DINSDAG 10 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAU. 10 R. K. FEDERATIE. Vergadering te Utrecht Te Utrecht vergaderde Zaterdag het on geveer voltallig bestuur der Federatie van R. K. Voetbalbonden in Nederland. In zijn openingswoord herdacht de Voor zitter, Dr. P. v. d. Heyde, het overlijden van H. M. Koningin Moeder Emma en het droe vig afsterven van het zoontje van den heer R. J. de Grood. Voor beider zielerust wer den enkele Weesgegroeten gebeden. Bepaald wordt, dat de wedstrijd Noord Zuid in Delft zal worden gespeeld op het terrein van D. H. L., waarschijnlijk in de tweede helft van Mei. Kennis wordt genomen van de conclusies van de 24-uursbijeenkomst die door den I. V. C. B. werd gehouden. Aan de ver schillende commissies wordt opgedragen na te gaan wat de R. K. F. te dezer zake kan doen. De Voorzitter kon mededeelen, dat na eenige besprekingen onder de leiding van de Diocesane Jeugdcommissie, in het Aartsbisdom de kwesties, gerezen met de Federatie in Utrecht, volledig zijn opge lost. De uniforme regeling van royementen voor alle bonden zal bepaald worden door de Jaarvergadering der Federatie. Even eens zal daar de uniforme regeling van het juniorenvraagstuk besproken worden. Op de Jaarvergadering zal een inleiding over deze kwestie worden gehouden teneinde alle Bondsbesturen van de noodzakelijkheid tot overtuiging van een afdoende regeling te overtuigen. Inzake den Missiewedstrijd wordt mede gedeeld, dat de wedstrijd te Dongen een voordeelig saldo van ongeveer 1400 gulden heeft opgeleverd. Besloten wordt dit bedrag beschikbaar te stellen voor het St. Petrus- Liefdewerk ter voldoening van de onkos ten voor de opleiding van een inlandsch priesterstudent. Als resultaat van het prachtige werk in Dongen alleen zal een inlandsche student volledig in staat gesteld worden het H. Priesterschap te bereiken. Ook van het resultaat van den wedstrijd te Kerkrade worden hooge verwachtingen gekoesterd. Medegedeeld werd, dat met de Organisatie der Werkliedenbonden in Nedërland een eerste bespreking heeft plaats gevonden. Een commissie werd benoemd bestaande uit den WelEerw. Heer Majoor van Strae- len en de heeren Dr. v. d. Heyde, de Grood en Wijers en den Federatie-secretaris, die verdere besprekingen zullen voeren. Ook met de andere standsorganisaties zal nader contact worden gezocht. Met algemeene stemmen werd aan den I. V. C. B. op diens verzoek in principe toe gestaan om tot oprichting van een derde klasse over te gaan; voorloopig zal men alleen in het Zuiden een pFoef nemen. De P. A. C. commissie bracht rapport uit over het door haar tot nog toe verrichte werk. Medegedeeld werd o.m., dat het Amandement van het Hoogwaardig Episco paat betreffende de Sportbeweging op rui me schaal zal worden verspreid, waartoe de medewerking van alle vereenigingen noo- dig zal zijn. Door eenige bestuursleden werden de Promotie- en Degradatiewedstrijden van den I. V. C. B. in het Oosten ter sprake gebracht. De Federatieleiding was echter van oordeel, dat er geen reden tot ingrijpen aanwezig was. Tenslotte werd nog een groot aantal inge komen stukken besproken, die nader zullen worden afgedaan. DIOC. HAARL. VOETBALBOND.- UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Voor a.s. Zondag, ter gelegenheid van het 12 y2-jarig bestaan van de vereeniging „Leiden" is het volgende elftal door de elftalcommissie samengesteld, dat zal spe len tegen D. E. M. I Beverwijk. E. Vink (Teylingen) W. Vink H. Goddijn (S.J.C.) (Leiden) A. Kamphues P. v. Nobelen S. Brakel (Leiden) (Teylingen) (Leiden, aanv.) Joop van Diest Th. Hoogervorst C. v. Zeist (Lisse) (S.J.C.) (Lisse) Adr. v. d. Zwaan Th. v. d. Berg (Teylingen) (S.J.C.) Reserves: N. Mens (Lisse), J. Warmen- hoven (Teylingen), W. de Bruin (Lisse), Th. Terhorst (Teylingen). Wij verzoeken beleefd aan de heeren se cretarissen er zorg voor te willen dragen, dat de gekozen spelers en reserven op tijd aanwezig zijn op het Sportpark Haagweg te Leiden. De wedstrijd vangt aan te 2.30 rechtsbuiten, die goed voorzet en de links binnen, die onhoudbaar inschiet (20). Na rust stormen de Teylingers op het TYBB-doel af en de rechtsbuiten knalt in (30). Nu zet TYBB flink op, waarbij Tey lingen wordt terug gedreven en verdedi gend optreedt; dit duurt een geruimen tijd. Eindelijk werken zij zich wat los, en wor den de Haarlemmers weer op eigen helft gedreven, waarbij Teyl. in eens door breekt en de rechtbuiten de kans benut (40). Als wordt afgetrapt nemen de Teylingers den bal óver; hij komt bij den linksbuiten, deze kogelt hard in (50). Dan is het einde daar van dezen aantrekkelijk gespeelden wedstrijd. Volgende week HBC 3. Wanneer dan weer zoo gespeeld wordt, is de kans voor een hoogere afd. gewaarborgd. Promotie-Degradatie Teylingen 3HBC 4 6—3. Ook het 3de elftal wist na een zwaren strijd beide puntjes te veroveren .Voor een uitwedstrijd doet dit het beste voor hen hopen! Junioren. Junioren Teylingen aLeiden a 10 onder protest van Leiden. Het is Teylingen gelukt na veel moeite om beide puntjes te veroveren, doch een punt was voldoende om het kampioen schap te behalen, zoodat in deze competi tie van de zes elftallen er drie kampioen zijn. Een mooi resultaat, dat zeker de feest vreugde zal verhoogen bij het 10-jarig be staan a.s. Juni! SCHAKEN R. K. Schaakclub „Deliciae Nostrae". Gisteravond gaf de heer W. Demmendaal een simultaanseance voor clubleden en ge- noodigden. De uitslag was dat hij op twee na aan alle borden won. De twee winnaars waren de Eerw. Pa ter Soos en de heer H. Staats. Het hartelijk woord van dank, hem na afloop door den voorzitter, den heer Hoogzaad, gebracht voor deze prestatie was zeker verdiend. Tin moUW NARCISSEN-TENTOONSTELLING. Gisteren en heden is in het Krela- gehuis een speciale keuring van nieuwe narcissen gehouden. Het is verbluffend wat verschillende kweekrs hier laten zien. Van kleine, fijne bloemen tot trompetten zoo groot als een kopje. En bloembollen zoo licht en doorschijnend als zijde. Er zijn ook enkele inzendingen van tul pen; maar van een afmeting zooals de be wonderaars van onze bollenvelden ze niet kennen: fel-roode bloemen zoo groot als een amaryllus. Het is verheugend te zien wat onze kwee kers weten te bereiken. De moeilijkheden, die de bollencultuur te overwinnen heeft, ontmoedigen de kweekers niet. Deze nar- cissenkeuring bewijst dit. VOOR HUIS EN HOF WENKEN VOOR IEDERE MAAND. Iu moest- en bloemtuin, keuken en kelder. Ie helft April. Waar men gelegenheid heeft gehad om zijn aardappels te doen spruiten, zal men allicht al een deel der knollen in den grond hebben gebracht. Aardappels kunnen ech ter zeer weinig vorst verdragen. Nu even wel is het toch tijd om de aardappels op 't vrije veld of in den tuin te poten, om op die wijze een vroege opbrengst te kunnen krijgen. Men plant niet te diep en zet ze op de rij 35 c.M. uit elkaar en tusschen de rij 45 a 50 c.M. Wil men er later kool tusschen planten, dan wordt de afstand tusschen de rijen grooter genomen. Hier en daar hebben we soms in onzen tuin nog wel een grooter of kleiner stukje grond over om er één of meer Rhabarberplanten te plaatsen. Ook hiervoor is de tijd aan gebroken. De grond wordt goed omge werkt en vooral flink bemest en daarna worden de pollen op afstanden van on geveer 1 Meter geplaatst. De knoppen, die nu reeds in ontwikkeling zijn, worden bij het planten juist boven den grond gehou den, en desnoods tegen sterke vorrst met wat losse mest gedekt. Zijn de planten goed aan den groei, dan hebben ze gaarne: veel vocht en een extra bemesting met koe- gier of een oplossing van Chili- of kalk- salpeter. Ook de Artisjok behoort tot de groep van overblijvende groene gewassen. Ze moeten evenwel goed, doch luchtig ge dekt zijn, wil men ze op de beste manier den winter doen doorkomen. Zeer geschikt doet men dit onder een omgekeerde mand, die verder met turfmolm wordt bedekt. De Artisjok wordt 't meest op de buitenplaat sen gekweekt, maar beteekent in ons land voor den handel zeer weinig. Ook van deze plant kan men planten van kweekers be trekken, doch heeft men een kouden bak, dan kan men de jonge planten zelf aan- kweeken. Hiervoor zaait mén in 't laatst van Maart of begin April in een kouden bak, of wel legt men de zaden in kleine potjes, die men dan in een kouden bak graaft. Wanneer de zaden dadelijk in den vollen grond van een bak zijn uitgezaaid, kan men de jonge planten, als ze een 3-tal blaadjes hebben gevormd, in kleine potjes zetten, en daarna nog eenigen tijd in den bak voortkweeken, Na de oppotting houdt men den bak eenige dagen toe, tot de jonge planten in de potaarde opnieuw zijn geworteld, en kweekt ze daarna nog een paar weken onder glas door, om ze tegen half Mei af te houden, en daarna in den vollen grond over te brengen. Een der de vaste plant, die in onze cultuur veel voorkomt, is de Asperge. Overal wordt deze groente gaarne gegeten ,doch niet op alle plaatsen zijn de bedden van dien aard, dat ze een flinke hoeveelheid gebleekte sten gels opleveren. Zij, die bedden willen aan leggen in dit voorjaar, moeten er voor zor gen, dat ongeveer half April de bodem goed toebereid is, zoodat er dan tot plan ting kan worden overgegaan. Voor dit doel zorgen we, dat het bed, waarop straks de planten gezet zullen worden, goed diep is omgewerkt, al naar de grondsoort en vast heid van den bodem van 70 tot 100 c.M. Men dient dus dikwijls diep te spitten, doch daarbij laat men de grondslagen op een zelfde plaats. Vindt men dieper een laag teelaarde, dan verdient het aanbeveling deze meer naar boven te brengen. Dit om werken en tevens bemesten van den bo dem, liefst met verteerden stalmest, moet plaats hebben, om straks gereed te zijn als de planting begint. Waar men reeds bed den heeft en al gedurende één of meer dere jaren aan het oogsten is, dient men de noodige werkzaamheden aan te pakken, die aan dit oogsten voorafgaan. Men be gint al langzamerhand met op de bedden een aardlaag van ongeveer tien centimeters te brengen. Deze aarde wordt uit het pad ogenomen, doch men zorge er voor zij fijn te verdeelen en de kluiten goed stuk te slaan. Na een week wordt die laag dikker gemaakt, door er nog een 10 c.M. grond op te brengen, en de kanten van elk bed wor den daarna netjes schuin afgestoken, en tegen de derde week in April al naar het weer is, beginnen de voorloopers soms reeds te komen. Liefhebbers van Kroten of Bieten kunnen nu reeds tot zaaiing over gaan, om reeds vroeg van deze groenten te kunnen profiteeren. De rijen dienen 35 c.M. uit elkaar te liggen, en later wordt uitgedund opdat elke plant ongeveer 15 c.M. afstands krijgt. Men zorge er evenwel voor, dat de grond goed diep losgemaakt is, want anders krijgen we vertakte en kromme wortels. In den bloementuin: We zijn nu reeds zoover in het jaar gevor derd, dat we een begin kunnen maken met het naar buiten brengen van verschillende planten uit de oranjerie of de koude kas. We doen zulks bij voorkeur op een regen achtige dag of bij betrokken lucht. De hel dere voorjaarszon kan toch voor planten, die maanden achtereen of geen zon ge zien hebben, soms gevaarlijk zijn; de bla den verbranden licht, en dit moet men trachten te voorkomen. We nemen het eerst de planten, die, gelijk de Laurieren en de Kaapsche planten, een stootje ver dragen kunnen. De overige planten kan men dan wat ruimer uit elkaar plaatsen, en nog een 14 dagen laten staan. De ande re brengen we op een beschut plekje in den tuin, bijv. achter een schutting of muur, waardoor ze voor gure winden zooveel mo gelijk beschut zijn. Desnoods kan men de planten, wanneer er gevaar voor nacht vorst bestaat, 's avonds omleggen en met een mat bedekken. Die late nachtvorsten kunnen dikwijls veel schade aanrichten en ook de bloemkweekers moeten nu ter dege op hun hoede zijn, om zich daardoor niet te laten overrompelen, 't Vriest in dezen tijd van het jaar zelden zóó streng, dat het den dood der planten tengevolge zal hebben, maar bevorderlijk voor haar groei en haar ontwikkeling is het nooit; dus op passen is de boodschap! VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. VOETBAL NA NEDERLAND—IERLAND. Persstemmen. De Nederlaindsche pers is natuurlijk vol lof over de zege, die het Nederlandsoh elf tal Zondag op Ierland bevocht. We laten hier enkele persstemmen volgen, waaruit blijkt, dat er desondanks toch nog wel ver schil van meening heerscht over den wed strijd. De „Sportkroniek" noemt het een uiterst boeienden wedstrijd, doch erkent, dat de uitslag geflatteerd is. Natuurlijk verdiende Nederland de overwinning; een wedstrijd •tuurt nu eenmaal zes kwartier en geen vijf en 't laatste deel van den strijd hebben onze jongens hun tegenstanders murw ge speeld. 't Verschil in spelpeil was echter nihil en zeker geen drie doelpunten. Echter: 't benutten van de kansen is niet alleen wat maar in 'n voetbalwedstrijd zelfs alles waard. En voor de tweede maal in dit seizoen heeft men de waarde leeren begrijpen van 't bezit van een voorhoede, die productief speelt, 't Ging weliswaar niet zoo vlot als tegen België, maar 't sco ren van 5 goals in 'n wedstrijd als dezen blijft 'n prestatie van beteekenis, 'n pres tatie die te meer opvalt, omdat de Iersohe Vrijstaat over 'n zeer sterke verdediging bleek te beschikken. Velen zullen van meening zijn, dat Hol land lang zoo goed niet gespeeld heeft als tegen België. Wij deelen die meening ten deele, maar onder aanhaling van de be kende voetbalspreuk, dat een elftal net zoo goed speelt als de tegenpartij toelaat. De Ieren waren ten minste een klasse beter dan de Belgen, zij overtroffen hen verre in tempo en daardoor was het spel van. de Hollanders schijnbaar langzamer dan in den fameuzen wedstrijd van 11 Maart. In de eerste helft vooral waren de Ieren maar al te vaak sneller bij den bal dan onze land- genooten, wier aanvallen mede daardoor maar geen overrompelend karakter konden krijgen. De oranjehemden hadden voorts nog 'n nadeel dat zij in hun wedstrijd tegen België niet hadden: de physiek hunner tegenstan ders. Achterhoede en middenlinie van de Vrij staters waren ware mannetjes-putters, die niet alleen hun kracht goed gebruikten om de onzen van den bal af te houden, maar ook door hun over 't algemeen grootere lengte met koppen in de meerderheid wa ren. Dat tempo en dat kopwerk heeft de Ier- sche ploeg voor vijfzesde van dezen wed strijd tot een ten minste gelijkwaardige tegenstander gemaakt. Slechts in 't laatste kwartier is zij door de onzen finaal over speeld. De „Maasbode" schrijft: Het van Nederlandsch standpunt bezien prachtige slot en de geweldige energie, welke door het geheele elftal ontwikkeld is, zullen velen er licht toe brengen niet alleen van een buitengewoon' spannenden en boeienden s t r ij d te spreken, doch te vens van een fraaie partij voetbal. Met die opvatting kunnen wij ons echter niet ver eenigen. Mooi was de ontmoeting in haar geheel niet en dat, doordat de ploegen elkaar zóó volkomen stonden, beiden zulk een snel, gedurfd en enthousiast spel ont wikkelden, dat men als het ware eikaars epel afbrak. Dat verhinderde, dat de com binaties in den regel gelukten. Daarbij moeten de spelers meerendeels wel zeer onder den invloed van het gewicht van den strijd geweest zijn, daar tal van acties wél enel en spontaan, doch meestal uiterst on zuiver uitgevoerd werden. Ruim een uur lang bleef op deze wijze de j Nederlandsche ploeg beneden den tegen de Belgen ontwikkelden vorm, waarbij we ons terdege rekenschap geven van de omstan digheid, dat de Ieren beter speelden dan de Belgen, dat vooral de Ieren forscher en 6neller en tevens exacter spel leverden en zoodoende het Nederlandsch elftal een véél moeilijker taak had dan tegen België. Maar toch, er haperde iets aan ons spel, wat we meenen te moeten wijten aan een tekort aan zelfvertrouwen. Toen aanstonds bleek, hoe sterk de Ieren waren, toen wer den de meeste Nederlandsche spelers ner veus. Angst voor een nederlaag vermoede lijk, met verhooging van 't tempo, doch ver mindering van de accuratesse. Met het ge volg, dat het fraaie en geacheveerde aan het spel ontbrak, al ging er van het spel, door de kracht en de energie, de geestdrift en den durf, die ontwikkeld werden, nog vol doende bekoring uit. De „N.R.Ct." zegt: Hier en daar hoorden we, dat men onze overwinning een tikje geflatteerd vond om dat de Ieren ten slotte toch nog fraaier en zuiverder voetbal hadden laten zien. In derdaad was het spel van de Ieren heel wat beter dan men zich eigenlijk had voor gesteld, doch men vergeet hierbij, dat zulk automatisch zuiver voetbal met een der gelijk tot in de kleinste puntjes verzorgd positiespel, slechts gegeven kan worden door profs, die al hun tijd aan voetbal kun nen besteden. De amateur moet andere wapenen hebben. Hij heeft zijn snelheid, zijn geestdrift, zijn verrassend spel en zijn stevigheid. Onze ploeg heeft voorts door een doelmatige training een flinke portie uithoudingsvermogen gekregen. Al die factoren hebben ten slotte meegewerkt om de fijnere techniek en de betere taktiek van de Ieren te verslaan. In dit licht be zien, is de overwinning zeker niet geflat teerd. Toen de Ieren hun voorsprong had den verloren, misten ze de geestdrift om tegen de stevige tegenstanders door te blijven, zetten. Daarmede is de nederlaag cler Ieren, die juist in het laatste 1 wartier an den strijd zulke groote afmetingen aan- •n, volkomen verklaard. Eemt ir het kwartier is de overw Inning, die in het eerste gedeelte eigenlijk al in de lucht zat, bezegeld, hoewel het kort na de pauze toch nog een oogenblik er op leek, dat het mis zou loopen. Het „Hbld." oordeelt: Het is eenvoudig reusachtig! En niemand, die, na het zien van den wedstrijd, nog zal durven denken aan toe val. Want die daar speelden waren allen zonder uitzondering spelers van grooten stijl. Met hun fouten en inzinkingen. Allen met een élan en een uithoudingsvermogen, dat wij gevoegelijk ongeloofelijk kunnen noemen. Geen van die elf oranjemannen was uitgespeeld na den geweldigen strijd tegen de Ieren, tot aan de allerlaatste mi nuut hebben zij allen gegeven wat zij te geven hadden en zij hielden nog genoeg over om na het roemrijke einde den man, dien zij als hun leider beschouwen, Karei Lotsy in triomf op hun schouders te nemen en mee te voeren naar de gewelven van het stadion, naar de kleedkamers, hem op die wijze ten aanschouwe van allen, van al die duizenden van wie er enkelen nog pro beerden over het veld heen bij de zege vierende spelers te komen, huldigend. Toen de rust met 11 inging zal zeker niemand hebben durven denken aan een dergelijk schoon resultaat. Er waren er misschien meer die aan een nederlaag dan aan een overwinning geloofden. En zoo wispelturig is wel dat schoone en pakken de voetbalspel, dat er een klein kwartier van ongeloofelijk enthousiasme en van hoogstaand spel kwam voor de onzen, zoo dat de Iersche verdediging als pastei itn el kaar ging en onze mannekes slag op slag tot doelpunten vermochten te komen. 52! Die uitslag van den internationa len wedstrijd zal indruk maken. Niet alleen in Ierland en Engeland en Schotland want daar rekende men overal heusoh wel met een overwinning van de Ieren maar zeker ook in Beigië. Omdat die 52 het doorslaande bewijs is, dat die 93 tegen de Belgen niet maar zoo een toevalligheid je is geweest, maar doodelijke ernst. Het is alweer die 5 die het meeste tot ons spreekt. Die ons toont de heerlijke paraat heid van een voorhoede, die weet wat zij wil, die ons zegt, dat in die voorhoede niet alleen combinatie zit maar ook een bewon derenswaardige schotvaardigheid. Een zwakke stee heeft dit Nederlandsch elftal nog: dat is de doelman. België roemt Nederlandsch elftal. Uit Brussel wordt aan het „Hbld." ge meld: In Belgische voetbalkringen heeft men met belangstelling, die nauwelijks minder groot was dan die van de Nederlandsche voetbalwereld, den wedstrijd Nederland Ierland tegemoet gezien, en de Belgische bladen gaven dan ook gistermogen uitvoerig verslag van deze ontmoeting. Algemeen wordt erkend, dat de organjemannen de overwinning ten volle hebben verdiend, al bereikten zij niet den topvorm, dien zij in den wedstrijd van 11 Maart tegen België aan den dag hebben gelegd. Na deze nieuWe overtuigende overwinning van het Neder landsche elftal, schijnt men hier alle hoop op een overwinning te Antwerpen te heb ben opgegeven. De bespiegelingen die de bladen, onder den indruk van de Neder landsche zege tegen Ierland aan de komen de ontmoeting BelgiëNederland wijden, zijn zonder uitzondering pessimistisch ge tint. Men schijnt ervan overtuigd te zijn dat deze wedstrijd op een nederlaag voor België zal uitloopen. Nergens wordt ook maar met de mogelijkheid van een gelijk spel rekening gehouden. Men geeft slechts uiting aan de hoop dat de Roode Duivels met betere cijfers zullen verliezen dan Ier land. De „Standaard" schrijft: „Er wacht den Rooden Duivels een zware taak te Ant werpen. Konden ze het tot een 42 ne derlaag brengen tegen de Nederlanders, dan zouden ze toch naar Rome gaan". „Met 01 mogen we ook verliezen", lezen we iin het „Handelsblad van Antwerpen", „maar als we met 02 klop krijgen, dam zouden we een score van 4 6 krijgen of 0.66, wat hetzelfde is als Ierland. We zou den dan nog een beslissende match tegen Ierland te spelen hebben". Men ziet, men doet hier niet aan over dreven optimisme. Maar ook Nederland hoede zich daarvoor. De beroemde wissel valligheden van het spel immers plegen nooit scherper tot uiting te komen dan juist in den wedstrijden tegen België en een al te groot gevoel van superioriteit zou onzen jongens wed eens leelijke parten kunnen spelen". Het oordeel van een tennis- en hockey-expert. I De heer G. J. Scheurleer schrijft aan de „N.R.Crt." o.m.: De Nederlandsche voetbaltoeschouwer, die duur voor zijn plaats heeft moeten be talen, gaat in de stemming van een specu- leerend schuldeischer op de tribune zitten. Maar na dit spel en na deze overwinning heeft zeker ook de hardivoohtigste Shy lock een volledige kwitantie aan den K.N.V.B. gegeven. VENTE HEEFT EEN LICHTE HERSEN SCHUDDING. De speler van Neptunus Vente, heeft gis teren een zeer lichte hersenschudding ge kregen gedurende den wedstrijd, waar schijnlijk ten gevolge van het wat hard kop pen van een bal. C medisch advies^ is hij nog in Amsterdam in zijn hotel gebleven. Er is evenwel geen sprake van gevaar noch bezorgdheid. „N.R.Ct." uur. c. J. v. Leeuwen, Secr.-Penningm. Promotie-Degradatie Teylingen ZTYBB 3 5—0. In een goed gespeelden wedstrijd heeft Teylingen haar lsten wedstrijd goed inge zet door beide puntjes te veroveren en wel verdiend, alhoewel TYBB toch zeker 2 doel punten had verdiend. Om 2.30 fluit scheids rechter Uitermark beginnen, en dadelijk zetten de Teylingers hun beste beentje voor, waarbij de Haarlemmers al dadelijk ver dedigend moeten optreden. Een schot van den midvoor van Teylingen wordt hard tegen den keeper geschoten. Even daarna wordt juist aan den buitenkant der paal geschoten. Enkele corners leveren ook al niets op. Nu komen de Geel-Zwarten los, doch hun schoten gaan achter. Een corner brengt hun ook al geen geluk. Er wordt door beide elftallen hard gewerkt, waarbij Teyl. het eerste resultaat bereikt. Toen de rechtsbinnen tegen de bovenlat schoot, waarbij de terugspringende bal door den Teylinger linksbinnen wordt opgevangen om hem keurig bui en bereik in doel te schieten (10). Weer komen de Teylinger. voor het Haarlemsch doel doch de bal be landt in 't zijnet. Een corner levert niets oi Nu breekt TYBB door de Teyl. achterhoe de, doch haar schot faalt. Als de bal mooi door TeyL wordt opgebracht is het de 255. Jan leefde er van op. Ofschoon hij at voor een kleintje vervaard was, was hij /an de stilte en eenzaamheid wel een beet- a geschrokken. Hij had graag menschen m zich heen. En al waren het waars«.hijn- „ijk wel andere, dan die hij ooit gezien had, hij was toch in zijn schik en omhelsde Hobbeltje van pleizier. Die was ook blij. 256. Nu stapten ze samen van de hooge rots af, maar aan den anderen kant dan waar ze er tegenop waren geklommen. Hobbeltje moest dat heel voorzichtig doen, om er niet hals over kop af te schieten. Hij zette zijn pooten wijd uit elkaar, om zoo veel mogelijk steun te hebben.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10