iellp DROMMEN MENSCHEN ZATERDAG 14 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 April 1934, medègedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 773.1 te Janmayen. Laagste barometerst.: 743.1 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 15 April: Meest Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke of Zuid-Westelijke wind Gedeeltelijk bewolkt in het Westen; in het Oosten licht of half bewolkt. Waarschijn lijk weinig of geen regen. Zelfde tempe ratuur. Over de Oostzee bleef de hooge druk stand houden. Intusschen heeft zich de de pressiekern Noord-waarts verplaatst en ligt thans ten Westen van Ierland. De luchtdruk gradient is dientengevolge toegenomen, zoodat het in een lang gerekte strook van Spanje tot Zuid-Noorwegen flink waait uit het Zuiden. Verder is het rustig weer. Voor ons land zijn de regenkansen gering. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 16.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 7.25 uur tot Zondagmorgen 4.34 uur; van Zondagnamid dag 7.27 uur tot Maandagmorgen 4.32 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 15 April voorm. 3.06 uur en nam. 3.20 uur; Maandag 16 April voorm. 3.38 uur en nam. 3.56 uur. dat, men zal behooren tot het gilde der knoeierijen, zal men in den Haag niet na laten een vergunning in te trekken. Een zeer bevredigende oogst van schrif telijke vragen waren het resultaat van dè keurige uiteenzetting; vragen welke op de zelfde vlotte wijze werden beantwoord. De sluiting geschiedde dan ook met een woord van dank voor de lezing van spreker, een woord van dank waarmede de vergadering van harte instemde. Zoo is na eenige jaren arbeid, het zoo noodige contact in Leiden verkregen. Mo gen de veehouders en melkhandelaren er de vruchten van plukken en weten te waardeeren, dat ondanks veel gebreken, veel voor de veehouders met deze wet wordt bereikt. Adres aan den Raad. Aan den Raad dezer gemeente Is het volgend adres verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden, J. de Jong en H. van Donselaar, resp. voorzitter en se cretaris van de Federatie van te Leiden en Omstreken gevestigde Woningbouwver- eenigingen, ten deze domicilie kiezende Marnixstraat 11; dat zij kennis genomen hebben van het ingekomen stuk No. 78, waarin Burgemees ter en Wethouders naar aanleiding van het voorstel van de heeren Wilbrink, Huur man en Manders met het voorstel komen, een groep eengezinswoningen in te las- schen tot een goothoogte maximaal 5 M.; dat hierin tevens wordt voorgesteld, deze groep woningen, zijnde 14 procent, in mindering te brengen van het percentage van de groep eengezinswoningen met een goothoogte van 3.50 M. tot 4.50 M.; dat zij van oordeel zijn, dat dit percen tage dient afgenomen te worden van de groep beneden- en bovenwoningen; dat zij verder ernstige bezwaren heb ben tegen het voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het uitbouwen van de slaapkamers in de kap aan de ach terzijde, door gebruik te maken van een gedeelte plat dak; dat zij verder bezwaar maken tegen de voorgestelde minimum goothoogte van 3.50 M.; weshalve zij uwen Raad ernstig in over weging geven, de genoemde voorstellen van Burgemeester en Wethouders niet aan te nemen, maar Dat zij Uwen Raad dringend verzoeken de voorstellen van de heeren Kooistra en Schüller aan te nemen. Hetwelk doende enz. De K.JJVI.V. „St. Peter Kanis". Zondag 22 April Soiree Dansante in de Foyer der Stadsgehoorzaal. Voor nadere bijzonderheden zie adver tentie in dit nummer. Ten nadeele van R. en ten nadeele van S. is gisteren een schaap op de veemarkt ontvreemd. koopen dagelijks hun E' KARPETTEN, L00PERS, VLOERZEILEN, GORDIJNEN, enz., bij: VAN DER KLUGT ZONEN HAARLEMMERSTRAAT 258 en 289 naaat en RECHT over de kerk bij de Haven. Let vooral op het juiste adres Tel. 2154 Behangerij en StofFeerderij Dus Vakmenschen. 957 DE HEROPBOUW DER ST. PETRUS KERK. Uitvoering „Ruim Baan". Men verzoekt ons opname van het vol gende: De tijd van deze uitvoering begint al weer op te schieten. Nog 'n paar weken, en 't is al weer voorbij. Hoeveel zullen we aan Pastoor Beukers kunnen afdragen? Ja, dat is moeilijk vooruit te zeggen. We zijn wel tevreden, maar eerst moeten al len, die nog steeds geen kaart kochten, zich spoedig hiervan voorzien. Veel soorten hebben we niet meer, nog enkele Baig- noire-plaatsen en verder 2e rang en een flink aantal Loge. Dus u kimt nog terecht. En we schreven reeds eerder, 't zal 'n aan gename avond worden. Eerst komt „de Poppenbruiloft". Snoezige operette, waar in u zult zien, hoe de poppen ook al te kampen hebben met het probleem, welke „man" voor de „bruid" het meest geschikt zal zijn. Daarna „de Boschduivels", 'n griezelige titel, maar 'n aardig geheel. U zult de strijd kunnen medemaken tusschen de dwergen en de geesten, de Boschduivels. Aan deze beide operettes werken onge veer 125 kinderen mede. En dat dit alles staat onder de zoo bekwame leiding van onze stadgenoote Irma Timmerman is toch zeker voor velen een waarborg, dat ze iets te zien krijgen, wat ook op muzikaal ge bied hoog staat. Dus daarom nogmaals: haast u. A.s. Vrij dag begint de plaatsbespreking reeds. Tot en met Donderdag zijn er nog kaarten ver krijgbaar bij mej. S. v. Deene, Breestr. 12. na Donderdag by den heer v. Zwicht, Br eestraat. VERKEER OVER DEN LAGEN MORSCHWEG Over bovenstaand onderwerp werd door de Kamer van Koophandel voor Rijnland een schrijven gericht aan het bestuur dezer gemeente. Van het gemeentebestuur werd daarop het navolgend antwoord ontvangen: „Naar aanleiding van het in uw schrij ven d.d. 16 Maart j.l. vervat verzoek, heb ben wij de eer u mede te deelen, dat wij den directeur van Gemeentewerken heb ben opgedragen het gedeelte van den La gen Morschweg vóór den Vondelweg, aan de rechterzijde gezien uit de richting Oegst- geest, te markeeren door witgeverfde be- tonpaaltjes, te plaatsen op onderlingen af stand van 10 a 15 meter". Geveilde perceelen Ten overstaan van den notaris B. H. Stumpel alhier: Huis Heerensteeg 27, in bod 1500, koo- per de heer J. J. G. de Cler voor 1750, Huis met tuin Hooge Morschweg 47 niet gegund. Ten overstaan van den notaris A. J. C. van der Heijden alhier: winkelhuis Jan- vossensteeg 22 in bod 1700, kooper de heer H. van Zoelen q.q. voor 1.850; hui zen Waardgracht 45 en 65 zyn niet ge gund. Ten overstaan van den notaris H. M. Markusse alhier; heerenhuis Hooge woerd 87 ,in bod 9700, koopers de heeren J. 't Hart en D. Aanen voor 9700; huis Hee renstraat 70, in bod 3200, kooper de heer H. E. F. Bik voor ƒ3200; huis Waardgracht 87 in bod 1250, kooper de heer H. Boeh- mer q.q. voor 1250. De villa met garage etc. Warmonder- weg en het Heerenhuis Rijnsburger weg 145 zyn niet gegund. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 4667. David le Feber, Leiden, Utrechtsche Veer 27. Handel in electro-medische apparaten en apparaten voor radium-therapie. De winkel is opge heven. Uitgeoef. bedr. thans: electro-me dische techniek. 1390. J. Bayer, Leiden, Rapenburg 91, Poelier. Uittr. E.: J. Bayer, Leiden, d.d. 1 Jun. 1933. N. E.: L. Bayer, Leiden. In de gisteravond gehouden maandelyk- sche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde alhier heeft dr. G. I. Geers een referaat gehouden over „De Psychoanalyse, toegepast op de cul tuurgeschiedenis". Gistermiddag heeft de 35-jarige P. C. in de Nic. Beetsstraat bij het verplaatsen van een ketel kokend water den inhoud over handen en voetein gekregen. Met j brandwonden werd zij door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. NAT. BOND „HET MOBILISATIEKRUIS" In de feestelijk met vlaggen en wimpels versierde Gehoorzaal werd gisteravond een propaganda-byeenkomst gehouden van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis". De belangstelling was groot. De voorzitter van de pas- opgerichte afd. Leiden, de heer Ten Cate Brouwer, ver welkomde allen namens den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis", waarna een minuut van doodsche stilte volgde, ter herdenking van het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder. In zyn openingswoord zette de heer Ten Cate Brouwer duidelijk uiteen hoe men er toe gekomen is bijna twintig jaar na het uitbreken van den oorlog om ook in Leiden een afdeeling van „Het Mobilisatie kruis" op te richten. De bond stelt zich ten doel de verster king van de liefde tot het Vaderland, ver levendiging van gezonden nationaliteitszin, de eenheid en saamhoorigheid van alle Ne derlanders en niet in 't minst: steun aan noodlijdende kameraden. Thans kan de Bond ook te Leiden zyn beginselen propageeren en zich vierkant plaatsen tegenover hen, die de liefde en de trouw aan ons Vorstenhuis trachten te ondermijnen. Spr. herinnerde aan de moeilijke dagen van de mobilisatie, onder de goede leiding van Cort van der Linden en Generaal Snijders en de revolutie-po ging, welke in 1918 door de Socialisten werd ondernomen. Na de mislukking van deze poging liet men de revolutionaire machten wroeten en ondermijnen, met ten slotte tot gevolg het gebeurde op de „Ze ven Provinciën". De Bond heeft geen oorlogszuchtige ten- denzen, maar wij willen Holland houen, vry en ongeschonden. Van vreugde was spr. vervuld voor de zen dag in Leiden. De afdeeling moge be antwoorden aan haar doel: de liefde voor het Vorstenhuis en het Vaderland te verle vendigen. Met een „Leve de Koningin" waar mee de vergadering geestdriftig instemde besloot de heer Ten Cate Brouwer zyn langdurig toegejuichte rede. Het „Wilhelmus" werd plechtig gezon gen, waarna mej. G. Versteeg, op de piano begeleid door mej. N. Bik, de herinnering aan onze lieve Koningin-Moeder wakker riep met het bekende lied van Am. Spoel: „Van een Koningsvrouwe". Met dit lied en met een daarop volgend gezang op de zee, hadden de beide dames een welverdiend succes. Een paar weemoedige Krontjong-melo dietjes kwamen het schoone Insulinde op het programma vertegenwoordigen. Van Indië naar de Veluwe was een fik- sche sprong, maar onder het genoeglijk in leidend verhaal van Jan van Riemsdijk wa ren wy deze kraohtprestatie spoedig ver geten. Jan van Riemsdijk kwam met een amusant programma van moppen en lied jes, dat bij het publiek goed insloeg. En daarna was het op z'n Veluwsch: „Schof ten" oftewel pauze. Na de pauze heeft generaal Colette een toespraak gehouden, waarin hij, namens den voorzitter van den Bond, luit.-generaal Gerth van Wijk (die ongesteld was) een groet aan de Leidsche kameraden over bracht. Spr. onderstreepte het karakter van „Het Mobilisatiekruis" als vredesbond. Hij bracht dank aan de gemobiliseerden, die in moeilijken tijd het land tegen invallen beveiligden. Daarna had aan 140 oud-gemobiliseerden de uitreiking van het bronzen mobilisatie kruis plaats. Als bijzonderheid willen wij nog meedee- len, dat aan vier broers tegelijk, de hee ren van Breda uit Sassenheim het Mobili satiekruis werd uitgereikt. Voor deze zeld zaamheid bleef een applaus dan ook niet achterwege. Ds. E. L. Nauta, legerpredikant te Lei den, reikte vervolgens met een geestig speech je de witte mobilisatiekruisen uit, die slechts spaarzaam worden toegekend, aan den heer Breebaart, bestuurslid van 't Chr. Mil. Tehuis, aan ds. H. Thomas en den heer en mevrouw Joosten, huisvader en -moeder van het Chr. Mil. Tehuis. Na deze uitreiking, die nog al veel tijd in beslag nam, traden achtereenvolgens nog op de heer J. C. Burgersdijk, die met zijn goochelen de aanwezigen enkele oogenblik- ken van waar genoegen gaf. Ook mej. Gr. Veersteeg en het Veluwsche gezelschap verhoogden met hun medewerking de feeststemming. Met het zingen van het Wilhelmus en een driewerf hoera op de Koningin werd deze enthousiaste bijeenkomst gesloten. Vermelden wij nog dat een strijkje on der leiding van den heer Plu zich kranig weerde. BEGRAFENIS PROF. GOESTER. Over de begrafenis van 'prof. dr. L. E. Goester kunnen wy nog het volgende me- dedeelen: Namens de leerlingen van prof. Goester voerde de heer Kok het woord, die zeide, dat de overledene meer dan hoogleeraar is geweest, en verder prof. Goester in war me bewoordingen herdacht. Hierna sprak de heer C. G. Baert als oudste vriend; de heer van der Wal, voorzitter van het de partement 's-Gravenhage van de Mij. tot bevordering der Pharmacie, bracht namens dit departement een laatsten afscheidsgroet en herdacht hem als voorzitter van het de partement. Ten slotte sprak nog de heer Den Heyer, apotheker te 's-Gravenhage, als huisvriend. Een zoon van den overle dene dankte voor de belangstelling. Tot de bij de plechtigheid aanwezigen behoorden mr. A. van de Sande Bakhuy- zen, voorzitter, en mr. P. J. Idenburg, se cretaris van het college van curatoren van de Leidsche universiteit, prof. mr. D. van Blom, rector-magnificus, prof. dr. W. v. d. Woude, secr. van den Acad. Senaat, de hoogleeraaren Keesom, Blanksma, Escher, De Haas, Carp, Bosma, Flu, Bungenberg de Jong, Van Wijk, Droeste, Meyers, uit Leiden, prof. Van Os uit Delft, de oud- hoogleeraren André de le Porte, dr. H. H. Maas, directeur van het Acad. Ziekenhuis, mr. P. L. de Gaay Fortman, burgemeester van Dordrecht; dr. F. C. Wieder, bibliothe caris van de universiteitsbibliotheek, prof. dr. P. A. Diepenhorst en dr. J. J. Hofman, redacteur van het Pharm. Weekblad, dr. sie en de besturen der Leidsche studenten- Meulenhof, secr. van de Pharm. Commis- organisaties. GESCHENK AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. De boekerij van wijlen prof. mr. H. B. Greven. De heer en mevrouw Rutgers van der Loeff, geboren Greven, hebben aan de bi bliotheek der Rijksuniversiteit alhier ten geschenke gegeven een groote verzameling boeken, welke het resteerende gedeelte vormt van de boekerij van wijlen hun va der prof. mr. H. B. Greven. Onder deze boeken bevinden zich vele belangrijke wer ken, die verschillende lacunes aanvullen of bestaande collecties uitbreiden of meer volledig maken. R. K. Esperanto Club. Deze week hield bovengenoemde club een feestavond voor haar leden en belangstel lenden in de Aula der R. K. H. B. S.. De opkomst was bevredigend, hoewel deze grooter had moeten zijn, daar de thuisblij vers veel gemist hebben. Er was een zeer uitgebreid programma samengesteld, zooals solozang en gezamenlijke gezang. Er heecrsch te als naar gewoonte een prettige stem ming. In het bijzonder viel in den smaak het toonealstuk in 2 bedrijven, door een 5-tal leden opgevoerd. Een woord van dank aan leider en spelers is hier zeker op zijn plaats, daar zij allen veel studie hadden moeten maken. Namen zullen wij niet noe men, daar er anders zeker vergeten zouden worden, maar een uitzondering moet er ge maakt worden voor den voorzitter der club den heer F. J. v. d. Meijden, die zeker de motor is geweest om alles te bereiken, wat bereikt is. Hiermede willen wij geen der anderen werkers tekort doen, maar hun allen een woord van dank brengen voor het vele werk in deze verricht. Het was alles bijeengenomen een echte Esperanto-avond. Ieder was zeker voldaan toen de voorzitter omstreeks 11 uur dezen mooien avond sloot. Ieder, die belang stelt om iets meer te weten van Esperanto, wende zich tot het secretariaat Vreewijkstraat 27, of tot een der bestuursleden, de Genestetstraat 92, Morschweg 53 of Lage Morschweg 19. BIOSCOPEN. Trianon. Na de actualiteiten van de afgeloopen dagen wordt als eerste hoofdfilm gegeven „De Geveltourist", met de geschiedenis van een glazenwasscher, die van alles doet be halve glazenlappen. Ondanks zijn snugger heid weet hij echter toch 'n opliohtersben- de te ontmaskeren, die op 'n groot bal een kostbare halssnoer voor 'n imitatie-snoer weet te verwisselen. „Parijs Danst" is een filmproduct van René Clair in den echt Fransohen stijl van oude huizen, sloppen, feesten en dansen, waarvoor bij voorkeur de nationale feest dag van 14 Juli wordt gereserveerd. Daar bij speelt zich tevens af de strijd tusschen twee meisjes en ééneil jongen, den chauf feur Jean. Het einde brengt natuurlijk de twee echt -geliefden tot elkaar. Voor vol wassenen. Casino. De film „De zestienjarige voor den rech ter" geeft in de slotscène zóó'n afschuwe lijk realistisch tooneel van zelfmoord, dat we ze beslist moeten afkeuren. Luxor. De groote onverdeelde belangstelling voor „de Jantjes" noodzaakte de directie van het Luxor Theater deze film te prolongeeren. Avond aan avond is de zaal uitverkocht en wie des avonds niet in de' gelegenheid is, komt in de matinee, welke Lederen dag ge geven wordt, deze eerste Hollandsche amu sementsfilm zien. Naar het zioh laat aan zien, blijft het theater de geheele week uit verkocht. Roxy. Wie „Ben-Hur" heeft gezien als stomme film, moet dit filmwerk zeker weer gaan zien in haar nieuwe gedaante als geluids film. De Metro Goldwin Mayer heeft hier prachtig werk geleverd door de verklan king van deze rolprent. De regisseur heeft goed gezien dat het niet doenlijk was, bovendien hoogst smakeloos zou zijn in dit filmwerk met zijn Joden, Arabieren, Romeinen en Egyptenaren evenzoovele talen te brengen, die door den toeschou wer en hoorder toch niet zou worden ver staan. Het verhaal van „Hen-Hur" achten wij genoegzaam bekend. De primeur van het witte doek Ramon Novarxo heeft door zijn spannend spel tot het succes van deze film niet weinig bijgedragen. Ook de muziek heeft aan het geheel een ander beeld ge geven. We noemen slechts de scènes op zee en de wagenrennen. Op zee varen de trotsche galeien voortbewogen door de riemen van de met ketenen gebonden slaven. Op de maat, door den Romeinschen hortator aangegeven, nog verscherpt door stootende muziek bewegen de galeislaven de riemen. Dan komt de zeeslag. Verbluf fende opnamen, waarvan het effect ver sterkt wordt door het krijgsrumoer, het geklots van het water, het kraken en bre ken van planken en neerstorten van bal ken. En vervolgens de wagenrennen. Wie zal het winnen? Adembenemend en tot de hoogste graad opgevoerde spanning hou den ons geboeid. Wij hebben deze film reeds eenige malen uitvoerig beschreven en voor volwassenen goedgekeurd. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter algemeene kennis, dat M. Sie- rat, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekomen van een tap vergunning (ver gunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitsluitend voor gebruik ter plaats van verkoop in het perceel Haar lemmerstraat no. 102, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 April 1934. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zy, ten behoeve van den door de Vereenigiing „Het Leidsche Dierenasyl" in den foyer van de Stadsgehoorzaal alhier, te houden bazar, voor 17, 18, 19 en 20 April a.s. ontheffing hebben verleend van de verbodsbepaling vervat in art. 2 sub. b, van de Winkelslui tingswet 1930, S. 460. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 April 1934. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a de Sinclair Petroleum Company S.A. om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met boven,grond- sche af tap inrichting in en op de Volders gracht, vóór het perceel Voldersgraobt No. 19; b. de N.V. Meelfabriek „De Rijn" v/h Firma Wed. T. Bots om vergunning tot het oprichten van een meelfabriek in het per ceel Utreohtsohe Jaagpad No. 2; c. A. W. v. d. Poel, om vergunning tot het oprich ten van een rookerij en een inrichting voor het bewerken van vleeschwaren in het per ceel Oude Rijn No. 64; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 28 April 1934 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gedegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. A. VAN DE SANDÉ BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 April 1934. AGENDA LEIDEN. Zondag, R. K. Bond van Transportarbei ders „Sint Bonifacius", jaarverga dering, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers, tuinzaal van ,>Den Burcht", 8,30 De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Blanksma, v. Bockel, Nieuwzwaag, Rassers en Veldhuyzen. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3802. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 9 tot en met Zondag .5 April a. s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Feestavond voor de leden van de I R. K. Transportarbeidersbond in de groote zaal en koffiekamer van het Bondsgebouw. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken, van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Dinsdag Bestuursvergadering R. K. Volks bond, 8 uur. Dinsdag Ledenvergadering Vondel 8 uur. Dinsdag. Zitting Bestuur Bouwvakarbei ders 78 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Vrijdag Ledenvergadering Metaalbewer kers 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Bibliotheek 7.30 8.30 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Illen Maandag van de maand 's avonds om half 9, in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30, en van 7.0010.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur Zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren P. van Bergen Henegouwen en J. Vreeburg. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Te 4 uur eerste Verloofdencursus, 8.15 uur Prijsbiljarten prachtige prijzen, 1.30 uur vergadering Commissie Afd. Ge zellen. Beurtrooster: Zondag: A. Remundt en G. Cambier. Maandag: H. Nijhuis en G. Cambier.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2