VRIJDAG 6 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. 135 landraad terstond de noodige maatregelen tot hulpverleening getroffen. Om den eer sten nood te lenigen heeft de vice-president der provincie Pommeren terstond een be drag van duizend rijksmark beschikbaar gesteld, dat onder de bevolking verdeeld zal worden. NIEUWE BRAND TE HAKODATE. Zeventig huizen een prooi der vlammen. BROEDERS DER ONBEVLEKTE ONTVANGENIS. In het Moederhuis „De Beyart" te Maas tricht had de verkiezing plaats van het nieuwe hoofdbestuur der congregatie van de Broeders Onbevlekte Ontvangenis. In plaats van den aftredenden Algen*1. Overste Br. Mathias, werd als zoodanig gekozen de Eerw. Broeder Christinus, thans overste in Den Haag, Westeinde. Tot raads- broeders werden gekozen: Br. Edgard, Br. Accatius, Br. Erhardus en Br. Arcadius; tot secretaris: Br. Fernadez en tot econoom Br. Alexius. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag géén audiëntie verleenen. lieten zien. A.D.O. wist alle vier partijen te winnen en behaalde in totaal 240 caram boles tegen D.O.S. 2 in totaal 168 carambo les, zoodat A.D.O. met 2 caramboles den wedstrijd won. NOORDWIJK. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze gemeente bedraagt thans 569, waar van 517 mannen van 18 jaar en ouder, 46 jongens beneden 18 jaar, 4 vrouwen van 18 jaar of ouder en 2 meisjes beneden 18 jaar. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling alhier, staan 152 personen als werzoekenden inge schreven. 11 timmerlieden, 13 metselaars, 5 opperlieden, grondwerkers, 1 schilder, 69 land en tuin arbeiders, 13 losarbeiders. 3 zil verbewerkers, 2 loodgieters. 1 taludwerker. 1 rietdekker. 1 scheepmaker. 2 bankwerkers. 2 chauffeurs. 1 radio-techniker. 1 betonwer ker. 2 houtbewerkers. 2 monteurs. 1 elec trician. 1 kantoorbediende. 1 schipper. 3 smeden. 1 handelsreiziger. 1 survaillamt. 1 loopknecht. 1 schoenmaker, 1 bedrijfsleider. 2 werksters. 1 bakker. 1 slager. Door den Agent der arbeidsbemideling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van dar voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur Tooneelvereeniging. „St. Genesius." De tooneelvereeniging „St. Genesius" gaf hare laatste uitvoering in diit seizoen. Te acht uur opende de weleerw. heer L. de Braban der, kapelaan alhier, den feestavond met een toepasselijk woord, waarna het muziek gezelschap „The Noisy Fellows" een pittig nummertje ten gehoore bracht, wat de stem ming der aanwezigen als onmiddellijk ver hoogde. De tooneelvereeniging voerde op „De Greep van het geweten," een tooneel- spel in drie bedrijven, dat zeer goed ver tolkt werd, daar alle spelers huin. spel en rol volkomen meester waren. Aan het einde van elk bedrijf werden de spelers met een hartelijk applaus beloond. Met spanning en groote aandacht werd het spel door de aan wezigen gevolgd. Na de pauze kwam voor het voetlicht de klucht „Hercules" in één bedrijf, waardoor de lachspieren danig in beweging gebracht werden. Vooral door het spel van Schreewer, directeur van een paardenspel en Pennewip, als directeur van een kostschool. De samenkomst dier twee directeuren was buitengewoon vermakelijk. De Eerw. Kapelaan dankte de tooneelisten voor het mooie spel, wat zij dezen avond hadden gegeven. Allen keerden wel voldaan huiswaarts. De costumeering en grimeering was bij den heer G. Hoppezak uit Leiden in goede handen. Openbare Verkooping. Bij de gehouden openbare verkooping ten overstaan van no taris W. A. Caron alhier gistermorgen in hotel Deurloo van een woonhuis met garage aan de Leidsdheweg alhier in bod op 7800 werd kooper de heer A. Verboon Az., voor 7800.—. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN. DEN RIJN. Kerkschapen. De gisteren gehouden verkooping van 36 kerkschapen bracht pl.m. f 622.op. Geboren: Cornells, zoon van Johan nes Spaan en Geertrui van Delft Corne lia, dochter van Willem Huijssoon en Pe tertje van den Brink Hendrik, zoon van Cornells Zwaan en Bougje van 't Wout Maria Christina, dochter van Antoon van der Neut en Neeltje Frederika Wilhelmina Jeannette Verburg Antje, dochter van Kornelis Kamping en Johanna Catharina Abrahamiena Idenburg Jan Willem, zoon van Abraham Rijneveld en Janna Houtman. Overleden: Maria Wilhelmina Nieu- wenhuizen, oud 64 jaar, weduwe van Pe trus de Jong Wilhelmina Hendrika Scha per oud 27 jaar echtgenoote van Hendri- kus Hellema (overleden te Leiden) Jansje van Vliet, oud 7 maanden Alida Chaudron, oud 51 jaar weduwe van Hen drik Adriaan van Spronsen. Getrouwd: Frederik Teunis van Oort oud 28 jaar en Johanna Juliana van der Roest oud 26 jaar Johannes Leonardus Honout, oud 30 jaar en Klazina Joanna van Haastrecht oud 29 jaar. Gevestigd: Wander Tabek en gezin van Bodegraven Johannes A. Boef van Zegwaart Jacoba J. Koot van Bodegera- ven Harm Veenstra van Zuid- en Noord- Schermer. Vertrokken: Anna G .Preller naar 's Gravenhage Benjamin H. A. Nieweg naar Amsterdam Corstiaan en Dirkje Martens naar 's Gravenhage Arie en Fe- mia J. Groen naar Overschie Peter Zij- derveld en gezin naar Woubrugge Jacob C. de Wit naar Nieuwveen Geert Hol lander naar Emmen Maria C. van Eg- mond naar Leiden Johannes L. Honouf naar Amsterdam Alice Riegamer naar Haarlem Wed. P. BoefRavensbergen en gezin naar Hillegom Pietje A. Burg- graaff naar Bloemendaal Geertruida v. d. Laan naar Bloemendaal Adriana van Wijnen naar Rotterdam Tjalke de Jong naar Rotterdam Jan van Buitenen naar Dordrecht Berend J. H. Dijkhuizen naar Arnhem. BODEGRAVEN. Personalia. De volgende dames behaal den het einddiploma van den 3-jariigen cur sus aan de Chr. Nijverheidsschool: S. Bon tebal, J. Boerefijn, A. de Bruin, P. Domburg, A. Le,kkerkerker, A. Reneman, R. Versloot, F. v. d. Lagamaat, M. de Kruijf. J. Vink. J. v. Winkel. G. v. Dijk, H. Noorlander. A. Mak. W. Muiswinkel. E. v. d. Hoofdakker. C. v. Dorp. G. de Bruyn. Begin van brand. Door den heer K. werd gisterenavond een brandlucht waarge nomen. Bij onoderzoek bleek de zoldering in brand te staan. IJlings toegeschoten hulp wist de brand spoedig te smoren, zoodat de gealameerde brandweer geen dienst be hoefde te doen. Schaakclub „Bodegraven". Uitslag vam den onderlinge competitie 19331934. No. 1. van groep11, T. Scheer; No. 1. van groep II, P. J. G. IJdo; No. 1 van groep III B. Batelaan; No. 1 van groep IV, S. Ver burg; No. 1 van groep V, B. Burggraaf f. A.s. Dinsdag zal de schaakclub haar jaar vergadering houden in het Beurgebouw. Deze vergadering zal dan teven het einde zijn van het seizoen. Geboren: Adrianus, zoon van L. van Egmond en van A. J. Walraven. Overleden: N. Zwanenburg (wed. P. Kerkhoven), 86 jaar A. Hoogendoorn, 7 maanden. Ondertrouwd: H. Berghuis, 30 jaar en A. N. J. van der Boon 25 jaar J. Th. Sluijk, 28 jaar en C. M. van Dam 22 jaar A. G .Boon 31 jaar en M. J. Bosman 30 jaar G. de Regt 34 jaar en A. Ruitenberg 26 jaar. Gevestigd: H. J. Distel en gezin, ass. N. S. van Soest. Vertrokken: P. van de Peppel, ass. N. S. en gezin naar Geldermalsen J. R. van Fulpen, dienstbode naar Hilversum M. Heilijgers z. b. naar Bussum A. Treur, z. b. naar Utrecht D. van Duuren, boerenknecht, naar Rietveld. NIEUWKOOP RECTOR BOTS SPREEKT OVER DE NIEUWE TIJDSTROOMINGEN Zijn we geen ster, dan maar een lamp! Gisteravond trad op uitnoodiging van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en met medewerking van den L.T.B. en Volksbond als spreker in het patronaatsge bouw op de bekende vereenigingsadviseur rector J. F. A. Bots, uit Amsterdam, die een lezing hield over de geestelijke stroomingen van onzen tijd. De voorzitter van De Hanze, de heer P. Kuyf, mocht den spreker inlei den voor een goed bezette zaal, waarna rector Bots zijn rede aanving en van welke rede de beknopte inhoud hier volgt. In de eerste regels van hun vastenschrij- ven herinneren de Bisschoppen aan het feit, dat een nieuwe maatschappij in wording is. Zeker is in ieder geval, dat zij niet blijft zooals zij nu is, wat maar gelukkig is om dat wij naar de uitdrukking van een be reisd journalist, leven in een krankzinnige wereld, welke niet anders dan ontreddering en strijd naar alle kanten te zien geeft. Een nieuw geslacht van barbaren is aan het opkomen en er is geen weerstand, wat een buitengewoon troosteloos uitzicht biedt. Gelukkig echter, dat de Paus in Quadrage- simo als wegwijzer optreedt en zegt, dat met Gods genade het lot der menschheid in onze handen is, wat ons optimist maakt. De oude toestanden en dwalingen, de zucht naar het stoffelijke en van den eigen per soon gaat men loslaten, er is en komt drang naar verdieping, nu komt het er op aan die nieuwe beweging op te vangen en in goede bedding te voeren. Van onze persoonlijke verhouding zal het afhangen hoe de nieuwe wereld gestalte en vorm zal krijgen. Het gevaar dreigt echter, dat bij het loslaten van de oude dwaling men ver valt in een ander uiterste, waar ook de ge schiedenis zooveel voorbeelden van geeft, en welke is loslating van het individua lisme (de kracht van den enkeling) om te grijpen naar de kracht der massa, zooals wij dat zien in het fascisme. Veel elementen welke wij kunnen onderschrijven, welke echter niet zitten in het fascisme, doch in de handigheid van de leiders. Men moet hier onderscheiden, met de critiek kun nen wij een groot eind meegaan, doch niet met de leer. Zoo was het ook met de op komst van de hervorming in de 16e eeuw en met de opkomst van het soicalisme in de vorige. Met de critiek, met het hekelen van de toestanden gingen velen mee, niet ten onrechte, doch zij namen ook de leer, die een dwaling? was, over en zoo gaat het ook thans. Want wat is de groote aantrekking van het fascisme? Is het de leer? De meesten weten er niets van. Het zijn de leuzen, het is de critiek. Men wil eenheid, ordening, gezag. Hebben we hier het fascisme voor noo- dig, de staatsalmacht in één persoon? Geen sprake van. De streving naar een heid en ordening, zijn 't niet de fundamen ten onzer kath. sociale actie? En de ge- zagsgedachte, deze zit vast aan het katho lieke geloof. Democratie wil allerminst zeggen ontwrichting van het gezag. De Katholieken staan neutraal tegenover den vorm van het bestuur, doch praktisch blijft het ons niet gelijk. Wij willen een gezonde democratischen volksinvloed on der een wettig gezag, doch wanneer één persoon gaat heerschen, dan moet men maar afwachten. Wie fascist wordt, verklaart zichzelf on mondig .Hij maakt zich willoos, weerloos en gedachteloos om futloos te worden ge maakt. In den grond van de zaak is er geen verschil tusschen de regeerstelsels van Duitschland, Italië en Rusland, enkel de alleenheerschers verschillen en men ziet het verschil. Het is een geweldige en onverantwoqrdelijke kortzichtigheid onze cultuurgoederen in handen te stellen van ééu man, zonder controle enz. Voor ons Katholieken is het echter een hoopvollen tijd. Onder de jongeren vooral zien wij groeien het verlangen om edel moedig katholiek te zijn, wat beteekent: het kruis waaraan bloed kleeft, offerzin. De het kruis waar bloed kleeft, offerzin. De 25-jarige Pater Jezuiet Perquin, die het vorig jaar vrij plotseling stierf, greep toen hij inzag, dat het einde <?r was, de hand van een confrater en sprak: nu al dood? Heerlijk! Over geheel de wereld ontwaart men een sterke aanblazing van den H. Geest; ook in ons land gaat er een drift uit naar het centrum van het geloof, de HET WEER OP ZONDAG. SLECHTS WEINIG KANS OP VOORTDUREN VAN HET MOOIE WEER. Reeds geruimen tijd verkeert zoowel de plaatselijke als de algemeene weerstoe- stand in een eenigszins abnonmalen toe stand. De lente en de daarimede samenhan gende weersverschijnselen vertoonden een ongewone vervroeging, waarvan het ge volg was, dat wij gedurende eenige dagen zeer mooi, droog weer hadden. Daarbij kwam de reeds vele paanden heerschende regenarmoede, die de practische beteekenis heeft van een betere weersgesteldheid dan met het jaargetijde overeenkomt. Moeten wij nu bij de beoordeeling der weersvooruitzichten rekening houden met deze mooi-weer-tendenz of niet? Deze vraag is zeer moeilijk te beantwoorden hoewel men zal moeten aannemen, dat de oorzaken voor deze bijzondere neiging vooreerst niet uitgewerkt zullen zijn. Daarbij zullen wij echter ook moeten aan nemen, dat het weer midden ir een lang durige periode van groote standvastigheid gedurende eenige dagen gestoord en daar door wisselvallig kan zijn. Gedurende de laatste week heerschte over een groot gebied in Midden-Europa mooi, droog weer. Dit mooiweer-gebied krimpt sterk in en is nog slechts klein, zoo dat de minste verdere inkrimping of een kleine verschuiving ten gevolge kan heb ben, dat bij ons plotseling slechter weer intreedt. Dit is zelfs zeer waarschijnlijk, vooral zoolang de barometer blijft dalen. Er heeft zich namelijk over de Noordzee en de omgeving van het Engelsche Kanaal een gecompliceerd gebied van kleine de pressies ontwikkeld, waarin de weersge steldheid onberekenbaar is geworden. Een tweede ongunstige omstandigheid is, dat een krachtige, koude polaire lucht stroom uit het Noorden en Noord-Oosten over de Noordelijke helft, van Europa is doorgekomen, waarbij de Oostgrens van dezen stroom zich in de richting van Mid den-Europa langzaam voortbewoog. Hier door is de kans zeer groot geworden, dat ons land reeds vóór Zondag in dezen kou den luchtstroom geraakt (als dit bij het verschijnen van deze beschouwing niet reeds gebeurd is). Wij zouden daarmede koud, betrokken weer krijgen met slechts zeer weinig of in het geheel geen neerslag. Deze ongunstige wending in de weers gesteldheid is niet geheel zeker maar wel zeer waarschijnlijk en men kan er dus re kening mede houden. Veel kleiner schijnt de kans, dat deze koude luchtstroom ons land niet bereikt, in welk geval het weer het lente-achtig ka rakter zal kunnen behouden, evenwel met bewolkte lucht, doch geen neerslag. Eucharistie, om saam te leven met God en dit alles vindt onweerstaanbaar zijn re flex op het openbare leven, waar men eveneens ootmoedig de, knie gaat buigen voor Christus. Hoe is het mogelijk, dat er nu nog zelfs Katholieken zijn, die de christelijke beginselen willen overlaten aan een sterke hand, die bijna zeker niet katholiek is. Katholieken die niet geloo- ven aan den Paus, noch aan genade, noch aan de christelijke idealen, doch wel aan het stomme geweld, aan een dwang tot eenheid en harmonie? Het is onze plicht om te streven naar zulk een staatsinrich ting, welke ons helpt om in den hemel te komen. Wij moeten geest en hart leeren voeden met de christelijke idealen, wij moeten bezieling kweeken bij anderen door ge tuigenis en offers, deze stuwen het hart tot God. „Gaat en onderwijst" tot een klein getal eenvoudige mannen, geldt ook nu nog. De christianiseering hangt af van de christenen. Zijn wij geen ster, dan maar een lamp. Sjouwers moeten we zijn van de steenen voor de nieuwe christe lijke maatschappij en dan ook zal ons leven beantwoord hebben aan zijn doel. Een geestdriftig applaus volgde op deze met gloed en overtuiging uitgesproken rede. Een paar aanwezigen, de heeren C. Plomp uit Noorden en J. Eys, stelden nog een paar vragen, waarop een glashelder antwoord volgde. Het was een mooie avond, waarop voor zitter Kuyf in zijn slot- en dankwoord met enthousiasme wees. HAZERSWOUDE Het arrestantenlokaal in elkaar gebeukt. Gistermiddag is bij het inslaan der zwa re palen voor de groote nieuwe brug aan den Provincalen weg alhier, een groote heistelling omgeslagen, welke terecht kwam op het dak van het arrestanten-lo kaal. Het dak werd zoo goed als geheel vernield. Gelukkig bevond zich niemand in het gebouw. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, de schade is zeer aan zienlijk. Een en ander trok "veel belang stelling bij het publiek. Ook het auto-ver keer ondervond eenige stagnatie. Kerkschapen. De 65 schapen, ver kocht ten bate der R.K. Kerk (dorp), heb ben opgebracht 1393. Geboren: Hendrikus Josephus, zoon van Joh. Zonderop en A. M. van Haastregt. Wilhelmus Johannes Petrus, zoon van P. M. Voskuil en W .E. v. d. Hoeven Wil lem, zoon van Jac. van Of wegen en C. de Bruijn. Ondertrouwd: Wilhelmus Johannes Koek te Leiden 28 jaar en Cornelia Jacoba Groen, 22 jaar Abraham Cornelis van Gegst te 's Gravenhage 25 jaar en Grietje Vierstra 19 jaar Cornelis Johannes Ze venhoven 32 jaar te Boskoop en Gerarda Geertruida van der Zwaan 29 jaar Getrouwd: Teunis Boekee en Ann* Godschalk. Opnieuw is te Hakodate, de Japansche stad, die onlangs door brand is geteisterd, een brand uitgebroken, welke geweten wordt aan de zorgeloosheid van de vluch telingen, die zich aan de kustlijn hebben samengepakt. De nieuwe brand woedde vooral in die wijken, die bij den jongsten brand intact zijn gebleven. In korten tijd waren opnieuw zeventig huizen een prooi der vlammen geworden. Twee personen werden daarbij gedood en vijf gewond. Vóór het vuur de buitenlandsche wijk kon bereiken, waar zich o.a. het Britsche con sulaat en een Amerikaansche zendingspost bevinden, is men er echter in geslaagd het vuur meester te worden. NEDERLAND EN DE EXPOSITIE TE BRUSSEL. Zal Nederland deelnemen? Eenigen tijd geleden heeft de Nederland- sche regeering aan den commissaris-gene raal van de internationale tentoonstelling welke in 1935 te Brussel zal worden gehou den, laten weten dat Nederland om finan- cieele redenen niet officieel aan de tentoon stelling zou kunnen deelnemen. Deze me- dedeeling heeft in officieele Belgische krin gen teleurstelling gewekt, vooral omdat de betrekkingen tusschen beide landen van den meest vriendschappelijken aard zijn. Van Belgische zijde zijn daarom stappen gedaan om de Nederlandsche regeering te bewegen op haar besluit terug te komen en naar de „Tel." verneemt, hebben deze po gingen succes gehad. Nederland zal een paviljoen op de tentoonstelling krijgen en de regeering onderzoekt op het oogenblik op welke wijze zij haar beslissing zal kun nen herzien. De eerst steenlegging voor het tentoon stellingsgebouw zal op 23 April plaats vin den door koning Leopold, die bij die gele genheid een rede zal uitspreken, evenals burgemeester Max, voorzitter van het uit voerend comité, en graaf Van den Burgh, commissaris-generaal van de regeering. WAS HIJ VERGETEN. DAT HIJ GING TROUWEN? Een geheimzinnige geschiedenis. Zekere Thomas Dingle, een trambestuur der te Brighton, zoo lezen we in Londensche bladen, is vlak voor het sluiten van zijn huwelijk op geheimzinnige wijze verdwe nen. Op Paasch-Zaterdag was de man voor het laatst gezien op het spoorwegstation te Brighton, waar hij toen een kaartje nam naar Llandovery in Carmarthen, alwaar zijn bPuid woont. De bruidegom bereikte echter nimmer zijn bestemming. Een persman, die op onderzoek uit toog, had een onderhoud met een dochter van den verdwenene. Van het meisje vernam hij, dat haar vader sinds een 9-tal jaren we duwnaar was. In November van het vorige jaar had hij zich verloofd met een zekere miss Alice Powell. Het was een zeer gelukkige ver bintenis en de twee dochters van den ver miste waren zeer met hun aanstaande stief moeder ingenomen. Drie weken geleden vertrok miss Powell naar Llandovery om toebereidselen te tref fen voor haar huwelijk met Dingle, daar zij van haar huis uit met hem zou trouwen. Zij hadden reeds den „derden roep" ge had en de bruidegom had reeds verlof uit zijn betrekking gevraagd voor het huwe lijk. Op den avond van Goeden Vrijdag nog was hij zeer welgemoed en zag zijn huwe lijk met blijdschap tegemoet. De familie van den man neemt aan, dat hij 's morgens op Paasch-Zaterdag, toen hij naar zijn bruid zou reizen, onwel moet zijn geworden en zijn geheugen moet hebben verloren. De politie heeft een uitvoerig signalement van den vermiste bekend gemaakt. KERKNIEUWS BENOEMING VAN TWEE LAND- GENOOTEN. Naar wij vernemen, zijn twee landgenoo- ten benoemd tot hoogleraar aan 't onlangs door' Rome gestichte Centraal Groot Se minarie te Bello Horizonte (Minas-Geraes) Brazilië. Pastoor Ir. Everardus Molengraaff c. i. (zoon van den bekenden geoloog Prof. Mo lengraaff) werd de leerstoel van de Arte Sacra toegewezen. Pater fr. Zacharias van der Hoeven O.F.M. bezet een der leerstoelen van de philosofie en doceert biologie. Hij is in Brazilië bekend door zijn schitterend weten schappelijk biologisch Werk. Hij verwierf verder de zeldzame eer, als buitenlander benoemd te worden tot lid van de Brazi- liaansche academie van wetenschappen. „Msbd." UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. VOORLOOPIG GEEN OPHEFFING VAN DEN SPOORWEG. In de Woensdag gehouden vergadering van hoofdingelanden van den Haarlemmer meerpolder werd medegedeeld, dat de Ne- derlandsche Spoorwegen er vooralsnog niet over denken, lijnen in de Haarlemmermeer op te heffen. Zooals bekend, was in een vorige verga dering hierover een vraag gesteld in ver band met het groote exploitatietekort, dat de spoorlijnen in de Haarlemmermeer ge ven. Geboren: Wilhelmina Geertruida Ma ria d. van M. Weijers en A. A. v. d. Lans. Hermina Sophia'd. v. J. A. Kors en M. Beijk. Gerda Margaretha Alida, d. v. W. J. Reinders en J. Zwaanswijk. Willem Pieter z. v. P. Wijnhout en H. Imanse. Dickje, d. v. W. Wijnholts en M. P. Bou- man. Pieter Frans z. v. P. F. Jansen en A. Jansen. Wouterina d. v. C. Kamer man en van Bundert. Albert z. v. A. v. Es en A. v. d. Oever. Cornelis Adriaan z. v. R. Grisnich en G. J. Hagen. Tobias Johannes Joseph z. v. J. G. Bustermolen en G. M. Blesgraaf. Levenlooze dochter v. L. C. Baas en J. v. d. Luit. Ondertrouwd: A. C. Hermans 24 j. en A. de Boeij 31 j. A. L. Heil 23 j. en C. de Vos 24 j. C. M. Broos 24 j. en E. M. P. Oudshoorn 22 j. G. Veen 28 j. en A. F. P. Evers 20 j. A. Kamerman 24 j. en P. J. Brinkman 25 j. J. Selser 23 j, en A. Visser 23 j. F. W. v. Schip 26 j. en E. Fischer 22 j. Getrouwd: A. J.v. Dam 23 j. en A. de Weerd 22 p. J. Schaik 24 j. en A. Tuk ker 25 j. J. D. Tijssen 35 j. en T. Groene- weg 28 j. H. A. Pruisen 23 j. en M. Franzen 21 j. Chr. Steuteknuel wedr. 42 j. en W. E. H. Kuiper 30 j. Overleden: Pieter v. Beusekom 89 j. wedr. van J. Verhoeven. Aagje Jacoba Elisabeth Kofoed 64 j., geh. met H, van Dorsten. Antje Maarsen 72 j., geh. met P. Lansel. Vertrokken: Jan Prins naar Leimui- den Cornelis L. Janssen naar Tilburg Gerdina G .Spaargaren naar Aalsmeer Hendrik Achterberg naar Hillegom Willem A. Krepel naar Amsterdam Aaltje van der Laarse naar Aalsmeer Catharina M. Teves naar Rheden - Jan Kardol naar Hillegom Dirk Guldemees- ter naar Hillegom Wed. A. H. Rosen- baum naar Haarlem Mathilda A. M. Boogaard naar Haarlem Catharina van Breen naar Opperdoes Klara Heinemann naar Uithoorn Cornelis Rip naar Den HaagMaria C. van Smeerdijk wed. W. Kerkhof - naar Amsterdam. Gevestigd: Cornelis Bruijnesteijn, van Amsteerdam Jacobus C. van Dongen van Woubrugge Arie G. de Vroom van Amsterdam Johannes A. Roos van Am sterdam Geert F. Niboer van Voorburg Wed. van den Ban van Waddinxveen Klaas J. Brand van Rotterdam Korstiaan Dane van Hilversum Margaretha C. Hes sels van Haaralem Johanna Heijstek van Wilnis Karei ten Hoedt van Baarn Karei Houtkoop van IJsselirfonde Mari- nus Hunik van Haarlem Jantje Jonker van Schoterland Maria E. Kooijmans van Lisse. LEIDSCHENDAM. B.V.L. Op 11 April a.s. zal de afdeelimg Leidschendam van den Bijz. Vryw. Land storm in het Patronaatsgebouw aan de Damlaan de jaarlijksohe propagandasamen- komst houden. Aanvang 8 uur. Zij, die zoo'n avond reeds vroeger bij woonden, zullen ongetwijfeld zorgen weer aanwezig te zijn, en ook degenen, die door anderen hoorden vertellen hoe gezellig het was, zullen zeker maatregelen nemen, tijdig een bewijs van toegang te krijgen. Om dit gemakkelijk te maken, zullen aan enkele adressen kosteloos programma's verkrijg baar worden gesteld, voor personen boven de 18 jaar. De heeren J. Al, Voorburgsche Weg -, Q. Bleijs, Sluisplein 13 en Knijnenburg, Veur- sohestraa/tweg 124, hebben zioh welwillend beschikbaar gesteld deze programma's af te geven aan personen, die hiervoor in aan merking komen. In het bijzonder worden de diienstplioh- tigen dringend uitgenooddgd eens te koanen hooren, wat over den B.V.L. wordt gezegd, opdat zij niet langer door omvetenheid een plicht verzuimen, die door ieder goed Va derlander moet worden vervuld. Biljartwedstrijd. Donderdag speelde het le viertal van A. D, 'O. der St. Joseph- gezellen te Leidschendam een Competitie wedstrijd tegen D.O.S. 2 van de St. Jo- sephgezellen uit Delft. A.D.O. bleek over het geheel sterker dan D.O.S. 2, die niet op zijn sterkst waren op gekomen, ofsdhoom de invallers aardig spel

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7