DINSDAG 27 MAART 1934 LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 DRIE INBRAKEN TE ROTTERDAM. Groot aantal kostbaarheden gestolen. Zaterdagavond is in drie naast elkaar gelegen panden aan den Westersingel te Rotterdam op wel zeer brutale wijze inge broken. Er is een groot aantal kostbaarhe den, waaronder juweelen, gestolen. In de kamers, waar de inbrekers hun slag hebben geslagen zijn de kasten opengebroken en de laden leeggehaald. De inbrekers zijn, naar de „Tel." bericht, eerst het pand No. 14 aan den Westersin gel, waarin de R.-K. Volksbond is geves tigd binnengegaan. Zij hebben de buiten deur opengedrukt en de deuren, die zij binnen afgesloten vonden, geforceerd. In de kantoorlokalen van den R.-K. Volksbond hebben zij zeer weinig gestolen, maar zij hebben zich aan de achterzijde weer naar buiten begeven en zoo wisten zij het pand No. 15, waar mr. Halberstma woont, te be reiken. Toen mevrouw Halbertsma haar slaap kamer binnen wilde gaan, trof zij daar een van de inbrekers, die onmiddellijk bij haar komst de vlucht nam en de trap wist te bereiken. Hij holde naar beneden en wist door de buitendeur te ontkomen. In het pand van de familie Halbertsma is een groot aantal juweelen gestolen, o.a. een paarlcollier, een diamanten broche met groote parels, een glad gouden damesring met briljanten en parels, een platina hals ketting, een ouderwetsch goud dameshor loge, een camee-broche en twee gouden schakelarmbanden, benevens een automa tisch pistool. Mevrouw Halbertsma heeft aan de poli tie het volgende signalement kunnen op geven van den man dien zy in haar slaap kamer heeft gezien. Hij is ongeveer 30 a 35 jaar oud, 1.80 M. lang, slank postuur en donker uiterlijk. De yian draagt een zwar ten bolhoed en lage schoenen en beige ga bardine regenjas van een wijd model; hij spreekt met Duitsch acccent. Van pand 15 zijn de inbrekers wederom langs de achterzijde in pand 16 gekomen, waar de familie Kleyn van Willigen woont. Ook deze familie was thuis en na achteraf bleek heeft men de inbrekers, die op een van de bovenverdiepingen hun slag sloe gen, gehoord, maar men verkeerde in de veronderstelling, dat de huisgenooten eenig lawaai maakten en daarom heeft men er verder geen acht op geslagen. Bij de fa milie Kleyn van Willigen is ook alles over hoop gehaald; vermist worden een gouden schakelarmband, een oude gouden broche, drié gouden dasspelden, drie paar gouden manchetknoopen, een gouden hanger niet platina-ketting, een zilveren dameshorloge ketting, een paar antieke oorbellen met parels en een schakelbroche. Zoodra de inbraken ontdekt waren heeft de politie een uitgebreid onderzoek inge steld, waarbij ook de substituut-officier van justitie mr. Hoeffelman aanwezig is geweest. De dactyloscopische dienst heeft vingerafdrukken gevonden en men heeft de assistentie ingeroepen van eenige politie honden, doch tot nu toe zonder resultaat. Uit het verder onderzoek is nog gebleken, dat bij de familie Halbertsma voor 4000. aan juweelen is gestolen en by de familie Kleyn van Willigen voor ƒ1000. SERIE INBRAKEN TE BREDA. Drie jongelui gearresteerd. De politie van Breda heeft vorige week weer handen vol werk gehad door een se rie inbraken, die elkaar in betrekkelijk korte perioden opvolgden. Tweemaal werd ingebroken in de kantoorgebouwen der N.V. Vereenigde Brandstoffenhandelaren aan de Terheijdenscheweg te Breda, waar telkens een bedrag in geld werd buitge maakt. Voorts had een diefstal plaats bij een kleermaker op den Teteringschendijk en in het kantoor van de Zuider Stoom tramweg-Maatschappij aan den Hoogen Steenweg, terwijl daar ter plaatse even eens een bezoek werd gebracht in een leer fabriek. Bovendien had een inbraak plaats in het kantoor der boekdrukkerij der firma Alph. van Turnhout en Co. aan den Zand- bergweg. Door de politie werd naar aanleiding van deze serie inbraken een uitgebreid onderzoek ingesteld. Met medewerking van den burgemeester te Ginneken is het haar mogen gelukken een drietal jonge lui van 19 jaar aan te houden n.l. twee uit Breda en één uit Ginneken, die de vol ledige bekentenis hebben afgelegd een zestal inbraken te hebben gepleegd. Het staat echter vrijwel vast, dat meer arrestaties zullen volgen. Bij alle genoem de inbraken werden geldelijke bedragen of goederen ontvreemd. DE STROOPER BEDROGEN! Bij den veldwachter te biecht. Uit Lonneker wordt aan de „Tel." ge meld: Stroopers van wild, en andere voor werpen in de natuur waar men vanaf moet blijven, behooren in den regel niet tot de domsten. Het beroep dat ze uitoefenen, noopt hen bij de pinken te zijn, om deh veldwachter de loef af te steken. Een zekere R. had, toen hij er één de zer dagen op uittrok, om in Zuid-Esch- marke hout te hakken, waar hij eigenlijk geen recht op had, een fijne list bedacht. Toen hij een flinken takkenbos by el kaar had gebracht, begon hij de witte ein den, waar de bijl het hout had getroffen, met meegebrachte teer zwart te maken. Zoo kon niemand zien dat eenige minuten geleden dat hout nog aan een levenden stam had gezeten. Verdiept in zijn arbeid, merkte R. niet, dat er iemand op hem toe kwam. Maar toen de vreemde opeens vlak achter hem stond, toonde R. in het geheel geen ont steltenis. „Kijk", zei hij vol trots op zijn listige vondst wijzend, „zoo moet je doen, als je niet wilt dat ze je snappen. Niemand <<an zoo zien, dat het hout pas gekapt is". „Maar..,." zei de vreemdeling, „dan moet i moet je je geheim niet aan een politieman toevertrouwen. Want al heb ik geen uni form aan, daarom kan ik nog wel van de politie zyn." Moeten we nog mededeelen, dat R. he vig schrok, dat hij op de bon werd gezet en zijn zwarte houtjes moest laten liggen? DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET RIJVAARDIGHEIDSBUREAU. Voormalig directeur in arrest. De voormalige directeur van het Cen traal Bureau voor afgifte van bewijsstuk ken van rijvaardigheid te 's-Gravenhage, de heer J. G. van T., die, zooals wij heb ben gemeld, beschuldigd werd van ernstige onregelmatigheden in zijn beheer, is thans door dë Haagsche politie gearresteerd ver dacht van verduistering in dienstbetrek king. De heer Van T., die op het hoofd bureau van politie is ingesloten, ontkent fraude te hebben gepleegd. „Tel." KERKNIEUWS DIRECTEUR EUCHARISTISCH BUREAU. Naar wij vernemen, is pater F. Duynstee O.E.S.A. benoemd tot directeur van het Eucharistisch Bureau te Amsterdam, als opvolger van pater H. Wesselink O.E.S.A. die, zooals bekend, binnenkort naar de mis sie in Bolivia vertrekt. Verder neemt de nieuwbenoemde alle verdere functies van pater Wesselink over. Pater Duynstee zal voortaan vrijgesteld zijn van parochiewerk, doch blyft gehuis vest in de pastorie aan den Postjesweg te Amsterdam. SPORT VOETBAL ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. Wijzigingen in de elftallen. In het Roode Duivels-elftal. dat op Woensdagavond a.s. op het V.U.C.-terrein té Den Haag tegen het Zwaluwen-elftal zal uitkomen, is, daar vier spelers bij de competitie-wedstrijden van Zondag j.l. ge blesseerd zijn, een wijziging gekomen. Het veranderde elftal ziet er als volgt uit: Doel: Badjou (Daring-club Brussel). Achter: v. d. Bosch (Beerschot) en Ha mers (R. C. Mechelen). Midden: Verstraeten (F. C. Mechelen), Welkenhuysen (Union Sint Guilloise) en F. v. d. Eynde (Union Sint Guilloise). Voor: Lambrechts (F. C. Luik), Voor hoof (Liersche Sport Kring), Desmedt (Uk- kel Sport), Sayes (C. S. Brugge) en Put- mans (Union van Goei). In 't Zwaluwen-elftal zijn eveneens en kele wijzigingen aangebracht: de interna- 1 tionals van den laatsten wedstrijd zijr\ niet van de partij. Thans spelen de Hagenaars Graafland, Schoemaker en Van Gelder in hun plaats mee, zoodat de opstelling als volgt is: Doel: Keizer (Ajax). Achter: Weber (A.D.O.) en Lelyveld (V.U.C.). Midden: Van Maren A.D.O.Oprinsen (N.O.A.D.) en Graafland (H.B.S.). Voor: Vrauwdeunt (Feijenoord), Berg (A.D.O.), Lagendaal (Xerxes), Schoemaker (Quick) en Van Gelder (V.U.C.). DE KAMPIPOENSCOMPETITIE VAN DEN K. N. V. B. Het programma voor April en Mei. Naar wij vernemen is voor de maanden April en Mei in overleg met de betrokke nen het volgende programma vastgesteld: 15 April: VelocitasAjax en Heracles K. F. C. 22 April: AjaxK. F. C. en Kampioen Zuid (welke dan inmiddels wel bekend zal zijn)Velocitas. 6 Mei: K. F. C.Ajax en Heracles Kam pioen Zuid. 10 Mei (Hemelvaartsdag): Velocitas Heracles. 13 Mei: Kampioen ZuidAjax en K. F. C.Velocitas. 19 Mei (Zaterdag voor Pinksteren): AjaxKampioen Zuid. 21 Mei (2e Pinksterdag): Velocitas K. F. C. BOKSEN ARIE VAN VLIET VERLIEST ZIJN TITEL. In het Geb. voor K. en W. aan den Schie- damsche Singel te Rotterdam vonden gis teravond onder zeer groote belangstelling bokswedstrijden voor professionals plaats. Bij deze wedstrijden werd voor het eerst in Nederland gebruik gemaakt van een nieuw type boksring, geconstrueerd vol gens Amerikaansch systeem. De hoofd ontmoeting van dezen avond was die tus- schen Arie van Vliet en Leen Sanders om het middengewicht kampioenschap van Nederland. De kleine beweeglijke Sanders neemt direct de leiding en behoudt deze gedu rende het geheele gevecht. Hij is zeer goed in vorm. In de vierde ronde komt van Vliet wat opzetten doch Sanders dekt uit muntend. In de zesde ronde vallen er har de klappen en het gevecht is dan verre van fraai. Reeds in de zevende ronde is Sanders ver op punten voor.- Van Vliet wil zijn titel tot het uiterste verdedigen en tracht het gevecht te forceeren, hetgeen hem echter niet gelukt. Sanders wordt on bedreigd winnaar en komt daarmede te vens in het bezit van den kampioenstitel. HOCKEY NEDERLAND—FRANKRIJK HEEREN. Naar wij vernemen zal de landenwed- strijd FrankrijkNederland heeren, welke ontmoeting was uitgesteld in verband met het overlijden van H.M. de Koningin-Moe der, thans op Zaterdag 7 April ae. te Parijs worden gespeeld. WANDELSPORT R. K. S. V. „DE BATAVEN". Wij willen nog even herinneren aan den trainingsmarsch van Woensdagavond 8 uur vanaf het Pieterskerkhof. Men kan zich tevens voor het laatst opgeven voor de marsch van Orion te Apeldoorn. WATERSPORT RONDVAART DOOR NEDERLAND. De Commissie voor de Rondvaart door Nederland, samengesteld uit de vertegen woordigers van de Kon. Verbonden Ned. Watersportbond en deai Roeibond voor Rot- den Ned. Roeibond, den Amsterdamschen Roeibond, den Westelijken Roeibond, den Ned. Kanobond, den Noord-Nederlandsche Watersportbond x den Roeibond voor Rot terdam en omstreken, heeft ook dit jaar weer een rondvaart door Nederland uitge schreven. Met het oog op de Paasohvacantie is de deelneming opengesteld met ingang van 30 Maart a.s. Iedere eigenaar of huurder van een motor-, zeil-, roeivaartuig of kano kan er voor inschrijven en de deelnemers heb ben de keus tussohen zestien verschillende tochten, waarvan twee alleen voor zee waardige vaartuigen. Sommige tochten zijn in het bijzonder aanbevolen voor motor- booten, andere voor zeiljachten, weer an dere voor kleine zeilvaartuigen, wherries, kano's enz., enkele ook uitsluitend voor kano's en roeivaartuigen. Bij tocht no. 4: Rotterdam (of Kralingscheveer), Helle- voetssluis, Dordrecht, Drimmelen, Andel, Gorinohem, Vianen, Gouda, wordt aange- teekend, dat deze voor roeiers alleen te ma ken is, wanneer zij routine hebben in het varen op stroom en getij water en beschik ken over een niet te lichte boot en dat op groote stroomen een roeivaartuig niet al te zeer met bagage moet te zijn afgeladen. De tochten zijn zoo samengesteld, dat het mogelijk is eenige er van desgewenscht twee aan twee samen te voegen. De bepa lingen komen in hoofdzaak overeen met die van vroegere rondvaarten; de inschrijvers ontvangen allen een tourboekje, tevens journaal, dat bovendien verschillende nut tige wenken bevat, en o.a. opgaaf van plaatsen, waar deelnemers aan rondvaar ten hun wherry of kano tijdelijk hebben opgeborgen, en voorts ontvangen zij een geusje, dat gedurende den tocht als onder- soheidingsteeken kan worden gevoerd. Ten einde het zuiver toeristisch karakter van de rondvaart te behouden is bepaald, dat de deelnemers geheel vrij zijn in de volg orde, waarin zij de controle-stations wil len bezoeken en dat zij den tocht op elk gewensoht punt kunnen onderbreken, om dien later voort te zetten. Het komt er vol strekt niet op aan, in hoeveel dagen de rondvaart wordt volbracht, mits het toer- boekje maar vóór of op 7 October a.s. op de aangegeven stations is afgeteekend. Wanneer aan een controlestation de con troleur niet of moeilyk bereikbaar is, kan de deelnemer volstaan met het posten op die plaats van een der bij het toerboekje gevoegde controle-briefkaarten. Het post merk dier kaart wordt dan als bewijs voor het aandoen der plaats gehouden. Het in- leggeld is dit jaar lager gesteld, vooral ook om de jongeren, waarbij in de eerste plaats gedacht wordt aan de kanovaarders, in de gelegenheid te stellen mee te doen aan deze rondvaart, die ten doel heeft de liefhebberij voor het maken van tochten aan te moedi gen en onze zeilers, roeiers, motorboot- vaarders en kanopeddelaars aan te sporen hun eigen mooie land beter te leeren ken nen. Na afloop van de rondvaart kan ieder, die een of meer tochten volgens de voor schriften van het reglement heeft volbracht, zich een bronzen herinnerinigsplaquette aan schaffen, voorts hebben verschillende ver- eenigingen weer prijzen uitgeloofd. Het secretariaat der commissie voor de rondvaart is gevestigd in het bureau van den A.N.W.B. te Amsterdam, Keizersgracht 583. UIT DE OMGEVING LISSE. Volksbond. Gisteravond hield de af- deeling van den R. K. Volksbond een ver gadering, welke maar matig was bezocht. De voorzitter, de heer C. Schrama, opende met den christelijken groet en heette allen welkom. Hij wees er in zijn openingswoord op, dat het winterseizoen weer achter den rug is en daarmee ook het vergadering- seizoen. Het zal vermoedelijk, buitengewo ne omstandigheden uitgesloten, wel eenige maanden duren vooraleer we weer bijeen komen. De voorzitter zette in een klem mend betoog uiteen, hoe hard noodig het is dat we onze Katholieke eenheid bewa ren. De feiten toch zijn voor 't grijpen, dat waar verbrokkeling plaats heeft, de kracht is gebroken. In onze eenheid ligt onze kracht! Laten wij, als echte katholie ke mannen ons richten naar het woord van Paus en Bisschoppen, welke voortdu rend erop wijzen, dat we zorgen moeten, dat de Katholieke eenheid moet bewaard blijven vooral in 't belang der H. Kerk. De notulen werden gelezen en vastge steld. Aan de orde is hierna de Denanae- ling van den beschrijvingsbrief voor de e.v. vergadering van den Centralen Raad, welke zal worden gehouden op 7 Mei in Tivoli te Rotterdam. Allereerst werden afgevaardigden benoemd en wel van het bestuur de heer H. Elfering en als plaats vervanger de heer Jac. v. d. Zwet; van de leden de heer J. Hoogervorst en als secre taris de heer C. v. d. Laan. De behandeling van de beschrijvingsbrief nam niet veel tijd in beslag aangezien de meeste punten onder de hamer doorgingen. Inzake het punt „cumulatie van functies" zullen de afgevaardigden handelen naar omstandig heden, terwijl de vergadering zich tegen contributieverlaging uitsprak. Het voorstel- Sassenheim, inzake wijziging in de steun regeling, vooral wat betreft de dubbel uit- getrokkenen vond algemeene bijval en zal dan ook krachtig worden gesteund. Na de rondvraag deed de voorzitter uit komen van hoe groot belang het is voor de werkloozen dat we een eigen gebouw hebben. De afgeloopen winter is alles weer in de beste verstandhouding verloopen en hebben de werkloozen alhier weer nut tige en aangename uren kunnen doorbren gen. Veel dank komt hiervoor toe aan het bestuur van de bloemistarbeidersvereeni- ging „St. Isidorus", welke zich hiervoor veel ten koste heeft gelegd. De commissie komt een warm woord van dank toe voor alles wat zij in 't belang der werkloozen heeft gedaan. Spreker hoopte, dat de toe stand spoedig dermate moge verbeteren, dat we het gebouw voor werkloozentehuis niet meer beschikbaar behoeven te stellen, waarmee hij het gebouw als tehuis thans voor gesloten verklaarde. Hierna sluiting. NOORD WIJKERHOUT. Begrafenis Raadslid Langeveld. De begrafenis van den op zoo noodlot tige wijze om het leven gekomen heer W. Th. Langeveld zal Woensdag a.s. plaats vinden op het kerkhof van de St. Jozef- parochie, na de H. Mis van Requiem welke om 9 uur zal plaats hebben. Omtrent het noodlottige ongeval verne men we nader, dat de kolendampvergifti ging is veroorzaakt door een vulkachel welke in een kamer brandde gelegen naast de slaapkamer. Deze slaapkamer is door schuifdeuren met de andere kamer ver bonden. De schuifdeuren stonden open. Bij de echtgenoote van den heer Lange veld gelukte het na 3 uur toepassen van kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuurstofapparaat de levensgeesten weder op te wekken. De patiënte was Maandagavond nog niet geheel tot bewust zijn. Met den heer Langeveld is men van 8 uur 's morgens tot 2 uur n.m. bezig ge weest met kunstmatige ademhaling en zuurstofapparaten doch ongelukkig zonder resultaat. De overledene was een bekend ingezetene en en ijverig raadslid, die nim mer een vergadering miste. Hij was dag in en uit in de weer voor de armen. Hij ruste in vrede! Eindles Tuinbouwcursus. In de St. Jozefschool alhier had de eindles plaats van den tuinbouwcursus, uitgaande van den L. T. B. Tegenwoordig waren de edel- achtb. heer A. v. Iersel, burgemeester, ka pelaan Dekker van de St. Jozefparochie, de commissie van toezicht op het tuinbouw- onderwys, de afgevaardigde van de Rijks inspectie de heer Bont en de 3 leeraren WA7 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN. VOOROORDEEL. Ons Noorden het kath. blad van Groningen, klaagt over de verkeerde voor lichting, welke protestanten dikwijls over katholieke aangelegenheden ontvangen: De „Protestant", het bekende blad van de Evangelische Maatschappij, geeft eenige citaten uit het boek van ds. James, N.-H. predikant te Rotter dam: „Critisch Christendom". Onder vele dwaasheden lezen wij o.m., dat de R. K. Kerk leert, dat men het laat ste (sic!) Oliesel moet hebben ontvan gen om zalig te worden. Een Roomsch kind van 10 jaar dat zijn katechismus. kent, zou den „ge leerden" schrijver, die n.b. theologie gestudeerd heeft, kunnen beschamen Het honderdmaal weerlegde fabeltje „van het aanbidden van heiligen" moet ook weer opgeld doen.... Van eenzelfde bekrompen mentali teit getuigt een artikel in het Haag sche liberale „Vaderland", zonder eenig commentaar geplaatst door de redac tie, van zekeren D., die zich ergert, dat men thans in Egmond de oude kath. abdij der Benedictijnen wil her bouwen boven de graven van Egmond en Hoorn. Een werkelijk groote liberale geest als een Charles Boissevain, die met kracht den wederopbouw van de abdij heeft bepleit, heeft voor deze liberale nazaten, waarvoor hij zich diep'zou schamen, tevergeefs geleefd. van den cursus de heeren Schouten, Wil man en de Wild. De heer Schouten opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom in het bijzonder den burgemeester van wien hij het ten zeerste waardeerde dat hij zoowel bij het begin als de eindles tegen woordig is. Vervolgens werd met de les aangevangen en wel ieder der 3 leeraren om de beurt. Bij de lessen bleek dat de jonge tuinders de leerstof vrij goed opge nomen hebben, al bleek het ook by enke len te wenschen over te laten. De cursus is begonnen met 21 leerlingen, 1 vertrok en 1 werd terwille van den goeden gang van zaken verwijderd daar hij meer hield van grappen dan van leeren. De burge meester na afloop der lessen het woord nemende bracht in een geestige toespraak dank aan de leeraren voor den gegeven cursus terwijl hij een bijzonder woord van opwekking sprak tot de jongens om in het a.s. najaar den cursus met nieuwen moed en volharding door te zetten. Vervolgens nam kapelaan Dekker het woord die er onder meer op wees, dat de kennis van de natuur welke bij de lessen opgedaan wordt, moet dienen om te wijzen op de grootheid van den Schepper. Daarna nam de afgevaardigde van het Rijkstoe- zicht de heer Donk het woord, die den leeraren dank bracht voor het gegeven on derwijs en tot de leerlingen een woord van opwekking sprak. De bijeenkomst werd gesloten door den heer Schouten die namens leerlingen en leeraren den burgemeester, kapelaan Dek ker, de afgevaardigde van het Rijkstoe- zicht en de commissie van toezicht dank bracht voor hun belangstelling. Aanrijding. Op den Heerenweg had Maandagmiddag een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto bestuurd door den heer R. uit Krommenie en een vrachtauto, bestuurd door N. D., alhier. Beide auto's kwamen uit de richting Haarlem, doch doordat de vrachtauto van den weg op een particulier erf reed botste de luxe wagen, omdat deze op het laatst nog wilde pas- seeren, tegen de vrachtauto op. Het voor ste gedeelte van de luxe auto werd geheel vernield. Wonder boven wonder kwam de bestuurder er goed af. De gemeenteveld wachter J. maakte van een ander proces verbaal op tegen R. Boschbrand. Zondagmiddag is een ge deelte van het kreupelhout langs den Gooweg afgebrand. De brand werd ge sticht door, jongens uit de omgeving, doch werd door omwonenden gebluscht met schopjes zand op de vlammen te werpen. De politie onderzoekt een en ander. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wat bedragen de kosten van verlenging van een paspoort voor Europa, en voor welken tijd is de verlenging gel dig? Antwoord: Voor één persoon bedra gen de kosten f e.voor twee personen op één paspoort 8.50, geldig voor twee jaar. Vraag: Kan men hier ook gratis een cursus volgen in eerste hulp bij ongeluk ken? Antwoord: Ja; wend u tot dr. Re- naud, Lammenschansweg 30. Vraag: Kunt u mij inlichtingen ver schaffen omtrent bouw en afmetingen van 't jachtje, waarmede een bekend tennis speler (zijn naam ken ik niet) reeds eenige malen de Oceaan overgestoken is? Had hij een motor aan boord? Zijn er meer dergelyke reizen gedaan? De twee reizigers die met de Schuttevaer voeren, zijn dat Nederlanders en varen die nog? j Antwoord: U bedoelt waarschijnlijk Alain Gerbault. De bijzonderheden, welke u vraagt, kunnen wij niet geven. Van de Schuttevaer-reizigers hebben we de laat- I ste jaren niets gehoord. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 233. Voor straf moet Jan een krans af staan aan den duiker, die zijn leven had gewaagd voor het zijne. Nu dat vond Jan niet erg. Hij deelde graag de eer met een ander. En zoo stapte het drietal het dek rond, tot ze weer bij de mast kwamen. ,234. Intusschen had de dikke kok, die erg sterk was, de walvisch naar beneden gesleep en bereidde een heerlijke maaltijd met het monster als hoofdschotel.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11