,v HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl WOENSDAG 4 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG VERKEERS-ONGEVAL. Auto te water, de inzittenden gered. Gisteravond omstreeks zes uur moest de 48-jarige J. van Servellen uit Aerdenhout, die op den Leidsohevaartweg te Haarlem met zijn auto reed, plotseling uitwijken voor een tot nu toe onbekend gebleven mo torrijder, die voor hem reed en die zonder eenig teeken te geven, van richting veran derde en omdraaide. Door dit plotselinge uitwijken werd een uit tegenovergestelde richting komende wielrijder, de 17-jarige R. door de auto gegrepen. De bestuurder raakte nu de macht over het stuur kwijt, sloeg over den kop en kwam in de Leidschevaart terecht. Omstan ders sprongen onmiddellijk te water en slaagden er in de 4 inzittenden van den wagen, behalve de heer v. S. waren ook nog diens vrouw, zoon en dochter in de auto gezeten te redden, door het stuk slaan van de ruiten. Zij kwamen allen met den schrik vrij en konden per taxi naar huis gaan. De wielrijder had ernstige verwon dingen aan hoofd en beenen opgeloopen en werd na eerst door den Ongevallendienst verbonden te zijn, naar het St. Elisabeth- gasthuis vervoerd. De politie stelt een on derzoek in. Met den arm tusschen een mangel Op de fabriek der N.V. Stoomweverij en Chemische Wasscherij van P. van Spaen- donck en H. Bruijedle aan het Smidspad te Tilburg geraakte mevrouw van Sp... die bij den machinalen mangel stond, Dinsdag- voormiddag met haar linkerarm tusschen dezen mangel bekneld. De arm werd tot aan den elleboog vrijwel verpletterd. Per auto van den G. G. en G. D. werd zij naar het ziekenhuis overgebracht. FELLE BRAND BIJ UDEN. Jongste kind door kinderen gered. Maandagmiddag is een hevige brand uitgebroken in de boerderij van den land bouwer van Asseldonk op het gehucht Veldmolen onder Uden. Het vuur was in het achterhuis ontstaan, waar het gretig voedsel vond in het claar opgeslagen hooi en stroo. De vlammen breidden zich sned uit. De bewoners waren bij het uitbreken van den brand afwezig. De twee oudste kin deren, meisjes van ongeveer 10 en 12 jaar hadden de tegenwoordigheid van geest het jongste kindje, dat in de wieg lag te slapen, uit het brandende huis te redden. Het vee, bestaande uit 4 koeien, 2 kalve ren, 6 varkens en een honderdtal kippen, kwam in de vlammen om. De brandweer wsa spoedig op het terrein verschenen, dodh zij stond machteloos tegenover de vuurzee. De schade, welke aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. ZWARE BRAND TE LUTTERADE. Vier perceelen door het vuur aangetast. Gistermiddag omstreeks 3 uur is door tot nog toe onbekende oorzaak te Lutterade brand ontstaan in een schuur, gelegen aan de Daalstraat, welke in een ommezien een viertal perceelen aan dezelfde straat gele gen aantastte, aldus meldt de „Telegraaf". Behalve de verwoesting welke door het vuur werd aangericht, liepen de verschil lende perceelen alle ernstige waterschade op. HUIS UITGEBRAND. Gistermiddag is te Zaandijk brand ont staan in een huis, bewoond door de wed Krook, aan de Goeman Borgesiusstraat, door het ontploffen van gassen in een kachel. De bewoonster, die op het moment dat de brand uitbrak, zich op de zolder verdieping bevond, had niets gemerkt. Een bakker, die juist aankwam, waarschuwde mevr. K., zoodat zij zich nog tijdig in vei ligheid kon brengen. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, kon niet verhinderen, dat het geheele pand uit brandde. De inboedel ging in de vlammen verloren. VILLA AFGEBRAND. In het villapark „Voordaan" te Utrecht is tegen middernacht brand uitgebroken in de villa welke bewoond werd door de familie Rademaker. De bewoners waren den geheelen dag afwezig geweest en juist toen zij thuiskwamen zagen zij tot hun schrik dat de vlammen reeds uit het dak sloegen. De brandweer die spoedig ter plaatse was bestreed met drie stralen het vuur en was den brand snel meester. De villa brandde echter geheel uit. Niets kon worden gered. Huis en inboedel v/aren verzekerd. DE HEIDE BRANDT WEER. Bosch- en Heidebrand bij Eibergen. Gistermiddag omstreeks drie uur ontdek te men dat er een brand woedde op een heideveld van de uitgestrekte bosch- en heideterreinen liggende tusschen Haaks bergen en de Bekkensche Inrichting bij Eibergen, behoorende aan den heer G. J. van Heek uit Enschede. Hoewel men aan vankelijk meende dat de brand niet zoo ernstig was en men direct begon met het aanleggen van tegenvuren, bleek het dat deze moeilijk te stuiten was en aangewak kerd door den Oostenwind zich meer en meer uitbreidde. Bosohwaohters, boeren en een aantal werkloozen deden al het moge lijke om het vuur te stuiten en legden tegen vuren aan. Omstreeks negen uur kon men zeggen dat het vuur bedwongen was. Naar schatting is ongeveer een opper vlakte van 100 H.A. bosch en heide een prooi der vlammen geworden. Een felle heidebrand heeft gisterenmid dag onder Soestduinen weer een prachtig stuk natuur vernield. En het is pijnlijk, te moeten constateer en, dat het weer men- sohen-onvoorzichtigheid zal zijn geweest, die de oorzaak hiervan werd. Omstreeks half één is brand ontstaan in de heide, even ten Noorden van „De Stom- perd", een bekenden heuvel tusschen tus schen Soesterberg en Amersfoort. De brandweren van Soest en Soesterberg hebben onmiddelijk het blusschingswerk ter hand genomen en kregen even snel hulp van de militairen van het vliegkamp Soes terberg, dat vlak bij gelegen is. Met water viel tegen de enorme zee van vuur niet veel uit te richten; toch heeft men nog ongeveer 2000 meter slang uitge legd, waardoor de motorspuit van Soest water gaf. Tenslotte is men er, na hard en moeilijk werk ingeslaagd, met takken het vuur te doovecn. Het is aan het krachtdadig offensief van de blussohende mannen te danken, dat een mooie stuk dennenbosch, gelegen achter de Utrechtsche Drinkwaterleiding, niet mede in de vlammen is opgegaan. Een sigaret, achteloos weggeworpen of een onverantwoordelijk restant van een picnic, zijn wel weer de oorzaak geeest van deze vernieling. De brand is uitgebroken op een punt, waar geen andere oorzaak voor brand aanwezig kon zijn. Gisterenmiddag te vijf uur is een militaire bewakingsdienst op het terrein van den brand achtergebleven. „Msb.". Nog meer Heidebranden. Gistermiddag hebben te Venlo een twee tal heidebranden gewoed, aldus meldt het „Hbld.", waarbij verschillende heotaren heidegrond en kreupelhout in het vuur ver loren zijn gegaan. Dank zij het spoedig ac tief blusschingswerk kon in beide gevallen verdere uitbreiding van het vuur voorko men worden. Vermoedelijk door vonken uit de loco motief van 'n stoomtram ontstond Maandag middag te ruim twaalf uur brand in de heide langs den Dongenscheweg te Tilbrug. Brandweer, padvinders en politiemannen slaagden er na hard werken in het vuur te blusschen. Naar schatting is een oppervlakte van ongeveer twee en een halve hectare heide door het vuur verteerd. De gronden behooren toe aan verschillende eigenaren. Maandagmiddag om ongeveer vijf uur werd een heidebrand gemeld achter Wolf- heeze op de Doorn werthsche heide bij de boerderij De Boschhoeve. Spoedig was de boschbrandweer van Renkum, Oosterbeek en Wolfheeze aanwezig. Met schoppen wist men het vuur na een ingespannen arbeid van ongeveer een uur te overwinnen. Om zeven uur werd. wederom brand gemeld van dezelfde plek. Ook deze brand werd na vele pogingen gebluscht. De ver pleegsters van de Stichting Wolfheeze hiel pen aan het blusschingswerk mede. Onge veer 20 H.A. heide is afgebrand. Maandagmiddag omstreeks 3 uur heeft een brand gewoed op terrein met struik gewas en lang gras, gelegen nabij het woon wagenkamp aan den Oud-Beekbergerweg, toebehoorende aan mr. H. T. T. Walter te Apeldoorn. Over ongeveer 2 H.A. hebben de vlammen gewoed. De oorzaak van dezen brand is onbekend. De brandweer uit Een dracht en Wormer verrichten het blus- schingerk. SPORT VOETBAL „LEIDEN" JUBILEERT! Ieder die het goed meent met de R.K. Sportbeweging in Leiden weet: „Leiden", de oudste R.K. Voetbalvereeniging in Leiden, herdenkt 15 April as. haar koperen be- staansfeest! Doch ook zjj, die tot heden de R.K. Sport in Leiden hun belangstelling niet gaven, hopen wij onder hen aan te treffen die me de willen leven met en mede willen vieren het 121/a-jarig bestaan van de Rood-Zwarten De Lustrum-Commissie vertrouwt er op, dat de belangstelling voor „Leiden" in de komende dagen meer en meer zal toenemen. Het is nu eenmaal een feit, dat de Katho lieken eerst daartoe aangespoord moeten worden, maar als het enthousiasme is wak ker geschud, als het gevoel der katholieke eenheid doordringt, dan is er geen houden aan. Dan moet en zal het herdenkingsfeest van de Rood-Zwarten een succes worden! Dan zal men zich katholiek voelen in merg en been en het zich tot plicht aohten de R.K. Sportbeweging te steunen! Dan zullen er vruchten geplukt worden van de propaganda, die er in die dagen van de R.K. Sport zal uitgaan! Dan zal men het zich tot een eer rekenen medegewerkt te hebben tot het verwezen lijken van het doel: „een stevige goed ge fundeerde R.K. Sportbeweging in Leiden!" Ieder is nu in de gelegenheid om deze idealen, welke de Lustrum-Commissie gaar ne verwezenlijkt zag, tot werkelijkheid te maken. De Feestgids is heden verschenen. Een goed verzorgd boekje, dat U een volledig beeld geeft van wat er in de komende we ken staat te gebeuren. Wij willen in dit artikeltje U slechts van den eersten dag iets mededeelen. 15 April, de dag der herdenking, zal des morgens te 8.30 uur in de Kloosterkerk aan den Haagweg een H. Mis worden opgedra gen, waaronder alle leden van „Leiden" ter H. Tafel zullen naderen. Daarna heeft in het Clubhuis op het Sportpark „Haagweg" een UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 5 ApriL Huizen -875 M. 8.009.15 en 10.00 GramofoonpL 10.15 Morgendienst. 10.45 GramofoonpL 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Hand wer keurs us. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 GramofoonpL 3.45 Pauze. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Vioolrecital. 6.30 Korfbalpraatje. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Orgelconcert. 9.00 J. Kuilman: De run op den fiscus. 9.30 NCRV-kleinorkest. In de pauze om 10.00 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonmuziek. H il v e r s u m 301 M. 8.00 GramofoonpL 10.00 Morgenwijding. 10.15 GramofoonpL 10.30 Hindoesche muziek door Musharaff Moulamia Khan, met sitar-begeleiding. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Zang door het Amhemsch dubbel- kwartet. 12.00 Omroeporkest en gramof. I.45 Zang door Rita Oger (mezzo-so praan). 2.00 Voordracht. 2.30 Omroeporkest m. m. v. Rita Oger m ezzo-sopraan 3.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 GramofoonpL 5.00 Radiotooneel voor kinderen. 5.30 Ludwig Rüth en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Vervolg L. Rüth en zijn orkest 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 GramofoonpL 8.15 Concertgebouw-orkest m. m. v. Ja- scha Heifetz (viool). In de pauze: zang door Maria Basca. II.00 Vaz Dias. 10.30 GramofoonpL 11.1012.00 Dansmuziek door Ludwig Rüth en zijn orkest. Daventry 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Het Rutland Square en New Victo ria orkest. 1.20 GramofoonpL 2.20 Northern Studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Concert. 4.35 Schotsoh Studio-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 PianorecitaL 7.10 Lezing. 7.40 Discussie. 8.20 Concert. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Oratoriumconcert m. m. v. solisten, koor en orkest. 10.50 Korte dienst. 11.05—12.20 Het Casani-Club dansorkest. „Radio Paris" 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.50 Concert door het Pascalorkest. 8.20 Kamerconcert. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert uit „Rest. Wivex". 2.054.05 Radio-harmonie-orkest. 7.30 Radio-symphonieorkest en solisten (viool en piano). 9.5011.50 Dansmuziek uit „Rest. Ritz". Langenberg 456 M. 5.25, 6.20 en 10.30 GramofoonpL 11.20 Emdé-orkest. 12.20 Blaasconcert. 3.20 GramofoonpL 4.35 Weragorkest. 6.20 .Concert m. m. v. Weragkoor. 7.35 Orkestconcert. 8.25 Concert. 10.2011.50 Omroepkleinorkest, Rome, 421 M. 8.05 Symphonieconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 Orgelconcert. I.50 GramofoonpL 5.20 Symphonieconcert 6.50 Koorconcert en GramofoonpL 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 en 1.30 GramofoonpL 5.20 Omroeporkest 6.35 GramofoonpL 8.20 Symphonieconcert 8.50 Populair concert. 9.50 GramofoonpL 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.35 „Schwanengesang", laatste werken van groote meesters der muziek. 8.25 Gramofoonmuziek (verzoekpro gramma). 9.20 Berichten, Sportpraatje, Weerbericht 10.2011.20 Concert Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 8.05afloop Luxemburg. 9.2012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel VL 14.20—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Deutschl.sender. 17.20—19.35 Brussel VL 19.35afloop Luxemburg. II.20—12.20 Kalundborg. 12.2015.20 Daventry. 15.20—17.35 Midland Reg. 17.3520.20 Londen Reg. 20.20afl. Daventry. gemeenschappelijk ontbijt plaats voor leden Te 12.30 uur zal het Bestuur ioi het Club huis op het Sportterrein recipieeren. Ieder die zijn of haar geJukwenschen wil komen aanbieden is daarvoor in de gelegenheid van 12.30 tot 2 uur. Om half één vangt op het Sportpark een wedstrijd aan tusschen een combinatie van „Leiden" en D.E.M. II uit Beverwijk. Te half drie komt in het veld het Leidseh R.K. F.-Districtselftal tegen de sterke eer ste klasser D.E.M. uit Beverwijk. Een tweetal spannende wedstrijden, wel ke het aanschouwen ten volle waard zul len zijn. Des avonds heeft in „Den Burcht" een feestavond plaats, als waardig slot van dezen dag, waar het populaire duettisten- paar Klaare en Flora zal zorgen voor een prettige stemming. Alles bijeen dus een program dat er zijn mag. Wij vragen slechts uwe belangstelling en kennismaking. Toont allen uw goeden wil, toont u ka tholiek van den daad! Laat bij de herdenking van het 127j-jarig bestaan van „Leiden" de leuze zijn: Alle Katholieken één, dus ook in de sport! De Lustrum-Commissie. FEUIi.LETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 1) HOOFDSTUK I. Een huistyran. Dwaas! Neemt u mij niet kwalijk, Sir Grego ry, maar. Ik neem je een heeleboel kwalijk! Je ruineert mij met je weldadigheden! Ten koste van mij, let wel, ten koste van mij, idiote wereldverbeteraar! Ik dacht heusch dat Wie heeft jou gezegd, dat je denken moest? Dat zal ik wel voor je doen. Ik ben hier heer en meester en ik heb te beslissen wat ik met mijn geld doe, begrepen! De secretaris, mager, lang en bleek, met een glad geschoren gezicht en rustige grij ze oogen, keek den dikken man met het purper roode gezicht, die blazend en hij gend in een luien stoel lag, met een on derworpen blik aan. Was hij zelfbewuster in zijn optreden geweest, dan zou Sir Gre gory hem nooit aangenomen heb jen, want dit bekende Parlementslid was een ge weldenaar van het ergste soort en de mees te menschen die met hem in aanraking kwamen, waren onder een hoedje te van gen. Michael Perris was In dit opzicht geen "''zondering; hij verdiende een zuur stuk brood bij dezen meester en onder wierp zich zwijgend aan diens onredelijke uitbarstingen en driftbuien. Neemt u mij niet kwalijk, Sir Grego ry, waagde hij eindelijk op te merken, maar de vrouw juffrouw Gleason heet zij kwam heelemaal van Rider's Lane om te vertellen, dat zij haar huur niet kon be talen. Haar man is ziek en zij heeft am per genoeg om haar kinderen te eten te ge ven. Ik heb haar niets beloofd, maar al leen gezegd, dat u de zaak zoudt overwe gen en dat zij over een dag of drie om ant woord moest komen. Met welk recht heb jij dat haar ge zegd? Ik heb niets te overwegen: als zij haar huur niet betaalt, gaat zij er uit. Ze is maar twee weken huur achter, meneer. Dat is twee weken te veel. Ze betaalt of ze gaat er uit. Maar ze verhongert haast en. Laat ze verhongeren en haar man er mij. Het kan mij geen steek schelen. Zij heeft vijf kleine kinderen, die Wat heb ik daarmee te maken Ga naar je kamer en schrijf die brieven. En behoorlijk denk er aan! Perris boog zwijgend, zocht een bundel gestenografeerde vellen papier bij elkaar en liep naar de deur. Daar bleef hij staan. Mag ik er u aan herinneren, Sir Gre gory dat u vanavond spreken moet voor de vereeniging tot beschaving der Pata- goniërs? Natuurlijk; natuurlijk! Dacht je dat ik zoo vergeetachtig was als jijzelf?, was het beminnelijke antwoord. Waar is mijn rede? Heb je die klaar? U kunt haar onder de presse-papier vinden, meneer. Sir Gregory sloeg een paar blaadjes van de redevoering om en keek met zijn var kensoogjes over de getypte regels. Slapjes, mompelde hij ontevreden. Ik hoop, dat je er goed in hebt laten uit komen, dat het mijn hartewensch is, dat ie menschen daar tot een zeker peil van beschaving zullen worden gebracht. Zeker, Sir Gregory. Ik heb er den na druk opgelegd, dat de inboorlingen op iedere denkbare wijze geholpen dienen te worden. Dan is het goed. Mijn hart gaat uit naar de armen en verdrukten. Daarvan is uw leven wel het bewijs, meneer, merkte Perris met diepen ernst op; maar de ironie van zijn gezegde ging volkomen verloren voor het dikhuidige wezen in den stoel. Ik hoop het; ik hoop uit. We moeten eikaars lasten dragen en de tranen van de lijdenden afwisschen voor wij onze eigene drogen. Drommels! Dat is mooi gezegd; dat zal ik vanavond herhalen. Nu dit met plotselinge verandering van stem waarom ga je niet aan je werk? Maar juffrouw Gleason, meneer? Ach verdwijn toch. Perris verliet na dit practisch bewijs van de menschlievende gevoelens van zijn werkgever, zoo gauw hij kon het vertrek. Even daarna was hij in zijn kamer terug en legde de vellen papier op zijn schrijfta fel. Met een schouderophalen zette hij Sir Gregory's manier van optreden uit zijn hoofd; de man was het niet waard één ern stige gedachte aan hem te verspillen. Maar de secretaris ging niet zoo gauw aan het werk als hij eerst van plan was. De zon lokte hem naar de openslaande deuren en hij genoot van het gezicht op het zachte grasveld en het bloeiende struikgewas, waarmee het was omzoomd. In zijn goed zittend, maar wat afgedragen blauw serge pak stond hij drormerig naar den uitge- strekten tuin te kijken, die vol bloesem geur was en zich uitstrekte tusschen het groote huis en het park. Hij dacht terug aan een anderen tuin, niet zoo groot als deze en waar hjj'als kind gespeeld en als jonge man gewandeld had, vervuld van hoop en idealen. Het was nu tien jaar geleden sedert hij doordat zijn vaders vermogen verloren ging, van een zorgelooTen student in Cambridge een ar moedige en hongerige werklooze was ge worden. Zijn ouders waren drie maanden na elkaar gestorven van verdriet en el lende, en met vijf pond in zijn zak was hij naar Londen gekomen. Nu hij aan dien tijd terug dacht, verwonderde hij er zich over dat hij daar doorheen gekomen was. De verloopen t'en jaren schenen een eeuw van zorgen en lijden te zijn geweest. Nu voelde hij zich in vrij kalm water: hy had tenminste een dak boven zijn hoofd en da- gelijksch brood. Van alles had hij aangepakt tot hij ten slotte in de journalistiek beland was en na eenige jaren hard werken een beetje naam had gemaakt als schrijver over politiek. Door een paar van zijn artikelen was de aandacht van Sir Gregory op hem gevallen en de millionair was slim genoeg geweest om den armoedigen, ondervoe den jongeman naar waarde te schatten. Een jaar had Perris nu voor den „zakenprins" zooals Sir Gregory zich met zelfgenoeg zaamheid gaarne noemde gewerkt en over het algemeen tot tevredenheid van zijn meester, al was de betrekking geen bijster winsf*evende voor een talentvol man van over de dertig. Perris hoofddoel was om te sparen, zoo dat hij iets anders kon beginnen als hij een behoorlijken spaarpot had. En er was nog een andere reder waarom hij bleef als secretaris van een vooraanstaand poli ticus kwam hij met vele lieden in aanra king, die hem later van nut zouden kunnen zijn. En ten slotte was Margaret er nog. Margaret Drum was een ontwikkeld, vriendelijk, eenvoudig meisje van twee en twintig, muziekleerares van Laura Horn, de dochter van den millionair, en hoewel zij heelemaal geen romantischen aanleg had, was zij langzamerhand van den kal- men voorkomenden secretaris van Sir Gre gory gaan houden. Beiden kenden zij de zorgen des levens, die hen vóór hun tijd oud gemaakt hadden en ze beschouwden hun liefde als een wel verdiende schade loosstelling voor de geleden ellende. Behalve juffrouw Drum, was er nog een gouvernante, die in het huis woonde: Ma demoiselle Cibot, een Parijsche, die het Engelsch uiterst gebrekkig sprak; zij was belast met het onderwijs aan Freddy, den negenjarigen zoon en 'erfgenaam van Sir Gregory. .Zij had ook heel wat van den heer des huizes te verduren, maar was ge lukkiger dan de secretaris, want ze zag hem niet zoo dikwijls als deze. Verder be hoorde mevrouw Cargoe, een zuster van Sir Gregory's overleden vrouw, nog tot het gezin. Sir Gregory was wat men noemt een vermoeiend man. Als hij er niet was, ging alles in huis rustig en kalm zijn gang, maar zoodra hij verscheen was er oneenigheid en onrust. Hij had er een handje van om iedereen tegen zioh in het harnas te jagen, oud en jong. bedienden en familieleden. Zijn kinderen hielden niet van hem, de men schen die bij hem in betrekking waren sid derden voor hem en mevrouw Cargoe, zijn zachtmoedige, ouderwetsche süix>nzuster vreesde hem. (Wordt vervolg-'

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9