VRIJDAG 13 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 UIT DE OMGEVING HÜ.LEGOM. Propaganda-avond Vrijw. Burgerwacht. Gisteravond werd in de groote zaal van „Flora" een groote Propaganda-vergade- ring gehouden der Hillegomsche Vrijwil lige Burgerwacht. De opkomst was slechts zeer matig. Gramofoonmuziek met verster king zorgde mede voor afwisseling. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, Mr. J. H. Peek, de vergadering met een woord van hartelijk welkom, bijzonder gericht tot de sprekers van dezen avond: de zeereerw. heer Pater Borromaeus de Greeve en het Tweede Kamerlid, de heer Chr. v. d. Heu vel. Hierna verkreeg Pater De Greeve het woord. Spr. begint met te zeggen, dat aan dit instituut moeilijkheden voor hem kle ven. Hij ontvangt brieven, waarin vrees wordt uitgesproken, dat ik door dit insti tuut te propageeren, in conflict zal komen met mijn hoogsten chef: de Paus. Weer an deren meenen, dat ik bang ben voor mijn baantje, voor mijn stukje brood, doch al leen de overtuiging jaagt me op, dat de B.W. en de L.S. zullen weren de grootste ellende, die over ons allen komen zal als de revolutie mocht zegevieren. De vraag rijst: wat zijt ge, B.W.? Ik ant woord: beschermer van het gezag. Spr. geeft daarna een uiteenzetting, van wat gezag is. Met een schitterende peroratie besluit de gewijde redenaar zijn gloedvol betoog (applaus). Hierna een korte pauze, waarin de film „La Croisade" zou vertoond worden, het geen door een defect allergebrekkigst ging; later beter. Dan verkrijgt de heer Chr. v. d. Heuvel het woord. Deze zegt, dat het jammer is, dat we hier zijn, want de B.W. moest niet noodig zijn; we moesten het eens zijn in heel het land, wat het schragen betreft van het gezag. Nu dit niet zoo is, is het geluk kig, dat er menschen zijn, die voor dat ge zag willen opkomen en anderen, die die pogingen willen steunen. De arbeid der B.W. is noodig, belangrijk en doelmatig. Na het vertoon en der film sloot de voor zitter met een gepast dankwoord deze goedgeslaagde vergadering. Wegens verhindering van den Burgemees ter en Weth. Vermeer, vertegenwoordigde "Weth. Klaver het Gemeentebestuur. RIJNSBURG Tuinbouw. Het was deze week voor namelijk het artikel waschpeen dat in de volle belangstelling stond en dat zeer goe de, gedurende langen tijd onbekende, prij zen opbracht, varieerend van 8.50-9 80 per 100 K.G. Het zijn echter meer enkele tuinders die van deze gunstige omstan digheid profiteeren. Ook voor uien was weer betere vraag en deze brachten van ƒ2.503.40 per 100 K.G. op. Witlof ging ook graag weg a 1215 per 1Ö0 K.G. Roode en gele kool alhiewel nog maar in betrekkelijk kleine kwantums voorradig, vindt ook graag koopers resp. voor ƒ11.20 13.50 en 10.5013.70 per 100. Het zal nu echter wel spoedig met de winterpro- ducten zijn afgeloopen. Spoedig wordt ook volop voorjaarsgroenten verwacht. SASSENHEIM. De vrouw en de Volksbond. Zondag 15 April zal in het K.SA.-gebouw een propa- ganda-bijeenkomst worden gehouden, uit sluitend voor vrouwen van de leden van den Volksbond. Deze vergadering heeft de bedoeling ook de vrouwen eenige kennis bij te brengen van de arbeiders-beweging. Dus, in tegenstelling met de mannelijke vergadering, waarbij altijd de vrouw thuis blijft, moet nu de man thuis blijven. Er zal voor een mooi program worden gezorgd. Emmabloem-collecte. De gehouden Emmabloem-coAlecte heeft 127.97>/j opge bracht. Een woord van dank aan de ijverige verkoopsters der bloempjes is zeker op zijn plaats. „Ter Leede". De V.V. „Terleede" houdt dit jaar weer bekerwedstrijden. Zaterdag middag zal op het „Sporthoff" de eerste wedstrijd gespeeld worden tusschen B.M.T. I en Quick I beiden uit Den Haag. Aanvang 5 uur. Vooraf zal een elftal van Ter Leede een wedstrijd geven welke aanvangt om half drie. „Crescendo" zal voor een stukje muziek zorgen. „Bloemlust". De permanente tentoon stelling in Bloemlust mocht zich de eerste dag reeds in een druk bezoek verheugen. Het is dan ook de moeite waard een kijkje te gaan nemen. We maken de lezers er nog op attent dat deze tentoonstelling van afgesneden Nar cissenbloemen den geheelen dag geopend is en voor ieder gratis toegankelijk is. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Noem jjj dat soms het verkeer re gelen? Dat is een uitvinding van mij privé. Ik laat den boel stop loopen en dan komt er heel den dag geen enkele aanrijding. (Canard) Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeen te. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Voor tot de afwerking der agenda over te gaan, herdenkt de voorzitter het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Alle leden verheffen zich van hunne zetels en hooren staande de gedachtenisrede van den voorzitter aan. De voorzitter schetst de groote en hooge beteekenis van H. M. de Koningin-Moeder voor ons land en ons volk. Na de rede wordt nog gedurende eenige oogenblikken stilte betracht. Daarna gaat de voorzitter over tot de afwerking der agenda. De notulen van de vorige ver gadering worden voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. De voor zitter doet mededeeling van de ingekomen stukken. O.a. van een schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten, waarbij de verordeningen op de heffing van tol geld goedgekeurd teruggezonden worden. De voorzitter wijst er nog eens op, dat voor de tol te Bilderdam er geen verandering in de tarieven is gekomen. Te Leimuiden in het dorp is dit anders. Het tarief voor het doorrijden is voor auto's belangrijk ver laagd. De abonnementen voor niet-ingeze- tenen zijn van 50 op 20 per jaar geko men voor auto's. De ingezetenen moeten echter thans in plaats van ƒ10 thans ƒ20 per jaar betalen. Van deze bij verordening vastgelegde tarieven kan natuurlijk niet afgeweken worden. Schrijven van den heer A. J. Vlasman. waarin hij onder overlegging der bewijs stukken verzoekt om algeheele verminde ring van schoolgeld over 1933. De Raad be sluit de gevraagde vermindering toe 1e staan, aaneezien een bewijs van den In specteur der Dir. Belastingen is overge legd. waaruit blijkt, dat Vlasman niet in de R. I. B. is aangeslagen. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin waarbii wordt toegezonden een Ko ninklijk besluit, houdende de herbenoeming van den heer J. A. Bakhuizen tot burge meester van Leimuiden en Rijnzaterwoude De gemeente wordt „verhoogd". Schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat zii op grond van het zie lental van plan zijn thans de gemeente voor de salarisregeling van Burgemeester. Secretaris. Ontvanger en Wethouders te plaatsen in de klasse waar zij behoort. De heer Rietdiik verzoekt enkele toelichting De voorzitter zegt. dat het aantal zielen reeds geruimen tijd boven de 2000 is. Ged Staten wilden eerst eenige jaren afzien of de toeneming van het aantal boven 2000 een regelmatig verloop zou hebben. Na een periode van 5 jaren van geregelde toene ming stellen Ged. Staten voor tot klasse- verhooging. De voorzitter zegt, dat de klasse-verhooging alleen van beteekenis is voor den ontvanger. Op het oogenblik zal het weinig beteekenen, aangezien de- ge- heele verhooging niet in eens wordt toe gekend, maar na verloop van 8 jaren. De Raad kan hiermede accoord gaan. De wij- zieing treedt in met ingang van 1 Jan. 1933. Aan de orde komt dan punt 2 der agen da. Schrijven van den Kerkeraad der Ger. Kerk om subsidie inzake verplegingskos- ten G. de Wilde. De voorzitter leest het schrijven van den kerkeraad voor. B. en W. begrijpen de nood waarin het Kerkbestuur verkeert. Zij stellen daarom voor om voor 1934 weder om een subsidie toe te staan van ƒ200 per jaar. De laatste twee jaren heeft deze ƒ400 bedragen. De heer Rietdijk is zeer dank baar, hy had echter de subsidie gaarne bepaald op 300.De heer Visser, wet houder, zegt, dat het heel moeilijk is, ver leden jaar werd op de begrooting de sub sidie voor 1934 geheel geschrapt. Hij vindt het daarom reeds erg mooi om met een voorstel van 200 te komen. De voorzit ter zegt, dat bij niet verleening der sub sidie het Ger. Armbestuur niet meer aan de vrijwillig op zich genomen verplichtin gen kan voldoen. De kans bestaat dan, dat de gemeente voor het geheele bedrag komt te zitten. De kosten van verpleging bedra gen, zegt de heer Koot, 12 per week, dus ruim 600 per jaar. De voorzitter zou 200 willen verleenen met de toezegging in 1935 weder ƒ400 toe te staan. De heer Visser zou zich niet willen bin den. Ten slotte wordt, na nog eenig heen en weer gepraat besloten, om een subsidie te verleenen van 300 gedurende het jaar 1934. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad om met ingang van 25 Febr. 1934 bij de uitbetaling door de gemeente aan de daar op rechthebbenden van alle opbrengsten als bedoeld in de wet van 29 Dec. 1933, af te houden de krachtens die wet van de ge meente verschuldigde couponbelasting. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt op voorstel van B. en W. de instructie van den geneesheer belast met de armenpraktijk eenigszins gewijzigd Aangezien de verordening op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein slechts tot 1 Mei 1934 goedgekeurd is, moet deze op nieuw worden vastgesteld. De Raad besluit de verordening opnieuw vast te stellen. De voorzitter leest daarna voor een schrijven van Ged. Staten inzake wijzi ging der begrooting dienst 1033. De voor zitter deelt mede. dat in Febr. 1933 de firma Maarse en Kroon haar 10-jarig bestaan heeft gevierd. Gezien de groote beteekenis van deze firma voor deze gemeente had den B. en W. gemeend de firma een bloe menhulde te moeten aanbieden. Dit is dan ook geschied, thans willen Ged. Staten deze uitgaaf echter niet goedkeuren, zoodat B. en W. persoonlijk dit bedrag zullen moeten betalen. De Raad besluit nogmaals pogin gen in het werk te stellen deze uitgaaf goedgekeurd te kragen. Aan Ged. Staten zullen de motieven die tot dit besluit ge leid hebben nog eens volledig worden me degedeeld. Vastgesteld worden nog eenige beslui ten tot wiiziging der begrootingen dienst 1933 en 1934. Besloten wordt zulks op voorstel van B. en W. met den heer van Poelgeest aange gane overeenkomst tot verhuring der ge meentelijke rietlanden te ontbinden en de rietlanden opnieuw te verhuren aan den heer van Poelgeest voor den tijd van 3 ja ren ingaande in 1934 voor 1400 per jaar. De gemeente verplicht zich dan jaarlijks voor 400 aan arbeidsloon op de rietlan den te laten verwerken. Aan de orde komt dan het laatste punt van de agenda. Op voorstel van B. en W. wordt Arie de Vos Pzn. opnieuw met in gang van 1 Mei voor een iaar benoemd tot brugwachter aan den Bilderdam. De voorzitter zegt, dat het eerste jaar de Vos tot volle tevredenheid heeft ge werkt. De opbrengst der bruggelden heeft de verwachtingen overtroffen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de belooning van den brugwachter te bepalen op 18 per week met vrij wonen. Besloten wordt nog om de gedurende het tijdvak 1 Jan1 Mei 1934 toegepaste korting te laten vervallen. Niets meer aan de orde zijne wordt de vergadering geslo ten. TER-AAR. Graalwacht. As. Zondag zullen zoo veel mogelijk alle Graalleden na de H. Mis te Communie gaan. Alle ingekleeden keurig in uniform. Zooveel mogelijk blijve ook ieder in het clubhuis ontbijten. Wie nood zakelijk naar huis moet, wordt uiterlijk kwart over negen terug verwacht. Laat nu eens niemand ontbreken en iedereen als 't eenigszins kan den heelen dag present zijn. Wegens de inkleeding vervallen a.s. Za terdag alle clubs. De meisjes, die ingekleed worden, moeten om kwart over zeven aan wezig zijn. 't Beloven dus voor onze Graal een paar mooie dagen te worden, wanneer iedereen meewerkt. Excelsior! WARMOND. De eendenkooi. Waar in geheime zit ting tot aankoop van de eendenkooi is be sloten en nu thans deze transactie tot stand is gekomen, lijkt het ons niet overbodig de motieven mede te deelen, die tot aankoop hebben geleid. Deze overwegingen waren de volgende: Het is niet gewenscht dat in een gemeen te een dergelijk groot recht als dat van een eendenkooi in particuliere handen is, waar dit recht ten allen tijde een gemeentelijke uitbreidingspolitiek kan omver werpen. Wanneer deze kooi door bouwspeculanten gekocht zou zijn, zou het aanzien van het specifiek Zuid-Hollandsch landschap daar ter plaatse groot gevaar hebben geloopen, waardoor de aantrekkelijkheid der meren zeer verminderd zou zijn en verplaatsing van de sport niet denkbeeldig moest worden geacht. Tevens zou door een bebouwing van de oevers het politietoezicht aanzien lijk moeten worden uitgebreid, wat met zich mede zou brengen een noodzakelijke uit breiding van het politiekorps. Voor den middenstand van Warmond is het ook ten zeerste gewenscht dat de watersport gecen traliseerd blijft en de inkoopen in het dorp Warmond blijven geschieden. Alles te za- men, het was een gebiedende eisch dat de gemeente Warmond zioh in het bezit stelde van de Eendenkooi met de daaraan ver bonden rechten en de prijs is, gezien het groote belang dat voor de gemeente in het bezit van deze kooi is gelegen, zeer zeker niet te hoog te noemen. WASSENAAR Geboren: Elisabeth d. van G. Looije- stijn en J. van den Bliek Cornelis Jo hannes z. van J. v. d. Broek en J. E. Haa- gen Gerardina Lijdia d. van D. van Duyvenboden en P. van der Voet. Ondertrouwd: A. F. Hooymans en W. M. van Kempen J. A. de Roos en P. M. van Overbeek F. C. H. Hattink en C. A. M. J. Vinkesteijn H. L. A. Rooy- akkers en M. W. van Wissen. Getrouwd: G. Nijp en J. van den Bliek G. de Grooth en M. Stam. Overleden: Kornelis Hillebrandt, 71 j. echtgenoot van M. Vink Neeltje Meij- man 54 j. wed. van C. Boogaard Wilhel mus Laurentius Vogels 52 j. echtgen. van G. IJsselt. ZOETERMEER Erger voorkomen. De 16- en 12-jarige gebroeders van O. uit Rotterdam hadden op één rijwiel gezeten een fietstocht ge maakt naar Leiden. Op den terugweg naar huis op den Middelweg alhier, kwam de rijwielbestuurder te slippen en te vallen juist op het moment dat van tegenoverge stelde z(jde als bestuurder van een vracht auto, de heer P. uit Zegwaart naderde. Door snel het stuur om te werpen en in de sloot te rijden, voorkwam hij erger. De 16-jarige v. O. was echter zoodanig ge vallen, dat hij hoofd en een der armen had geblesseerd, en hij per auto naar de ouderlijke woning moest worden vervoerd Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield, ter wijl de auto flink werd beschadigd. Geboren: Elisabeth, d. van W. Ver heul en P. van Herk Anna Petronella Allegonda, d. van J. A. Rademaker en A. P. A. van der Maat. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Voorzitter: Burgemeester Brug. Na ope ning worden de notulen gelezen en vast gesteld. De voorzitter doet daarna mede deeling van eenige ingekomen stukken, o.a. van zijn herbenoeming als burgemeester, waarmede wethouder Splinter hem na mens den Raad gelukwenscht en er zijn vreugde over uit spreekt, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft hem te herbe noemen en hoopt, dat de goede verstand houding ook in deze periode zal blijven voortduren. De voorzitter dankt met een kort woord voor deze aangename woorden; verder een adres van eenige aannemers en schippers, waarin wordt gevraagd om een gemeentelijke losplaats. B. en W. doen reeds moeite om een geschikte gelegen heid te vinden. Vervolgens stellen B. en W. voor het aantal opcenten op de hoofdsom der ge meentelijke fondsbelasting voor het belas tingjaar 193435 terug te brengen van 80 op 60. De hoogere opbrengst van deze be lasting maakt verlaging mogelijk. Conform dit voorstel besloten. Daarna worden vastgesteld het kohier hondenbelasting op 368, en het kohier straatbelasting 1934 op ƒ3413.12. Daarna stellen B. en W. voor aan gebr. A. en N. Mol grond te verkoopen voor 25 wo ningen, ongeveer een oppervlakte van 4700 M2. 5 voor 23.500. Met dit punt wordt tegelijkertijd behandeld een voor stel van B. en W. om aan gebr. Mol onder hands aan te besteden het aanleggen van een stuk straat, lang 53 M. met bijbehoo- rende werken voor de som van 2300, in het te verkoopen terrein gelegen. Beide voorstellen maken een geheel uit. De heer Groenendijk is niet voor onderhandsche aanbesteding, doch wil publieke aanbeste ding, nog liever zag hij dit werk in werk verschaffing uitgevoerd. De voorzitter bestrijdt dit, om het in werkverschaffing uit te voeren, is de tijd te kort. Er moet op de sloot, die gedempt moet worden, gebouwd worden. Het is ra tioneel, dat de bouwer, die rondom deze straat bouwt, ook dit kleine stukje aanlegt en de noodige slooten dempt, waarop een bouwmuur komt te staan. Bovendien heb ben gebr. Mol toegezegd bij dit werk Lei- derdorpsche werkloozen te zullen gebrui ken. De heer Roest is voor particulier ini tiatief, de werkloozen kunnen daardoor ook iets meer verdienen, dan wanneer het in werkverschaffing zou worden uitgevoerd. De heer Klaver voelde aanvankelijk niet voor onderhandsche aanbesteding, maar nu daar ook werkloozen aan het werk kunnen komen, is hij er niet op tegen. De heer De Haas neemt het zelfde standpunt in als de heer Roest. De voorstellen van B. en W. wqrden aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Groenendijk. De voorz. zegt, dat het thans noodzake lijk wordt, de Acacialaan verder door te trekken tot de Kalkwatering. B. en W. stellen voor deze werken in werkverschaf fing te doen uitvoeren. Met alg.st. wordt dit voorstel aangenomen. Burgemeester en Wethouders stellen voorts voor hun college te machtigen tot het onderhands verhuren van het 3e lo kaal der openbare school en het stempel lokaal aan vereenigingen, instellingen of personen. Het schoollokaal voor 2.50 per vergadering; het stempellokaal voor ƒ1.25. Vereenigingen, die wekelijks gebruik ma ken van het schoollokaal 25.per jaar en bij gebruik van 2 maal per week ƒ35. Burgerwacht en landstorm mogen het schoollokaal gratis gebruiken. Conform het voorstel van B. en W. beslotén. Daarna wordt aan de vereen. „Het Groe ne Kruis" een subsidie verleend van 200; aan het Wit-Gele Kruis 25, terwijl het verzoek om subsidie van de vereen, voor zieken huisver pleging wordt afgewezen, op grond, dat op 31 Dec. j.l. de vereeniging in kas had een bedrag van ƒ4321.59, zoodat niet gezegd kan worden, dat hulp van de gemeente noodig is. Bij de rondvraag informeert de heer Groenendijk naar de inritten bij de trot toirs. De voorzitter deelt mede, dat verla ging der trottoirs hij sommige huizen nog niet is geschied. Hierna sluiting. ZEGWAART. Geboren: Nicolaas Johannes, z. van P. G. Adegeest en M. E. Switzar. Ondertrouwd: E. J. Hoogerbrug 29 j, te Waddinxveen en M. M. de Jong 22 j. te Zegwaart. ZOETERMEER—ZEGWAART. Gemeenteraad. Door den voorzitter van het Centrale Stembureau is in de va cature C. M. Brinkers tot lid van den Raad benoemd verklaard de heer J. Hoogen- dam. De benoeming heeft hij zich bereids doen welgevallen. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- eeniging alhier hield in café ,de Gouden Leeuw" een ledenvergadering. Blijkens de presentielijst waren 110 leden aanwezig, waaronder een 25-tal damesleden. De vergadering werd door den voorzit ter, den heer W. Q. Grimbergen geopend met den chr. groet. Hierna hield hij een korte rede, waarin spr. wees op de nood zakelijkheid van de eenheid onder de ka tholieken en het bestaan der Roomsch- Katholieke Staatspartij. Daarna werden de uitgebreide notulen der vorige vergadering door den secre taris, den heer A. J. M. van Well, voorge lezen, die onveranderd werden vastge steld. De voorzitter bracht aan dien titu laris een woord van dank. Hierop volgde de behandeling der wij ziging van het kiesreglement voor de R. K. Kiesvereeniging alhier, in verband met de samenvoeging der gemeenten Zoe- termeer en Zegwaart. Deze wijzigingen werden met algemee- ne stemmen vastgesteld. Over de wijziging van art. 19, wat betreft het stellen van candidaten voor den Gemeenteraad wer den eenige besprekingen gevoerd. Het voorstel luidde, om op de candidatenlijst geplaatst te worden, 25 handteekeningen werden vereischt. De voorzitter wees er op, dat thans 10 handteekeningen werden vereischt, wat aanleiding kon geven tot een aantal can didaten op de lijst wat niet gewenscht is. Spr. betoogde dat het aantal handteeke ningen van 25 niet te hoog was, mede in verband met de samenvoeging der ge meenten. Bij de rondvraag vroeg de heer Smits voortaan de vergadering bij convocatie op te roepen. De voorzitter bestreed dit voorstel door er op te wyzen, dat alle leden kennis krij gen van een te houden vergadering en wees vervolgens op de kosten, daaraan verbonden, gezien het groot aantal leden. Niets meer aan de orde zijnde sloot hierop de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de groote op komst. Een goede raad. In verband met den aanleg van den Rijksweg en de uitbrei ding van het Provinciale wegennet in deze gemeenten, is het zeer aan te raden, voor diegenen, die van plan zijn aan een rijks- of provincialen weg te bouwen, om alvo rens daartoe gronden te koopen of den bouw voor te bereiden, zich tijdig, voor zoover het den rijksweg betreft, bij den hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat en voor zoover het een provin cialen weg betreft, bij den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat te verge wissen, of een uitweg kan worden ver leend en zoo ja, onder welke voorwaarden ZULK. Een mooi succes. De in het parochie huis alhier gehouden fancy fair, uitgaande van de Jonge Wacht, mocht zich in een groote belangstelling verheugen en bracht ruim 300.op. Voorwaar, gezien de tijdsomstandigheden, een mood succes. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAORLAD. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 261. Maar Jan wist daar niets van. Een tijger krabbelde ongeduldig aan zijn boom om hem te vragen er uit te komen en zich op te laten eten. Een aap schudde aan het touw en wiegde Jan nog dieper in slaap. Drie andere apen probeerden om net zoo te gaan liggen, maar daar ze geen hangmat onder zich hadden, vielen ze uit de boom en deden zich deerlijk pijn. 262. Toen de zoi. opkwam verdween al het gespuis. Jan werd wekker en keek vol verbazing om zich heen. Eerst wist hij niet meer waar hy was, maar al gauv- begreep hij de zaak. Komaan, dacht hij, eerst moet ik eens gauw \.at eten. Hoe zou Hobbeltje geslapen hebben? Maar toen hij naar de andere hangmat keek, viel hij haast om van i schrik.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14