MAANDAG 9 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT ÏWEEDE BLAD. PAG. 7 R. K. S. V. „MAJELLA". De feestelijke opening van het nieuwe terrein. Zondagmiddag heeft op feestelijke wijze de opening plaats gehad van het nieuwe Majella-terrein. De dag werd begonnen met een Algemeene H. Communie voor de wer kende leden. Was het weer in de ochtenduren eenigs- zins dreigend, toe" het uur van aanvang daar was, brak de grauwe wolkenmassa uiteen en kwa mde ton te hulp om aan het rijk met vlaggen versierde terrein ee' alleszins feestelijk aanzien te geven. Inmid dels was een zeer talrijk publiek samenge stroomd om van de inwijding welke nu volgde getuige te zijn. Pastoor Aarts, die de inzegening verrichtte hief het „Vidi aquam" aan, hetwelk door een aantal leden van het Zangkoor werd overgenomen. On derwijl werd het veld ingezegend. Nadat deze plechtigheid ten einde was •telden de leden van Majella zich allen in clubcostuum en haie op, en betraden de elftallen van Dos uit Roelofarendsveen en DEM uit Beverwijk, die de eere-wedstrijd zouden spelen, voorafgegaan door Pastoor Aarts en den Ed.Achtb. heer Burgemeester Mr. J. W .Peek het veld, nadat het lint, hetwelk den toegang afsloot door den Pas toor was doorgeknipt. Op het midden van het veld sprak de voorzitter, de heer P. van Es, een woord van welkom tót de aanwezige autoriteiten en de beide vereenigingen, waarna met den eersten wedstrijd een aanvang werd ge maakt. De aftrap geschiedde door den bur gemeester. In een spannenden fairen strijd, waarin DOS in de eerste en DEM in de tweede helft de meerderheid had, werden de puntjes gedeeld. Na verlenging scoorde DEM het eerst en stelde zich aldus in het bezit van den eersten prijs. Uitslag 23. Nadat de spelers zich wat hadden ver- frischt, volgde de uitreiking der prijzen, bestaande in een fraaien beker en een lau werkrans. Pastoor Aarts nam het woord en bracht dank aan de beide bezoekende vereenigin gen, die in 'n fairen strijd aan de leden van onze jonge vereeniging een uitstekend voor beeld hadden gegeven. Z. E. wees op de groote beteeken is der katholieke jeugdbe weging en sprak de hoop uit, -dat Majella nog lange jaren in eensgezindheid zou mo gen voortbestaan tot heil harer leden en van de geheele Parochie. Hierna spraken nog de aanvoerder van DEM en de voorzitter van DOS. Onderwijl was reeds een aanvang ge maakt met den tweeden wedstrijd van het programma, nl. van Majella I tegen Steeds Hooger II uit Rijp wetering. Ook hiervan was de uitslag gelijk en de verlenging bracht hierin geen verandering. De be slissing werd verkregen door het nemen van strafschoppen. Majella kreeg aldus de overwinning. Uitslag 32. Hiermede was dezen dag welke zeker een uitstekende propaganda voor de ka tholieke sportbeweging beteekent, ten einde. Naar wij vernemen heeft Burgemeester Peek het eere-voorzitterschap van Majella aanvaard. R.-K. S. V. „S. M. C." Voor S. M. C. was slechts een wedstrijd vastgesteld n.l. S. M. C. IIKolping Boys I Deze wedstrijd was van groot belang voor beide clubs, daar er veel van den uitslag afhing. Daohten we een spannende wed strijd te zullen zien, dan hebben we het dezen keer ver mis gehad. Tot vijf minuten vóór het einde had S. M. C. de leiding met 20. De resteerende tijd .wisten de K. B. te benutten om gelijk te maken (22), waarmee beide partijen tevreden mogen zijn. R. K. S. V. „D. O. S." DOS IDEM I eindigde met een gelijk spel, doch in de verlenging wist DEM op fortuinlijke wijze de winnende goal te ma ken. DOS had de geheele wedstrijd de lei ding en in de laatste minuut van den wed strijd maakte DEM gelijk (22). Met dit al verloor DOS onverdiend. DOS II had bezoek van OIV I uit IJmui- den voor de Bisschopsbeker-Competitie, die van hun verre reis geeen pleizier hadden. DOS II scoorde 4 maal terwijl OIV slechts de eer kon redden. DOS III op.bezoek bij RWD II bracht beide puntjes rr uit Lei den (26). DOS IV wachtte thais voor de 2de maal op Kolping Boys II, doch weer lieten de heeren op zich wachten. E. S. T. O. n—Unio II 5—3. Niettegenstaande deze wedstrijd was bepaald op half drie, werd reeds om half één met de wedstrijd aangevangen, om zoodoende door de radio de wedstrijd te gen Ierland te kunnen volgen. Als na den toss Esto aftrapt, gaat het, begunstigd door prachtig voetbalweer in snel tempo ten aanval. Even zij vermeld, dat deze wed strijd, welke reeds in Oudewater was ge speeld en waarvoor protest was aangetee- kend, moest worden overgespeeld en nu op het Esto-terreim was vastgesteld. Wan neer vlak voor het Esto-doel een vrije schop wordt toegekend, benut men dit en de gasten staan na een kwartier voor met 01. Het talrijke publiek moedigt de Esto- jongens dapper aan, hetwelk niet onbenut blijft, daar men kans ziet driemaal achter een te scoren. Vlak voor de rust, maakt Unio er 32 van. Bij de hervatting gaat het spel in even snel tempo voort. Een Unio-man, die ruw optrad, wordt het veld uitgewezen en nadat nog 3 maal ge scoord wordt, komt het einde met 53. De promotie-wedstrijd van Esto is niet ^doorgegaan! R. K. S. V. „Steeds Hooger". Steeds Hooger I trok naar V. V. L. II, een lastige tgenstander op eigen terrein, maar zij moesten toch met 10 het onder spit delven. Hiermede hebben v 25 pun ten uit 14 wedstrijden. Het derde trok naar Voorhout. De Fore- holte-reserves scoorden er lustig op los. Met een 71 nederlaag stuurden zij de onzen naar huis. KOLPINGS BOYS. Het eerste elftal speelde tegeu S. M. C. II een weinig aantrekkelijken wedstrijd die tenslotte in een gelijk spel eindigde. Voor de rust wisten de Boys de leiding te nemen, welke zij tot de rust behi'lden. Zij ver grootten zelfs hun voorsprong tot 20, maar de laatste minuten van den wedstrijd wist S. M. C. tweemaal te doelpunten. Eindstand 22. De wedstrijd D. O. S. IVKolp. Boys II ging door verschillende omstandigheden niet door. De junioren A gaven de S. N. A. junioren goed partij en keerden met een 2—0 over winning huiswaarts, daarmede hun 8ste overwinning behalend, waartegen 4 verlo ten wedstrijden staan. Onze benjamins luisteren blijkbaar liever naar het radio-verslag dan te oefenen, 't Is te begrijpen, volgende keer allen opko men! „Fo re hol te". Gisteren was het een goede dag voor de lagere elftallen van Foreholte. Thuis won nen de derde elftallers met niet minder dan 71. van St. Hooger III en hield daar mee stevig de tweede plaats bezet. Even zoo ging Forehoite II den goeden weg op. Nu boekte ze op Vogelenzang een 2—4 zege. Nog even vasthouden reserven en de kampioen van Na-oampeitie E is in Voor hout Jammer, dat Foreholte I de kans op de 2de plaats liet glippen door thuis van N. V. C. II te verliezen. De eerste elftallers hadden weer met eenige pech te kam pen, zooals dit jaar wel meer wedstrijden zijn voorgekomen. Het eerste kwartier is N. V. C. de gelukkige en scoort 01. Hard nekkig speelt Foreholte verder en combi neert goed, maar de N. V. C.-keeper geeft steeds niet thuis. Even voor de rust be zwijkt deze toch voor een goed gericht schot van den Foreholte-middenvoor (1—1). In de tweede helft stompt de Foreholte- keeper bij een N. V. C.-aanval den bal in eigen doel (12). Goed combineerend gaat Foreholte er van door, maar de verdedi ging en in laatste instantie de keeper is op hun post. Even later komt N. V. C. weer goedkoop aan een doelpunt. De scheids rechter geeft penalty; als de Foreholte- back afhoudt en de ander daardoor den bal wegtrapt (13). Niet ontmoedigd speelt Foreholte verder en is beslist in 't veld sterker dan N. V. C., al valt vooral het vurig op den bal zitten van de Noord- wijkerhouters op. Even voor het einde slaagt de Foreholte- midvoor er in den achterstand te verklei nen 23. Hoe ook wordt gewerkt om den gelijkmaker, steeds brengt de N. V. C.-ver- dediging en vooral de keeper redding. Als het eindsignaal klinkt heeft N. V. C. een zwaarbevochte overwinning binnen. R. K. S. V. „Rood-Wit". R. W. D. II speelde een slechten wed strijd aan den Haagweg tegen D. O. S. III. Was de stand bij de rust nog gelijk (11) na de rust scoorde D. O. S. nog 5 maal ter wijl R. W. D. er hier slechts eer tegenover stelde. Vooral de keeper van D. O. S. blonk uit. Daar Vrijdagavond pas de jimiorenwed strijden bekend werden moe-ten beide ju nioren-elftallen onvolledig uitkomen. De t«d was te kort om voor de nogal talrijke afschrijvingen en wegblijvers (Paaschva- cantie) voor invallers te zorgen. Het a-elftal ging met 9 man naar S. J. C. De rust brak nog met blanke stand aan. Na de rust zette R. W. D. alles op alles en wist een 20 vootrsprong te verkrijgen en tot 10 minuten voor het einde te behouden. Toen ging de vermoeidheid parten spelen en werd het nog 22. Het b-elftal met acht man uitkomend ver loor van K. R. V. b. met 21, mede door een nogal zwaar gestrafte onvrijwillige handsbal. R. K. V. V. „Van Nispen". Het is het eerste elftal Zondag gelukt B. S. M. met niet minder dan 41 te ver slaan en zij heeft hiermede aangetoond het nog niet verleerd te zijn. Met het tweede ging het minder goed en de jongens moesten in Leimuider met niet minder dan 71 het vaantje strijken, wel ke nederlaag wel wat abnormaal hoog is. Verder werden er geen wedstrijden ge speeld. POSTDUIVEN Leidsche Postduivenvereeniging „De Vriendenclub". Heden is de tijd weder aangebroken, dat de wedvluchten zullen beginnen en wel 11 April Zoetermeer, 15 April Delft of Baren- drecht, 18 April Dordrecht en 22 April Roo- zendaal, zoodat 29 April de buitenlandsche vluchten een aanvang zullen nemen. Ieder liefhebber heeft zijn best gedaan om zoo goed mogelijk te koppelen en ziet reeds eenige mooie jonge duiven voor zich, terwijl de bestuurders alles trachten in orde te maken voor de inkorving. Door bovengenoemde vereeniging zullen 16 buitenlandsche stations gevlogen worden en deze zullen allen berekend worden op hokcoördinaat. Voor iedere liefhebber zal den eersten vogel, welke in de prijzen komt, punten gegeven worden al naar gelang de klassee ring en zoo zal daaruit een le, 2e en 3e kampioen-generaal naar voren komen, waarvoor reeds de prijzen disponibel zijn, alsook voor iedere eerste van iedere wed vlucht een eereprijs. Hiermede verwachten wij, dat wij iedeer liefhebber tevreden zul len stellen. Door de rijwielhandel „Plumus" is een zwaar verzilverde wisselbeker beschikbaar gesteld, welke vervlogen zal worden in 2 jaren en wel op Noyon 303 K.M., Compiég- ne 327 K.M. en Orléans 508 K.M. Dengene welke dit jaar het hoogste is ontvangt een zilveren medaille „Plumus". Deze punten tellen het volgend jaar mede, zoodat iedere jonge liefhebber mede kan doen en wij wenschen alle liefhebbers van Leiden en Omstreken een uitstekend vliegjaar toe. HOCKEY De Ned hockeyers winnen met 2-1 van Frankrijk Ondanks de ploeg zich niet geheel gaf Zaterdagmiddag voijd in het Stadion Jean Bouin te Parijs de landenwedstrijd plaats tusschen Frankrijk en Nederland, welke is geëindigd in een kleine overwinning van onze landgenooten. Onder leiding van de Belgische scheids rechters Liégeois en Coene werd om d*ie uur met den wedstrijd een aanvang gemaakt Naar men weet zijn de bepalingen voor de interlandwedstrijden in dier voege gewij zigd, dat in den vervolge neutrale scheids rechters aangewezen moeten worden voor de landen wedstrijden, in plaats van een scheidsrechter van elk land zelf. Een nieu we maatregel, die wel valt toe te juichen overigens. De teams waren als volgt samen gesteld. Frankrijk: Doel: Guibal (Golfersclub). Achter: Chevalier (Stade Fransais) en P. Imbault (R.C. De France). Midden: Hénon (R.C. De France), Verger, (Stade Fransais) en Simon (Stade Fran sais). Voor: Grospuron (Stade Fransais), Volo- ge (Stade Fransais), Soulé (Stade Frang- aigs), Goubert (Stade Fransais) en Ch. Im bault (Racing Club de France). Nederland: Doel: Van der Does (H.O.C.). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.). Midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Amsterdam) en Van Lierop (Hilversum). Voor: Kunnineg (Bloemendaal), Schook (Hilversum), E. van der Berg (Amsterdam) Maas (H.H.Y.C.) en Van der Haar (H.H. Y.C.) De eerste aanvallen zijn voor Frankrijk, doch de Waal en Tressling weten het spel spoedig te verplaatsen en na eenige minu ten van spelverkenning valgt er geruimen tijd een beslist Nederlandsch overwicht. Goed gesteund door de middenlinie zijn van der Berg c.s. steeds in staat aan te vallen, doch de Fransche achterhoede is niet ge makkelijk te passeeren. De Fransche uitval len in deze periode zijn door de snelheid, waarmede zij worden uitgevoerd, lang niet ongevaarlijk. Niettemin weet het Oranje team een strafcorner te forceeren, doch deze loopt op niets uit. De onzen blijven sterker, doch zooals meermalen het geval is, het eerste succes komt juist aan den an deren kant. Frankrijk neemt de leiding. Een fraaie tegenaanval van Frankrijk nl. wordt door onze verdediging gekeerd ten koste van een strafcorner en deze wordt door midvoor Soulé in een doelpunt omge zet. Na 14 minuten spelen heeft Frankrijk met 10, ondanks een meerderheid van Holland, de leiding. Vinnig vallen onze landgenooten aan, doch het zit niet mee. Helaas moet links buiten v. d. Haar het veld verlaten, hij klaagt over kramp in den rug. Zijn plaats wordt ingenomen door Westerkamp van H. D. M. Nederland blijft sterker en het kan niet utblijven of de gelijkmaker moet komen. Gelijkgemaakt. Als er ongeveer een'half uur gespeeld is zien wij een prachtige combinatie van onze voorhoede. Snel wordt het balletje door de Fransche verdediging gespeeld, die slechts kan redden ten koste van een strafcorner. Deze wordt door Schook op fraaie wijze in een doelpunt omgezet. Na 28 minuten spelen is de stand weer gelijk Clli- Aangemoedigd door dit succes blijft Hol land ook in den resteerenden tijd sterker, doch met geljj ken stand kan worden ge draaid. De tweede helft. In de tweede helft gaat het spel aanvan kelijk snel op en neer, doch Nederland neemt weer het eerst het initiatief en ge leidelijk aan teekent zich weer een veld- meerderheid af. Doch de Fransche aanval len, hoe sporadisch ze ook zijn, blijven ge vaarlijk. Van der Berg werkt hard en hij is het, die na 17 minuten spelen Holland de leiding geeft (1—2). Maar van dat moment af komen de Fran- schen sterk opzetten. Met enthousiasme gooien zij zich in den strijd en van een Hollandsch overwicht is niets meer te be speuren. De Waal en Tresling moeten alle zeilen bijzetten en steeds meer worden de onzen op eigen veld teruggedrongen. Een. Fransch doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd, doch de Franschen komen terug. Het is alleen aan het slechte schieten van de Fransche voorhoede te danken, dat in deze periode geen doelpunt ontstaat. De situaties worden steeds gevaarlijker voor het Hollandsche doel, maar naarmate de tijd verstrijkt komt de Hollandsche zege meer in zicht. De Fransche backs staan tot op de helft van het terrein, ons geheele team staat te verdedigen, maar de Oranje- menschen laten niet los en als het eindsig naal klinkt heeft Holland een kleine, wel verdiende, maar toch benauwde zege op de Franschen behaald. Wij zijn echter van meening, dat Neder land een beter spel kan ontwikkelen, dan wat wij thans'te aanschouwen hebben ge kregen. De spelers waren bijna allen van meening, dat zij door het ongelijke terrein het was een gewoon voetbalveld, waar men op speelde gehandicapt werden in hun samenspel. Maar ook gaf men toe, dat de kracht van het Fransche team niet on derschat moest worden. Wat het vertoonde spel betreft, onze ach terhoede vonden wij wel het beste deel van de ploeg. Van der Does in doel heeft minder te doen gekregen, dan wel zou lijken na b.v. het hevige offensief der Franschen in de tweede helft. De Waal en Tresling wis ten wat opruimen was. De middenlinie wijd de zich meer aan haar verdedigende taak dan aan de voedende. In de voorhoede wa ren de vleugelspelers zeer snel. De Fransche keeper Guibal heeft uit muntend zijn doel verdedigd. Ook de backs waren prachtig op dreef. De buitenspelers in de Fransche voorhoede vonden wij het minst gevaarlijk, terwijl het schieten zwak was, al vormde dit onderdeel van het spel ook aan Hollandsche zijde niet het sterkste punt. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den Nederlandschen gezant te Parjjs, Jhr Loudon, terwjjl ook de gezantschapssecre taris van zijn belangstelling blijk gaf. Nog Zaterdagavond laat is de Nederland- sche ploeg naar ons land teruggekeerd. De stand der landenwedstrijden Neder landFrrankrijk luidt thans: Nederland 3 gesp., 2 gew., 1 verl., 4 pun ten, doelpunten 95. Frankrijk 3 gesp., 1 gew. 2 verl., 2 pun ten, doelpunten 5—9. NEDERLAND A—WEST DUITSCHLAND A (DAMES) 2—1. Op het sportterrein „Klarenbeek" te Arnhem is gistermiddag de dames hockey wedstrijd Nederland AWest Duitschland A gespeeld, welke wedstrijd na een zeeer spannenden kamp door de Nederlandsche dames met 21 werd gewonnen, nadat beide partijen voor de rust elk eenmaal gescoord hadden. De West-Duitsche dames hebben ons A-team, dat als het voorloopig Neder landsch elftal gold, dat a.s. Zondag te Brusseel tegen België uitkomt, kranig partij gegeven. Speciaal de middenlinie van de Duitsche dames, waarin de rechts half mej. Richter en de spil mej. Wied- boeuf, beide van de Duesseldorfer H. C. uitblonken, heeft een hoop werk verzet. Ook de achterhoede heeft een heel goede wedstrijd gespeeld, doch de aanvalslinie was, hoewel technisch lang niet slechts, in haar spel te voorzichtig, zoodat de be trouwbare Nederlandsche defensie steeds de gelegenheid kreeg een schot te verhin deren. In de Nederlandsche ploeg speelde het verrassende element een groote rol en het is daar dan ook in de eerste plaats aan te danken, dat tenslotte nog een kleine overwinning uit het vuur gesleept kon worden. Want in technisch opzicht deden de West-Duitsche dames zeker voor de Nederlandsche niet onder. In het begin van den wedstrijd leek het er veel op, dat het een flinke overwin ning voor de Nederlandsche dames zou gaan worden, want toen na 6 minuten mej. Polano met een fraai geplaatste bal de Duitsche keepster passeerde, waren de Duitsche dames nog geen enkele maal tot mej. Andreas die in de plaats van de bij een auto-ongeluk geblesseerde mej. Mol huizen heet doel verdedigde, doorgedron gen. Woch weldra werd dit anders. Met enthousiasme wierpen de Duitsche dames zich in den strijd en de enorm hard wer kende halflinie slaagde er in het spel naar de Hollandsche helft te verplaatsen. Wel weerden de Nederlandsche backs zich dapper, maar bij den snelle overrompe- lenden aanval van rechts, kwam de links binnen, mevr. Sauer vrij te staan en on houdbaar voor mej. Andreas scoorde de Duitsche links-binnen den gelijkmaker (11). Even nog bleven de Duitsche da mes in den aanval, doch met forsche sla gen retourneerden de beide Nederland sche backs, waarvan mej. Dubois een even waardige kracht was, van mej. Rollin Couquerque de bal naar de Nederlandsche voorhoede, doch de West-Duitschen bleken voor die van Nederland niet onder be hoeven te doen, terwijl de Hollandsche aanvalsters ook niet het doorzettingsver mogen aan den dag legden, dat zeer zeker bij een zoo sterke deflusie noodig was om succes te hebben. Zoo hebben de Duitsche dames in den resteerenden tijd voor rust meer scoringskansen gehad dan onze da mes, doch steeds was er op het allerlaat ste moment nog een stick om een doelpunt te voorkomen, en het was vooral in dezen tijd dat mej. Andreas haar talenten kon toonen. De tweede speelhelft was juist het te genbeeld van de eerste. Toen begonnen de Duitsche dames met een overwicht, dat ongeveer zes minuten aanhield. Daarna waren het de Hollandsche dames die het beste van het spel hadden. De kentering kwam, toen Holland na 8 minuten indi rect uit een strafcorner scoorde, waarbij de bal tot drie maal toe werd ingescho ten, doch terecht werd dit doelpunt we gens buitenspel geannuleerd. Toen pas kwam de Hollandsche aanval goed los. Mej. Terwindt wist enkele malen fraai beheerscht solospel tot den slagcirkel door te dringen, doch de Duitsche keepster deed in haar doel schitterend werk. En eens, terwijl zjj reeds gepaseerd was bij het uitloopen, redde een der backs op het al lerlaatste moment nog door den bal uit den doelmond te slaan. Een goal kon zoo echter niet uitblijven en inderdaad na 15 min. spelen kwam het tweede Nederlandsche doelpunt dan ook, toen mej. Hofland na eerst handig de rechtsback te hebben gepasseerd, een schuin vliegend schot loste, dat doel trof (21). Tot vlak voor het einde bleef Ne derland een kleine meerderheid behou den en hoewel het in de laatste minuten nog even gespannen heeft, bleef het bij 21, een uitslag, die vrij goed de verhou ding weergeeft. Het spel stond op zeer behoorlijk peil. NEDERLAND B—WEST DUITSCHLAND B (DAMES) 0—0. Vóór den wedstrijd tusschen de A- teams hebben de B-teams elkander op het sportpark „Klarenbeek" alhier bekampt. Deze wedstrijd eindigde onbeslist in een doelpuntloos spel. In beide teams waren eenige wijzigingen. Met het resultaat mogen de Hollandsche dames ongetwijfeld tevreden zijn, aange zien de West-Duitsche dames een veel grootere stickvastheid toonden te bezitten dan de Hollandsche, terwijl eerstgenoem- den bovendien in het stoppen van de bal en ook in snelheid uitstaken boven de Ne derlandsche dames, althans een groote meerderheid daarvan. Doch ondanks deze betere speltechnische kwaliteiten van de Duitsche dames zijn de Hollandsche speel sters toch dank zij him enthousiasme, minstens zoo veel in den aanval geweest als de Duitsche dames. De afwerking van de aanvallen was, wanneer men eenmaal in de slagcirkel was doorgedrongen van beide zijden een zwak punt en daar de achterhoedes het sterkste gedeelte van de beide teams was, is de 00 uitslag de best denkbare. Voor den Hollandschen B-aanval geldt het devies, meer variatie in het spel en vlugger schieten. Overigens was het een wedstrijd, die op behoorlijk eerste klas peil stond wat in dividueel spel betreft. Qua combinatiespel was dat nauwelijks het geval. GYMNASTIEK LEIDSCHE GYMNASTIEK- EN ATHLETIEKVEREENIGING „DONAR". Een zeer geslaagde uitvoering. In de nieuw gerestaureerde zaal van „den Burcht" heeft de Leidsche gymnastiek- en athletiekvereeniging „Donar" Zaterdag avond een zeer goed geslaagde jaarlijksche uitvoering gegeven onder de voortreffelijke leiding van den heer S. Koopmans. Nadat de muziek zich reeds eenigen tijd aan de aanwezigen had doen hooren, sprak de voorzitter, de heer Herwij er, het ope ningswoord, waarin hij verwelkomde de L. A. K., de Leidsche Burgerwacht, den heer Metz, Zusterv: senigingen en genoo- digden. Spr. memoreerde het afgeloopen jaar, waarin vele prijzen zijn behaald en het 7e lustrum dat volgend jaar zal worden gevierd. Met een dankwoord aan leiders, den beschermheer der vereeniging, den heer Suringar, en de muziek besloot spreker, na allen prettigen avond te hebben toege- wenscht. In het uitgebreide programma/ was plaats gemaakt voor alle leden van groot tot klein. Maar zelfs in de eenvoudigste oefeningen kon men de geest zien van een leider, die bij alle oefeningen bedacht was op en streefde naar het doel: praestaties ten voord» ie van een goede lichamelijke ontwikkeling. En de leden volgden dezen leider in ieder tempo op zeer goede wijze. Van de werkende leden zagen wij zeer goede oefeningen en vooral één hiervan willen wij naar voren halen. Het waren de athletiek-oefeningen, waar bij de leider, het hoogste van zijn mannen vergde, wat praestatie en vooral wat uit houdingsvermogen betreft Hier werd in zeer snel tempo hard loopen, springen op de plaats, arm- en beenzwaaien enz. te zien gegeven. En bij al deze goed uitgevoerde oefeningen waren het vooral het zeer snelle tempo, het onmiddellijk en goed rea- geeren op de bevelen van den leider, die dit nummer bijzonder deed slagen. Wel deed zich bij enkelen aan het einde zicht baar wat vermoeidheid gelden, maar des ondanks bleek er nog reserve te zijn om tot het einde deze zware oefeningen uit te voeren. Het hoogspringen, de brugoefeningen en FiOv grek, vóór en na de pauze, moge goed werk te zien gegeven hebben, het nummer athletiek gaf het beste inzicht in de leiding en in de bereikte resultat .en. En bal besloot dezen goed geslaaagden avond. Jeanne d'Are. Den leden wordt bekend gemaakt dat morgenavond de gymnastieklessen weer beginnen; gezien het uitgebreide werkpro gram wordt verwacht, dat allen present zijn. ZWEMMEN MEJ. MASTENBROEK WINT TE PARIJS. Zaterdag werden in de Cuisine de la Gare te Parijs, z.g. prae-Olympische zwem wedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: 100 meter vrije slag dames: 1. Mej. Mas tenbroek (Ned.) 1 min. 9 sec.; 2. Mej. Blondeau (Fr.) 1 min. 10.4 sec.; 3. Mej. Godard (Fr.) 1 min. 15.2 sec. Mej. Mastenbroek nam onmiddellijk de leiding en won onbedreigd. DAMMEN THEORIE EN PRAKTIJK. De uitslagen der partijen gespeeld voor de 6e ronde der Bode va-wedstrijd zijn als volgt: A. G. de JeuK. Tol 11 Th. BartenN. v. Wijk Jr. 11 J. J. BekkerC. van Tongeren 20 I. JuS. Willems 20 G. BlijlevenL. de Jong afgebr. A. SannesC. Jansen 20 P. LigtvoetF. Zeilstra 20 N. WassenaarH. Enseling 20 H. J. MoerkensE. van Tongeren 02 W. F. van Tongeren regl. 2—0 De afgebroken partijen uit de vorige ronde waren: G. BlijlevenI Ju 0—2 A. SannierF. Zeilstra 02

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7