ZATERDAG 14 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejufrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden; Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwij gerlaan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. Vereeniging der Eeuwigdurende Aanbidding van het Allerheiligst Sacrament en van het Liefdewerk voor Arme Kerken en Missiën. In een herdenkingsschryven, dat de Zeereerw. P. Hyacinth Hermans in de „Maasbode" van 24 en 25 Maart 1.1. gaf, ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van bovenstaande vereeniging, lezen wy aan het slot: „Vijf en zeventig jaar bestaat thans het Liefdewerk voor arme kerken in Holland, nog altijd bij den zetel en het centrum aan de Eendrachtstraat te Rotterdam in den lande 26 afdeelingen aangesloten. De laatste kwart eeuw zijn elders vele missienaaikringen en soortgelijke afzon derlijke parochieel® vereeniging en opge richt, die een zelfde schoone doel na stro ven als het Liefdewerk voor arme kerken. Maar nog altijd is en blijft de Aartsbroe derschap van de Eeuwigdurende Aanbid ding en van het Liefdewerk voor arme kerken, zoo als die door de nu zalige Anna de Meeüs werd gesticht, bij Breve van Paus Leo XIII van 30 Juli 1895 de Prima Pri- maria wat beteek ent de eerste van al en de eerstgerechtigde, waarbij het voorrecht werd verleend, dat geen andere vereeni ging ooit haar naam mag voeren, noch haar statuten mag overnemen, en ook nooit haar aflaten kan deelachtig worden, tenzij zulk een vereeniging zich met de aartsbroe derschap verbindt. Prima Prim aria Is de Vereeniging van Eeuwigdurende Aanbidding en van het Liefdewerk voor Arme Kerken tot op den huidigen dag. Door recht van geboorte, door recht van verdiensten, niet minder". Daar wij hier in Leiden reeds meer dan 60 jaar een afdeeling van dit Liefdewerk bezitten geven wij hieronder het jaarver slag over 1933. Moge het zijn nut hebbe! Afdeeling Leiden. Nu, met het begin van het nieuwe Jaar wederom de tijd is aangebroken voor het opmaken van het jaarverslag, en wij dan eens terug blikken op dat afgeloopen jaar, kunnen wij niet anders, dan met groote erkentelijkheid en voldoening op het jaar 1933 terug zien. Het was ons gegeven, weer zooveel als het in ons vermogen was bij te dragen ter opluistering en versiering van vele arme en nieuw op te richten kerken, Missiesta ties en Kapellen. Vooral in de heidensche landen werkt dat zoo goed een net versierd altaar te zien, om de godsvrucht dier vol ken op te wekken en te bevestigen. En waar dit een van de voornaamste doelein den onzer Vereeniging is, mag dit ons voor zeker tot dankbaarheid en vreugde stem men. Dankbaar, vooreerst aan den goeden God, Die ons met Zijn onmisbaren zegen bijstond, om weer veel ter Zijner eer tot stand te brengen; een dankbaarheid, die wij niet beter kunnen toonen, dan door met Gods hulp onvermoeid en ijverig voort te werken ter opluistering van Zijn Heilig Altaarsacrament. Veel werd er in dit afgeloopen jaar af gewerkt, zoowel door de ijverige werksters op de naaizaal als door diegenen, die thuis onvermoeid bezig waren. Ieder is er maar steeds op uit, om zooveel in haar vermogen is, te helpen tot het vervaardigen van al die verschillende parementen en daarom past het ons wel hier een hartelijk dank woord te brengen aan al onze ijverige da mes werkende leden. Natuurlijk mogen wij niet vergeten ook onze dames ijveraarsters te danken, want him aandeel in het mede werken voor den bloei onzer Vereeniging is heusch niet het minste! Evenals overal speelt ook bij ons het geld een groote rol: wij zouden zonder geld niet veel beginnen al hadden wij ook nog zooveel ijverige da mes werksters! Daarom aan deze dames, die lang niet te prettigste taak hebben, een hartelijk woord van dank gebracht. De jaarlijksche tentoonstelling werd ge houden 5, 6, 7 November 1.L en trok ieders bewondering, wel een bewijs, dat er hard gewerkt was in één jaar tijds. De smaak vol gerangschikte paramenten onder pal men en wat passende bloemen gaf het ge heel een keurig aanzien. Vier onzer arme nieuwopgerichte ker ken in ons Bisdom en vijf kapellen werden door ons van het noodige voor altaar en sacristie voorzien. Ook zonden wij nog aan drie missie-staties datgene, wat ons met zooveel aandrang was verzocht. De harte lijke en tevreden dankbrieven, die we mochten ontvangen gaven ons een aanmoe diging om met vernieuwden ijver een nieuw werkensjaar in te gaan. In het afgeloopen jaar werd in ons be stuur als presidente gekozen mej. Aug. Schmier, voordien reeds jarenlang vice- oresidente van onze Afdeeling. En daar deze laatste functie zeer moeilijk te ver vangen is, deze is het knippen van para menten en linnen gewaden en het toezicht op het naaien, vervult mej. Schmier voor- loopig beide functies. Moge zy nog jaren- 1 lang werken tot bloei van onze Afdeeling! Mejuffrouw Agnes Filbry werd als raads lid in ons bestuur opgenomen, ook haar wenschen wij toe lange en vruchtbaar- werkende jaren in ons midden. Wij mochten dit jaar niet met een batig saldo sluiten, wat zeer te betreuren Is, ge zien het vele nuttige en schoone wat onze Afdeeling werkt. Maar onze hoop is ge steld op onze reeds genoemde ijveraarsters, die met vernieuwde ijver de leemte in ons ledental zullen aanvullen. Laten wij dit verslag eindigen met de bede, dat God ons werk moge zegenen, onze vereeniging moge bloeien en zich steeds meer en meer uitbreiden tot verheer lijking van Jezus in Zijn H. Sacrament. Het Bestuur. Missie-naal-vereenlging „St. Franciscus Xaverius". Het achtjarig bestaan de Vereeniging wordt Zondagmorgen herdacht met een H. Mis en algemeene H. Communie in het R. K. Weeshuis op de St. Jacobsgracht oma 9 uur. Dit voor de werkende leden. Maar óók voor de niet-leden (dus dames en heeren) wordt er 's avonds een prachtige Missieavond gegeven. Dr. B. Zuure, Witte Pater, komt vertel len van zijn ondervindingen „in 't hartje van Afrika". Wie zaïl nog meer en beter van de missie kunnen vertellen dan de Missionaris zelf, die zooveel jaren midden tusschen zijn zwartjes was. Hij kamt U vertellen van hun taal, him gebruiken. Hij zal aan ons menschen van de moderne maatschappij laten zien, hoe zij met hun nog primitieve middelen tot keurige resultaten kunnen komen. Dat Alles zal U worden duidelijk gemaakt door zijn vurige Missionaris-taal en boven dien door lichtbeelden. Hij zal U zelfs iets van negermuziek laten hooren: enkele eenvoudige neger songs zal hij U voorzingen. Nog enkele toegangsbewijzen zijn aan de zaal te krijgen k 0.10. Dit kleine bedrag kan geen bezwaar zijn. En ad degenen, die een toegangsbewijs gekocht hebben, laten ze er vooral ook g e- b r u i k van maken, 't Gaat hier niet alleen om 't dubbeltje, neen, Perè Zuure moet zien, dat ook hier in Leiden missie-vrienden en vriendinnen wonen. De zaal moet vol zijn. Dus nogmaals: wie nog geen bewijs van toegang hebben kunnen er nog een krijgen, en die reeds voorzien zijn koanen allen, dan zal de kleine zaal van de Stads-Gehoorzaal om 8.15 uur gevuld zijn en allen zullen een heerlijken Missieavond hebben. Het Bestuur. COMMUNIE-KINDEREN. Zoetjes gebogen dan, twee en twee, Schreden de bruidjes naar d' altaartrêe. Wijl van hun hoofdeke in plooien gleed Sneeuw-witte sluier op sneeuw-wit kleed. Als naar die rein-roode mondjes klein Teer-witte Hosties gerezen zijn: Zoo blanke blaadjes uit bloesemboomen Neder gesneeuwd over rozen komen. Dan zijn zij stillachend opgestaan En zyn z(j zacht nijgend heengegaan. Ach! hunne handjes nauwer gevouwen Wilden U warm in hun hartje houën. Ze boden U geschenken zoet, Van reinheid, liefde en stil betrouwen, Wijl ééne bede ons harten hief: „Dat Gij een offer, U zóó lief O Jesus! eeuwig woudt behouën!" Uit De Bruidjes van P. Hilarion Thans O.F.M. Velen van ons hebben hun eerste H. Communie nog als „bruidje" gedaan, 't Is waar, lang en veel werd er onderling over de as. mooie communie-jurk gesproken, de dag van de eerste H. Communie werd mede door die uiterlijke blankheid en om al zijn uitzonderlijkheid diep in het ge heugen geprent. Nu de kinderen jonger en op eenvoudiger wijze hun eerste H. Communie doen, dreigt voor hen het ge vaar, dat deze dag ln hun herinnering meer een gewone dag gaat worden, wat heel jammer zou zijn. De volgende week, vol trekt zich weer het wonder van Christus' oneindige Leifde in al zijn volheid in tal loos jonge kinderzielen, die dan weer voor 't eerst 't Mooiste en Grootste ontvangen, wat door niets meer in hun leven kan over troffen worden. De moeders moeten in de dagen, die aan de groote dag voorafgaan en ook door de wijze, waarop die dag in huis gevierd wordt, medewerken aan de ont vangst van Christus in 't hart van hun kind. Zij zullen 't niet beter kunnen doen dan door hun persoonlijk offer van „reinheid, liefde en stil betrouwen". DE BOEDDHA'S ONDER DE BLOEIENDE TULPENBOOMEN. Weet u wel, dat 't museum Rapenburg 67 heel beroemd is om de prachtige Boeddha-beelden, die in den tuin zyn op gesteld. 't Is een mooie oude tuin van 't IMTERPAROCHIEELE WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. (52) De inderdaad zorgelijke toestand der ar beiders noopte Leo Xin om een fel pro test te doen hooren tegen die regeeringen, die zich bleven verzetten tegen het recht van organiseeren. De meeste regeerders waren volslagen aanhangers van heft libe ralisme en vanzelfsprekend de vinnigste tegenstrevers der arbeidersorganisaties. Daar kwam bij, dat voor andere volksgroe pen het recht van organiseeren wel erkend werd en daardoor rechtsbescherming geno ten. Er heerschte, aldus Pius XI, een schreeuwend onrecht. Het recht tot aaneensluiten is ni. een natuurlijk recht; het ligt in de natuur van den mensch, dat hij zich bij anderen (lotgenooten) aansluit. Ten tijde nu van het verschijnen van R. N. had de ar'beiden de klasse daaraan groote behoefte. Maar., zelfs katholieken zagen met wantrouwen naar dat samen optrekken der arbeiders en menig oudere zal zich nog wel herinneren, hoe in die eerste jaren de naam „revolu- tionnair" vaak ten onrechte is gebruikt. Bij het streven naar en het strijden voor betere toestanden wordt trouwens nog te veel met den naam „rood" gesold, terwijl van de andere zijde (die der werknemers) vaak zonder réden den naam „rosé" ge bezigd wordt. Terloops hebben wij er al eens op gewe zen, dat daarmede de klove vergroot wordt, iets waar niemand mee gebaat is. Katho lieke werknemers en werkgevers dienen te bedenken, dat veler oogen op ons zijn ge richt en dat veler harten zich afvragen, wat of w ij van maatschappelij ken opbouw terecht brengen. Niet in het juichen om „Rerum Novarum" ligt ons apostolaat, maar alleen in de toepassing van deze Encycliek. De klare visie van Paus Pi/us is dan ook vol lof voor R. N. Loondend is het om rus tig te overdenken het oordeel van onzen huidigen Paus, Die schrijft: irAl deze zegenrijke uitwerkingen van de Encycliek van Leo XIII, die Wij Eerbied waardige Broeders en geliefde Zonen, slechts vluchtig hebben kunnen vermelden, zijn zóó talrijk en zóó groot, dat daaruit duidelijk blijkt, dat door dat onsterfelijke document niet slechts een schoone utopie .werd gegeven van een maatschappelijke Rapenburg met groote boom en, grenzende aan de Hortus. De beelden stellen Boeddha in verschillende gebedshouding voor, daar achter staan de groote tulpenboomen, die nu in volle bloei staan. De wijze, waarop ze opgesteld zijn, is buitengewoon mooi. Men krijgt den indruk, dat een volk, waar uit zulk een religieuse kunst ontstaan is, op een hoog kultureel peil moet staan. W\j, Katholieken, kennen ook de contemplatie, en wij leeren bij de beschouwing van deze kunst beseffen, dat wy niet door groote actie maar via de contemplatieve weg na der bij zulk een volk komen te staan en hen dan hun contemplatie, in 't bovenna tuurlijke verheven, kunnen terug geven. De entree in het Museum van Oudheden bedraagt 10 ct., behalve 's Maandags, dan ls het 25 ct.; ook verder is het museum best een bezoek waard. NED. KATHOLIEKENDAG TE DEN BOSCH. 23 en 24 Juni zullen in den Bosch de Katholiekedagen gehouden worden. Het onderwerp „Oorsprong, bevoegdheid en uitoefening van het Gezag", zal in dezen roerigen tijd zeker veler belangstelling heb ben. We sporen dan ook alle Vrouwenbondle den aan deze dagen mede te maken, waar door men, behalve een duidelijke kijk op allerlei vragen die ons bezighouden, tevens een kykje zal kunnen werpen op de om streken van den Bosch, die beroemd zijn om hun schoonheid. Opgave voor deelname in te zenden aan mej. C. van Deene, Breestraat voor 24 April a.s. COMMUNIE- EN KINDERPLAATJES. 't Is een verheugend feit, dat er tegen woordig zulke aardige communie- en kin derplaatjes te krijgen zijn, die werkelijk artistiek van kleur en uitvoering zijn, o.a. die van Jeanne Hebbelinck en die, uitgege ven door de Priory Schootenhof. Zeker weet ik, dat deze bij Huibers, Haarlem merstraat 123 te verkrijgen zijn. „Saladine". De Unilever houdt op 24 April a.s. voor de leden van den Vrouwenbond, een de monstratie over „Saladine". Wie reeds een demonstratie van de Uni lever meemaakte, weet hoe leerrijk deze zyn, hoe onderhoudend er verteld wordt en hoe, na afloop niemand spyt heeft de beslommeringen van de huishouding eens een paar uur te hebben laten rusten. Wat „saladine" ieder uwer persoonlijk te vertellen heeft, kunt u 24 April te 2 uur in de foyer van „den Burcht" hooren. samenhang, maar veeleer, dat Onze Voor ganger uit het Evangelie, dus uit de altijd levende en levenwekkende bron, de leer stellingen geput heeft, waardoor die verder felijke strijd, dan toch sterk gematigd kan worden. En dat een deel van het goede zaad, veertig jaar geleden zoo rijkelijk gezaaid, in goede aarde is gevallen, dat getuigen de heerlijke vruchten, die de Kerk van Chris tus en het beele menschdom, door Gods genade, daaruit tot hun heil geoogst heb ben. En zonder overdrijving kan men zeg gen, dat de Encycliek van Leo XIII door een langdurige praktijk bewezen heeft, de Magna Cartha te zijn, waarop heel de chris- telijk-sociaie actie moet zijn gegrondvest. Wie echter dit Pauselijk schrijven en de herdenking er van minachten, die lasteren, wat zij niet kennen, of zij begrijpen niets van hetgeen zij slechts gebrekkig kennen, ofwel, als zij het begrijpen, geven zij dui delijk blijk van onrechtvaardigheid en on dank". Zie hier in duidelijke woorden weerge geven wat R. N. is en beteekent. AliLe com mentaar, van welke zijde ook, is overbodig. Hier toch spreekt Hij, Die vanuit de hei lige stad de wereld overziet, Die voeling heeft met vorsten en onderdanen en Die één wensch heeft: devredevanChris- tus in Christus rijk. S. M. DON BOSCO. (Vervolg). Het altijd pastoortje spelen zou de jon gens al gauw gaan vervelen. En daarom zorgde hij voor afwisseling. Hij maakte met zijn vrienden gymnastische oefeningen en hield kleine wedrennen, probeerde wie 't verst met een steen kon gooien enz. Van 1824 tot 1825 onderrichtte kapelaan Lucyna van Kapriglio wiens huishoudster de tante van Bosco was, Giovanni in het lezen en schrijven. Deze waardige priester wekte den kleine tevens op tot versterving en de navolging der Heiligen. De jongens trok Giovanni onweerstaan baar tot zich. Ze kozen hem als scheids rechter en luisterde met aandacht naar zijn vertellingen en toespraken. Het was in dien tijd dat hij een karaktertrek vertoonde, die zijn moeder wel eens onrustig maakte. Gio vanni was ni. zeer driftig en opvliegend. Als de jongen anderen hoorde vloeken of onpassende taal spreken, sloeg hij er op in. Hij kende dan geen zachtzinnigheid en geen zelfbeheersching. Zijn moeder wees hem daar op en strafte hem voor zijn on- beheerschtheid. Eens verscheen hem in een droom Jesus Christus en liet hem een droomgezicht, dat een groote schaar jongens voorstelde. Eeni- gen lachten, anderen vloekten, weer ande ren speelden. Giovanni bewerkte de vloe kers met zijn vuisten. Toen verscheen hem in dien droom Jesus Christus en zeide: „Stel u aan hun spits. Niet met slaan en stompen, maar met zachtmoedigheid en liefde zult ge hun genegenheid winnen. Begin orrmid- delijk te onderrichten over de boosheid der zonde en de waarde der deugd. Ik geef U Maria als leermeesteres. Onder haar lei ding wordt ge verstandig". En de knaap zag de hemelkoningin. De jongens zag hij niet meer, wel een sahare van honden, wolven enz. „Zie die moet ge bewerken!" sprak de Heer. En Gio vanni zag de wilde dieren herschapen in even zoovele lammeren. Die droom maakte een diepen indruk op den knaap. Hij begreep de beteekenis er van. Hij begreep hoe Christus hem geopen baard had niet met geweld maar met liefde de zonden te bestrijden en hij besloot van dien dag af met alle kracht zijn drift te beheerschen. Die strijd was niet gemakke lijk, maar hij gebruikte al zijn wilskracht en zegevierde sohitterend. Hij, die driftkop, werd een voorbeeld van geduld en ver draagzaamheid. Toen Giovanni op zekeren dag van een naburig dorp, waar missiepreeken gehou den werden, huiswaarts keerde, ontmoette hij Don Calosso, den nieuwen kapelaan van Hurialdo. Deze knoopte met den opgewek- ten knaap een gesprek aan. (Wordt vervolgd). VOOR ONS DISTRICT. Woensdag 18 April vergadering der pre sidenten en vice-presidenten en leden der Raden van Bestuur te Amsterdam. Op de 1.1. Maandag gehouden vergade ring van 't districts praesidiaat is met alge meene stemmen besloten tot aanschaffen van een standaardvlag voor ons district, welke wij van de zomer in de te voeren aoties beslist noodig hebben. Er werd be sloten, dat iedere vereeniging daarvoor 1.25 bijdraagt. De presidenten welke aan wezig waren hebben terstond die bijdrage gegeven. Mag ik de andere vereenigingen, welke niet aanwezig waren, beleefd verzoeken dit bedrag te storten op onze giro 176553. Spoedige betaling spaart ons porto's uit. Nogmaals herinneren wij de vereenigin gen van ons district aan den Verloofdcur sus welke gehouden wordt Zondag as. te 4 uur in ons gebouw op het Rapenburg. Voor onze plaatselijke Vereeniging. Langs dezen weg herinneren wij onze Verloofde Gezellen aan de bijeenkomst op Zondag 15 April te 4 uur, welke speciaal voor hen met hun meisjes wordt gehouden. Laten allen present zyn. GEZELLEN DIT MOET GIJ EENS LEZEN. Waar blijven de Zangers. Allereerst zou ik dit willen vragen aain de leden van de Liedertafel die in de laat ste weken niet of onregelmatig op de repe titie zijn geweest. Kijk eens, allereerst komen de leden ge regeld en trouw op de repetitie. Maar ook zou ik dit willen vragen aan de niet-leden. Is er niemand, ook niet on der de jongeren, die lid wil worden van een onzer mooiste onderafldeedimgen? Er moeten zeker noodzakelijk verschil- ■W/XX?ÏA^1-. QOct Bij Apoth.enDrogisten lende leden komen, anders dan deze onder - afdeeling niet blijven bestaan; Gezellen dat mag niet hoor! Wij vertrouwen daarom allereerst op de leden van de Liedertafel en ten tweede verwachten wij eiken Woensdag een flink aantal nieuwe leden. Er zijn er toch nog wel die interesse heb ben voor onze mooie onder af deeling en contribueele bezwaren kunnen er toch niet zijn want 't is in Leiden de goedkoopste zangafdeeling. Zijn er dan nog andere be zwaren? Wat? Kun je niet zingen? Geen stem? Juist voor U is de Liedertafel; van dat gebrek zullen wy U wel afhelpen hoor. Komt Gezellen, maakt geen opwerp ingen dat baat U niet en ons niet, maar wordt lid van de Liedertafel. En gij zangers, die zin gen of gezongen hebben. Kunt gij zingen. Zing dan mee. Eiken Woensdag kunnen zich nieuwe lieden opgeven. Wie is de eerste? Allemaal harte lijk welkom. Het Bestuur. NED. KATHOLIEKENDAG TB DEN BOSCH. Op Zondag 24 Juni. Ook de Gezellen zullen deelnemen aan de groote demonstratie op Zondag 24 Juni as. De bedoeling is dat het District Leiden (omvattend 20 afdeelingen) in samenwer king met andere organisaties per extra trein reist. De kosten zullen circa 2.00 zyn, iedere deelnemer zorgt in het bezit te zijn van een „lading" brood. By aankomst in Den Bosch gaan de Ge zellen naar een voor hen bestemd gebouw, waar ze kleeren etc. kunnen achterlaten. Hierna wordt getrokken naar de Bossche Vleesdhihal, waar de Centraal-Praeses ons toespreekt en de stoet wordt opgesteld. Na de optocht wordt dan ons „home" opge zocht en eten we daar. Tijden van vertrek en aankomst worden nader bekend gemaakt. Leirdsahe Gezellen geven zich op bij den Senior; gelegenheid voor sparen is er 's-Zondagsavonds van 9.15 tot 9.45 uur. STUDIE- EN DEBATINGSCLUB. De brochures „Het Schild" en „Leering en Leiding" zijn te bekomen in de biblio theek op de bekende uren, uitslui tend voor club-leden. De volgende bepalingen gelden daarvoor: 1. De lectuur mag 14 dagen gehouden worden; wie het een of ander tijdschrift langer in bezit houdt wordt aangeschreven en is verplicht een boete te betalen van 10 cent voor iedere aanschrijving. 2. De leden zelf moeten deze lectuur halen en terugbezorgen. 3. De dienstdoende bibliothecaris heeft het recht, in overleg met het clubbestuur, een lezer om bepaalde redenen te schrap pen. Eenieder houde zich aan deze bepalingen. Donderdag 19 April bijeenkomst vain de studieclub. Allen zijn present. Onderwerp „Mijn aquarium" door Juriaan Vreeburg. KOLPINGS WANDELCLUB LEIDEN. K.W.CX. As. Zondag 15 April, wordt de marsch, uitgeschreven door de Vereeniging „De Trekvogels", gehouden. Willen zij die zich daarvoor hebben opgegeven zorgen, dat ze op tijd aanwezig zijn; tijd en plaats is jul lie bekend. Nogmaals wil ik er op wijzen, dat er door ons geen medailles of kruisen gedragen worden. Een goed sportman laat alle ijdelheid achterwege. Willen zij, die nog iets te vereffenen heb ben met het bestuur, dit zoo spoedig moge lijk doen? KERKNIEUWS GOUDEN KLOOSTERJUBILEA. In het Moederhuis van de Fraters te Tilburg. Gisteren vierden in het Moederhuis van de Fraters te Tilburg de eerw. fraters M. Salesius (van Zamtbeek, Tilburg), M. Ed- mund'us (Horsten, Tilburg) en M. Honora- tus (v. d. Linde, Mill N.Br.) hun gouden kloosterjuibilé. Frater Salesius heeft behal ve te Oss, Den Bosch, Zwolle en Tilburg vooral zijn krachten gewijd aan de opvoe ding en het onderwijs van de jeugd aan de St. Jozefschool, Heuvel, Tilburg. Hij was tevens oprichter van de Ulo-school aldaar en bouwer van het Fraterhuis Bossoheweg. De laatste jaren nog was hij hoofd der school in de Stedekestraat te Tilburg. Frater Edmundus was o.a. werkzaam te Den Bosch en Cuyk a. d. Maas en wijdde zioh daarna vooral aan de opleiding van de kweekeiingen der Fraters te Tilburg, Reu- sel en Goirle. Sinds 1916 vervult hij met bij zondieren tact en groote toewijding de verantwoordelijke functie van novicemees ter in het Moederhuis te Tilburg. Frater Honoratus is de begaafde stille werker. Hij was lange jaren leeraar op Huize Ruweniberg, hoofd der school te Til burg en Vlijmen. Voor twee opeenvolgende perioden was hij lid van het hoofd/bestuur van de Congregatie en wijdde zich nadien met ijver aan de vorming van de Belgische leden der Congregatie.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6