DINSDAG 27 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 772,1 te Valentie Laagste barometerst.: 749.1 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 28 Maart: Meest zwakke win den uit Oostelijke richtingen, helder tót half bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag wei nig verandering in temperatuur. De gisteren vermelde secundaire over de Britsche eilanden en over de O'tzeê heeft de barometer steeds doen dalen, maar het hooge drukgebied uit het Westen breidt zich verder over de Britsche Eilanden en de Noordzee uit, terwijl de depressie over de Middellandsche Zee gisteren iets toe nam, zoödat aanvankelijk voortduring van de OóStêüjké winden te wachten is. Een snelle opklaring bracht lichte vorst in onze tonmgeving, in Scandinavië nam de vorst af, op IJsland tóe. Een vrij diepe nieuwe depressie doet op IJsland de barometer snel dalêfi, waarschijnlijk trekt deze in Noord-Oostèlijke richting. Behalve in Noord-Noorwegen en het Zuiden van IJsland is de wind overal zwak tot matig, maar op den Oceaan waait eén stormachtige Zuid-Westelijke wind, door Noord-West gevolgd. Er viel nergens meer dan matige regen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 11.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 6.35 uur tot Woensdagmorgen 5.31 uur CRISIS RUNDVEE-CENTRALE. De aandacht van veehouders wordt er op gevescigd, dat de thans bestaande móge lij Kneid toe het leveren van nuchter vaars- kaïverén de eenlge gelegenheid is, die de Crisis-Rundveecentrale zal openstellen, om kalveren, die ingevolge de bepalingen van de teeltregeling voor het rundvee, niet toe gelaten zijn, als zoodanig op te ruimen. Uit drukkelijk zij er dus op gewezen, dat, wan neer de niet-toegelaten kalveren worden aangehouden, van de zijde dér Crisis-Ründ- veecenlrale geen enkele verantwoordelijk heid tot overname'dezer kalveren meer be staat. Verder maakt de Crisis-Rundveecentrale bekend, dat de prijs voor gezonde, vrouwe lijke nuchtere kalveren met ingang van Donderdag 29 Maart verhoogd zal worden tot 0.20 per Kg. levend gewicht, zulks ten einde de levering aan te moedigen. Slakken zullen worden geweigerd. De overige voor deze kalveren geldende leveringsbepalingen blijven ongewijzigd. De kalveren kunnen geleverd worden aan onderstaande adressen: Baas Domburg, Bodegraven, Gem. Slachthuis, Bodegraven. Lunenburg de Zeeuw, Woerden. Baconfabrieken, Uithoorn. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN In den afgeloopen nacht overleed in het ziekenhuis te Venlo de 35-jarige gehuwde arbeider Hilverts uit Belfeld, die aldaar gisteravond bij het oversteken va den weg door een vrachtauto werd aangereden, en deerlijk verwond. DOOR AUTO OVrRREDEN. Hedenmorgen had nabij de spoorwegover gang UienVolkel een auto-ongeval plaats. Een zekere van der.H., dia op een boerenkar reed, viel, toen het paard plot seling terugliep, waarschijnlijk omdat het schrok, van den wagen. Fij kwam onder een hem achterop rijdende vrachtauto te recht. De mar werd bewusteloc. opgeno men. De direct ontboden geneeskundige hulp, achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk. VAN M'N BOEKENTAFEl „Napoleon op St. Helena". Tooneelwerk van Jan Vuys- ters. Van de hand van Jan Vuysters, schrijver van het Openluchtspel „Christus Verwor pen" is bij Boekerij „Oud Brabant" te Ois- terwijk, een nieuw geillustreerd tooneel werk in druk verschenen, getiteld: „Napo leon op St. Helena". Het spel bestaat uit vier acten, waarvan de twee eerste den Adelaar in zijn volle kracht en hooge vlucht, de beide laatste den doodelijk gewonden en stervenden Adelaar, in dramatisch ontroerende scènes teri tooneele brengen. Het bedoelt aan de hand van historische gegevens, een beeld te geven van den ge- heelen Napoleon vooral den mensch-Napo- leon, door het ongeluk gelouterd. In deze tijden van omwentelingen, wan beheer, modern heidendom e.d. wel een actueel en, zooals de stof behandeld is, een uiierst leerzaam onderwerp. Het tooneelwerk werd reeds in het Fransch vertaald en genoot een buitenge woon gunstig onthaal bij het Institut Na poleon te Parijs. Stappen worden door het bestuur hiervan gedaan bij den Minister van Onderwijs aldaar, om het drama in het Theatre Francais te doen opvoeren. Maanblad „Succes". ïn het Maartnummer van het Efficiency- maandblad „Succes" vindt den zakenman aangegeven, welke directe voordeelen hij kan trekken uit een bezoek aan de Jaar beurs- Een radio-reportage uit het Jaarbeurs restaurant geeft een raak getroffen beeld van de stemming onder de Jaarbeurs-ocZoe- kérs. Zeker niét het imnst interessant is de ge- illustreerde beschrijving van een Ameri- kaansche zakenreis, die de Succes-redactie met medewerking Van Amerikaansche Ka mers van Koophandel voor Juni heeft ge organiseerd. Voor den actieven zakenman een reis om van te watertanden, vooral ook omdat de kosten ongekend laag zijn in verband met de stand van de dollar. Zooals gewoonlijk is dit goed verzorgde nummer gevuld met tientallen korte, prac- tische wenken in het belang van zakenop- bouw en carrière. Wij en onze Planten. Uitg. Keming en Zoon N.V. Utrecht. Als uitgaven no. 4 en no- 5 in de serie „Wij èn Onze Planten" verscheen bij de Uitgever^ Kemink en Zoön te Utrecht „De Rozen" en „Het kweeken van de mooiste eenjarige". Het eerste werkje is samengesteld door den heer E. J. Ludding, bij de bloemenlief hebbers geen onbekende, wijl hij ruim J5 jaar secretaris is geweest van de Vereeni- ging ter bevordering van den Rozenteelt „Nos Jungunt Rosae". Bij zijn beschrijving gaat de heer Lud ding, zooals hij in zijn voorwoord zegt, uit van het devies: „Leert de roos kennen in haai groei en bloei en ge zult haar lief hebben". Volledige kennis van het voor werp zijner zorgen zal den amateur immers de schoonheid der roos meer doen waar- deeren. In dit Opzicht zal vergrootglas of microscoop veel leerén zien, dat voor het bloote oog Verborgen blijft. De schrijver weidt in zijn prachtig werk je Uitvoerig uit over de roos als plant, waaruit wé bijzonderheden van deze fraaie plant leeren kennen, die we op school bij de plantenkunde niet leerden kennen. Daarneven treffen we bijzonderheden aan betreffende het planten, snoeien, be mesten, sproeien, of gieten, winterbescher- ming, enz. enz. Het geheel wordt aangevuld met een lijst van meest aanbevelenswaardige tuinrozen en de lijst van Latijnsche benamingen van rozensóorten, en onderdeelen der plant, of eigenschappen. Het boekje „Hét kweeken van de mooi ste eenjarige" is samengesteld door den heer J. H. Meyer, hoofd van de afd. Beplan tingen der gemeente Hilversum, die in het Gooi wordt genoemd: „De Toovenaar mot de eenjarige zaaiplanteri". De bewijzen daarvan heeft men kunnen zien in de'Hil- versumsche plantsoenen. In het werkje somt de heer Meyer de voor- en nadeelen der verschillende plan ten op en het lezen ervan kan niet anders dan den indruk vestigen, dat hier een be kwaam deskundige aan het woord is. In de inleiding geeft de schrijver eenige clgemeene wenken over het kweeken der eenjarige zaaibloemen, waarna hij de planten famDiegewiis behandelt. Een leerzaam boekie. dat in de komende dagen, nu het nog tijd is, om planten en bloemen uit te zoeken, zeker veel aftrek zal vinden. EEN STORMLOOP OP ONZEN LIEVEN HEER. De schoorsteenen, die als uitgestrekte vingers van de aarde ten hemel wijzen, en de bosschen op de heuvels hebben in de jongensdagen van Christoffel Leuchter hun sterke taal gesproken. De fladderende rookzuilen boven de hooge steenen en de bonte herfst in de beuken deden hem het gore steegje vergeten waar hij zooveel leed en ver driet beleefd had. Schoorsteenen en wou den verzoenden hem met z'n armzalig dak kamertje, de waschkuip van zijn moeder, deze arme vrouw voor wie iedere dag vroeg begon en laat eindigde. Schoorstee nen en wouden groeven hem trekken van vroegen ernst rond z'n mond en legden den glans van een milden lach in zijn oogen. De uren in het bosch deden hem mijme ren en de blik op de schoorsteenen plaatste hem midden in het leven. Midden in de stad bevond zich een kapelletje, warm ge leund tegen een oude kerk. Er gingen daar meer menschen voorbij dan er binnentra den. Magere arbeidersvrouwen offerden soms, wanneer de dag haar al te zwaar viel, een smalle waskaars voor het beeld van de Moeder Gods: werkloozen rustten uit op de eenige bruine bank voor 't sim pel beeld. Kinderen brachten halfverwelkte bloe men, die op de marktdagen van de kramen der handelaars afvielen. Oude grijze vrou wen, die hun einde voelden naderen, baden over een goeden dood. Christoffel Leuchter las op de gezichten van al deze menschen de opdracht van God. Aanvankelijk schrok hij voor z'n eigen vermetelheid. God voor het altaar te willen dienen. Christoffel's moeder maakte nog langer werkdagen en het geloof aan haar jongen deed haar den arbeid licht vallen. Eens had Christoffel tot haar gesproken: „Het zal u niet licht vallen, moeder, mam- de hemel heeft zijn stormhoren geblazen. Koe zou ik dan mogen aarzelen?" En hij boog het hoofd over de boeken en zoo werkte de vrouw in de jaren, die vooraf gingen aan den dag dat de menschen in 't straatje hun bouwvallige huizen met vaandels en dennengroen ver sierden. Op den avond van het feest schreef Christoffel Leuchter met een hand, die beefde van vreugde, in het eenvoudige dag boek van zijn leven: „Heer, ik draag het zwarte kleed van uw dienst. Laat het mij dragen met waardig heid, maar ook met de kracht die voor de schaduw niet wijkt. Geef mijn woord kracht en gedoog niet, dat het hol klinkt, wijl mijn daad zwakker is dan mijn woord. Mijn kleed zal een storm jas zijn en het uniform van uw strijders. Geef mij de kracht, Heer de menschen van de vele magere weiden hier beneden te halen en ze voeren naar Uw goede weide". Een lachende maan lichtte dezen avond boven de daken voor het venster der ka mer. En in Christoffel's smal gezicht schit terden de oogen van vrome dronkenheid en heiligen trots. En toen Christoffel priester gewijd was, zond hem z'n goede bisschop ver van de stad naar een stil afgelegen dorp. De jonge kapelaan zou weer kleur trachten te bren gen op zijn bleeke wangen en bovendien zijn onrustigen ijver beleidvol beteugelen. Met een rimpel van moedeloosheid deed hii zijn blijde intrede bij de dorpelingen. Hier ging het leven zijn rustigen gang. De schoorsteenen waren ver weg en de zonden der menschen waren slechts kleine zónden. Christoffel's plicht scheen hem een veel te kleine plicht. Zijn dagboek, waarin hij thans na jaren niet zonder lachen over dien tijd lezen kan, geeft getuigenis van zijn strijden: „Ik zal moeten heengaan en zonder bevel den dienst doen, dien men mij voorhoudt. Er wachten zoo velen, die ik hier niet bereik. Ik moet in de stad naar de men schen, die in de slavernij der rookende schoorsteenen den hemel verloren hebben". Zoo worstelde Christoffel Leuchter drie jaar met zich zelf en dan schreef hij weer in zijn boek: „Hoe dwaas ben ik toch zoo lang geweest, o Heer, en hóe ij del. Ik wilde mijn broeders de menschen spannen voor den wagen Gods en vreesde zelf in 't vaste gareel te loopen. Ook een hemelbe stormer moet met rustige schreden gaan". In de stad was hij spoedig de vriend van armen en kleinenZij kwamen tot hem en hij ging tot hen; zij brachten de scha duwen van hun leven in zijn kamer en Zeer dikwijls sprong een vonk van hun haat over in zijne ziel. Zijn toorn tegen de rijken werd menigen avond zoo groot en sterk, dat hij het liefst meegeloopen was achter de vaandels van het oproer. Zoo kwam het, dat de woedende rebellen zijn naam noem den, wanneer zij op markten en in over volle zalen 't woord voerden. Zoo kwam het ook, dat hij 's morgens bij den H. Dienst tijdens het Pater Noster geweldig schrok toen hij het woord van de vergeving onzer schuldenaren uitsprak. Zijn heele le ven was ontsteld. Drie weken lang ging hij in stilte om. Toen nam hij weer zijn boek: „Heer, Gij maakt mij den weg niet licht. Ik was allengs zoo ver de armoede of den rijkdom als maat te nemen, die be slist tusschen goed en kwaad. Zoo zeer ben ik reeds aan de wereld vervallen. Laat mij het hart dergenen, die Uw Raadsbesluit mij toevertrouwde, bestormen, opdat het hart dergenen, die in armoede leven, niet onge- rechtig wordt en verloren gaatHaat kan geen liefde wekken Met vaste schreden en een rustig hart keerde Christoffel Leuchter terug naar zijn dagelijksche priesterfunctie. In het veertigste jaar van zijn leven kwam de duivel nog eenmaal met sluipen den tred tot Christoffel. Het was een tijd van groote armoede en van den morgen tot in den nacht trok een processie van behoef- tigen door de kamer van den priester: vrouwen, mannen, kinderen. De ellende sprak uit hunne trekken; maar ook zon daars waren onder henen gingen op roof uit. Christoffel Leuchter gaf hun alles en gaf hun meer dan hij kon. Haast met vreugde voelde hij, dat zijn lichaam alle kracht verloor en zijn gang naar het altaar wankelend werd van zwak heidals een jubel doorgolfde hem de gedachte: „Nu ben ik de echte broeder van den H. Franciscus. Ten slotte wreekte zijn lichaam zich ech ter en wierp hem op het ziekbed. In het hospitaal werd iedereen den toegang tot hem geweigerd en hij had veel tijd om na te denken over zijn leven. Op het einde der eerste maand van zijn ziekte liet hij de oude Overste bij zich komen en zei haar rustig en vast: „Alle overmaat is uit den booze. Hoeveel zoudt u willen doen, tot u grijs werd en oudHoeveel was door mij reeds ongedaan gebleven, wanneer God mij niet halt geboden had. Het was een zonde, v/at ik gedaan heb. want geen mensch heeft het recht, zijn lichaam te vernietigen. Ik heb veel tijd noodig gehad om den drempel van dit geheim te bereiken. Toen ik het echter vond, werd ik gewaar, dat deze vprso<Hin<* van kracht niet overeen komstig de liefde is, waartoe God my riep". Toen men den prijzerï pastoor naar zijn laatste rustplaats gebracht had het was een zeer groote rouwstoet vonden vrien den het dagboek met de laatste aanteeke- ning. Met bevende handen was zij op het verguld papier geschreven: „De bestormers I Gods zijn andere dan die der wereld. Ik heb het ervaren tijdens den langen tijd van mijn leven. De brand van mijn hart is voortdurend inniger en milder geworden, hoe meer jaren intusschen voorbij gin gen Schoorsteenen en wouden zijn niet meer dan een gelijkenis: zjj zijn als een verzoe king, de wereld al te veel gewicht te ge ven. Dat hebben zij gemeen met al het stof der aarde. De bestormers van God mogen de wereld niet als maatstaf nemen, want zij is blind voor de waarheid. Nu is het avond geworden. Moge de nieuwe komende dag stralend opgaan. Amen". (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmus Jacobus, z. van W. v. Slingerland en A. de Graaf. Ondertrouwd: A. J. Schreuder jm. 2;J j. en M. E. Houps jd. 21 j. J. Wagema- ker jm. 21 j. en W. J. Boon 22 j. W. v. d. Wijngaard jm. 27 j. en E. J. Chlench jd. 27 j. Overleden: N. MasSaar wedn. 84 j. A. H. de Kort zn. 15 j. BOERENWONING AFGEBRAND. Hedenmorgen te omstreeks half elf brak brand uit in de boerenwoning, bewoond doof en eigendom van den landbouwer Van Rooy aan de Waterstraat te OsS. Het gê- heele huis en de inboedel werden een prooi der vlammen. De Ossche brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon, wegens gebrek aan wa ter, weinig hulp bieden. Verzekering dekt de schade. TELEGRAMMEN DE RAMP TE HAKODATE. Tot dusverre 1556 slachtoffers. Er zijn bij den ontzetténden brand te Hakodate 1556 personen om het leven ge komen. Volgens het politierapport zijn 87 buiten landers dakloos, doch deze personen heb ben geen lichamelijk letsel bekomen. 90 gevangenen zijn uit de door brand verwoeste gevangenis vrijgelaten, doch tot 25 Maart j.l. hebben 63 hunner zich weer bij de autoriteiten aangemeld. VREESELIJK AUTO-ONGELUK. Drie menschen levend verbrand. BRUSSEL, 27 Maart. In de omgeving van Charleroi is Zondag een vreeselijk auto-ongeluk gebeurd. Een auto, die met groote snelheid een anderen wagen tracht te te passeeren kwam in botsing met een tegemoetkomende tram. De auto sloeg over den kop en raakte in brand. Drie der vier inzittenden verbrandden. Slechts een 15- jarig /.ïeisje wist aan de vlammen te ont snappen. Haar kleeren hadden echter vlam gevat en ze liep als een waanzinnige in het rond. Tenslotte zakte zij ineen. Een groot aantal voorbijgangers was getuige van het ongeluk. Enkelen bezwijmden, en deren vluchtten van ontzetting. Het meisje is ondanks haar hevige brandwonden nog in leven. Men vreest echter, dat ze kranx- zinnig is. F. W. REITZ OVERLEDEN. Oud-Presideut van de Oranje-Vrijstaat. KAAPSTAD, 27 Maart. (V. D.) Op 89- jarigen leeftijd is hedenmorgen overleden de oud-President van den Oranje Vrijstaat F. W. Reitz. In de laatste jaren van zijn leven had Reitz zich vanwege zyn hoogen leeftijd en daarmee gepaard gaande zwakte geheel uit het politieke en maatschappelijke leven te ruggetrokken. DE ONRUSTIGE TOESTAND IN SPANJE. MADRID, 27 Maart. (V. D.) Tengevolge van sabotage van electriciteitsarbeiders was Valencia urenlang zonder licht. In den loop van den nacht waren de arbeiders der electriciteitswerken, gas- en waterlei ding de staki ïg begonnen, die door de re geering onwettig was verklaard. Studenten der Technische Hoogeschool en militaire technici trachtten voorloopig het bedrijf ter voorziening in de noodzakelijkste be hoeften in gang te houden. Te Saragossa brachten syndicalisten voor een politiebureau een zware bom tot ont ploffing. Zij wilden de aflossing van het commando van tezamen 25 man verhinde ren. De bom ontplofte echter te vroeg en een kind en een voorbijganger werden ge dood, terwijl vier andere voorbijgangers ernstig gewond werden. Te Barcelona neemt de misdadigheid toe. Eenige geldloopers van een bioscoopthea ter, die een vrij aanzienlijk bedrag moes ten vervoeren en door een aantal recher cheurs gevolgd werden, werden door ban dieten overvallen, die het geldtransport in vier auto's hadden gevolgd en plotseling uit autorr.i tische pistolen op de kasloopers en de rechercheurs begonnen te vuren. Twee rechercheurs werden zwaar gewond en twee personen licht gewond. De inbre kers wisten met den buit van 20.000 peseta te ontkomen. De staking der metaalbewerkers te Ma drid duurt voort. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Vergadering R.-K. Overheidsper soneel, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Maart tot en met Zondag 1 April (lsten Paaschdag) a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523, Maaadag 2 April (2den Paasch dag) neemt waar apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Terechtstelling van drie communisten. DUSSELDORF, 27 Maart. (V. D.) Heden morgen zijn te Dusseldorf de ter dood ver oordeelde communisten Emil Schmidt, Pe ter Hupertz en Ottó Lukat, ter dood ge bracht. Zij werden beschuldigd van het organiseeren van een overval op het S.A.- huis te Erkrath op 20 Juni 1932. Zeven an deren bij dezen overval betrokken ter dood veroordeelden, hebben van Minister- President Goering gratie gekregen. De doodstraf is gewijzigd in levenslange tucht huisstraf. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 27 Maart. Vee. Aanvoer 4381 stuks. 146 Paarden, 1 ezel, 1338 magere runderen, 437 vette runderen, 188 vette graskalveren, 120 graskalveren, 1802 nuch tere kalveren, 240 schapen en lammeren, 1 varken, 19 biggen, 31 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 55—60, 50—54 en 3842 cent, vette ossen 5256, 4448 en 36—40 cent, stieren 5052, 4547 en 38—40 cent, vette kalveren 100—110, 80—90 en 60—70 cent. schapen 50—4440 cent, lammeren 524844 cent, graskalveren 494439 cent, nuchtere kalveren 2015 cent, slachtpaarden 4439—36 cent. Prijzen petr stuk: schapen f 23—27—11, lammeren f 201411, nuchtere slachtkalveren f 9 53, nuchtere fokkalveren f 20—1410, biggen f 86, slachtpaarden f 145110— 85, werkpaarden f 160—125—80, hitten f 90 7060, stioren f 250190140, kalfkoeien f 245195145, melkkoeien f 240190140 vaarzen f 130—105—85, pinken f 95—70—50, graskalveren f 60—40—28, biggen per week f 1.201.10. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer minder, handel kalm, prij zen als gisteren tot 2 ct. b. n.; Stieren han- voer tamelijk, handel kalm, prijzen onver anderd. Vette kalveren aanvoer iets korter, handel flauw, prijzen 2e en 3e soort iets lager pr. beest t. 10 cent; Schapen en lam meren, aanvoer minder, handel stug, prijzen lager. Nuchtere slacht- en fckkalveren, aanvoer korter, handel stug, later kalm, prijzen onveranderd. Biggen aanvoer kort, handel kalm, prijzen stationair, paarden aanvoer minder, handel kalm, prijzen on- veratnderd; Kalf- en melkkoeien aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen onveran derd; vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel traag, prijzen stationair; graskalve ren aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen dezelfde. C. R. C. nam pl.m. 200 runderen over. ROTTERDAM, 26 Maart. Buitenlandsche Granen. Stemming prijshoudend. Rogge: 74/75 K.G. Bahia Blanca disponibel f 7.75, 74/75 K.G. La Plata gedenatureerd dispo nibel 4.71/72 K.G. Duitsche gedena tureerd aangekomen f 3.75, 71/72 K.G. Duitsche aangekomen 7.15, 76 K.G. Hon- gaarsche disponibel 7.25, 76 K.G. Hon- gaarsche gedenatureerd disponibel 3.95. Gerst: 65/66 K.G, La Plata aangek, 88, 69/70 K.G. La Plata aangekomen 89, 65/66 K.G. Zuid-Russische disponibel f 88 y$, 60/61 K.G. Donau disponibel 86 62/63 K.G. Donau disponibel 87. Haver: 55/56 K.G. Zuid-Russische dis ponibel 5.9J, 54 K.G. La Plata clipped disponibel 5.70, 51/52 K.G. La Plata clip ped heden gewacht 5.60, 52/53 K.G. Zuid Duitsche disponibel 6 25. Mais per 2000 Kilo: gele La Plata anagek. 102, Donau/Galfox aangekomen 97, Donau/Galfox stoomen naar aankomst 96 a 94, mixed Zuid-Russische aangekomen 99, witte Zuid-Russ. aangek, 99. BODEGRAVEN, 27 Maart. Kaas. Aange voerd 93 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 4124 stuks, wegende 37116 kg. prijs met rijksmerk le soort f 20 —22, 2e soort f 17—19, Handel flauw. BOSKOOP, 26 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 30—52 cent, Hadley 30—45 cent, Butter fly 40 cent, Rosalandia 35—55 cent, Ellen Poulsen 3045 cent, Paul Grampel 90 120 cent, Briarcliff 25—45 cent, Kilham 60 cent, Malus 26G4 cent, Gerbera 35 cent, Lelies regale 30 cent, Tulpen 10—16 cent, Cerasus Hisakura f 1.50—2.20, Seringen 30—60 cent, Prunus triloba 20—43 cent, Rhod. Pink Pearl 20—40 cetn, Rhod. Ca- tawbiense 15—25 cent, Azalea mollis 50—90 cent, Hortensia per stuk 40—74 cent, Aza lea indica per stuk 40—60 ccent. HAZERSWOUDE, 26 Maart. Eierenvei- ling. Aanvoer 11774 stuks. Prijzen: kippen eieren f 2.302.65 en eendeneieren f 2.00 2.15 per 100 stuks. TER AAR, 26 Maart. Centrale Veiling. Spinazie per kist 37—47 cent, 2e soort 23— 36 cent, sla f 4.80, vellen per kist 52 cent, Dunsel per kg. 13—15 cent, Witlof per kg. 15 cent, Prei f 1.50—3.40. Aanvoer 330 kis ten Spinazie. ALPHEN a. d. RIJN, 26 Maart. Groen- tenveiling. Per 100 kg.: spinazie f 7.40— 10.50, dunsel f 1820, spruitkool f 15—15.50 per 100 bos: radijs f 3.90, selderie f 1.40, petr 100 stuks: kropsla f 5.50, VINKEVEEN, 26 Maart. Groentenveiling. Kropsla 4 cent per krop, vellen 46 cent por kist, spinazie 6—14 cent, postelein 28 cent, Witlof I 12—15 cent, Witlof H 8—11 een'. Witlof III 5 cent, Witlof blad 2 cent per

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3