Effecten koersen VRIJDAG 13 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Jubileum 18341934. In het midden van de maand Mei a.s. zal de Mij. voor Toonkunst te Leiden haar 100-jarig bestaan vieren. Bij deze gelegenheid zal een herinne ringsboekwerk verschijnen, bevattende de geschiedenis van de Mij, gedurende de Eeuw van haar bestaan. Verscheidene por tretten en platen zullen het boek versie ren. De te houden feesten zullen bestaan o.m. uit eene receptie, voorafgegaan door eene muziekuitvoering van leerlingen van de muziekschool; een paar dagen later zullen leeraren en leeraressen der school een con cert geven, terwijl weder enkele dagen la ter een groot jubileum-concert de feesten zullen besluiten. Dit concert zal worden ge geven door Het Concertgebouw Orkest uit Amsterdam. De leden der Mij. éen genoodigden, in schrijvers op het Jubileumfonds, zullen toegang hebben op deze feesten. Wie ge bruik wil maken van deze bijzondere ge legenheid. dat het Concertgebouw Orkest hier in Leiden een concert komt geven, melde zich nog aan bij den heer H. P. H. Würtz, Rapenburg 87, Leiden, voor eene bijdrage aan het jubileumfonds of als lid der Mij. aan den heer G. W. Groen, secre taris, Julianalaan 17 te Oegstgeest. RIJKSWEG SASSENHEIM— AMSTERDAM. Door den Rijkswaterstaat is heden aan besteed de aanleg van den straatweg, weg- vak SassenheimAmsterdam. De laagste inschrijver was de N.V. Wernink's Beton My. te Leiden voor den som van 61.790. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3311. „Den Kouden Hoek". Leiden Oude Vest 235. Verlof zaak. 2311. Naamlooze Vennootschap Manufac- turenhandel en Confectiefabriek v.h. A. Waals, Leiden, Haarlemmerstraat 114 en 136. Overl. Dir.: A. A. Waals, Oegstgeest, d.d. 8 April 1934. 2946. N.V. Hotel Restaurant „De Kaag", Warmond. Uittr. Comm.: W. Couwenberg, Leiden, d.d. 1 Oct. 1932. N. Comm.: J. van Vliet, 's-Gravenhage. 4951. D. Parlevliet. Rijnsburg, Sandtlaan 22. Export van bloemen en planten. Uittr. E.: D. Parlevliet, Katwijk aan Zee, d.d. 1 Dec. 1933. Uittr. Gevolgm.: J. Timmers, Rijnsburg, d.d. 1 Dec. 1933. Speeltuinvereeniging Zuiderkwartier. In de concertzaal „Concordia" heeft gis teravond de Leidsche Speeltuinvereeniging Zuiderkwartier een groote kinder-uitvoe- ring plaats gehad, die uitstekend geslaagd mag heeten. Na het openingswoord van den voorzit ter, den heer Peeman, kwam de zangclub onder leiding van mej. Karola Albrecht voor het voetlicht met enkele goed geko zen zangnummers. Na een tableau van de voetbalclub voer de een dansclubje een Roccoco-menuet uit op muziek van Mozart, onder leiding van den heer Anton de Groot, terwijl de zang club met eenige nummers het eerste ge deelte van het programma besloot. Na de pauze volgde een tableau van de korfbalclub, weer volgde de zangclub en het geheel werd besloten met een uitvoe ring van het tooneelclubjé, dat voor het voetlicht bracht: „Er gaat me 'n licht op", komisch spel in één bedrijf. The Rotocolor Players verleenden dezen avond hun gewaardeerde medewerking. Hedenmorgen te 7 uur, toen de 39-jarige J. M. B. uit Rijpwetering in de Oude Sin gel een koe uit een schuit wilde lossen, werd het dier wild en duwde B. tegen een muur. Op den hoek van de Scheistraat liep het beest den 69-jarigen A. v. V. uit Al phen a. d. Rijn onder den voet. Daarna werd het gegrepen, v. V. liep een ontwrich ten schouder op en werd door den E. II. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Beveiliging verkeer. In antwoord op een desbetreffend voorstel ontvingen de A. N. W. B. en de K. N. A. C. van het Be stuur van den Haarlemmermeerpolder be richt, dat van polderwege zal worden over gegaan tot het plaatsen van een seinplank of wit geverfde paaltjes bij de bocht op de Lisser dwars weg bij de Ytocht ca. 250 meter van de samenkomst van dezen weg met den weg langs de Ringvaart. OEGSTGEEST. Derde lustrum Volksbond. Van Volksbondszijde verzocht men ons mede te deelen, dat Zondag a.s. ter gelegenheid van de viering van het 3e lustrum 's mor gens om 7 uur de H. Mis zal worden op gedragen voor de leden, waarna gemeen schappelijk ontbijt in St. Willibrord. Des avonds om 8 uur feestvergadering. Het be stuur vertrouwt, dat daarbij alle leden met hun dames aanwezig zullen zijn. EEN GELUKKIG MENSCH. De schoone wereld na 27 jaren blindheid. „De boomen, de bloemen, de kleuren, mijn thuis, mijn vrienden het is alles te mooi, om waar te zijn!" Spreken ook wij zoo vol dankbaren jubel over al het schoone dait ons omringt? Waarschijnlijk niet, want wij vinden het alles heel gewoon. Maar de misicus Watson uit New Castle dacht daar anders over. Na 27 jaar van bijna totale blindheid heeft hij dezer dagen het gezicht herkregen. Toen Watson twee jaar oud was, vertroebelde als gevolg van een infectie opgeloopen bij mazelen, de hoornhuid van zijn beide oogen zoozeer, dat hij niets meer zag dan een grijs waas. In deze duisternis leefde hij 27 lange jaren. Enkele weken geleden nu besloot de oogarts Thomas uit Cardiff in de koninklijk Oogkliniek in Londen twee operaties te verrichten, waar bij Watson de heldere hoornvlies van een blinden man en een blinde vrouw in plaats van zijn eigen zieke hoornvlies kreeg. Beide blinden hadden zich bereid verklaard dit offer te brengen, zonder Mr. Watson te ken nen. Al verloren zij met hun eigen helder hoornv:lies ook niets, toch was het 'n zware operatie die zij terwille van een vreemde ondergaan wilden. Mr. Watson's vreugde over het terugkrijgen van zijn ooglicht Wordt alleen getemperd door het feit, dat hij de beide hulpvaardige edelmoedige men- schen niet persoonlijk danken kan, daar men in Engeland dergelijke gevallen, zoo- als b.v. ook bij bloedtransfusies, nooit de namen noemt van de personen die er zich toe leenen. De moeder van den gelukkigen Mr. Watson vertelt: „Ons weerzien na de eerste operatie was 'een dramatische ge beurtenis in beider leven. Wij stortten bei den vreugdtranen,want voor 't eerst kon hij nu zien, hoe zijn ouders, broers en zus ters en tehuis er in werkelijkheid uitzagen. Toen hy voor het eerst de zee zag, liep hij urenlang langs het strand heen en weer, en kon zich maar niet verzadigen aan dit heer- lyke natuurtafereel Deze schoone geschiedenis heeft echter nog een bijzonder „Happy end". Mr. Wat son zal binnen enkele weken met zijn ver pleegster uit het hospitaal in het huwelijk treden. Het eerste vrouwelijk wezen, dat hij na zijn lange blindheid zien kon, heeft een diepen indruk op hem gemaakt en hij wil dezen gelukkigen toestand vereeuwigen. KERKNIEUWS Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week, Maandag, Dinsdag en Woensdag géén audiëntie verleenen. KAAS IN ONS MIDDAGMAAL. Kaas is een goed Nederlandsch product, dat niet duur is; en het lijkt vreemd, maar de Nederlandsche huisvrouw weet over 't algemeen nog veel te weinig mogelijkhe den om dit zeer te waardeeren voedings middel in haar gezin toe te passen. Op de boterham heeft kaas altijd een goede kans, maar dat ook verschillende warme middagmaalgerechten er èn in voe dingswaarde èn in smaak op vooruitgaan, als bij de bereiding kaas wordt gebruikt dat is een opvatting, die nog maar wei nig erkend wordt. Toch zijn wij ervan overtuigd, dat een kennismaking met zulke gerechten de huisvrouw er toe zal brengen, om het ge voel van „vreemdheid" te overwinnen en van de kaas te profiteeren, waar het geldt de voedzaamheid en pittigheid van den maaltijd omhoog te brengen. Om te beginnen, gebruiken we er b.v. de in elk gezin voorkomende droge stukjes kaas voor, die als restjes zoo moeilijk zijn op te maken, omdat ze zich niet meer in fatsoenlijke plakjes laten snijden. We ras pen die of, wat nog gemakkelijker is, we malen ze fijn en we mengen ze door een soep, een saus, een aardappel-, rijst-, macaroni- of groentengerecht. Zelfs verschillende stamppotten, vooral die, waaFin kool, uien of koolraap worden gebruikt, gaan er door toevoeging van wat geraspte kaas in alle opzichten op vooruit. Een paar voorbeelden, die zeker de be reiding waard zijn, vinden we in de vol gende recepten. Aardappelsoep (4 personen). 1 L. water, 1 L. melk, 750 Gr. (1 y pond) aardappelen, ongeveer 10 Gr. zout, 2 preien een paar takjes selderij, een paar wortel tjes (of een stuk winterwortel), 1 eetlepel gehakte peterselie, 10 Gr. (1 ons) geraspte kaas, 4 theelepeltjes Maggi's Aroma, 40 Gr. (2 afgestreken eetlepels) boter. Kook de geschilde aardappelen met de selderij en de gesnipperde prei en wortel gaar in y2 L. van het water (ongeveer y uur); stamp alles samen fijn tot een dunne purée en verdun die met de rest van het water en met de melk. Voeg er het zout bij en breng alles samen opnieuw aan den kook; roer er ten slotte de boter, de Maggi's Aroma en de kaas door met (naar verkie zing) wat peper en zout. Stamppot van Savoy e kool (4 personen). 1 middelmatig groote savoye kool (onge veer iy K.G.), 2 K.G. aardappelen, 200 Gr. (2 ons) geraspte kaas, ongeveer 15 Gr. (iy afgestreken eetlepel) zout, 4 theele peltjes Maggi's Aroma, misschien wat pe per, 60 Gr. (3 afgestreken eetlepels) boter of vet. Maak de kool schoon en snipper ze fijn (op de wijze van roode kool): zet ze op met ongeveer y L. kokend water, breng ze aan de kook en leg er dan de geschilde aard appelen op. Laat alles samen gaar koken (niet langer dan y a uur), stamp het mengsel door elkaar met de boter of het vet, de Maggi's Aroma en de geraspte kaas. Voeg er naar smaak misschien nog wat zout en peper bij. Rijst met kaas en uien (4 personen). 400 Gr. (4 kleine theekopjes of 4 ons) ryst, 15 Gr. (1 y afgestreken eetlepel) zout, y L. melk, 125 Gr. (y pond) kaas, 2 groote uien, 30 Gr. (3 afgestreken eet lepels) bloem, 60 Gr. (3 afgestreken eetle pels) boter, 2 teelepels Maggi's Aroma. Wasch de rijst tot het afdruipende water volkomen helder is, zet ze op met drie maal zooveel water, voeg er het zout bij en laat de korrels op een zacht vuur gaar worden (ongeveer y uur). Snipper intus- schen de schoongemaakte uien en fruit ze in een ijzeren potje met de boter licht bruin; voeg er de melk bij, laat die aan de kook komen, bind de vloeistof met de aan gemengde bloem en roer er de geraspte kaas door. Roer losjes (met een houten lepel) de rijst met de Maggi's Aroma door de saus zonder de rijstkorrels fijn te wrijven; doe het gerecht zoo warm mogelijk op, zoodat de kaas goed gesmolten door de rijst is verdeeld. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Terecht stond de K a t w ij k s c h e land arbeider K. v. d. O., die op 4 Februari j.l. den 18-jarigen leerling-monteur in een kerk in Katwijk een stomp in de maagstreek zou hebben toegediend toen deze voor verd. langs in de bank wilde schuiven. De Officier van Justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijök, vond het een ernstig feit; hij vorderde een boete van 10 subs. 10 dagen hechtenis. Mr. v. d. Boom veroordeelde v. d. O. tot 5.boete subs. 5 dagen hechtenis. LAATSTE BERICHTEN DE KONINKLIJKE FAMILIE. De Koninklijke Familie is hedennamid- dag weder naar het Loo vertrokken, waar de Prins zijn verjaardag zal doorbrengen. DE BEZUINIGING TE AMSTERDAM. Opheffing Tesselschade-ziekenhuis? Pe bezuinigingen die noodig zijn in de gemeente-huishouding worden nog steeds voortgezet. Naar wij thans vernemen wordt overwogen het Tesselschade-ziekenhuis op te heffen. Er hèeft althans een onderzoek plaats of de opheffing van dit ziekenhuis inderdaad een bezuiniging zal zijn en of het mogelijk zal zijn zonder aan de ver pleging van de zieken schade toe te bren gen. CONTINGENTEERINGEN VAN RIJST EN CHILISALPETER. De Staatscourant van hedenavond zal een Koninklijk Besluit bevatten, waarbij de in voer van rijst voor den tijd van drie maan den wordt gecontingenteerd. Deze maatre gelen gelden vanaf 1 Maart tot 31 Mei 1934 De invoer van gepelde en van gebroken of gemalen rijst is gecontingenteerd op 60 pet. van den gemiddelden driemaandelijkschen invoer in 1932. De invoer van rijstvoedermeel is gecon tingenteerd op 100 pet. van den gemiddel den driemaandelijkschen invoer in 1932 en 1933. (Alles gerekend naar de hoeveelheid). De Staatscourant zal voorts een Ko ninklijk Besluit bevatten, waarbij de invoer van Chilisalpeter, zoowel natuurlijke als synthetische (natronsalpeter) wordt gecon tingenteerd. Deze contingenteeringsmaatregelen zijn vastgesteld voor één jaar, te beginnen met 1 April en eindigende 31 Maart 1935. Het percentage van den toegestanen in voer is vastgesteld op 100 pet. van den ge middelden jaarlijkschen invoer in 1932 en 1933 per kg. CRISISBOTERMERK. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend dat, behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 15 tot en met 21 April de prijs van het Crisis-botermerk en de vervoervergunning van buitenlandsche bo ter op f 1.per kg. is vastgesteld. In verband met de invoering van een ta riefcontingent van riet door Duitschland ligt het in het voornemen van den Minis ter van Economische Zaken den export van dit artikel van regeeringswege te regelen. De regeeringscommissaris voor de steun- verleening aan de griend- en rietcultuur, belast met de afgifte van uitvoerconsen- ten, verzoekt belanghebbenden hem nauw keurige gegevens te verstrekken omtrent de hoeveelheden riet, door hen In de jaren 1929 tot en met 1933 naar Duitschland uit gevoerd. Deze gegevens moeten voor elk der genoemde jaren afzonderlijk worden vermeld en zoo mogelijk ook het gewicht. Opgaven worden ingewacht vóór 19 April a.s. aan,het Regeeringsbureau, Hoog straat 141 te Werkendam. AAN NEDERLAND UITGELEVERD. De in Weenen gearresteerde voortvluchti ge bankbediende H. v. d. P. die op Vrijdag 30 December zich een bedrag van ongeveer f 3000 had toegeëigend ten nadeele van de Bossche Middenstandsbank is door de Oos- tenrijksche politie naar Nederland op trans port gesteld. DOODELfJK ONGEVAL. De landbouwer L. Boelens te Loon (Ge meente Assen) is gisteren bij het verrich ten van werkzaamheden van een zolder gevallen. De man was op slag dood. ARBEIDSONGEVAL. Hedenmorgen is zekere C. A., die te Den Bosch bezig was met het lossen van vaten verf uitgegleden, waardoor hij een vat, in houdende 300 L. verf, gedeeltelijk over het lichaam kreeg. Met zeer ernstige inwendige kneuzingen is de man in het ziekenhuis op- I genomen. Men vreest voor zijn leven. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Paulus Jacobus z. v. P. J. Fasel en C. W. de Nobel. Susanna d. v. W. v. d. Pais en E. M. Boon. Izaak z. v. I. Linschooten en E. Delmeer. Wytze z. v. P. Woudwijk en N. v. Kleef Cornells Johannes Antonius z. v. J. v. d. Laan en J. A. Zuijl. Ondertrou wd: H. A. Kienjet jm. 26 j. en E. de Laaf jd. 24 j. J. v. Venetiën jm. 27 j. en H. J. v. d. Steen jd. 25 j. W. A. Fasel jm. 27 j. en J. Korenhof jd. 25 j. A. J. Brusche jm. 24 j. en W. M. God- dij n jd. 23 j. Overleden: S. C. NelckWijnbeek vr. 51 j. A. Kas d. 21 j. W. J. v. Ben ten wedn. 90. J. A. Langeveld wedn. 86 j. FABRIEKSBRAND TE HELMOND. De directeur gearresteerd. Hedennacht te kwart voor één is brand ontstaan in een wollen garenfabriek aan het Binderseinc. te Helmond. In de brand bare voorraad wol en papier breidde zich het vüur snel uit. Van het fabriekje was na korten tijd niets meer te redden. De voorraad en een drietal machines werd door het vuur vernield. Drie in de nabijheid gelegen woningen moesten in allerijl ontruimd worden. Het dak van het huis bewoond door den heer Van Dijk werd door het vuur vernield. Het dak van het huis bewoond door den heer Latour en het balkon van het huis van den heer Daniels hadden reeds vlam gevat toen de brandweer arriveerde. Men slaagde er echter in het vuur te beperken. Verzeke ring dekt de schade. Nader vernemen wij, dat de directeur van het fabriekje, de heer M., in den afgeloopen nacht, op vermoeden van brandstichting, door de politie is gearresteerd. Hedenmor gen bevond de heer M. zich nog in arrest. Gisterenavond ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerderij van den landbouwer Timmermans te Posterholt Het vuur greep zoo snel om zich heen dat aan blusschen niet te denken viel. Van hier uit sloeg het vuur over naar de hofstede van den landbouwer Bergs, welke eveneens in een minimum van tijd in lich terlaaie stond. De hoeve van T. brandde totaal uit: vier koeien, een varken en eenig pluimvee kwamen' in de vlammen om. De geheele inboedel ging verloren. Ook het huis van den heer B. brandde totaal uit. De schade wordt door verzekering ge dekt. TELEGRAMMEN NEW YORK, 13 April. (V.D.). Volgens berichten uit Luma en Bogota zou zoowel de Peruaansche als de Columbiaansche regee ring bezig zijn met een koortsachtige werk zaamheid tot versterking der bewapening. Columbia heeft bij Pasto aan den boven loop van de Amazone troepen geconcen treerd. Te Lima kwam het Peruaansche Kabinet gisteren eenige malen in vergade ring bijeen. SNEEUW TE KOPENHAGEN. KOPENHAGEN, 13 April. (V.D.) In de laatste dagen is de temperatuur in Dene marken sterk gedaald en vanmorgen vroeg heeft het te Kopenhagen gesneeuwd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 April. Vee. Aanvoer: 1426 runderen, 499 kalveren, 962 schapen, 1132 varkens. 589 biggen, 7 paarden, 8 veulens, 9 bokken en geiten. Prijzen: 26 stieren f 60 225, 3550 cent, handel matig; 241 kalf- en melkkoeien f 110240, handel stug; 917 varekoeien f 75150, handel vlug; 227 vet te ossen en koeien f 152250, schpon aan de haak 3060 cent, handel matig; 20 vette kalverei f 3570, schoon aan de haak 6595 cent en 479 nuchtere kalveren f 36, han del matig; 926 vette schapen f 1723.50, handel willig; 36 lammeren, 543 mestvar- kens f 1023, handel zeer traag; 589 big gen f 58.50, 7 paarden f 70200. Kaas. Aangevoerd 43 partijen, 30 par tijen Goudsche en 13 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1718.50, 2e soort f 1516, le soort Leidsche kaas f 1519. Handel voor Goud sche en Leidsche kaas flauw. LEEUWARDEN, 13 April. Vee. Aanvoer: 86 Enterstieren f 65125, 98 Twenterstie- ren f 125240 per stuk, 536 vette koeien f 120185, 3254 cent per kg.; 1844 melk en kalfkoeien f 110420, 415 pinken f 45 85, 65 vette kalveren f 2055, 891 nuch tere kalveren f 2.004.50, 291 vette scha-, pen f 942, 30 weideschapen f 817, 48 lammeren, 279 vette varkens f 3080, 38 magere varkans f 1540 per stuks 2933 cent per kg.; 163 kleine biggen f 5—10 per stuk, 42 bokken en geiten, 26 paarden. To taal aanvoer 4839 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 1819, nagelkaas f 1011, Goudakaas f 517, Edammerkaas f 1636. Aanvoer 12998. Boter. Mijnboter f 1.391.381.37 en veilingboter f 1.381.26 per kg. Aanover 1 derde, 26 zesde en 1 twaalfde vaten. Com missie f 43. DELFT, 12 April. Vee. Aanvoer 3 paar den, 416 runderen, 8 graskalveren, 356 nuch tere kalveren, 330 magere varkens, 933 big gen, 59 schapen of lammeren, 154 weide- lammeren en 3 geiten of bokken. De prijzen waren: paarden f 60-^-180, kalfkoeien f 110— 270, varekoeien f 90175, nuchtere kalveren f 2.509.00, magere varkens f 1228, big gen f 312. schapen met lam f 2535, alles per stuk, runflvleesch 405058 cent per kilogram. Boter. Aanvoer 30 achtste en 5 zes tiende vaten, wegende te zamen 650 kg. Prijs f 1.451.52y per kg. Handel kalm. VEUR, 12 April. Groentenveiling. Krop sla le soort f 3.506.50, 2e soort f 1.50 3.20, stoofsla 37 cent, peen f 18.50, spina zie per 4 kg. 825 cent, andijvie per kg. 18—20 cent, radijs f 13, postelein f 1824 rabarber f 27.50. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 13 April 1934 L.K. Heden II Industrie: Alg. Kunstz. Unie «v> 4«V,/T Berkels Patent so 12 Calvé Delft c. v. A 06 53 Küchenm. Ace. iy, 1 y. Ned. Ford 1551/, 156»/,/6 Philips Gem. Bez. 240s/, 240 Uni Lever 77 76»/,/7 Petroleum: Kon. Olie 1623/, 1041/, 159»/,/7/„ Perlak 1041/, Rubber: A'dam Rubber 105»/, 105»/,/6 Dell Bat. Rubber «VB 47»/, Vico 66 68'/. Serbadjadi 341/, 34V, Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 42 421/, Oude Boot 6«/l« 61/, Mijnbouw: Boeton T Alg. Explor. Mij. IS"1/, 1321/, Suiker: I'S*/, H.V. A'dam 1771/, Vorstenlanden 231/, 231/, Java Cultuur 92 901/, N.l.S.U. 74 Tabak: Deli My. 1257/, 126»/, 147V, Senembah 144V, Deli Bat. Tabak 1271/4 126"/, Oostkust 25»/, 251/, Am. Fondsen: 271/, Am. Smelting f/3 Anaconda 101/, 101/4 Ass. Gas en Elec 1 1 Bethlehem Steel 26uAs "65/i0 Cities Service 2 2 Central Public. Continental Uil 12V, "2»/B 3en. Aviation ■"Vie *>U Int. Nickel 176/16 171/8 Kennec. Copper ISH/ic ""/M Milwaukee 41/, 4V. ld. Pref. 'Vl« 65»/, 6»/a/7 Keesport Tin PI. 55 North American li^B 11»/, Nevada Shell Union «VB elnAo/a Unit. St. Leather 6V, 6 Union Pacific 78 78 Wabash 2Wl6 2W/,S Tidew. A«s. Oil 'V, 76/,6 United St. Steel 31/16 IU/16 WtSSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.36 Londen 7.62 New York 1.473/4 Parijs 9.751/2 Brussel 34 54V2 Zwitserland 47.85 Milaan 12 62l/« Madrid 20 20 Oslo 38 30 Kopenhagen 34 05 Stockholm 39.30 Weenen Praag 6 15 Boedapeat Prologatie 2 pet. BEURSOVERZICHT Het resultaat van de conversie-leening heeft op de beurs een zeer goeden indruk gemaakt en men achtte het algemeen een buitengewoon succes, dat het prestige van onze regeering, ons land en onze valuta ten goede zal komei. Een en ander kwam tot uitdrukking op de Obligatiemarkt, waar een goed prijshoudende stemming heerschte en waar 4 pet. Nederland tot 99 7/8 verbeterde en Ned. Indische lee ningen op hooger peil kwamen. Daarente gen waren Duiteche obligaties minder op gewekt en Youngleening liep tot 38 pet. terug, waarna een licht herstel intrad. Van de Industrieelen golden Philips wdt la ger; de koers daalde tot beneden 240 pet. bij uiterst beperkten handel. Aku's als mede de overige soorten bleven goed van toon. Aku's stegen tot 461/2 pet. Ned. Ford bleef op peiL Unilevers waren nau welijks prijshoudend. Oliewaarden waren verdeeld.., Kon. Olies waren gedrukt en daalden ruim 2 pet. zoodat de noteering be neden 160 pet. terecht kwam. De Ameri- kaansche soorten daarentegen waren vas ter. Suikers lagen gedrukt. H. V. A.'s lie pen ongeveer 11/2 pet. terug bij uitermate geringen handel. Tabakken trokken bij kalmen handel aan; vooral Senembah's waren vast en stegen ongeveer 3 1/2 pet. Rubbers vielen eenigszins tegen, gezien de optimistische berichten uit Londen om trent de restrictie. A'dam Rubbers waren nauwelijks veranderd. Redjangs waren vaster, nadat de eerste koers iets lager was geweest. Amerikanen waren prijshoudend in navolging van Wallstreet; alleen enkele Staalwaarden konden zich niet volledig handhaven.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3