Advertentiën voeten N V. „E. HOLLANTS" MAANDAG 9 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 CHEFS IN HET GRAFISCH BEDRIJF. Lezing van den heer J. Buijs. In hotel „Centraal" hield de heer J. Buijs van Driehuis voor het district Leiden ven der Ned. Ver. van Chefs in het Grafisch be drijf de derde en daarmee de laatste cau serie over verschillende drukmethoden. Bij deze laatste lezing bepaalde de heer Buijs zijn lezers in hoofdzaak bij de Diepdruk, een tegengesteld procédé van hoogdruk. Volgens spr. is deze wijze van drukken fei telijk de duurdere methode en als plaat druk zeker de edelste methode. Er zijn ver schillende wijzen van bewerking als hand- teohniek, hand- en chemische techniek en foto-techniek. In een metalen plaat wordt de teekening gegraveerd of geëetst waar door dus het beeld verdiept in de plaat is aangebracht. In de gemaakte verdiepingen wordt de inkt met een tampon gewreven, waarna de plaat wordt schoongemaakt zoo dat alleen in de groeven de inkt achter blijft. Hierna kan de afdruk plaats hebben, waarbij de inkt iets bovenop blijft liggen. Met tientallen voorbeelden toonde de heer Buijs aan, hoe fraai en vol de afdruk ken zijn, die door den vakman gemakkelijk zijn te herkennen aan de fktweeiig aan doende diepdruk. Bij de bespreking werd nader stilgestaan bij de stippelgravure en de groote zorg van de kunstenaars vroeger aan hun werk be steed. Deze laatste cursusavond werd met een woord van bij zonderen dank aan den heer Buijs voor zijn interessante voordrachten, door den voorzitter gesloten. Vrijdag j.l. hield de Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfarevereenigingen zijn jaarvergadering in café „Royal", Doeza- straat alhier. Te ongeveer kwart vóór negenen open de de voorzitter, de heer van du** Schee, deze vergadering en riep allen jp deze eerste vergadering in 1934 een hartelijk welkom toe. Spr. wenschte' de vereenigin- gen een alleszins voorspoedig 1934 en hoopte, dat dan ook de samenwerking van de vereenigingen in 1934 weer even vriendschappelijk zou mogen zijn opdat de Bond zou blijven groeien en bloeien. De notulen van de laatste vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Aan het jaarverslag is het volgende ontleend: Ondanks deze malaisefijd heeft de Bond toch kunnen aantoonen en hebben -Burge meester en Wethouders begrepen de nood zakelijkheid van de wekelijksche concer ten. Toen dan ook vaststond dat het Leid sche Stedelijke Muziekcorps onder leiding van den heer J. Geijp zou verdwijnen, hebben B. en W. geen oogenblik geaar zeld om aan den Bond een hoogere toe lage, subsidie mag ik het nog niet noe men, te willen geven. Hoewel was voorgesteld aan B. en W. door den Bond om een 20-tal concerten van dep Bond af te nemen tegen een prijs van 50.per concert konden deze daar toe geen vrijheid vinden, maar wisten hun voorstel, om van den Bond 20 con certen af te nemen tegen een vergoeding van 40.per concert, zonder hoofde lijke stemming aangenomen te krijgen. Wel een bewijs dat de concerten in bet algemeen zeer op prijs worden gesteld. De in het Plantsoen gegeven concerten bleven steeds zeer veel belangstelling trekken en steeds weer zien wij de haag van „vaste klanten" groeien, al moet hier dan aan toegevoegd worden, dat het met het verhuren van de stoelen nog niet zoo heel hard loopt. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dankzegging goedgekeurd. Ook het jaarverslag van den penning meester werd onder dankzegging aange nomen. Nadat de kascommissie 1933 ver slag had uitgebracht werd de penningmees ter voor het gehouden beheer gedéohar- geerd. Wegens periodieke aftreding was de voorzitter aan de beurt von aftreden en werd deze weer voor twe.e jaar herkozen. Voor de kascommissie 1934 werden be noemd de heer en: Hartevelt, Hooyer en Wakka. De bespreking van het eerste lustrum van den bond in 1935 deed nogal wat stof opwaaien, zoodat geen definitief besluit genomen kon woxden. Alleen werd vast gesteld dat, hoe dan ook, het lustrum ge vierd zou worden. Nadat de voorzitter de bij de rondvraag gesteld vragen tot ieders genoegen had be antwoord, sloot de voorzitter te ongeveer kwart over elf deze zeer geanimeerde ver gadering. Inbraak. Zondagavond tusschen 8 en 1 uur heeft een brutale inbraak plaats gehad ten huize van den heer L. Z. op den hoek van de Oldenbarneveldstraat en de Johan de Witt- straat. Door het verbreken van het slot der keukendeur is men binnengekomen. Het heele huis is overhoop gehaald, ter wijl een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen, ter waarde van 700 f 800 werd ontvreemd. Toen de bewoners te 1 uur thuis kwamen, bemerkten zij tot hun schrik wat er gebeurd was. De recherche stelt een onderzoek in. Zaterdagmiddag te 4 uur heeft op den hoek van den Rijnsburger weg en Warm on derweg een botsing plaats gehad tusschen een motor, bestuurd door mej. Jaca. v. d. K., wonend in de Nachtegaallaan en een auto bestuurd door J. G. L. De motorrijd ster en de op de duo zittende Duitscher P. K. werden van den motor geslingerd en bekwamen verschillende verwondingen, zoodat zij door den E. H. D. naar het Aca demisch Ziekenhuis moesten worden ver voerd. De motor, waarvan vermoedelijk de remmen niet goed functioneerden, werd ernstig beschadigd, terwijl van de auto de linkerzijde schade opliep. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 2130. Naamlooze Ven nootschap G. F. W. Herngreen's Fijnhout- handal, Alphen aan den Rijn, Steekterweg 39. Oph. fil.: Amsterdam, Brouwersgracht 242, dd. 1 April 1934. 5175. N.V. Gebns. van Zonneveld's Bloem- bollenkweekerij en Handel, Sassenheim, Wasbeekerlaan 9. Vest. bijk.: 69, Elisabeth Avenue, Hampstead, L.I.N.Y. In de Zaterdagmiddag gehouden alge- meene jaarvergadering der aandeelhouders van de N.V. Stoomzeep-, Eau de Cologne- en Parfumeriefabriek v/h Sanders en Co., Koninkl. Stoomzeepfabrieken alhier, zijn de jaarstukken goedgekeurd. Mr. E. F. W. Gugel werd als commissaris herkozen; ge kozen werd als commissaris de heer P. A. de Gooijer. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Tooneeluitvoering. Onze schreden richtten zich gisterenavond naar het ver- eenigingsgebouw „St. Willebrord", alwaar de tooneelsectie der Maria-Congregatie on der leiding van mevr. Spitzen een uitvoe ring gaf, die uitstekend is geslaagd en zeer goed was bezocht. De stemming in de zaal was uitstekend. Jammer echter dat eenige jeugdige enthousiasten meer dan hinderlijk waren en het den rustigen toeschouwer achteraan onmogelijk maakten aandachtig te luisteren. Aanbevelenswaardig zou het daarom zijn, dat aan jongelui die bij voortduring hin derlijk zijn, de toegang werd ontzegd. Het is dan ook absoluut noodzakelijk, dat een tweetal suppoosten worden aangesteld, die dan met de meeste gestrengheid optre den om toch eenmaal een einde te maken aan hinderlijk gepraat en geklets, dat niet alleen irriteerend is voor de optredende vereeniging, doch ook voor hen die komen om iets rustig te aanschouwen. De opening van de avond geschiedde door den directeur der Congregatie, Kap. Mar tens, voor wie het een groot genoegen was zoo velen te mogen verwelkomen. Na een muzieknummer van „Franz Schweitzer" was het woord aan de tooneel-seetie met de opvoering van „Haar tweede Moeder", een tooneelspel met een lach en een traan van Alberdina Neggers. Over den inhoud van het stuk behoeven we niet veel te schrijven. Het is een een voudige geschiedenis. In het gezin is moe der gestorven. Door de groote dochters wordt de huishouding gedaan, totdat op ze keren dag Oma komt mededeel en, dat Va der gaat hertrouwen, waarmede Hilda het niet eens is en het ouderlijk huis verlaat. De tweede moeder blijkt een liefdevolle vrouw te zijn, en een teedere moeder voor de kinderen. Door toevallige omstandigheid komt Hilda thuis, alwaar zij plotseling on gesteld wordt. Door de goede zorgen van haar tweede moeder getroffen, erkent ook Hilda haar als „moeder". Over de opvoering moeten wij eerlijk ge tuigen, dat zij in vergelijking van vorige een stap naar voren beteekent. Men is er in geslaagd dit stuk tot een goed einde te brengen, wat voor ons aanleiding is tot het geven van milde critiek. Verklaren wij daarom direct, dat er over de geheele linie met toewijding is gespeeld en er veel goeds moet worden gezegd. De keuze van het tooneelspel lijkt ons ook een zeer gelukkige, gezien het vele middelma tige, dat maar al te vaak in de dilettanten tooneelliteratuur wordt aangetroffen. Dit brengt natuurlijk mede, dat in zoo'n geval meer van de spel-kwaliteit wordt gevergd. Het uitbeeldingsvermogen van den speler moet in nauw verband staan met den toe bedeelden rol, en ook hierin was men uit stekend geslaagd. B.v. voor tweede moeder was geen betere actrice denkbaar. Haar be schaafde uitspraak en het eenvoudig en ge civiliseerd handelen voldeden ons bijzon der. Na de pauze opvoering van het Blijspel „Polka-Haar", waarom onbedaarlijk is ge lachen. Hoe kon dit ook anders: De zaal was vol, het stuk dol-komisch, het spel wel bestudeerd en het publiek in prettige stem ming. Resumeerende, kunnen wij niet anders getuigen dan dat de tooneel-sectie met ge noegen en voldaanheid op dezen avond kan terugzien. Wij brengen dan ook gaarne een woord van lof aan mevr. Spitzen en al de actrices. De grime was door den heer Ger. Hop- pezak uit Leiden zeer goed verzorgd, ter wijl ook de tooneelaankleeding niets te wenschen overliet. Jammer is echter, dat de pogingen tot opvoeren van stukken met gemengde bezetting nog niet zijn geslaagd. Het is toch niet te ontkennen, dat bij too- neelstukken van enkel dames of enkel hee- ren veel moet vervallen wat juist het meest aangrijpend en meest boeiend zou zijn. Uitvoering ten bate Crisis-Comité. Ge zien het succes, dat onlangs de chr. vereeni ging „Files" had bij de opvoering van de zeer komische drieacter „Hij, Zij en Hotten tot" deed de vereeniging besluiten de op voering te herhalen ten bate van ons Cri sis-Comité en wel op a.s. Woensdag 11 April. Begrijpelijkerwijze stond het Crisis- Comité sympathiek tegenover de plannen en men verzocht ook de R. K. Harmonie „Triumph" om medewerking, waartoe spontaan werd besloten. De groote zaal van het patronaat werd door het R. K. Kerk bestuur welwillend voor de uitvoering be schikbaar gesteld, waarvoor een dankwoord hier wel op zijn plaats is. Tevens vond men den directeur der Harmonie, den heer Jac. Kroon, bereid enkele viool-soli te geven. En zoo staan wij aan de vooravond dezer uitvoering, die zeer zeker een succes zal worden. Naar wij vernamen zijn de plaatskaarten eerste rang reeds allen verkocht. Voorts verzocht men ons nog mede te deelen, dat de uitvoering precies om kwar tier vóór acht zal beginnen, en raden wij de bezoekers aan op tijd aanwezig te zijn. WASSENAAR. WIELRIJDER AANGEREDEN. Aanrijding met doodelijken afloop. Zaterdagavond omstreeks zeven uur ic op den Rijksstr~-4weg, ter hoogte van de Raaphorstlaan, de 50-jarige wielrijder V., wonende aan die laan, door een auto ge grepen en op slag gedood. De heer V. kwam per ry'wiel utt de richting Den Haag over het rijwielpad en wilde bij de Raaphorstlaan waar hij woonde rechts den Rijksstraatweg over steken. Hij heeft daarbij niet voldoende op het verkeer gelet. Op het oogenblik, dat de heer V. den weg wilde oversteken, naderde een auto, eveneens uit de rich ting Den Haag. De man werd gegrepen en door de auto overreden. -Hij was op slag dood. De auto, bestuurd door een dame uit Ba., oveld, werd aan de voorzijde ernst g beschadigd. De bestuurster, die door den schok voorover over het stuur werd ge duwd, liep een fractuur aan het linker sleutelbeen op. Haar werd ter plaatse de eerste hulp verleend. De auto moest wor den weggesleept. FAMILIE VERGIFTIGD Vrijdagavond deden zich bij twee zusters en een broer, die in de Van Zuijlen van Nijeveltstraat, alhier, wonen vergiftigings verschijnselen voor. De patiënten werden duizelig en moesten braken. De oudste zus ter, de 59-jarige mej. N. B., overleed kort daarna, de 50-jarige mej. O. B. werd naar het Academisch ziekenhuis te Leiden ver- voetrd, en maakt het thans redelijk wel. De broer, de heer J. B., ondervond geen nadeelige gevolgen van de vergiftiging. Een onderzoek naar het voedsel, dat de drie per sonen gebruikt hebben, wordt ingesteld. Het lijk is op last van de Officier van Justi tie in beslag genomen. Dr. Hulst uit Leiden zal de sectie verrichten. LAATSTE BERICHTEN ZWARE BRAND TE DEN HAAG In den vroegen ochtend van heden wer den de bewoners van den Zuidbinnensin gel te 's Gravenhage opgeschrikt door een zwaren uitslaanden brand, welke woedde in het bovenhuis no. 158, dat wordt be woond door den aardappelen- en brand- stoffenhandelaar H. den Hollander. De nachtwaker W. Capel van den Eer sten 's Gravenhaagschen Nachtveiligheids dienst had den brand ontdekt. Op zijn ronde langs den singel had hij rook uit het raam van het genoemde bovenhuis zien komen het was ruim 5 uur in den morgen en had direct den bewoner wakker gebeld. Tevens waarschuwde hij de buren, vernemende, dat naast het huis van den heer Den H. een gezin met 14 kinderen woonde. In nachtgewaad zochten allen een goed heenkomen. Inmiddels was de nachtwaker naar een telefoonpost om den hoek bij de Prinsegracht geloopen, daar het telefoontoestel van den heer Den H., dat geschakeld stond op de voorkamer van de eerste verdieping, waar de vlam men de macht uitoefenden, niet meer be reikbaar was, terwijl het toestel op het kantoor van den heer Den H. beneden niet kon worden ingeschakeld. De waker ontmoette evenwel op zijn weg naar den openbaren telefoonpost reeds een paar agenten van de motorbrigade, die hij van zijn ontdekking op de hoogte stelde, waar op dezen onmiddellijk zorgden, dat de brandweer ter plaatse verscheen. Hevig sloegen de vlammen uit het ge noemde perceel naar buiten; de ruiten wa ren n.l. reeds gesprongen. Ook het naast liggende bovenhuis, no. 159, dat vroeger met het eerste één geheel heeft uitge maakt, terwijl de scheiding nog slechts een dichtgteimmerde binnendeur is, liep .groot gevaar in den brand te worden betrokken. Voorts laaiden de vlammen langs het plafond en langs den buiten muur naar de tweede verdieping, waar zich de slaapkamer van het echtpaar Den H. bevond. Het plafond brandde volkomen door, zoodat het een hevige vuurzee was. De hoofdcommissaris van politie woon de het blusschingswerk bij, terwijl com missaris Kramer een onderzoek instelde naar de oorzaak. Wat dit betreft, kan worden medege deeld, dat de heer Den H., en zijn echt- genoote gisteravond laat uit Rotterdam waren gekomen en dat hun kleeding door den regen doornat was geworden. De heer Den H., heeft toen zijn jas over een crapaud gehangen in de omgeving van den haard, die normaal brandde. Niet on waarschijnlijk is het, dat dit kleeding- stuk in den loop van den nacht te warm is geworden en aan het smeulen geraakt; in elk geval is de brand in de omgeving van den haard ontstaan. Omstreeks zes uur kon de brandweer haar taak als geëindigd beschouwen. TELEGRAMMEN DE NATUURRAMP IN DE TA-FJORD. Zeven millioen kubieke meter rots in zee gestort. OSLO, 9 April. (V. D.) Bij de bergstor- ting in de Ta-fjord is naar schatting een rotsmassa van zeven millioen kubieke meter gesteente in het water gestort. Het aantal dooden is inmiddels gestegen tot 41. De bevolking maakt zich opnieuw on gerust, aangezien 2000 K.G. dynamiet, dat in een door den vloedgolf vernielde loods lag opgeslagen, verdwenen is. Ondanks ijverig zoeken is men er niet in geslaagd BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Nicolaas, z. v; E. C. Wiers- ma en A. P. Jöbsis. Dammes, z. v. W. Kikkert en J. Bergman. Cornelia Ge- rarda, d. v, Chr. v. d. Klauw en A. P. Hoo- genboom. Adrianus Johannes, z. v. P. J. Kempers en E. C. v. Smoorenberg. Ge- rardus Theodorus, z. v. P. J. Kempers en E. C. v. Smooreniberg. Ondertrouwd: H. W. Bilderbeek, wedr. en M. C. Neuteboom jd. C. J. Koe voet jm 2 j. en G. M. Reewijk jd 27 j. J. I. v. Amsterdam jm 23 j. en G. Ruiten beek jd 20 j. Overleden: G. Roelse-Dam vr. 38 j. A. Barendse, wedn. 74 j. H. J. Ver- hoog-Ruitenbeek wed 69 j. J. Holle- beek-Favier vr. 42 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Roxy: Goedgekeurd. ook slechts een gedeelte van de springstof te vinden. Een knaap, de eenig overlevende van een gezin van tien personen, vertelde over zijn redding, dat zijn vader bij het naderen van den vloedgolf had geroepen dat zij alle deuren moesten sluiten. On middellijk daarna was het huis ingestort. De jongen was door het water meege sleurd en ongeveer 100 Meter verder bloe dend en mee een gebroken been op een rots blijven liggen. Hij had zich nog over eenigen afstand voortgesleept, tot hij door den dorpspredikant, wiens zuster bij de ramp eveneens om het leven kv-am, gered werd. VIJFTIG PERSONEN VERDRONKEN. CALCUTTA, 9 April. (V. D.) Een groote boot, waarmee talrijke passagiers naar de jaarmarkt te Puri in den staat Rihar Orissa werden vervoerd, is op de Devi- rivier omgeslagen, waarbij 50 personen verdronken. DORPSBRANDEN IN WOLHYNIE. WARSCHAU, 9 April. (V. D.) In Wol- hynie werden zes dorpen door brand ge teisterd, waarbij 78 boerenhofsteden een prooi der vlammen werden. Het ergst heeft het dorp Hrynkow geleden, waar alleen reeds 50 boerderijen in de asch werden gelegd. NEW YORK, 9 April. (V. D.) Nabij West Point stortte een rotsblok naar be neden op een dr hoofdverkeerswegen, ter wijl juist twee auto's passeerden. Twee personen werden gedood en vier gewond, waarvan twee ernstig. MUITERIJ IN DE OFFICIERSSCHOOL VAN LA PAZ? Geruchten over 120 dooden en 100 gewonden. LIMA, 9 April. (V. D.) Volgens berich ten van reizigers, die gisteren uit Bolivia te Lima arriveerden, zou Donderdag on der de cadetten van de officiersschool te La Paz muiterij zijn uitgebroken, waar voor de Boliviaansche regeering troepen ontbood om den opstand te onderdrukken. De cadetten zouden zich pas hebben over gegeven nadat de regeeringstroepen de school hadden gebombardeerd, waarbij volgens nog niet bevestigde geruchten 120 'personen zouden zijn gedood en ruim 100 gewond. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 9 Apri. .Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte ruideren uit Denemarken: 589 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5660, 2e kwal. 4854 en 3e kwal. 4046 cent per kg. slachtgewicht; 76 melk en kalf koeien f 150210, 134 vette kalveren le kwal. 5262 cent, 2e kwal. 4450 cent 3e kwal. 3042 cent per kg levend gewicht 37 nuchtere kalveren f 2.505.50 per stuk, 63 schapen f 1621 per stuk, 832 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 4344 cent, zware 4243, cent, vette 4142 cent per kg. slachtge wicht; 40 paarden f 70 100 per stuk. ROTTERDAM, 9 April. Ver. Aanvoer: 243 stuks. Vette ruideren 712, vette kalve ren 238, schapen en lammeren 247, varkens 1033, nuchtere kalveren 10. Prijzen per kg: vette koeien 5560, 4854, 3842 cent, vette ossen 5256, 4448 en 3640 cent, vette kalveren f 1.001.10, 9090 en 6070 cent, varkens (lev. gew.) 3436, 3032 en 2628 cent, schapen 504440 cent, lam meren 524844 cent, Prijzen per stuk: schapen f 24, 18, 12; lammeren f 21,15,12. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.59 Londen 7.641/? New York 1.47u/16. Parijs 9 743/3 Brussel 34 58 Zwitserland 47.81 Milaan 12.70 Madrid 20 25 Oslo 38.45 Kopenhagen 34.15 Stockholm 39.45 Weenen Praag 6.16 Boedapest Prologatie 2 pet. Don 29on April a.s. hopen §j fi onze geliefde Ouderij WILHELMUS C0RNELIS h VAN DER GEEST en B g JOANNA VAN SCHIE g den dag te herdenken S van hun 25-jarige echt- vereeniging. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch S van hun dankbare kinde- 7U ren en verloofden. 3604 Hazerswoude, 9 April '34 Rijndijk. Heden overleed tot onze groote droefheid, na een geduldig gedragen lijden, en gesterkt door de Genademiddelen der H. Kerk, onze dierbare Echtgenoot en Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer ANT0NIUS ARN0LDUS WAALS in den ouderdom van 70 jaar. 249 Leiden, 8 April 1934. St. Elisabeth Ziekenhuis. Uit aller naam: A. WAALS. Oeostoeest, Rhijngeestcrstraatweg 161 Rozenkransgebed op Maandag- en Dinsdag avond om 8 uur, in het St. Elisabeth Ziekenhuis, on Woensdagavond om half negen ,in de Parochie kerk te Oegstgeest. De plechtige Requiem zal gehouden worden in de kerk van den H. Willi- brordus te Oegstgeest, op Donderdag te 91/? uur, voorafgegaan door 2 H.1I. Missen te 7Uo en 8 uur. De begrafenis zal plaats hebben vanuit de kerk op de R.K. Begraafplaats aldaar te 10l/2 uur. Geen bezoek. Geen bloemen. Gaarne IT.H. Missen. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven van het overlijden van onzen hooggeachten Patroon, den Heer 231 ANT0NIUS ARK0LDUS WAALS Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijveu. Het Personeel der N.V. v/h. A.WAALS. Leiden, 8 April 1934. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in het St. Elisabethgesticht te Leiden, mijn innig ge liefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moe der, Dochter, Zuster, Bo- huwdzuster en Tante CORNELIA v. d. LANS in den ouderdom van bijna 44 jaar Lid van de Derde Orde van St. Franci8cus Namens de Familie: T. v. KAMPEN 242 en Kinderen Voorhout, 9 April 1934. Algemeene kennisgeving Morgen, Dinsdag van 10 tot 5 uur is onze Voetspecialist en Pedi cuur de heer J. C. HOLLANTS weder aanwezig 233 SCHOENEN-MAGAZIJNEN VISCHMARKT 2 Telef. 1065 - Opgericht 1889 II EEN BIJ DE HAND DAGMEISJE vindt veelal een dienst door een kleine advertentie

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3