Effecten koersen MAANDAG 16 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden bijeen, ditmaal niet iin de Burohtzaal, doch wederom (tijdelijk? terugkeerend tot zijn oude liefde, de Nuts- zaal. Voorzitter burgemeester mr. A. v. d. San- de Bakbuyzen. Allereerst wordt aan de orde gesteld punt 1 der agenda: 1. Beëediging en installatie van de nieuw (benoemde raadsleden, de heer en H. L. J. Tobé en H. Lombert. De beide heeren worden door den secre taris binnengeleid en leggen iin handen van den voorzitter fte vereisohte eeden af. De voorzitter wenscht hun vervolgens geluk met hun benoeming en zij nemen hun plaatsen in tusschen de Katholieke fractieleden. Vervolgens worden de Ingekomen Stuk ken behandeld. Ged. Staten deelen mede, dat de begrooting 1934 is goedgekeurd. Verder is o.a. een voorstel ingekomen van de heeren Wilmer, Bergers en Wil brink om de subsidie aan de Vereen. Sohoolkindervoed'ing te verhoogen met S 5000.opdat de voedselverstrekking tij dens den schooltijd weder eiken dag zal kunnen plaats vinden. Deze gelden zullen gevonden moeten worden uit den vrijgeko men post subsidie autobus Stadsverkeer en voor zoover noodig uit den post „Onvoor zien". Mevr. Braggaar-de Does heeft een zelfde voorstel ingediend, doch ten bedrage van 500. Deze voorstellen zullen behandeld wor den aan het einde der agenda. De voorzitter deelt mede, dat het voorstel inzake een Verkeersverordening in de volgende raadsvergadering zal worden behandeld. Spr. verzoekt eventueele amen dementen tijdig in te dienen. Vervolgens wordt de agenda aan de orde gesteld. 2. Benoeming van een lid van de Com missie van Financiën (vacature: de heer mr. H. F. A. Donders). Benoemd wordt de heer Lombert. 3. Benoeming van een lid van de Com missie voor de Strafverordeningen (vaca ture: de heer mr. H. F. A. Donders). Benoemd wordt de heer mr. Beekenkamp. 4. Benoeming van een lid van de Com missie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit (vacature: de heer H. M. Simonis). Benoemd wordt de heer Coster. 5. Benoeming van een lid van de Commis sie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de Gemeente Leiden (vacature: de heer mr. H. F. A. Donders). Benoemd woTdt de heer Tobé. 6. Benoeming van een voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der Gemeen te Leiden (vacature: de heer mr. H. F. A. Donders). Benoemd wordt de heer mr. Beekenkamp. 7. Benoeming van zeven leden van de Noorder-Commissie en van zeven leden van de Zuider-Commissie tot wering van Schoolverzuim. De aftredenden worden herkozen. 8. Benoeming van twee leden van het be stuur der vereeniging „de Ambachtsschool" Benoemd worden de heeren Ir. F. Chr. Rauweinihoff en A. E. v. d. Voet. 9. Benoeming van een onderwijzeres aan de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Langebrug A. Benoemd wordt mej. M. C. Eterman, al hier. 10. Rekening, dienst 1933, van de Plaatse lijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. 11. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van strook jes grond aan de van der Werfstraat hoek Korte Paradijssteeg, den Witten Singel, de Breestraat hoek Diefsteeg, de Donkersteeg hoek Ouden Rijn, de Groenesteeg hoek Waardgracht, de Doelensteeg hoek Doelen gracht en aan de Tesselschadestraat. Goedgekeurd na een korte opmerking van den heer Coster. 12. Voorstel inzake de verhuring van het winkelhuis Breestraat 92 aan B. J. Tim merman. Goedgekeurd. 13. Voorstel inzake de verhuring van de perceelen Breestraat 114b en 114c aan H. D. Sala. Goedgekeurd. 14. Voorstel: a. tot verkoop aan J. en M. Koudijs te Noord wij kerhout van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg onder de gemeente Noord wij kerhout; b. tot verhuring aan M. Koudijs te Noord- wijkerhout van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg onder de ge meente Noord wij kerhout. Goedgekeurd. 15. Voorstel inzake de verpachting van de exploitatie van de buffetten in de Stads- Gehoorzaal aan W. F. van Ingen Sche- nau Jr. De heer Groeneveld meent, dat de raad wel een korten termijn krijgt, daar de pacht op 1 Mei reeds afloopt. Voor der gelijke te korten termijnen wordt de raad herhaaldelijk gesteld. Spr. vraagt of de centrale verwarming thans even deskundig gestookt zal worden als voorheen? Vervolgens herinnert opr. nog eens aan de tooneeldecorskwestie, welke hij bij de begrooting ter sprake bracht. Is daarvoor gezorgd, zooals door den wethou der is toegezegd? Is het juist, dat B. en W. de zaalhuur hebben verhoogd? Wethouder Splinter geeft toe, dat de termijn wat kort is, doch dat had z'n reden, wat spr. nader uiteenzet. Omdat de tijd heeft ontbroken, is de pacht ook slechts voor één jaar voorgesteld. Eigen exploita tie van de tooneeldecors acht spr. onge- wenscht. Degene, die de verwarming zal stoken, zal moeten voldoen aan de eischen van B. en W. De hoogte der zaalhuur is ge heel buiten de orde, dat heeft met de pacht niets te maken. De heer Groeneveld ontkent dat laat ste. De zaalhuren vormen wel degelijk een onderdeel van de pachtovereenkomst. De voorzitter: Deze huren worden er niet in vastgesteld, zij dienen slechts ter informatie. Daarna z.h.st. goedgekeurd. 16. Voorstel om met den Raad van de Ge reformeerde Kerk te Oegstgeest een over eenkomst aan te gaan tot het in erfpacht ontvangen van een stukje grond aan de Mauritslaan in die gemeente, ten behoeve van de vestiging van een hoogspannings station door de Electriciteitsfabriek. Goedgekeurd. 17. Voorstel inzake wijziging van de met de gemeente Leiderdorp aangegane over eenkomst betreffende de levering van elec triciteit door de Stedelijke Electriciteits fabriek. Goedgekeurd. (Wordt vervolgd). UITVOERING LITTERIS SACRUM. De Kon. Ver. „Litteris Sacrum" voert deze week in den Leidschen Schouwburg het blijspel van Franz Molnar op „Graaf X". Wij hebben gemeend, aan deze op voering geen aanbeveling te kunnen mee geven. Molnar laat een van zijn hoofdpersonen mr. Cortin, die een oude fantasierijke avonturier is, een gefingeerden graaf in het leven roepen om zijn dochter, die graag „gravin" wil zijn, een pleizier te doen. Deze niet-bestaande graaf dreigt evenwel een zoo groote rol in het werke lijke leven te gaan spelen, dat men hem beter weer kan doen verdwijnen. Hij wordt dan ook om hals gebracht door mid del van een telegram, dat zijn overlijden ergens in Zuid-Amerika meldt. Dit is een wat fantastisch, maar overigens zeer aar dig gegeven, dat werkelijk amusant wordt uitgewerkt. De dochter, wier verleden ook al niet heelemaal brandschoon is, blijkt echter haar z.g. huwelijk slechts aan te wenden om daardoor te aantrekkelijker te zijn in de oogen van haar vriend en deze vir- tueele huwelijksontrouw is de geheele ba sis van het spel. Dat gaat ons te ver, al kunnen wij ge lukkig constateeren, dat de vermakelijke escapades van den niet-bestaanden, maar toch erg levendigen graaf den boventoon voeren. Het spel der Litteris-leden, vooral van mevr. Hageman en van de heeren H. de Wilde, H. G. Frentzen en J. W. Nieuwen- huizen Segaar, was zooals altijd zeer goed. De heer B. Hageman voerde de regie. UIT DE RIJNSTREEK ZOETEROUDE (H.R.) Het Wit-Gele Kruis ruilt poppen tegen „poppen". DE POPPENTENTOONSTELLING EEN SUCCES. Gedurende den getheelen winter is het in tal van huisgezinnen een voorbereiding geweest van alles wat gisteren tot één ge heel werd gevormd, n.l. de poppententoon- stelling in de groote zaal van het Patro naat. Onder groote belangstelling had gister middag de opening plaats, waarbij o.m. aan wezig waren de zeereerw. heeren Pastoor Meijer, Rector Westgeest, Rector Reijnen en Kapelaan Ruhé, Burgemeester P. Wap en de gemeente-secretaris H. Smeets, Kerk en Armbesturen en bestuursleden van di verse vereenigingen. De presidente, mevr. Tijssen-Bos, sprak een woord van welkom in 't bijzonder tot de eere-presidente, mevr. Wap-Verwer, en verheugde zich over de groote belangstel ling, omdat hierin kan worden gezien een medeleven met het werk van het Wit-Gele Kruis. Namens het bestuur van het Wit-Gele Kruis dankte de heer Van Mil reeds vooraf het dames-comité en niet minder mevr. Wap voor de groote zorgen en het vele werk door haar verricht, alsook allen, die, op welke wijze ook, hebben medegewerkt aan al dat mooie. Nadat de thee was rondgediend, werd medegedeeld, dat bericht van verhindering was binnengekomen van den Hoogeerw. Heer Deken Homulle, Pastoor Beukers en Burgemeester Brug van Leiderdorp. Mevr. L. Wap-Verwer sprak daarna het openingswoord en zeide gaarne deze taak op zich genomen te hebben. Zij sprak de beste wensohen uit voor het welslagen en hoopte op een gunstig resultaat, opdat het stichten van een wijkgebouwtje mogelijk zou worden. Hierna werden de wi/t-gele linten door geknipt, met welke daad de tentoonstelling was geopend. Door de talrijke genooddgden werden de verschillende stands met groote belangstelling bezichtigd, waarbij de ver schillende dames-ontwerpsters als guide goede dienst verrichten. Reeds te vlug was de tijd voor het offi- cieele gedeelte verstreken en moest het publiek worden toegelaten. De toeloop was vooral in het eerste uur zóó groot, dat ve len het fijna, wat voorzeker bij verschillen de stands valt op te nemen, niet hebben kunnen zien. Wat is er te zien? Poppen en nog eens poppen, maar nie mand had zich kunnen voorstellen, dat hiervan zooveel te maken was. De rijk ver sierde zaal en de met kundige hand opge stelde groepen vormden een schoon geheel. Alle sprookjes zijn in beeld gebraciht en spreken nog beter dan het beste leesboekje. Wij zagen Hans en Grietje, Klein Duimpje, Rood Kapje, Doornroosje en zelfs tweemaal Sneeuwwitje, een forsche Mexicaan, een Vollendammer paar, een Biedermeyer-stel, twee elftallen in vollen actie, enz. De Graal was als pop present in alle ran gen van het eenvoudige kruiskind tot de hoogste rang van Tafelronde; de paitronaats- jongens eveneens, doch zonder leider. Een keurige paaschgroep, de Zeeuwsche school, een ziekenzaal tot in de kleinste bijzonder heden verzorgd, de speeltuin, een der meest omvangrijke groepen, ook een negerdorp met de grooten arbeid van het missiewerk. Een fijne bruidstoet ziet men op weg naar de kerk en zelfs een eigen brandweer is met een motorspuit in volle actie. In een afzonderlijken stand staat de H. Elisabeth te midden van rozen als be schermster over dit alles. Ter opluistering heeft de heer Tijssen met zijn mooie kerk een keurige stand ge vormd. Ook de vermakelijkheden zijn een leuk geheel. Met de vliegmachine werd menig reisje gemaakt, terwijl de scherpschutters hun uiterste best deden. Voor talrijke kinderen was het een aar dige middag en voor het Wit-Gele Kruis een goeden dag. Gisteravond was er wederom een groote belangstelling en een vroolijke stemming. Het muziekgezelschap „De vroolijke Groen- dijkers" werd het welkom toegeroepen, waarna het eerste ruuimmer onder algeheele stilte werd aangehoord. Reeds twee groepen ni. de speeltuin en de ziekenzaal werden gisteravond verloot. De bezitter van het witte lot no. 64 is de winnaar van de laatste groep. De aanvang der feesten is geslaagd. Laten wij hopen dat het bezoek Dinsdag en Woensdag ook groot zal zijn. Dit zal ten goede komen aan het Wit-Gele Kruis. LAATSTE BERICHTEN LIEFDESDRAMA TE BERGEN OP ZOOM Poging tot moord en zelf moord In de afgeloopen nacht heeft zich in de gemeente Bergen op Zoom een ernstig lief desdrama afgespeeld. De 21-jarige kleerma ker W., wonende te Bergen op Zoom, had geruimen tijd verkeering gehad met het 17-jarig meisje B., eveneens uit Bergen op Zoom afkomstig. Eenige dagen geleden had het meisje de verloving verbroken en sindsdien had W. getracht haar te ontmoeten. Toen hij haar gisteravond in een danszaal zag, besloot hij haar bij het verlaten van de danszaal aan te spreken. Toen het meisje te middernacht naar huis ging, liep W. haar met een vriend achterna en hield haar op den Zwarteweg staande. Daar vroeg hij haar of zij de betrekking met hem weer wilde hervatten en toen zij hem te kennen gaf, dat zij dit niet wilde doen, haalde hij een revolver te voorschijn en loste twee schoten op haar, die haar in de borst troffen. Daarna sloeg hij de hand aan zichzelf en schoot zich een kogel door het hoofd. Hij was op slag dood. Het meis je is op advies van een geneesheer naar het ziekenhuis vervoerd. Hedenmorgen was haar toestand hopeloos. De politie heeft? de zaak in onderzoek. MINISTER VERSCHUUR. Minister Verschuur zal hedenavond het Maria-Paviljoen te Amsterdam mogen verlaten om thuis verder te worden ver pleegd. De minister zal nog eenigen tijd rust moeten houden. CONTINGENTEERING VAN CEMENT. Naar ons ter oore komt, hebben er in den laatsten tijd onderhandelingen plaats gehad tusschen de groepen van Neder- landsche, Duitsche en Belgische belang hebbenden bij de cementindustrie. De Nederlandsche groep wenschte een regeling te treffen, waarbij een zekere stabiliteit op de binnenlandsche markt werd verzekerd en er voor gewaakt werd dat de Nederlandsche industrie door het buitenland verdrongen zou worden. Deze onderhandelingen hebben niet tot het gewenschte resultaat geleid. In verband hiermede is de Regeering er toe overgegaan den invoer van cement van alle soorten te contingenteeren. Dit Koninklijk Besluit zal hedenavond in de Staatscourant worden gepubliceerd. De invoer van cement zal slechts zijn toegelaten tot een gewicht van 50 pet. van het gemiddelde gewicht der ingevoer de hoeveelheden in 1931 en 1932. De be palingen zullen voor één jaar van kracht zijn en te rekenen van 1 April af, gelden. Voorts zal de Staatscourant van he denavond een Koninklijk Besluit bevatten waarbij de invoer van gegoten, geëmail leerde badkuipen en closetreservoirs wordt gecontingenteerd voor cjen tijd van 8 maanden (1 April30 November) op 50 pet. van het gewicht der in 1932 ingevoer de hoeveelheid. DE HEIDEBRAND TE SOMEREN. Omtrent den heidebrand bij Someren vernemen wij nog nader, dat hedennacht omstreeks drie uur de brand gebluscht was. Naar schatting zijn ongeveer 300400 H.A. heide en 10 H.A. vliegdennen afgebrand. Ook de heide en dennen rondom de water plas Beuven onder de gemeente Lierop, zijn een prooi der vlammen geworden, zoo dat een groot stuk natuurschoon is ver woest. Met groote inspanning is het gelukt de naburige bosschen te behouden. Hoeveel de schade bedraagt is nog niet bekend. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. TROTZKY'S OPONTHOUD IN FRANKRIJK. Chautemps gaf indertijd verblijfs vergunning. PARIJS, 16 April. (V. D.). De ontdek king der autoriteiten, dat Trotzky sedert December 1933 in een scherp bewaakte vil la te Barbizon in het bosch van Fontaine- bleau woont, heeft in Frankrijk veel opzien Trotzky bezat sedert December 1933 een verblijfvergunning van het Fransche Mi nisterie van Binnenlandsche Zaken voor het Departement Seine et Marne, zoodat hij het recht had zijn intrek in het in dit departement gelegen Barbizon te nemen. De Fransche pers heeft zich de vraag gesteld, welke Fransche minister van Bin nenlandsche Zaken Trotzky deze verblijfs vergunning heeft toegestaan. In December 1933 was Chautemps minister van Bin nenlandsche Zaken. Chautempss geeft toe, de vergunning te hebben uitgereikt en ver klaart in de „Matin", dat Trotzky om ge zondheidsredenen verblijfsvergunning in midden-Frankrijk heeft gevraagd, aange zien het klimaat op Corscia niet geschikt voor hem was. Deze vergunning is hem op eigen risico gegeven, wat geenszins buiten gewoon is. Trotzky's verdrag heeft tot nog toe geen aanleiding tot bezwaren gegeven. Ook valt vermoedelijk niet te vreezen, dat Trotzky na zijn moeilijkheden met Sovjet-Rusland de orde in Frankrijk zou willen verstoren. Twee groote rechtsche bladen, de „Echo de Paris" en de „Matin", eischen Trotzky's uitzetting uit Frankrijk. Eerstgenoemd blad wil zelfs niet dat Trotzky verblijfsvergun ning voor Corsica krijgt, terwijl de „Ma tin" er op wijst, dat zelfs Franschen, die iets op hun kerfstok hebben, dikwijls het verblijf in het nabij Parijs gelegen depar tement wordt ontzegd. Na de ontdekking van Trotzky's verblijf duiken onmiddellijk allerlei geruchten op, over geheimzinnige dingen, die zich in de villa te Barbizon zouden afspelen. Volgens de „Figaro" zou de villa tal van mysteries hebben en zouden arbeiders, die er eenige reparatiewerkzaamheden hadden verricht, er zijn opgesloten. Ook heeft het blad ontdekt, dat het stroomverbruik in de villa abnormaal hoog zou zijn, en dat er 's avonds na tien uur slechts een enkele electrische lamp brandt, zoodat het blad tot de conclusie komt, dat er waarschijnlijk een electrische motor loopt, waarmee misschien wel een drukpers wordt bediend. PORTUGEESCHE TRAWLER GEKAPSEISD. Tien leden der bemanning verdronken. LISSABON, 16 April (V. D.). Buiten de haven van Leixoes nabij Oporto is een stoomtrawler tengevolge van een reus achtige golf gekapseisd. Slechts twee le den der bemanning konden gered worden. De overige tien verdronken. SPOORWEGONGEVAL IN OBER HESSEN. FRANKFURT a. M., 16 April (V. D.) Gisterenavond te 18.20 uur ontspoorde tusschen de stations Nidda en Schotten van den naar Nidda rijdenden trein de locomotief en den daarachter gekoppelden goederenwagen. De locomotief kwam te recht op den iets lager dan de spoorbaan gelegen straatweg en sleepte den goede renwagen mee. Waarschijnlijk is de ont sporing veroorzaakt doordat kwaadwilli gen steen en op de rails hebben gelegd. TRAGISCH EINDE VAN EEN FILMSTER Karl Dane pleegt zelfmoord. HOLLYWOOD, 16 April (V. D.) De be kende Deensche filmster Karl Dane, heeft gisteren te Hollywood met een revolver kogel een einde aan zijn leven gemaakt. Karl Dane vervulde in de periode van de zwijgende film in verschillende Ame- rikaansche films hoofdrollen, en was ge ruimen tijd verbonden aan de Metro Goldwyn, waar hij vooral bekendheid verwierf door zijn rol van „de Lange" in „De Groote Parade". De geluidsfilm kon hem echter niet meer gebruiken en door werkloosheid tot wanhoop gebracht, heeft de 48-jarige acteur onder tragische om standigheden gisterenavond door zelfmoord een oplossing gezocht. Dane is in 1886 te Kopenhagen gebo ren, waar zijn vader theater-eigenaar was. Toen hij later naar de Vereenigde Staten emigreerde, werd hij spoedig in de film industrie te werk gesteld. ONLUSTEN OP HET EILAND RHODES. ATHENE, 16 April (V. D.). De Atheen- sche ochtendbladen melden, dat het op het eiland Rhodes in het dorp Salachin tot botsingen tusschen Grieksche bewoners en Italiaansche politie is gekomen, waar bij vijf dooden zouden zijn gevallen en 25 personen zouden zijn gewond. Ook watervliegtuigen zouden aan de actie om de orde te herstellen, hebben deelgenomen en eenige bommen op Sala chin hebben geworpen. Oorzaak van de onlusten zou de beinvloeding van de ver kiezing van het gemeentebestuur door de Italianen zijn geweest. Ook op de andere Dodecanesos-eilanden heerscht groote op winding en de Italiaansche autoriteiten heb ben een strenge censuur afgekondigd. De Atheensche pers protesteert tegen het optreden tegen de bewoners van Sa lachin, doch van Italiaansche zijde is nog geen bevestiging verkregen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: P. Vijlbrief jm. 26 j. en J. Bavelaar jd. 21 j. W. G. Bousie jm. 22 j. en J. E. Mulder jd. 26 j. M. J. Moywman wedr. 47 j. en M. Ouwerkerk jd. 48 j. H. Piket jm. 24- j. en A. v. d. Weijden jd. 20 j. J. de Ru jm. 26 j. en J. E. Arentsen jd. 28 j. S. Koster jm. 20 j. en J. M. Rijsbergen jd. 19 j. T. A. Stadt jm. 30 j. en W. Ouwerkerk jd. 26 j. R. C. v. Weeren jm. 30 j. en J. v. Loef jd. 28 j. H. v. Zonneveld jm. 26 j. en J. J. Lourense jd. 26 j. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 16 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarkena. 609 vette koeien, waarvan de urijzen waren: le kwaliteit 5660, 2e kwal. 5054, 3e kwal 4048 cent per kg. slachtgewicht; mindere soorten 3438 cent per kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalf koeien f 160220 per stuk, 178 vette kalveren le kwal. 5458, 2e kwal. 4652 en 3e kwal. 3642 cent per kg. le vend gewicht; 142 nuchtere kalveren f 3 6 per stuk, 64 schapen f 1620 per stuk, 741 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 3243 cent, zware 4142 cent en vette 4041 cent per kg. slachtgewicht enkele boven noteering, 8 paarden f 65100 per stuk. Overzicht: Runderen ruime aan voer handel stug door hooge vraagprijzen, afbrokkelende prijzen vette kalveren voor den Maandag groote aanvoer, handel slee- pend en prijzen lager. Varkens behoorlijke aanvoer,, handel lui met iets zakkende prij zen. ROTTERDAM, 16 April. Vee. Aanvoer: 1882 totaal. 660 vette ruideren, 254 vette kalveren, 221 schapen en lammerei, 773 varkens, 7 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 5458, 4542 en 3842 cent, vette ossen 5256, 4448 en 36J40 ct., vette kalveren 90100, 7080 en 5565 cent, varkens (lev. gew.) 3436, 3032 en 2628 cent, schapen 45, 40 en 35 cent, lam meren 47 en 42 cent. Prijzen per stuk: schapen f 221610, lammeren f 1913 10. Overzicht: vette koeien en ossen aan voer minder, handel lui, prijzen iets lager, tot 2 cent boven noteering; vette kalveren iets ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen lager tot 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren iets mnder, handel lui, prij zen lager, varkens aanvoer korter, handel williger, prijzen als vorige week. Enkele partijen schapen voor België. Ver8trekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 16 April 1934 L. K. Heden II Industrie: Alg. Kunstz. Unie '79/s 451/2/8/4 Berkels Patent 181/4 18 Ccdvé Delft c. v. A 658/4 553/4 Küchenm. Acc. IV, l*/8 Ned. Ford 1561/4 158 Philips Gem. Bez. 2893/4 240l/2/3/4 Uni Lever 768/4 763/4/177 Petroleum: Kon. Olie 1601/8 159 V, Perlak 1027/g 103 Rubber: A'dam Rubber 1051/2 1041/2 Deli Bat. Rubber 487/8 487/8 Vico 585/8 581/4 Serbadjadi 341/2 34 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 41 4U/8 Oude Boot 7 774 Mijnbouw: 78/s 7»/8 Boeton Alg. Explor. Mij. 1311/4 1311/4 Suiker: 1753/4/6 H.V. A'dam 1753/4 Vorstenlanden 22 22 Java Cultuur 90 89 N.I.S.U. 73 7U/2 Tabak: Deli Mfj. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelfing Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public, bontin en taJ Oil Gen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PL North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabaeh Tidew. Ass. Oil United St. Steel 127i/4 1485/4 1291/s 253/, 27% IC3/» 1 26% _1'A 12% •»Vl6 17%, 13% 4% 6'/s 55% 11% SK/u 2is/l» l'/l 31% 126% 26%,/% 12ö/i6 4%, 13% 4%, 6%. 78 2«/„ 7%, 31% WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.30 Londen 7.61 U2 New Yock 1.473/4 Parijs 9 75 Brussel 34.521/2 Zwitserland 47.85 Milaan 12.60 Madrid 20 25 Oslo 38.20 Kopenhagen 34 02 Stockholm 39.20 Weenen Praag 6.15 Boedapeat

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1