BEAURAING 20^[ APRIL 1934 ZATERDAG 14 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 2-DAAGSCHE REIS vanaf LEIDEN naar BEAURAING, onder leiding van den Heer AGHINA. Vervoer, logie's en maaltijden inbegrepen fl. 15.—. Aanmelding tot Donderdag 19 April Bureau Leidsche Courant. SMT Vertrek 7.3D van de PAPENGRACHT 32 "95 KERKNIEUWS BEGRAFENIS PASTOOR J. W. J. THOMPSON. In de parochie Nibbixwoud heeft onder groote deelneming van de parochianen de uitvaart en begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den zeereerw. heer Pastoor J. W. J. Thompson. Donderdagavond hebben velen de Metten tejgewoond. Agens was de zeereerw. heer C. M. Jonckbloedt, deken van Wognum met assistentie van den zeereerw. heer J. Schoenmaker, kapelaan te Den Haag, bei den afkomstig uit de parochie Nibbixwoud. In het priesterkoor hadden verschillende eerw. heeren geestelijken plaats genomen. Gistermorgen om half tien begonnen de Lauden, waarbij deken Jonckbloedt geas sisteerd werd door de zeereerw. heer J. J. M. Janssen Schmidt pastoor van de pa rochie Lamibertschaag-De Weere en J. J. van Santé van Onderdijk. De plechtige H. Mis van Requiem, door deken Jonckbloedt met dezelfde assistentie opgedragen en waarbij ceremoniarius was de weleerw. pater Aurelius S.S.C.C., werd behalve door familieleden en vrienden, bij gewoond door verschillende zeereerw. hee ren pastoors uit het dekenaat, o.a. pastoor N. J. Bakker van Medemblik, P. Th. Ver- wer van Zwaagdijk, L. C. v. d. Nouweland van Zuidermeer, J. H. Bitter van Hoog woud en J. W. Brouwers van Spanbroek, pater Germ an us S.S.C.C. uit Ginneken, pa ter Sixtus Fortuin O.F.M. uit Nieuwe Nie- dorp, kapelaan N. Buurman uit Spierdijk en kapelaan P. van Vliet uit Wervershoef. Verder waren aanwezig de burgemeester van Nibbixwoud, de heer J. Wiering, dr. Wesemael uit Wognum en anderen. De zeereerw. heer M. A. Thompson, em. reotor te Voorschoten was door ongesteld heid verhinderd de begrafenis van zijn heer- broer bij te wonen. Het zangkoor zong de tweestemmige Re quiemmis van Reinierse. Na de H. Mis hield Deken Jonckbloedt een korte lijkrede naar aanleiding van den tekst uit het boek Job: „Deze mensch was eenvoudig en oprecht en hij vereerde God en week af van het kwaad", waarin de ge wijde redenaar er vooral op wees, dat de overledene een eenvoudig mensch was, zeer gehecht aan stiptheid en orde. Hij heeft bijna 45 jaren van zijn priesterschap ongeveer geheel in het dekenaat Wognum doorgebracht. Hij was een voorbeeld van vroomheid voor zijn parochie. Daarna werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen. De beaardingsplechtig- heden werden verricht door Deken Jonck bloedt, wederom met assistentie van pas toor Janssen Schmidt en pastoor van Santé. „Msb." RECHTZAKEN EEN „GROOTE ONBEKENDE" TE HUIZEN, DIE TIENDUIZEND GULDEN WILDE HEBBEN Een vreemdsoortige en tamelijk zeldza me geschiedenis, welks opzet aan een de tectiveroman van mindere qualiteiten her innert, heeft zich in October van het vo rige jaar te Huizen (N.-H.) afgespeeld. Een inwoner van Huizen, L. van As, kreeg op 23 October een geheimzinnigen brief. „Ik bied u hier een schrijven aan, dat u niet erg zal bevallen. Ik vraag wat geld ter leen, maar ik kom het geld niet halen. Meng niemand in de zaak, noch uw fami lie, noch uw dochter, anders zal het u slecht gaan. Het geld moet in een blikken trommel worden gedaan en die trommel moet onder een heg in de Keuchenius- Etraat worden verborgen. Doet u 't nLt, dan dreigt u den dood. Als u twee dagen later 10.000 in 't trommeltje doet, is 't ook goed. U krijgt ze binnen het jaar terug, dus het is geen afpersing, maar een leening". Dit is slechts een uittrekseluit het lan ge, in blokleters geschreven epistel. De brief was onderteekend met een roman tisch bedenksel „de gróóte onbekende". De „groote onbekende" had echter méér gedaan. Weer bezorgde de Huizer dorps postbode een brief binnen de rustige ge meente. Ditmaal kreeg de behanger en stoffeerder P. K. te Huizen een dergelijk epistel. Het was, evenals het eerste, gepost te Bussum en geschreven in blokletters. In dit schrijven werd K. door den groo- ten onbekende tot expediteur van het geld benoemd. Hij moest den trommel opha len uit het gat in de heg. „Weigert ge, dan kan het uw dood zijn". Als belooning werd hem het niet onaardige bedrag van 1000 toegezegd. Later zou K. dan een bericht krijgen, wat er met trommeltje er geld verder moest gebeuren. Duidelijk was aangegeven, waar hij den buit kon halem K. stelde zich met L. v. As in verbinding en vertelde welk een „mysterieuse" brief hij had gekregen. Ook van As vertelde van zijn ervaringen op dit gebied. Later kwam van As en zijn dochter aan K. vertellen, dat ze besloten hadden een verzegeld, doch leeg trommeltje op de be wuste plaats neer te leggen. K. ging met dit plan accoord. Op Woensdag 25 October te elf uur werd het trommeltje neergelegd Van As had er een waarschuwend schrij ven in gedaan voor den dreigbrief schrijver Ook K. deed wat van hem verlangd was door den Groote Onbekende en haalde het leege trommeltje op... Twee dagen daarna kwam K. wéér op dagen en deed een verhaal tegen Van As, dat niet geschikt was om hem gerust te stellen. K. vertelde, dat hy bedreigd was met een revolver door een „langen man", die bij de achterdeur van K.'s woning stond Kort daarop kwam er bij Van As wéér een geheimzinnig epistel binnen: „U hebt uw plicht niet gedaan zelfde tijd 10.000. Laatste brief. D. G. O. (de groote onbekende). Politie op de hoogte gesteld. Van As ging er niet verder op in, maar ook met dit dreigement ging hij weer naar de politie. Ook de geschiedenis van het leege trommeltje was aan de politie be kend. Deze stelde een uitvoerig onderzoek in en... arresteerde den behanger K., die er van verdacht werd den dreigbrief aan Van As te hebben geschreven en óók den brief aan zichzelf. K. bleef gedurende het vooronderzoek hardnekkig ontkennen. Vrijdag had de man zich voor de Am- sterdamsche rechtbank te verantwoorden wegens poging tot afpersing. Ook ter zit ting ontkende hij iets met het schrijven te maken te hebben. De schriftkundige dr. J. Schrijver, die een onderzoek in deze merkwaardige zaak had ingesteld, was tot de conclusie geko men, dat beide brieven door één persoon waren geschreven en wel door den behan ger K. Verdachte zeide, niet te begrijpen, hoe iemand zooiets durfde te zeggen. L. van As, als getuige gehoord, ver klaarde, dat hij geen oogenblik bang was gemaakt door de dreigbrieven. „Ik ben 71 jaar geworden en ik ben nog nooit being geweest", zegt deze onverschrokken Hui zenaar. De officier van justitie, mr. D. Reilingh, wees er op, dat verd. verschillende psy chische afwijkingen vertoont, zooals het psychiatrisch onderzoek uitwijst. Door dit onderzoek is de preventieve hechtenis lang geweest (vijf en een halve maand). Spr. requireert daarom een gevangenis straf van zes maanden met aftrek van voorarrest. Bij de uitspraak zal verd. dus, als het vonnis conform den eisch luidt, in vrijheid kunnen worden gesteld. De verdediger, mr. Th. Eskens, pleitte op juridische gronden ontslag van rechts vervolging en vroeg om onmiddellijke in vrijheidstelling. De officier verzette zich niet tegen de opheffing van de preventieve hechtenis. De rechtbank stelde den man onmiddel lijk in vrijheid. Vonnis 27 April. UIT DE OMGEVING LISSE. Hallo! met wie? Hallo? Hallo? Ja, met.Spreek ik met één der bestuursle den van de Bond v. Groote gezinnen? Jawel met v. d. Linden. Wees zoo goed en reserveer voor mij 3 plaatsen voor de a.s uitvoering. Wij hebben de vorige opvoeringen van „De Gerechtig heid Gods" zoo hooren roemen, dat wij niet langer aarzelen, om dit stuk te gaan zien. We sympathiseeren ook tevens met het goede doel van dezen Bond, welke een richting aangeeft, en als het moet redding brengt in talrijke huisgezinnen, welke ge troffen zijn door den ernst der tijden. Dus het komt in orde? Zoo kwamen de opdrachten binnen en toch doen wij een oproep namens het be stuur, dat hoopt, dat deze avond een suc ces zal worden. Er zijn nog kaarten voor diverse rangen aan de bekende adressen te bekomen. Verhuring grond. Bur gem. en wet houders stellen den Raad dezer gemeente voor om aan den heer L. Oldenhage, wo nende te Haarlemmermeer, voor den tijd van 5 jaren, gerekend als te zijn ingegaan met Kerstmis 1933, onderhands te verhu ren een gedeelte grond ter grootte van on geveer 1000 M.2 tegen een jaarlijksche huurprijs van 50. Aanvulling bouwverordening. Burge meester en wethouders stellen den Raad dezer gemeente voor te besluiten tot een wijziging van bouw- en woningverorde ning der gemeente Lisse. Deze wijziging behelst in hoofdzaak het verplichtend stel len van de aansluiting aan de waterleiding. Iedere eigenaar van éen geheel of gedeel telijk tot woning ingericht of als zoodanig in gebruik zijnd perceel, dat gelegen is binnen een afstand van 40 meter van de as van den weg, waarin een aan de gemeen te-waterleiding toebehoorende buis aan wezig is, zal worden verplicht dat perceel aan de waterleiding aan te sluiten, over eenkomstig de bepalingen der gemeente lijke verordening, regelen de voorwaar den voor de levering van water door het Gemeente-waterleidingbedrijf aan parti culieren en bedrijven. Ontheffing van deze bepaling is moge lijk als een voldoende hoeveelheid in hoe danigheid met goed leidingwater gelijk te stellen drinkwater voor de bewoners be schikbaar is. De strafbepalingen zijn gesteld overeen komstig de Woningwet en de gemeentewet resp. gestraft met ten hoogste 2 maanden hechtenis of 300 gulden en ten hoogste 6 dagen hechtenis of ƒ25. Gastoestellen in huur gegeven. Bur gemeester en Wethouders stellen den Raad dezer gemeente voor te besluiten tot in trekking van zijn besluit van den 30sten October 1929 en opnieuw vast te stellen de voorwaarden, waarop door het gasbe drijf der gemeente Lisse gastoestellen in huur worden verstrekt. Tarief A: De huur wordt aangegaan voor den tijd van 24 maanden of korter naar keuze van den huurder. Als huurprijs vastgestelde verkoop- of winkelprijs, ver- vastgestedle verkoop- of winkelprijs, ver hoogd met 1/4 pet. hiervan voor elke maand, die de huurovereenkomst duurt. Bovendien moeten de kosten van aanslui ting en bijlevering van materialen by plaatsing direct worden voldaan, benevens 25 pet. van den genoemden huurprijs. Tarief B. Uitsluitend aan muntgasver- bruikers kunnen in blijvenden huur wor den verstrekt een: eenpits zwart cofoor 3 cent per maand; eenpits rond of vier kant gemailleerd comfoor met kleinstel- brander 9 cent per maand; tweepits ge ëmailleerd comfoor met kleinstelbranders 18 cent per maand; geëmailleerde onderpla ten voor een- en tweepits comforen resp. 2 en 3 cent per maand. Een en ander geschied onder de alge- meene bepalingen, welke bij deze verhu ring gebruikelijk zijn. Onbewoonbaarverklaring woning. Burgemeester en wethouders dezer ge meente stellen den Raad voor de besluiten om de woning, gelegen aan den Stations weg, plaatselijk gemerkt No. 14, in eigen dom toebehoorende aan den heer T. Op dam, onbewoonbaar te verklaren en te ge lasten, dat genoemde woning binnen 6 maanden moet zijn ontruimd, te rekenen van den dag, waarop de tijd tot voorzie ning is verstreken of het besluit tot onbe woonbaarverklaring is gehandhaafd. Naar aanleiding van een ingekomen klacht is een onderzoek naar den toestand dezer woning ingesteld. Uit het uitgebracht rapport bleek, dat de bewoonbare opper vlakte slechts 13.50 M.2 bedroeg, dat de westelijke buitenmuur geheel vochtig was, dat, wegens het ontbreken van bergruimte een bedstede in de woonkamer als brand- stoffenbewaarplaats werd gebezigd, enz. en dat deze woning door het aanbrengen van verbeteringen niet in bewoonbaren staat is te brengen. Aan de hand van deze gegevens komt het B. en W. in het belang van de volks gezondheid, wenschelijk voor deze woning onbewoonbaar te verklaren. NOORDWIJK. Pluimveevoederfilm. Gisteravond werd in 't Hof van Holland voor leden en genoodigden van de Pluimvee- en Konij- nenfokvereeniging een film gedraaid: „De boer, de kip en al wat daar om draait". De heer Smits van de Koudijsfabrieken trad bij de filmvertooning als explicateur op en deed dat op een zeer aangename wijze. De heer Smits sprak enkele woorden van wel kom tot de aanwezigen, die in een flink getal gekomen waren. De voorzitter van de afd. Noord wijk, de heer D. Bedijn, sprak hierna een welkomstwoordje en hoopte deze avond nog eenige nieuwe leden te mogen nateeren. De film die nu draaide bestond uit vier acten en een teekenfilmp je. 't Was interessant wat er op de film te zien was, en het blijkt, uit hetgeen op een goed pluimveebedrijf wordt gedaan, dat zelfs het kippenhouden nog een vak apart is. Althans het „ioonend" houden van kip pen! Lucht en licht moet er in de hokken zijn, zonder tocht. Daarna werd een reisje gemaakt naar de frabrieken waar het B. K. Pluimveevoe der wordt gefabriceerd en dan denkt men bij zichzelf: hoe kunnen er op de wereld kippen genoeg zijn, die al dat voer kun nen opeten. Scheepsladingen vol. Een ge weldig bedrijf dat evenals de kippenhou der ij te Barneveld steeds gratis te bezichti gen is. De eieremarkt te Barneveld, dat is ook de moeite waard met groote gebou wen waar millioenen eieren worden ver handeld. De pluimveehouders hebben van het leerrijke genoten en er veel van opge stoken. Aan het einde dankte de heer Smits voor de betoonde belangstelling, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. OUDEWETERING. Kiesvereeniging. Gisteravond verga derde de R. K. Kiesvereeniging onder lei ding van den voorzitter, den heer G. H. Rot teveel ten huize van den heer H. P. Klein. De opkomst der leden was zeer matig. Nog geen 20 waren er aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met den Ohr. groet en richtte een welkomst woord tot de aanwezigen. Spr. heette bij zonder welkom den zeereerw. heer Pastoor Aarts en besprak de twee op den voorgrond tredende stroomingen van den tegenwoor- digen tijd: het fascisme en het communis me. Voorts wijdde hij eenige woorden aan de nagedachtenis van Hare Majesteit Ko ningin-Moeder. Hierna las de heer Jos Penning de Vries de notulen van de vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. L. Zoet, bleek, dat er een batig saldo aanwezig was van 56.De reke ning en bescheiden werden nagezien door de heeren L. Beuk en P. C. Vesseur en in orde bevonden. Den peniniingmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Het volgende punt van de agenda trok de belangstelling van de vergadering we gens de belangrijkheid van de door den secretaris in zijn jaarverslag besproken zaken. Aan het verslag ontleenen we het volgende: Na de jaarlijks terugkeerende mededee- lingen inzake den toestand der kiesvereeni ging bespreekt de heer De Vries de gehou den Kam er-verkiezingen in 1933 en wijst er op, dat ei in de gemeente Alkemade uit stekend is gestemd. Zoo ergens, dan is hier de nooit volprezen eenheid bewaard en dat moet ons alles zijn. Het verslag vervolgt dan als volgt: „Eenheid moet er zijn in den lande, een heid moet er vooral zijn in de Katholieke Staatspartij, eenheid is tevens onmisbaar in onze eigen gemeente. Een is onze gemeente Alketmade met de zes dorpen, waaruit de gemeente bestaat, zooals tot uiting kwam in 1933 bij het zoo plotseling overlijden van onzen beminden Burgemeester Vosters. Een was de gemeen te bij den intocht van onzen jongen, emi- nenten Burgemeester Peek. Een is onze ge meente steeds in alles, in droefheid en vreugde, in financieele voor- en tegen spoed. Alleen dan als het aankomt op ge meente-politiek, dan is die eenheid niet te vinden en moeten wij de zoozeer veraf schuwde „Dorpspolitiek" aanschouwen. Niet om iemand in de gemeente te kwet sen of om oude koeien uit de sloot te halen schrijf ik deze regels in mijn verslag. Neen maar wetende, dat dit verslag ook buiten onze eigen parochie zal worden voorgele zen, gevoel ik mij als burger der gemeente Alkemade, gedrongen, even de aandacht op deze belangrijke kwestie te vestigen. Wij naderen wederom de verkiezingen van de leden voor den gemeenteraad. Zal die ver kiezing wederom die onverkwikkelijke strijd te zien geven van den vorigen keer? Zullen de inwoners der verschillende dor pen weer moeten kampen om een afge vaardigde hunner plaats een zetel in den Raad te bezorgen? Kan bij de eerstvolgende verkiezingen niet worden bereikt, dat één gemeente stemt in plaats van zes dorpen? Inwoners van Roelofarendsveen, zoozeer in zielental uitstekende boven de andere dorpen, blijkt het in deze jaren vol finan cieele ellende, niet overduidelijk, dat de andere dorpen met hun inwoners en hun af gevaardigden in Gemeenteraad, Burgerlijk Armbestuur, Crisis-Comité e.a. instellingen, blijkt het U niet overduidelijk, dat zij allen zich met U en Uwe no oden, één gemeente voelen en dat zij U niet beschouwen als een dorp tusschen de andere dorpen in? Wijzende op dit saamhorigheidsgevoel, dat zioh in deze kommervolle tijden open baart onder de inwoners van Alkemade, wil ik thans de kiezers van Roelofarends veen verzoeken met de aanstaande verkie zingen blijk van waardeering te geven voor de gulle medewerking der afgevaar digden der andere dorpen, door medewer king te schenken bij de verdeeling der ze tels voor den Gemeenteraad. Met die zeer gewaardeerde medewerking kan ieder dorp de zetel(s) behouden, die zij thans bezitten en waarop zij zoozeer prijs stellen". Na voorlezing van dit verslag werd over gegaan tot bestuursverkiezing en werden de beide aftredende leden n.l. de heeren J. J. de Jong en J. L. Zoet met bijna alge- meene stemmen herkozen. Zij namen hun ne herbenoeming aan. Hierna hield de zeereerw. heer Pastoor een objectieve bespreking over de meest op den voorgrond tredende stroomingen van den tegenwoordigen tijd n.L het Com munisme en het Fascisme, waarvan hij met name het laatste uitvoerig behandelde. Aan het einde van zijn heldere uiteen zetting zeide spr. het vertrouwen te heb ben, dat we bij een volgende Kamerverkie zing er voor zouden worden gespaard, dat er wederom meer dan vijftig verschillende partijen den strijd zouden aanbinden. Spr. wekte allen op, trouw te blijven aan de R. K. Staatspartij, opdat die machtig door haar heohte eenheid een rol van groote be- teekenis zou kunnen vervullen. De voorzitter dankte Pastoor voor de ge houden uiteenzettingen en stelde hierna de rondvraag aan de orde. Pastoor Aarts vraagt of het niet moge lijk is de bekende brochure „Hou-zee of Hou-vast", uitgegeven door de Katholieke Staatspartij, gratis onder de leden te ver spreiden. De voorzitter deed de toezegging dat aan dezen wensoh gevolg zal worden gegeven. De heer P. C. Vesseur vestigt er de aan dacht op, dat de kuilen in het trottoir, wel ke reeds in de vorige jaarvergadering ter sprake zijn gebracht, nog steeds niet ver dwenen zijn. De voorzitter antwoordt, dat hij deze aan gelegenheid reeds het vorig jaar in den Raad ter sprake heeft gebracht, doch dat er aan zijn verzoek blijkbaar geen voldoende aandacht is geschonken. Hierna sluiting met den Chr. groet. WARMOND. Inbraak. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan dat in een schuitenhuis staande nabij de „Padox" alhier is inge broken en de inbrekers op een danige manier hebben huis gehouden. Door hen zijn groote vernielingen aangebracht en is niets ontzien. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vertrokken: C. I. Louries naar Ha- zerswoude. W. de Lee naar Heemstede. H. Bekkopp naar Amsterdam. P. H. Verdel naar Alkemade. W. Ouburg naar 's-Gravenhage. A. M. C. van Kerk hoff naar Sassenheim. W. A. van Nieuw- kerk naar Leiden. Gevestigd: M. C. A. Stiphoven van 's-Gravenhage. M. C. v. d. Zwet van Lisse. S. Th. Paternotte van Amster dam. D. J. Dijkema van Leiden. L. van Berkel van Oegstgeest. J. Dorrepaal van Oegstgeest. F. Franken van 's-Graven hage. HILLEGOM. Nederlandsch fabrikaat. Gistermiddag en -avond trad in Hotel Flora op de heer Born, Dir. van het Nederlandsch Fabrika- tenhuis tot fiet uitspreken eener propagan- da-rede, getiteld „Hoe bevorder ik de Ne- derlandsche Welvaart?" Beide keeren was er flinke belangstelling, vanzelfsprekend in hoofdzaak dames. Langs de zijwanden van de groote zaal en op het podium zagen wij heel wat ver koopsartikelen. Met heel veel genoegen hebben wij geluisterd naar het betoog, dat we hier niet behoeven weer te geven, daar de heer Born een tournée maakt door het geheele land. Wat er zou kunnen worden bereikt, in dien we volledig de voorkeur gaven aan Nederlandsch fabrikaat opzichtens onze welvaart, het verschaffen van arbeid aan duizenden werkloozen, dat alles is aan de hand van onaanvechtbare cijfers belicht. De traditioneele gratis-verloting als ge volg van kleine bestellingen, verhoogde de gezellige sfeer, die de heer Born èn door z'n voordracht èn door de note comique weet te scheppen. KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Woensdag a.s. des avonds te half 8 in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Vaststellen van de notulen van 22 en 23 Nov. 1.1. Mede- deeling van ingekomen stukken. Benoe ming leden van de commissies v. Toezicht op de bewaarscholen. Voorstel tot verkoop van diverse perceelen grond. Voorstel tot verhuring van de woning Waaigat 4. Voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing van vergunningsrecht. Voorstel tot wijziging van de legesverordening. Voorstel tot aankoop van duingrond ten Zuiden van het Zeehospitium. Voorstel tot plaatsing van een urinoir bij de Oude kerk te Katwijk aan Zee. Voorstel tot verlenging huurcontract van het kampeerterrein. Voor stel tot het verleenen van medewerking in gevolge art. 72 L. O.-Wet 1920 t.a.v. de ver- eeniging voor Geref. Schoolonderwijs te Katwijk a. d. Rijn. Voorstel wijziging ge- meentebegrooting 1933 en 1934. Voorstel tot inbrengen van een huis en erf in het grondbedrijf, Voorstel tot wijziging van de voorwaarden welke bij openbare landver huring worden gesteld. Praeadvies op het verzoek van A. Pronk om vermindering van landhuur. Praeadvies op het verzoek van de Katwijksche Besturenbond om het toekennen van toeslagen op de loonen. Voorstel tot oprichten van een arbeidsbeurs en benoeming van een commissie van toe zicht. Voorstel tot wijziging van de veror dening op de Zeebaden en het strand. Rond vraag. KATWIJK AAN DE NRUN. Brand. In een schelft van bloemibol- lendek, staande op het land van den bloembollenkweeker F. J. P. langs den Achterkerkweg was brand uitgebroken. Op gewone wijze bleek dit niet meer te blusschen zoodat de hulp der brandweer werd ingeroepen, die spoedig verscheen en het blusschingswerk met een slang op de waterleiding begon. Men was toen vry spoedig den brand meester en hierdoor was ook het gevaar voor de naast den schelft staande woning van J. H. geweken. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zooals te verwachten was, is de prijs der diverse soorten bloe men met het zonnige weer steeds dalende gebleven. Dit geldt voornamelijk voor Narcissen, die in buitengewoon groote kwanturns van den kouden grond werden aangevoerd, doch daardoor daalden op een peil, waar èn verkoopers èn koopers er niet veel aan zullen hebben. De gewone soorten gingen voor f 0.50f 1.10 per 1000, extra kwaliteiten van f 1.102.per 1000. Ook met de tulpen was het niet veel ge daan. Het zijn thans bijna geheel tulpen uit de warenhuizen en koude kassen die worden aangevoerd. De gewone variëteiten brengen f 0.080.17 per bos op. Enkele ex tra soorten als b.v. Rijzende Zon en Red Admiraal kunnen nog van f 0.250.30 ha len. SASSENHEIM. B. V. L. De plaatselijke afdeeling van den B.V.L. houdt Woensdag 18 April een propaganda-byeenkomst in „Het Bruine Paard". Het programma, wat dien avond zal worden afgewerkt, bevat verschillende sprekers, van wie we vermelden: de eere voorzitter, de heer J. P. Gouverneur, Bur gemeester, de plaatselijke voorzitter dr. P. Ie Grand, Generaal-Majoor H. Zeeman. Namens de plaatselijke geestelijkheid zul len spreken Kap. J. I. J. M. Veldhuyse, Ds. W. G. Krijkamp, Ds. P. D. Kuiper, Ook zullen er dien avond brevetten worden uit gereikt voor scherpschutters door Res.- Majoor J. P. Boots. Hét plaatselijk muziek gezelschap „Crescendo" verleent zijn wel willende medewerking. TER-AAR. Paard en wagen te water. Gistermid dag reed de heer v. L. met een driewielde kar, waarvoor gespannen waren twee paar den, den dam op bij de Wed. C., doch dit lukte niet erg, daar hij onverwachts er naast reed en terecht kwam in de dijksloot. Met behulp van eenige stoere krachten konden de paarden op het droge gebracht worden. De voerman kwam er zonder letsel af. De schade is aanzienlijk, vooral wat betreft de kar en het tuig van de paarden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9