HET KOPEREN FEEST DER R.K.S.V. „LEIDEN". MAANDAG 16 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 5 Spontaan meeleven zorgt voor schitterend slagen. De prachtige voorjaarsdag, de lentezo merdag, gaf gisteren wel zeer goed weer de stemming, die er in het „Leiden"-kamp heerschte. Geen betere medewerking had de feestvierende sportvereeniging „Leiden" zich voor haar 12^-jarig jubileum kunnen wenschen. Het is 'n prachtige, opgewekte herden kingsdag geworden, waardoor bestuur en leden, Sportcentrale en Zusterverenigin gen zich niet alleen meer hebben verste vigd in onderlingen vriendschapsband,, maar waardoor vooral ook nieuwe krachten zijn geput, om het eens begonnen werk voort te zetten, om gezamenlijk de zich voordoende moeilijkheden onder de oogen te zien, gezamenlijk te torsen en zoo mogelijk te overwinnen. Door dezen mooien herdenkingsdag is „Leiden" nieuw leven ingeblazen en ho pen we zullen de leden zich meer dan ooit achter hun bestuur scharen om het peil der vereeniging in het bijzonder en de E. K. Sportbeweging in het algemeen te verhoo- gen. Met voldoening mag „Leiden" op dezen mooien Zondag terugzien. Vooral voor degenen, die in de afgeloo- pen periode meer dan anderen voor deze vereeniging gewerkt, ja geploeterd hebben, is de dag van gisteren een vreugde-dag ge weest en veel van het gepresteerde werk is door het welslagen van deze herdenking vergoed, maar 'n grootere voldoening zal het ongetwijfeld voor hen zijn, indien van nu af alle leden het bestuur schragen in het eens begonnen werk, indien de katho lieke jongelui, die nu nog in neutraal ver band spelen, zich scharen onder de Room- sche vlag, indien tenslotte meerdere, ja alle katholieken van Leiden van nu af meer in teresse gaan toonen voor de katholieke sportbeweging. Zoo de belangstelling voor de wedstrijden toeneemt, zal de invloed daarvan op de prestaties ongetwijfeld zijn stempel drukken. Maar, nu de feestviering van „Leiden". KERKELIJKE INZET EN ALGEMEEN ONTBIJT. Zooals in katholieke vereenigingen ge bruikelijk, begon „Leiden" den feestdag met het bijwonen van een H. Mis, te half negen in de St. Leonarduskerk aan den Haagweg opgedragen door den zeereerw. pater Ign. Smeets O.F.M. 't Was een verheugend verschijnsel, dat zoovele leden aan den oproep van het be stuur hadden gehoor gegeven, terwijl mede tegenwoordig waren het bestuur der R. K. Sportcentrale, de secretaris van het district Leiden van den D. H. V. B. en tenslotte afgevaardigden van de zustervereenigingen Rood-Wit, Kolping Boys en De Bataven. Na de H. Mis vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijk ontbijt, dat gehou den werd in het clublokaal op het R. K. Sportpark aan den Haagweg. Tot in alle hoeken was het clublokaal gevuld en bij eenigen uitgroei der vereeniging zal naar een grootere gelegenheid voor dergelijke bijeenkomsten moeten worden uitgezien. Verheugend verschijnsel! Dat het zoo moet worden, getuigen trou wens wel de woorden van den Geest. Advi seur, rector H. v. d. Ven, die tijdens het ontbijt was binnengekomen en door den voorzitter der feestcommissie, den heer D. Haverkorn, was verwelkomd. Rector v. d. Ven wilde 'n ernstig woordje spreken tot de leden der feestvierende ver eeniging en geen feestrede houden. Hij wil de wijzen op de komende 12 y2 jaar, maar voegde er dadelijk aan toe, dat het in die nieuwe periode niets wordt, als niet drie dingen veranderen: le. De lamheid in het vervullen van be stuursfuncties. Het werk in de vereeniging nl. komt steeds op 'n paar zelfde personen neer. Zij zwoegen dag in dag uit, week in week uit, om de vereeniging haar eigen plaats te doen innemen. 2o. De lamheid in het betalen der contri butie. Het financieel verslag der vereeniging noemt spr. slecht en zij kan niets prestee- ren, indien er niet is 'n flinke schare van getrouwe contribuanten, dje hun verplich tingen nakomen. 3o. De lamheid zelfs om te spelen, welke bij verschillende leden wordt waargeno men. Laten we waar blijven, aldus vervolgde spreker. Er is in de afgeloopen periode veel gepraat en weinig gewerkt. Laten we van nu af werken, in navolging van hetgeen enkelingen voor de vereeniging gewerkt hebben! De voorz. der R. K. Sportcentrale sprak hierna zijn waardeering uit voor de opkomst der leden bij de kerkelijke herdenking, hetgeen getuigt van den goeden geest, den goeden katholieken geest. Als dit zoo blijft in de toekomst, dan zal „Leiden" de steun zijn en blijven van de R. K. Sportcentrale, die zooveel steun noodig heeft. De secretaris van het Leidsche District, de heer C. J. van Leeuwen, dankte „Leiden" voor de goede samenwerking en hij uitte den wensch, dat deze tusschen district en vereeniging zoo moge blijven. Spr. geeft de verzekering daartoe van de zijde van het district en vraagt die ook wederkeerig. Vervolgens werd het woord gevoerd door de afgevaardigden van Rood Wit, Kolping Boys en de Bataven, die allen hun geluk- wenschen deden vergezeld gaan van bloe men. Namens de junioren bracht het junior-lid v. d. Kwartel de gelukwenschen over, even eens vergezeld van een mooi bloemstuk. De heer Haverkorn, dankend voor de ge lukwenschen en bloemen wees vervolgens op het werken van den heer H. Oostdam, die thans reeds 12 jaar lid is en stelde dezen den junioren tot voorbeeld, waarop de heer Oostdam de hoop uitsprak dat alle junioren van thans over 12 y2 jaar trouwe leden zul len zijn. De heer L. C. Schrijvers, secretaris der R. K. Sportcentrale, wijzend op de woor den van den geest, adviseur spreekt de hoop uit, dat meerdere leden in zich de kracht zullen ontwikkelen om de vereeni ging tot steun te zijn en haar tot grooter bloei te brengen. Spreker vraagt aller waardeering voor hetgeen in de katholieke vereenigingen gedaan wordt om de gees telijke belangen der leden te behartigen. Daardoor worden gevormd goede, stevige katholieken, die voor hun katholicisme durven uitkomen en die straks de maat schappij moeten besturen, hetzij op fabriek in winkel of eigen bedrijf. Van vroeger ge maakte fouten kunnen zij leeren en zij kun nen hun volle krachten geven om „Leiden" tot bloei te brengen. 'n Speciaal woord van dank spreekt de heer Schrijvers tot den ijverigen secreta ris, den heer H. v. Haasteren, die dag aan dag en zelfs halve nachten heeft gewerkt, die zijn krachten, finantieel en moreel, heeft gegeven om „Leiden" op de beenen te hou den. Namens Katholiek Leiden dankt spr. daarvoor en hij vraagt aller waardeering voor zijn werk (Applaus). De heer v. Haasteren zeide niet anders dan zijn plicht gedaan te hebben. Wanneer er van iemand iets gevraagd wordt, dan moet hij zijn taak zoo goed mogelijk en niet voor 5 pet. of 10 pet. vervullen. Spr. dankte voor het meeleven van het bestuur der R. K. Sportcentrale, wat thans opnieuw bleek uit de aanwezigheid van den heer Goddijn, die na zijn ziekte aanstonds weer interesse voor de R. K. Sportbewe ging toonde. Behalve den heer Goddijn dankte spr. echter ook den heer Janson, die thans weer in het St. Elisabeth Ziekenhuis vertoeft. Zij beiden hebben zich opgegeven voor het propagandawerk en daarvoor dankte spreker recht hartelijk. De heer Goddijn zeide zeer gevoelig te zijn voor de tot hem gesproken woorden en deelde mede, dat hij daags tevoren van een onbekenden gever f 5 voor de feestvie ring had ontvangen. (Applaus). Aan het slot der redevoeringen, die alle door den heer Haverkorn met 'n kort dank woord waren beantwoord, volgde sluiting met gebed. DE RECEPTIE. Op de receptie kwamen verschillenden blijk geven van hun belangstelling in en het meelerven met de feestvierende veree niging. Onder degenen, die persoonlijk hun gelukwenschen kwamen aanbieden, noemen we den hoogeerw. heer deken Homulle, kapelaan Leenders en pater Hui hoven O.F.M., den heer A. Hubaty, be stuurslid van den D. H. V. B., het bestuur der R. K. Sportcentrale, afgevaardigden van het District Leiden van den D. H. V. B. van D. E. M„ Rood Wit, Kolping Boys, V. V. L., A. S. C., tal van oud-leden enz., ter wijl voorts schriftelijke gelukwenschen in kwamen van pater Esser, voorzitter van den D. H. V. B., rector J. C. C. Groot, oud-gees telijk adviseur en van de vereeniging Tey- lingen. Inmiddels was het voetbaltournooi reeds aangevangen, zoodat we thans hierover iets willen vertellen. DE WEDSTRIJDEN. Leiden-Comb.D. E. M. II 12. In een wedstrijd van twee gelijkwaar dige ploegen heeft de koperen Combinatie met den oneven gotal uit drie dezen in de beste verstandhouding gespeelden wed strijd verloren. D. E. M. II weet door haar midvoor de leiding te nemen (01) maar de Leiden Comb, maakt nog voor de rust gelijk door een schot van Kerkvliet (11). Na de rust was D. E. M. met wind mee eenigszins in de meerderheid, doch de Leid sche verdediging hield langen tijd stand. Toch weet D. E. M. II met een hard schot de leiding te heroveren. (12). De gast- heeren geven zich nog niet gewonnen. Een prachtig schot van'den linksbuiten had een beter lot verdiend. Wat Leiden echter ook probeert, in den stand komt geen verandering meer, zoodat D. E. M. II een kleine doch verdiende over winning heeft behaald. Intusschentijds heeft zich een groot aan tal toeschouwers langs de lijnen geschaard om getuige te zijn van den wedstrijd. Leidsch DistrictselftalD. E. M. I 22. Nadat de elftallen op de gevoelige plaat vereeuwigd zijn en er eenige hartelijke woorden zijn gesproken, stellen beide elf tallen zich onder leiding van scheidsrech ter Haverkorn op. D. E. M. wint den toss en het Districts elftal trapt af. De voorhoede trekt dadelijk ten aanval, maar deze wordt afgeslagen. Toch komen de gastheeren terug en uit een doelworsteling komt het eerste doelpunt, hetwelk echter terecht wegens buitenspel wordt geannuleerd. Ook D. E. M. I laat zich niet onbetuigd, maar de meeste schoten gaan of naast of hoog over. Het Districtselftal blijft steeds aanval len. Te vermelden valt een schitterend schot van den midvoor, dat even schitte rend corner wordt getipt. Opnieuw valt het Districtselftal aan en het is Kraan, die met een hard schot het Districtselftal de leiding bezorgt. (10). De pret is evenwel niet van langen duur, want bij een algemeenen aanval maakt D. E. M. I gelijk (11). Het elftal geeft zich echter niet gewonnen en we tellen al een goal als de midvoor hard inschiet, maar de keeper redt meesterlijk. Dan is het rust. Na de rust is D. E. M. sterk in de meer derheid maar door onzuiver schieten gaan alle kansen verloren. Ook de andere partij roert zich geducht. We denken het Districtselftal te zien doel punten, maar tot driemaal toe brengen lat en keeper redding. Ook D. E. M. I is niet gelukkig als een hard schot buiten bereik van den keeper tegen de lat komt en de bal weggewerkt wordt. Toch krijgt het districtselftal weer de leiding als bij een goed opgezetten aanval Kraan den bal in het net deponeert (21). De keeper van het Leidsche elftal krijgt dan een serie schoten te verwerken, wat hij naar behooren doet. Vrouwe Fortuna is dan met hem als de midvoor van D. E. M. I op 2 meter voor het doel nog kans ziet naast te schieten. D. E. M. komt weer terug en als bij een hard schot de keeper den hal terugslaat, schiet de midvoor den bal opnieuw in en de stand is weer gelijk (22). Fel wordt er dan om het winnende doel punt gestreden maar de verdedigingen weten van geen wijken meer en als de cor rect leidende scheidsrechter Haverkorn einde blaast is de eer gedeeld, wat de ver houding wel het beste weergeeft. FEESTAVOND IN „DEN BURCHT." Deze feestavond is een waardig slot ge weest van den goedgeslaagden dag. Het is geworden een knalavond, een avond van jolijt en pleizier. Te even 8 uur opende de voorzitter der LustrumCommissie, de heer Haverkorn, dezen avond en riep allen een hartelijk wel kom toe, in 't bijzonder aan den vroegeren geestelijk adviseur, kapelaan Bangert, nu vloot-aalmoezenier, maar toch voor ons steeds „Hein Bangert", op welke woorden een donderend applaus volgde. Hij bracht dank aan allen, die dezen dag mogelijk had den gemaakt, daarbij de dames niet verge tend. Hulde bracht hij voorts aan een groot aantal Beverwijkers en brengt namens de vereeniging dank aan D. E. M. voor de prachtige en faire wedstrijden dezen mid dag gespeeld. Spreker deelde vervolgens mede, dat Rector Mol de algemeene jeugd leider uit Den Haag verhinderd was te ko men maar deze liet zijn gelukwensch bij monde van Rector v. d. Ven overbrengen. Allen zongen nu het clublied uit volle borst waarna de avond geopend was. Het woord was nu aan Klaare en Flora, die op een geestige en beschaafde manier al gauw de juiste stemming er in brachten. Het heele repertoire opnoemen gaat moei lijk. We maken een uitzondering voor het arme „schofje" een voetballiedje dat een extra dankbaar applaus oogstte en dan hun potpourri als slotnummer, waarbij alle re freintjes uit volle boJ|st werden mee- gebrzongen. Na afloop bleef men nog langen tijd ge zellig bijeen en konden de jongeren hun beenen wat losdansen, onder leiding van E. Castelein 'met medewerking van „The Melody Boys",. Leiden kan met trots terugzien op haar 12K-jarig jubileum en nu.... voorwaarts naar het zilveren feest! gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. H. L. 17 12 3 2 61—41 27 Santpoort 17 10 5 2 59—26 25 Spartaan 17 10 4 3 52—34 24 G. D. A. 16 8 2 6 32—30 18 Leonidas 15 7 3 5 42—36 17 T. Y. B. B. 17 6 2 9 33—42 14 Gr. Willem 18 6 1 11 44—58 13 s: J. c. 18 3 6 9 44—57 12 H. B. C. 16 4 3 9 46—51 11 D. O. N. K. 17 3 1 13 22—60 7 UIT HET KATHOLIEKE KAMP. OVERZICHT. Er zijn gisteren in de 1ste klasse West II charde klappen gevallen. Spartaan verloor op eigen terrein van G. D. A. en verspeelde daarmede haar laatste kans op 'n kampioen schap. Santpoort deed het niet veel beter en bracht het slechts tot 'n gelijk spel tegen Leonidas, zoodat D. H. L., die gisteren met 41 afrekende tegen Donk in den laatsten wedstrijd slecht gelijk behoeft te spelen om den titel te behalen. S. J. C. speelde in de wetenschap dat er niets meer te verliezen was en verloor met 51 van T. Y. B. B. De stand is: In de 2de klasse A. van West I won H. M. S. II haar laatsten wedstrijd, Semper Avan- ti speelde gelijk tegen M. S. V. en L. V. V. won met 43 van V. V. Y. II, zoodat de stand hier is: S. D. O. L. V. V. V. E. P. E. M. M. n Zw. Vooruit M. S. V. Amersfoort Olympia V. V. V. Y. n Semp. Avanti H. M. S. H 20 13 3 20 4 6333 29 5 63—32 26 5 34—38 22 6 47—49 22 5 29—33 21 7 45—31 20 8 47—41 20 10 45—62 14 9 43—44 13 11 37—56 13 15 33—82 8 De uitslagen. Oostl. voorronde. SDOUCVosta 4—3. ZUID: AFDEELING I. le klasse: KerkradeRKONS 23; CaesarVolharding 22; KimbriaSitt. Boys 10; ValkenburgHW 122. ZUID: AFDEELING H. 1 e klasse: MULO—GENNEP 7—0; R. K. T. V. V.Venl. Boys 62; VenloDon gen 11; KolpingSVB 04. OOST: AFDEELING II. le klasse: NEO—EMOS 3—1. WEST: AFDEELING I. VIC—WY 6—0; EMM—Wilskracht 2—2. 2eklasse: Semper AvantiMSV 00; WY 2—LW 3—4; HMS 2—Olympia 4—1. WEST: AFDEELING II. le klasse: SpartaanGDA 23 TYBBSJC 51; SantpoortLeonidas 22 DHL—Donk 4—1. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „D.O.S." Het Junioren-terrein voor DOS is giste ren officieel in gebruik genomen. Hierbij waren aanwezig de Geestelijk Adviseur van DOS, Kapelaan Meereboer, Kapelaan Buis als K.J.C.-Directeur en het volledige K.J.C.-bestuur. Het eerst werd het woord gevoerd door Kapelaan Buis, die allen nog eens op het hart drukte degelijke R. K. sportmenschen te worden; daarna sprak nog de heer Boeker als voorzitter van DOS en na een driewerf hoera bracht Kapelaan Buis de bal aan het rollen voor de eerste wedstrijd op het nieuwe terrein, der DOS- Junioren. De tegenpartij Teylingen toonde zich verre de meerdere, het was dan ook geen wonder dat de A-Junioren met 60 klop kregen. De B-Junioren brachten er het iets beter af, wel scoorde Teylingen-B 5 maal, doch ze wisten met een mooi doelpunt de eer te redden. Uitslag 15. Al kon DOS dezen middag niet overwinnen, ze hebben alvast van hun tegenstanders veel kunnen leeren. R. K. Sportver. „S.M.C." Hoewel het wel wat warm was om te voetballen hebben de gisteren gespeelde wedstrijden nog aardig spel te aanschou wen gegeven. Om half een speelde SMC III tegen Steeds Hooger III. Vóór rust wisten beide ploegen een prachtgoal te fabriceeren, na rust eveneens, maar uit een penalty ontstond voor SMC het derde doelpunt, waarmee de wedstrijd gewonnen werd 3—2. Hierna volgde SMC nRWD n. De roo- de duivels bleken dezen middag heel wat van plan te zijn, want him spel werd van begin af zoo doortastend, dat de SMC-ver- dediging handen vol werk had en op den duur moest zwichten en RWD de leiding nam. Nog geen vijf minuten later echter was de stand weer gelijk. Het overige deel van dezen wedstrijd bracht ons steeds het zelfde beeld. SMC in den aanval zijnde hield het spel te kort en vermocht niet door de versterkte verdediging heen te dringen. Was echter RWD in den aanval, dan bleek in de voorhoede steeds een man netje te kort aanwezig om de SMC-verde- diging met snelle doorbraken te overrom pelen. De eindstand bleef daardoor 11. R. K. Sportver. „Van Nispen". Gistermiddag speelde V.N. I een vriend- schappelijken wedstrijd tegen „Concordia" I van Hillegom. Door V.N. was voor dezen wedstrijd een pracht zilveren beker voor den winnaar uitgeloofd. Te 2.30 uur wordt aangevangen onder leiding van den heer v. Elk. Reeds van het begin af is V.N. in de meerderheid en weet zulks spoedig in doelpunten uit te drukken, zoodat, wan neer de rust aanvangt V.N. reeds een 40 voorsprong heeft. Na de thee wordt er een beter partijtje voetbal gedemonstreerd. Spoedig weet „Concordia" door een misverstand in de V.N.-achterhoede tegen te scoren (41). V.N. is het hiermede echter niet eens en zij weet doelpunt op doelpunt te fabricee ren en het lijkt alsof zij tot een waar of fensief overgaan. Wanneer de scheidsrech ter, die keurig leidde, het eindsignaal doet klinken, heeft V.N. met niet minder dan 81 gewonnen. Het tweede kon het tegen de kleine spe lers van KRV II niet bolwerken en moest met 41 in het Katwijksche zand bijten. Ook het derde wist een 21 overwinning te behalen en wel op TYBB III. R. K. Sportver. „Foreholte". Van de vier vastgestelde wedstrijden vonden er gisteren slechts twee doorgang. Wegens ziekte van Majella-spelers werd de wedstrijd Majella IIForeholte III uit gesteld. SJC III, dat de strijd vriendschap pelijk moest aanbinden tegen Foreholte H kwam niet opdagen. Om toch te voetballen speelde Foreholte IIForeholte III een oefenpartijtje, welke eindigde in een 42 overwinning der 2e elf tall ers. De competitie-ontmoetingen begonnen 12 uur met Foreholet b-Jun.Lisse a-Jun. Uitslag 03 voo:r Lisse-a. Hierna Foreholte IAdolf-Kolping I-. Fo reholte wint de toss en als Adolf-Kolping aftrapt, gaat him voorhoede direct ten aan val, welke wordt onderschept. Dan neemt Foreholte over. Uit een corner op A.K.-doel schiet de l.-buiten rakelings langs den paal. Eenige tegenaanvallen van A.K. leveren geen gevaar op, Foreholte komt dan iets in de meerderheid. Af en toe heeft een ware bekogeling plaats op het A.K.-doel. Keeper en backs redden voorloopig de situatie. Na ongeveer 20 min. spelen zet Foreholt's l.-buiten een aanval op, waaruit de mid voor de score opent (10). Foreholte komt steeds meer in het offensief. De A,K.-doel- man verwerkt schitterend verschillende goed gerichte schoten der Foreholte-voor- hoede. Toch moet hij even later zwichten, als de halflinie goed opbrengt en de rechts binnen voor de tweede maal doelpunt (2 0). Een scoringskans mist Foreholte, de midvoor wordt hierbij unfair in den rug aangeloopen, hetgeen de scheidsrechter ont gaat. Rust breekt aan met ongewijzigde stand. Na de thee is het weer Foreholte, die meest aanvallend is. Kogels van mid voor en rechts-binnen maakt de A.K.-kee per onschadelijk. De gasten daarentegen stranden meestal met hun aanvallen op de Foreholte-backs. Weliswaar had A.K. een doelpunt verdiend. Foreholte heeft meer succes, de linksbuiten zet hoog voor en op schitterende wijze kopt de rechts-bin nen in (30). Verzekerd nu van de over winning is Foreholte niet meer te houden. De mid-half zet de voorhoede aan 't werk. De rechtsbuiten plaats voor de doelmond en van den voet der links-binnen volgt het vierde doelpunt. Foreholte is stukken ster ker; de enkele maal dat A.K. doorbreekt, wordt gemakkelijk onderbroken. Bij een Foreholte-aanval grijpt de A.K.-keeper juist achter de doellijn, de scheidsrechter wijst naar het midden (50). Verwoed houdt A.K. vol om nog de eer te kunnen redden. Hierdoor krijgt de Foreholte-verde- diging handen vol werk, wat hun goed af gaat. Nogmaals gaat de thuisclub aan den slag, een lange pass van 1,-half naar rechts binnen en via linksbuiten gaat den bal voor de zesde en laatste maal in de A.K.-touwen. Nog eenige minuten resten en als het eind signaal klinkt, heeft Foreholte revanche genomen op de in Langeraar geleden ne derlaag. De stand in afd. 3 D. Is nu: D.O.S. II 14 12 1 1 53—13 23 K.R.V. 16 10 2 4 42—39 22 Foreholte 15 9 1 5 5327 19 St. Bernardus 14 7 4 3 4133 18 Ad.-Kolping 15 6 2 7 59—51 14 N.V.C. n 16 5 1 10 30—36 11 A.S.C. 16 5 1 10 30—56 11 Meerburg 16 5 1 10 38—68 11 R.W.D. 16 3 1 12 35—58 7 De uitslag van den wedstrijd DOS n— St. Bernardus is in dezen stand niet ver werkt. R. K. Sportver. „Majella". Een prachtig zonnetje, een koel windje, uitstekende terreinen, allerlei omstandig heden, die gisteren zorgden voor een mo del-voetbaldag. Het le elftal bracht Adolf Kolping te Langeraar een bezoek en be haalde een eclatante overwinning, 112! De voorhoede vertoonde uitstekend samen spel. J. Klein, rechtsbinnen zorgde voor 4 van de 11 goals! Majella 2speelde niet. Een 5-tal zie ken zorgden dat deze wedstrijd afgezegd moest worden. Majella 23 gecombineerd speelde tegen hun nieuwe collega's uit Hoogmade en wonnen met 30.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3