VRIJDAG 30 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 AGENDA LEIDEN. Dinsdag, 42e Alg. Verg. der Dioc. Ver. Sint Augustinus, Foyer, Stadsgehoor zaal, 10.30 uur. Dinsdag, R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, af scheidsavond bondsvoorzitter Van Hamersveld, Jacobazaal „Den De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Maart tot en met Zondag 1 April (lsten Paaschdag) a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523, Maaadag 2 April (2den Paasch dag) neemt waar apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. 'n Groote moeilijkheid in het uitbrei dingsplan ten Zuiden levert de onvoldoen de spooroverweg aan het Delftsche Jaag pad. Toch zal hierin voorzien moeten wor den, doch ook dan zijn de toegangswegen tot de stad te onvoldoende, zoodat men over de Vliet 'n nieuwe brug heeft ont worpen, aansluitend op de 3 Octoberstraat. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvoor zich als eenige aanmeldde de heer Fred. Wempe, die tot zijn leedwezen had bemerkt, dat het Schuttersveld, het grootste open ter rein in de stad eveneens bebouwd zou worden. De heer Verhagen merkte naar aanleiding hiervan op, dat dit alleen zou geschieden voor het geval op het Schut tersveld het nieuwe station zou verrijzen. De voorz. sprak hierna een woord van dank tot den heer Verhagen voor zijn uit eenzetting, waarop de vergadering werd voortgezet met enkele huishoudelijke pun ten. Naar aanleiding van het op de vorige vergadering besprokene inzake het op richten van een Jeugdafdeeling. De voorz. licht de meening van het bestuur nog eens toe. Men voelt niet veel voor 'n adspiran- ten-afdeeling. Het bestuur wil echter de mogelijkheid om adspiranten op te nemen niet afwijzen, maar houdt daarbij vast aan den leeftijdgrens 1618 jaar. Dit voorstel werd tenslotte aangenomen. Voor de zomer-excursie in Juni of Juli is ditmaal uitgekozen de Nijverheidsten toonstelling te Tilburg. Vertrek per auto via Utr: \t naar Den Bosch, alwaar de Kathedraal St. Jan en de Markthallen zul len bezm* "^d worden. Daarna vertrek naar Tilburg en na bezichtiging-zoo mo gelijk nog 'n uitstapje naar de Oisterwijk- scl Vennen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de vergadering door den voorzitter na een dankwoord aan den htvr H. Planjer, die een collectie foto's over Engelsche bouwwerken afstond ter be zichtiging, werd gesloten. Hedenmorgen is z ikere W. F. v. d. H., een man, oie veel aan toevallen lijdt, in den Oude Pijn te water geraakt, toen hij weer een toeval kreeg. Door omstanders werd hij op den wal gebracht. Door oen E. H. D. werd hij voor onderzoek naar het Acad. Ziekenhuis meegenomen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Negentig jaar. Een der oudste in woonsters uit deze gemeente mej. Wed. Ul- jee-v. Trier hoopt 2e Paaschdag haar 90sten geboortedag te herdenken. Het krasse vrouwtje is nog goed gezond en verricht nog steeds opgewekt haar dagelij kschen arbeid. Geboren: Gerrit, zoon van Gerrit van Eijk en Jacoba Wilhelmina Tromp Adria- nus Hendrikus, zoon van Hendrikus Chris- tianus Peek en Hendrika van Gils Corne lls zoon van Teunis Raaphorst en Sybilla Elizabeth van Egmond Geertruida Neel- tje, dochter van Jan van Tiggelen en Japi- na Petronella Bijl Emmarentia, dochter van Klaas van Egmond en Geertje Vonk Jana, dochter van Jan Ter Wal en Bas- tiaantje van der Lee Jeannetta Maria, dochter van Gerrit van der Mik en Janna Tuinman Elisabeth Wilhelmina, dochter van Theodorus Hendrikus Grobben en Eli sabeth Wilhelmina van Capel. Overleden: Geertruida Catharina Maria Overes, oud 36 jaar Anthonius van Veen, oud 40 jaren, echtgenoot van Wilhelmina van Klaveren Nicolaas Del fos, oud 51 jaar echtgenoot van Cornelia van Heijst Meisje van der Kooij, oud 76 jaar weduwe van Arend van den eBrg Geertje Spek, oud 69 jaren, echtgenoote van Andries van Leeuwen Hermina Heij, oud 62 jaar, weduwe van Johannes Helsbot Jacobus Westmaas, oud 72 jaar echtge noot van Pietertje Schellingerhout. Gïetrouwd: Petrus Willebrordus Put ters, oud 23 jaar en Johanna Badje van 't Wout, oud 26 jaar. Gevestigd: Cornelia Muijs, van Oegstgeest Evert van Cort van Eind hoven Evert Brouwe- en gezin van Me- demblik. Vertrokken: Gerardus van Harselaar naar Rietveld Cornelis A. Janmaat naar Heemstede Hendrika Witte naar Zwam- merdam Maartje de Jjng naar Nieuwer Amstel Johanna Mesman naa: Hazers- woude - Petronella Touw naar Boskoop Johanna C. Goedemondt naar Stompwijk Johannes A. L. M. Korver naar Boskoop Theodorus A. M. Korver naar Hillegom Simon Schellin?erhout naar Woubrugge Cornelia A. de Boer naar Amsterdam Pieter Brunt naar Woubrugge Frida Schultz naar Amsterdam. De inkomsten der Vereeniging werden op de gewone wijze versterkt door giften collecten en bijdragen van verschillende vereen igingen, alhoewel dit ook zeker mede tegevolge van de slechte tijden zeer sterk achteruitgaande is. Het aantal contribueerende leden be draagt thans 170. Zeer gaarne zou ons bestuur zien, dat wij in het volgende jaarverslag eens van een grooten toeloop van nieuwe leden melding zouden kunnen maken, om ons mooie werk ten bate van het arme kind nog beter te kunnen verrichten. Noemde ik in mijn vorig jaarverslag 1932 een topjaar voor onze Vereeniging door den ontzettenden toeloop van kinderen, 1933 heeft dit nog overtroffen. Nog steeds moesten meerdere kinderen worden toege laten, wat aan de financiën van onze Ver eeniging groote eischen stelde. Onder dankzegging werd dit verslag goedgekeurd. Het financieel overzicht van de penning meesters. de heeren F. J. Nyholt en C. B. Velds, gaf de volgende cijfers: Ontvangsten: Subsidie gemeente Leiden 46.599.38, contributiën 254.25, bijdragen en giften 13.10, collecten en busjes 40.05. buitengewone ontvangsten 50.09 totaal 46.956.87. Uitgaven: Voeding 31.183.61, kleedirig 11.546.10, loonen ƒ3167.77, advertentiën en drukwerken 126.75, meubilair en ma terialen 705.95, kosten van vergaderingen, verschotten 159.51, zegels en assuranties ƒ67.18. Totaal ƒ46.956.87. Bij monde van den heer B. Hoff ver klaarde de kascommissie alles in beste orde te hebben bevonden en werden beide penningmeesters onder dankzegging gede chargeerd voor het gevoerde beleid. Herkozen als bestuursleden werden de heeren A. Ensink, C. B. Velds en de da mes W. J. MenkhorstSwart en N. Herfst terwijl in de vacatures van den hoer Schuyt en mevr. E. KuvntjesElzinga, die zich niet herkiesbaar stelden, werden ge kozen de heer Korswagen en mej. Middel koop. In de kascommissie werden benoemd de heeren Hoff, Huibregtsen en Bergers. Hierna sluiting. BUITENLAND. ACHTHONDER CHINEESCHE VISSCHERS VERDRONKEN. Visschersvloot in den storm geraakt. KANTON, 29 Maart. (V. D.). Een flot- tille van 300 Chineesche visschersbooten is aan de Oostkunst van de provincie Kwantoeng in een hevigen storm geraakt, waardoor de meeste booten kenterden. Er zouden ongeveer 800 visschers zijn ver dronken. LAATSTE BERICHTEN MOTORRIJDERS TUSSCHEN AUTO EN VRACHTWAGEN BEKNELD. Twee gewonden. Gisterenavond omstreeks 6 uur had te Vlijmen een ernstig verkeersongeval plaats. De heer Van Ingen van Vlijmen reed op dat tijdstip op zijn motorfiets met als duo passagier de heer Van den Dungen uit Den Bosch, over den weg Den BoschVlijmen en wilde in een bocht een boerenkar pas- seeren. Uit de andere richting naderde een vrachtauto. De motorrijders raakten tus- schen beide wagens bekneld en werden ern stig gewond. De heer Van Ingen bekwam inwendige kneuzingen, terwijl de heer Van den Dungen een diepe wonde aan het hoofd bekwam en een arm brak. De motor werd ernstig beschadigd. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis in Den Bosch vervoerd. DE OMZETBELASTING. Toepassing op de z.g. gemengde midden- standsbedrijven. De Minister van Financiën heeft bij schrijven no. 193 d.d. 7 Maart 1934 de vol gende belangrijke mededeelingen aan de belastingambtenaren gedaan: „In de praktijk blijkt het, dat verschil lende fabrikanten, die tevens winkelier zijn, moeilijkheden zullen ondervinden in ver band met de ruime bewoordingen van art. 2 en het bepaalde bij art. 18, eerste lid sub 2, der wet. De volgende voorbeelden ter verduidelij king: Een maatkleermaker op een dorp is te vens kruidenier. De ruime bewoordingen van art. 2 zijn oorzaak, dat dt kleermaKer ook omzetbelasting verschuldigd is wegens levering van kruidenierswaren. Dit zal in de praktijk voor den kleermaker allerlei moeilijkheden opleveren. In een dergelijk geval kan intusschen naar mijn oordeel van twee afzonderlijke bedrijven worden ge sproken en dient daarom te worden aange nomen, dat de kleermaker de kruideniers waren niet in zijn hoedanigheid als fabri kant aflevert. Naast bovenstaand sprekend voorbeeld zullen minder frappante dubbele bedrijven beslaan. Zoo zou een kleermaker ook een heerenmodezaak kunnen exploiteeren. Wanneer deze twee bedrijven afzonderlijk worden gehouden, is er geen bezwaar tegen, een dergelijke splitsing door te voeren. Meermalen zal zulk een splitsing wel moeilijkheden opleveren. Een smid ver vaardigt artikelen voor zijn winkelzaak en verkoopt daarnaast in die zaak een aantal artikelen, welke h(j van fabrikanten en handelaren betrekt en nimmer zelf ver vaardigt. Om bij dit voorbeeld te blijven: de smid verkoopt huishoudelijke artikelen, emaillewaren, kachels, haarden, enz., welke nimmer door hem worden vervaardigd en BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Margaretha d. v. A. C. H. Speel en J. Brittijn. Hendrika d. v. J. F. E. Westerdijk en G. Willemsen. Overleden: R. Kraal 27 j. Ondertrouwd: J. Kiel jm. 27 j, en M. J. v. d. Bos jd. 26 j. practisch nooit door hem vervaardigd kun nen worden. Bij aflevering van deze huishoudelijke artikelen zou hij slechts vrijstelling van de omzetbelasting kunnen verkrijgen, indien volgens art. 18 blijkt, dat de omzetbelasting is voldaan. Dit „blijken" kan naar mijn meening worden aangenomen, indien de smid door overlegging van facturen aanne melijk maakt, dat hij de goederen onver werkt heeft doorverkocht. Een bewijs, dat de omzetbelasting daarvoor is betaald, zal daarbij in den regel niet noodzakelijk zijn, tenzij fraude wordt gevreesd en een nauw keurig onderzoek moet worden ingesteld. In het algemeen zal uit het feit, dat de goe deren van derden zijn betrokken, mogen worden aangenomen, dat de belasting is voldaan. De Minister heeft goedgekeurd, dat ten aanzien van gemengde zaken als hierbe- doeld, op de aangegeven wijze wordt ge handeld ten aanzien van de toepassing van art. 18 le lid punt 2 der Omzetbelasting- wet. Hierdoor worden inderdaad belangrij ke praktische moeilijkheden omzeild. Ook de grossiersfactuur kan nu als bewijsstuk voor het onverwerkt doorverkoopen dienen, hetgeen voor den groothandel van niet min der beteekenis is." ONZE JONGSTE IS GELUKKIG WIJZER GEWEEST. Ver van het dorp lag de hoeve verscholen tusschen het hooge geboomte. Een lommerrijke laan, aan weerszijden met olmen en berken beplant, voert naar „de Ferlandière". Aan het eind bij een draai van den weg ziet men, als klaprozen in het rijpe koren, de roode daken door het dich te gebladerte schemeren. Recht en links de schuren en stallen, in het midden de wo ning, waarvoor zich een ruim, goed onder houden erf uitstrekt. Het is vijf uur 's morgens. Een witte, wazige nevel overdekt de vlakte. Hier en daar kan men echter eenige om trekken onderscheiden; de torenspits van de dorpskerk, door de opgaande zon ver guld, komt het eerst te voorschijn. In de diepte vloeit tusschen de weiden, zacht en kabbelend, en helder stroompje, waarin de populieren van zijn oevers weer kaatsen. Het dorp is nog niet ontwaakt. Uit een paar schoorsteenen stijgt een rookpluim omhoog. De Ferlandière geraakt uit den sluimer. Van alle kanten daagt het personeel op. Zij verzamelen zich in de ouderwetsche keuken, die hun gewone plaats van samen komst is. De keuken met den antieken schoorsteen, de berookte dwarsbalken, de koekoeks klok in fraaie glimmende kast en het buf fet met gebloemde borden en het vele oude porselein, biedt in dit vroege morgenuur een warmen huiselijken aanblik. Aan de groote ronde tafel nemen de knechts hun plaats in, stevige knapen met verweerde tint en krachtige spieren, en met een verbazenden eetlust. Clara, de tweede dochter van den pach ter, weet wonderen te vertellen van dien eetlust. Zij komt aangedragen met een sta pel rogge- en tarwebrooden. Niemand durft beweren, dat de dagloo- ners op de Ferlandière niet genoeg te eten krijgen. De fijne keuken kent Clara niet, maar zij kan een voedzame sijep, een smakelijken hutspot, een ^kkeren vleeschschotel be reiden, zij kan de zwakke moeder bijstaan in de menigvuldige werkzaamheden van het boerenbedrijf en haar oudste zuster vervangen, die in Parijs woont voor studie en wier toekomst de zorgzame ouders ten zeerste verontrust. Het weder belooft vandaag een mooien herfstdag. Er is werk in overvloed op velden en ak kers. Binnen korten tijd verdwijnen allen om hun dagtaak te beginnen. In de keuken blijven alleen moeder en dochter achter, die, als zij elkaar aankijken, moeite heb ben om haar tranen te bedwingen. Hebt u den brief van gisteren voor vader weggestopt? Ja, hij heeft zorgen genoeg in den hooitijd. Er is toch niets aan te veranderen. Nu zij haar diploma heeft behaald, komt zij stellig niet hier terug. Clara, o! als ik er aan denk, dat jij ons ook zou verlaten hebben. Ik verwensch den dag, dat die on gelukkige onderwijzeres onze Nelly haar dwaze denkbeelden in het ijdele hoofdje heeft gezet. Ik zie haar nog bij het eind examen naar ons toekomen met: „Moeder tje, Nelly uw dochter is de eerste van de school; laat haar toch geen koeien melken. U hebt bepaald een goeder, spaarpot. Laat haar studeeren. U zijt geen zelfzuchtige moeder, laat haar wat worden en u zult zien, later beleeft u de vreugde er van!.." Nu is het later en.... daar. lees! Terwijl de moeder heimelijk hare tranen afwischt, neemt Clara de elegante lang werpige, grijze enveloppe met poststempel Parijs en opent den brief, die luidde: „Lieve Ouders, Niets, nog altijd niets. Ik verga van verveling en afwachting. Bij toeval kwam ik langs het paviljoen van de stad Parijs. Het is het tijdvak der exa mens. Honderden jonge meisjes wacht ten voor het gebouw. Ik gevoelde lust haar toe te roepen: Dwazen en onge- lukkigen! Wat doe je met je diploma's? Wij zijn met ons zeventienduizend je vóór en voor meer dan de helft is alle kans op aanstelling verkeken. Kunt gij niet meer tellen!.... Assistenten aan de universiteit zijn er te veel, aan de ministeries benoemen ze bij voorkeur de dochters van hun eigen ambtenaren. Terug? Naar huis? Kon ik maar op nieuw beginnen. Ik weet zeker, dat u mij met open armen ontvangt. Maar hoort u al de spotternijen van de dor pelingen, die geen mislukking begrij pen en het niet vergeven kunnen, dat ik hun leven den rug toekeerde. Neen, mijn handen zijn ook te teer en te wit geworden; ik beken het met spijt, tot zelfs wortelschrappen schrikt me af. Ik heb mijn werk thuis in den steek gela ten, ander kan ik niet bemachtigen ik moet mijn last dragen tot het eind. Lieve zus, ik benijd je je sterke ar men, den eenvoud van onze boerinnen- dracht en het leven, dat je tevreden stelt. Ik, ik ben een eerzuchtige en een gecompliceerde, die haar geluk heeft verbeurd in het verleden en het heden. Ten einde raad en in afwachting van beter, kom ik er nog toe een mij aan geboden betrekking aan te nemen als kashoudster (interne!) in een waschin- richting. Ik schaam mij u langer om geld te vragen. Ik omhels en groet u allen. Nelly. Dezen avond vieren zij feest op de Fer landière. De laatste kar met hooi is geladen. Voor den met ossen bespannen wagen loopen zingend en joelend de jongens en meisjes van de hoeve; boven op den wagen zetelt Clara als een landelijke godin op haar troon. Van de naburige velden heeft men den vroolijken stoet in het oog gekregen, en in het gouden licht van zonsondergang zwaai en zij met zeisen, sikkels en snoeimessen als een bewijs van deelneming in de onge kunstelde vreugd. Kijk, daar is Colas! Colas is de postbode, die in het dorp en z'n gehuchten sinds 20 jaren het nieuwts van de buitenwereld bezorgt. Op een halve mijl afstands is hij te herkennen aan zijn blauwe jas, de koperen plaats op zijn borst en de lederen hooge slobkousen om zijn dunne kuiten. Ook Clara wordt hem gewaar en naar mate hij nadert, verliest zij haar onbezorgd heid. Een treurig voorgevoel beklemt haar hart. Hij heeft slechte tijding bij zich voor de Ferlandière.... Zij kan het bezweren.... Als men elkaar liefheeft, zooals zij en haar zus, bedriegen ons die gevoelens niet, denkt zij. Ditmaal krijgt zij helaas! gelijk. Vader Colas stapt op den hooiwagen toe, haalt een brief uit zijn tasch tusschen de andere uit en overhandigt dien aan de dochter des huizes. Het schrift is haar on bekend; hij is geadresseerd aan haar moe der Weinig later, wanneer het lustige jonge volkje ronddanst om twee groote vaten ap pelwijn, nemen moeder en dochter kennis Vein den inhoud van den brief. Wasscherij Sneeuwglans, Parijs. Mevrouw, Uwe dochter heeft ons veel moeite veroorzaakt. Acht dagen geleden kwam zij tot ons als caissière tegen 60 fran ken per maand plus kost en inwoning. Bijna dadelijk gevoelde zij zich zeer on wel. De dokter constateerde gisteren typhus. We hebben haar naar het zie kenhuis doen vervoeren. Ik geloof, dat haar toestand vrijwel hopeloos is. Wil u dus haasten, als u haar nog eens wil zien, ook omdat in geval van overlijden zulke onbekend lijken voor de snijka mer der studenten bestemd worden, waar u denkelijk op tegen hebt. A. R. P.S. U is mij 12 franken schuldig voor medicijnen. Zoolang bewaar ik haar koffer. Na beëindigde lectuur strekt de moeder dreigend hare hand uit in de halfdonkere kamer, naar iets in de verte, wat Parijs moet beteekenen: Parijs, waar wij tobben en kwijnen, bezwijken en sterven van kom mer en teleurstelling, wij van het platte land! Wy van het plattelandLiefkoozend streelt zij de haar overgebleven dochter over de bruine lokken: wij aarden niet naar Parijs. Zij valt neer op haar stoel. Een nacht merrie zjjn haar de luidruchtige liederen, die van het erf weerklinken „Tel."PIERRE L'ERMITE. MARKTBERICHTEN VEUR, 29 Maart. Groentenveiling. Kropsla le soort f 5.107.90, 2e soort f 2.40 4.30, stoofsla 915 cent, andijvie 2124 cent per kg., spinazie 2648 cent per 4 kg., rabarber f 3.505.10, radijs f 1.20—2.10, snijboonen f 1.101.30, Brusselsch lof 15 17 cent, prei f 2.103.30, selderie f 1.20 1.90. draven! En in z'n enfó lnot h(j altijd oen half uur wachten. (II 421 AVONDTEEKENSCHOOL NED. R. K. VOLKSBOND. Gisteravond zijn, aan de daarvoor in aan merking komende leerlingen van bovenge noemde school, uitgereikt de getuigschrif ten volgens artikel 29 der Nijverheidsonder wijswet. Deze uitreiking geschiedde door den voor- zitter van het schoolbestuur, den heer J. H. Nijhuis, in tegenwoordigheid van het be stuur, de leeraren en de ouders van die leer lingen. In een gevoelvolle toespraak herinnerde de voorzitter aan het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, sprak hij er zijn leed wezen over uit, dat de directeur der school door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn, en wees hij er de leerlingen op, dat zij bij het nu bereikte resultaat niet moesten blijven stilstaan, maar dat dit hen een aan sporing moest zijn, om steeds meer vak kennis te vergaren. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den waarnemend directeur der school en door den leerling A. H. Onderwater. De getuigschriften werden uitgereikt aan: afd. timmeren: A. H. Onderwater te Oegstgeest, W. F. de Ridder, W. N. van Slin gerland te Zoeterwoude, D. Kraayenbrink,- J. A. Vreeburg te Zoeterwoude, J. L. Am- merlaan te Sassenheim, A. A. Gij bels en C. R. van der Laan; afd. metselen: J. Crama; afd. schilderen en handteekenen: J. J. de Kruis, A. Pouw en W. A. Wendt; afd. metaalbewerking: W. Rodenburg, P. A. Esdents, J. J. M. Hensing en P. C. Schouten. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Arbeidsters. Op den 29sten Maan waren 32b3 (v.j. 3169) werkzoekenden ingtschrev. In een bijeenkomst van de Vereeniging tot bevordering van skigersvakonJe-'wijs is gisteravond de 31ste dagcursus van de Eerste Nederlandsenciagervaksc.iool te Utreeh; officieel gesloten. Hierbij werd o.m. aan den heer J. Stikkelorum alhier het diploma uitgereikt. Hedennacht zijn door de politi* aange houden de 20-jarige J. P.. uit Av&ierdam en de lü-juige H. v. O int Koudckexk. Zij hadden uh verdaent '-pgehouien achter het Geol gisch Muse im m het v. d 'A'etff- park. Bij n-.derzoek .i'ikm zij echter eeen kwaad in hun schild te voeren. Zij waren in het bezit van rijwielen. Hedenmorgen zijn zij naar de ouderlijke woning terug gebracht. BODEGRAVEN. .Geboren: Johannes Hermanus, zoon van J. Verhagen en A. C. de Wit; Eli zabeth, dochter van J. Heemskerk en H. G. van den Hoeven Pieter zoon van P. Oudshoorn en P. de Vries Jan Hendrik, zoon van B. van Luinen en G. van der Smit. Gertrouwd: J, A, van Schaik, 27 ja2ar en A. M. van Donk 2c jaar J. Zwanen burg 30 jaar en J. Both 20 jaar. Gevestigd: H. Boelman en gezin, landarbeider van Mij lrecht R. van den Akker en gezin, schillmophaler van Onder - Amstel T. Talman, en gezin, ambbten. N. S. van Anna Paulowna M. H. A. van Rossum, dienstbode van Tuil en 't Waal. Vertrokk n:J. de Wit, dienstbode, naar Papckop A. Korpel, z. b. naar Rot terdam Wed. I. BaelderKok z. b. naar Veenendaal P. J. van Dijk, arbeider naar Waarder P. Mook en gezin, vracht rijder naar Veenendaal A. J. Versluijs, dienstbode naar de Bilt G. Brinkhuis, en gezin, ambtenaar N. S. naar Utrecht W. H. Bolander, dienstbode naar Utrecht P. van des Peppel en gezin, ass. N. S. naar Geldermalsen. (Berichten reeds geplaatst in oDze vorige oplage). LEIDEN. VER. „SCHOOLKINDERVOEDING EN -KLEEDING". De Jaarvergadering. Onder leiding van den heer F. Schilthuy- zen Sr. had gisteravond de jaarvergade ring plaats van de Vereeniging voor School kindervoeding en -kleeding. Na goedkeuring der notulen bracht de secretaresse, mevr. W. J. MenkhorstSwart het jaarverslag uit. Daaraan ontleenen wij het volgende: De eerS*e uitdeeling van kleeding had plaats Ln het begin van Mei. Hierbij wer den uitgedeeld: 584 jongenshemden, 584 jongensbroeken. 545 meisjeshemden, 545 meisjesbroeken, 1129 paar kousen. Bij de tweede uitdeeling in December werden uitgereikt: 637 jongensblouses, 6C7 bovenbroeken, 603 meisjesjurken, 603 meis- jesschorten, 1240 paar kousen. In totaal werden uitgereikt 4813 paar klompen. Gedurende dit jaar werden 315358 por ties eten verstrekt. De Armenraad ver strekte 590 rapporten waaronder eenige heronderzoeken. De kosten der portie kwamen met be diening op 10.87 cent. De gemiddelde groot te der porties was 0.611 L. Het gemiddelde aantal kinderen per dag bedroeg 1051. Met het oog op de zeer slechte tijden werd ons bestuur door het gemeentebe stuur aangezocht'om, evenals het vorige jaar, ook gedurende den vacantietijd de voeding te laten doorgaan, aan welk ver zoek door ons werd voldaan. De opkomst van de kinderenen gedurende deze vacan- ties was bevredigend.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3