VRIJDAG 30 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 12 ZILK. Werkloozen-home. Daar de koude win termaanden als voorbij kunnen worden be schouwd, is het lokaal in het parochiehuis voor de werkloozen disponibel gesteld gedurende de wintermaanden heden voor gesloten verklaard. Dat de werkloozen dankbaar waren voor de verleende gastvrijheid en zulks ook tot uiting brachten, behoeft geen nader be toog. Den Zeereerw. heer Pastoor der pa rochie zij dank gebracht voor de beschuc- baarstelling. Hopen wij echter, dat zulks in de toekomst niet meer noodig behoeft te zijn. Geslaagd. Onze plaatsgenoote Gerda Duivenvoorden wist het diploma constu- mière te behalen. Daar de geslaagde nog pas 15 jaar oud is, en vele ouderen voor dit diploma struikelen, kan zulks als een mooi succes worden beschouwd. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Schaakclub. De Bodegravensche Schaakclub heeft tegen de bekende schaakclub „Messemaker" uit Gouda, een wedstrijd georganiseerd in Hotel van Haaf- ten.De Gouwenaars wisten dezen wedstrijd te winnen met 2014. Gezien dat de club uit Gouda reeds 62 jaar bestaat, tegen de Boruftsche 2 jaar, is dit een mooi succes. Volksbond. Het bestuur der R.K. Volksbond, afd. „Hulp in Nood" brengt het volgende onder de aandacht der plaatsge- nooten: Door de R.K. Tooneelvereeniging „Eendracht" onderafd. van den R.K. Volks bond zal op Maandag 2 April, (2e Paasch- dag), des avonds na het Lof, in het Paro chiehuis worden opgevoerd: „Als Moskou roept", sociaal spel in 3 bedrijven, door J. Grosfeld. De regie berust bij den heer J. ten Brink. Het geheel zal worden opge luisterd door de R.K. muziekclub „Musik muss sein." De onderafdeeling „Hulp in Nood", die uit een ledige kas nu ten eenen- male niet kan geven, hoopt en vertrouwt, dat velen dezen avond, tegen het geringe entrée, zullen komen bijwonen. Gij steunt hierdoor een goed werk, terwijl u voor uw geld, iets zeer interessants zult te zien krij gen! Onderl. Fonds v. Ziekenhuisverpleging. In Hotel Oudejans vergaderde deze ver- eeniging, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, wat vooral in verband stond met het laatste punt der agenda: eventueel geen vergoeding voor verplegingskosten tenge volge van ongevallen bij sportwedstrijden. Ter geruststeling van vele leden vooral uit sportkringen willen we direct al me de deelen, dat met zeer groote meerderheid dit Bestuursvoorstel is gevallen. Uit het belangrijke jaarverslag van den penningmeester stippen we aan: Aan con tributie werd ontvangen 8322.57, terwijl voor 99.aan donatiegelden geboekt was, welk bedrag aan de reserve werd toege voegd. Aan verpleegkosten werd uitgekeerd 5167,50 voor auto en spoorverkeer 1321.64, aan bodeloon 83227. De reserve ram toe met een bedrag van 245,69, zoo dat deze bedraagt 3191,77. De aftredende bestuursleden, de heeren de Groot en Hoogendoorn, werden herko zen. De wettelijke aansprakelijkheid werd ten genoegen der leden geregeld. De rond vraag bracht nog eenige ondergeschikte pnuten ter bespreking. BOSKOOP. R.K.V.V. de Trekvogels. Ter gelegen heid van de opening van het nieuwe voet balterrein van de V.V. de Trekvogels zal op de 2en Paaschdag der namiddags te één uur een Bekerwedstrijd worden gehouden tusschen de 1ste elftallen van W. S. E. te Waddinxveen, R.V.C. te Reeuwijk, A.S.C. te Zoeterwoude en van de R.K.V.V. de Trek vogels te Boskoop. De zilveren beker is door de Trekvogels uitgeloofd. Het laat zich aanzien, dat de belangstelling voor dezen spannenden wedstrijd groot zal zijn. Fok en Controle-vereeniging „De Toe komst". Op de Woensdag gehouden Stie renkeuring te Alphen aan den Rijn behaal den de leden der Fok en Controlevereeni- gir.g „De Toekomst" alhier met hunne stie len de volgende prijzen: 3-jarige: le prijs: „Abdullat" 1028 S. van W. J. de Visch; 2-jarige: le prijs: „Jan" 9602 S .van E. van Briemen; 2e prijs „Gand hi" 1079 S. van L. van Leeuwen; 2e prijs „Jozef" 9439 S. van H. Los; 3e prijs „Evert" 2325 S. K. B. van Kwakernaak. 1-jarige le prijs „Victor" 10454 S. van A. Zwanenburg; 3c prijs „Maks" 2467 S. van M. v. d. Ak ker Nz.; eerv. vermelding „Diederic" van H .Los. Voorwaar een groot succes voor ce vereeniging. NIEUWKOOP. Belangrijke vergadering. Woensdag avond zal in het Patronaatsgebouw een be langrijke vergadering worden gehouden. In samenwerking met de R.K. Midden- standsvereeniging, de L.T.B., de Volksbond en de R.K. Kiesvereeniging en op uitnoo- diging van de besturen dezer vereeniging zal alsdan een rede komen houden over den huidigen. algemeenen toestand de Zeer- Eerw. Heer J. F. A. Bots uit Amsterdam, Algemeen Geestelijk Adviseur in het Bis dom en geboortig van Nieuwkoop. NIEUWVEEN. Vereeniging voor Wijkverpleging. De belangstelling voor de tweede vergadering tor oprichting van een vereen, voor wijk verpleging en tuberculose-bestrijding in combinatie met Zevenhoven, was niet zoo groot als de eerste keer. Ruim dertig prr- onen waren present in café Schreuder, w.o. 'echts twee uit Zevenhoven, vermoedelijk doordat daar geen circulaires verspreid zijn. De Nieuwveensche burgemeester verwel komt de aanwezigen, bijzonder zuster Dietz, huisbezoekster der Centr. T.B.C.- Vereen., die bereid is alle gewenschte in lichtingen te verstrekken. De voorz. dankt degenen, die met inteekenlijsten Nieuw- veen hebben afgekruist en dikwijls al hun werlsprekendheid hebben aangewend. Dat er behoefte gevoeld wordt aan een wijkver pleging wijzen de cijfers uit. In Nieuwveen hebben 150 personen geteekend. In Zeven hoven teek enden er 70. De voorz. acht thans de gelegenheid guns tig tot definitieve oprichting over te gaan. De begrooting sluit voor het eerste jaar met een batig saldo ad 160.— n.l.: ontv. ƒ1750.(contr. 200 leden a ƒ2.40, 40 do nateurs a 2.50, voorts subsidie van Gr. Kruis, rijk, provincie en gemeenten); uitg. 1590.(sal. ƒ1440, zegels etc. ƒ100.en rijwieltoelage ƒ50. Tot zoover ziet alles er rooskleurig uit. Maar dan? vragen velen zich af. Hoe zal de zaak draaien als de afloooende subsidie (ƒ500, 100 en 300) van het Gr. Kr. ra drie jaar ophoudt? Zullen we dan 200 leden ex^a daar tegenover kunn enstellen, vraagt de heer D. Roodenburg. Zuster Dietz twijfelt daar geen mement aan. Uit haar veeljarige ervaring weet zij, dat iedere wijkverpleging zichzelf recom mandeert en in ledenaantal toeneemt. Nim mer behoefde een d.g.l. vereen, te ontbin den wegens financieele zorgen, aldus spr. Bovendien kunnen er bazars en loterijen gehouden worden. Velen der aanwezigen, o.w. dr. Nout. voelen uiterst weinig voor deze noodschoten, waarvan het succes dik- wiils twijfelachtig is. Dr. Nout v/ijst voorts op de verplichtin gen, die de vereeniging heeft tegenover de wijkzuster. Het gaat niet aan haar olots te ontslaan wegens gebrek aan actief. De stan ding der vereen, laat dit niet toe. Door anderen, w.o. de heeren Bruyne Sr. en Hokke. wordt gevreesd, dat het innen der contributie (10 ct. per 14 dagen) zeer dikwijls moeilijk zal gaan, gezien hef bin nenkomen van andere vereen i gin «?sgeld en. Over de samenstelling der commissie wordt zeer verschalende gedacht en uitvoe rig gesproken. Dr. Lucardie (Zhn.) wil Zhn. een apart bestuur geven. De voorz acht een gecombineerd bestuur beter. De heer Wijfje wil uit de besturen der bride Gr. Kruisen de commissie vormen. Spr. zou het ten zeerst betreuren als een oude kwestie de samenwerking tusschen de be sturen onmogelijk zou maken. De oorlogs bijl moet begraven blijven. Wij deelen deze meening volkomen. Daar het nauwste contact moet bestaan met de beide Gr. Kruisen, om subsidie van het hoofdbestuur te kunnen krijgen. vraagt de voorz. op de man af, of het Gr. Kr.-be- stuur van Nieuwveen bereid is in de com missie zitting te nemen. De heer Sprey (voorz. Gr. Kr.) acht het voldoende, dat uit beide Gr. Kr. besturen één lid in de commissie der vereen, voor wijkverpleging zitting neemt. Hü zegt echter niet aan de wensch van den voorz. te kunnen voldoen door zelf een zetel te bezetten, gezien zijn uitgebreide werkzaamheden voor andere vereenigingen. Dr. Nout voert hetzelfde aan. De samenstelling wordt dan als volgt: voorz. burgemeester Geesink, leden: de heeren C. de Vries (Gr. Kr.), en W. C. Bok- kestijn voor Nieuwveen en de heeren C. v Baren (Gr. Kr.) en Joh. Wassenaar voor Zevenhoven. Vóór de sluiting informeert de heer Haak man naar het aantal donateurs. Bij de be grooting is er gerekend op 40 donaties van 2.50. Ls dat niet eenigszins geflatteerd? De voorz. antwoordt, dat deze kwestie thar.s er buiten gehouden wordt. Bovendien vraagt spr. naar de bezoldiging van den bode. Uit het antwoord kan hij opmaken, dat dit pro deo zal moeten geschieden; er is niets voor uitgetrokken. Denkelijk zullen de commissie-leden ieder een wijk nemen. In zijn slotwoord spoort de voorz. allen aan het noodzakelijke optimisme te bewa ren, dankt zuster Dietz voor haar propa ganda woord en deelt mede, dat over eeni- gen tijd de commissie een nieuwe verga dering zal bijeenroepen. KOUDEKERK. Gevestigd: Hillegonda G. Haspers van Oegstgeest, Cornelis P. Walraven van Alphen aan f'en Rijn. Vertrokken: Hendrik van der Voorst naar Leiden Trijntje Schellingerhoudt naar Gouderak Antoinette H. Haspers naar 's Gravenhage Kornelisje Horst man naar Leiden Petronella Touw naar Alphen aan den Rijn Jacob de Wit en gezin naar Hazerswoude Pieter Kalsho- ven naar Amsterdam Casperus F. IJdo en Heeltje Krijgsma naar Alphen aan den Rijn Margaretha Mcurits naar Leiden Johanna H. var. de Meene naar Doetin- cehm Hendrikus R ndewijk naar Alphen aan den Rijn Jan Dirk van Ommering en gezin naar Hazerswoud.r Willem M. de Regt 1 -. gezin naar Aarland .rveen. Geboren: Aaltie, doe' te- van Gerrit Schellingerhout en Maria Vermeer. In Russische kerkers In West-Europa bereiken ons steeds meer afschuwwekkende berichten en verhalen betreffende de toestanden in het Roode Rusland. Rechtstreeksche berichten uit Rus land over de vervolgingen zijn slechts uiterst zeldzaam; de censuur laat gaen be richten door, die Rusland ook maar het al lerminst in een slecht daglicht kunnen stel len. De meeste verhalen die ons bereiken zijn van ooggetuigen, menschen, die den toe stand met eigen oogen hebben aanschouwd en vaak aan den lijve hebber ondervonden, martelaars die slechts ternauwernood uit de Roode Hel werden verlost. Zoo schreef een van de Litausche pries ters, die onlangs tegen communisten wer den uitgewisseld een brief vol hartroeren de tafereelen, waarin hij vooral de folte- DE KRUISWEG. In de St. Joseph te Hillegom. Met deze plaat heb ik gewacht tot de Lijdensweek, meenende, dat dan het best een herinnering aan 's Heeren dood kon worden geplaatst. Anders zou ik voor de lezers van de „Leidsche Courant" te Hillegom er eerder mee gekomen zijn. Er staat een titel boven. Feitelijk had ik wel een anderen titel wil len zetten: n.l. „het werk van twee Rijp- weteringers". Een Kruisweg in de St. Joseph te Hille gom. O daar is al zooveel over gedacht. En ik weet, dat de pastoor (een Rijpweterin- ger van geboorte) reeds naar alle kanten gezocht heeft, sedert de opening van de nieuwe kerk, om er in plaats van den klei nen kruisweg een passenden grooten te krijgen. Zelfs was het verleden jaar zoo ver, dat een proef-statie eenige maanden heeft gehangen, die echter op eens weer was verdwenen. Tot we nu op eens hoorden, dat de kruisweg van de St. Catharina te Amster dam door den pastoor was gekocht voor niet veel geld. En en hoe dat bij elkaar ge komen is?? Maar de Kruisweg hing er. En viel tegen, want zag er vaal uit. Maar is nu gerestaureerd door het. schil der-atelier (G. Zoetemelk) te R,ijpwete- ring. En deskundigen, en zij die 'den kruis weg van vroeger kenden, verklaren, dat het werk uitmuntend is geslaagd. En de parochianen van St. Joseph zijn er zichtbaar gelukkig mede, want nooit is le Kruisweg zooveel gebeden als deze Vas ten en onder bidders en bidsters is ook al dikwerf geweest Siegfried. ringen beschreef die de Katholieke gees telijkheid vooral van de Gepoe te verdu ren heeft. Hij vertelde daarover o.m. het volgende: Ik ben reeds tweemaal verhoord, voor de eerste maal op 11 Augustus, voor de tweede maal op 15 November 1932. Tijdens het eerste verhoor werd mij be volen de volle waarheid te vertellen om trent de politieke samenzweringen waarbij ik betrokken was, en bij de wonden van Christus te zweren, dat er in het geheim een politieke omwenteling werd voorbe reid. Ik weigerde standvastig den gewensch- ten eer af te leggen, terwijl ik eveneens verklaarde dat ik niets afwist van een po litieke samenzwering. Toen trachtte men mij uit te hooren om trent geheime politieke betrekkingen tus schen het Kremlin en het Buitenland. Daar men er niet in slaagde, mij de ge wenschte verklaringen af te persen kwam een satanische woede over hen. Men be dreigde mij niet meer, doch verklaarde op welke dag ik het doodvonnis zou ondergaan en welke kwellingen mij te wachten ston den. Men zou mij belasteren bij mijn parochia nen, doch mij werd ook de vrijheid en zelfs een eere-ambt aangeboden, indien ik de berichten wilde onderteekenen, waarin ik een bekentenis aflegde dat ik betrokken zou zijn bij een politieke samenzwering van katholieke priesters tegen de Sovjet-Regee ring. Daar ik hardnekking bleef weigeren, deed men mij het voorstel om een ander docu ment te onderteekerien, waarin iik verklaar de voortaan afstand te willen doen van mijn priesterlijke werkzaamheden en iedere actie tengunste van de Katholieke Kerk. Weder om beloofde men mij een vooraanstaande positie, terwijl mij tegelijkertijd een heer lijke maaltijd werd voorgezet om mij te sterken". Ik sloeg er echter geen acht op. Hun opzet was duidelijk: men trachtte mij de bovenstaande bekentenis uit te lokken. Toen men bemerkte, dat met mij niets te bereiken viel, moest ik een verklaring onderteekenen, dat ik zelfs niet onder be dreiging van den doodstraf, mijn priester lijk ambt zou opgeven en dat ik, wanneer ik in vrijheid werd gesteld, mijn priester lijke arbeid verder zou doorzetten. Twee uren lang duurde het verhoor, waarbij ik werd bedreigd en waarbij mij allerlei be loften werden gedaan; men wilde mij ver pletteren en vermurwen; ik voelde dat ik bijna geen kracht meer had om te antwoor den. Doch God sterkte mij op wonderbare wijze met zijn genade, totdat ik ten laatste in mijn cel teruggebracht werd. De rechters waren woedend: zij hadden niets bereikt. Op 15 November werd ik niet voorgeleid. Het scheen alsof men mij had vergeten. Ik was opgesloten in cel 25; alle boeken waren mij afgenomen, geld had ik niet meer, ook geen stoel of tafel, terwijl het mij tevens onmogelijk was, om schriftelijk met de bui tenwereld in verbinding te treden. Het voedsel was nauwelijks toereikend en de levensmiddelen, die mijn parochianen mij stuurden, kreeg ik niet. De koude nam in hevigheid toe en ik moest voortdurend heen en weer blijven loopen om niet te bevrie zen. Plotseling hoorde ik in de cel naast mij roepen: „Donatus en ik wordenwegge voerd!" „Wanneer?" vroeg ik met bange, sidde rende stem. „Dat weten wij niet!" De lichamelijke ellende ging gepaard met vreesalijke ziele-kwellingen. Ik sidderde bij de gedachte aan hst verschrikkelijk lot van mijn medebroeders in hst Priesterschap. In den nacht van 15 op 16 November werd ik plotseling gewekt. Ik beval mijn ziel in Gods genade aan en volgde den ci pier dcor de duistere gangen van de som bere Gepoe-gevangenis. Toen eerst leerde ik den geweldigen omvang van het gebouw kennen. In de rechtzaal werd ik aan een nieuw verhoor onderworpen, dat nog pijn lijker was dan het eerste. Allereerst werd mij. medegedeeld, dat er nog slechts drie van onze medebroeders in leven waren en aan de anderen het dood vonnis reeds was beteekend. Ik geloofde het oogeniblikkelijk; deze duivals in men- schengedaante waren tot alles in staat. Al lerlei vragen werden mij gesteld, waarop ik geen antwoord gaf, om mij nauwkeuri ger uit te drukken, geen aandacht schonk. Toen men mij aldus gebroken en versuft zag zitten trachtte men mij opnieuw een bekentenis af te dwingen, en men begon opnieuw met den dood te dreigen. Op 17 November, twee dagen na het laat ste verhoor trad er een wonderlijke veran dering in. Ik werd naar de wandelgang gebracht, ik kreeg veel beter eten, terwijl ik in een bi bliotheek zooveel boeken mocht uitzoeken als ik maar wensch te. Ik vertrouwde deze vriendelijkheid echter niet. Opnieuw werd ik aan een verhoor onderworpen, dat ech ter in een ve9l vriendelijker vorm plaats vond. Men vroeg mij zelfs, of ik geen be paalde wenschen had. Van een veroordce- ling was geen sprake, zeide men mij, doch ik zou wel naar Siberië moeten. Tot nog toe weet ik niet, waaraan ik die verande ringen in mijn lot te danken had. Gedu rende al den tijd, dat ik in de Sovjet-hel verbleef heb ik gebeden tot de Allerzalig ste Maagd Maria en den H. Antonius. Ik denk, dat ik aan hen tenslotte mijn red ding te danken heb. Het jaar 1933 kwam. In mijn lot kwam weinig verandering. Wel hoorde ik iets van een uitwisseling van gevangenen, doch de hoop dat men aan mij zou denken, was te gering. Wat met de anderen in Rusland geschiedde was mij al even goed bekend. Wanneer zij iemand niet wensohten uit te leveren, dan werd gemeld dat hij gestorven was, en daarmede was het afgelioopen. Zelfs het Rcode Kruis kon hier niets aan doen. Den 23sten Januari werd ik met een an deren priester tesamen in een cel opgeslo ten. De vreugde van ons beiden was zeer groot. Wij brachten den tijd door in gebed en sterkten ons voor den komenden strijd. Den 13en Juni werd ons verbanningsbe vel voorgelezen. Wij werden naar Siberië gevoerd. Op onze doortocht door Leningrad vernamen wij, dat de priesters die met ons in de ge vangenis waren gezet, niet alleen nog in leven waren, doch dat zij zich reeds veilig in Polen bevonden. Dit bericht heeft ons toen geheel en al opgewekt. Zij leefden dus nog. Het rooien van de boomen in de onme telijke bosschen was een buitengewoon zwaar werk. Ofschoon wij volgens onze leeftijd waren ingedeeld moesten wij toch nog veel harder werken dan in ons ver mogen lag. Een priester leed vreeselijk daar zijn voeten ontstoken waren, zoodat hij niet gaan kon van de pijn. Doch de opzichter meende, dat het niets dan verbeelding was van een „bourgeois" en beval hem door te werken. Wij trachtten altijd nog harder te werken dan wij reeds moesten om toch minsfens' 770 gram brood te verdienen. Het dagelijksch rantsoen was absoluut ontoe reikend. Onbarmhartig moesten wij den geheelen dag doorwerken. Ongehoorzaamheid werd gestraft met gevangenisstraf en daar in den kerker was het zeker niet beter. Ook wanneer de mensch niet van slechten wil was, dan kon hij nog niet de bevelen na komen, daar de krachten hem daartoe ont braken. Den 28sten Augustus eindigde deze ge vangenschap. Het gevoel, hetwelk bij mij opkomt wanneer ik terugdenk aan de dagen die ik in het Communistisch Doodenland heb doorgebracht, is onbeschrijfelijk, even zeer als de vreugde, over de vrijheid die ik thans bezit". De schrijver besluit met de bede om de achtergebleven priesters, die niet uit hun ontzettend lyden kunnen worden verlost, te verlichten in hun gevangenschap door hen levensmiddelen te zenden of minstens door voor hen te bidden. Neem me niet kwalijk, dat ik zoo laat kom. Maar op het laat ste oogenblik was ik eerlijk ver geten, of ik gewoon ben jou een uur of twee uur te laten wach ten. (II Travaso). HET WEER OP PASCHEN. Men rekene met een lichten achteruitgang. Het verloop van den algemeenen weers toestand, dat beslissend is voor de te ver wachten weersgesteldheid, is de laatste da gen eenigszins abnormaal voor den tijd van het jaar. Deze omstandigheid schept eeni ge onzekerheden bij de vaststelling van het waarschijnlijke verloop. Beslissend voor de te verwachten weers gesteldheid is hoe het gaan zal ten eerste met het gebied van hoogen druk over Skandinavië, ten tweede met het depressie- gebied over Zuid-Europa en ten derde met de depressie, welke Donderdag ongeveer duizend kilometers ten Zuidwesten van IJs land lag en zich waarschijnlijk in Zuidoos telijke richting voortbewoog. Het is waarschijnlijk, dat het genoemde gebied van hoogen druk in hoofdzaak over Skandinavië zal standhouden maar dat de Zuidwestelijke uitlooper, die oorspronkelijk tot over Engeland reikte, zich op de hoofd kern zal terugtrekken, Tegelijkertijd zal de depressie over Zuid-Europa zich verder naar het Noorden uitbreiden. Terwijl het aanvankelijk heel waarschijnlijk was, dat deze in Oostelijke richting zou wegtrekken, waardoor de sterke Oostenwind vóór Zon dag zou zijn gaan liggen en het weer stil'.er en zachter zou zijn geworden, moeten de vooruitzichten gewijzigd worden in ver band met het verschijnen van de depres sie over den Oceaan en haar waarschijnlij ke voortbeweging naar het Zuidwesten van Europa. Hierdoor zal de Oostenwind op nieuw een impuls krijgen tot aanwakkeren en tot draaien naar het Zuidoosten. De voor eenige dagen vrij vaste weerstoestand zal daardoor onvaster worden, de bewolking zal daarbij toenemen, evenals de regankans terwijl de temperatuur eerder iets zal stij gen dan op hetzelfde niveau blijven. Over het algemeen kan men tegen Zon dag ten minste eenigen achteruitgang in de weersgesteldheid verwachten. Van bijzondere beteekenis zal de gang van den barometer zijn. Een snellere daling zou beteeken en, dat de genoemde depres sie snel nadert en dit zou een voorteeken zijn van regenweer. Er is een geringe kans, dat de depressie niet tot dicht in onze na bijheid komt in welk geval de barometer niet verder zou dalen en het weer droog, koel en gedeelteliik bewolkt zou blijven. Men houde echter liever rekening met een lichten achteruitgang. STOOMVAARTBERSCHTEN STOOMV. MAATSCH NEDERLAND. CHRISTIAAN HUYGENS arr. 29 Maart van Amsterdam te Batavia. POELAU TELLO (thuisr.) vertr. 27 Mrt van Singapore. SIMALOER (thuisr.) vertr. 29 Maart v. Batavia. TAJANDOEN (thuisr.) pass. 27 Maart Perim. KON HOLL. LLOYD. FLANDRIA (uitr.) vertr. 29 Maart van Pernambuco. PERNAMBUCO (uitr.) pass. 29 Maart Vlissingen van Antwerpen. K.ON Is' O Sl\tO 1B MIJ. AJAX arr. 29 Maart van Kopenhagen te Aalborg. ALMELO, Londen naar Amsterdam, pass. 29 Maart voorm. 2 uur Gravesend. AMSTERDAM arr. 29 Maart van Van couver te Immingh. BODEGRAVEN arr. 29 Maart van Duin kerken te Hamburg. BOSKOOP (uitr.) vertr. 27 Maart van Talcahuano. GANYMEDES vertr. 29 Maart van Sa- mos naar Algiers. NEREUS vertr. 29 Maart van Bilbao n. Santander. ORPHEUS arr. 28 Maart van Danzig te Stettin. TIBERIUS vertr. 29 Maart van Genua naar Alexandrië. ULYSSES arr. 29 Maart van Hamburg te Amsterdam. KON PAKETV. MIJ. NIEUW ZEELAND, Melbourne naar Sin gapore, pass. 7 Maart Thursday Isles. TASMAN arr. 28 Maart van Batavia te Port Natal. HOLLAND-AMERIKA-L1JN. DINTELDIJK, Vanc.-Rotterdam arr. 27 Maart te Panama. DRECHTDIJK, Vancouver-Rotterdam 27 Maart 12 uur 's midd. 9.29 m. v. Fastnet. NARENT A, Rott. n. Vancouver vertr. 28 Maart van Londen. STATENDAM vertr. 29 Maart v.m. 68 uur van Southampton n. Rotterdam. HOLLAND WEST-AFRIKA-LIJN AMSTELKERK arr. 29 Maart van Ham burg te Amsterdam. ROTTEROAMSCHE LLOYD. BUITENZORG (thuisr.) pass. 29 Maart Perim. DEMPO (uitr.) arr. 29 Maart te Southamp ton. KOTA AGOENG (uitr.) vertr. 29 Maart van Port Said. KOTA BAROE vertr. 29 Maart van Ham burg naar Bremen. PALEMBANG (thuisr.) vertr. 28 Maart van Colombo. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 29 Maart van Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALPHACCA (thuisr.) vertr. 28 Maart v. Victoria. ALWAKI arr. 29 Maart van Rotterdam te Hamburg. z VEREEN NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland- Oost-Azië-Lijr.) OUDERKERK (thuisr.) vertr. 26 Maart van Kobe. WAALKERK, (uitr.) arr. 20 Maart te Suez. (HollandBr.-lndië Lijn). TARAKAN (uitr.) vertr. 27 Maart van Bombay.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12