DINSDAG 10 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO GESLIPT. Betrekkelijk goed afgeloopen. Gistermiddag om half één is een perso nenauto, bestuurd door dokter Tjebbes uit Utrecht, rijdende in de richting Woens- drecht, ter hoogte van Rilland Bath door de gladheid van den weg geslipt en over den kop geslagen. De dokter werd uit den wagen geslingerd en kwam in een sloot te recht. Zijn vrouw, die met een zuigeling achter in den wagen gezeten was, maakte de buiteling mede. doch zij en de baby bleven ongedeerd. De heer Tjebbes kwam met een nat pak en den schrik vrij. Alle drie inzittenden zijn op advies van een toe vallig passeerenden geneesheer uit Goes, ter observatie in het ziekenhuis te Bergen op Zoom opgenomen. De auto werd geheel vernield. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Onbekende overreden en gedood. Gisteravond tegen 10 uur werd aan de Haarlemsche politie door treinpersoneel medegedeeld, dat een electrische trein uit den Haag was binnengeloopen, die bloed sporen vertoonde. De machinist verklaarde, dat hij bij den onbewaakten overweg aan de Munterslaan een schok had gevoeld. Een onderzoek werd ter plaatse ingesteld en men vond een deerlijk verminkt lijk van een man op leeftijd. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend, evenmin op welke wijze de man onder den trein is ge komen. Aan de gevolgen overleden. De loodgietersknecht J. H. H. te Gronin gen, die de vorige week van een dak is gevallen en zwaar werd gewond, is gisteren aan de gevolgen van zijn kwetsuren over leden. GROOTE BOERDERIJ VERNIELD. Zondagavond is te Nieuwe Niedorp brand uitgebroken in de met riet gedekte boerderij van den heer Jes aan het West einde. De vlammen grepen snel om. zich heen en met moeite kon de eigenaar het hoornvee en de paarden redden. Hij ge raakte daarbij zelf in brand en sprong in het water om erger te voorkomen. Een groote vonkenregen maakte de toestand dreigend voor de omliggende perceelen. Het naast gelegen huis van den heer Ro man werd door de brandweer voortdurend nat gehouden en ook werden twee stralen gericht op de boerderij van den heer N. Stammes. Ook deze stond evenwel spoedig in vlam; ongeveer 25 koeien konden bijtijds worden gered; thans bestond gevaar voor het tehuis voor ouden van dagen en de brandweer van Barsingerhorn werd te hulp geroepen, die met de motorspuit aankwam en er ten slotte in slaagde den brand mees ter te worden. Het huis van den heer Roman bleef be houden, maar kreeg, evenals het tehuis van de ouden van dagen, groote waterscha de. De oorzaak van den brand is onbekend. Huis en inboedel van den heer Jes waren verzekerd, maar niet de schuur en het land bouwmateriaal. Ook de boerderij van den heer Stammes was verzekerd. BRANSTICHTING IN EEN BOERDERIJ. Te Horn werd Zondag in den laten avond brand ontdekt in een der schuren van de kapitale boerderij Kaskettenhof. Met ver eende krachten wist men het vuur tijdig meester te worden, waardoor erger werd voorkomen. Als verdacht dezen brand ge sticht te hebben werd nog denzelfden avond aangehouden en naar-het huis van bewa ring te Roermond overgebracht de land bouwersknecht G. H. aldaar. Deze beken de de daad gepleegd te hebben. DUBBELE STEEKPARTIJ TE R'DAM. Man verwondt zijn vrouw en een ouden man. De huiselijke vrede in het gezin van G. aan de Laanzichtstraat te R'dam scheen reeds eenigen tijd, van zoo gewapendcn aard te zijn, dat de vrouw, de 54-jarige A. H., het raadzamer achtte de wijk te nemen bij een familielid in de Oppert, waar zij thans reeds eenigen tijd verbleef en eenigs- zins tot rust scheen te komen. Die rust werd Zondagavond evenwel wreed verstoord, schrijft de „Msb.". Zij kreeg n.l. plotseling bezoek van haar man, den 52-jarigen grondwerker J. H. G., die haar trachtte over te halen weer mee te gaan, hetgeen hem ook gelukte, toen zijn belofte, dat hij geen kwaad in den zin had, gemeend scheen te zijn. Nauwelijks had zij «chter enkele schre den buiten de deur gezet of G. trok een mes en stak haar daarmee onverhoeds in de borst. De vrouw zette het op een loo- pen en vluchtte den politiepost aan de Ga lerij binnen, waar de wonde gelukkig niet van ernstigen aard bleek te zijn. Zij is la ter in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. De man was intusschen den anderen kant opgeloopen. Hij kwam in de Weste Wa genstraat te land, waar hij den 71-jarigen los-werkman P. K. uit de Halve Maan- straat ontmoette. Het zien van den ouden man, dien hij ervan verdacht zijn vrouw tegen hem op te stoken, maakte hem zoo noodig nog woedender. Weer trok hij zijn mes, viel hem aan en bracht hem steken in lende en ri\g toe. Ook deze wonden, die eveneens in het ziekenhuis aan den Cool singel verbond werden, bleken niet van ernstigen aard. Natuurlijk heeft de politie den grondwer ker G. bij de kraag gepakt en tot nader order in het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg in verzekerde bewaring ge steld. BOUWMAATSCHAPPIJ VOOR ƒ10.000 k ƒ11.000 OPGELICHT. Verleden jaar November vervoegde zich bij een bouw- en handel mij. aan de Kei zersgracht te A'dam een Columbiaan, die zaken wenschte te doen. Hij vertelde, dat hij groote bezittingen had in Mexico en Columbia en werd voorts door verschillen de zakenvrienden bij de directie geïntro duceerd. Hij had echter geld noodig en daar hij oogenschfjnlijk goede papieren kon toon en, leende de maatschappij hem bedragen, die successievelijk de ƒ11.000 bereikten. Op een goeden dag bleek de Columbiaan te zijn verdwenen. Alle nasporingen bleven vruchteloos en het bleek weldra, dat de Bouw- en Handel Mij. de dupe was ge worden van een handig oplichter. Men ver moedt, dat hij naar het buitenland is uit geweken. Aangifte is gedaan bij de politie van bureau Marnixstraat. Kas van ontvanger verdwenen. Op het bureau van den gemeente-ontvan ger te Stavoren kwam men gisteren tot de ontdekking, dat een kistje met een bedrag van ongeveer 1300 uit een kast was ver dwenen. De politie tracht zoowel het geld als den dief op te sporen. KERKNIEUWS PASTOOR CHR. OLIFIERS. t Maandagavond is de zeereerw. heer Chr. J. B. Olifiers, pastoor te Monster, op den leeftijd van 79 jaar overleden. Hij was priester gewijd in 1885 en sinds 1908 pastoor te Monster. Pastoor van Difczhuyzen. De Zeereerw. heer Z. A. V. M. van Ditz- huyzen, pastoor der St. Clemensparochie te Hilversum heeft om gezondheidsredenen emeritaat aangevraagd. SPORT ATHLETIEK DIOC. HAARL. ATHLETIEKKRINQ. Jaarvergadering te Haarlem. Te Haarlem werd Zondag de jaarverga dering van den Dioc. Haarl. Athletiekkring gehouden. Voor de bestuursfunctie waren er drie vacatures. De heer Hooij meende wegens vergevorderden leeftijd zijn portefeuille ter beschikking te moeten stellen, terwijl de heer W. de Zwager wegens verandering van werkkring niet meer herkiesbaar was. Tenslotte kon ook de heer Mokveld niet meer voor bestuurslid in aanmerking ko men. Het spreekt vanzelf dat er voor deze bijeenkomst een groote belangstelling be stond. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester getuigde van een opgewekt athletiekleven tijdens het afgeyoopen sei zoen. Het financieele verslag sloot met een batig saldo van f 207.25. Een en ander werd ongewijzigd goedgekeurd. Nadat de diverse scheidende bestuurs leden waren gehuldigd, kon tot de bestuurs verkiezing worden overgegaan. De herkies bare, aftredende leden, werden met groote meerderheid herkozen. Voor de aftreden de niet herkiesbare leden werden benoemd de heeren J. Faase, Haarlem, L. de Vreede Amsterdam, en R. Schram, Beverwijk. De technische commissie werd als volgt samengesteld: P. Althoff, D. Eurger, A. Senden en N. de Zwager. Het bestuur zal een vijfden functionaris aanwijzen. Aan het slot der vergadering besprak Rector Mol de principieele richtlijnen en vroeg steun om de nieuwe vormen in de jeugdleiding te helpen doorvoeren. Als be wijs van zijn groote sympathie voor de Roomsche athletiekbeweging schonk Z. E. aan het bestuur een wisselbeker om onder de vereenigingen te doen verspelen. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergade ring gesloten. „Msb." MOTORSPORT DE BRABANT-GRENSRIT. De voorloopig uitslag van de gehouden Brabant-grensrit luidt als volgt: Auto's: 1. A. M. Brouwer uit Gorinchem met Chevrolet met 27 strafpunten; 2. A. Couwenberg uit Tilburg, met Ford met 45 strafpunten; 3. A. M. E. v. d. Vliet, uit Til burg, met Chevrolet met 52 strafpunten; 4. E. Mutsaers uit Tilburg, met Ford met 53 strafpunten; 5. dr. A. A. Weijs uit Leiden met Ford met 66 strafpunten; 6. E. J. M. Jamin uit Rotterdam met Chrysler met 72 strafpunten; 7. Wielerman uit Heerlen met Ford met 75 strafpunten. Motoren: 1. C. Ermes uit Dongen met TWN met 67 strafpufttèn; 2. J. C. Snijder van Wissenkerke uit Voorburg op Coven try Eagle met 110 strafpunten; 3. L. J. de Graaf uit Heerlen met 136 strafpunten; 4. J. J. Rompelman uit Heerlen met Velocette met 137 strafpunten; 5. D. H. Eysink uit Amersfoort met Eysink met 156 strafpun ten; 6. J. W. Wittenberg uit Utrecht op Ve locette met 168 strafpunten; 7. J. C. Hout- op uit Utrecht met Eysink met 174 straf punten; 8. G. W.-Sannes uit den Haag op OEC met 284 strafpunten. Teams: 1. Studebaker met de rijders H. v. d. Heyden, W. J. Krauf en Grietsma met 255 strafpunten; 2. Chevrolet met de rij der K. Ayer Jr., W. A. V van Doorne en Fr. v. d. Assum met 381 strafpunten; 3. Ford met dt, r ijders E. Mutsaers A. van Strien en Th. Knegtel met 408 strafpunten. AUTOMOBILISME VEILIGHEIDSLAAN VAN DE K. N. A. C. TE AMSTERDAM. Gisterochtend is de z.g. veiligheidslaan van de K. N. A. C. achter het Stedelijk Mu seum op het Museumplein te Amsterdam geopend. Ieder, die zijn of haar auto op veiligheid wil laten keuren, kan hier de UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 11 April. Huizen, 1875 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 GramofoonpL 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmoniumspel. 12.15 GramofoonpL 12.30 The Columbia Three. 2.00 OrgelspeL 3.00 Concert. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 GramofoonpL 7.30 Causerie. 8.00 GramofoonpL 8.30 BBC-Symphonie-orkest en koor m. m. v. solisten. In de pauze van 9.009.35 GramofoonpL en Vaz Dias. 10.3011.30 GramofoonpL Hilversum, 301 M. 8.00 GramofoonpL 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 De Notenkrakers. 2.00 GramofoonpL 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 GramofoonpL 6.30 Causerieën. 7.20 Klein VARA-Ensemble. 7.45 GramofoonpL 7.55 SOS-berichten. 8.00 VARA-orkesL 8.35 „De avonturen der eerste Holland- sche luchtschippers" (II), spel van Heyer- mans. 9.35 Vervolg orkestconcert. 10.05 Vaz Dias. VARA-Varia. 10.20 De Flierefluiters. 10.35 De Notenkrakers. 10.50 De Flierefluiters. 11.0512.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 OrgelspeL I.05 Western Studio-orkest. 2.20 Trocadero-Cinema-orkest. 3.20 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.05 GramofoonpL 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Zang. 7.10, 7,25, 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 BBC-Symphonieorkest, koor en so listen. 9.20 Berichten. 9.35 Vervolg concert. 10.35 Lezing. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 De Grosvenor House Dance Band. „Radio-Paris", 1648 M. 6.20 en 7.20 GramofoonpL II.35 Het Glody-orkest. 6.40 GramofoonpL 8.05 Symphonieconcert. gelegenheid daartoe vinden. Achtereen volgens staan in het midden van de straat zeven z. g. n. test-stations opgericht. Het eerst worden de stads- en koplampen, num- merlicht en stoplamp gecontroleerd. Daarna worden de ruitenwisscher, richting wij stuurspeling, rempedaal en handrem test, dan het sporen van de voorwielen en ten slotte de remmen, banden, signalen"Al les worde nog eens nagekeken alvorens aan den eigenaar van een goedgekeurde auto de wimpel wordt uitgereikt. Auto's die op een bepaald onderdel zijn afgekeurd, kun nen na herstel worden herkeurd. De straat is langs de stoep met touwen afgezet. Het publiek toont natuurlijk de noodige des kundige belangstelling. Geduldig wachten de autobestuurders in een lange rij op hun Kalundborg, 1261 m. 11.201^.35 en 1.051.20 Concert uit Ho tel Engleterre. I.301.50 Piano-recital. 2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 4.204.50 GramofoonpL 7.20 Omroeporkest. 8.20 Zang en piano. 8.40 Omroeporkest. 9.40 Deensche muziek (Solistenconcert). 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50 GramofoonpL II.20 Populair concert. 12.20 Ruhrland-orkest. 3.20 Werag-Kamer-orkest. 4.45 Concert. 6.20 Weragstrijkkwartet m. ra. v. piano en alt. 7.4011.50 Hört Rundfunk", gevarieerd programma m. m. v. orkest, kwintet, kin derkoor en solisten. Rome, 421 m. 8.20 Opera-uitzending. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Populair concert. 12.30 Omroeporkest. 5.20 en 5.50 GramofoonpL 7.20 Symphonieconcert. 9.10 GramofoonpL 9.30 Populair concert. 484 M.: 11.20 Omroeporkest. 12.35 GramofoonpL 12.50 Populair concert. 5.35 Koorconcert. 6.35 GramofoonpL 7.20 Omroeporkest. 8.30 Vervolg concert. 9.3010.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Uit Frankfurt „Unsere Saar den Weg fei zur Verstandigung". 7.50 Populair concert d. h. Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Radiopraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek uit Königsberg. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf en R. O. V. 3e Programma. 8.05afloop Luxemburg. 9.2014.30 Langenberg. 14.3015.30 Kalundborg. 15.3016.20 Langenberg. 16.20—18.35 Brussel VI. 18.3519.20 Langenberg. 19.2022.20 Warschau. 22.2023.50 Langenberg. 4e Programma. 11.20—16.35 Daventry. 16.3520.00 Londen Reg. 20.0023.00 Locale uitzending, waaraan medewerken: I. De Nieuwe Leidsche Ork. Vereeniging. o. 1. v. d. heer Jac. Blitz. II. Mevr. W. Duval-Preatz (zang) met or kestbegeleiding. III. Mej. Jo Stallinga (zang) met piano begeleiding. IV. Mej. Cor Bots (piano). V. De heer V. E. Bloemkoper (zang), a. d. vleugel de heer N. Turksma. VI. De „Amateur Dance Band, „The Blue Lyres", o. 1. v. d. heer H. P. Veldhuyzen Jr. 23.00afloop Daventry of Luxemburg. beurt. De meesten van hen voelen zich zeker van den wimpel, doch de test-apparaten werken nauwkeurig en onverbiddelijk en menigeen kan de vuurproef niet doorstaan. In totaal zijn den eersten dag 327 auto mobielen gekeurd, waarvan er 142 in het bezit van den „veiligheidswimpel" konden worden gesteld. 42 wagens, die voor her keuring verschenen, verkregen toen even eens den „veiligheidswimpel'. De overige 143 in getal, moesten worden afgekeurd, omdat zij niet ten volle aan de eischen voldeden. De K. N. A. C. heeft besloten, de uren van openstelling van de veiligheidslaan iets te wijzigen. In de ochtenduren zal deze van 8.3012.30 zijn geopend en in de mid daguren van 12.3018.00. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 6) Ik blijf zoolang ik verkies, gaf Me dina ten antwoord; zijn woede maakte plaats voor een ijzige kalmte en hij vouw de zijn armen op de borst samen. Vóór Perris het verhinderen kon, greep Sir Gregory de bijl weer en gooide die den Spanjaard, wiens kalmte hem tergde, naar het hoofd. Medina week op zij en het wa pen vloog langs hem heen. Zijn hoongelach prikkelde zijn tegenstander nog meer. Ik vermoord je! Ik vermoord je! tier de de dikke man, wiens oogen uitpuilden. Perris werd bang. Hij had het dikwijls bijgewoond, dat zijn meester zich vergat in zyn boosheid, maar een tooneel als dit was nieuw voor hem. Hij vreesde, dat de man een ongeluk zou krijgen. Bedaart u toch, Sir Gregory, smeekte hij, maar zijn inmenging maakte de zaak nog erger. Jij.... jij ook!.... OOO..! Sir Gergory rukte aan zijn boord, stiet een rochelend geluid uit en viel toen als een looden blok op den grond neer. Perris bukte zich over hem en maakte zijn das en overhemd los. Ga heen, verzocht hij, met een snel len blik op den spotlachenden Medina, u 'lebt wat op uw geweten. Ik blijf als ik daar lust in heb, ver- 1u, beet de Spanjaard hem toe. Ik ben beleedigd; ik eisch voldoening. Sir Gregory is niet in een toestand om u die te geven. Reik me die waterka raf aan en bel om de bedienden. Medina blijkbaar geimponeerd door den rustigen toon van den secretaris, deed wat hem gevraagd was en terwijl Perris het gezwollen gezicht van zijn meester met wa ter besprenkelde, drukte hij op de bel naast den haard. U wilt mij de deur laten wijzen? vroeg hij. O, neen, antwoordde Perris vlak. Dat zou ik wel zonder de hudp van bedienden kunnen doen. Maar ik vertrouw dat u in deze omstandigheden uit u zelf zult willen voldoen aan mijn verzoek om nu heen te gaan. We kunnen u geen genoegdoening geven voor Sir Gregory weer beter is en als hij bijkomt en u hier nog ziet, krijgt hij nog een heviger aanval. Dan zal ik gaan, verklaarde Medina en liep met groote stappen naar de deur. Toen draaide hij zich om, maar mijn tijd om met Sir Gregory af te rekenen komt wel eindigde hij dreigend. Dat begrijp ik, antwoordde Perris met lichten spot; wilde dieren vechten altijd tot het bittere einde. HOOFDSTUK IV. Een waarschuwing. Sir Gregory's onverwachte ongesteldheid werd door de leden' van het gezin met ge mengde gevoelens opgenomen. In zekeren zin voelden zij zich opgelucht dat ër de eerstvolgende wagen geen huistyran zou zijn om ongenoegen en kabaal te veroor zaken, maar aan den anderen kant waren ze toch ook wel onder den indruk van het gebeurde, vooral omdat Sir Gregory de laatste dagen zoo vriendelijk en opgewekt was geweest. De dokter werd in allerijl gehaald. Sir Gregory kwam betrekkelijk spoedig weer tot bewust zijn, maar hij was half versuft en sliep dadelijk weer zwaar in. We mogen ons gelukkig rekenen, dat Sir Gregory ons gespaard is gebleven, zei de oude dokter, maar als Sir Gregory zich niet beter beheerschen kan in 't vervolg, sta ik er niet voor in dat een tweede aan val niet noodlottig zal worden. Er kwam een verpleegster om den pa tiënt te verzorgen en Perris keerde weer naar zijn werkkamer terug. Daar zat de gouvernante in angstige spanning op hem te wachten. Haar smal gezicht was nog bleeker dan anders en haar groote donkere oogen hadden een gejaagde uitdrukking. Zal die arme Sir Gregory sterven, meneer Perris? Och, zegt u alstublieft van niet, vroeg ze met een trillende stem en ze klemde de handen zenuwachtig ineen. Neen, neen, het komt weer in orde, mademoiselle, stelde Perris haar gerust. Met een paar dagen in bed liggen zal het leed wel weer geleden zijn. O, wat ben ik daar blij om! Ik zou het een vreeselijke gedachte gevonden heb ben, als Pedro zijn dood op zijn geweten had! Pedro? herhaalde Perris verbaasd en hij keek haar scherp aan. En toen begrij pend, ging hij voort: O neen, ?oo erg was het niet, made moiselle. Maar waarom noemt u Senor Me dina Pedro? De vrouw strekte haar armen uit. Ik houd van hem; o, ik houd zooveel van hem! Ik ben bang, dat hij niet van u houdt, mademoiselle. Sir Gregory maakte zioh juist zoo kwaad omdat Senor Medina de hand van juffrouw Hom kwam vra gen. Ah! Dat dacht ik wel. Haar oogen begonnen te fonkelen, haar bleek gezicht vertrok van woede en zij ademde zwaar. Wat een leugenaar om mij in Barcelona te vertellen, dat hij mij aanbad en dat hij mij eeuwig trouw zou blijven. Kent u Medina uit Barcelona? vroeg Perris, wiens belangstelling was gewekt. Zeker ik heb mijn Pedro in Barce lona ontmoet. Er zijn in die stad een massa leden van het Geheime Genootschap, dat overal de bestaande orde wil omverwer pen. Hè? Wat? Wilt u mij vertellen, dat Medina En de gouvernante liep naar de deur. Ik zal mijn Pedro schrijven. Van zijn antwoord zal mijn besluit afhangen. Wacht u maar. En met een veelbeteekenend hoofdknik ken glipte ze de kamer uit. Met zijn handen achter op den rug ge vouwen, liep de secretaris na te denken over wat de gouvernante gezegd had. Hij besloot maar kalm af te wachten tot made moiselle Cibot met de waarheid voor den dag zou komen en inmiddels oogen en ooren goed open te houden. De volgende dagen heerschte er op Hom Hall diepe rust, Sir Gregory intusschen had een sterk gestel en beterde snel. Toen hij weer in de bibliotheek terug kwam, zag hij niet zoo rood als gewoonlijk en zijn kleine oogjes stonden ook niet zoo hel der als anders het geval was. Perris had een stille hoop, dat het voorgevallene een les voor zijn meester geweest zou zijn en hij zich voortaan wat kalmer zou houden. Maar die hoop bleek ijdel; met de gezond heid, kwam ook het kwade humeur weer terug. Hfj zal nooit verstandig worden, zei Perris bedrukt tegen Margaret, en ik ben bang dat er op den duur nog meer narig heid komt, door zijn krankzinnige drift. Het is jammer van den man, want hij heeft ontegenzeggelijk goede eigenschap pen. Herinner je je, dat hij juffrouw Glaeson uit haar huisje wilde petten? Ja, omdat ze twee weken huur ach ter was. Nu, ze mag nog een maand blijven tot haar man werk heeft. Misschien, ging hij op nadenkenden toon voort, heeft zijn ziekte toch wel iets bij hem verzacht. Heeft hij het nog over Senor Medina gehad? Een paar maal. Hij wil aan den ouden Medina in Barcelona schrijven hoe brutaal zijn zoon is opgetreden. En Sir Gregory voerde dit voornemen ook uit. Zijn secretaris trachtte hem te be wegen de zaak verder te laten rusten, maar de millionair stond er op, dat Miguel Me dina zou weten hoe zijn zoon zich misdra gen had. Denzelfden avond kwam het gesprek wéér op den Spanjaard. Perris hoorde de bibliothèekbel langdurig gaan en haastte zich naar de kamer van zijn werkgever. Toen hij binnenkwam, zag hfj dat Sir Gregory weer purperrood was, hij smeet een brief, die hij in de hand had gehad, dwars door het vertrek. Het epistel viel vlak voor de voeten van den secretaris neer. Lees.... lees dat! stotterde Sir Gre gory, die probeerde zich zooveel mogelij1 in te houden. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9