iiW CACTUS RECLAME WAARSCHUWING! cactus of vetp'ant cadeau VRIJDAG 6 APRa 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 DE FIRMA VAN DER KLUGT ZONEN verzoekt U, toch vooral op het JUISTE ADRES te letten als U B£HANGS£L koopt, daar met de goede naam die wij hier reeds 33 jaar bezitten veel misbruik wordt gemaakt door anderen die voor ons door willen gaan. Onze Behangselzaak i» alleen gevestigd HAARLEMMERSTRAAT 289 recht over de kerk bij de haven. "WIJ ALLEEN zijn de uitgevers van de witte reclameboekjes: „DE VROUW VAN HEDEN WEET WAT ZIJ KIEST". Óns Tapijtmagazijn is nog steeds gevestigd: Haarlemmerstraat 258, recht over de behangselzaak naast de kerk Telefoon 2154 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.3 te Haparanda en Stensele. Laagste barometerst.: 749.6 te La Coruna. 'Verwachting tot den avond van 7 April: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, licht tot half bewolkt, waar schijnlijk droog weer, weinig verandering in temperatuur met kans op lichte nacht vorst. De hooge druk herstelde zich tijdelijk in Noord-Scandinavië en Finland tusschen de wegtrekkende depressie en een nieuwe, die uit de Poolzee nadert. Op IJsland ging de daling van den luchtdruk wederom in stij ging over. In het Noord-Westen blijft de Groenlandhoogedruk den weerstoestand be- heerschen. In het Zuid-Westen op den Oceaan en over het geheele vasteland van West- en Centoraal-Europa, ligt een groot gebied met betrekkelijk lagen luchtdruk met een zeer onregelmatige verdeeling. De bovenwinden uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen maakten plaats voor een lucht stroom uit Zuid-West tot West, van iets lager en wintersch-koude temperatuur, doch met grooter vochtigheid. In Scandi navië en Finland nam de vorst weer toe, in midden-Zweden tot beneden minus 15 graden Celsius. De polaire koude uit het Noorden afkomstig, gaf verdere afkoeling in Schotland en Ierland, in het Oosten kwam op verschillende stations nog vorst voor. Voorshands is nog weinig verandering in den weerstoestand te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 16.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «ju Van Vrijdagnamiddag 7.11 uur tot Zaterdagmorgen 4.52 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zaterdag 7 Aprü voorm. 7.23 uur en nam. 8.07 uur. DE CONTINGENTEERING VAN DEN INVOER VAN TAPIJTEN. De verdeeling van den consenten. Op de schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid, mej. Katz: Acht de minister het, in verband met zijn antwoord (14 Febr. 1934) op No. 3, 4 en 5 van mijn vragen van den 15den Januari 1934 niet een groote onbillijkheid tegenover den bonafide handel, indien im porteurs van tapijten, die een invoercon- sent hebben verkregen, gebaseerd op den grooten verkoop op veilingen in de jaren 19301931 een groote verkoop teweeg gebracht door irreëele en valsche voorstel lingen van zaken, den minister bekend thans over een groot contingent blijven be schikken? Is de minister daarom bereid te bevorde ren, dat het desbetreffende Koninklijk Be sluit in dier voege wordt gewijzigd, dat aan Zijn excellentie de bevoegdheid worde toegekend de te verleenen consenten te wijzigen of te doen vervallen, inien hem bekend is of bekend wordt, dat practijken, als bedoeld in mijn vragen d.d. 15 Januari 1934, hebben plaats gehad? heeft de minister van oeconomische za ken geantwQord: Bij de beantwoording der vragen van den 15den Januari 1934 over deze aange legenheid heeft de ondergeteekende reeds opgemerkt, dat aan de importeurs van ge- contingenteerde artikelen invoervergun ningen worden verleend naar rato van het door hen gedurende het gestelde basis-tijd vak geïmporteerde. Als basis voor te verleenen invoerver gunningen geldt dus slechts de vroegere invoer hier te lande, niet de omzet. Waar deze regeling niets anders beoogt, dan het geen ten aanzien van den invoer van eenig gecontingenteerd artikel in het algemeen wordt geregeld te projecteeren op de par ticipanten in den vroegeren invoer, kan de ondergeteekende daarin op zichzelf geen onbillijkheid zien. De ondergetekende kan niet inzien, dat een wijziging der betrokken bepalingen, waarbij hij over de bevoegdheid zou be schikken vergunningen geheel of gedeelte lijk te weigeren, hem in de gelegenheid zou stellen de billijkheid te bevorderen. Het zal in vele gevallen niet de impor teur zijn geweest, die zich aan de ge wraakte practijken heeft schuldig ge maakt. Verder zal het ondoenlijk zijn uit te maken, welk gedeelte van dt ingevoer de tapijten op de gewraakte wijze ver handeld is. Bovendien ziet de ondergetee kende niet, op welke wijze hij de aldus eventueel vrijgekomen invoervergunnin gen billijk over andere importeurs zou moeten verdeelen naar rato van de door hen ten gevolge van eergemelde practij ken ondervonden nadeelen. RAMING EN OPBRENGST P. T. T. De cijfers over Februari. De diensten der P. T. en T. hebben over de maand Februari 1934 opgebracht. Posterijen 2.839.465 36.565 meer dan vorig jaar en 54.765 meer dan de begroo ting). Telegrafie 345.767 15.100 meer dan vorig jaar en 60.267 meer dan de begroo ting). Telefonie 1.952.622 98.856 meer dan vorig jaar en ƒ131.622 meer dan de be grooting). Postchèque- en girodienst 608.353 (ƒ42.710 meer dan vorig jaar en ƒ53.533 meer dan de begrooting). Totaal 5.746.387 193.231 meer dan vorig jaar en ƒ300.187 meer dan de be grooting). Voor de eerste twee maanden van het jaar tezamen bedroeg de opbrengst: Posterijen: 5.856.234 147.691 meer dan vorig jaar en 151.034 meer dan de begroo ting). Telegrafie 727.134 (ƒ56.999 meer dan vorig jaar en 130.434 meer dan de be grooting). Telefonie 3.927.587 136.627 meer dan vorig jaar en ƒ217.187 meer dan de be grooting). Postchèque- en girodienst 1.096.275 105.096 meer dan vorig jaar en 74.675 meer dan de begrooting). Totaal ƒ11.607.230 (ƒ446.413 meer dan vorig jaar en 573.330 meer dan de begroo ting). VORMING PARALLELKLASSEN AAN H. B. S. EN GYMNASIA. Dispensatiebepaling voor het schooljaar 1934—1935. In verband met de vele bezwaren die bestaan tegen het Koninklijk besluit be treffende de vorming van parallelklassen aan hoogere burgerscholen en gymnasia had de heer Tilanus aan den Minister van Onderwijs, K. en W. gevraagd of Z.Exc. bereid is te bevorderen, dat artikel 5 van genoemd Koninklijk besluit in dien zin wordt gewijzigd, dat dit artikel den Minis ter een algemeene dispensatiebevoegdheid geeft, opdat zoowel bij het openbaar als bij het bijzonder middelbaar en voorberei dend hooger onderwijs onredelijke en wil lekeurige behandeling wordt uitgesloten? Minister Marchant heeft hierop het vol gende geantwoord: In hoever de moeilijkheden, welke zijn voorspeld ten aanzien van de werking van het Koninklijk besluit zich zullen voordoen zal in de practijk moeten blijken. De on dergeteekende maakt zich daarover niet ongerust. Mocht blijken, dat hij zich ver gist, dan zal hij tijdig de noodzakelijke wij ziging bevorderen. Zekerheidshalve zal hij voor het school jaar 19341935 de opneming van een dis- pensatiebepalinge bevorderen, toe te pas sen na het hooren van den Onderwijsraad, ten einde te voorkomen, dat voor het vol gen van het onderwijs geschikte leerlin gen op een voor hen in aanmerking ko mende school geen plaats zouden kunnen vinden. DREIGEND CONFLICT IN HET LOODGIETERSBEDRIJF. Naar een oplossing? Donderdagmorgen had op het departe ment van Sociale Zaken een conferentie plaats van den Rijksbemiddelaar, mr. de Vries, met de werknemers en werkgevers in het loodgietersbedrijf. Na breedvoerige onderhandelingen heeft de Rijksbemiddelaar het voorstel gedaan, dat de loonen verminderd zullen worden met de helft van het verschil tusschen de thans geldende loonen en die van het col lectief contract voor de bouwvakken. Dit komt over het algemeen neer op loonsver laging van 2 cent per uur, in enkele ge meenten zal dit 3 of 4 cent bedragen. Ver der heeft de Rijksbemiddelaar voorgesteld, dat de overige eischen door beide pa troonsbonden oorspronkelijk gesteld, wor den teruggenomen en dat het thans gel- j dende loon voor het laatst zal worden uit betaald op Zaterdag 14 April. De organisatiebestuurders hebben op zich genomen om deze voorstellen in hun organisaties te verdedigen. Dat de loodgie ters een eenigszins hooger uurloon zullen ontvangen dan de bouwvakarbeiders, kan gemotiveerd worden door het gemis over het algemeen van tariefwerk bij de lood gieters, terwijl dat bij de bouwvakarbeiders veel vaker voorkomt. Desgewenscht wordt er van de 2ijde van de werknemersorgani saties geen bezwaar tegen gemaakt, dat voor Limburg en Noord-Brabant een af zonderlijk colectief contract wordt geslo ten. FRAUDE MET AARDAPPELEN. Certificaten vervalcht. Men bericht uit Antwerpen aan het „Hbld.": Ten gevolge van de geringe ver zending van pootaardappelen uit Neder land, waarbij men een eigenaardige ont dekking heeft gedaan. Twee inspecteurs van de Nederlandsche recherche zijn in verband hiermede Donderdag te Antwer pen gearriveerd, waar zij tezamen met het parket van Antwerpen het onderzoek heb ben voortgezet. Men kwam tot de ontdekking, dat een handelaar te Antwerpen de certificaten had vervalscht en op deze certificaten enorme hoeveelheden Belgische pootaard appelen had afgeleverd. In zijn pakhuis zijn Donderdagmiddag 30.000 K.G. poot- aardappelen in beslag genomen. Het on derzoek duurt voort. DE HOEKSTEEN DER EGMONDER ABDIJ Mevrouw Ruys de Beerenbrouck Jkvr. van der Heyden van Suideras, de echtge- noote van Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beeren brouck, Minister van Staat, eere-voorzitter van 't R.K. Comité tot inzameling van gel den voor den bouw van een Benedictijner- klooster te Egmond, heeft uit Rome hooge- lijk te waardeeren en zeei* aanmoedigende blijken van sympathie met en belangstel ling voor de grootsche bouwplannen mogen meebrengen. Als deelneemster aan de Nationale Be devaart heeft mevrouw Ruys de Beeren brouck den eersten steen van de nieuwe Abdij meegenomen naar Rome, met het doel dezen hoeksteen, indien mogelijk, door Z. H. de Paus te laten zegenen. Dit doel werd bereikt. De Heilige Vader heeft na het groot belang van de nieuw te bouwen Benedictijner Abdij te hebben besproken en de stichtingsplannen te heb ben aangemoedigd, den steen in tegen- woordwigheid van mevrouw Ruys de Bee renbrouck en haar kinderen gezegend. En daarbij bleef het niet. De Paus heeft toen nog, als uitdrukkelijk bewijs van zijn sympathie, een zilveren medaille ^geschon- ken, met de bedoeling, zooals Z. H. zeide, dat deze met de reeds te voren door den H. Vader geteekende oorkonde in den steen zal worden gemetseld. Tijdens een bezoek, den volgenden dag gebracht door mevrouw Ruys de Beeren brouck en haar kinderen bij den Révé- rendissime Père Abbé Primat der Bene dictijnen, Z. E. Fideles von Stötzinger, in het klooster van San Anselmo op den Aventijn, werd de fotografische opname gemaakt, die wij in ons blad reproduceeren en die wel heel overtuigende bewijzen van dankbaar te waardeeren en navolgenswaar dig meeleven met de Abdijplannen weer geeft. FEDERATIE VAN R.-K GEMEENTERAADSLEDEN. Congres te Rotterdam. Op Zaterdag 2 en Zondag 3 Jüni zal te Rotterdam worden gehouden een congres van de Federatie van bonden en centrales van R.-K. gemeenteraadsleden in Neder land. Behandeld zal worden het onderwerp: De burgemeester, het college en den raad in hun onderlingen verhouding. Hierover zullen prae-adviezen worden uitgebracht door: Mr. D. F. Pont, burgemeester van Hil- legom, die meer in het bijzonder het col lege van B. cn W. naar voren zal halen. Mr. R. Schoepp, lid van den gemeente raad van Grave en voorzitter van de Ver- eeniging van R.-K. raadsleden voor Grave en omstreken, die meer in het bijzonder zal behandelen de positie van den burge meester tot het college en tot den raad, en Mr. C. Ch. A. van Haren, lieder van het Adviesbureau voor gemeentepolitiek der R.-K. Staatspartij en secretaris der Federa tie, die den nadruk zal leggen op den raad. HULDIGING K. BRANTS. Op den len Mei hoopt de heer K. Brandts te Haarlem, Hoofdinspecteur voor het La ger Onderwijs in de 2e Hoofdinspectie, zijn ambt neer te leggen wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Op initiatief van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland is een Comité gevormd, dat het plan heeft den heer Brants bij zijn afscheid te huldigen. In dit Comité zijn vertegenwoordigd de Vereen, van Hoofden van Scholen in Ne derland, het Ned. Onderw. Genootschap, j de St. Willebrordusfederatie, de Vereen, v. Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Ned. en Overz. Bezittingen, de Unie van Chr. Onderwijzers, de Veren, van Chr. Scholen voor M. U. L. O., de Bond van Scholen voor Neutr. Bijz. Onderwijs, de Vereen, voor Teekenonderwijs, de Vereen, voor Handenarbeid, de Bon van Ond. essen bij het Voorber. Onderwijs, de Ver. van Personeel aan Prot. Chr. Kweekscholen, de Bond van R. K. Kweekscholen, de Kweekschoolbond, de Vereen, van R. K. M. U. L. O. scholen én de Vereen, voor M. U. L. O. Het moderamen van genoemd Comité wordt gevormd door de heeren A. J. van Goethem, Amsterdam, voorzitter; A. B. Roosjen, Amsterdam, secretaris; H. E. C. Swüste, Utrecht, Penningmeester. DR. WILLEM MENGELBERG HERSTELD. Het Bestuur van het Concertgebouw deelt mede: Volgens verklaring van den behandelen- den geneesheer is Dr. Willem Mengelberg, thans genoegzaam hersteld om binnenkort zijn werkzaamheden te kunnen hervatten. In verband hiermede zal hij de leiding van het laatste Abonnementsconcert, dat tengevolge van de nationale rouw werd uitgesteld, op zich te nemen. Dit concert is thans definitief vastgesteld op Donderdag 26 April. Uitgevoerd zullen worden he.t „Concerto grosso" No. 8 van A. Corelli en „Das Lied von der Erde" van Gustav Mahler. Voorts zal Dr, Mengelberg den Beethoven-Cyclus dirigeeren, die plaats zal hebben in den tijd tusschen 29 April en 17 MeL RECHTZAKEN HET DRAMA OP DE NIEUWKOOPSCHE PLASSEN. In hooger beroep zwaarder straf geëischt. Vandaag werd in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam de zaak behan deld tegen den 62-jarigen oud-rijksveld wachter T., wonende te Warmond, ver dacht van het aan zijn schuld te wijten hebben, dat de 22-jarige J. v. d. Weijden zwaar lichamelijk letsel kreeg. Op 14 Aug. j.L speelde zich op de Nieuwkoopsche' plassen in de polder Nieuwkoop-Noord een drama af. waarbij een jongeman zwaar werd gewond en het licht zijner beide oogen moest mis sen. De gepensionneerde majoor van den rijksveldwacht, een groot liefhebber van jagen en vissohen merkte, dat herhaaldelijk zijn fuiken gelicht werden. Om een einde aan de strooperijen te maken, zoo luidt zijn eigen lezing van 't geval, richtte hij in de breedte van zijn fuiken een stelling op, waaraan hij een jachtgeweer bevestigde met een touw aan den trekker, welk touw verbonden was aan de fuiken. Toen de jon geman W. v. d. W. met een roeiboot in de nabijheid van de fuiken kwam, ging het schot plotseling af, de jongen werd pal in het gezicht getroffen, zijn oogen werden zoo beschadigd, dat hij thans geheel blind is. Conform den eisch van het O.M. had de rechtbank te Utrecht hem tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. De president vraagt verdachte, waarom hij in hooger beroep is gegaan, de feiten hebt u toch bekend?" Verdachte: „Neen, mij is opzet ten laste gelegd en het is nooit mijn bedoeling ge weest iemand te treffen of te verwonden. Dat geweer was er alleen maar om den indruk te vestigen, dat het zou schieten, als iemand aan de fuiken kwam. Pres.: Maar u hebt het geweer toch ge richt op dengeen, die aan de fuiken zou komen. U hebt volgens uw eigen verkla ring, het geweer niet zóó gericht, dat het schot in de lucht afging. Als eerste getuige wordt het slachtoffer van dit schot, v. d. Weijden, gehoord. Hij mag op een stoel voor het Hof gaan zitten. President: Ging u met goede bedoelingen de plassen op? Ja, ik roeide het killetje in.... en ik had goede bedoelingen. Verdachte: „Hij had er niets te maken. Pres.: Dat gaat u niets aan, ik vind het verschrikkelijk wat u gedaan heeft, om daar zoo'n moordinstallatie op te stellen. Verd.: „Ik wil het u graag uitleggen.... Pres.: We gaan verder met het verhoor van v. d. Weijden. Getuige vertelt dan, dat hij genoeg had aan zijn eigen fuiken en dat hij nooit de bedoeling had gehad om verd.'s fuiken te lichten. Het geweer lag niet op de stellage, maar verdachte schoot zelf. Pres.: „Wist u dat die stellage daar was? Getuige: „Neen, ik wist van niets. Pres. (tot verdachte): „Lag dat geweer er al lang? Verd.: „Een dag of zes, maar het was er alleen als ik er zelf in de buurt was. Pres.: ,,'t Is verschrikkelijk! U zag dus kalm aan wanneer iemand de dood tege moet liep. Getuige zegt dan, dat hij nog riep toen hij verd. zag om niet te schieten. Hij had zich pogen af te wenden, en de hand voor de oogen gehouden. Na het gebeurde was hij vervoerd naar het ziekenhuis te Leiden. Getuige is vrij wel geheel blind. Pres. (tot get.): „Hebt u wel eens ge stroopt, bent u 'n palingstrooper? Niet dat het er veel toe doet, want wat T. gedaan heeft lijkt naar niets! Getuige: „Ik heb nooit gestroopt! Pres. (tot verd.): Heb je die installatie speciaal voor hem gemaakt? Verdachte: „Dat niet, maar ik weet se cuur, dat hij het was, die m'n fuiken lichtte. Pres.: „Hoe weet u dat? Verd.: „Aan de wijze waarop het lichten gebeurde, ik heb het lang genoeg bestu deerd om zeker te zijn. Verdachte geeft dan een uitvoerige be schrijving van zijn schietinstallatie. Het ge weer was, volgens verd., zóó gericht, dat er niemand kon worden getroffen. Pres.: „U was zeker blij iemand te be trappen, als u zoo'n heele moordinstallatie maakt is het toch wel eens mooi eindelijk iemand te betrappen. Verdachte houdt vol niet zelf te hebben geschoten. Hij had de jongens (v. d. Weijden zat met zijn broertje in het bootje) niet gezien. Na het gebeurde was hij kalm naar huis gegaan en had het geweer met zich mee genomen. Verd.: „Als ik schuldig was, zou ik toch het geweer hebben weggemaakt? Procureur-generaal: „Waarom hebt u niet met los kruit geschoten? Verd.: „Daar zijn de stroopers niet bang voor. Pres.: „U bent uit Nieuwkoop weg hè. U was er onmogelijk? Verd.: „Ja, ik ben verhuisd. Pres.: „Hebt u als veldwachter een goede staat van dienst? AGENDA LEIDEN. Donderdag. Prop. Club „Dr. Schaepman", eerste lustrumviering, Foyer van Den Burcht, 8.15 uur. De avend-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van D i n s d a g 3 tot en j met Zondag 8 April a.s. waargeno men door apotheek: W. Boekwijt, Visch- markt 8, Leiden, Tel. 552. Verd.: „Ja, uitstekend, ik ben uit dienst weg gegaan, omdat mijn oogen zwak wer den. De procureur-generaal mr. A. baron v. Harinxma thoe Slooten acht het gepleegde feit hoogst ernstig, ernstiger dan door de Utrechtsche rechtbank is aangenomen. Spr. kan 2ich dan ook niet vereenigen met de qualificatie van de Utrechtsche rechtbank. De schietinstallatie is zóó gemaakt, dat het geweer horizontaal afging. Indien men zoo'n installatie maakt, dan heeft men het opzet gehad, iemand met hagel op een af stand van 6 M. te raken, dus minstens op zet van zwaar te mishandelen. Spr. wil echter niet aannemen, dat verd. zelf heeft geschoten. Het komt spr. aanneme lijk voor, dat het geweer op de schiet installatie lag. Waarschijnlijk verkeert hier het slachtoffer onder een zekere autosug gestie. Hü zag vuur uit 't geweer en meen de dus dat iemand op hem schoot. Noodweer is in dit geval niet aan te ne men, daarvoor was het middel veel te kras Zware straf geëischt. Tot den strafmaat komende merkt spr. op, dat z.i. de straf te gering is. Wel zijn er verschillende verzachtende omstan digheden: de strooperij, zijn staat van dienst en zijn leeftijd. Spr. requi- r eerde wegens zware mishan deling met voorbedachten rade een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De verdediger mr. Wierda was van mee ning, dat de voorbedachte rade geenszins vaststaat. Het O. M. is er niet in geslaagd aan te toonen, dat verd. opzet heeft gehad om te dooden of te verwonden. Pi. wijst er op, dat herhaaldelijk verd.'s fuiken werden gelicht, dat dus zijn visch werd gestolen. De verdediger is van mee ning, dat verd. zeer wel een beroep op noodweer kan doen. President: „Als hij dat doet, erkent hij de opzet". Verdediger: „Dat verweer is subsidiair". President: Oh ja! Dan zegt men: ik heb het niet gedaan, maar als ik het heb ge daan, handelde ik uit noodweer. Tenslotte doet de verdediger een drin gend beroep op de clementie van het Hof, primair vraagt hij echter ontslag van rechtsvervolging voor zijn cliënt. De verdachte zegt nog eens met na druk, dat hij nooit de bedoeling heeft ge had iemand te treffen. President: „Dan vervalt dus uw beroep op noodweer. U bent genoeg jurist om dat te begrijpen. Ik geloof, dat u zichzelf een heele held vindt, u wilt uw eigen recht doen, u bent eigenwijs". Verd.: ,,'t Zou 't eerste teeken van krank zinnigheid van me zijn, als ik de bedoeling had gehad om iemand te dooden of te kwetsen. Hier is een groot ongeluk ge beurd, dat is de kwestie. Ik heb een prachtige staat van dienst. Toen in 1918 het land in gevaar was, werd ik opgeroe pen en moest ik de Staten-Generaal be schermen, En nu, na een pracht staat van dienst, wordt het voorgesteld of ik een wreedaard ben". Pres.: „Nu poseert u als onschuldige, als martelaar, als held. Maar een woord van berouw heb ik niet gehoord". Verd.: „Heeren, gaat uw gang, m'n le ven is al verwoest!" Pres.: „U hoeft ons geen verlof te ge ven, onzen gang te gaan". Het Hof zal Vrijdag 20 April arrest wij zen. IVOOi Bij aankoop vanaf fl. 1.50, ontvangt U een fraaie SPORT LAWN TENNIS ZELFMOORD VAN DEN JAPANSCHEN TENNISSPELER SATOH. De Japansche tennisspeler en leider van het Japansche team, dat deelneemt aan de wedstrijden om de Daviscup, Jiro Satoh, is van boord van de „Hakone Maru" waar mee hij op weg naar Engeland was, ver dwenen. In een in zijn hut gevonden af scheidsbrief kondigde hij zelfmoord aan. Gedurende de reis van Japan naar Singa pore was hij ernstig ziek, lijdende aan een hevige instorting van zijn zenuwgestel. Hij had het voornemen te kennen gegeven na aankomst te Singapore naar Japan terug te keeren, doch kort voor de aankomst schijnt hij overboord te zijn gesprongen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2