VRIJDAG 30 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Oefenwedstrijd tegen Alphen. Onderstaande spelers worden uitgenoo- digd tot het spelen van een oefenwedstrijd tegen Alphen op het terrein dier vereeni- ging op Zondag 1 April a.s. (1ste Paasch- dag). Vertrek om kwart over één vanaf de Pa- penstraat. De L.V.B. zorgt voor shirts. De spelers worden verzocht voor zwarte broek te zor gen. Eventueele afschrijvingen aan het Bonds- bureau, Kastanjekade 4. Voor: E. v. Hensbergen (F.P.), C. de Roo (Lugd.), G. Schuylenberg (Noordwijk), C. v. Goor (F.P.), J. Nieuwenhuizen (Rooden- burg). Midden: A. Bouwmeester, aanv. (Ter- leede), R. Bronsgeest (F.P.), J. H. Brussen (Rouwkoop). Achter: A. Zierikzee (Roodenburg), B. de Bolster (Lugd.). Doel: A. Glasbergen (Rijnsb. B.). Reserve: J. v. d. Steen, P. Ju, A. du Prie (Roodenburg), D. Bey (L.D.W.S.), J. v. Nierop (F.P.), J. Nieuwenburg (L.F.C.). De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor Zaterdag middag luidt: Zaterdagmiddagbeker 2e ronde: ASC 3 Quick B. 2; DKL 1SLF 2, F. Pacta 2— SCO 2; Rijnsb. B. 1Roodenburg 1; UVS 2 —F. Pacta 1; SCO 1—LDWS 1; RCL 1— Noordwijk 1. Ie klasse: LRC 1—ARC 1; SLF 1— Terleede 1. 2e klasse A: Woubrugge 1Katwy'k 1. 2e klasse B: Quick B. 3Katwijk 2. 3e klasse A: ARC 3Sleutels; F. Pacta 3Terleede 3 (bijterrein). 3e klasse B: Katwijk 3Woubrugge 2. 4e klasse O. Clubje 3Terleede 4. Adsp.: Quick B.(a)F. Pacta (bijter rein: Rouwkoop Alhpia. Alle wedstrijden vangen aan te 3.30 uur. ATHLETIEK De Nationale Wandelsport Vereeniging organiseert op 7 en 8 April a.s. haar 2de jaarlijksche Nationale Afstandsmarschen over 30 en 40 K.M. te Den Haag. De start heeft plaats vanaf café-restaurant „Over- bosch" Bezuidenhout 389, 's Zaterdags om 2 uur en ês Zondags om 10 uur. Als beloo ning wordt onmiddellijk na binnekomst 't bekende N. W. V.-kruis uitgereikt. Groe pen van 11 of meer personen ontvangen den 14 c.M. hoogen N. W. V.-beker, ter wijl er extra-prijzen beschikbaar staan voor de netste, de vèrstkomende, den grootste burger- en de grootste militaire groep, alsmede voor de oudster en de vèrst komende deelnemers. Bij de firma' H. B. Lohman en Zn., Gravestraat 5, is een N. W. V.-etalage ingericht; hier zijn ook pro pagandaboekjes verkrijgbaar. Inschrijvin gen aan P. L. Hamilton of Silverton Hill, Atjehstraat 88, te Den Haag. WIELRENNEN WIELERBAAN TE ROTTERDAM. Het volledige programm ader wedstrij den, welke Maandag, den tweeden Paasch- dag des middags om twee uur op de Rot- terdamsche Wielerbaan verreden zullen worden, bestaat uit een open sprintrace, een 8 K.M. persoonlijken wedstrijd en een sprintmatch in vier manches-a-trois tus- schen A. Vreeswijk, Rotterdam; B. v. Dijk, Haarlem; M. v. d. Leur, Delft en M. Ver- heyen, Den Haag. Aan de 60-K M.-koppelrace zullen twaalf bekende koppels deelnemen o.a. Wildschut van der Leur, van RossumNolten, Ver- heyenv. d. Meer, SuikerGielliet, van DijkVreeswijk, Goty—Peek, Leuyse Junghans, Meyndersvan Es enz. WEDSTRIJDEN TE GINNEKEN. Op Maandag 2 April (tweeden Paasch- dag) zal op de wielerbaan in het sport park te Ginneken de openingswedstrijd worden gehouden. Voor deze wedstrijd zijn o.m. de navolgende renners uitgenoodigd. De Franschen: Broccardo, Guimbretière, Richard en Archambaud; de Duitschers Steffes, Hurtgen en Stoepel; de Belgen Köers, Huys, Haemerlinck en Debruciker en de Nederlanders Pijnenburg, Slaats, Braspenninx, van Nek, v. d. Heuvel, van Oers, v. d. Horst, Reynders, v. d. Reyt en anderen. Van het interessante programma is voor al vermeldingswaardig de Australische achtervolging tusschen het Fransche kop pel RichardArchambaud en het Bra- bantsche koppel PijnenburgSlaats. Aan de koppelwedstrijd over 50 K.M. nemen 12 koppels deel. „De Rijnstreek" (Alphen). Zondag as. 3 uur trainingsrit speciaal voor de renners, die vermoedelijk Zondag 8 April uitkomen tegen „Excelsior" Gouda. Maandag 10 uur 2e rit der voorjaarscomp. over 72 K.M. 2 maal Woerden. Aspiranten 20 K.M.-rit. Start vanaf café „Sportlust". AUTOMOBILISME zes internat:onale records verbeterd. De Engelsche autoracer r. t. Horton heeft op de Brooklandsbaan met den nieu wen Engelschen M. G. Magnette-kleinauto, waarvan, zooals we reeds meldden, het mo torblok zoo klein is, dat het in een hand koffertje kan worden geborgen, zes nieuwe internationale records gevestigd voor de klasse G (750 tot 1100 kub. c.M.). Daarbij slaagde hij er in het sinds zeven jaren op naam van Eyston staande werelduurrecord voor kleine wagens van 185.920 K.M. op 188.304 K.M. te brengen, waarbij zijn snel ste ronde een gemiddelde uursnelheid van 192.629 K.M. beduidde. De nieuwe records zijn: 50 K.M. in 16 min. 13.09 sec.; 50 mijl in 25 min. 53.02 sec.; 100 K.M. in 32 min. 3.04 sec.; 100 mijl in 51 min. 20.53 sec.; 1 uur 188.304 K.M.; 200 K.M. in 1 uur 3 min. 43.18 sec. De Engeische racer Jack Field deed een recordpoging op het strand van Pendlne Sands bij Southport. Nadat zijn bekende Napierwagen de „Zilverkogel" bij een proefrit een uurgemiddelde van rond 280 K.M. had bereikt, begon het te regenen, zoodat de wielen van den zwaren wagen 15 c.M. in den vochtigen grond wegzakten en de recordpoging moest worden uitge steld. WATERSPOR 1 DE AANSTAANDE HISWA- TENTOONSTELLING Het watersport-seizoen staat weer voor de deur. Als de teekenen niet bedriegen, zal de watersport dit jaar in nog grootere belangstelling van sportlievend Neder land htaan dan het vorig jaar, waarvan men algemeen zeide, dat nog nooit zoo veel motorbooten, zeilbooten, kano's en dergelijke zich op de Hollandsche wate den hebben bewogen. De watersport en dan vooral ook de klein-watersport, kent neden ten dage een ongekenden bloei. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat de eerste watersportten toonstelling op groote schaal het vorig jaar te Amsterdam gehouden, een groot succes is geworden. De HISWA 1933 werd een dermate succes, dat uit een gehouden enquête bleek, dat men niets liever wilde, dan wederom een dergelijke tentoonstel ling te organiseeren en zoo mogelijk een tentoonstelling met nog grooter aspect. De tweede HISWA, die van 6 tot 15 April m het R.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt gehouden, zal ongetwijfeld aan vele ver langens voldoen en in alle opzichten nog belangrijker zijn dan het vorige jaar. Meer nog dan toen hebben de bootbouwers, de importeurs van motoren, de handelaren in kano's, tenten en allerlei scheepsartike len van hun belangstelling blijk gegeven door een keur van inzendingen, en de ruimte in de zoogenaamde kleine zaal van het R.A.I.-gebouw is te klein gebleken om aan de aanvraag voor stands te voldoen. Men hoopt dan ook, aldus verklaarde ons de voorzitter van het tentoonsetllings- comité, de heer H. Kersken ons, dat het bezoek zoo talrijk zal zijn, dat men, en dat zijn de handelaren en industrieelen, een succesvolle week zal tegemoet gaan. Op de tentoonstelling is alleen plaats ruimte beschikbaar voor stands, die uit sluitend materiaal laten zien op de water sport betrekking hebbende. Attracties in den vorm van speciale prijzen voor de zooveel duizendste bezoeker e.d. zijn weg gelaten. Indien men een vergelijking met watersporttentoonstellingen maakt, zooals die te Berlijn en te Parijs worden gehou den, dan valt het op, dat de HISWA zeker zoo belangrijk is als de buitenlandsche. Niet te vergeten is, dat de jachtbouw in Nederland zeer goed staat aangeschreven en de op Nederlandsche werven gebouwde j jachten zwerven over de gehaele wereld. I Wat er alzoo op deze tentoonstelling te zien zal zijn? Het is begrijpelijk, dat boo ten op deze tentoonstelling natuurlijk de hoofdschotel vormen. In de eerste plaats is er een heele vloot motorbooten, com- j fortabele motorkruisers, racebooten, toer- booten, een uitgebreide collectie. In zeil booten brengt de HISWA ook zeer veel belangrijks. Het nieuwe Pampusjacht, dat den eersten prijs kreeg bij een prijsvraag van de Koninklijke Verbonden Nederland- i sche Watersportverenigingen, zal worden tentoongesteld. Dan zijn er de sharpies, de i twaalf-voetsjollen, de IJsselkruiser, B.M.- jachten en wat niet al. De klein-water sport neemt een zeer groote plaats in. Deze tentoonstelling brengt niet minder j dan 50 verschillende typen kano's en vouwbooten, van verschillende firma's. De tentoonstelling zou niet volledig zijn zon- der de bijbehoorende watersportartikelen, j Tenten, sportkleeding, verven en lakken, kookstellen en vele andere dingen, die on afscheidelijk aan de watersport en het leven in de natuur verbonden zijn. In twee nevenzaaltjes zijn nog inzendin- gen van de sportbonden als de Koninklijke j Nederlandsche Zeil- en Roeivereniging, j de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersportverenigingen, de K.N.M.C., de A.N.W.B., de Nederlandsche Kanobond, de Unie van Watertoeristen en eenige an- j deren. De opening van de tentoonstelling, j waarop wij nog nader zullen terugkomen, zal 'geschieden op Vrijdag 6 April a.s. 2 u. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het weer lokt den laatsten tijd niet uit tot het maken van haast met het planten en zaaien. Echter, de tijd dringt, het werk moet doorgaan en ieder is met spoed aan het vroege aardappelen planten. Dit is het artikel waarvan wel de grootste beperking zal plaats hebben. Ware hierop geen regearingssteun ontvangen dan zou de teelt hiervan een zeer groote ver liespost gegeven hebben over het afgeloo- pen jaar. Op de beperking hiervan zal dan ook wel speciaal gelet worden. De bloemen maken nog weinig vordering. Het koude weer doch vooral de nachvorsten belem meren deze ten zeerste in hun groei. Pa- schen geeft alleen wat crocussen te zien. lisse. Personalia. Tot onderwijzeres de Wai? Kom 20.000 gulden beleggen? Dat vertrouw ik niet. Hands up.(Cararia). R. K. Meisjesschool, van de parochie St. Agatha alhier, is benoemd de eerw. zuster C. M. W. J. Ouddeken te Bennebroek. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente is tot 459 teruggeloopen, hetgeen een Vermindering van ongeveer 30 a 40 personen geeft in vergelijk met de vorige week. Geboren: Johanna Maria, d. v. J. King- ma en M. J. de Kcoker. Anna, d. v. Th. Janssen en A. van Hoven. Pieternella, d. v. A. C. van Dijk en L. S. van Loenen. Wilhelmina Johanna Maria en Johanna Wilhelmina Jcsepha, d. v. J. A. van der Zwet en C. M. Heemskerk. Johannes Si mon, z. v. H. J. Stroet en Th. M. Roof. Trijntje, d. v. A. Griffioen en J. van Dam. Jaeoba Gerarda, d. v. P. J. Warmerdam A. Zwetsloot. Ondertrouwd: Gerardus Cornelis Beugeilsdijk, 25 jaar, te Warmond en Apol- lonia Geertruida Veldhoven, 24 jaar, te Lissé. Overleden: Margaretha Johanna Hoo- gendooirn, 1 dag. Petronella Johanna Schoone, 15 jaar. Gevestigd: F. J. A. van der Eerden uit Breda. M. H. Kloos uit Leiden. Vertrokken: E. M. Th. Rubbens naar Leiden; M. M. van Essen naar Noord wij ker- hout; H. P. Bettenhaussen naar Velsen; J. Potman en gezin, naar Haarlemmermeer; J. Bakker naar Haarlem; E. Engelberts naar Arnhem. noordwijk. Tentoonstelling Ambachtteekenschool. Bij het einde van het cursusjaar 193319/54 hebben de leerlingen van de ambachtschool der Maatschappij van Nijverheid afd. Noordwijk wederom een tentoonstelling gehouden van werkstukken, teekeningen in ontwerpen door hen vervaardigd, dat er nog wel werklust onder onze jeugd is hetwelk begrijpelijkerwijze door hun leermeesters dankbaar wordt aangemoedigd bewijst wel, dat voor deze expositie een drietal lokalen noodig waren. Deze tentoonstelling is een bezoek zoowel voor vakmenschen als voor buitenstaanders ten volle waard. Door bijzondere omstandigheden waren Burge meester en Wethouders verhinderd bij deze prijsuitreiking tegenwoordig te zijn, rede nen waarom de directeur der school, de heer Grim, deze bijeenkomst opende met een woord van welkom tot den heer Krau als lid van den Raad, de ouders en verdere belangstellenden. De belangstelling doet spr. als leeraar goed, want naast medeleven spreekt hieruit ook medewerking om het opkomend geslacht te vormen tot goede vakmenschen, een factor, waarmede zij ze ker een voorsprong in hun latere leven hebben. De heer Grim moest bij dit jaar verslag er allereerst op wijzen, dat door de beperkende bepalingen voor toelating van leerlingen, het aantal zondanig was ver minderd, dat inplaats van drie, thans twee groenen gevormd moesten worden. De zeer groote slapte in het bouwbedrijf ter plaatse, is tevens oorzaak dat momenteel weinig leerlingen in de bedrijven worden oogeno men. Spr. betreurde het niet aan den in druk te kunnen ontkomen, dat de langdu rige werkeloosheid een verslappende in vloed op de jonge vaklieden gaat uitoefenen en met klem wilde spr. de medewerking van vak- en jeugdorganisaties vragen om hun leden, zooveel mogelijk op te wekken de teekenschool te bezoeken, opdat de inte resse voor het door hen gekozen ambaent niet verloren gaat. Voor dezen cursus hadden zich oogege ven 52 leerlingen waarvan 44 uit Noord wijk en 8 uit Noordwiikerhout, te weten 29 timmerlieden, 5 metselaars, 10 schilders. 2 loodgieters en 6 metaalbewerkers, terwijl de cursus werd beëindivd met 49 leerlingen. Een mooi resultaat, temeer daar vlijt en bezoek der lessen goed was. Het resultaat van het onderwijs is als volgt: aan 7 leerlingen die den vufiari^n cursus hebben doorloopen, kon het einddi ploma worden uitgereikt en wel R. v. d. Haak. W. de Jon* G. W. Laros. M. Marij- nis. J. v. d. Niet. M. Plug, terwül aan D. v. Tilburg het dioloma „met lof" toegekend werd, een zeldzaam feit. waarmede de heer Grim dezen leerling van harte geluk- wenschte. Van de le naar 2e klasse werden bevor derd: F. Bemelrran, Th. Boot, A. Groenen dijk, M. Hoek, G. v. d. Niet en W. Vink; van 2e naar 3e klas: A. Groenendijk, C. W. Houwaard, J. v. Hal, J. Tol en L. Verbeek; van 3e naar 4e klas: B. Bon, J. v, Duijn, J. A. de Haas, K. v. Kamoen, J. Koeman, C. Sloof en W. Smit: van 4e naar 5e klas: W. Hazenoot C. v. d. Niet, J. Plug, P. Verstee- ge en P. Vink. Dafik zij de goede zorgen van het Ge meente-bestuur was mer weder in de ge legenheid gesteld aan de iiveri*ste en vlug ste leerlingen een belooninv uit te reiken, waarvoor SDr. gaarne aan dit college zijn dank betuigde. Voor deze oriizen. bestaande uit nuttige g^reedschaooen kwamen in aan merking: le klas le prijs W. Vink, 2e G. v. d. Niet, 3e Th. Boot; 2e klas le pr. L. Ver- GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Voorzitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer J. v. d. Sterre. De voorzitter neemt onmiddellijk na het uitspreken van het ambtsgebed het woord om het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder te herdenken. De Raad hoorde staande deze rede aan, waarna de vergadering eenige minuten werd geschorst. Na heropening werden de notulen der vori ge vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet hierna mededeeling van eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Voorts dealt de voorzitter mede, dat de kosten van het plaatsen van een nieuwe oeververdediging, waarvan in verband met het leggen van een waterleidingzinker, e-m gedeelte voor rekening van deze gemeente komt, hebben bedragen 117.50, welk be drag aan de Provincie is overgemaakt; ver der dat B. en W. voornemens zijn de straat verlichting in plaats van 1 Mei op 15 April reeds te dooven uit een oogpunt van bezui niging en dat voorts een proef zal worden genomen om eenige lantaarns buiten de be bouwde kom geheel te dooven. De heer van der Lee.vreest, dat we hipr- dcor in de middeleeuwsche toestanden ge raken en spoedig geheel zonder licht zul len zitten, waarop de voorzitter antwoordt, dat zulks niet het geval is. De heer Lieverse oppert het denkbeeld om de lantaarns om de andere te laten branden. De voorzitter zegt, dat hiermede reeds Zondag een proef is genomen. Na nog eenige besorekingen wordt besloten de lantaarns op 15 April te dooven en bij wijze van proef deze tot dien datum om de an dere te laten branden. De heer Kok merkt nog op. dat zulks voor den Lagewaard wel hinderlijk zal blijken te zijn. De wegverbeterlng Vervolgens deelt de voorzitter mede. dat de brug bij A. van der HTst spoedig ge heel zal verdwijnen en dat de weg tor Dietse verbe'ord zal worden. In verband hiermede zal binnenkort de weg aldaar voor het verkeer worden afgesloten. De heeren Lieverse en van der Lee zou den deze gelegenheid meteen willen aan- priioen om nu tot bestrating van dit ge deelte weg over te gaan, daar deze nu voortdurend onderhoud e^'scht. De voorzit ter antwoordt, dat het arbeidsloon prak tisch voor de *°meente niets kost, daar dit door de werkloozen geschied voor hun steunuitkeeri"* en de subsidie van het Ri.ik in deze laatste kosten belangrijk is be perkt. De heer de Jong zou dan b.v. voorloopig tot „Vredelust" willen bestraten, waaroo de voorzitter zegt wel huiverig te ziin voor het maken van verdere kosten en dat bo vendien weinig werkloozen beschikbaar zijn. Na nog eenige besorekingen zegt de voorzitter toe, deze zaak nog eens in de ver*adori"g van B. en W. ter sprake te zul len brengen. Tenslotte deelt de voorzitter mede, dat blïi'-ens oriisoooaaf de kostpn van e^n zandstrcoier zullen bedraden 65 a f 70 (met twee wielen) en buiten de montage. Besloten wordt hierover later te beslissen. Punt 3. Voorstel aankooo strook grond en gedeelte sloot vuur het Raadhuis. De voor zitter zegt bij dit punt tevens ter sprake te willen brengen punt 4: Crediet beplan- tir* wc^rm voor het Raadhuis. B. en W. hebben zich in verbinding ge steld met de eigenaren en na onderhan deling zijn deze bereid gevonden den weg berm ter lengte van pl.m. 67 M. voor het Raadhuis te verkoopen voor de som van 150.—, waarbij de gemeente dan het poot- recht verkrijgt op den wegberm, gelegen aan de Noordzijde xan den openbaren weg ter lengte van pl.m. 150 M.f terwijl het aan plakbord verwijderd moet worden. Met het oog op den langs den weg gelegen sloot voor het Raadhuis is voorziening iran een en ander noodzakelijk. Het ligt in de be doeling op beide wegbermen boomen te planten (berken). Benoodigd zullen zijn ongeveer 40 stuks, waarvan de kosten ge raamd worden op 80. De heer Kok vraagt of het de bedoeling Ls om de sloot te dempen. De voorzitter ant woordt, dat dit niet in de bedoeling ligt. De heer van der Lee zou liever de sloot ge dempt zien, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit nog al wat kosten met zich mee zou brengen, daar er dan voor afrastering moet worden zorg gedragen. Na nog eenige besprekingen wordt overeenkomstig de voorstellen van B. en W. z. h. st. besloten. Punt 5. Crediet inrichting Arrestantenlo kaal in het Koetshuis bij het Raadhuis. De voorzitter zegt, dat B. en W. een ontwerp hebben doen gereed maken, waarvan de kosten geraamd worden op pl.m. 200. en licht het voorstel nog nader toe. Alge meen wordt besloten het gevraagde crediet te verleen en. Verkoop van het oude Raadhuis. Punt 6. Voorstel om thans over te gaan tot verkoop van he* oude Raadhuis. De voorzitter zegt, dat het B. en W. thans ge- wenscht voorkomt het voormalige Raad huis in publieke veiling te brengen met een daarnaast gelegen strookje grond. De ver koop waartoe reeds besloten was, is het vorige jaar tijdelijk uitgesteld. Dezen win ter heeft het gebouw dienst gedaan voor het stembureau, ontspanningslokaal voor de werkloozen. De heer van der Lee zou dit pand nog willen houden ter ontlasting van de open bare school, zooals het ijken enz. De voor zitter ontraadt zulks, daar het perceel door het leegstaan achteruit gaat en dit zich toch niet leent voor de diverse vereenigingen. Dat het onderwijs hiervan hinder onder vindt komt slechts weinig voor. Overeenkomstig het voorstel wordt hier na algemeen besloten. Na toelichting door den voorzitter wor den een tweetal pensioensgrondslagen vastgesteld en een comptabel besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1933. Ten slotte doet de voorzitter voorlezing van een schrijven van den heer W. Wille Jzn., om uitbetaling van de door hem inge diende rekening voor zandstrooien over 1933. De voorzitter licht dit nader toe. Het betreft hier een kwestie tusschen den ge meente-opzichter en adressant over den prijs van het zand, waaromtrent men niet tot overeenstemming kan geraken. Besloten wordt dit adres in handen te stellen van B. en W. Bij de rondvraag brengt de heer van Eg- mond namens de vere°niging het Groene Kruis dank aan B. en W. voor het beschik baar stellen van het schoollokaal voor den cursus E. H. B. O. De voorzitter zegt, dat deze zijn volle symoathie had en dat het hem veel genoegen doet. dat deze vereeni ging steeds trachtte zonder overheidssubsi die in den dienst te voorzien. Hierna slui ting. beek, 2e A. Groenendijk; 3e klas le pr. J. A. de Haas, 2e B. Ban; 4e klas le pr. P. Versteege, 2e C. v. d. Niet; 5e klas le pr. D. v. Tilburg, 2e G. W. Laros, 3e M. Plug. Voor trouw bezoek werden nog prijzen toegekend aan: W. Vink, J. v. Duijn, C. Sloof, C. v. d. Niet, W. de Jong, P. Ver- steege, D. v. Tilburg en H. v. d. List. Nadat de heer Grim deze prijzen had uit gereikt, wees spr. op het feit, dat voor het in aanmerking komen van een prijs wel de beste aanwijzing is, dat deze leerlingen zich op den goeden weg bevinden; moge het tevens een aansporing zijn voor de minder gelukkigen om te blijven volharden in hun streven naar meerdere ontwikkeling. Hij feliciteerde allen met de behaalde suc cessen en hoopte allen bij den volgenden cursus weder te mogen aantreffen. Spr. bracht nog dank aan den heer O vervelde voor de aangebracht versiering en aan mej. Haasnoot voor de goede zorgen ondervon den tijdens den cursus. Hierna werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld een kijkje te neemn op het tentoongestelde, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het koude weer van de laatste dagen komt de tuinders ten goede. Immers groeien de jonge groenten lang zaam wat deze op prijs houdt terwijl er ook goede vraag blijft voor de win terpro ducten die ook nog redelijk betaald wor den. Roode kool brengt van 12.2013.90 per 100 op in de beste soort, gele kool van 11.6013.50 per 100. Waschpeen kan ge makkelijk koopers vinden voor ƒ1.201.40 in de beste kwaliteit, grovere peen 0.70 1.05 per kist. Uien gaan niet vlug. De beste uien brengen van 1.70 tot 2.10 per 100 K.G. op. Boerenkool van ƒ0.250.35 per kist. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 239. Momsmet een schok lag de boot stil. Alle kinderen vielen om en de men- schen grepen elkaar beet van schrik. Maar in de hut van Jan was meteen de graat uit Hobbeltjes keel geschoten en deze stond weer op zijn vier pooten, bevrijd van alle pijn. Hij lachte van pleizier 240. Maar de kapitein lachte heelemaal niet. Toen hij en de machinist opgekrab beld waren om eens te gaan zien wat er aan de hand was, merkten ze al gauw, dat het Jan's afdeeling was, maar de oorzaak van het stilstaan van de boot te "inden wa- En ze stormden er binnen met ernstige r booze gezichten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10