DINSDAG 27 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. t GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente vergadere gis teravond te 7 uur. Voorzitter: de burge meester. Na opening der vergadering met gebed herdacht de voorzitter H. M. de Koningin- Moeder. Herdenkingstoespraak van den burgemeester. Aan den vooravond van den dag waarop het stoffelijk overschot van H. M. de Ko ningin-Moeder ter ruste zal worden gelegd, willen wij een wijle ons bepalen bij het verlies dat Vorstenhuis en volk door dit zoo droef verscheiden trof. Ook wij gevoelen in deze dagen van na- tionalen rouw dubbel, welk een kostbaar bezit ons Volk in deze Vorstin had ont vangen. Bij haar zeventigsten verjaardag werd van deze Koningsvr'ouwe, is het bekende gedenkboek, geschreven: „Wij verhelen ons niet, dat ook over dit „lichtende leven, de avond is gedaald. „Maar een avond, glorend in het lieflijk- „ste licht dat hemel en aarde over een „dalenden dag vermogen te doen schij nen". En nu, het licht is gebluscht, de nacht des docds is gekomen, God nam haar weg van de haren en van ons, haar toegewijd volk. Ja, met die woorden: „een lichtend le ven", is misschien het zuiverst uitge drukt welke plaats zij gedurende de vijf en vijftig jaren van haar verblijf in Ne derland, onder ons volk innam. Uitvoerig uiteen te zetten, waarin al haar bijzondere verdiensten bestonden, zou slechts zijn een herhalen en dan nog slechts gebrekkig van wat in woord en ge schrift door anderen op uitnemende wijze is vertolkt. Geen opsomming dus van wat ze deed, maar met een hart van weedom, stil ge denken aan maar ook danken voor het onnoemelijk vele dat God in haar aan onze natie heeft willen schenken. Haar optreden onder een volk, dat toch aanvankelijk het hare niet was, was zóó dat wij haar geleidelijk aan en ten slotte uitsluitend zijn gaan noemen „Koningin- Moeder". Een verheven combinatie, Koningin en Moeder. Moeder van haar Koninklijke dochter, Vorstin en Moeder beide, van gansch ons volk. Zij gaf zich met al de liefde van haart hart aan héél ons volk, maar indien wij van eenige voorkeur mogen spreken, dan ging die uit naar alles wat onder dat volk misdeeld was of lijdende. En wij zeggen het na: Als een leven van zoo hooge roeping, van zooveel zorgen, van zoo menigvuldige en gewichtige arbeid, zóó wordt volbracht, dat het hart van een oor spronkelijk vreemd volk zóó wordt ge wonnen, dan moet er in dat leven een ver borgenheid, een mysterie zijn; en dat was er ook, de Koningi n-M o e d e r be zat de gave om zich te geven. Wij staren haar na, met diepe vereering en meenden dan ook in uwen* geest te han delen, toen wij namens uwen raad aan de Koninklijke Familie een schrijven van rouwbeklag zonden. Mededeeling van B. en W. naar aanlei ding van de opmerking van den heer Groeneveld in de vergadering van 12 Febr. j.l. in zake lekken in de waterleiding lig gende in den Groeneweg-Westzijde. Onder verwijzing naar het ter inzage gelegd rap port van den directeur der W. en Lichtbe- drijven te dezer zake, zijn B. en W. van oordeel, dat met het oog op de groote kosten welke gemoeid zouden zijn met ver legging der leiding en het vrij groote ri sico dat een dergelijke omlegging het euvel niet afdoende zou verhelpen, in den bestaanden toestand geen wijziging be hoort te worden gebracht, te meer waar binnen niet te langen tijd toch ook de pro vinciale weg langs de Gouwe gereed zal zijn, waarmede vrij zeker tevens een eind zal komen aan het zware autoverkeer langs den Groeneweg. Verzoek van het bestuur der R.-K. Hoo- gere Burgerschool te Leiden om toeken ning van een subsidie in het tekort over 1931, voor leerlingen uit deze gemeente. B. en W. stellen voor op dit verzoek af wijzend te beschikken, maar in beginsel te besluiten aan deze R.-K. H. B. S. over het jaar 1933 een subsidie toe te kennen in de kosten van de leerlingen uit deze gemeente op denzelfden grondslag als waarop de Bijz. H. B. S. te Woerden sub sidie is toegekend. Goedgekeurd. 1. Voorstel van B. en W. om de huur prijs voor de woning Hooftstraat No. 256 van 6.te verlagen tot 4.per week. Aangenomen. 2. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling eener verordening betreffende het agentschap der arbeidsbemiddeling. De heer Boeren achtte het juister, dat art. 2, waarin bepaald wordt, dat het agent schap wordt waargenomen door een amb tenaar ter secretaris, komt te vervallen. De voorzitter ontkende niet de moge lijkheid, dat het agentschap zooveel werk vergt, dat een volle kracht daarvoor wordt vereischt. Spr. stelde voor de verordening te wijzigen als door den heer Boeren voor gesteld. Aldus geschiedde. Na een opmerking van den heer Den Uyl betreffende het artikel inzake de be middeling bij werkstaking, werd dit arti kel uit de verordening gelicht. 3. Voorstel van B. en W., tot het tref fen van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Ter Aar voor toelating van kinderen op de openbare lagere scho len, krachtens art. 19 alinea 4 der L.O.— wet 1920. Goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Van Velzenstraat aan den heer D. van der Bijl alhier. Goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot aanvulling VAN ALPHEN AAN DEN RIJN van de algemeene politieverordening met een bepaling inzake het venten. Na opmerkingen van de heeren Boeren, Den Uyl en Sprey werd de verordening goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 12 Februari 1934 tot opheffing van de openbare lagere school te Aarlanderveen. De heer Van Kleef waarschuwde B. ,en W. voor deze maatregel. Het gevolg zal zijn de oprichting van een nieuwe Bijzon dere Ned. Herv. School,wat voor de ge meente veel duurder uitkomt. De voorz. antwoordde, dat het besluit van den Raad normaal door Ged. Staten zou zijn behandeld in Maart, indien de voorstanders van het openbaar onderwijs niet met klachten bij Ged. Staten waren gekomen, vóór deze een beslissing hadden genomen. Daardoor werd de behandeling gerekt, en dat zal ook wel de opzet der adressanten geweest zijn. Zooals de zaak thans staat, schijnt er bij spr. geen mogelijkheid van oprichting eener Hervormde school. Het voorstel werd hierna aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een voorschot ingevolge art. 103 der L.O.-wet 1920, voor het jaar 1934 aan de bijz. scholen voor l.o. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de volgende belastingverordeningen: a. vermakelijkheidsbelasting; b. legesver ordening; c. precarioverordening en d. hondenbelasting. De heer van Kleef had bezwaar tegen enkele wijzigingen in de vermakelijkheids belasting, waardoor vooral voetbalwedstrij den zwaar worden belast. De heer Boeren meent, dat deze veror dening in verschillende opzichten het doel voorbijschiet, want dat het gevolg er van zou zijn, dat verschillende vereenigingen zouden verdwijnen. Spr. onderschreef ook de opmerkingen van den heer Kleef inzake de voetbalwedstrijden. .Spr. wilde vrijstel ling voor twee uitvoeringen per jaar voor iedere vereeniging en de maximum-entrée- prys bij die uitvoeringen bepalen op 50 cent. De heer B. Sprey sloot zich aan bij de opmerkingen van den heer Van Kleef. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. zoo zacht mogelijk zijn te werk gegaan. Bij voetbalwedstrijden is het mimimum van 5 cent vervallen, wat voor de voetbal- vereenigingen weer een compensatie is. Het voorstel van den heer Boeren achtte spr. te vérgaand. De opbrengst van de belas ting wordt daardoor teveel geschaad. De heer Boeren hield nog een warm plei dooi voor de vereen igings-uitvoeringen. Wat de regeling voor de voetbalwedstrij den betreft, wenschte ook spr. het mini mum van 5 ct. niet meer terug. De voorzitter vreesde, dat als het voor- stel-Boeren werd aangenomen, er niets in !t laadje zou komen. Spr. zou geneigd zijn twee avonden per jaar vrij te stellen, doch de entrée te handhaven op 30 ct. De heer Boeren merkte op, dat voor 30 ct. geen uitvoering kan worden gegeven. Laat men het dan bepalen op 40 ct. De voorzitter gaf ten slottte toe en nam het voorstel over: 2 vrije uitvoeringen te gen maximum 40 ct. entrée. Een voorstel-van Kleef het oppervlakte tarief voor voetbalwedstrijden te verla gen tot het oude bedrag werd aangeno men met 9 tegen 8 stemmen. De gewijzigde verordening wordt hier na aangenomen. Bij de wijziging der leges-verordening stelde de heer Boeren voor de huwelijks voltrekking ten raadhuize ad 12.50 niet uitsluitend te bepalen op Donderdag, om dat dit bezwaarlijk is voor Katholieken, doch ook de Woensdag 's morgens van 8- 10 u. voor huwelijken ad 12.50 beschik baar te stellen. Anders zouden Katholieken niet anders kunnen trouwen dan op dagen van 40. De voorzitter ging met deze wijziging accoord. De legesverordening werd daarna goed gekeurd. Bij de precariobelasting achtte de heer Den Ouden het onjuist, dat belasting ge heven werd van inrij-en, omdat vele men- schen bij straatverbreeding indertijd hun grond afstonden met recht op inrij. Deze belasting zou de gemeente bij straatver breeding in de toekomst geld gaan kosten. De voorzitter kon zich met de voorge stelde wijziging vereenigen, waarna de verordening, aldus gewijzigd, werd goed gekeurd. De hondenbelasting werd ongewijzigd goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging in verband met de instelling van het in stituut van erkende installateurs van de verordeningen betreffende de levering van electriciteit, gas en water. Goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. in zake ver lenging van den geldigheidsduur der ver ordening op het beheer van de water- en lichtbedrijven. De geldigheid van de verordening wordt verlengd tot 1936. Goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. tot aanvul ling van het tarief op de levering van gas. Goedgekeurd. 12. Benoeming van vier leden der Schattingscommissie als bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914. De benoeming geschiedt voor 4 jaren ingaande 1 Mei 1934. Voorgesteld wordt de herbenoeming van de heeren Th. Cocx, A. van Dam en R. Kroon en de benoeming van den heer K. Tolk in de plaats van den heer L. Gesman, die niet weer in aan merking wenscht te komen. Herbenoemd werden de heeren Th. Cocx, A. van Dam, R. Kroon en K. Tolk. Vervolgens had de beantwoording plaats van eenige vragen, door den heer Den Uyl gesteld, naar aanleiding van het ver bod aan steuntrekenden tot verspreiding van godslasterende en gezagsondermijnen de lectuur. De beantwoording was niet naar den zin van den heer Den Uyl. De heer Boeren kon slechts zijn instem ming betuigen met de conclusie van B. en W. Het werd hoog tijd, dat de Overheid ingreep.. Ook de heer Donk verklaarde zijn in stemming met de genomen maatregel. De voorzitter zeide, dat cle heer Den Uyl een slechte zaak heeft verdedigd. De S. D. A. P. mag geen misbruik van haar rechten maken. Spr. ontkent, dat het prediken van verzet enz. een staatkundig recht is. De heer Van Kleef drong aan om een bepaling, het onderwerp dezer circulaire, in de steunregeling op te nemen. De voor zitter zeide overweging toe. Bij de rondvraag drong de heer Boeren nogmaals aan op verhooging van het trot toir voor het St. Josephgesticht. Weth. Herngreen antwoordde, dat de Prov. Waterstaat nog geen medewerking heeft verleend. De heer Boeren informeerde naar de regeling der contraprestatie voor vakwerk lieden. Bovendien vroeg spr. een andere regeling voor kleine gemeentewerken be neden 100. De voorzitter antwoordde, dat inmid dels toeslag is verleend voor gebruik van gereedschap. Het tweede verzoek zal spr. overwegen. De heer Van Kleef drong er op aan, dat B. en W. zich zullen verzetten tegen op heffing van autobusdiensten in verband met de opening der spoorlijn Alphen Gouda. De voorzitter antwoordde, dat een verga dering van burgemeesters aan Ged. Staten bericht heeft, met haar beoordeeling van de vraag, of autobusdiensten overbodig zullen zijn geworden, te willen wachten tot de spoorweg een jaar in gebruik is. Na nog enkele opmerkingen werd te kwart voor twaalf de vergadering geslo ten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RJJN. Jubileum. Onder talrijke blijken van belangstelling herdacht gisteren de heer A. van der Vlist den dag, dat hij gedurende 50 jaar in dienstbetrekking was bij de N.V. Dakpennenfabrieken v.d. D. van Oordt, en Co. Ten kantore der firmanten werd de heer v. d. Vlist in welgekozen bewoordingen gecomplimenteerd door den directeur, waar bij hem een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Namens collega's en fabriekspersoneel werd het woord gevoerd door den heer D. Huisman, onder aanbieding van een rook-fauteuil. Ook het jongere personeel toonde zijn waardeering door den jubilaris een plant in pot te schenken. Tenslotte wees een der oudste arbeiders den jubilee renden meesterknecht op de aangename verstandhouding, welke tusschen hem en het fabriekspersoneel had bestaan. De jubilaris bracht het verdere van den dag door in huiselijken kring, waar hem nog talrijke blijken van belangstelling be reikten. „Het Mobilisatie-kruis". Tot voorzit ter van den Nat. Bond „Het Mobilisatie- Kruis", kring Rijnland, is benoemd de heer J. E. BoddensHosang, tot leden van het bestuur de heeren E. de Goede, Alphen aan den Rijn en Dr. Beijen te Bodegraven. BOSKOOP. Waarborgsom voor Tentoonstelling te Heemstede. De Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem heeft aan B. en W. dezer gemeente het verzoek gericht tot deelneming in het waarborg fonds der in 1935 te Heemstede te houden groote internationale bloemententoonstel ling, welke zal samenvallen met het 75-ja- rig bestaan der vereeniging. Aangezien vaststaat, dat de Boskoopsche kweekers in ruime mate aan de tentoon stelling zullen deelnemen, en B. en W. het van belang achten, dat aan de Bos koopsche kweekers de gelegenheid wordt geboden om hun producten onder de oogen van een groot aantal personen met name buitenlanders en vaklieden te brengen, zal in de binnenkort te houden raadsver gadering het voorstel worden gedaan tot deelneming in het waarborgfonds, door welk fonds een eventueel nadeelig saldo zal worden aangezuiverd, tot een bedrag van f 1000.—. Geboren: Hendrika, dochter van A. Middelkoop en G. W. Jonkers. Ondertrouwd: A. Helder en Z. A. van Kooten. Getrouwd: J. Noorlander 28 jaar en W. C. Kranenburg 22 jaar J. J. Spijker 26 jaar en P. W. Fijnagel 21 jaar. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering „Wijkverpleging". Gisteravond werd ten huize van Wed. Nat zijl de jaarvergadering der vereen. „Wijk verpleging" gehouden.. Aanwezig waren 25 leden. De voorzitter, de heer T. Wezelenburg, opende met een woord van welkom de ver gadering, waarna de secretaris, ds. P. L. Kielh, de notulen las en het jaarverslag uitbraoht, waaruit bleek, dat de vereeni ging thans 330 leden telt. In het afgeloopen jaar werden 79 nieuwe leden ingeschreven. Door de wijkverpleegster Zuster Boer wer den 2074 bezoeken afgelegd. Met volle toe wijding wordt door Zuster Boer het ver- plegingswerk verricht en door de zieken op hoogen prijs gesteld. De penningmeester, dr. J. C. K. Zoete, bracht financieel verslag uit. De kas sluit met een nadeelig saldo van 119.92. De heer W. Slootweg bracht namens de fin. commissie gunstig rapport hierover uit. De voorzitter bracht de functionarissen een woord van dank voor hun volbrachte taak. De heeren D. de Bruijn Yz. en dr. J. C. K. Zoete werden als bestuursleden herkozen. Tot leden der fin. controle werden benoemd de heeren A. Heesterman, B. van Wierin- gen en J. van Meurs. De voorzitter spreekt een woord van dank tot hen die in het afgeloopen jaar hun krachten hebben ingespannen om het leden tal te doen toenemen, waarmede een guns tig resultaat is bereikt, zoodat er reden is te mogen verwachten, dat deze nuttige ver eeniging kan blijven bestaan. Met den wensch dat door alle leden propaganda zal worden gemaakt voor „Wijkverpleging" en een woord van dank voor de betoonde be langstelling, sloot de voorzitter de vergade ring. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Cornelia d. van J. Vreeken en A. C. Baas Albertus Theodorus z. van H. Dapper en J. Bax Maria Johanna Josephina d. van C. J. van Zeil en G. C. Borst Albert, z. van J. Boer en A. van der Knijff. Overleden: Cornelia de Coninger, 64 jaar, echtg. van J. van der Hoorn. KAAG. Vergunning. Bij besluit van Burge meester en Wethouders is aan K. J. Berk- hemer, wonende te Kaag, vergunning ver leend tot het bouwen van een caférestau rant. TER AAR. Inenting. Woensdag 28 Maart is er ge legenheid tot kostelooze inenting of herin- enting bij de Gemeente-geneesheeren, van af des voormiddags 9 uur. LAND- EN TUINBOUW BLOEMBOLLENTEELT. HISTORISCHE TENTOONSTELLING In het Frans Halsmuseum te Haarlem 1935. De omstandigheid dat de groote bloe- men-tentoonstelling, welke de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur van half Maart tot half Mei te Heemstede zal houden, ongeveer samenvalt met het derde eeuwfeest van den geregelden bloembollen export uit Nederland, heeft het denkbeeld doen rijpen om tegelijkertijd een historisch overzicht te geven van den ontwikkelings gang van het voor ons land zoo belang rijke bedrijf. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft dit denkbeeld aanstonds met sympathie be groet en de nieuwe zaal van het Frans Halsmuseum welwillend voor het doel be schikbaar gesteld. Het Hoofdbestuur van bovengenoemde vereeniging heeft een Com missie benoemd aan welike de uitvoering van het plan is toevertrouwd. Deze commissie maakte een voorloopig plan van haar werkzaamheden op en over woog de wijze waarop de tentoonstelling zal zijn in te richten. Hierbij bleek, dat men algemeen overtuigd was, dat meer dan vol doende materiaal bijeen te brengen zou zijn, om in een overzichtelijk bestek een hoogst belangrijk en aantrekkelijk o ver zicht te geven van de ontwikkeling van de bollenteelt en van den handel van de oud ste tijden tot op heden. De commissie houdt zich intusschen zeer aanbevolen voor mede deeling van geschriften, voorwerpen, pla ten of schilderijen die haar onbekend moch ten zijn, en die men voor deze tentoonstel ling in bruikleen zou willen afstaan. Alle briefwisseling hierover richte men aan den secretaris der commissie, den heer G. D. Gratama, Frans Hals Museum te Haar lem. Een ingewikkelde geschiedenis. De nieuwe patiënt was zoo ongewoon ge willig en zelfs verstandig, dat de directeur van het krankzinnigengesticht hem vroeg: „Weet u, waar u hier bent?" „Ja, helaas", zed de patiënt treurig, „in het krankzinnigengesticht". „Maar waarom komt u dan hier?" vroeg de dokter. „Daarvan zijn tragische verwikkelingen de schuld", verklaarde de patiënt. „Ziet u, ik trouwde met een weduwe, die een vol wassen dochter heeft. Daarop trouwde mijn vader, die weduwnaar was, met de dochter mijner vrouw. Toen werd mijn vrouw dus de schoonmoeder van haar schoonvader, mijn stiefdochter werd mijn stiefmoeder, en mijn vader werd mijn schoonzoon. Mijn stiefmoeder kreeg een zoon, die dus mijn stiefbroeder was, maar hij was ook de klein zoon van mijn vrouw, dus was ik de groot vader van mijn stiefmoeder. Toen nu mijn vrouw ook een jongen kreeg, was die ook de zwager van mijn vader (als broer van diens vrouw). Mijn stiefdochter is echter ook de grootmoeder van haar broer, want die is immers de zoon van haar stiefzoon. En daar ik de stiefvader van mijn vader ben, is mijn zoon de stiefbroer van mijn grootmoeder, terwijl mijn vrouw de schoon dochter van haar dochter is. Ik ben de stiefvader van mijn stiefmoeder, zijn vader en mijn vrouw zijn mijn stiefkinderen, mijn vader en mijn zoon zijn broers. Mijn vrouw is mijn grootmoeder, omdat zij de moeder van mijn stiefmoeder is, en ik ben mijn eigen grootvader.... en dit, besloot de patiënt, heeft mij het verstand gekost. „Dat begrijp ik" knikte de dokter diepzinnig en stelde zichzelf onder de be handeling van zijn eersten assistent.. (Uit de „HengeLosche Fabrieksbode") STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (thuisr.) pass. 24 Mrt Gibraltar. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) arr. 24 Maart te Belawan. POELAU BRAS (thuisr.) vertr. 26 Maart van Londen naar Amsterdam. TAWALI (uitr.) pass. 24 Maart Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. ALRICH (uitr.) arr. 23 Maart te Santos GAASTERLAND arr. 26 Maart van B. Aires te Amsterdam. MONTFERLAND (uitr.) arr. 26 Maart te Montevideo. PERNAMBUCO vertr. 26 Maart van Am sterdam naar Zuid-Brazilië. ZEELANDIA arr. 25 Maart van Zuid- Amerika te Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX vertr. 26 Maart van Hamburg n. Kopenhagen. ALKMAAR (uitr.) vertr. 24 Maart van Buenaventura. AMAZONE, Stettin n. Amsterdam, pass. 26 Maart voorm. 11 uur Brunsbüttel. BOSKOOP (uitr.) vertr. 22 Maart van Valparaiso. CERES arr". 26 Maart van Istanbul te Bour-gas. GANYMEDES arr. 26 Maart van Izmir te Samos. TELAMON arr. 25 Maart te San Juan de P. R. ULYSSES arr. 25 Maart van Bremen te Hamburg. VENEZUELA (uitr.) vertr. 24 Maart v. Dover naar Barbados. VENUS, LissabonAmsterdam, pass. 25 Maart Ouessant. VULCANUS arr. 24 Maart van Huelva te Lissabon. KON PAKETV. MIJ. VAN SPILBERGEN vertr. 4 Maart van Port Luois (Maur.) naar P. Natal. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. .BREEDIJK, Rotterdam-New York pass. 26 Maart Scilly. DELFTDIJK, Rott.-Vanc., vertr. 22 Maart van Pa Arenas. LOCHGOIL, Pac.-kust naar Rotterdam, arr. 25 Maart te Londen. NARENTA, Rotterdam naar de Pac. kust, arr. 25 Maart te Londen. VOLENDAM arr. 23 Maart van Rotter dam te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE arr. 25 Maart van Rotterdam te Hamburg. KOTA AGOENG (uitr.) pass. 26 Maart Ktaap del Armi. KOTA BAROE arr. 25 Maart van Rotter dam te Hamburg. ,PALEMBANG (thuisr.) vertr. 24 Maart van Belawan. SIBAJAK (thuisr.) pass. 25 Maart Kaap del Armi. SLAMAT (uitr.) pass. 24 Maart te Perim ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALPHACCA (thuisr.) vertr. 24 Maart v. Satntos. ALWAKI atrr. 25 Maart van Buenos- Aires te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CALCHAS, Japan-Rotterdam, pass. 26 Maart Gibraltar. EURYBATES, Ja va-Amsterdam, pass. 25 Maart Gibraltar. HELENUS, Batavia-Liverpool pass. 24 Maart Gibraltar. MEMNON, Japan-Rotterdam vertr. 26 Maart van Sjanghai. MYRMIDON arr. 24 Maart van Batavia 1. v. Amsterdam te Londen. PHILOCTETES, Japan-Rotterdam vertr. 24 Maart van Honkong. SARPEDON arr. 25 Maart van Japan 1. v. Londen te Rotterdam. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY vertr. 25 Maart van Oran naar Valencia. JONGE ELISABETH Barcelona naar Londen pass. 25 Maart Dungeness. 3noèBnpz zz4pè5C 4(fLRux YT JONGE JACOBUS arr. 26 Maart van Rotterdam te San Louis du Rhöne. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika-Lijn.) KLIPFONTEIN arr. 25 Maart van Ham burg te Amsterdam. RIETFONTEIN (uitr.) pass. 25 Maart Gibraltar. (Holland-Australië-Lijn). GROOTEKERK (uitr.) pass. 24 Maart te Perim. SEROOSKERK arr. 25 Maart van Ham burg te Rotterdam. (Holland—Br.-lndië Lijn). HOOGKERK arr. 25 Maart van Ham burg ce Rotterdam. (Holland- Oost-Azië-Lijn.) ARENDSKERK arr. 24 Maart van Am sterdam te Hamburg. GAASTERKERK (uitr.) arr. 24 Maart te Kobe. OUDERKERK (thuisr.) ver. 23 Maart v. Yokohama. WAALKERK (thuisr.) pass. 23 Maart te Perim. Die arme duivel trof het ook bij z'n leven altijd zoo slecht. Hij zocht vroeger ook altijd regeu- weer uit voor familieleest es. (Bouillabaisse).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6