MAANDAG 9 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK—VEUR UIT DE OMGEVING ROELOFARENDSVEEN. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pater Burchardus v. d. Weijden O.Cap. De parochie Roelofarendsveen heeft de hooge eer genoten, een pasgewijde pries ter in haar midden te ontvangen voor het opdragen van zijn eerste plechtige H. Mis. De weleerw. Pater Fr. Burchardus v. d. Weijden O.C.M., die Zaterdag door de eerw. Zusters van het gezelschap J. M. J. alhier in tegenwoordigheid van enkele familiele den met een welkomstlied werd ontvan gen, celebreerde des avonds een plechtig Lof. Om 10 uur gistermorgen had de plechtige Hoogmis plaats. In de omgeving van de kerk wapperde van vele. huizen de vader - landsche driekleur met den pauselijken wimpel en onder het zingen van het „Veni Creator" werd de neomist vanuit het zus terhuis door de geestelijkheid naar het Al taar geleid. Presbyter-assistens was de zeereerw. heer pastoor Onel; als diaken as sisteerde de weleerw. heer C. P. Meereboer, als sub-diaken de weleerw. heer A. Buijs, beiden kapelaans van deze parochie, als ceremoniarius de weleerw. heer M. van der Weijden, theologant uit Hoeven. Het kerk gebouw was in feestgewaad gestoken. Op het hoofdaltaar prijkte een schat van bloe men, terwijl boven het hoofdaltaar een ge schilderd doek van St. Franciscus was aan gebracht. Op het priesterkoor hadden ver schillende geestelijken plaats genomen, waaronder de feestredenaar, de hoogeerw. pater fr. Vitus uit Rotterdam, eveneens van de orde der Paters Capueijnen, de zeer eerw. heer van Leeuwen, pastoor te Hille- gom en pater Severus. Vele familieleden van den neomist woonden de kerkelijke plechtigheid bij, waarbij wij o.a. opmerkten het Tweede Kamerlid M. v. d. Weijden en de Burgemeester van Nieuwkoop, de heer P. v. d. Weijden. Het zangkoor van de pa rochie voerde op devote wijze uit de 4-stem- mige Mis van Hub. Cuijpers St. Trinitatis. Na het Evangelie betrad de hoogeerw. Pater dr. Vitus den kansel tot het houden van de feestpredikatie. De gewijde redenaar had tot tekst van zijn predikatie gekozen de woorden: „Verrezen is de Goede Herder, die zich gewaardigd heeft voor zijn kudde te sterven". Nog schalt in onze ooren, aldus de predikant, den jubel van het Paascli- feest, en thans staan wij hier om opnieuw te juichen, nu God een onzer heeft uitver koren om te zijn de Bruidegom van Chris tus. Gelijk Christus is ondergegaan in een zee van lijden, zoo ook is deze priester on dergegaan in verborgenheid en versterving in navolging van St. Franciscus om met Christus op te staan, verheerlijkt in net priesterkleed. Wat er thans moet omgaan in het hart van dezen neomist? Tallooze of fers heeft hij moeten brengen eer deze dag voor hem is aangebroken, maar nu voelt hij zioh rijkelijk voor dit alles beloond. Zich keerende tot den neomist, die zoo vroegtij dig zijn ouders heeft verloren, weet spr. dat zijn brave vader en zijn vrome moeder thans vanuit den Hemel met welgevallen op hun zoon neerzien. Zij zullen zich he den nog gelukkiger voelen dan wanneer zij thans op aarde dit feest konden meemaken. Het is ook een vreugdedag voor de familie. Als kinderen hebben velen met hem ge speeld, maar nu staat hij hoog boven hen uit door zijn verheven waardigheid. Ook voor alle aanwezigen is het een dag van verblijdenis, omdat in hun midden een nieuwe priester zijn plechtig Misoffer komt opdragen. De gewijde redenaar schetst in gloedvolle woorden de verheven waardig heid van den priester. Spr. hoopt, dat deze neomist eenmaal door God zal mogen wor den uitverkoren om zijn heilige roeping te volbrengen ver over de zeeën van zijn va derland. Na de H. Mis werd door het zangkoor de priestercantate gezongen van Jos. Pran gen. Tegen 1 uur werd door het muziekge zelschap „Liefde voor Harmonie" aan den neomist een serenade gebracht. Pater v. d. Weijden dankte voor de bewezen eer. Van de receptie werd een druk gebruik ge maakt. Tijdens deze receptie vertolkte een nichtje van den neomist, een dochtertje van den geemente-secretaris van Zoetermeer en Zegwaart, in een keurig gedicht het heugelijk gebeuren van dezen dag. Om 3.30 uur werd door den neomist een kort Lof gecelebreerd, waarbij assistentie verleen den de weleerw. heeren A. Buys, kapelaan alhier als diaken en M. van der Weijden, theologant als subdiaken, waarmede de plechtigheden voor dien dag een einde na men. Roomsch Roelofarendsveen heeft zijn liefde voor den priester op ondubbelzinnige wijze getoond. ALKEMADE. Geboren: Anna Alida d. van A. D. Rotteveel en E. C. G. Straathof Geer- truida Mathilda d. van J. A. Hillebrand en M. C. van der Poel Catharina Petro- nella Theodora d. van H. J. Hogenboom en J. M. Klein Hendrikus Petrus z. vein H. van Veen en H. P. Kennis En- gelina Cornelia d. van J. Heemskerk en C. Q. Loos. Ondertrouwd: J. C. Hoogeveen 43 j. jm. en M. A. Borst 27 j. jd. STOMPWIJK. Werkloozen. Het aantal ingeschreven werkloozen voor Stompwijk is 61. Door materiaalgebrek konden tot heden slechts een paar werkloozen aan den Stompwijk- schen weg te werk worden gesteld. SASSENHEEVL Uitvoering. De Harmonie- en Zang- vereeniging gaf gisteravond een goed ge slaagde uitvoering in het K.S.A.-gebouw. De opkomst, alhoewel beter dan den laat- sten keer, was ook ditmaal niet schitterend, want nog vele stoelen waren onbezet. Het succes van dezen avond geeft echter, voor een volgende maal, hoop op een volle zaal. Na de openingsmarsch werd een woord van welkom en een propagandawoord ge sproken door den voorzitter, den heer Post, die de hoop uitsprak, dat het ledental zoo wel als het aantal donateurs mag toene men, wat de vereeniging ten goede komt. Het muziekprogramma, waaronder het con coursnummer, werd op keurige wijze uit gevoerd en met vaardige hand gedirigeerd door den welbekenden directeur, den heer Ger. Dik uit Leiden. Dat de aanwezigen hiervan hebben genoten, bewees het aan dachtig gehoor en het welverdiend applaus. Na dit optreden was het woord aan het steeds bloeiende korps der afdeeling zang, met zijn ijverig en directeur, den heer Post, die de aanwezigen heeft doen smullen van een goed gekozen program. Het zou te ver voeren alle stukken afzonderlijk te noemen, daar elk gekozen nummer een aparte ver melding verdient. Alleen het concours-num mer en het „Domine, salvam fac" kunnen wij niet nalaten een extra woord van lof te brengen. Als iets bizonders werd dezen avond voor het eerst uitgevoerd het nog versch opge maakte sportlied van Teijlingen, waarvan de tekst is vervaardigd door den heer De- vilé uit Leiden en de muziek door den heer G. Dik. Voor leden en supporters van Teijlingen was het de eerste keer, dat zij hun clublied door St. Ambrosius hoorden zingen en later spelen en zingen tegelijk. Werkelijk een verrassing voor de voetbal liefhebbers en een aansporing om ook iets voor „Ambrosius" te doen! De penning meester liet voor de pauze nog iets hooren over de kas, wat tot gevolg had een verlo ting, waarmee vele winnaars gelukkig wer den gemaakt. Op het tooneel werd intusschen gewerkt om voor afwisseling een tooneelstukje op te voeren door eenige leden van „St. Am brosius". Dit voor de eerste maal ingevoer de nummer is wel eens succes geworden, want smakelijk is er gelachen om het ver dienstelijke spel, waaraan een applaus niet werd onthouden. Na het tweede optreden van de Harmo nie met het nog nieuwe clublied, door alle aanwezigen meegezongen, werd de avond besloten. De eere-voorzitter, de heer Bis- schops, dankte als tolk van de geheele zaal, de directeuren en leden en hoopt dat alle aanwezigen propaganda zullen maken voor „St. Ambrosius", opdat de club voortaan meer waardeering zal ondervinden bij de geheele burgerij. Een schijnbrand. Zaterdagavond werd eenig alarm gemaakt voor een brand aan de Charbonlaan. Toen eenige voorbijgan gers uit een poort tussohen twee huizen een brandlucht waarnamen, waarschuwden zij de twee bewoners, die tot hun verbazing bemerkten, dat deze lucht uit hun huis kwam. De zaak werd echter benauwd en men waarschuwde de brandweer, zonder dat men echter nog wist waar de brand was. Men zocht met lantaarns en kon toch niet de haard ontdekken. Later bleek, dat de brandlucht uitsluitend aan het over slaan van schoorsteenrook was te danken en kon alle toegeschoten hulp weer ver dwijnen. Bloempjesdag. De Emmabloem-collec- te zal alhier a.s. Donderdag worden gehou den. Deze collecte wordt juist nu, zoo kort na het overlijden van de Moeder des Lands, in aller milddadigheid aanbevolen. Kerkschapen. Evenals verleden jaar zijn alhier de kerkschapen weer onders hands verkocht. Kaag. Vrijdag hield de R. K. Vereeni ging „Ziekenzorg" te Sassenheim een pro- paganda-ledenvergadering voor haar leden in de Binnen- en Buiten-Kaag in het café van den heer Tromp. Te half negen open de de voorzitter, de heer E. Franken, deze vergadering met den chr. groet. Alvorens de vergadering begon, herdacht de voor zitter onze geëerbiedigde Koningin-Moeder, die door hem geschetst werd als een voor beeld van naastenliefde. Spr. stelde haar als voorbeeld aan de geheele wereld, in dezen tijd. De notulen werden onveranderd goedgekeurd, alsook het finantieel over zicht van het afgeloopen jaar. Tevens werd een overzicht gegeven over de 11 jaar, dat de vereeniging bestaat. Nadien werd het doel en de werking van de vereeniging uit een gezet. Hierna werden verschillende vragen gesteld, welke door den voorzitter tot aller bevrediging werden beantwoord. Eenige vragen werden gesteld betreffen de de duur der uitkeering, de contributie e.a. In het sluitingswoord sprak de voor zitter er zijn tevredenheid over uit, dat de besprekingen zoo aangenaam waren ge weest. De opkomst had spr. echter grooter verwacht en spr. hoopte, dat de aanwezigen propaganda zullen maken, welke Zieken zorg ten goede zal komen. Een hartelijk woord van dank werd nog uitgesproken aan den heer Tromp, die de zaal gratis be schikbaar had gesteld voor de vereeniging. Den aanwezigen werd nog een gratis con sumptie aangeboden. KATWIJK. Adres aan den Raad. De Katwijksche Besturenbond heeft aan den Raad een adres verzonden waarin er op gewezen wordt, dat er gezinnen van trawlvisschers zijn, die door de slechte besommingen van het trawlvisscherijbedrijf aan armoede ten onder dreigen te gaan. Aan den Raad wordt verzocht aan genoemde gezinnen een toeslag van 15 pet. te willen geven boven het bedrag, gelijk aan den Rijks- steun per week, wat anders een gezin Onder voorzitterschap van burgemeees- ter Keijzer kwamen de Raden der Ge meenten Stompwijk en Veur in Openbare gecombineerde vergadering bijeen. Secretaris de heer H. J. van Delft; aan wezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter: Mijne heeren, alvorens een aanvang te maken met de behande ling van de agenda is het mij een behoefte enkele woorden van eerbiedige nage dachtenis te wijden aan Haar, wier beel tenis in deze zaal is opgesteld. Ons volk heeft Hare Majesteit Adelheeid Emma Wilhelmina Theresia, Prinses van Wal deck en Pyrmont, weduwe van Zijne Ma jesteit Koning Willem de derde, ten grave gebracht. Daarbij is wel tot uiting geko men de innige verknochtheid aan Haar, die als vreemdelinge hier gekomen, zich zoo wonder goed en wonder snel een plaats in het hart van ons volk heeft we ten te veroveren. Een plaats zoo groot, dat het niet vreemd aandoet, als we zeg gen, dat ons volk Haar volk is geworden. Haar volk heeft zijn Koninklijke Moe der, een moederlijke Koningin verloren. Zij was de Moeder van Haar doorluchtige Kinderen, de Grootmoeder van Hare Ko ninklijke Hoogheid, maar een groote Moe der van Nederland. Het geheim van haar leven was liefde, Zij, de Hooge Vrouwe, bukte zich tot het nederige, tot het ver- vallene, tot hetgeen dreigde onder te gaan. Gedragen door Gods kracht heeft Zij haar leven van liefde en plicht geleefd op een wijze, welke ons met ontroering vervult. Dit leven is niet tevergeefs geleefd. Wij mogen plukken de blijvende vruchten van Haar arbeid. Wij gedenken in stilheid de Koninklijke familie, die zooveel verloor in Moeder en Grootmoeder, maar Die het toch mocht uitspreken in de officieele kennisgeving van het overlijden, dat God Haar tot zich nam. Moge deze troost Haar droefheid mengen met blijdschap. Burgemeester en Wethouders hebben op 21 Maart uiting gegeven aan het me deleven der gemeenten aan Hare Majes teit de Koningin door den volgenden brief: Bij het overlijden van Hare Majes teit de Koningin Moeder wenschen wij ook langs dezen weg eerbiedig namens de gemeenten Stompwijk en Veur uiting te geven onzer gevoelens van diep leedwe zen en innig en oprecht medeleven in de geniet. Ook wordt verzocht, voor werk loozen die in de werkverschaffing zijn ge plaatst een kindertoeslag toe te kennen van 25 ct. per kind per week, voor de genen, die het maximum steun volgens de Rijksregeling ontvangen. Werkloozen. Aan het Correspondent schap der arbeidsbemiddeling staan op he den ingeschreven als werkzoekenden 583 personen. Hiervan zijn 13 opperleiden, 49 grondwerkers, 7 timmerlieden, 3 schilders, 5 metselaars, 44 kuipers, 144 losse arbei ders, 126 landarbeiders, 160 visschers, 13 stokers, 5 varensgezellen, 7 scheepmakers, 4 motordrijvers, 13 venters, 5 fabrieksar beiders, 9 binnenschippers, 3 tuinlieden. Bij de werkverschaffing zijn deze week ge plaatst 45 personen Geboren: Cornelis z. van D. v. d. Plas en L. Duyvenvoorde Marie Wil helmina d. van J. H. Koetsier en G. Ruyg- rok Gijsbert z. van K. H. Ouwehand en T. v. d. Plas Jacob z. van L. v. d. Bent en G. M. Minnee Adriana d. van M. Duivenbode en M. v. d. Plas. Ondertrouw'd: D. J. v. Oooyen en C. W. Vis B. Hoek en L. Guyt J. v. Rijn en M. van Rijn L. de Jong en G. v. Duyvenvoorde. Getrouwd: D. J. Baalbergen en J. Ouwehand C. Kuyt en Z. van Rijn. Oveleden: Willem Cornelis Zwaan, 21 mnd., z. van L. Zwaan en M. Kuyt. Gevestigd: P. P. Kortland, Zeehos pitium Joh. Kortland, idem S. H. N. A. Weghuis, Missie-college L. Huson, Zeehospitium A. Maarleveld, idem B. Tiggers, idem Th. van Essen, Voor straat M. J. Meerman, Zeehospitium H. J. v. Opstall en echtg., Zuidstr. 101 Jac. Wolters en echtg., Tarbotstr. 26 Jhr. V. H. v. d. Bergh en gezin, N. Duin weg 55 R. Reus en echtg., E. A. Bor- gerstr. 8 C. v. d. Laken en gezin, Zee weg (Rijn) 4b Julie v. d. Kieft, Bui tenschool W. M. Bodaan en gezin, Voorstr. 28 (Rijn) G. Parlevliet, Dwars straat 21 M. L. W. Bessem, Huize Cal- lao B. Trouw, Nieuwsteeg 31 D. de Koning en gezin, Nieuwsteeg 31 (Rijn). Vertrokken: M. G. Timmers naar Den Haag E. A. T. A. Rijken naar Hil- legom B. F. Boonstoppel naar Wad- dinxveen N. v. Beelen naar Wassenaar A. Bruinsma naar Staphorst L. C. du Parant naar Dordrecht W. v. Ton geren en gezin naar Den Haag P. A. de Roo naar Amersfoort. VEUR—LEIDSCHENDAM Groene Kruis. Onder voorzitterschap van den heer J. Koerts had de jaarver gadering plaats van de afdeeling van het Groene Kruis alhier. In zijn openingswoord heette hij allen hartelijk welkom, in het bijzonder de nieuw aangestelde zuster en de pers. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. De financieele verslagen en de begroo ting 1934 werden goedgekeurd, nadat de controle-commissie tot goedkeuring had geadviseerd. Aan deze verslagen ontleenen wij de volgende gegevens: ontvangsten f 2009 93 uitgaven f 2835.52, nadeelig slot f 825.59. Totaal bezit op 1 Januari 1934 1452.85, Begrooting 1934. Debet. Saldo 1452.85, contributie f 750, donaties 10, subsidie beproeving, welke U en Uw huis hierdoor heeft getroffen. Wij zullen haar vriendelijke, lieve ver schijning niet meer zien in Leidschen- dam, tot waar Zij zoo dikwijls Haar rij toer uitstrekte. Deze groote doode is thans ter ruste ge legd in de Nieuwe Kerk te Delft, bij de Oranjes, waarvan zoovelen een roemruch- ten naam hebben nagelaten. Maar wij zijn er van verzekerd, dat de geschiedenis ook Haar naam met groote eere tusschen Hen zal vermelden. Ons Volk, Haar volk, zal Haar naam bewaren als een kostbaar bezit tot in lengte van dagen. Ook wil ik hier van deze plaats een woord wijden aan de nagedachtenis van ons oud-lid van den Raad van Stompwijk, den heer L. de Groot. Slechts korten tijd had hij in dien Raad zitting, maar lang genoeg om hem te hebben leeren kennen om zijn ijver en liefde in het war belang der gemeente. De slag voor zijn gezin is zeer zwaar; moge de goede God de we duwe en de kinderen sterken om dit kruis te dragen. Zijn naam zal in dankbare her- inering bij ons blijven voortleven. De rede werd door alle leden staandee en in alle stilte aanhoord. De vaststelling verordening op de hef fing van vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank in het klein werd z. h. st. goedgekeurd. Vaststelling voorschot 1934 op de ge meentelijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 L. O. Wet 1920. De heer Raaphorst vraagt, of dit ook voor Veur, daar z.i. de bedragen niet juist zyn. Het blijkt dan echter, dat enkele hee ren van Veur de stukken van Stompwijk en omgekeerd hebben ontvangen, waarna een en ander z. h. s. wordt aangenomen. Het voorstel tot beschikbaarstelling uit de gemeentekas voor het jaar 1934 der benoodigde gelden, overeenkomstig de circulaire van het Nationaal Crisis-Comi té d.d. 1 Januari 1934 (extra hulp aan werkloozen 1934-steunregeling B.) wordt na een vraag van den heer Raaphorst en na toelichting door den voorzitter, z. h. st. aangenomen. B. en W. vragen den Raad van Stomp wijk nog machtiging een brief te kunnen zenden met toelichting betreffende tele foonaansluiting aan Ged. Staten, hetgeen z. h. st. wordt goedgekeurd. Hierna sluiting. Rijk ƒ350, gemeente Stompwijk ƒ200 (in de laatste raadszitting verminderd tot ƒ100), vergoeding Nootdorp ƒ30, rente 30, onvoorzien 150, Credit: salaris Zus ter etc. 1600, verzekering f 2.30, druk werk 40, materiaal 100, rijwielvergoe- ding 25, huur 100, afdracht hoofdbe stuur 5, bijdrage algemeene kas 80, onvoorzien 150, saldo 912.85. Goedgekeurd werden daarna de jaar verslagen van secretaris en commissaris van het materiaal. Het ledental bedroeg op 1 Januari j.l. 354. Gehouden werden 6 bestuurs- en 1 ledenvergadering. Uit 73 sollicitaties werd zuster Becker benoemd. Door de zuster werden afgelegd 1162 bezoeken, terwijl aan 4 overl. patiënten hulp werd verleend 97 stuks materiaal werd uitgeleend, 7 pa tiënten stonden voor t.b.c. onder toezicht. Het ontslag van de vorige zuster was in het belang van de afdeeling. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren S. van Dam, Ara. Vermeer en L. Oudshoorn; tot leden van de controle commissie de heeren Warmolts, Veltkamp en van Genderen. Gekozen werden tot afgevaardigden ter algemeene vergadering de heeren Deurloo en Koerts. Bij de rondvraag overhandigde de heer van Diepeningen ƒ34, zijnde de helft van de niet afgehaalde gelden van de ontbon den „Enar". Besproken werd nog de stichting van het Wijkgebouw; het bestuur is nog steeds in deze werkzaam; er zijn nog 90 aandeelen te plaatsen, in elk geval zal de zaak nog dit jaar haar beslag krijgen. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bloemenlust. De veilingver. „Bloe- menlust" hield haar jaarvergadering in het veilingsgebouw onder leiding van den 253. Boven gekomen, nam Jan zijn verre kijker, die hij van de passagiers had gekre gen en keek daardoor eens, omdat hij erg nieuwsgierig was, wat er al zoo te zien zou zijn. Nu, dat viel niet tegen. voorzitter de heer G. de Heijer die den slechten toestand schilderde in het bloe- menbedrijf en voornamelijk in het trek- kersbedrijf, welk bedrijf door de te lage prijzen teleurstelling en verliezen bracht. Het jaarverslag van den secretaris, den heer D. v. Egmond, sprak van vermeer dering van ledental en vermeerdering van omzet aan de veiling. De penningmeester, de heer C. Hogewoning gaf het financieel verslag wat een batig saldo aanwees van 1300.De omzet over 1933 had bedra gen 87000.(als bewijs van verslechte ring zij genoemd de omzetcijfers van b.v. 1927, 1928 en 1929 die toen resp. waren 167.450.—, 194.592.— en 184.000.—). Vervolgens werd voorgelezen het uitvoerig rapport van den heer Sloos, accountant en nader toegelicht. Verschillende leden vroegen naar aanleiding hiervan het woord. Lange besprekingen werden ook gevoerd naar aanleiding van de verhou ding van het bestuur tot de controlecom- missiën, den administrateur der veiling, de heer C. d Monaye. Uiteindelijk werd besloten tot het aanstellen van een ac countant voor het houden eener weke- lijksche controle. De aftredende be stuursleden de heeren C. Hogewoning en C. Soeteman werden herkozen. Hierna sluiting dezer geanimeerde vergadering. ZJLLK. „Leo XIII". Vrijdagavond hield de R. K. Werklied en vereeniging „Leo XIII", afd. Zilk, onderafdeeling van „St. Deus Dedit", in het parochiehuis alhier een ledenverga dering. Te omstreeks 8.30 uur opende de voorzitter, de heer W. Nederstigt, de ver gadering met den ohr. groet, heette de aan wezigen hartelijk welkom, sprak zijn mis noegen uit over de geringe opkomst en hoopte, dat de besprekingen een zakelijk en vlot karakter mogen hebben, gezien het late uur, waarop nog vergaderd werd. De secretaris, de heer J. Zethof, leest ver volgens de notulen der laatst gehouden le denvergadering voor, welke onder dank voor de keurige weergave door den voor zitter worden gearresteerd. Bij punt. 3: be sprekingen Bondsraad, worden eenige wij zigingen in het contract gebracht ten goe de van de leden. Dan had de verkiezing plaats van afgevaardigden in den Bonds raad en worden op J. v. d. Berg het groot ste deel er stemn^en uitgebracht als afge vaardigde. Als reserve wordt gekozen de heer L. v. d. Aar. De voorzitter feliciteert de heeren met hunne benoeming en sprak den wensch uit, zoo de tijd daartoe was ge komen, met den heer v. d. Berg de verga dering van den bondsraad mee te kunnen maken, daar deze vergadering als zeer leerzaam kan worden beschouwd. Gekomen aan punt 5 der agenda: benoeming comité „Herwonnen Levenskracht" werden na stemming gekozen de heeren Jac. Hoog kamer, A. F. de Groot, H. Markman en J. v. d. Weijden, die hun benoeming aanna men. De voorzitter wenschte de heeren ge luk met hun benoeming en hoopte, dat hun werk moge slagen, daar het doel van „H. L." als onmisbaar voor de samenleving kan worden beschouwd en is. Vervolgens werd medegedeeld, dat zal worden getracht door alle besturen van „St. Deus Dedit" van het district, om de ongeorganiseerde patroons tot hun nog niet voldane verplichtingen te brengen om het contract te teekenen en dat die leden, wel ke propaganda maken of op welke wijze ook de fascisten steunen, vanwege het be stuur zonder vorm van proces zullen wor den geroyeerd als lid. Gekomen aan de rondvraag, waarvan door eenige leden gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank. Voorjaars-kermis. Zaterdag en Zondag j.l. werd, zooals reeds gemeld, in het pa rochiehuis een fancy-fair gehouden, uit gaande van de Jonge Wacht. Er was in de bovenzaal van alles te doen, o.a. grabbel ton, electrische vischtent, trektent enz. Ook was het rad van avonturen niet vergeten en wist, de traditie getrouw, J. Bon de menschen weer aardig bezig te houden. Aan een en ander was verbonden een ten toonstelling van de figuurzaagclub, waarbij voor de mooiste werken prijzen waren uit geloofd. De prijzen hiervan werden gewon nen door: 1ste D. Duivenvoorden, 2de Th. v. d. Aar, 3de G. Geerlings. Het was in de zaal een drukte van belang. 254. Overal zag hij bosschen om zich heen, heel dicht en zoo donker, dat er nooit licht in af kon dalen. Maar daar in de verte dat was toch een open plek. Daar zag hij temidden van het groen, zwarte daken, die wel van hutten zouden zijn. En daar woon den dan toch zeker ook wel menschen in Het was zeker waschdag geweest, wani overal hingen kl^edinr'5!t"'-:'-en aan !ii" VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10