MAANDAG 9 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 772.0 te Vestmanoer. Laagste barometerst.: 746.7 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 19 April: In het Oosten zwakke tot matige, in het Westen matige Ooste lijke tot Noordelijke, later wellicht Noord- Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, of betrokken, waar schijnlijk eenige re genbuien met kans op onweer en iets kouder. Sinds Zaterdag is het uitgebreide depres siesysteem met kern, boven de Golf van Biscaje, ons land en nabij Schotland in af meting afgenomen. Thans bevindt zich nog een kern over ons land met een lagen baro meterstand van 746.7 m.m. te Vlissingen. Het minimum schijnt zich in Oost-Noord- Oostelijke richting te verplaatsen. O ver- Schotland en Noorwegen is de barometer flink gestegen, boven IJsland is sinds Za terdag de druk weer eenigszins gedaald, terwijl over Noord-Spanje, Zuid- en Mid den-Frankrijk de luchtdruk toenam. Hoe wel de geschetste veranderingen vrij aar zelend verloopen is er toch eenige kans dat het r eer ten onzent een ander karak ter zal verkrijgen. Vermoedelijk zal de wind uit Noordelijke richtingen gaan waaien, hetgeen een aanvoer van koudere luchtmassa's beteekent. De kans op regen buien is vrij groot, vooral ook-'omdat sinds Zaterdag in de bovenlucht de temperatuur daalde, terwijl zij in de onderste luchtlagen steeg, het is zelfs niet onwaarschijnlijk, dat de buien van onweer vergezeld gaan. In Frankrijk bleef de onweersachtige toestand aanhouden, Biarritz meldde 67, Toulouse 18 millimeter neerslag; ook elders is de regen val vrij zwaar, zoo bijv. over Schotland en Noorwegen, waar plaatselijk sneeuw en hagel valt. Over Scandinavië vriest het nog steeds flink, in IJsland werd het iets warmer, over de Britsche eilanden en Frankrijk loopen de temperatuurverande ringen sinds gisteren uiteen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 7.17 uur tot Dinsdagmorgen 4.45 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 10 April voorm. 11.55 uur. DE LIJN LEIDEN—UTRECHT. Betere spoorwegverbindingen met den a.s. Zomerdienst. De spoorwegverbinding LeidenUtrecht v.v. zal in den komenden zomerdienst aan merkelijk worden verbeterd. Er zullen op werkdagen komen 17 verbindingen Leiden Utrecht en even zoovele in omgekeerde richting. Dat is voor iedere richting drie meer dan in den zomerdienst 1933. Jn de richting naar Utrecht zullen een zevental treinen te Woerden aansluiten op de Diesel-electrische treinen Gouda Utrecht, terwijl men in omgekeerde rich ting van de 17 keer, 16 maal met de D-E trein naar Woerden kan gaan, om aldaar aansluiting te vinden naar Leiden. Deze (de D-E) vertrekt in den regel 15 a 20 minuten later dan de Leidsche trein uit Utrecht en haalt dien te Woerden in, waar nog in den regel een overstaptijd is van 6 minuten. Ook wat Gouda betreft, zijn de verbin dingen aanzienlijk verbeterd. Men zal met den a.s. zomerdienst van Gouda 36 maal (Zaterdags 39 maal) op een werkdag, naar Utrecht kunnen gaan, tegen 32 maal in den vorigen zomerdienst, 36 maal naar Rotterdam (tegen 30 maal in 1933) en 34 maal naar den Haag (tegen 25 keer in 1933). Bovendien zijn de rijtijden verminderd en doet men er naar Utrecht maar 25 mi nuten ovér tegen vroeger 28 minuten, naar Rotterdam 22 min. tegen vroeger 23 min. en naar den Haag 21 min. tegen vroeger 24 minuten. VERSIERING VAN STATIONS MET PLANTEN EN BLOEMEN Zooals bekend is, wordt bij de spoorwe gen de laatste jaren veel gedaan aan ver fraaiing door planten en bloemen van de stations en de omgeving daarvan. De gewoonte bestond reeds eenigen tijd om per inspectie, prijzen uit te loven voor hen die in dit opzicht het beste voor den dag kwamen; Bij wijze van proef is de directie het vorige jaar begonnen met het uitschrijven van een wedstrijd over het geheele land, waaraan ieder station kan mededingen, dat een inspectieprijs is ten deel gevallen. Deze hoofdprijzen zijn toen gewonnen door de stations Castricum, Hulshorst en Oosthuizen. liet bereikte resultaat tal van sta tions in groen en bloemen heeft de di rectie aanleiding gegeven op denzelfden v^et voort te gaan, zoodat ook dit jaar wederom drie hoofdprijzen zullen worden toegekend, hetgeen het reizend publiek dat de resultaten van dezen wedijver kan genieten, zeker op prijs zal stellen. BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. Zuid-Holland West. De Gewestelijke Landstormcommissie Zuid Holland West vergaderde Zaterdag j.l. on-, der voorzitterschap van den heer L. G. Roy aards, die in gevoelvolle woorden het verlies schetste, dat ons land geleden heeft door het overlijden van H. M. Koningin Emma. Voorts herdacht de voorzitter de overle den leden der commissie, mr. dr. N. G. Veldhoen en Constant Boissevain. Met algemeene instemming werd tot penningmeester benoemd de heer Th. H. Ruys, Oranjelaan 9, Wassenaar. Het Dagelijksch Bestuur bestaat thans uit de heeren L. G. Royaards, voorzitter, D. J. Karres, secretaris, Th. H. Ruys, pen ningmeester, Th. F. M. Schaepman en C. Wildenberg, terwijl de aangewezen com mandant, reserve majoor J. P. Boots als adviseerend lid in het Dagelijksch Bestuur zitting heeft. Overwogen werd o.m. een voorstel in Zuid-Holland West het intiatief te nemen tot oprichting, althans steun te verleenen aan de oprichting van een eventueele te vormen vliegtuigcorps. VIJFTIGJARIG BESTAAN DER OLIEFABRIEK TE DELFT Heden werd onder gróote belangstel ling het 50-jarig bestaan herdacht van de Oliefabrieken Calvé Delft te Delft. Door den directeur, den heer A. C. Waller werd in een uitvoerige rede de geschiedenis van de oliefabrieken herdacht. In de hal werd des middags een receptie gehouden, welke zeer druk bezocht was en waarbij vele bloemstukken getuigden van de be langstelling, waarin deze fabrieken zich in den lande verheugen. Zouaven-herinneringen in het Vaticaansche Militair Museum Naar de „N. Tilb. Crt." verneemt, is door den heer Morel, secretaris van het thans niet meer verschijnende blad „L'Avant-garde", dat in het bijzonder be doeld was voor de pauselijke Zouaven, aan Z. H. den Paus een prachtig boekwerk geschonken, waarin alle namen zijn ver meld van hen, die eens tot het Pauselijk Zouaven-leger behoorden. Z. H. heeft dit geschenk, dat neergelegd zal worden in het Militair Museum van het Vaticaan, zeer gewaardeerd en hier aan in een speciaal antwoord-schrijven aan den heer Morel uiting gegeven. De oud-Zouaven, die niet in staat wa ren ter gelegenheid van het Jubeljaar naar Rome te komen, zullen dit ongetwij feld met groote voldoening vernemen. Eveneens het feit, dat thans ook voortaan het Zouaven-uniform in het Militair Mu seum van het Vaticaan is neergehangen, want twee uniformen, één van een sol daat en één van een overste, werden aan dit Museum opgezonden. Reeds twee ja ren geleden is aan dit Museum de marine- vlag geschonken. Aangezien het pauselijk leger geen onderscheid maakte tusschen nationaliteiten, kunnen deze uniformen alle overige vertegenwoordigen. Apothekers-assistenten. Onder voorzitterschap van den heer H. J. Reumer Jr. uit Amsterdam, hield de Alg. Apothekers-assistenten Bond te Utrecht zijn 44sten algemeene vergadering. Jaarverslagen en beleid hoofdbestuur wer den met algemeene stemmen goedgekeurd. Een voorstel der afd. Amsterdam, een enquête te doen instellen naar de werking van het Werktijdenbesluit, werd verwor pen op grond dat de inspectie ambtelijk geschiedt. De aftredende hoofdbestuursle den, de heeren J. W. v. d. Woestijne, H. J. Reumer Jr. en A. de Keizer, werden her kozen. Tot nieuw lid van het hoofdbestuur werd gekozen de heer D. J. R. Jordaan uit Den Haag. Naar aanleiding van een brochure van den heer Reumer over de geneeskundige en pharmaceutische hulp ten plattelande, wélke binnenkort in druk zal verschijnen, waaruit blijkt, dat nog 46 pet. der Neder- landsche bevolking pharmaceutische hulp ontvangt van apotheekhoudende genees kundigen, werd de volgende resolutie aan genomen: „De algemeene vergadering van den Alg. Apoth.-Ass. Bond, gehoord de mededeelingen betreffende een onderzoek naar de pharmaceutische en medische verzorging ten plattelande. van oordeel, dat de taak der platteland- sche geneesheeren alleen reeds in me disch opzicht geheel anders is dan in de steden, Uit eigen ervaring wetend, dat voor de pharmaceutische verzorging slechts in wei nig gevallen bevoegde huulp aanwezig is. draagt het hoofdbestuur op, er voor te ijveren dat bij de herziening van de phar maceutische wet een betere pharmaceuti sche verzorging ten plattelande mogelijk worde, o.a. door de vestiging van apothe-* kers mogelijk te maken en daar waar dit mogelijk is, de apotheekbonden de genees kundigen te verplichten, alleen van be voegde pharmaceutische hulp gebruik te maken. Actie in het dameskleetlingbedrijf De vakgroep dameskleeding van de Vereenging van groote werkgevers in het winkel- en magazijnbedrijf, heeft het met de samenwerkende bonden afgesloten col lectief contract opgezegd. Thans is bij het secretariaat van de bon den in de kleedingindustrie, van werkge verszijde, een brief ingekomen, omvattend de bereidverklaring de onderhandelingen te openen over een nieuwe arbeidsover eenkomst, tevens stellen de werkgevers voor, de uurloonen met 6 tot 10 pet. te verlagen. Gelijktijdig zijn de bonden tot een bespreking uitgenoodigd. Teneinde de voorstellen van de werkge vers te bespreken ehbben de samenwerken de bonden de personeelen van de betrok ken dameszaken ter vergadering uitge noodigd op heden 9 April, des avonds te 8 uur in „Diligentia", N. Amstelstraat. STADSNIEUWS Prof. dr. L. E. Goester t Hier ter stede is in den ouderdom van bijna 62 jaar overleden prof. dr. L. E. Goester, hoogleeraar in de wis -en natuur kunde aan de Leidsche Universiteit, om onderwijs te geven in de pharmacographie, de Jalenische pharmacie en receptuur. Leonard Emilius Goester werd 27 Juli 1872 te Montfoort geboren, bezocht de kostschool van zijn vader te Wijk-bij-Duur- stede en deed in 1889 het literarisch-ma- them.-examen. Daarna was hij gedurende een jaar in een apotheek werkzaam; in 1891 deed hij het examen van apotheker- assistent. In hetzelfde jaar werd hij aan de gem. Univ. van Amsterdam als student in de pharmacie ingeschreven; in 1895 slaagde hij voor het apothekersexamen B, deed in 1898 zijn candidaats-examen pharmacie en in 1899 zijn doctoraal. Kort daarop vertrok hij naar Zuid-Afrika, waar hij benoemd was tot leeraar in de natuur- en scheikunde aan het staatsgym. te Pre toria. Tengevolge v. d. Zuid-Afrikaansche oorlog keerde hij in 1901 naar Nederland terug; hij vestigde zich toen te Weesp als apotheker. Na een jaar als zoodanig werk zaam te zijn geweest, werd hij benoemd tot inspecteur van de volksgezondheid te Zwolle. In 1903 werd hij aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam bevorderd tot doctor in de pharmacie, op een proefschrift over: Eenige system.-anatom. onderz. over H geslacht gomphocarpus. In 1915 werd hij insp. volksgezondh. te '-Hage. Gedurende den tijd, dat hij te Zwolle inspecteur was, heeft hij zich in het bijzonder 'beziggehou den met de organisatie van het toezicht op de levensmiddelen voor de noordel. pro vincies, waarvan de tot standkoming v. d. prov. keuringsdiensten in Friesland, Gro ningen en Drente het gevolg is geweest. In Den Haag heeft hij een werkzaam aandeel gehad in de tot-stand-koming van de wa renwet. Hij sohreef in verschillende tijdschriften o.a. in het pharmaceut. en het Chemisch weekblad. Voorts heeft hij geleverd de bewerking van het deel Pharmacognosie en de uitg. v. Schroder en De Zaayer, handleiding bij het ónderwijs in de receptuur, waarvan bij de firma Wolters te Groningen in 1918 de derde druk het licht zag. Inaug. redevoering in 1920: De ontwik keling der Pharmacognosie, commentaar op de warenwet. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag a.s. op Oud Eik en Duinen te Den Haag. PROCESSIE TER EERE VAN ST. LIDWINA. De mogelijkheid bestaat, dat er nog zijn, die niet zeker van hun tijd tot heden hebben gewacht, om zich op te geven voor de processie ter eere van St. Lidwina (die morgen vanuit Leiden plaats heeft). De verwachting is gegrond, dat het aan tal van hen, die in dezen tijd de vaderland- sche heilige willen vereeren, talrijk zal zijn. Vanavond zijn er nog kaarten ver krijgbaar bij den boekhandel en bij* den heer Colla (Mare, telefoon 985). Zooals bekend bedragen de onkosten in totaal (reis, Kerkelijke en buiten-Kerkelijke plechtigheden en lunch) slechts 2.50. De processie, waaraan ook meerdere eerw. heeren geestelijken zullen deelnemen, staat onder leiding van pastoor Beukers, die het door velen dankbaar gewaardeerd ini tiatief voor deze Processie heeft genomen. Dr. S. E. DE JONGH NAAR LEIDEN? De vacature aan de Rijksuniversiteit te Leiden, ontstaan door het overlijden van prof. dr. W. Storm van Leeuwen, is tot nu toe niet vervuld. Naar „De Telegraaf" verneemt, staat het trouwens niet vast, dat in zijn plaats een hoogleeraar zal worden benoemd. Wel schijnt overwogen te worden, dr. S. E. de Jongh, assistent bij prof. dr. E. Laquer en privaat-docent in de pharmodynamica aan de Universiteit van Amsterdam aan het pharmaco-therapeutisch instituut te Lei den te verbinden. De 18-jarige J. F. D. alhier, is aange houden, verdacht van diefstal van 8.38 uit een niet gesloten kastje ten huize van een vriend. ZUID-AFRIKAANSCHE VACANTIE- CURSUS. Diep doordrongen van de groote waarde, die er in het bijzonder in dezen tijd gele gen is in het bewaren van nauwe betrek kingen tusschen de Nederlandsche en Zuid- Afrikaansche rechtsgeleerden heeft de fa- oulteit der Rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Leiden een vacamtieoursus georganiseerd voor Zuid-Afrikaansche stu denten in de rechten. Deze cursus is vanmorgen in het Klein- Auditorium van het Leidsche Academie gebouw aangevangen. Dat voor dezen cur sus groote belanjgsteiliinig bestaat, wordt in de eerste plaats bewezen door het aantal deelnemers, dat zaoh heeft opgegeven, na melijk ongeveer zestig, waarvan er onge veer twintig afkomstig zijn uit Zuid-Afrika. Bovendien blijkt deze belangstelling uit de hier ter stede vanuit Zuid-Afrika ont vangen brieven, den cursus betreffend en ten slotte uit de autoriteiten, die bij de of- ficieele opening vanmorgen aanwezig wa ren. Hiervan noemen wij: clr. H. D. van Broekhuizen, gezant van de Unie van Zuid- Afrika, Prof. Dr. G. A. van Poelje, direc teur ^generaal van het Onderwijs van het Departement van Onderwijs namens den Minister en de Nederlandsche Regeering, mr. A. van de Sande Bakhuijzen, president- curator der Leidsche Universiteit, mr. P. J. Idenburg, secretaris van curatoren, prof. dr. B. D. Eerdmans namens den Senaat der Leidsche Universiteit, prof. dr. W. van der Woude, secretaris van den academischen Senaat, Prof. mr. J. C. van Oven decaan, benevens verschillende hoogleerarèn van de Juridische faculteit, het bestuur van de juridische faculteit der Leidsche Studenten, prof. dr. J. W. Pont, voorzitter, jhr. dr. P. J. van Winter, secretaris van de Nederland sche Zuid-Afrikaansche Vereeniging, prof. dr. W. de Sitter, voorzitter van de afdee- limg Leiden dezer Vereeniging, afgevaardig den van het bestuur van het Ned. Bureau voor buifcenlandsche Stud.-Betrekkingen enz. De decaan van de faculteit der Èeohtsge- leerdheid, prof. mr. J. C. van Oven, opende dezen eersten vacantiecureus voor Zuid- Afrikaansche Studenten met een rede, waarin hij het doel van dezen cursus schets te. Terwijl de geheele morgen aan de ope ningsplechtigheid was besteed, werd van middag met de eigenlijke colleges een aan vang gemaakt. Prof. Mr. A. S. de Blécourt heeft vanmiddag op het college behandeld: Ontwikkeling van het Romeinsch-Hoi- landsch Recht in Holland en receptie er van in Zuid-Afrika. Morgen (Dinsdag) geeft prof. mr. J. C. van Oven in de ochtenduren een ooilege over: geschiedenis der Romeinsche rechts wetenschap in Nederland. Dinsdagmiddag zijn de Zuid-Afrikaan sche deelnemers aan den cursus de gasten van de afdeeling 's-Gravenhage van de Ne- derlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging. Er zal een rondrit door den Haag worden gemaakt na afloop waarvan de deelnemers zullen worden ontvangen door dr. H. D. van Broekhuizen, gezant van de Unie van Zuid-Afrika. Na deze ontvangst biedt de afdeeling Den Haag der Nederlandsch Zuid- Afrikaansche Vereeniging een maaltijd aan. Op Woensdagochtend geeft prof. mr. A. S. de Blécourt een college over: gedeelten van het Hollandsche Recht, niet aan het Romeinsche Recht ontleend, terwijl 's mid dags prof. mr. H. A. Idema een college geeft over: de rechtspositie van de inlandsche be volking in de Nederlandsche overzeesche gewesten. Daarna houdt jhr. dr. P. J. van Winter, secretaris van de Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging een voor dracht over: de economische betrekkingen tusschen Nederland en Zuid-Afrika aan het einde van de 19de en het begin van de 20ste eeuw. Woensdagavond zal ir. V. J. de Block van Kuffeler, directeur-generaal van de Zui derzeewerken in het laboratorium voor tro pische hygiëne een voordracht houden over de Zuiderzeewerken, waarbij een film dezer werken zal worden vertoond. Deze avond wordt aangeboden door de juridische facul teit van Leidsche studenten. Na afloop van deze bijeenkomst zijn de Zuid-Afrikaansche deelnemers de gasten van het Collegium van het Leidsche Stu denten Corps op sociëteit Minerva. Donderdag-ochtend geeft prof. mr. E. M. Meyers een college over: vergelijking van de beginselen van het Nederlandsche con tractenrecht met die van het Engelsche Recht. 's Middags begeven de deelnemers aan dezen vacantiecursus zich naar Amster dam; het gemeentebestuur van de hoofdstad biedt een rondvaart door de havens en grachten aan, na afloop waarvan zij zich aan een gemeenschappelijken maaltijd ver eenigen, aangeboden door de afdeeling Am sterdam van de Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging. 's Avonds zijn zij de gasten van de Suid-Afrikaanse Studente-Vereeni ging in Amsterdam in hare localiteiten: Afrikanerhuis, Vondelstraat 60. Vrijdag is gereserveerd voor een tocht naar de bloembollenvelden, Alkmaar en de Zuiderzeewerken, welke tooht grootendeels wordt aangeboden door curatoren der Leid sche Universiteit. Zaterdag 14 dezer is de laatste dag van dezen vacantie-cursus. In de ochtenduren houdt prof. mr. R. P. Cleveringa een col lege over: eenige vergelijkingen over de aansprakelijkheid van den vervoerder van goederen over zee onder het nieuwe Engel sche en het nieuwe Nederlandsche recht en prof. dr. J. Huizinga een college over: het ontstaan der Nederlandsche natie. 's Middags heeft de sluitingsbijeenkomst plaats. Mr. P. J. Idenburg, secretaris van curatoren der Leidsche Universiteit houdt daarbij een voordracht over: Universitei ten, studie en studentenleven, waarna prof. mr. J. C. van Oven den vacantiecursus zal sluiten. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenma- kex-spatroonsvereeniging „St. Jo seph", Kring Leiden, Concordia, 4.30 uur. Donderdag. Prop. Club „Dr. Schaepman", eerste lustrumviering, Foyer van Den Burcht, 8.15 uur. Vrijdag. 20.15 uur Ned. Reisvereeniging voor Katholieken „Den Burcht". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 April a. s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. BEGRAFENIS B» BROERS Hedenmorgen heeft onder zeer groote belangstelling op Rhijnhof de teraarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van Bouwe Broers, in Jeven havenrechercheur alhier. De belangstelling voor deze begrafenis was treffend. Vanaf het sterfhuis werd de stoet begeleid door collega's en onder geschikten van den overledene, terwijl zijn superieuren zich onder het gevolg bevonden. Op de begraafplaats was de belangstel ling nog grooter. Vertegenwoordigers wa ren afwezig van de afd. Leiden van het Nat. Verbond van Gemeenteambtenaren, van den Ned. Marktkoopliedenbond „Ons Belang", van de kooplieden der Zaterdag- sche markt, van de scheepvaart, van de grossiers in groenten en fruit, van de bloemenverkoopers, v. de politie, enz. enz. Toen de kist, welke door colega's van den overledene en door brugwachters werd grafwaarts gedragen, boven de ge opende groeve was geplaatst, legde ieder der vertegenwoordigers van corporaties een krans neer op de kist. Daarna sprak de oudste zoon eenige warmgevoelde woorden van dank en af scheid tot den vader, die heenging, maar die voor allen de herinnering naliet een lichtend voorbeeld te zijn geweest, die het lief gaarne met anderen deelde en het leed alleen zelf wilde dragen. Daarna trad de chef van den overle dene, de heer L. A. Mennis, directeur van den Markt- en Havendienst naar voren, die den overleden Broers schetste als een geliefd huisgenoot voor zijn familie, een zorgzaam vader voor zijn kinderen, maar daarnaast als een plichtsgetrouw ambte naar en een rechtvaardig mensch. Hij noemde hem volyverig, beleidvol, met een hoog verantwoordelijkheidsgevoel en groot plichtsbesef vanaf het oogenblik, dat hij als jong brugwachter in dienst trad der gemeente. Dat hij zijn taak uitstekend vervulde bewees zijn bevordering tot 2de klas en de eervolle onderscheiding be noemd te worden tot havenrechercheur. Hij was ook een zeer accuraat mensch tot in de kleinste kleinigheden, gelijk matig en correct. Niettegenstaande die hooge opvatting van plichtsbesef was hij een van die menschen, die niet werd ver stard, maar steeds soepel wist op te treden Spr. brengt dan en groet van de brug wachters, uit wier kring hij was voortge komen en van wie hij zooveel hield. Ken merkend noemt spr. wat hij in deze da gen van Broers hoorde zeggen: het- perso neel heeft in hem een biechtvader ver loren. Namens collega's en superieuren en uit zijn eigen naam, namens den wethouder van den markt- en havendienst en ten slotte namens het geheele gemeentebe stuur, brengt spr. dank voor de wijze, waarop de thans ontslapene zijn taak ver vulde. Tenslotte brengt spr. nog een specialen groet over van de scheepvaart, van de grossiers in groenten en fruit, van de marktkooplieden der Zaterdagsche markt en van de bloemenkooplieden. Spr. besluit met den wensch, dat Broers, die enkele dagen geleden het feest der opstanding heeft mogen vieren, dit in een nieuw leven moge voortzetten en dat zijn vredig sterven een voorbode moge geweest zijn van zijn vredigen geest. Namens de collega's sprak de haven rechercheur v. d. Horn vervolgens enkele hartelijke woorden van afscheid. Ware de liefde en aanhankelijkheid, aldus deze spreker, in staat den dood te weerhou den, wij zouden hier thans niet staan. Namens het brugwachterspersoneel voerde dan de heer v. Dissel het woord, die den overledene schetste als een vader voor al zijn ondergeschikten, die voor zichzelf zoo rechtvaardig en voor anderen zoo mild was. Nadat tenslotte de oudste brugwachter Pardon nog enkele woorden had gespro ken, werden bloemen in het graf gestrooid. Met een woord van dank aan de vele belangstellenden werd de droeve plechtig heid besloten en diep onder den indruk verlieten allen den doodenakker. A. A. WAALS, t In den ouderdom van 70 jaar is gisteren alhier overleden de heer Antonius Ar- noldus Waals. De heer Waals is de oprich ter van de bekende firma N.V. v.h. A. Waals en Co. aan de Haarlemmerstraat. Vijf en veertig jaar geleden werd door den thans ontslapene deze zaak gesticht onder den firna-naam Terheijden en Waals, welke zaak, later omgezet in de firma A. Waals, onder de krachtige leiding van haar stich ter tot steeds grooter aanzien en omvang uitbloeide. De heer Waals was lid van het Paro chiaal Kerkbestuur te Oegstgeest, in welke functie hij de kerk vele diensten heeft be wezen, terwijl hij ook buiten zijn vele be zigheden de gelegenheid heeft aangegre pen zich vele verdiensten te verwerven.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2