WOENSDAG 4 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildl Hoogste barometerstand: 781.7 te Akureyri Laagste barometerstand: 750.3 te Vardö. Verwachting tot den avond van 5 April: In onze omgeving wijzigde de luchtdruk- verdeeling zich weinig. In het verre Noord oosten kwamen echter groote veranderin gen voor. Een diepe depressie uit de Pool- zee drong in Scandinavië door met een in val van arctische luchtmassa's over de Noorsche Ze welke zich in de richting van Schotland bewegen. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noordwesten beslaat geheel Groenland en IJsland, dat in het Noord-Oosten neemt in beteekenis af en trekt zich naar Oost-Europa terug. De depressie bij de Azoren nadert de kusten van Portugal. Een diepe depressie uit het Westelijk Middellandsche Zeege bied trok over Oost-Frankrijk en gaf zware onweersregens bij Dijon. In de Alpen werd het veel kouder. Koude luchtmassa's ga ven afkoeling in het Zuid-Oosten zoodat het te Weenen sneeuwt en het te Munchen en Zurich hedenmorgen vroor. In Noord- Duitschland is het overal nog helder weer. In onze omgeving werd de continentale strooming reeds kouder en het is te ver wachten, dat de koudere luchtmassa's uit het Oosten en later misschien uit het Noorden afkoeling zullen brengen met la ter wellicht eenigen neerslag. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 12.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagavond 7.08 tot Donder dagochtend 4.57 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Don derdag 5 April v.m. 5.3U uur, nm 5.03 uur. KERKNIEUWS HET A.S. ST. LIDUINAFEEST. Het St. Liduina-comité meldt ons vanuit Schiedam: Het vorig jaar is het vijfde eeuwfeest van onze Nederlandsche Maagd Liduina met waardigen luister door geheel Nederland gevierd. Dit jaar zullen de plechtigheden niet zoo grootsch zijn. Maar de devotie tot Sin te Liduina, welke het vorig jaar in ons land zoo sterk verbreid werd, mag hieron der niet lijden. Te Schiedam, in de kerk, waar Haar kost bare relieken rusten, zal van zeven tot vijf tien April, den dag waarop dit jaar St. Liduina's feest wordt gevierd, een plechtige novene worden gehouden. En wij noodigen alle Katholieken van Ne derland uit nu deze dagen met Schiedam mede te vereeren Haar, die als Patrones der zieken, als Toonbeeld van lijdzaamheid en geduld niet het minst in onze harde tijden zoo'n troost voor de zwaar beproefde menschheid kan zijn. Dat de godsvrucht tot de H .Liduina inderdaad in ons land ingang begint te vinden, kan blijken uit het ver heugende feit, dat in de novene-week da gelijks bedevaarten naar Schiedam zullen komen o.m. uit Alphen, Leiden, Rotterdam, het Westland en van de Gezellenvereeni- gingen uit het district Rotterdam, terwijl Dinsdag na het feest de parochie van de H. Jeroen uit Den Haag komt en met ver schillende andere steden nog besprekingen worden gevoerd. Van het bekende Nover.e- boekje is een nieuwe, ietwat uitgebreide herdruk versohenen. Nogmaals willen wij een beroep doen op alle Katholieken van Nederland en ook op de parochies om de novene van zeven tot vijftien April mede te vieren, om door de voorspraak van onze Heilige te verkrijgen, dat de druk der tijden moge verzacht wor den en de Kerk in Nederland een steeds grooter bloeiperiode moge tegemoet gaan. Wij herinneren naar aanleiding van het bovenstaande aan de St. Liduina-Processie naar Schiedam voor Leiden en Omstreken op a.s. Dinsdag 10 April. Inlichtingen en kaarten te verkrijgen bij den heer P. J. •Colla, Mare 51, telef. 985. Wij raden onze lezers, die daartoe gelegenheid hebben, aan, spoedig zich van een kaart te voorzien. ALGEMEEN H. JAAR. In een Apostolische Constitutie verlengt de H. Vader het Jubileum voor den duur van een jaar. De Rom. oorrespondent van de „Tijd" seint: Dinsdagavond is de latijnsche tekst ge publiceerd van een Apostolische Constitu tie, waarbij het Jubileum ter herdenking der Verlossing van het menschel ijk geslacht over heel de wereld wordt uitgebreid. Het Algemeen Jubel-jaar zal duren van het oc taaf van Paschen 1934, tot het octaaf van Paschen 1935. In den aanhef der Constitutie spreekt de Paus Zijn groote vreugde uit over het ge lukkig verloop van het H. Jaar en over den rijken oogst aan genade en godsvrucht, welke het heeft voortgebracht. De H. Va der herinnert aan de tallooze scharen van pelgrims, die naar Rome zijn gestroomd, menschen van eiken leeftijd, rang en stand, met name ook vele arbeiders en talrijke dragers van gezag. Nochtans hebben niet allen aan hun verlangen om naar de Eeuwi ge Stad te komen, kunnen voldoen. Daarom heeft de Paus het Jubileum, voor den duur van een jaar, over heel de wereld willen uitstrekken. Tot de voorwaarden van het Jubileum behoort het gebed volgens de intentie van den Paus. Behalve de instructies, welke in de bul „Quod nuper" reeds werden ge noemd, namelijk de vrijheid van de Kerk en de vrede, de eendracht en de ware voor spoed der volken, noemde de Constitutie als de bijzondere intentie van den H. Vader, waarvoor de geloovigen hun gebeden tot God moeten opzenden, den groei der mis sies, den terugkeer van alle afgescheidenen tot den eenen schaapstal van Christus en ten slotte een groot en pleohtig eerherstel voor de beleedigingen, die de Goddelijke Majesteit worden aangedaan door de ver- eenigingen van „strijdende atheïsten" en godloozen, welke den mensoh de vertroos ting van den godsdienst zoowel als de wel daden der ware beschaving ontrooven. Tot deze zelfde intentie zal in den loop van het jaar in Sint Pieter een plechtige acte van eerherstel plaats vinden. De Constitutie beschrijft vervolgens de voorwaarden voor het verwerven van den aflaat. De geloovigen zullen vier verschillende kerken drie malen moeten bezoeken en de voorgeschreven gebeden verrichten. Zoo er ter plaatse geen vier kerken zijn, kunnen er meer bezoeken aan dezelfde kerk worden gebracht. Bizondere voorschriften worden gegeven voor de Oostersche kerk, voor de zeevaren den e.a., terwijl de bevoegdheden der door de Bisschoppen aan te wijzen biechtvaders, nauwkeurig worden omschreven. STADSNIEUWS „SANCTA VERONICA". Wij verwijzen naar eene kleine adverten tie in dit blad, waarin deze Vereen, haar zitting voor morgen aankondigt. Mogen vele dames, die over een kwar tiertje vrijen tijd per dag beschikken, eens een naai-, haak- of breiwerkje komen halen. Materiaal wordt gratis beschikbaar ge steld. 't Is. alles ten bate van de Stille Armen. Leidsch Universiteitsfonds. De Universiteitsraad van het Leidsch Universiteitsfonds heeft besloten den Ka- naka-prijs toe te kennen aan mej. M. Mo hammad geb. .te Koeningan en aan mr. T. Mochammad Hasau, geb. te Sigli. Examencommissie Wis- en Natuurkunde M.O. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de com missie aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die die een akte van bekwaamheid verlangen tot het geven van middelbaar onderwijs in de wis- en natuur kundige wetenschappen, voor het jaar 1934 zitting zal houden te 's-Gravenhage met uitzondering van de examens voor de akte K IV, welke zullen worden afgenomen te Amsterdam, Utrecht, Groningen en Leiden; aan die commissie tevens op te dragen het examineeren van hen, die in 1934 de akte van bekwaamheid wenschen te ver krijgen tot het geven van lager onderwijs in de wiskunde; te benoemen: tot lid en voorzitter dier commissie: Dr. Coops, te 's-Gravenhage; tot leden en ondervoorzitters: Dr. Ir. C. B. Biezeno, Delft, en Dr. J. A. Barrau, Utrecht; tot leden: Dr. J. Droste, Dr. W. H. Kees- om. Dr. F. A. H. Schreinemakers, Dr. W. van der Woude, Dr. H. D. Kloosterman en Dr. J. H. Oort, Leiden; Dr. J. Wolff, Utrecht; Dr. J. G. van der Corput, Groningen; Dr. H. Bremekamp, Ir. P. Landberg en H. J. van Veen, Delft; J. W. van Eek en Ir. Ph. J. Stok 's-Gravenhage; G. A. Janssen, Leiden, N. C. J. Jansan, 's-Gravenhage en D. La- verman, 's-Gravenhage. In de sub-commissie K IV te Leiden: tot lid en ondervoorzitter: Dr. B. G. Escher en tot leden: Dr. L. G. M. Baas Becking en Dr. H. Boschma, Leiden. De kornet W. S. A. Colenbrander van het 6e Regiment Veld-Artillerie, is benoemd tot reserve tweede luitenant bij zijn regiment. De reserve wachtmeester-titul. F. J. Gel derman van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier is benoemd tot kornet bij zijn regi ment. SINT AUGUSTINUS-VEREENIGING. Voortzetting der alg. vergadering. De voorzitter der Sint Augustinus-ver- eeniging heropende te 3 uur de vergade ring, waarna aan de orde kwam het H. B.- voorstel om in alle af deelingen der St. Augustinus-vereeniging een propaganda- eommissie voor R. K. Jeugdlectuur te be- noeemn. De heer Brugman (H.B.) lichtte dit voor stel nader toe en ging in korte trekken ra wat er tot heden op het gebied der jeugd lectuur was gedaan, het werken van den Keurraad en van de afd. Den Haag, die reeds heel veel goeds tot stand bracht. Na deze toelichting opent de voorz. de discussies over dit voorstel, waarbij tevens in behandeling komt een amendement van de afd. Aar- en Amstelstreek, dat n.l. alleen dan een dergelijke propagandacommissie worde opgericht, wanneer er kans bestaat op succes. De afd. Gouda en Hillegom ondersteun den dit amendement, waarvan de voorz. verklaarde, dat ook het grootste deel van het H. B. voor het amendement*voelt, doch van den anderen kant gaat er meer actie uit van een dergelijke commissie, indien er een verplichting bestaat. De heer A. Brugman (Haarlem) en ver volgens de eerw. frater Cajetanus, directeur van de Kweekschool te Dongen, verdedigen vervolgens het voorstel. Frater Cajetanus zette uiteen, hoe de Keurraad tot stand gekomen is en hoe deze Keurraad werkt. Vorig jaar waren reeds 1.200.000 boeken met het Keurraadstempel verspreid. Jaar lijks werden 350.000 keurlijsten verspreid. Spr. weidde daarna uit over de wijze, waar op getracht moet worden meerdere uitge vers te vinden voor heit uitgeven van goed- koope jeugdlectuur. Het amendement-Aar en Amstelstreek wordt ten slotte aangenomen, waarna het bestuursvoorstel eveneens werd aangeno men. Tot leden dezer commissie worden geko zen de heeren Fontaine (Amsterdam), J. Nowee (Den Haag) en A. J. van der Knaap (Hoorn). Aangenomen worden de voorstellen- Delft: het H.B. ijvere ervoor, dat aan wacht gelders, die verplicht zijn te verhuizen, ver goeding voor verhuiskosten wordt gegeven, evenals dat gebeurt bij overplaatsing van rijksambtenaren, en: het H. B. ijvere ervoor, dat de 1'/, pet. crisiskorting niet wordt geheven van tijdelijke onderwijzers en de reeds gestorte gelden worden gerestitueerd. De liturgische zang op d lagere school. De heer A. Brugman leidde vervolgens in het studiepunt: de liturgische zang op de lagere school, waarvan we de conclusies reeds eerder hebben vermeld. Naar aanleiding van het rapport der commissie voerden verschillende afgevaar digden het woord, waarbij niet alleen ver schillende details van het rapport aan cri- tiek werd onderworpen, maar ook de grondgedachten der rapporteurs hier en daar werden bestreden, speciaal door de afgevaardigden van Den Haag, waar de liturgische zang ijverige beoefenaren vindt, zoodat zelfs de voorgestelde methoden aan critiek zouden zijn onderworpen, indien de voorzitter niet had ingegrepen. Uit alles bleek evenwel, dat men over deze kwestie hier toch niet tot overeenstemming zou komen, weshalve het studiepunt van de agenda werd afgevoerd, opdat men nog eens tijd hebbe voorstellen In te dienen, welke dan door de commissie nader onder de oogen kunnen worden gezien. Op voorstel van den voorzitter ging men hierna in huishoudelijke zitting over ter bespreking van het punt schadeloosstelling aan ambtenaren en functionarissen. Nadat deze kwestie was afgehandeld werd de vergadering weer openbaar en hoewel reeds zeer erg aan het verloopen vanwege het vergevorderde uur, ging men over tot bespreking der verschillende voor stellen. Wij zullen ons ten deze moeten be perken tot de vermelding der resultaten. Aangenomen werd een voorstel van het H. B. om de beide redacteuren van het nieuwe orgaan met ingang van 1 Juli aan het hoofdbestuur toe te voegen; verder een voorstel om tezamen met de St. Lebuinus- vereeniging de O. I. Z. over te nemen on der hetzelfde bestuur en hetzelfde regle ment. De vergadering sprak zich vervolgens uit voor samenwerking met de St. Lebuinus- vereeniging inzake het O. F. en zij mach tigde verder het H. B. tot het nemen van beslissingen, die noodzakelijk zijn met het oog op de opheffing der St. Willibrordus- federatie en het K. S. en waarin de regle menten niet voorzien. Deze machtiging geldt tot de alg. vergadering 1935 en geldt ook voor de O. F. en de O. I. Z. Aangenomen werd vervolgens een motie van de afdeeling Zaandam, waarin zij haar teleurstelling uit over de uitspraak van het Verbondsbestuur van het K. O. V., waar door den voorzitter van de St. Willebror- «dusfederatie belet werd, behalve de func tie van redacteur, ook het lidmaatschap van het Dag. Bestuur van het K. O. V. te blijven bekleeden. Uitgesteld werd tot de volgende verga dering een voorstel van de afd. Zeeland be treffende statuten en reglement. Aangenomen werd een voorstel van het Retraitefonds: het H. B. stelle jaarlijks be halve de gewone som aan de St. Alfonsus- commissie, een zeker bedrag beschikbaar speciaal voor de vergoeding van retraiten- en-of reiskosten aan de leden der St. Augustinus-vereeniging, die hiervan ge bruik wenschen te maken. Verworpen werd een voorstel van dezelf de commissie, waarin gevraagd werd, dat het H. B. er bij de afdeelingsbesturen op aandringe, stappen te doen tot oprichting van afzonderlijke Retraite-spaarfondsen in de afdeelingen. Inzake een voorstel van de afd. Haarlem, waarin het H. B. werd opgedragen wegen te vinden, om de noodige pressie uit te oefenen op de groote R. K. Pers, teneinde deze te bewegen, het Nederlandsche pu bliek een juiste voorstelling te geven van de verslechteringen van het onderwijs en de positie van de onderwijzers, werd aan genomen het praeadvies van het H. B., waarin gezegd wordt, dat in het verleden steeds overleg gepleegd was met het be stuur der R. K. Journalistenvereeniging, van welk overleg bevredigende resultaten zijn gezien. Het H. B. is echter bereid om In 't vervolg hetzij zelfstandig, hetzij via het K. O. V. op den ingeslagen weg voort te gaan. Verworpen werd een voorstel-Dordrecht, waarin de alg. vergadering het H. B. ver zocht werd de noodige stappen te doen, om te komen tot een billijker salarisregeling voor de op 't oogenblik zwaarst getroffenen, n.l. de ongehuwden op maximum wedde, die eigen huishouding voeren. Een motie van de afdeeling Leiden inza ke dierenbescherming werd ingetrokken, waarna tenslotte het voorstel van het H. B. om het afdrukken van de lijst der nieu we leden te laten vervallen, te ruim kwart over acht onder den hamer doorging. Er waren toen nog slechts een dertigtal leden ter vergadering en dezen zeker waren blij, dat de -voorzitter tenslotte de vergadering sloot BUURTVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". Huisvlijttentoonstelling. De Buurtvereeniging „Eersgezindheid" geeft telkenjare blijk van voortdurende activiteit. De schitterend geslaagde herden king van het 10-jarig bestaan is allerminst reden geweest, om nu met een zekere ge noogdoening van het werk uit te rusten. Dit allerminst. De huisvlijttentoonstelling, die nu in het gymnastieklokaal van de scholen Ooster- en Munnikenstraat wordt ge houden, is er het bewijs van, maar minder dan het bestuur, hebben de leden zich ditmaal aan de tentoonstel ling gegeven. De inzendingen zijn minder talrijk dan we gewend zijn, maar desniet temin is het resultaat toch bevredigend Alleen im de groepen A en E (jongens van 69 jaar en 1518 jaar) werd niets inge zonden. Er is heel mooi werk .bij, speciaal op het gebied van schilder-, teekenkunst en handwerken. Het geheel geeft een goeden Indruk en is een bezoek zeker waard. De prijzen werden als volgt toegekend: Groep B (meisjes 69 jaar): le pr. Joha. Hogervorst met theemuts, 2e pr. Maartje Middelkoop met kleedje. Groep C (jongens 1014 jaar): le pr. Jan de Boer met penteekening stadhuis, 2e pr. Karei Flaman met 6 teekeningen, eerv. verm. Jacob Bey met 2 bouwplaten. Groep D (meisjes 1014 jaar): le pr. Corry Robbers met kussen, 2e pr. Alyda v. d. Molen met kussen, 3e pr. Cath. Wasse naar met garnituur, eerv. verm. Greta Meyer. Groep G (meisjes 1518 jaar): le pr. Ferdy Trippenzee met kleed. I (heeren 19 jaar en ouder): le pr. M. La- german met bloemteekening, 2e pr. H. Bey met radiotoestel, eerv. verm. J. Bontje met kleine Japansche lamp. II (dames 19 jaar en ouder): le pr. mej. C. Crama met kleedje, 2e pr. mej. Stokhui- zen met kussen, 3e pr. mej. C. Crama met kussenovertrek, eerv. verm. mej. Teske en mej. Robbers. Buiten mededinging: eerv. verm. M. Pluim met oude groote Havenbrug en mevr. Aalbersberg uit Rotterdam met kussen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6355. Garage Luxe, Lei den, Voldersgracht 19. Wijz. handelsn. in: J. J. Gijzenij, Taxi-onderneming Stertax. 5704. Gebroeders van der Plas, Katwijk aan Zee, Mr. Fockstraat 30, timmer- en metselaarszaak. N. M.E.: C. van der Plas, Katwijk. 1115. Nederlandsche Asphaltfabriek voor het Loodgieters- en Fittersbedrijf, Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 4. De statu ten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Nederlandsche Asphaltfabriek. 5207. Naamlooze Vennootschap Stoom- wasscherij van J. C. Roos Zonen, Leiden. Breestraat 67, hoofdz.: 's-Gravenhage, Loos- duinscheweg 581, Uittr.: Beh. fil. Leiden: C. P. J. de Groot, Leiden. 5260. N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Dakbedekkingen „Matudak", Alphen a. d. Rijn, Zaalbergstraat 27. De statuten zijn gewijzigd. 211. N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfa- brieken voorheen D. van Oordt Co., Al phen a. d. Rijn, Woubrugscheweg 10. Uittr. Comm.: H. van Oordt. N. Ged. Comm.: G. J. van Oordt. Krimpen a. d. Lek. N. Comm.: J. C. van Eek, Rijswijk (Z.-H.). N. adj.-dir.: W. H. van Oordt. N. adj-dir.: (waarn. dir.): J. P. Abbinga, Alphen a. d. Rijn. 1240. H. P. L. Vorst, Leiden, Langegracht 79, timmerman. Uittr. E.: H. P. L. Vorst, Leiden, d.d. 1 April 1934. Wijz. handelsn. in: Firma H. P. L. Vorst. 6348. Fabriek en Groothandel „Menthol", Leiden, Nieuwe Rijn 57a, handel in-drops, suikerwerk, menging en verpakking van voetbadzouten. De vennootschap onder fir ma is door uittreding van den vennoot: C. de Geus, d.d. 12 Maart 1934, ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door den heer M. de Nie, onder den ouden naam, als eenig eigenaar. Opheffing. 5575. P. Th. van Werkho ven, Oegstgeest, Dorpsstraat 54, tabak, siga ren, sigaretten enz. Nieuwe in s c h r ij v 1 n g. 6372. Eerste Leidsche Chroom industrie. Leiden, Rijn- en Sohiekade 124, verchroomen. vernikkelen, lakken enz. E.: J. M. van der Horst, Leiden. Morgen, 5 April zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. N. de Ru in dienst trad bij de firma J. P, Janssen, Langegracht 113, alhier. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Burgeoneester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, ten behoeve van den door de Afd. Leiden van de Nederl. Chr. Padvinders in haar troep- huis Papengracht 18, alhier, te houden ba zar, voor 5, 6 en 7 Apriil a.s. ontheffing heb ben verleend van de verbodsbepaling ver vat in art. 2, sub b, van de Winkelsluitings wet 1930, S. 460 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting R.-K. Reclasseerings- vereeniging 89 uur gebouw St. Vincentiusvereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht. De avend-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van D i n s d a g 3 tot en met Zondag 8 April a.s. waargeno men door apotheek: W. Boekwijt, Visch- markt 8, Leiden, Tel. 552. Personen te Leiden gevestigd Samsoedin geb. Artinah Nitihardjo, Me relstraat 42 C. W. v. d. Bosch, kantoor bediende, Mariënpoelstr. 2 S. F. Braan en fam., zetbaas cautine, Tesselscradestr. 10 J. C. de Bruijn en fam., onderbaas, Tomatenstr. 20a H. Bijlstra, gouvernan te, Zoeterw. Singel 89 J. M. Bijleveld, dienstbode, Zoeterwoudsche Singel 91 Wed. J .H. M. v. TolCarsjens, Thorbecke- straat 30 Wed. A. VensDoot en fam., Koninginnelaan 13 C. J. v. Driel, dienst bode, Nieuwe Rijn 16 J. v. Dijk, K. Raamsteeg 77 E. C. v. Egmond, Witte Singel 88 J. v. Gorkum, dienstbode, Schelpenkade 40 J. Irlacher, dienstbode, Havenkade 2a K. Klok, vischhandelaar, N. Beestenmarkt 30 A. v. Leeuwen, L. Rijndijk 40 D. F. Ligtvoet en fam., rei ziger, Leeuwerikstraat 4 J. C. Martens en Fam., handelsreiziger. Nieuwe Rijn 86 E. Massink en fam., arb. N. S., Maurits- straat 77 A. A. Onderwater, dienstbode, Rijnsb.weg 92 C. den Oos en fam., chauf feur, Fr. v. Mierisstraat 32a J. Overduin, koopman, Wasstraat 15 H. F. Ch. de Pauw Gerlings, Oegstgeesterlaan 16 E. Peeks, dienstbode, Heerenstraat 39 W. Philipse en fam., ass. rijksbel., Tesselscha- destraat 13a A. Rakké en fam., buffet- bediende, Morschweg 38 J. C. v. Ree- nen, serveerjuffr., Middelweg 18 J. Ros, dienstbode, Nic. Beetsstraat 34 W. Snijders, buffetjuffr.. Stationsplein 3 G. Verlind, Hoogewoerd 82a E. P. Voorne- veldt, Oude Singel 146 M. C. Zut, dienst bode, Gortestraat 98. Uit Lelden vertrokken: E. v. Amerongen, den Haag, Bezuiden- hout 37 C. E. Bax, Alkemade, Rijp we tering 107 J. Blom, den Haag, Nassau Dillenb.str. 18 A. B. de Bruijn, den Haag, Herderslaan 64 L. E. Christiaan- se,. Utrecht, Nic. Beetsstr. 24 M. Dörr, Boskoop, Nieuwstr. 106 J. Dreef, Lei derdorp, Munnikerweg 4 S. Drukker, den Haag, v. Beverninghstr. 153 J. Dub- beldeman, Oegstgeest, Nassaulaan 21 N. v. Dijk, Valkenburg, Rijnstroomlaan 21 P. Eijs, Leiderdorp. Acacialaan 1 A. L. de JonghFaas. Kuinre. Hoofdstraat A. J. J. Fischer, Bingen. Waldstr. 11 C. P. J. Foks, Maastricht. Ziekenhuis Cal- variënberg W. A. C. Haverkamp en fam. Oegstgeest, Emmalaan 78 Wed. W. A. ObermanHarders, Amsterdam. Olympia- kade 12 E. Heckman, Dusseldorf, Feld- straat 42 G. den Heeten en Fam., Hil- legersberg, Balsmijnstr. 24 A. Hofstra, Amsterdam, J. v. Goyenkade 23 K. W. Hölscher, Niederaden A. Kapfenberger en fam., Oegstgeest, Sumatrastr. 12 B. P. v. d. Klaauw, den Haag, Engelenburg- straat 74 W. H. C. Klein, Rotterdam, Haringvliet z.z. 74a H. H. M. Koetsier en fam., Middelburg, Markt C 11 A. Le pelaar en fam., Leiderdorp, Acacialaan 1 H. Lepelaar en fam., idem J. J. SmitLiese, Deli, N. O.-I. A. J. Molen kamp, Oegstgeest, Rijnzichtweg 161 Wed. G. BartNoorden, Anna Paulowna, Stoomweg 61 Breezand J. G. den Older, Noordwijk, Voorstr. 109 W. J. van Os en Fam., Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 7 J. v. d. Reijden, den Haag, Fred. Hen driklaan 286 W. F. Sap, Loppersurri, Stationslaan A. F. Scholte, Baarderadeel Heilaard A. Smit, Zegwaart, Dorps straat 161 W. A. Smit en fam., Deli, N. O.-I. L. v. Veen en fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg E 76 J. v. Vreeswijk en fam., N. O.-Indië Th. Ph. v. d. Waal en fam., Ginneken, Nassaulaan 65 F. H. J. A. Wilmar, Oegstgeest, Rijnzichtweg 46 F. M. Winkler, Amsterdam, 2e Ooster- parkstr. 103 I M. Zettel, Oegstgeest, Re- gentesselaan 28. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de zaak van den groen- tenhandelaar H. A. S. uit Woerde n, die door de Haagsche Rechtbank is veroor deeld tot 14 dagen hechtenis, ter zake, dat hij op 7 Juli van het jaar met een door hem bestuurde auto te Benthuizen links van den weg reed, waardoor de zich aldaar bevindende wielrijder D. Mets, werd overreden en gedood. Het Hof ver nietigde het verstekarrest waarbij dit von nis werd bekrachtigd en opnieuw recht doende, veroordeelde het S. tot dezelfde straf.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2