MAANDAG 9 APRIL 19** DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. iz Om het kampioenschap van Lelden en Omstreken. Onderstaande partij werd gespeeld in de le ronde van den eindstrijd om bovenge noemd Kampioenschap. D4 opening. Wit: H. Staats, zwart: G. Bosscha. JL d—d4 Pg8—f6; 2. c2—c4 d7—d6; 3. g£ï—f3 g7g6; 4. e2e3 Lf8—g7; 5. Pbl— c3 0—0; 6. Lfld3 Pb8—d7; 7. 0—0 c7—c6; 8. Ddc2 e7e5; 9. d4xe5 d6xe5; 10. e3— e4 Dd8e7; 11. Lel—e3 Pf6—g4; 12. Dc2— e2 Pg4xLe3; 13. De2xPe3 Pd7—c5; 14. Ld3 c2 Lc8—en; 15. b2—b3 h7—h6; 16. Tal— dl b7b6; 17. Pc2—e2 Ta8—d8; 18. Pe2— cl Td8xTdl; 19. TflxTdl Tf8—d8; 20. TdlxTd8f De7xTd8; 21. Pel—d3 Pc5xPd3 22. De3xPd3 Dd8xDd3; 23. Lc2xDd3. Zwart heeft nu een eindspel van twee loopers te gen wit iooper en paard, een gering voor deel. 23.... Kg8—f8; 24. Kgl—fl Kf8—e7; 25. Kfle2 Ke7d6; 26. h2—h3 Lg7—f6 om de loopers in het spel te brengen; 27. Ke2d2 Lf6e7; 28. Pf3—gl. Een betere zet was Pf3el en daarna Pelc2. Daar door wordt het binnendringen langs d4 b4 en a3 belet: 28.... Kd6—d7; 29. Pgl— e2 Le7—b4t; 30. Kd2—dl Kd7—d6; 31. f2— f3 Kd6c5; 31. Kdl—c2 a7—a5; 33. a2—a4 Lb4—el; 34. Kc2—dl Lel—f2; 35. Kdc2 Le6d7; 36. Kc2—c3 h6—h5; 37. g2—g4 Lf2—elf; 38. Kc2—b2 Kc5—b4; 39. Ld3—c2 wit heeft eigenlijk geen goeden zet meer 39..b6b5; 40. a4xb5; 41. Lc2—d3 a5— a4! Hierdoor krijgt zwart een gevaarlijken vrijpion; 42. c4xb5 a4xb3; 43. b5b6 Ld7 c8: 44. 94xh5 g6xh5: 45. f3—f4 f7—f6; 46. f4 —f5 Lel—f2; 47. Pe2—cl Lf2—d4f; 48. Kb2 bl h5h4; 49. Ld3—e2 Lc8—b7; 50. Le2— f3 Ld4xb6; 51. Pel—e2 Lb7—a6; 52. Kbl— b2 La6d3; 53. Lf3h5 Ld3xe4. Wit kon nu gerust opgeven, de partij werd echter nog voortgezet tot den 68en zet, waarin zwart mat kon geven. KORFBAL SERIEWEDSTRIJDEN L. K. C. „FLUKS". Maakten we er Zaterdag melding van, dat de tweede afdeeling geen doorgang kon vinden, doordat Fluks II een belang rijke competitiewedstrijd had te spelen, thans bleek, dat op het laatst wegens af schrijven van Olympia en het niet volle dig zijn van een andere vereeniging, Fluks zich genoodzaakt zag, ook de eerste afdee ling tot nader datum uit te stellen. Het voornaamste der serie wedstrijden hebben we dus nog te goed. Alleen de wedstrij den in de derde en vierde afdeeling had den plaats, want ook de veteranen wedstrijd moest vervallen, doordat wegens afschrij vingen de H. K. B. geen veteranen-twaalf tal in het veld kon brengen. De uitslagen in de derde afdeeling wa ren als volgt: O. D. I. n—Fluks in 1—1 AJgeeeneH. S. V. 03 AlgemeeneH. S. V. 03 H. S. V. IH—Fluks m 4—0 Fluks IHAlgemeene 41 O. D. I. II—H. S. V. I 1—3 De eerste prijs viel alzoo ten deel aan H. S. V., de tweede prijs aan O. D.II In de vierde afdeeling waren de uitsla gen: G. K. V. jun.Ons Eibernest jun. 31 Fluks IV—G. K. V. 1—5 Ons Eib.-jun.Fluks IV 10 Hier werd alzoo de prijs gewonnen door de G. K. V. juniores. Intusschen vond op hetzelfde terrein de competitiewedstrijd plaats tusschen Fluks II—Die Haghe 2—6. Deze wedstrijd was van groot belang, daar beide pretendenten waren voor het kampioenschap. Intusschen heeft de be langrijkheid geen afbreuk gedaan aan de sportiviteit. Het spel stond vooral voor rust op hoog peil. Die Haghe heeft zich door de overwinning het kampioenschap der tweede klasse veroverd, als was de uit slag wat geflatteerd. In 't begin gaan de partijen goed tegen elkaar op. In de Haagsche aanval wordt goed gewerkt. Een dame maakt gebruik van het springen van haar tegenpartij en heeft succes. Spoedig vergroot een heer met een mooi schot den voorsprong. Na wisselen is Fluks absoluut de meerdere. De verdediging is hecht, het midden laat niet veel door, de aanval weet zich verscheide ne kansen te scheppen. Toch duurt het nog even voor Zaanen met een mooi schot het eerste tegenpunt maakt. Tot rust blijft het spel aan beide zijden zeer goed, maar punten blijven uit. De tweede helft staat niet op zoo hoog peil. Na geruimen tijd spelens maakt Die Haghe het derde punt. spoedig gevolgd door het vierde. De Fluks- aanval heeft geen geluk. Na het vijfde doelpunt der gasten maakt Van Nierop het teweede tegenpunt. Die Haghe scoort nog eenmaal, gebruik makend van eeü fout in de verdediging. Spoedig komt het einde en kunnen de gasten een verdiende maar eenigszins geflatteerde overwinning boeken. De Fluks-aanvoerder complimenteerde na afloop met eenige hartelijke bewoordin gen Die Haghe met het behaalde kam pioenschap. MOTORSPORT Knobel-rit der Leidsche Motor Toering Club. Zondag hield de L. M. T. C. als opening van het rij-seizoen een „Knobel-rit", welke rit een groot succes is geworden. Zag het er des morgens niet al te best uit met het weer, op den dag klaarde het aardig op, zobdat de rijders niet noemens- waardigen last hebben gehad van de en kele regenbuien. Onder de rijders heerschte er een opge wekte stemming, welke echter aan het eind der rit afnam, toen er werd vernomen, dat de eenigste deelneemster een ongeval had gehad, en overbrenging naar het ziekenhuis noodig bleek. Gelukkig is naderhand gebleken, dat het nogal goed was afgeloopen met deze dame, zoodat toen nog overbleef „een machine in de modder van het Rapenburg", welke daar vanwege een „vlammetje", die bij het aanslaan uit de carburateur te voorschijn kwam, op het kostbare advies van een verkeersagent werd gedeponeerd. De berij der kon met recht .zeggen „goede raad is duur", doch een betere raad was hem voordeeliger uitgekomen! Om half tien kwamen de deelnemers Zondag al aanrijden, en bleef dit aanhou den tot half elf, de sluitingstijd van in schrijving. Er bleken zich niet minder dan bijna 50 rijders te hebben opgegeven, zoo dat het in het club-lokaal een drukte van belang was. Klokslag elf uur werd de eer ste deelnemer gestart, en het duurde een half uur voordat allen „en route" waren. De plaatsen waar werd geknobeld wa ren: Leiden, Wassenaar, Veur, Alphen, Sassenheim en Katwijk aan Zee, zoodat er onderling nog een flinken afstand kon worden gereden. Om even twee uur kwam de eerste rij der zich al weer melden, en bleef dit weer doorgaan tot vier uur, waarna de finish werd gesloten en waarbij bleek, dat slechts drie rijders zich niet hadden aangemeld. Om half zes werd al een aanvang ge maakt met het bekend maken der uitslag, en het uitreiken der prijzen. Niet minder dan 31 prijzen en 7 extra prijzen waren voor dezen rit beschikbaar! Prijswinnaars waren o.a.: Kookhuizen op T.W.N., Meeu wenoord op Ariel, Knegtel op New-Impe- rial, Cooiman op New-Imperial, Klein op Calthorp, Sweris op A.J.S., Boon op New- Imperial, de Man op Ariel, de Vries op Rudge, Wolf op Ariel, Verstraaten op New- Imperial, Quosdorf op New-Imperial. Met recht kan de L.M.T.C. weer zeggen, dat 1934 met dezen rit terdege goed is in gezet! WIELRENNEN „De Rijnstreek". Onder enorme belangstelling van de zij de van het Alphensch publiek werd giste ren de tijdrit gehouden tegen „Excelsior" uit Gouda. Reeds zeer vroeg waren de Goudsche wielrenners, vergezeld van een aantal bestuursleden en supporters, pre sent. Alvorens er geloot werd kwamen de besturen overeen met een tijdverschil van 10 minuten te starten en de tijd van de 3de man te laten tellen. De mannen uit de Pij- penstad waren de ongelukkigen en trokken no. 1, dus moesten het eerst vertrekken. Onder toejuichingen van het publiek star te om 10.30 uur „Excelsior", die er onmiddel lijk een flink tempo inzette. Opvallend was het keurige overnemen en mooie gelijke tempo van deze ploeg, regelmatig als een uurwerk ging elke 300 meter een andere renner naar voren; met een gemiddelde snelheid van pl.m. 35 K.M. joeg men voor waarts. Nabij de Wieriker Schans hadden de Gouwenaren pech, doordat een der ren ners hals over den kop in een sloot reed, gelukkig zonder verdere gevolgen. Tien mi nuten later waren de Alphenaren gestart. In 't begin was het overnemen niet te best, maar toen zij het na een 10 K.M. te pakken hadden, ging het stukken beter. Toen er door beide ploegen ongeveer 1 uur was ge reden, was het verschil tusschen beiden slechts eenige seconden in het voor deel van „De Rijnstreek". Op den terugweg zette de Gouwenaren er nog eens een extra schepje op en wisten eenige voorsprong te nemen. Maar ook de andere ploeg verhoogde het tempo. Schuurman, die voor Paling was ingevallen, moest door pech opgeven. L. v. Zeijl raakte zijn voorman en met een gebroken voorwiel en een flinke hoofdwon de bleef de pechvogel liggen. Eige leden der E.H.B.O. afd. Alphen a. d. Rijn, ver leende de eerste hulp en voort ging het, de overige renners weer achterna. Inmiddels waren de „Excelsior"-mannen aan het eind punt gekomen en noteerden een tijd van 2 uur en 14 sec. voor de 72 y2 K.M., wat voor waar reeds een schitterende tijd was. On der groote spanning bleef het publiek wachten op hun Alphensche favorieten. De tijd verstreek, de chronometers kwamen te voorschijn, nog 4 nog 3, 2 minuten en nog niets in zicht, nog 25 seconden enplot seling komt er beweging op de Gouwsluis- sche bruggen en stormen Krumpelman, Bakker en Munster op de eindstreep toe en met 17 seconden verschil slaan zij on der enorme geestdrift van het publiek de Gouwenaren. Hun tijd was 1 uur 59 minu ten 57 sec., dus een snelheid van meer dan 36 K.M. per uur. Na afloop reikte de voorzitter aan de winnaren een keurige be ker uit, en stelde ook de eervol overwon nen Gouwenaren als herinnering in het bezit van een keurige medaille. Die arme kerel. Hij was heel z'n leven arm. Om hem een lolletje te doen, heb ik hem maar in de rijke grafkelder van m'n rijke bloedverwanten laten begraven. Un DE OMGEVING HILLEGOM. Het laatste bedrijf van het ziekzoeken. Zaterdagmiddag had in de veilingzaal der coöp. veilingsvereeniging „Hillegom" aan de Van Tetsstraat alhier het uitreiken plaats der diploma's aan de 82 winnaars van den Bekwaamheids-wedstrijd in het ziekzoeken in Hyacinthen. Hierbij waren tegenwoordig het Bestuur der veiling, de Commissie van deskundigen, vele pa troons, Ir. Volkersz, Dir. Tuinbouwwin- terschool Lisse, deputaties Bloembollen cultuur en H. B. G. en vrijwel alle ge slaagden, zelfs één uit West-Friesland met z'n verloofde. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer J. B. Meskers, voorz. der veiling. Deze heet allen hartelijk welkom. Einde lijk is dan de dag daar, waarnaar de ge slaagden zoo vurig verlangd hebben. De commissie van deskundigen heeft een zeer omslachtigen arbeid gehad, die eeni- gen tijd in beslag nam. Het heeft ons als bestuur veel genoegen gedaan, dat er zoo veel belangstelling is geweest voor deze proef en we kunnen verheugd zijn over den uitslag. Wij danken de heeren pa troons voor hun belangstelling, het aan moedigen tot deelname van hun perso neel en het vrijgeven daarvoor. Dank brengt spr. ook aan de prijswinnaars, die getuigd hebben van hun energie en be langstelling, om het vak zoo goed moge lijk te beoefenen. Prof. dr. van Slogteren heeft het zoo duidelijk gezegd, hoe 'n be langrijke factor het is, om te zorgen, dat het beste, het smettelooze alleen naar 't buitenland gaat, dan alleen kan het vak bloeien, als een uitstekend product wordt gewonnen en verzonden, dan alleen kun nen ook klachten bij de betalingen daar tot een minimum worden teruggebracht. Zooveel succes hier komt het vak ten goede. Voor velen is deze proef een leer school geweest; de kenners zijn naar vo ren gekomen en het is ons een genoeg doening aan zoo velen een prijs of di ploma te mogen geven (applaus). Hierna geeft de heer D. v. Egmond Jz. aan, hoe de Commissie met haar punten- stelsel de beoordeeling verrichtte; over het algemeen tot groote tevredenheid der deelnemers. Spr. brengt dank aan deze heeren, die met veel liefde zooveel werk kosteloos hebben verricht. Dank brengt spr. ook aan de plaatselijke, de vak- en districtspers en aan allen die ons behulp zaam waren, zoodat 't werk geslaagd kan genoemd worden. Hierna reikte de heer J. M. van Til, voorz. van de Ver. „de Hyacinth'' aan elk het diploma uit, nadat deze betoogd had, dat hij dank zegde voor de gastvrijheid, er op wijzend, dat deze proef getoond heeft, dat we beschikken over een massa ener gieke menschen. Dank ook aan de HilL veiling voor haar mooi initiatief, want dit is een der meest mooie proeven in ons vak. Na de uitreiking verkrijgt de heer P. Goemans Antz. het woord. Spr. meent de tolk te zijn van alle deelnemers als hjj een woord van dank brengt aan het be stuur der veiling voor alle kosten en moeiten. Al moge er misschien een kleine eigen propaganda in schuilen door dezen wedstrijd zijn groote diensten aan 't vak bewezen. Bijzonderen dank brengt spr. den heer van Egmond, die 't den deelne mers niet gemakkelijk gemaakt heeft, hetgeen z'n bijzonder nut gehad heeft. Deze proef heeft ons de gelegenheid ge boden om onze vakkennis naar buiten uit te dragen. De heer van Egmond heeft nog iets heel bijzonders te zeggen; van no. 3 der 82 win naars, die werkloos is ontving hij de vraag: „hoe kan in de hand gewerkt wor den om de gediplomeerden aan werk te helpen?" Dit is een zeer moeilijk pro bleem en bijzonder zou spr. de pers wil len vragen, hierop de aandacht te vesti gen en spr. vertrouwt, dat er met dezen wensch van no. 3 in 't algemeen in de streek rekening zal worden gehouden. De namen dezer bekwame menschen zijn al toos verkrijgbaar bij de Hill. Veiling en laten deze menschen met hersens aan de Arbeidsbeurs hun diploma toonen (ap plaus). Nog spreekt Ir. Volkersz een aanmoe digend en dankwoord, de verzekering ge vend, dat Prof. dr. van Slogteren en hfj zelf steeds gaarne tot steun bereid zijn. Hierna sluiting. Dieven. Van twee rijwielen, die in de Molenstraat onbeheerd stonden zijn de belastingplaatjes gestolen. De politie doet onderzoek. Overleden. De - motorrijder, die op 22 Maart aan de Haarlemmerstraat alhier in aanraking kwam met een auto en daar bij ernstig gewond werd, is aan de gevol gen overleden. Geboren: Johannes Gerardus, zoon van G. Schniedewind en P. Polak Hen- drika Johanrra, dochter van C. R. Kop pers en E. A. Groot Wolfgang Mnton Hardy, zoon van H. W. Gogoll en E. M. M. Fritsche. Ondertrouwd: A. A. Heij en G. Schipper. Getrouwd: H. J. Prins en J. van Stijn T. Stokman en H. H. Siecker J. de Jong en B. C. Ravensbergen J. F. Beelen en H. G. M. Jonkheer. Gevestigd: N. Leloux Pr. Hendrik straat 11 W. van Looij met gezin, Maria- straat 48 J. van der Molen met gezin, Weerlaan 1 W. A. Vos, Leidschestraat 35 A. L. C. Mathot Veenenburgerlaan 45 Vertrokken: A. Ruighaver met ge zin naar Haarlemmermeer, Venneperweg 442 M. J. Bakkervan der Meer n. Hil versum Jac. Catsstraat 64 P. W. v. d. Meij naar Velsen, Koningsweg 191 H. G. M. Jonkheer naar Lisse, Hyacinthenlaan 1. KATWIJK AAN DEN RUN. Controleurs. Tot controleurs, belast met het opmeten der beplante oppervlak te bloembollen door de kweekers, zijn door de Kweekers-Centrale voor Valkenburg aangesteld de heer L. J. v. d. Valk en de heer Gov. Bol. Wit-Gele Kruis. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft voor hedenavond in het Parochiehuis een zeer mooie en interes sante propaganda-avond georganiseerd. Het bestuur vertrouwt dat de parochianen hun belangstelling voor het Wit—Gele Kruis hedenavond door naar deze bijeenkomst te komen, zeker zullen toonen. STOMP WIJK. Geboren: Emile Pierre, zoon van J. C. Delbeek en E. J. H. v. d. Brugge Johan nes Adrianus Maria, zoon van A. J. v. d. Maarel en A. H. M. van Heiningen Pe trus Hubertus Joseph, zoon van C. Dissel dorp en C. A. van Dijk Cornelis Chris- tiaan, zoon van H. J. v. d. Sman en G. M. v. d. Helm Pieter, zoon van A. M. Blom en A. Klos. Ondertrouwd: Hendrik Johannes Nederpelt en Johanna Maria Hillegarda van Oudheusden Martinus Maria van Steijn en Wilhelmina Gerarda van Lochem. Getrouwd: Gerardus Alblas en Lena Catharina Vermeer. Overleden: Leonardus de Groot 56 jaar. VEUR. Volksbond. Vrijdag houdt de R. K. Volksbond te Leidschendam hare maande- lijksche ledenvergadering in het Patronaat, des avonds te 8 uur. Agenda: 1. Opening. .2 Notulen, 3. Strijd lied. 4. Ingekomen stukken, mededeelin- gen. 5. Beantwoording vragenbus, 6. Rond vraag. 7. Sluiting. De Harmonie zal de ver gadering met muziek opluisteren. Mededeeling. De direct der „Voor- burgsche Waterleiding Mij." deelt de in gezetenen /an Veur en Stompwijk mede, dat wegens werkzaamheden aan het bui zennet op Dinsdag 10 April 1934 de water toevoer in beide Gemeenten zal zijn afge sloten van des morgens 10 uur tot des na middags 3 uur. Geboren: Cornelia Maria Jozefina, dochter van W. J. van Baren en M. M. E. van Vliet Catharina Petronella Maria, dochter van P. H. van Kampen en M. W. Heijne Wilhelmus Hendrikus, zoon van J. de Groot en H. Th. Mulder Wilhelmus Antonius, zoon van P. J. Borsboom en P. C. v. d. Togt. Ondertrouwd: Gerrit T~' ~n Willem, Weekhout en Tonia Thierry. Overleden: Theodora Adrians Lujj- nesburg 16 jaar. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Theresfa-avond. Vrijdag werd alhier in het R. K. Ver. Gebouw een Theresia- avond gehouden, waarbij de weleerw. heer J. H. D. Hofstede een lezing hield over het leven van de Heilige Theresia van Lisieux en het door haar geschreven boek „Geschiedenis eener Ziel". De voorzitter der K. S. A., de heer J. C. Vermeulen, opende dezen avond met 'n woord van welkom tot de talrijke aanwe zigen en bracht vervolgens dank aan den weleerw. heer kapelaan J. H. D. Hofstede die geheel alleen het initiatief voor dezen avond had genomen. Vervolgens kreeg de weleerw. heer ka pelaan Hofstede het woord, die op boeien de wijze het leven der Heilige Theresia vanaf haar geboorte tot aan haar afster ven vertelde en het door haar geschreven boek „De Geschiedenis eener Ziel" uit legde. Spreker, zelf een groote vereerder der H. Theresia, richtte vervolgens het woord tot de aanwezige Zr. Ursulinen en wekte I hen op de hun toevertrouwde schoolkin deren tot het apostolaat aan te spo ren, teneinde het werk van de H. There sia, den goeden God te doen beminnen, zooals zij zelf Hem beminde, voort te zetten. Vervolgens dankte spreker de Eerw. Moeder Overste voor de moeite, welke zij zich geheel belangeloos getroost had, om hem gedurende zijn ziekte te verplegen en schonk haar vervolgens het beeld der H. Theresia. De lezing werd afgewisseld door het Dames-zangkoor „Amicitia", dat eenige mooie zangnummers ten gehoore gaf, en door eenige bruidjes, die enkele gedichten van de H. Theresia declameerden. Het tooneel was voor deze gelegenheid feestelijk met bloemstukken versierd, met in het midden het beeld der H. Theresia. De voorzitter sloot dezen genotvollen avond met een woord van dank aan den eerw. spreker alsmede aan de heeren, die hadden medegewerkt, om dezen avond te doen slagen. R. K. V. V. „Trekvogels". Het le elftal besloot de competitie met een thuis wedstrijd tegen V. E. P. II. Voor de rust ging het spel vrijwel gelijk op, hoewel de V.E.P.-aanvallen iets gevaarlijker waren slaagden zij er niet in te scoren en met gelijken stand wordt gedraaid. Rust 00. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Na pl.m. een half uur spelen krijgen de Trek vogels een vrijen trap te nemen welke de V.E.P.-keeper het veld weer in stompt, precies voor de voeten van de linkshalf, die met een keihard schot zijn club de leiding geeft (10). De Trekv. gaan dan alles op verdediging zetten en werkelijk slagen zij er in tot het einde stand te hou den en zoodoende de laatste wedstrijd in een overwinning om te zetten. Bravo le elft aller s. Het 3e elftal uitkomend tegen Unio III wist zoowaar een 13 achterstand in een gelijk spel om te zetten 33. Alle Trekvogels nu flink aan 't trainen dezen zomer dan kan de volgende com petitie met vertrouwen tegemoet gezien worden. Geboren: Cornelis Johannes z. van K. W. van Gelderen en N. v. d. Wolf. Ondertrouwd: F. A. Luiten en J. Fase S. Haitsma en C. Ouwerkerk J. M. C. Jongmans en A. Th. Houtman. Getrouwd: A. Helder 29 j. en Z. A. v. Kooten 32 j. HAZERSWOUDE. Jachtrit. Zaterdagnamiddag heeft op de landerijen van de landbouwers A. v. d. Lelie, M. Noordam en Voets een jacht rit plaats gehad door de Zuid-Hollandscha Jachtvereeniging onder leiding van jager- meester Mr. Keppers. Er namen 17 paar den aan den tocht deel. Onder de deelnemers was Baron Ben- tinck, opperstalmeester van H. M. de Ko ningin. Een der paarden geraakte te water, welk incident zonder ongelukken afliep. Overigens werden alle hindernissen vlug genomen. Van de zijde der inwoners dezer ge meente trok deze rit en vooral de prach tige vlugge paarden, veel belangstelling. LETTEREN EN KUNST Hubert Cuypers gehuldigd. Het voorjaarsconcert van de R.K. Ora- toriumvereengiing te Haarlem, had Vrij dagavond een feestelijk karakter, doordat het tevens de eere-avond was voor den di recteur der R. K. O. V., Hubert Cuypers, die eenige maanden geleden zijn zestig sten verjaardag heeft gevierd. Wel was de groote zaal van het Gemeentelijk Con certgebouw niet geheel gevuld, maar er was toch een talrijk en zeer erkentelijk gestemd publiek, terwijl Haarlem's bis schip, Z. H. Exc. mgr. J. D. J. Aengenent, persoonlijk den avond met zijn aanwe zigheid luister bijzete. De jubilaris, die zijn dirigeerstoel met bloemen versierd vond, leidde Saint-Saëns' bijbelsch Oratorium „Le Déluge" en De- bussy's Cantate „L'enfant prodigue". Aan het begin van de pauze is Hubert Cuypers eenvoudig, maar hartelijk ge huldigd. Pastoor J. "P. W. v. d. Wiel uit Amsterdam, betrad het podium om in een korte toespraak de veel verdiensten van den jubilaris ten aanzien van den koor zang, van den jongenszang in het bijzon der, maar vooral ook op kerkmuzikaal ge bied te memoreeren. Hij noemde Cuypers een der grootste Nederlandsche koorlei ders met een goeden naam in binnen- en buitenland. Namens het koor bood pastoor v. d. Wiel den jubilaris een krans en een gra vure aan, waarna het publiek den diri- gen geestdriftig toejuichte. Tijdens de pauze zijn mgr. Aengenent en velen van Cuypers' Haarlemsche vrienden den zestig jarigen leider in een der foyers komen complimenteeren. LAND- EN TUINBOUW Nederlandsche Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw Op Donderdag 12 April a.s. zal door den Nederlandschen Industrie- en Handels- raad voor Land- en Tuinbouw, des namid dags te 2 uur in het Twee Steden Palace te 's Gravenhage een algemeene vergad- ring worden belegd onder voorzitterschap van den heer G. J. Blink te Wassenaar. Op deze vergadering zullen diverse be langrijke onderwerpen worden bespro ken, waaronder met name de positie van de vrije industrie en handel in verband met den landbouw-crisissteun en zijne uitvoering. Als andere onderwerpen kun nen wij noemen: de noodzakelijkheid tot saneering van bepaalde bedrijfstakken; de organisatie van het bedrijfsleven; de bijzondere beteekenis van handelsverdra gen in het huidige tijdsverband en de onmisbare medewerking bij hunne tot standkoming van het particuliere bedrijfs leven; en de behandeling der verwachtin gen, die het verloop van de crisis biedt voor industrie en handel op gebied van land- en tuinbouw. Behalve door den voorzitter, zal ook door den heer Jan Schilthuis te 's Gravenhage over diverse onderwerpen het woord worden gevoerd, Op deze vergadering zullen aanwezig zijn vertegenwoordigers en belangstellen den van de c.a. 70 organis., welke bij den Raad zijn aangesloten, tezamen ruim 15.000 industrieele en handelsbedrijven in Nederland vertegenwoordigend. Boven dien werden vele officieele personen en hiervoor in aanmerking komende organi saties tot bijwoning dezer vergadering uitgenoodigd. RECHTZAKEN KAAGSCH GERECHTSHOF. De los-werklieden J. P. V. uit Wad- dinxveen en A. J. V. uit Boskoop, die in eerstgenoemde plaats ten nadeele van den heer Dort Kroon aardappelen uit een kuil wegnamen, zijn ter zake door den Rotterdamschen politierechter veroordeeld rssp. tot 3 maanden en 1 maand gevange nisstraf. Het Hof veroordeelde J. P. V. tot 1 maand en A. J. V. tot 14 dagc.i gevangenisstraf. De 26-jarige schilder A. S., uit Z e g- w a a r t, die op 23 October jl. te Bergschen- hoek inbraak pleegde is door de Rotterdam- sche Rechtbank veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Met vrijspraak van het primair ten laste gelegde veroordeelde het Hof S. tot 6 maanden gevangenisstraf.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12