HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct MAANDAG 9 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT OJLKIJE, DL AD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BRANDEN BRAND IN EEN KERK DOOR BLIKSEMINSLAG. Te Meerloo. Door blikseminslag is Zondagavond brand uitgebroken in de Parochiekerk te Meerloo. Ondanks het blusschingskerk der brandweren uit Venlo en Horst is een groot gedeelte van de kerk uitgebrand. Aangrenzende huizen, waaronder de pas torie, die door den vonkenregen, een oogenblik gevaar liepen, konden behouden blijven. Er was juist Zaterdag een nieuwe pas toor benoemd. THEATER IN BRAND. Voorbijgangers bemerkten tijdig het het groote gevaar en grepen direct in. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over «Lf heeft een zware binnenbrand gewoed In het Centrumtheater aan de Vlaming straat te Den Haag. Twee voorbijgangers bemerkten rook en snelden het gebouw, waarvan het hek kon worden opengeschoven, binnen. Ach ter in de zaal gekomen, zagen zij vlam men aan de zoldering van het tooneel. Zij hebben zich gehaast, de beide slangen, welke zich in de zaal bevonden, aan de bluschleiding te koppelen en water te ge ven. Maar het vuur had reeds om zich heengegrepen, vermoedelijk aangewak kerd ten gevolge van den trek door een gat in het plafond. De brandweer was aanstonds ter plaat se. Het tooneel werd echter verwoest en leverde een troosteloozen aanblik. De brandweer moest in het dak hakken om de vlammen te kunnen dooven. Commis saris P. Kramer was aanwezig om een onderzoek naar de oorzaak van den brand in te stellen, maar dit onderzoek kon niet aanstonds resultaat hebben, omdat nie mand van het personeel aanwezig was. De operateur en de portier waren name lijk niet ter plaatse. De directeur van het theater, de heer L. Fresco, die ook elders in Den Haag een zaak heeft, kwam toe vallig eens aanloopen met de bedoeling om te controleeren, of het personeel op zijn post en alles in orde was, en moest toen constateeren, dat zijn zaal voor een deel door de vlammen verwoest en zijn personeel afwezig was. Hy is verzekerd tegen brandschade, maar niet tegen be drijfsschade. Nog niet lang geleden had hij het gebouw laten opknappen. Nader vernemen wij nog, dat de opera teur en de portier, die volgens den direc teur van het theater tijdens den brand in het gebouw hadden moeten zijn, aan com missaris Kramer hebben verklaard, dat zij op dat tijdstip geen dienst hadden, wel in het gebouw waren geweest, maar, niets bijzonders bespeurd hebbende, het had tien verlaten, het hek niet sluitende, om dat de zoon van den heer Fresco er nog schilderwerk had te doen en anders niet weg had kunnen komen. Ook de inlich tingen van laatstgenoemde hebben niet tot een verklaring van den brand geleid. Het is mogelijk, dat de brand ontstaan is, doordat een zinken kachelpijp van een perceel aan de Groote Markt zes meter boven de plaats uitkomt, waaronder het tooneel zich bevindt en er misschien von ken uit die pijp door een luchtkoker naar beneden zijn gezogen. Een werkvrouw in een huis naast de bioscoop heeft een slag gehoord en vlam men gezien; haar patrones heeft daarna de brandweer opgebeld. MANDENMAKERIJ AFGEBRAND. Gisternacht is te Ooy by Nijmegen af gebrand de mandenmakerij met winkel van den heer van Eeck. De brandweer stond machteloos tegenover de felle vuurzee. Al les brandde af. Een groote voorraad teen hout is verloren gegaan. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 6)) En maakt het mij tegelijkertijd lastig, met zijn attenties, bracht Laura in het mid den. Ah! De zwarte oogen begonnen weer te schitteren. Maar hij meent het niet. Pedro zou nooit va' zoo'n baby als jij bent kunnen houden. Dank u voor het compliment made moiselle, maar ik ben in elk geval over tuigd, dat het hem om het geld te doen is. Hij krijgt jou niet en het geld niet, kindje. Luister! Ik heb er nooit eerder met jou over gesproken. Pedro is met mij ver loofd. Ik heb hem in Barcelona leeren ken nen. Hij heeft zijn vader een aanbevelings brief voor Sir Gregory gevraagd om mij te ontmoeten, begrijp je. Ga jij nu maar rustig slapen, kindje, Pedro zal je niet meer lastig vallen. Mademoiselle bleef nog een poos voor het vuur in haar slaapkamer zitten peinzen; een wilde woede tegen den Spanjaard was in haar opgekomen. Toen Medina den volgenden dag een be zoek bracht, trof het wel heel ongelukkig, dat Mademoiselle juist uit was. Laura had Theodore geschreven, hij was dadelijk in zijn nieuwe auto gekomen en had haar en Mademoiselle meegenomen voor 'n tochtje. Tegen vier uur stond Medina op de stoep in zwart jacquet en gestreepte broek. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisternacht omstreeks half vier, is brand ontstaan in een landbouwschuur van den heer Brok aan de Spaarderstraat te Oss. De vlammen deelden zich weldra ook aan de boerderij mede. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon, daar zij niet genoeg water tot haar beschikking had, tegen de vlammen zee niets uitrichten. Dientengevolge brand den de kapitale boerderij en de schuur ge heel uit. De bewoners konden zich tijdig in veilig heid brengen. Zij wisten nog wat vee te redden. Een dertigtal varkens, alsmede honderd kippen kwamen in de vlammen om. De geheele inboedel, landbouwgereed schappen, landbouwmachines, een groote voorraad hooi en stroo werden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is nog onbekend. De schade wordt slechts gedeeltelyk door verzekering gedekt. LEVENSMIDDELENZAAK AFGEBRAND. Gisternacht is brand ontstaan in de le vensmiddelenzaak van den heer P. Borg huis, gelegen in de Bisschopstraat te Ol- denzaal. Het pand brandde tot den grond toe af. De belendende perceelen, waaronder een warenhuis van den heer de Boer, bekwa men zeer veel brand- en watershade. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering ge dekt. TWEE KAPPERSSALONS UITGEBRAND Gistermiddag zijn twee kapperssalons te Bussum, terwijl de bewoners afwezig waren, geheel uitgebrand. De salons zijn eigendom van den heer Wobers, aan de Nassaustraat te Bussum. De brand was bemerkt door een juist voorbijgaande agent. De brandweer wist de belendende perceelen te sparen. De geheele inboedel werd een prooi der vlammen. De schade wordt aanzienlijk geacht. BRANDJES A.B. VAN DE „JASON". In de machinekamer van het aan Sovjet Rusland verkochte s.s. „Jason" der K. N. S. M., dat ligplaats heeft aan de terreinen van de Amsterdamsohe Droogdok Mij. is gisteravond te ruim kwart over zeven brand uitgebroken. Het vuur is vermoede lijk door het wegwerpen van een branden de sigaret ontstaan in de zich aan stuur boordzijde van de machinekamer bevin dende bergruimte, waar gereedschappen, poetskantoen en andere zaken waren opge slagen. Daar alles vet was van de olie, dreigde er een ernstige brand te ontstaan, doch door het krachtig optreden van het aan boord zijnde pensoneel de Russi sche bemanning is reeds op het schip aan wezig waren de vlammen spoedig ge- bluscht. De schade is niet ernstig. De brandweer, kon haar werkzaamheid be palen tot een onderzoek naar de oorzaak van den brand. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Onvoorzichtig den weg overgestoken. Gistermiddag omstreeks vijf uur wan delden de twee zusters Bos op den Soest- dijker Straatweg in de richting de Bilt. In dezelfde richting reden twee auto's. Plot seling staken de meisjes den straatweg over, met het gevolg, dat de 18-jarige jongedame Bos onder een der auto's kwam en zoo ernstig gewond werd, dat zij spoe dig na het ongeval overleed. De chauf feur van de tweede auto verklaarde, dat den chauffeur geen schuld treft. De auto is door de politie in beslag genomen. hoogen hoed op en witte slobkousen aan. Het viel niet te ontkennen, dat hij een op vallend knap man was, met zijn uit- heemsch uiterlijk: olijfkleurige teint en doordringende zwarte snor. Een scherpe opmerker zou een gluiperige uitdrukking in die donkere oogen ontdekt hebben maar menig argeloos mies je had Pedro tot den held harer droomen uitverkoren. Sir Gregory was thuis en hij ontving den Spanjaard met groote hartelijkheid. Pedro Medina was sluw genoeg om op 's mans ijdelheid te speculeeren en ver beeldde zioh, dat hij den millionair om zijn vinger kon winden. Maar de Spanjaard zou weldra ondervinden, dat zijn gastheer al leen van menschen hield, die hem geen stroobreed in den weg legden. Hoe maakt u het Senor, hoe maakt u het? begroette Sir Gregory hem met grof- joviale stem. Warm weer, hè? Gaat u zit ten en neem een sigaar. Perris, je kunt wel gaan. Het rapport over dat nieuwe lucht schip moet dadelijk geschreven worden. Zeker, Sir Gregory. Perris ging be daard de kamer uit en na een zijdeling- schen blik op den Spanjaard geworpen te hebben. Toen de deur gesloten was, stak Medina de geurige sigaar op, terwijl hij bedankte voor de whiskey die hem aangeboden werd. Sir Gregory schonk zichzelf een glas in en werd na het drinken er van nog rooder dan hij al was. De twee mannen praatten eerst over onverschillige onderwerpen; toen in formeerde Sir Gregory wanneer de bezoe ker terugging naar Barcelona. Medina haalde de schouders op. Over een paar maanden. Ik houd van Engeland en het Londensche leven trekt mij bijzon der aan. Sir Gregory schudde vermanend het hoofd. U bent lui, Senor, en een jonge man R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boerhaavestraat 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken Donderdagmiddag van 2 - 5 uur tot het verstrekken van de gewenschte inlichtingen en ter aanmelding van con- tribueerende leden Tele*. 3420 VERGIFTIGE MEDICIJNEN. Tweejarig kind overleden. Gistermiddag is in het Algemeen Zie kenhuis te Almelo overleden een 2-jarig kind van de familie Schlosser dat Zater dagavond in een onbewaakt oogenblik gedronken had uit een flesch medicijnen, bestemd voor uitwendig gebruik voor een ander kind uit hetzelfde huisgezin. Deze medicijnen bevatten een vergif, waardoor het kind ontzettende pijnen kreeg en ge opereerd moest worden. Na een tweede operatie is het kind gisteren gestorven. Twee ruiten verbrijzeld. Zaterdagavond tusschen 10 en 11 uur heeft een 43-jarige werklooze in de Dam straat te Amsterdam met een steen, twee groote ruiten van het winkel-magazijn der firma Vroom en Dreesman verbrijzeld. De man is door de politie aangehouden en nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt wegens opzettelijke vernieling, is hij weer op vrije voeten gesteld. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Propagandadag Ned. Fabrikatenhuis. Vrijdag j.l. werd door bovengenoemde in stelling een propaganda-dag gehouden. Des middags waren verschillende stands te bezichtigen, terwijl des avonds de direc teur van het Ned. Fabrikatenhuis een rede hield. Doordat de zaal in hotel van Ros- sum aan beide zijden bezet was door de verschillende stands, kon betrekkelijk wei nig publiek geplaatst worden, en al spoe dig bleek, dat velen werden teleurgesteld. Na een inleidend woord, hield de directeur een rede, en besprak hoe in Nederland zeer vele artikelen in massa's worden in gevoerd uit het buitenland, terwijl men evengoed Ned. fabrikaat kan gebruiken. Spr. toonde dit met vele toepasselijke voor beelden aan. Na deze rede, die enkele uren in beslag nam, werd het publiek de gele genheid gegeven (opgedrongen) bij de ver schillende stands hun inkoopen te doen, welke dan via den winkelier zouden be zorgd worden. Hierna werden onder de aanwezigen en kele attracties gratis verloot, terwijl van enkele fabrikaten monsters werden uitge reikt. Te ongeveer elf uur kwam het einde. Ook bij de Protestanten een been ge broken. Tijdens den voetbalwedstrijd had de speler v. d. W. Zaterdagmiddag het ongeluk zijn been te breken. Dr. W. ver leende de eerste hulp, en achtte het noo- dig, dat genoemde persoon naar het zie kenhuis werd vervoerd ter onderzoek. Dit is het derde voetbalongeval in korten tijd. Eerst bij de neutrale, toen bij de R.-K. en nu bij de christelijken. Je moet maar pech hebben. NOORDEN. Drankbestrijding. Gisteravond werd in de St. Franciscuszaal een ledenvergadering gehouden van Kruisverbond en Mariaver- eeniging. Voorgelezen werd de brief van den Bisschop van Roermond aan zijn Geestelijkheid opgenomen in de analecta van het Bisdom, waarin met klem wordt aangespoord het werk der drankbesfcry- behoort niet lui te zijn. Waarom gaat u niet bij uw vader in de zaak? Er waren gegronde redenen waarom Me dina niet in zijns vaders zaak werkte, maar hij hield die wijselijk voor zich. Zoo gauw ik getrouwd ben, ga ik ln zaken, verklaarde hij lachend en terwijl hy dat zei, wierp hij een steelschen onderzoe kenden blik op het roode gezicht van zijn gastheer. En waarom trouwt u dan niet? Ik wacht alleen op uw instemming, Sir Gregory. De millionair nam de sigaar in zijn dikke vingers en staarde zijn gast met open mond aan. Mijn instemming? Wat heeft nu mijn instemming te maken met uw huwelijk, Senor Medina? De booze toon waarop Horn sprak had den Spanjaard kunnen waarschuwen op zijn hoede te zijn. Maar hij spreidde rustig de handen uit en zei: Sir Gregory, mijn vader, Senor Mignel Medina uit Barcelona, is een van de ver- mogendste en meest-geaohte mannen van de stad. Ik ben zijn oudste zoon en zoodra ik getrouwd ben, kom ik in zijn zaak. Onze zaak is heel uitgebreid dat is u bekend en als ik compagnon van mijn vader ben zal mijn financieele positie uitstekend zijn. Ja, ja, ja, viel Sir Gregory, nu flink nijdig, hem in de rede, maar wat heb ik daarmee te maken, Senor? Dat zal ik u uitleggen, vervolgde Pedro Medina onverstoorbaar. Mijn vader wil mij alleen in de zaak opnemen als ik getrouwd ben, maar ik heb tot voor kort nooit 'n meisje ontmoet, waarvoor ik liefde zou kunnen voelen. Maar toen ik uw doch ter gezien had. Mijn dochter.Laura? bulderde Sir Gregory, wiens gezicht thans de be kende purperkleur aannam. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 10 April. Huizen -875 M. K.R.O.-uitzendinig. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquiin. 12.15 Gramofooniplaten. I.00 Prof. P. G. Groenen over „De kolo nisatie Poedoe Laoet", waarna Gramofoon- platen. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Zang- en Mavierrecital door Rie Dijs-Ochal (alt) en Renée Reginard (kla vier). 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 H. J. A. BrieLs over „De eerste Room- sche filmstudio". 6.00 Het KK.O.-orkest. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 V erbondsk war Liertje. 8.00 Het K.R.O.-orkest. 8.30 Vaz Dias, waarna GramofoonpL 8.45 L. Abor over „De bekeeriingsgeschie- denis van Hugo de Groot". 9.00 Marsqhprogramma door de Kon. Harmonie te 's-Hertogenbosch. 9.30 „De nieuwe woning", hoorspel. 9.50 De KJl.O.-Boys. Te 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonplaten. 10.50 De K.R.O.-Boys. II.30 Gramofoonplaten. Hilversum 301 M. AVRO-miitzending. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaften. 10.30 Ensemble Rentmeester 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonplaten. I.00 Ludwig Rütih en zijn orkest. 2.00 Pianorecital. 2.30 Voordracht. 3.00 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-kinderkoorzamg. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VPRO. 6.00 Ludwig Rütih en zijn orkest. 7.00 Causerie. 7.25 Gramofoonplaten. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest en Graimofoonpl. 9.30 Uit „TivoM", Utrecht: Lucienne Boyer en haar orkest. 10.00 3de acte van „De oude Brit", van J. Galsworthy. 10.45 Gramofoonplaten. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Dansmuziek uit „Central", te Den Haag. ding te steunen en te bevorderen. Uit het jaarverslag van de Stille Reddingsbrigade blijkt, dat het aantal leden alhier 23 be draagt. Op 3 Juni wordt in Amsterdam tegelijk met de jaarvergadering het 30-ja- rig bestaan gevierd van het Diocesaan Kruisverbond, op welke vergadering men zich zal doen afvaardigen. Bericht kwam in van het hoofdbestuur, dat het voorstel „Noorden" om een regeling te treffen, ten einde de Kruisbanier in massa te kunnen verspreiden niet voor uitvoering vatbaar is omdat de belangstelling van de afdeelin- gen te gering bleek. Uit een ingekomen verslag bleek, dat de Bloemendag in het Bisdom 1574.22 opbracht, waarvan 13.58 uit Noorden. Met genoegen werd gecon stateerd, dat de geheime distilleerderij, welke sinds lang alhier aanwezig ver moed werd, ontdekt is. Na nog eenige be sprekingen van minder belang werd de ver gadering gesloten. Zeker! Ik aanbid haar. Zij is het schitterendste vrouwelijk wezen, dat ik ooit ontmoet heb, Sir Gregory. Medina stond langzaam op en maakte een zwierige buiging. Ik heb de eer om u de hand van juffrouw Laura Hom te vragen. De millioanair omklemde de armleunin- gei van zijn stoel. Met de illusie voor oogen, dat Laura gravin zou worden, kwam het aanzoek van den Spanjaard hem als een grove onbeschaamdheid voor. Jijjijgrouwde hij, terwijl hij trachtte op te staan. Ik versta u, geloof ik, niet goed, zei Medina beleefd. U zegt Dat je een schurk bent! raasde Sir Gregory. Waar haal jij den treurigen moed vandaan om de hand van mijn dochter te vragen.een vreemde gelukzoeker. Eruit! Senor, een dergelijke beleediging Medina werd vaalbleek en zijn oogen schitterden gevaarlijk. Loop naar de pomp met je praatjes. Maak dat je wegkomt, anders zal ik je mijn huis laten uitgooien. Hoe durf je om mijn dochterjijjijHier En Sir Gregory greep in zijn kokende woede een stoel en zwaarde er mee toen zijn bezoeker op hem toesprong. Voor deze beleediging zult u mij vol doening geven, siste Medina. U zult met mij moeten duelleeren. Als je nog dichterbij komt, sla ik je neer, waarschuwde Sir Gregory en hij liep achteruit naar den muur om op een bel te drukken, die met de kamer van zijn se cretaris verbonden was. De handen van den Spanjaard waren in voortdurende zenuwachtige trilling. Hij was zoo buiten zichzelf van drift, dat hij geen woord kon uitbrengen. Voor de eerste maal in zijn leven had hij een dergelijk Daventry 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand Orkest. I.50 Dansmuziek. 2.20 Mid. Studio Orkest. 3.20 Sted. Orkest Torquay. 4.50 Concert door strijkkwartet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Zang. 7.10 Duitsohe causerie. 7.40 Radio-Militair Orkest. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Solistenconcert tenor-cello -harp 10.45 Voordracht. 10.5012.20 Roy Fox en zijn Band. „Radio Paris" 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. II.20 Paso al-orkest. 7.20 Zang. 9.20 Vervolg zang. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotetl. 2.504.50 Omroeiporkest. 7.20 Pianoduetten. 8.45 Radiotooneel. 9.2510.20 Deensche muziek door het Omroeporkest. Langenberg 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50 Gramofoonplaten. 11.20 Omroepkleinorkeet. 12.20 Concert. I.20 Vervolg concert. 3.20 Leipz. Symphonie-oaikest. 4.35 Weragorkest. 6.20 Omroepkleinorkest. 7.35 Zie Deuitsohlandsender. 9.40 Zie Brussel 484 M. 10.50 Gramofoonplaten. Rome, 421 M. 8.05 Li terair-muzikaal programma. 9.20 Concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Omroepkleinorkest. 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Omroepkleinorkest. 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Gevar. programma. 9.3010.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 11.20 Omroepkleinorkest. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Orgelconcert. 5.35 Gramofoonplaten. 5.50 Solistenconcert. 7.20 De Greef-concert, 10.00 Gramofoonplaten. Deutschlandsender 1571 M. 7.35 Concert door het Omroeporkest. 8.35 Koorconoert. 9.20 Berichten. 9.35 Sportpraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Vocale duetten. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf èn de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.05afloop Luxemburg. 9.2014.30 Langenberg. 14.30—15.20 Kalundborg. 15.2016.20 Langenberg. 16.20—18.20 Brussel (VI.). 18.2020.40 Weenen. 20.40—22.20 Brussel (Fr.). 22.20afloop Deutschl. sender. 4e Programma. II.2016.35 Daventry. 16.3517.30 Londen Reg. 17.3018.00 Locale uitzending. Kinder koor „Ex Animo" oJ.v. den heer H. W. Wolf. Het optre den van eenige microfoon debutant j es. 18.0020.40 Londen Reg. 20.40afloop Daventry. Wijzigingen voorbehouden. nederlaag geleden. Ik zal.ik zal.u hiervoor laten boeten, hijgde hij eindelijk. We zullen zien, Wat zullen we zien .onbeschaamde re kel? brulde de millionair, terwijl hij den stoel liet vallen. Maar Medina blies als een tijger en liep in razende opwinding de kamer heen en weer, steeds maar mompelend: We zullen wel zien, wacht maar we zullen wel zien. Eruit! scheeuwde de woedende Sir Gregory. Tot het uiterste gebracht door deze be leediging, sprong Medina wild naar voren. Sir Gregory's oog viel toevallig op de Pa- tagonische bijl, die als een soort reusachti ge pressepapier op zijn schrijftafel lag en in afweer zwaaide hij het wapen boven zijn hoofd. Ga achteruit, ik waarschuw je, als je in mijn buurt komt, vermoord ik je! krijschte hij en de aderen op zijn voor hoofd zwollen tot dikke koorden. Medina deinsde aohteruit en op hetzelfde oogenblik kwam Perris binnen. Hij be greep nietc van de situatie, maar had toch onmiddellijk de tegenwoordigheid van geest om ■üch tusschen de twee opgewon den mannen te plaatsen. Wat is hier aan de hand? vroeg hij in stomme verbazing. Aan de hand? Aan de hand? Sir Gre gory legde de bijl zóó hard neer, dat zij een kerf in de schrijftafel maakte. Hij stamp voette. Die man daar die die, hij durftdurft Ik had de stoutmoedigheid om de hand var. juffrouw Horn te vragen, viel Medina hem >i de rede, toen Sir Gregory hijgend even ophield, en ik ben Leleedigd. En.... Hou je mond en verdwijn! schreeuw de Sir Gregory die weer wat op adem ge- -• - on was. (Wordt vrvolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9