eigen home met 41 te slaan. KRV 2 deed precies hetzelfde als het eer ste elftal. Met ook 2 invallers wist dit elf tal buiten verwachting thuis met 41 van Van Nispen 2 te winnen. Van Nispen ver schijnt met 10 man. Voor de rust zijn de partijen ongeveer even sterk en KRV wist slechts éénmaal te scoren (10). Direct in de tweede helft verhoogen de gastheeren him voorsprong. Dan volgt een offensief van v. Nispen, met tot gevolg, dat de links binnen uit een mooie doorbraak de eer redt (21). Nog even bieden de gasten gevaar lijken tegenstand, maar spoedig raken zij uitgespeeld, en KRV kan in het laatste kwartier gemakkelijk nog' 2 doelpunten fa- briceeren. De wedstrijd had een zeer ami caal verloop. De junioren brachten het er ook niet slecht af en behaalden een 22 gelijk spel op SJC-a. Dit elftal is nu uitgespeeld. Ver kreeg het uit de eerste 6 wedstrijden slechts één punt, uit de laatste 6 kwamen niet min der dan 7 punten, zoodat wij met vertrou wen de verdere verrichtingen kunnen te gemoet zien. KON. NED. VOETBALBOND. AJAX EN K.F.C. WINNEN IN DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Er zilt reeds eenige teekening in de kam- pioenscomipefcitie, ondanks het feit, dat er nog maar drie wedstrijden zijn gespeeld. Want dat Heracles nog een rol van betee- kenis zal spelen aclhten wij uitgesloten. Ook K.F.C. heeft een niet al te sterken indruk gemaakt, al zouden de cijfers te Almelo an ders doen vermoeden. Ajax daarentegen heeft zich ook te Groningen en dat is de laatste jaren niet zonder beteekenis ge handhaafd. En Velocitas heeft vooral in de eerste helft een uitstekende partij gespeeld. Ajax daarentegen moet in de tweede helft uit een ander vaartje getapt hebben en haar waren kampioensvorm hebben laten zien. De stand is intusschen: gesp. gew. geL verl. v.t. pnt. Ajax 2 2 101 4 K.F.C. 1 1 4—1 2 Velocitas 1 1 01 Heracles 2 2 213 Willem II Willem II Zuidelijk kampioen. In Afd. IV viel eindelijk de beslissing voor het kampioenschap en wel ten voordeele van Willem II, zooals wij verwacht hadden. Longa had de leiding bij de rust. Daarna werd een doelpunt van Willem II geannu leerd en in de laatste minuut werd den Lon- ga-keeper den bal ontfutseld en ingescho ten. De stand is: Willem H 18 13 2 3 4428 28 LONGA 18 13 5 54—33 26 PSV 18 9 4 5 45—31 22 MW 18 9 2 7 46—44 20 Eindhoven 18 7 3 8 32—22 17 Bleyerheide 17 6 4 7 37—36 16 BW 18 6 2 10 35—50 14 NO AD 17 4 4 9 21—28 12 Middelburg 17 5 1 11 25—46 11 NAC 17 3 4 10 19—32 10 In de promotie-competitie van Afd. I maakt DWS 'n mooie kans. Na het eerste gelijke spel tegen 't Gooi, volgde nu een 21 zege op Velox. DWS 2 1 1 3—2 3 't Gooi 1 1 1—1 1 Velox 1 1 1—2 In Afd. H hield Hilversum zich beter dan 't Gooi, want RFC werd met 40 gekraakt. Overmaas is hier thans de derde gegadigde. Hilversum 1 1 40 2 RFC 1 1 0—4 Overmaas In het Noorden gaat De Kooi den goeden kant uit. Na het gelijke spel tegen Alcides volgde nu een overwinning op HSC, zoo dat de stand is: De Kooi 2 1 1 4—3 3 Alcides 1 1 11 1 HSC 1 1 2—3 Voor de gewone competitie, niet veel bijzonders meer. Alphen verloor met 61 van SVV en UVS met 21 van Zandvoort. Daardoor werd dus RVC tenslottg toch kampioen Lugdunum won met 43 van Delft en LFC verloor met 32 van Naaldwijk.1 Voor de promotie-competitie der derde klasse verloor BTC met 72 van Terlaak. De stand is hier dus: Terlaak 1 1 7—2 2 ASC 1 1 4-4 1 BTC 2—11 6—11 1 De uitslagen. KAMPIOENSCHAP v. NEDERLAND VelocitasAjax 01 HeraclesKFC 14 AFDEELING I. Prom. 2de klasse: DWSVelox 21. 2de klasse A: KinheimZeeburgia 70; WFCO WO 0—2. Beslissing: AlcmariaHRC (EDO-veld) 3—1. Prom. 3de klasse: VriendenschaarWA 5—0. AFDEELING II Protm. 2de klasse: HilversumRFC 40. 2de klasse A: UnitasQuick 22; SW Alphen 61. 2de klasse B: ForfeunaVDL 23; ONA Overmaas 02; ODSSteeds Hooger 10 DCLNeptunus 65. Prom. 3de klasse: VIOSHoek v. Holland 0—6. 3de klasse A: UVSZandvoort 2-1. 3de klasse B: DelftLugdunum 34; NaaldwijkLFC 32. Prom. 4de klasse: BTCTerlaak 27. 4de klasse A: De JagersLDWS 74; DUNOOoievaars 45; Leddsohe Boys THB 1—5. Res. 2de klasse A: BEC 2Alphen 2 62; HW 2—Fortuna 2 5—2. AFDEELING V le klasse: LeeuwardenAlcides 15. Prom. 2de klasse: De KooiHSC 32. VELOCITAS—AJAX 0—1. Anderiessen in buitengewone conditie. In een buitengewoon spannenden en en erveerenden wedstrijd is Ajax er in ge slaagd Velocitas voor 15.000 toeschouwera een 10 nederlaag toe te brengen. Dit eene doelpunt ontstond in de eerste helft, precies een halve minuut voor de rust, door van Reenen, toen door een groote blunder van Velo's back Brink, de Ajaxied alleen voor keeper Bolhuis kwam te slaan en vrij ge makkelijk kon scoren. Ajax heeft hard voor deze kleine maar verdiende overwinning moeten vechten. Het zag er in de eerste helft in het geheel niet naar uit. Integendeel, voor de rust waren de Groningers voortdurend overtuigend sterker geweest. Van den aftrap af ontwik kelden zij met overdonderend enthousiasme een zeer snel en open aanvalsspel, dat van Diepenbeek en van der Puttelaar volkomen verraste en dat met inspanning van alle krachten kon worden weerstaan. Het fedt, dat op het Ajaxdoel in de eerste 15 minuten vier corners werden genomen tegen geen enkele op het Gronimgsche doel illustreert wel voldoende de Groningsche meerderheid in deze periode, doch ook nadien kon het Anderiessen maar niet gelukken het spel te verplaatsen. Velocitas bleef tot aan de rust met groot enthousiasme en in hoog tempo doorspelen, bleef mede daardoor in de meerderheid en verhinderde Ajax haar bekende samenspel ten volle te ontplooien. Een 20 voorsprong der Groningers in deze helft zou dan ook ge- ker niet geflatteerd geweest zijn, te meer daar de kansen hiervoor zich veelvuldig voordeden, doch deze werden mede door pech niet benut. Het was dan ook vrij on verwacht dat van Reenen een halve minuut voor de rust door een blunder van Brink Ajax de leiding wist te geven 01. Was er tijdens de rust in het Groning- sahe kamp reden tot optimisme ten aanzien van het verdere verloop van den wedstrijd, de teleurstelling voor de Noordelijken moet in de tweede helft toch wel heel groot zijn geweest. Wij maken ons geenszins schuldig aan overdrijving, wanneer wij zeggen, dat na de rust slechts één elftal voetbal speelde en dat was Ajax. De Amsterdammers ver rasten de 15.000 kijkers op een prachtig slui tend combinatiespel, waartegen de Gronin gers niets, maar dan ook niets konden in brengen. Q Of het kwam, dat de Groningers door het hooge tempo van voor de rust waren uitge put dan wel dat Ajax zich in de eerste helft gespaard had, Velocitas presteerde in de 2e driekwartier niet veel meer, waartegen de Amsterdammers een spelletje ontwikkelden dat werkelijk kampioensspel mocht heeten. De ster van het veld was Anderiessen. Op hem stuitten alle Groninigsohe aanvallen, hij was de man, die het middenveld beheersch- te en met keurig geplaatste ballen zijn voor hoede voortdurend voor doel deed opere*» ren. Deze voorhoede demonstreerde een technisch en tactisch hoogstaand spel, waar door de Groningsche achterhoede bij tijden van het kastje naar den muur moest loo- pen. Dat nochtans geen resultaten werden verkregen is naast het uitermate slechte schieten en het kleine te ver doorgevoerde samenspel voor een groot deel te danken aan het sublieme verdedigen van Velo's rechtsback Pots, die vanwege zijn doortas tend optreden een waar en groot struikel blok vormde. Bij- uitzondering kwam de Groningsche voorhoede na de rust in den aanval. Bonsema en Meulema konden wei nig uitrichten, daar zij onvoldoende ge steund werden door de middenlinie, welke haar taak in de tweede helft hoofdzakelijk tot verdedigen zag beperken en te uitgeput bleek te zijn met haar voorhoede naar voren op te trekken. Zoo werd deze tweede helft het tegenbeeld van de eerst. Amsterdam beheerschte 't spel, doch evenals Velocitas in de eerste helft, kan Ajax haar meerder heid niet in doelpunten uitdrukken. De 10 overwinning van Amsterdam geeft dan ook over den geheelen wedstrijd goed de ver houding weer. HERACLES—K. F. C. 1—4. Slechte wedstrijd. In een matig gespeelden wedstrijd, waarin beide ploegen geen oogenblik hun kampioensspel hebben kunnen bereiken en het zelfs soms geen eerste klasspel mocht heeten, is K.F.C. er in geslaagd haar eersten kampioenswedstrijd te win nen met de sprekende cijfers 4—1. Heracles had het ongeluk een van haar beste spelers, ni. Schlosser, te missen, daar deze door droevige familie-omstan digheden niet mee kon spelen. Voorts was de spil van Heracles, Freeze in de afge- loopen week ernstig geblesseerd en pas vlak voor de ontmoeting werd beslist toch te spelen. Doch gedurende den geheelen wedstrijd was het merkbaar, dat hij niet op volle kracht speelde. K.F.C. was vol ledig. Ongeveer 8000 bezoekers woonden den wedstrijd bij. Een kleine huldiging had plaats voor den aanvang van den wed strijd, toen de aanvoerder der gasten aan Heracles bloemen aanbood. In een snel tempo wérd begonnen. He racles gaat direct op het doel van K.F.C. af en reeds na 2 minuten ligt de bal ach ter Veen. Het doelpunt wordt echter we gens buitenspel geannuleerd. Dan lost Bulters een geweldig hard schot van dichtbij, doch Veen redt prachtig. Een voorzet aan den anderen kant van Krui- ver wordt door Bouthoorn overgekopt. Vijf minuten na het begin zet K.F.C. een mooien aanval op, het leder komt terecht bij J. Mol, de Heracles achterhoede wei felt even, een onhoudbaar schot van Mol geeft den Koogers de leiding (01). Vijf minuten voor rust komt Heracles in den aanval, het leder gaat naar Hinnen die opbrengt en dan doorgeeft naar Ent jes. De laatste geeft vlak voor doel met een diagonaal schot aan Veen geen schijn van kans (11). Nauwelijks twee minuten later weet Entjes door te breken en met twee Koo gers op de hielen slaagt hij er in tot vlak bij het Koogsche doel te komen, waar zijn schot nog naast gaat. Na de rust hebben beide ploegen een spel te zien gegeven, dat op nog lager peil stond dan in de eerste helft. Het was moeilijk te gelooven, dat daar twee kam- pioensploegen in het veld stonden. In het wilde weg werd er getrapt en men zag soms twee of drie spelers achter elkaar glorieus missen. De Zaanlanders houden echter toch meer het hoofd er bij dan de Heracliden, die van het kastje naar den muur loopen en meer en meer de kluts kwijt raken. Ook raken enkele spelers uitgespeeld terwijl K.F.C. op volle kracht verder speelt. Veel moois geven beide ploegen niet meer te zien en van het samenspel komt weinig terecht. Heracles heeft pech als eenige ballen den keeper van K.F.C. precies in handen wor den geschoten. Tweemaal achtereen schiet Entjes in, doch steeds is er een been, dat de bal uit het doel van K.F.C. houdt. Het publiek begint te protesteeren, om dat het niet met de beslissingen van den scheidsrechter eens is. Als er nog twintig minuten te spelen zijn geeft de spil van K.F.C. door aan van Wensveen. Deze brengt op, geeft over aan Mol, die het le der naar Boutshoorn zendt. De laatste passeert den Almelosohen keeper (12). De Heracliden geraakten door dit doel punt nog meer van streek en knoeien ho peloos. Het publiek jouwt de eigen spelers uit. Tien minuten voor het einde maakt de rechtsbuiten van K.F.C., gebruik ma kend van een zwak oogenblik der verde diging, een derde doelpunt (13). En kele minuten voor het einde maakt Jaap Mol aan alle onzekerheid een einde en met 14 komt het einde van een zeer matigen wedstrijd. Heracles heeft hiermede haar tweede nederlaag te pakken. De ploeg heeft we derom ver beneden haar vorm gespeeld, welke zij in de gewone competitie heeft laten zien. In 18 competitiewedstrijden heeft de Heraclesverdediging zich in to taal 15 maal laten passeer en, in twee tot nu toe gespeelde kampioenswedstrijden werd de verdediging reeds 13 maal gepas seerd. Dat zijn getallen, die tot nadenken stemmen. En ook K.F.C. heeft geen bij zonderen indruk achter gelaten. Hetgeen omgekeerd weer niet pleit voor Heracles. O.L zal K.F.C. waarschijnlijk weinig of geen kans hebben op den kampioenstitel. Maar de volgende kampioenswedstrijden zullen dat leeren. S. V. V.—ALPHEN 6—1. In Schiedam moest Alphen met 16 het loodje leggen. De club aan den Rijn moest met twee invallers tegen een volledige thuisclub den strijd aanvaarden. Weliswaar was Binnenkamp weer in de geleden, doch Tuinenburg en v. d. Leek waren niet van de partij. S. V. V. speelde over het geheel beter dan de beboekers, vooral het spel der Al- pensche voorhoede was te kort en door zichtig, zoodat de robuste S. V. V.-achter- hoede het niet al te lastig kreeg om de aan vallen der bezoekers af te slaan. Dadelijk na den aanvang pakken de Rijnbewoners flink aan, maar het schot hunner voor hoede blijkt hopeloos zoek. S. V. V. doet het beter, want na pl.m. 10 min: weet de Schiedamsche middenvoor reeds 'n voorzet van rechts te benutten (10). Enkele mi nuten later brengt dezelfde speler den stand op 20. Alphen komt eenige malen sterk in den aanval, doch de voorhoede schijnt het doelpunten verleerd. Aan de andere zijde is het thans weer de linksbin nen, die voor S. V. V. de voorsprong ver groot (30). De Schiedammers blijven het beste van het spel behouden en bij een goe den aanval gelukt 't hun rechtsbinnen an dermaal het net te vinden (40). Met de zen stand komt de rust. In de tweede helft zitten de bezoekers er aanvankelijk alles op om hun achterstand te verkleinen, maar succes blijft uit. S. V. V. gooit er een schepje op. Met verre trap pen zuivert de Schiedamsche verdediging haar terrein en als eens hun linksbuiten de bal wordt toegeplaatst, schiet hij bui ten bereik van v. Leeuwen in doel (50). Alphen tracht alsnog door een tegenpunt de eer te redden en heeft succes wanneer Oos terman op handige wijze de S. V. V.-kee- per het nakijken geeft. Bij de bezoekers ontstaat hierdoor eenige opleving, maar de S. V. V.-achterhoede laat zich thans niet meer passeeren. Even voor het einde we- DE WEDSTRIJD BELGIENEDERLAND Belgische voorbereidingen Naar wij vernemen de de schorsing van Voorhoof ingetrokken, zoodat hij voor het Belgische nationale team beschikbaar is en eventueel tegen Nederland zal medespelen. Voorhoof was destijds door zijn club de Liersche Sportkring geschorst omdat hij zonder toestemming van het bestuur te Bergen in een liefdadigheidswedstrijd eener andere club had meegespeeld. Wat de training van het Belgische elf tal betreft, men overweegt momenteelt om twee villa's te Heyst aan Zee ter beschik king te stellen van de Belgische interna tionals om hen daar een week van te vo ren byeen te brengen. Het denkbeeld is uitgegaan van den Belgischen trainer Goe- tinck. Men vreest echter, dat dit plan geen doorgang zal kunnen vinden, omdat waar schijnlijk verschillende spelers geen week uit hun werkzaamheden kunnen komen. In ieder geval wordt in België al het mo gelijke gedaan om zoo sterk mogelijk te gen Holland in het veld te komen. ten de Schiedammers nogmaals het net te vinden (61), waarmede het einde aan breekt. Scheidsrechter Lamende leidde zeer matig. DELFT—LUGDUNUM 3—4. Bovenstaande wedstrijd, hoewel van elk belang ontbloot, is toch nog een aardig par tijtje voetbad geworden, die door onze stad- genooten op verdiende wijze gewonnen is. Beide partijen stellen zich met enkele in vallers o.p, als de heer H. Colen, die goed voldeed, laat beginnen. Het begin is sen sationeel, want nauwelijks is door Delft af getrapt of Mom gaat door alles heen en scoort binnen de halve minuut Lugd's eer steling. (01). Door dit voorspoedige be gin blijft Lugdunum steeds in den aanval en na 10 min. volgt andermaal succes. De groen witten zien zich een vrije schop toegewezen; met een schijnbeweging wordt de Delftsche verdediging in de war gébracht en v. Weerlee schiet fraai in (02). Dit is de thuisclub te bar en keeper v. d. Berg heeft het zwaar te verantwoor den. Eindelijk weet de midvoor, hoewel in off-side stand, den achterstand te verklei nen. (1—2). Kort voor de rust krijgt links binnen de Roo het leder toegespeeld, zwenkt naar binnen en keihard suist het leer in de touwen (13). Korten tijd later is het rus ten. Na de thee pakt Delft uit een ander vaatje en groen-wit wordt geheel terug gedrongen. Toch duurt het nog 15 min. voor dat de Delftsche midvoor andermaal suc ces heeft (23). Dit geeft de thuisclub moed en na korten tijd weet Delft zelfs ge lijk te maken als haar rechtsbinnen juist iets eerder bij den bal is dan v. d. Berg. (33). Energiek pakt Lugd. dan aan, dodh keeper Maat is goed op dreef. 10 min. voor het einde krijgt Lugd. wegens hands een penalty, v. Weerlee schiet echter juist in handen van keeper Maat. Lugd. blijft ech ter sterker en kort voor het einde weet Landesbengen op fraaie wijze zijn club de leiding te hergeven (3—4). Tot het einde toe blyft de groen-witte verdediging mees ter van het terrein en het einde komt met een kleine doch zwaar bevochte Leidsche overwinning. U.V.S.—ZANDVOORT 1—2. De met zooveel spanning verbeide wed strijd tusschen UVS en Zandvoort, gespeeld onder ideale weersomstandigheden wat althans de temperatuur betreft heeft wel is waar èn UVS èn Zandvoort loon naar arbeid gebracht, maar zal in het Zandvoort- kamp toch meer tevredenheid verwekt heb ben dan in dat der thuisclub. Zandvoort's uitstekende verdediging, gevoegd bij de in competentie van de UVS-voorhoede, is oor zaak geworden, dat de blauw-witten zich slechts met één doelpunt moesten tevreden stellen. Over 't algemeen demonstreerde Zandvoort eenige veldmeerderheid, terwijl de UVS-voorhoede naarmate zij het vijan delijk doel naderde steeds minder ging spe len en gemakkelijke kansen op de meest onbenullige wijze om zeep bracht. De eerste aanvallen waren voor UVS, maar de nog onzeker spelende Zandvoort- aohterhoede onderbreekt hen en de be zoekers antwoordden met fraai open spel, waarbij het juiste schot eveneens nog ont breekt. Eenige tijd deint het spel dan op en neer maar aan beide zijden wordt het offensief door de verdedigingslinies tot staan ge bracht. Een open aanval van UVS brengt Platteel een kans, maar deze gaat door slecht schieten verloren. Zandvoort komt dan gevaarlijk opzetten, en Kramp kan een paar maal op het nippertje redden. Toch krijgt de thuisclub nog enkele goe de kansen, maar Zandvoort's keeper is niet te passeeren. Gedurende de tweede helft is Zandvoort bijna voortdurend in de meer derheid en spoedig wordt Kramp onhoud baar gepasseerd (01). Een heftige aan val van UVS wordt door Zandvoort volgens de regelen der kunst afgeslagen, echter geeft de scheidsrechter penalty. Verschil lende gegadigden willen het vonnis vol trekken, maar de Lange schiet hopeloos over. Nogmaals sensatie als de scheidsrech ter besluit de penalty te laten overnemen. Graafmans zal het nu probeeren, maar ook hij faalt. Toch zal de scheidsrechter nog meer blunders begaan en vooral wanneer hij een zuiver doelpunt door Zandvoort gemaakt om onbegrijpelijke redenen annu leert De bezoekers blijver sterker en eindelijk maakt de rechtsbinnen toch 02. Opnieuw krijgt UVS enkele prachtkansen, zelfs Platteel alleen voor den keeper, maar nogmaals falen de blauw-witten. Eindelijk lukt het Kantebeen 12 te scoren, maar hoe UVS ook zwoegt, de Zandvoort-kee- per is niet te passeeren en met een ver diende nederlaag komt het einde. Jammer voor UVS, de eindspurt bracht geen beslissingswedstrijd!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 4