fKlJDAG 13 APRIL 1934 >E LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als volgt: le klasse: SLF 1—Noordwijk 1 3.30 uur (N.B.L.O.-terrein)LRC 1—F. Pacta 1 4.45 uur; Rijnsb. B. 1—Quick B. 1 4.30 uur; Terleede 1—SCO 1 2.30 uur. 2e k 1. A: ARC 2Woubrugge 1 3.30 uur; F. Pacta 2Quick B. 2 3.30 uur; SCO 2— Katwijk 1 4.30 uur. 2e kl. B: LRC 3—Quick B. 3 3 uur. 4e kl. A: Noordwijk 3Terleede 3 4.45 uur. 3e k 1. B: SLF 3Woubrugge 2 3.30 uur; Koudekerk 2Katwijk 3 3.30 uur. 4e k 1 a s s e: Noordwijk 4Terleede 4 3 uur: Quick B. 6Woubrugge 5 3.30 uur; Katwijk 4F. Pacta 4 3.30 uur. Adsp.: F. PactaTerleede 3.30 uur (bij terrein); KatwijkQuick B. (a) 3.30 uur (Quick B.-terrein); RijnsburgAlphia 3 uur; SCO—Quick B. (b) 3 uur; O. Clubje- Rouwkoop 3.30 uur. ZWEMMEN jHTERNATIONALE wedstrijden VAN HET IJ Puck Oversloot verbetert het Ned. record 100 m. rugslag De Hongaarsche waterpolo- ploeg wint met 74 v. Het IJ. Voor betrekkelijk weinig publiek von den gisteravond te Amsterdam de aange kondigde internationale zwemwedstrijden van Het IJ plaats. Het programma was ditmaal niet groot, doch alle nummers wa ren sterk bezet. Bij de dames heerschte er spanning door de deelneming van Rotter- damsche dames. Het nummer 100 M. rug slag werd fel betwist en Puck Oversloot slaagde er in, het Ned. record te verbete ren met 3 5 sec. en te brengen op 1 min. 20 sec. Rie Mastenbroek was tweede met 1 min. 21 3 5 sec. Bij de heeren wonnen de heeren de in- dividueele nummers, evenals de estafette 5 x 50 M. vrije slag. In dit laatste num mer was hun tijd 2 min. 22 sec. Voor den polowedstrijd IJ—Hongarije vond nog een demonstratie plaats schoon- springen door de springers Hesterman, Mette, Schmalz en Lotgering van Het IJ. De polowedstrijd had in zooverre een verrassend verloop, dat de Hongaren niet zoo'n score konden maken als verwacht werd. Intusschen speelden zij een dusda nig geraffineerd spelletje, dat zij tenslotte met 74 wonnen. De Hongaren namen de leiding met 2 fraaie boogballetjes van Tarics, waarna J. Koehler en Bohlander de score gelijk maakten. Hongarij voerde den stand tot half-time tot 42 op, maar daarna drong Het IJ sterk op en met 2 p. van Koehler en v. d. Bosch was de stand weer gelijk (44). Bozzi gaf de Hongaren weer de leiding en Tarics en Molnar voegden er ieder een doelpunt aan toe. Eindstand 74 voor Hongarije. Hiermede kwam het einde van dezen goed geslaag den zwemavond. De resultaten waren: 100 Meter vrije slag heeren: 1. Szekely (Hongarije) 1 min. 1 2/5 sec. 2. Mooi (H.P. C.) 1 min. 24 5 sec. 3. Van Voorst (A.Z. 1870) 1 min. 4 3/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Puck Over sloot (O.D.Z.) 1 min. 20 sec. (nieuw Ned. record) 2. Rie Mastenbroek (O.D.Z.) 1 m. 21 3/5 sec. 3. T. Wagner (Het IJ) 1 min. 22 2/5 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. Nagy (Hon garije) 1 min. 16 4/5 sec. 2. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 18 3/5 sec. 3. Van Aelst (H.Z. en P.C.) 1 min. 20 4/5 sec. 3 x 100 meter wisselslag estafette da mes: 1. O.D.Z. met de dames Oversloot, de Graaf en Mastenbroek in 4 min. 9 1/5 sec. 2. Het IJ in 4 min. 15 sec. 3. H. D. Z. in 4 min. 56,4 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette hee ren: 1. Hongarije 2 min. 22 sec. 2. Het IJ, 2 min. 27 15 sec. 3. H.P.C. 2 min. 29 4/5 sec. 4. Dolfijn 2 min. 312/5 sec. 5. A.Z. 1870. 2 min. 32 2/5 sec. Waterpolo: Het IJHongaarsch zeven tal 4—7 (2—4). WATERSPORT DE h.i.s.w.a. De expositie der motorbooten Voor zoover thans reeds te beoordeelen is overtreft de belangstelling voor de tweede watersporttentoonstelling te Am sterdam verre die van de eerste H.I.S.W.A welke een jaar geleden eveneens in het R.A.I.-gebouw is gehouden. Met des te meer reden m'ag men nu reeds de ten toonstelling een volledig succes noemen, omdat niet alleen na een kleine week het bezoekersaantal in verhouding met het vorige jaar sterk gestegen is, maar ook en vooral in verband met het feit, dat de drie laatste dagen gewoonlijk zeer druk zijn. Hier en daar hebben wij eens gepolst en over het algemeen zijn de exposanten niet ontevreden over de zakelijke, ervaringen dezer tentoonstelling. Men begrijpe ons goed, wij drukken ons voorzichtig uit," daar natuurlijk geen officieel materiaal omtreht dat punt te verkrijgen is. Opmerkelijk is het, dat de groote boo ten, waarvan er nu veel meer dan het vo rig jaar geëxposeerd zijn, in het middel punt van de publieke belangstelling staan. Een keus voor hen, die gekomen zijn om te koopen, lijkt ons zeer moeilijk. In ver schillende soorten staan ze op de stands tentoongesteld. Comfortabele motorkrui sers met salon-, slaap- en kookgelegen heid, toilet en buitenzitjes, zijn er te kust en te keur. De grootste (en de duurste!) kruiser staat op de stand van de werf ,,'t Fort" van de firma de Vries Lentsch Nieu- wendam. De „troubadour" is de naam van dezen kruiser en waarlijk: er zit muziek m dat bootje. De lengte bedraagt 11 me ter en de breedte 2.90 meter. Het ontwerp is van H. V.' de Voogt, Haarlem, een ont werper, die zijn sporen op het gebied van bootenbouw reeds ruimschoots verdiend heeft. De kruiser loopt maximaal 16 K.M. per uur. Het interieur getuigt van een zeldzame smaak, het geheel is een combi natie van stijl en comfort. Er zijn vier slaapplaatsen, terwijl er eventueel nog tjvee veldbedden kunnen worden neerge zet, overal electrisch licht, de keuken, is van alle gemakken voor de huisvrouw voorzien een ijskast is zelfs niet verge ten. Het stuurhuis is voorzien van op- schroefbare ruiten, een gemak, dat in de toekomst wel meer toepassing zal vinden. Het dassbord is eenvoudig en practisch, er is kortom tot op de kleinste onderdeelen gebruikt gemaakt van de nieuwste vindin gen. En alles is tenslotte zoo smaakvol, maar o zoo eenvoudig, dat we ons kunnen voorstellen dat het bordje „verkocht" op deze kruiser prijkt. Wie zijn hier wat uitvoeriger op inge gaan, omdat deze kruiser een voorbeeld is van magniifeken Hollandschen booten- bouw, solide, oer-solide, maar toch in mo derne lijn en kleur, tot de gordijntjes voor de ruiten toe! Het ontwerp is van begin tot eind doordacht, en daardoor is een zeldzaam gaaf geheel ontstaan. Deze factor nu is op alle stands van mo torkruisers in de practijk gebracht. De scheepswerf de Vlijt te Aalsmeer brengt b.v. eenige motorkruisers, waaronder een groote Voocomotorkruiser en een baby boot, de eerste met afmetingen 10.5 x 3 M. en de laatste 6 x 2 M. De firma Akerboom en van Lent van de Kaag en de firma Fred. J. Kemper exposeerden twee Hol land-kruisers en een daarvan kan niet minder dan 6 personen herbergen. De Amstelkruiser van staal is te zien bij de firma Wolfrat, Amsterdam, terwijl de fir ma Nicolaas Witsen en Vis, Alkmaar ver tegenwoordigd zijn met twee Royal-krui- sers. De firma Baay Van Loosdrecht brengt 'n mahoniehouten open motorboot, terwijl de firma de Vries Lentsch Jr., Am sterdam, twee weekend-motorkruisers ten toonstelt, klaar om mee weg te varen. Import is er anders ook. De stand van An- dré J. H. Ceurvorst, Amsterdam, den be kenden automobiel-importeur stelt een Chris-Craft Runabout met.een 150 paards Chryslermotor ten toon. Het is de snelste boot van de tentoonstelling, deze Ameri kaan en haalt' de 65 K.M. per uur, in het water altijd. En de Gar Wood Runabout van de firma Fred. J. Kemper, Schiedam, is ook een juweeltje van bouwkunst. AUTOMOBILISME DE VELIGHEÏDSLAAN VAN DE K. N. A. C. De K. N. A. C. meldt, dat gisteren, den 4den dag van de Veiligheidslaan, welke ge houden wordt op het Museumplein, naast het IJsclubterrein te Amsterdam in totaal 486 wagens werden gekeurd, waarvan er 182 in het bezit van de „veiligheidswim pel" konden worden gesteld. 107 wagens, welke voor herkeuring ver sohenen, verkregen toen eveneens de vei ligheidswimpel. De overigen, 197 in getal, moesten wor den afgekeurd, daar zij niet voldeden aan de gestelde eisohen. DE NIEUWE MERCEDES-RACEWAGEN VERONGELUKT. De nieuwe Merced es-racewagen is tijdens een gisteren op de Niirburg-Ring gehouden proefrit verongelukt en ernstig beschadigd. De wagen, welke bestuurd werd door den bekenden internationalen coureur Henne, vloog in een der bochten plotseling uit de baan en werd in een grooten boog over een omheinig geslingerd. Henne viel uit den wagen en kwam, tot zijn geluk, in een beek terecht waardoor hij slechts licht werd ge wond. De auto reed nog een boom omver en bleef daarna liggen. Henne was, toen de eerste hulp kwam opdagen, aanvankelijk op gewekt en vroolijk blijkbaar tenge volge van shockwerking, doch plotseling verloor hij het bewustzijn. Hij is in het Adenauer ziekenhuis opgenomen; zijn toe stand geeft echter geen aanleiding tot be zorgdheid. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is nog gaande. Nader vernemen wij, dat de bestuurder Henne een lichte hersenschudding heeft op- geloopen, benevens eenige schaafwonden en een kleine verwonding aan den voet. Reeds na een uur was hij tot het volle bewustzijn teruggekeerd. Hij hoopt binnenkort weer te gaan trainen. De wagen is niet ernstig beschadigd en zal voor de as. wedstrijden kunnen worden gerepareerd. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Aljechin wint de vierde partij. De vierde partij om het wereldkampioen schap te Villingen (Schwarzwald) tusschen dr. Aljechin en Bogoljubow, welke Woens dag werd afgebroken, werd gisteren beëin digd. Dr. Aljechin, die in een nadeelige po sitie had gestaan, slaagde er in, door bere kend spel het verloren terrein terug te win nen en den zege te behalen. De stand van het to urnooi luidt thans: Aljechin 3 pnt, Bogoljubow 1 pnt. PAARDENSPORT DE A.S. WEDSTRIJDEN OP DUINDIGT. Het harddravers-seizoen wordt a.s. Zon dag te Duindigt voortgezet met zes drave rijen. De Balsamine-prijs voor derde en vierde klasse paarden en de Heerrijders- prijs voor eerste klasse paarden zullen in twee series worden geloopen. Hiervoor zijn in totaal 51 paarden ingeschreven. Het staat nog niet vast of Zondag de on derlinge snelheidsproeven plaats kunnen vinden. Gaan deze proeven niet door, dan zullen zij op Zondag 22 April gehóuden wor den, echter alleen voor dames. Een week later worden dan snelheidsproeven geno men met officieren, reserve-officieren en amateurs. Voor dit laatste zijn reeds vier paarden ingeschreven. "JIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Een nieuwe naam een nieuw geluld. Het pas opgerichte chr. mannenkoor, werd betiteld met den naam „Die Alpen zangers". Tot directeur is benoemd de heer P. Kiel, uit Amsterdam. Het vliegende wiel. Van een in repa ratie zijnde auto is gisteravond een stuk van het vliegwiel der motor afgesprongen en terecht gekomen in een spiegelruit der showroom van de garage Kamsteeg. Door het projectiel werd gelukkig niemand ge troffen. E. H. B. O. BV het gehouden examen (cursus 1933/34), voor het verkrijgen van een diploma, slaagden van de 33 dames er: 1 cum laude 22 verkregen een diploma voor den tijd van 2 jaar en 5 voor 1 jaar. Van de heeren slaagden er van de 27: 2 cum laude, 22 voor 2 jaar en 2 voor één jaar. Bovendien behaalde één dame van den vorigen cursus nu haar diploma voor 2 jaar. Het examen werd afgenomen door hee ren medici, d. Vlaanderen, arts te Koude kerk en L. W. Hildernisse, arts alhier. Vorige week maakten de leden dezer af- deeling een excursie naar Amsterdam, al waar allereerst bezocht werd de N.V. v.h. Utermöhlen's Verbandstoffenfabrieken en daarna 't Veiligheidsmuseum. Wij kunnen gerust zeggen, dat het door de leden op hoogen prijs is gesteld en de gene die door werkzaamheden de reis niet heeft mee kunnen maken, zeer veel heeft gemist. Gevestigd: van Koudekerk (Z.H.) W. M. de Regt en gezin, veehouder, Zuid einde 10 Delft: H. van der List, zonder beroep, Pr. Hendrikstraat 69 Rotterdam P A. Hes en gezin, loodgieter, Aarkade 14b Eemnes: M. C. Burger en gezin, landbouwer, Achtermiddenweg 6 Bus- sum: J. P. M. van Leeuwen, dienstbode, Gouwsluischeweg 34 Ter Aar: M. van Eijk en gezin, fabrieksbaas, Pr. Hendrik straat 6a Waddinxveën: J. C. Griffioen, huishoudster, Steekterweg 150 Stomp- wijk: A. van der Sar, melkslijter, Linden- bovenstraat 33 Kollumerland c.a.: H. Groen, zonder beroep, Raadhuisstraat 44. Vertrokken naar: Hengelo (O.), Deldenerstr. 104: G. Boot en gezin Epe, Beekstraat 1: B. Kerkhoven Baar- le-Nassau, Missiehuis: J. Loogman 's Gravenhage, Roggeveenstraat 169: C. Nagtegaal Amsterdam, Daniël Stalper- straat 58: Kl. J. van Haastrecht, echtgen. van J. L. Honout 's Gravenhage, Ruijg- roklaan 121: M. P. Odijk Boskoop: M. Verkerk Zwammerdam, B 113: B. van Velsen Streefkerk, Sluis Groot Ammers A. van Spronsen Rotterdam, Multatul- listraat 18: J. van Spronsen Wageningen Pannenfabriek „Phoenix", H. en A. Paling Arnhem, Emmastraat 12: D. M. Brants, wed. van M. Wardenier Hilegom, Meer- laan 206: Jacobus Woïswijk en gezin, Kellerhöh, Duitschland: E. Möller Streefkerk, Sluis, Groot Ammers: W. F. van Spronsen Oostburg, Wijk V no. 38 C. S. Nortier Leiden, Lokhorststraat 21a: G. Smidt. Geboren: Cornells Jozef z. van J. Hoogeveen en J. E. Wetter Agatha Wil- helmina Hendrika d. van J. W. van der Kwaak en C. A. van Pelt Marie, d. van F. G. Meyer en B. Dirkse. Gijsber- tus Cornelis z. van J. van Schip en J. Schellingerhout Ali Jacoba d. van H. van Varik en J. Boer. Suzanna Gijsber- ta d. van G. C. van Es en J. C. Smits Adrianus z. van A. C. Koetsier en Lena de Jong Mattheus Jacobus z. van G. J. van der Sluijs en P. A. Splinter. Neeltje d. van J. Fijn en G. Vonk N. Marie d. van W. Ondërstal en J. Wl. Jan netje van Wilgen. Getrouwd: H. W. van Zoest 23 j. en J. C. C. Bunnik 23 j. F. Godthelp 27 j. en E. L. Keizer 26 j. Cè J. Bons 29 j. en Tr. ter Wal 26 j. L. Breeveld 23 j. en H. H. J. de Haan 22 j. Overleden: Alida Clara Maria Kleijn 4 j. (overleden te Leiden) Ge- rardus Jozephus Antonius Maria Bisschop 31 weken Helena Maria Bruines 87 j. wed. van A. Zuidervaart Martha Ratel- land 68 j. weda van P. Mulders Gerritje van Baaren 66 j. wed. van J. Machiel Schmidt (overleden te Leiden). BODEGRAVEN. Zuidzijder- en Boezempolder. In de vergadering van stemgerechtigde Ingelan den van den Zuidzijder- en Boezempol der, werd wederom de heer Baelde tot voorzitter herkozen en tot bestuurslid de heer A. de Vos. De rekening over 1933 werd vastgesteld, aan inkomsten op 4523,64, aan uitgaven op 2157,33 alzoo een batig saldo van* 2366,31. De begroo ting 1934 werd vastgesteld op 5603,27. De omslag voor het deel Zuidzij derpolder werd met 1.verlaagd en alzoo be paald op 2.50 per H.A. Voor het deel Boezempolder werd de omslag bepaald op 3.25 per H.A. Ver der werd hesloten van het batig saldo, 1000.te reserveeren en te beleggen bij de Boerenleenbank alhier. Aan de pachters van landerijen werd 50 pet. re ductie op de verschuldigde pachtpennin- gen verleend. Hierna sluiting. Eramabloem. De gehouden Emma- bloemcollecte in onze plaats heeft in to taal opgebracht 246.67 yt. Bouwen. Door B. en W. Is aan K. Mulckhuijse vergunning verleend tot ver bouw van een keuken te Nieuwerbrug en aan de N.V. Maatschappij tot exploitatie van kaasfabrieken „Oud-Holland" tot ver bouw van twee woonhuizen aan de Noordzijde. Paard op hol. Op de Zuidzijde ge raakte een paard bespannen voor een brik op hol. De heer v. B., die de bestuur der was, sprong van den wagen en kwam J.L Donderdag kwam de Raad der ge meente Woubrugge, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer J. E. Bod- dens Hosang, ten gemeentehuize in open bare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijke ge bed werd voorlezing gedaan van de notu len der vorige vergadering, welke onver anderd werden goedgekeurd. De voorzitter doet hierna mededeeling van de ingekomen stukken. O.m., dat de verordening tot heffing van 200 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting de Koninklijke goedkeuring heeft verkre gen. Verder dat de Kroon ongegrond heeft verklaard het beroep van ouders van schoolgaande kinderen op de o.l. school. No. 2 in de buurtschap Hoogmade, zoodat deze school met ingang ,van 1 April 1934 is opgeheven. Nog wordt medegedeeld, dat is ingeko men een verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, om de brug over de Woudwetering op Zondag geslo ten te houden of anders gedurende de gods dienstoefeningen. Waar over deze even- tueele sluiting andere colleges gehoord moeten worden, stellen Burgemeester cn Wethouders voor het verzoek in hun han den te stellen om praeadvies. Aldus wordt besloten. Het kohier hondenbelasting voor het jaar 1934 wordt hier z. h. st. vastgesteld. Ingekomen is een verzoek van mej. v. d. Laan om ontslag uit haar betrekking als schoonmaakster van het gemeentehuis. B. en W. stellen voor haar eervol ontslag te verleenen onder dank voor de door haar gedurende 47 jaren aan de gemeente be wezen diensten. In verband hiermede is een vacature ontstaan waarin voor benoe ming door B. en W. worden voorgedragen: le Mej. wed. v. Iperen, 2e. A. Vermaas. Mej. v. Iperen heeft als schoonmaakster aan de O. L. school No. 1 getoond de ante cedenten te bezitten welke aan deze be trekking verbonden zijn. De heer Noordam meent de mej. Vermaas ook geschikt ge acht moet worden en de benoeming van deze persoon een financieele uitkomst zal zijn voor het gezin, waartoe zij behoort. Na gehouden stemming worden op v. Ipe ren 6 en op Vermaas 2 stemmen uitge bracht. In verband met deze benoeming is de vacature van schoonmaakster aan de O. L. school No. 1 open gekomen, op voorstel van B. en W. wordt benoemd mej. A. Ver maas. Besloten wordt het grasgewas in 1934 er wonder boven wonder zonder letsel af. Eerst in Zwammerdam wist men het dier tot stilstand te brengen! Schaakclub. Dinsdagavond 10 April hield de schaakclub haar jaarvergadering in het Beursgebouw. Wegens ongesteld heid van den voorzitter werd de vergade ring geleid door den heer P. J. van Dob- ben de Bruyn. Uit het jaarverslag van den secretaris bemerkten we, dat de vereeni- ging thans 42 leden heeft. Er werden tal van wedstrijden gehouden zoowel compe titie als propaganda. De financieele toe stand werd bevredigend genoemd. Aan de winnaars van groepswedstrijden werden medailles uitgereikt. Na de sluiting bleef men nog geruimen tijd bijeen. Geboren: Maria Ludewina d. van G. J. van Veldhuizen en J. M. Vollering. Ondertrouwd: A. de Groot 26 j. en W. van Eijk 25 j. W. Kruijt 25 j. en J. C. de Vlieg 22 j. Getrouwd: H. Berghuis 30 j. en A. N J. van der Boon 25 j. Gevestigd: C. M. van Doorn, dienst bode, van Zegveld P. Hoogstraten en gezin, veehouder, van Zegveld K. van Tol, dienstbode, van Gouda. Vertrokken: A. M. van Donk z. b. naar Veldhuizen G. Boerefijn, naar Zwammerdam H. C. Boerefijn naar Zwammerdam. LEIDERDORP. „Een goed verbond". Aan het Jaar verslag van de vereeniging „Een goed verbond" is ontleend, dat er aan verster kende middelen was uitgegeven 261.61. De inkomsten over 't afgeloopen jaar be droegen 383.99, aldus een batig saldo van 122.38. Er was uitgegeven aan melk 158.34, vleesch 41.00, eieren 7.—, hulpmiddelen 13.77, wijn 1.50, tent huis 5.—, bode 17.50, vergaderings- kosten 17.50. ZOETERWOUDE. Geboren: Petrus Johannes, z. van G. P. v. Leeuwen en C. de Jong Johannes Jozef, z. van C. J. v. d. Werf en M. Loo- mans Johanna Elisabeth Agatha, d. van W. G. van Leeuwen en A. M. v. d. Geer Wilhelmus Jozef Johannes, z. van N. Hoo geveen en A. C. v. d. Poel Joanna Ge- sina, d. van M. A. van Diemen en G. A. Meijer Franciscus Theodorus, z. van J. C. Wesselingh en C. C. Duivenvoorde Ge- rardus Jozef, z. van P. H. Verstegen en H. G. C. de Groot Willem, z. van J. Huls bos en J. Lekx. Ondertrouwd: J. Chr. Overes 27 j., wonende te Rotterdam en A. M. Dolle 25 j., wonende alhier C. P. v. d. Poel 21 j. cn P. A. Dobbe 26 j., alhier. Overleden: Hendrikus Wilhelmus van Velzen, 10 mnd. Maria Angenent 67 j. Hermanus Franciscus Noordman 50 jaar Huibertje van de Lang 91 j., wed. van M. Polman Elisabeth Cornelia Schoenmaker 37 j., echtgen. van F. A. Grimbergen. VAN WOUBRUGGE wederom te verpachten aan N. v. d. Neut en een perceel tuingrond aan p. c. v. Zaal. Na de opheffing der school in Hoogmade. Nu de school No. 2 in de buurtschap Hoogmade met ingang van 1 April j.l. is opgeheven stellen B. en W. voor den heer M. Frankhuyzen, hoofd dier, school, met ingang van 1 April 1934 eervol ontslag to verleenen uit zijn betrekking onder dank betuiging voor de aan de gemeente bewe zen diensten. Evenzoo wordt eervol ontslag verleend aan de wed. Versluis, als schoon maakster dier school. De voorzitter deelt mede, dat de kinde ren van de o. 1. school thans een bijzon dere school te Woubrugge zullen bezoe ken. Met de autobusondernemer Keessen is een regeling getroffen voor het vervoer dezer kinderen. De kosten zullen 600. bedragen. Voor dit bedrag wordt door het R. K. Schoolbestuur te Hoogmade, voor het vervoer van de kinderen uit Woubrug ge naar die school, een bedrag van ƒ300 betaald. Van het resteerende bedrag zal door de gemeente 150 worden betaald voor die kinderen, die op meer dan 5 K.M. van de school woonachtig zijn (zulks op grond van art. 13 der L.O.-wet), ter wijl door het bestuur der Chr. Schoolver het resteerend bedrag voor haar rekening wordt genomen. De heer Tondu vraagt of het niet beter is voor elk kind afzonderlijk een bedrag vast te stellen. De voorzitter ontraadt dit, omdat het aantal schoolkinderen wisselt. Het hieraan verbonden risico kan dan eens een voordeel, dan weer nadeel opleveren. Bovendien geldt de regeling voor een jaar. Z. h. st. wordt het voorstel van B. en W. aan «enomen. Over den verkooo van het schoolgebouw te Hoogmade wordt In besloten vergade ring een bespreking gevoerd. Na opening dezer besloten zitting wordt tot verkoop der school besloten. Bii de rondvraag informeert de heer van Ruiten naar de samenwerking der gemeen ten in geval van brand. Tevens vraagt spr of de brandsmiit in den Zuidhoek niet ge reild gecontroleerd kan worden. De voorzitter deelt hierop mede, dat de provincie reeds een regeling heeft ontwor pen tot gemeenscha npelijke samenwerking in geval van brand. De heer Noordam brengt nogmaals in be spreking kindertoeslag aan de ambtenaren. Nadat de voorzitter geantwoord heeft, wordt de vergadering gesloten. HAZERSWOUDE Geboren: Maria d. van C. van Veen en M. van Elswijk Hendrikus Cornelis z. van W. L. van der Meer en C. P. Over- devest Jacobus z. van N. Verbree en S. de Lange Maria Theresia Martina d. van P. J. de Groot en C. A. van der Poel Ondertrouwd: Q. H. Onderwater (te Zoeterwoude) 23 j. en A. C. van der Geest, 23 j. A. A. van Ruitenburg 29 j. en H. M. van Veen 24 j. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Kunt u mij opheldering geven over een verwarring, welke onder de „Katholieken" heerscht over de stichting „Het Leidsche Brokkenhuis" en de „St. Vincentius-Ver eeniging". Vele Katholieken zijn van meening, dat zij de goederen, welke zij aan de St. Vin- centius willen geven, naar het Brokkenhuis moeten sturen of door dit lichaam moeten laten halen. Is dat waar? Ik dacht, dat de beide Vereenigingen af zonderlijk werkten en dat de St. Vincen- tius-Vereeniging uitsluitend voor Katho lieken was. Deze meening werd mij bestreden door eenige Katholieken, die zeker meenden te weten, dat het Brokkenhuis en St. Vin- centius-Vereeniging een en dezelfde waren. Wie heeft In deze gelijk? Uw abonné, A. v. H. „Brokkenhuis" en St. Vincentiusver. staan geheel afzonderlijk. „Brokkenhuis" heeft gehuurd de achterzijde van het St. Vincentiusgebouw. De St. Vineen tius- vereen. heeft ook zelf een kleedingmaga- zijn in haar gebouw, uit welk kleedingma- gazijn zij, zoover noodig en mogelijk, klee- dingstukken verstrekt in de door haar le den bezochte gezinnen. Wat! U, een groot handelaar in hoogspan ningskabels? En u bent bang voor onweer? (Vendémiaire)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10