DE FINANCIËN DER PLATTELANDS GEMEENTEN. BINNENLAND UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK T ÏDAG 23 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. Inkomsten der gemeenten De belasting op honden en de bedrijfsbelasting. door A. A. C. M. VAN IERSEL Burgemeester van Noordwijkerhout. vin. De honden vormen in elke gemeente een dankbaar belasting-object. Intussohen kunnen niet alle honden ge lijkelijk worden belast. Op honden, uitslui tend gehouden ten dienste van den land bouw of van eenig bedrijf van nijverheid, of ter bewaking van gebouwen of erven, wordt geene of een mindere belasting dan op andere honden gelegd, zegt de Gemeen tewet. Ieder, die een hond houdt, kan feitelijk aanvoeren, dat hij zulks voor de veilig- heil van zijn huis doet en het is ontegen zeggelijk juist, dat een hond in de woning een gevoel van veiligheid geeft ten opzich te van eventueele inbrekers. Daarom wordt als regel in de betreffende plaatselijke ver ordening de bepaling opgenomen, dat hon den, die aangegeven worden als uitslui tend te dienen ter bewaking van gebouwen, erven of vaartuigen, die gebouwen, erven of vaartuigen niet mogen verlaten. Toen de wetgever den gemeenten de be voegdheid gaf een belasting op de honden te heffen, was volgens de officieele toe lichting het doel niet op de eerste plaats om de inkomsten der gemeenten te ver sterken, doch om in het belang der open bare veiligheid het getal onnoodige honden te verminderen. Over 't algemeen is de belasting op de honden niet hoog. Voor waak- of bedrijfs- honden bedraagt die in den regel 1.tot 2.50, voor pleizierhonden 2.50 tot 7.50 per hond. Al te hoog durven de gemeente besturen niet te gaan, want dan worden er te veel honden opgeruimd en komt er dus minder in plaats van meer geld in het laadje. Volgens Van Loenen schreef Drossaart Bentfort hieromtrent: De belasting op pleizierhonden is vooral in de groote gemeenten niet hoog genoeg. Beesten, niet ongelijk aan kalveren, althans wat de grootte betreft, loopen het gansche jaar kinderen de stuipen op het lijf te ja gen. Een flinke belasting is gerechtvaar digd uit een oogpunt van orde. De opbrengst der hondenbelasting is in de diverse gemeenten van deze streek als volgt: Leiden 4000.—, Wassenaar 3875. Noordwijk 2000.—, Katwijk 2000.—, Al phen aan den Rijn 1700.Hillegom 1500.—, Woerden 1200.—, Lisse 850.—, Bodegraven 750.Voorschoten 650. Sassenheim en Stompwijk 500.Alke made 375.Noordwijkerhout 250. (De cijfers van gemeenten beneden de 5000 zielen vermeldt de statistiek der gemeente- financiën niet). Opvallend in dit staatje is, dat de op brengst te Wassenaar bijna gelijk is aan die te Leiden, ofschoon Leiden bijna vijf maal zooveel inwoners heeft als Wassenaar. Dat Noordwijkerhout wat de opbrengst der hondenbelasting betreft op de laagste plaatst staat behoeft geen verwondering te wekken. Immers Noordwijkerhout is vrij wel de eenige gemeente in Nederland, waar het onder alle omstandigheden verboden is een hond anders dan op afgesloten erven te laten losloopen. Dit verbod is absoluut, ontheffing kan niet worden verleend. Dat de hondenliefhebbers zich maar niet zoo bij dit verbod hebben neergelegd, is be grijpelijk. Een dezer, die het optreden der gemeente naar zijn terminologie wat al te „Russisch" vond, liet zich verbaliseeren en bracht na 'n veroordeelend vonnis van den kantonrechter te Leiden de zaak voor den Hoogen Raad. De Hooge Raad overwoog o.m. dat een bepaling, houdende een ver bod van het losloopen van honden anders, dan op afgesloten erven, mede kan strek ken om het aanrichten van schade te ver hinderen en dus betreft een algemeen ge meentelijk belang en daarmede de huis houding der gemeente; derhalve is de ge meente bevoegd een dergelijke bepaling in een verordening op te nemen, terwijl de doelmatigheid dier bepaling niet staat ter beoordeeling van den rechter; dat voorts de omstandigheid, dat er wetten bestaan welke minder vergaande maatregelen be treffen tegen het veroorzaken van schade en gevaar van losloopende honden, niet medebrengt dat de onderhavige bepaling der gemeentelijke verordening met de wet in strijd zoude zijn, daar de gemeenteraad in het algemeen, mits blijvende binnen de grenzen aan zijn wetgevende macht gesteld, bevoegd is naast de Rijkswet regelingen te treffen van verdere strekking. Het verbod tot het laten losloopen van honden werd in de politieverordening van Npordwij kerhout opgenomen naar aanlei ding van het verzoek van een Sassen- heimsch bloemist, op wiens bollenvelden door Noord wij ksche viervoeters veel schade werd aangericht. Bezwaren tegen het ver bod hoort mei. niet meer en de straten zijn veel reiner dan weleer, want de hond pleegt niet een dier te zijn, dat de openbare straat respecteert. Zooals blijkt heeft intusschen ook deze medaille hare keerzijde in een mindere op brengst' der hondenbelasting. Resumeerende kan men tot de conclusie karnen, dat de wetgever den honden een dienst heeft bewezen do r de hondenbe- De heffing op de bedrijven dient in dezen moeilijken tijd te worden af geschaft. lasting in de gemeentewet op te nemen. Het is lang niet onmogelijk, dat veel scher pere bepalingen tegen de aanwezigheid van honden op de openbare straat zouden wor den uitgevaardigd, indien zij geen object van belastingheffing waren. Een andere vorm van belastingheffing voor de gemeenten is de zakelijke belas ting op het bedrijf. Deze belasting wordt geheven van onder nemingen en inrichtingen, welke binnen de gemeente een bedrijf uitoefenen anders dan in stations en waar ten minste 10 ar beiders werkzaam zijn, die minder dan 40.per week verdienen. Maatstaf voor de heffing is het gemiddeld aantal arbei ders. Het bedrag van 40.per week wordt voor de grootere gemeente verhoogd tot 46.voor de steden tot 50.Het maximum bedrag, dat aan belasting mag worden geheven bedraagt 12.per ar beider. De bedoeling van den wetgever, die een 15-tal jaren geleden den gemeentebesturen de bevoegdheid tot heffing dezer belasting verleende, was om die gemeenten, die bin nen hare grengen veel arbeiders hebben wonen, terwijl de ondernemers dikwijls el ders verblijven, in den vorm dezer belas ting een tegemoetkoming te verschaffen in de bijzondere kosten, die een uitgebreide arbeidersbevolking voor de gemeenten nu eenmaal medebrengt. Langzamerhand is men tot inzicht geko men, dat een zakelijke bedrijfsbelasting al lerminst een ideale vorm van belastinghef fing is en meer en meer gingen de gemeen tebesturen o.a. Leiden, de ingevoerde be drijfsbelasting afschaffen. Vooral de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Lei den heeft niet zonder succes bij de gemeen- besturen op afschaffing dezer belasting aan gedrongen. In dit rayon bestaat deze belasting nog sleohts te Stompwijk en te Noordwijker hout, waar zij in 1932 respectievelijk 1500 en 3000 opbracht. Te Noordwijkerhout heeft men met in gang van 1 Januari 1933 de verordening gewijzigd en getracht daaraan een socialen tendenz te geven. Het werd in de bollenstreek al meer en meer gebruikelijk ook in de vette jaren om arbeiders alleen zomers in dienst te nemen en hen 's winters over te hevelen naar de gemeenten, die over 't algemeen zoo welwillend waren de arbeiders 's win ters te werk te stellen, allerminst tot voor deel van de gemeente-financiën, maar tot steun aan de gezinnen. Om te bevorderen dat werkgevers de arbeiders 's winters in dienst zouden houden, werd de volgende bepaling in de Verordening op de Bedrijfs belasting opgenomen: „De belasting van 12— per arbeider „wordt verminderd tot f 4.per arbeider, „indien de eigenaar of beheerder van het „bedrijf aantoont, dat het gemiddeld aan- „tal arbeiders gedurende de maanden Janu- „ari, Februari, Maart, April, Mei en Decem- „ber, ten minste 70% heeft bedragen van „het gemiddeld aantal arbeiders in de „overige maaden van dat jaar in het be- „drijf werkzaam geweest". Mede als gevolg van deze bepaling bracht de belasting in 1933 plm. 1700.minder op dan in 1932. Intusschen acht ik zelfs bij dezen ver minderden aanslag de zakelijke bedrijfs belasting in den tegenwoordigen tijd uit den booze. De ondernemer, hij moge dan fabrikant, handelaar, bollenkweeker of boer zijn, is in dezen tijd de man, die de klappen krijgt. Om de ondersnemers, die enkele gunstige uitzonderingen daargela ten het thans toch zwaar genoeg te ver antwoorden hebben, nog eens extra voor hun personeel te belasten, is m.i. niet te verdedigen. Wij hebben dezer dagen in de bladen kunnen lezen, dat de Regeering in een drietal gemeenten een proef zal nemen om de werkgevers in den land- en tuin bouw, die nieuw personeel aannemen 1/3 van het uitbetaalde loon te restiitueeren. Dit is lasten verlichten in plaats van lasten op leggen en in dit verband is de vraag ge wettigd of de wetgever er niet verstandig aan zoude doen met den gemeentebesturen de bevoegdheid tot heffing eener zakelijke belasting op het bedrijf te ontnemen. Dat er onder de grootere steden nog ge meenten zijn, die uit de zakelijke belasting op het bedrijf belangrijke bedragen putten moge blijken uit de volgende cijfers. In 1932 bracht deze belasting naar ra ming te Rotterdam 925.000, te Haarlem 100.000 en te Zaandam 89.000 op. In Amsterdam kwam in 1930 1.228.858 binnen. In 1931 werd zij daar niet geheven, maar in 1932 weer ingevoerd. De raming over 1932 kon in de Statistiek op de Ge- meentefinamciën niet worden vermeld. rijden kan bij urizon- dering geen kwaad VEILIG rijden is echfer altijd goed en dus beter! BARON VAN GEEN LEGT ZIJN FUNCTIE NEER. F. M. L. baron van Geen heeft ontheffing verzocht uit zijn functie van particulier se cretaris van H. M. de Koningin, welk hoog ambt hij bijna dertig jaar heeft ver vuld. Uit hoofde van zijn functie geniet ba ron van Geen een algemeene bekendheid in het geheele land. Als particulier secretaris immers is hem opgedragen de bezoeken van H. M. de Koningin aan de verschillende plaatsen te regelen. Dat baron van Geen in het land zeer gezien is, bleek wel bij zijn zilveren jubileum als particulier secretaris, op den len December 1929. Namens de bur gemeesters van 130 gemeenten, aan welke de Koningin tijdens den 25-jarigen dienst tijd van den heer van Geen officieele be zoeken bracht, werd hem toen een ge schenk aangeboden. Francois Marie Leon baron van Geen werd geboren te Den Helder op 15 Juli 1366. Hij is een achterkleinzoon van den bekenden generaal van Geen, die zich ge durende den Tiendaagschen Veldtocht in 1831 als divisie-commandant bijzonder heeft onderscheiden en ook in onze Indi sche krijgsgescheidenis een belangrijke rol heeft gespeeld. Baron van Geen heeft een beschrijving van zijn leven en werken gege ven, welk werk voor historici een belang rijke waarde bezit en door hen meermalen geraadpleegd wordt. Baron van Geen werd opgevoed te Haarlem, waar hij de H. B. S. bezocht en later te Den Haag. In 1822 kwam hij als adelborst bij het Kon. Insti tuut der Marine te Den Helder. Gedurende 20 jaar is baron van Geen als zee-officier in actieven dienst geweest, als hoedanig hij verschillende zeereizen meemaakte. O.a. ging hij driemaal om de Kaap de Goede Hoop, waarvan tweemaal voor een reis naar Indië. Hier bracht hij eenige jaren op Atjeh door, waar hij een gedeelte van den Athjehoorlog meemaakte. Voor zijn krijgs verrichtingen op Atjeh werd aan baron van Geen op 17 Nov. 1897 het ridderkruis van de Militaire Willemsorde verleend. Inl895 deed hij dienst als luitenant ter zee le kl op het koninklijk jacht „De Valk", aan boord waarvan zich H. M. de Koningin met haar moeder, de toenmalige regentes bevon den, die een bezoek aan Londen gingen brengen. In 1898 kwam baron van Geen voor goed naar Nederland terug, waar hij werd geplaatst bij den marine-torpedo- dienst te Den H-lder. Op 1 Juni 1901 volg de zijn benoeming tot adjudant van H. M. de Koningin en in December 1904 volgde hij Jhr. A. van der Staal als particulier se cretaris van H. M. op. Baronrvan Geen bleef echter in actieven dienst als luitenant ter zee le klas. Toen hij evenwel op 16 Oct. 1906 werd benoemd tot kamerheer in ge wonen dienst dér koningin, nam hij ontslag uit den marinedienst. Tevens werd hij onc- beven van de betrekking van adjudant. Gedurende de vele jaren, dat baron van Geen aan het huis van H. M. is verbonden, heeft hij heel wat belangrijke gebeurtenis sen meegemaakt. Hiervan moeten ongetwij feld worden genoemd de geboorte van H. K. H. prinses Juliana op 30 April 1909, de huldiging der koningin in November 1918 en het regeeringsjubileum en de zilveren bruiloft van H. M. Door zijn functie als particulier secretaris had baron van Geen het voorrecht tegenwoordig te zijn bij alle bezoeken, welke na het huwelijk van de Koningin door souvereinen en staatshoof den aan Nederland werden gebracht. Te vens had baron van Geen het voorrecht de Koningin als kamerheer te vergezellen bij het officieel bezoek aan president Fallières te Parijs in Juni 1912. Met zeer veel offi cieele en vooraanstaande personen uit de intellectueele wereld heeft baron van Gejn tijdens dit bezoek aan Frankrijk kennis ge maakt. Gedurende zijn diensttijd heeft ba ron van Geen tweemaal deel uitgemaakt van een buitenlandsche missie. De eerste maal geschiedde dit in Mei 1906, toen Ko ningin Wilhelmina een buitengewone am bassade zond naar Madrid ter gelegenheid van het huwelijk van Koning Alfons XXII met prinses Ena van Battenberg. Vijf jaar later maakte baron van Geen deel uit van de buitengewone missie, welke gezonden werd naar Koning Vittorio Emmanuele lil van Italië ter gelegenheid van de herden king van het gouden jubileum der eenheid van dat land. Den zomer van 1931 bracht baron van Geen een bezoek aan Ned. Indië. Hoewel dit bezoek van particulieren aard was, zagen velen hierin een voorbereiding voor een eventueele reis van H. K. H. Prin ses Juliana aan ons Insulinde. Van officieele zijde werden deze geruchten echter tegen gesproken. Eerst 8 October 1931 keerde ba ron van Geen van zijn Indische reis terug en op 12 October hervatte hij zijn arbeid als particulier secretaris; Baron van Geen is commissaris der Nederland Scheeps- bouw-Mij. te Amsterdam en regent der Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee. Hij is behalve drager van het Grootkruis I der Militaire Willemsorde, drager van het I grootkruis der Ned. Leeuw en ridder twee de kl. in de huisorde van Oranje-Nassau. Voorts is baron van Geen begiftigd met vele buitenalndsche ridderorden en eere- teekenen, o.a. is hij officier van het Legioen van Eer van Frankrijk, commandeur met ster der orde van Isabella la Catolica van Spanje, ridder tweede kl. met brillanten der orde van de Kroon van Pruisen, com mandeur in de Kroonorde van België, commandeur der orde van St. Mauritius van Lazarus van Italië, commandeur twee de kL der militaire en civiele orde van Adolf van Nassau en Luxembourg, com mandeur der orde van Peter Frederik Lo- dewijk van Oldenburg, orde derde kl. van Waldeck en Pyrmont, ridder der orde van de Wendische Kroon van Mecklenburg. INVOER IN BELGIE. Van paarden, groente en fruit. De Belgische Moniteur (Staatscourant) publiceert thans het decreet, waarbij de in voer van paarden, groenten en fruit af hankelijk wordt gesteld van speciale in voervergunningen. UITVOER NAAR BELGIL EN LUXEMBURG. De Minister van Economische Zaken heer ingesteld een Commissie voor den uit voer naar België en Luxemburg van leder. In die commissie zijn benoemd tot leden de heeren L. F. Verwoerd te Blaricum (te vens voorzitter)Ch. J. van der Aa, te Ois- terwijk.. S. Gom pen, te Amsterdam; mr. W. P. M. van der Aa, te 's-Gravenhage (te vens secretaris); L. J. Vytendaal te Reijen. ONZE EIERENHANDEL MET DUITSCHLAND. Een belangrijk resultaat. Naar wij vernemen heeft Dinsdag te Ber lijn een conferentie plaats gehad voor de Nederlandsch-Duitsche commissie met be trekking tot de eierenhandel, ingesteld overeenkomstig het Ned.-Duitsche handels verdrag. Van Nèderlandsche zijde zijn in deze commissie benoemd de heer J. M. Breikers te Roermond, K. Enthoven te Ben- nebroek en J. G. Tukker te Beekbergen. Het resultaat der besprekingen van Dins dag is voor onzen eierenhandel zeer be langrijk. Er is n.l. met de Duitsche verte genwoordigers overeengekomen, dat vanaf 22 Maart voor den verkoop van Neder- landsche kippeneieren naar Duitschland minimum prijzen zullen gelden. In overleg met Berlijn zullen deze prijzen tweemaal per week worden vastgesteld. Tevens is be paald, dat de eieren moeten verkocht wor den tegen overgave van documenten of contant. De Duitsche importeurs zullen nergens op andere betalingsvoorwaarden meer kun nen betrekken. Elke afnemer is in de ge legenheid gesteld om in guldenchèques te betalen, zoodat deze betaling kan worden verlangd. Tegen inbreuk op de gestelde be palingen zal zoowel van Nederlandsche als Duitsche zijde ten strengste worden opge treden. DE ROTTERDAMSCHE VEEMARKT. De Rotterdamsche Bond van Marktkoop lieden verzoekt ons mede te deelen, dat in verband met de begrafenis van H. M. de Koningin-Moeder, de veemarkt niet op Dinsdag doch op Maandag a.s. zal worden gehouden. Vermindering van presentie-gelden. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond besloten de presentiegelden van den Raad te verminderen van 32.000.op 28.800.'t Is toch nog wèl! Oorspronke lijk was door het Seniorenconvent de ver mindering voorgesteld van 32.000.op 25.600.—. Een voorstel om een vrije telefoon te ge ven aan de raadsleden tot een aantal ge sprekken van 1500 per half jaar werd z. h. s. aangenomen, nadat verworpen was om de vrije telefoon geheel af te schaffen. De oudste inwoonster van ons land. De oudste inwoonster van Groningen en van het land, de weduwe Tjadens te Gro ningen, wordt de volgende week Donder dag 105 jaar. WARMOND. DE AANKOOP VAN DE EENDENKOOI. Een groot belang voor deze gemeente. De gemeente Warmond heeft, zooals reeds medegedeeld, aangekocht de bekende Een denkooi, groot 2".5* hectare. De koopprijs be draagt f 22.000. Rente en aflossing van dit bedrag zullen worden opgebracht door de verpachting van de Kooi, welke ongeveer 1500 gulden zal moeten bedragen. Het gemeentebestuur, dat reeds verleden jaar de onderhandelingen was begonnen, heeft nog bijtijds vóór de publieke verkoop deze tot een goed einde gebracht, waar mede wij speciaal den Burgemeester mogen gelukwenschen. Het besluit tot aankoop, dat genomen is in een Raadzitting met ge sloten deuren, zal, zooals vanzelf spreekt, nog in een openbare Raadsvergadering for meel moeten worden bekrachtigd. Wij noemen den aankoop voor Warmond gelukkig, omdat, de Eendenkooi zou komen te liggen aan den nieuwen grooten Rijks weg en dan bebouwing aldaar zeer waar schijnlijk zou zijn geweest. Dit had tengevolge gehad, dat het terrein van de watersport uit elkaar zou zijn komen te liggen, wat het politietoezicht zeer zou hebben bemoeilijkt, terwijl daardoor ook de bestaande winkelstand van Warmond ongetwijfeld schade zou worden berokkend. De bedoeling is natuurlijk, dat de Een denkooi blijft voortbestaan, om daardoor ook te behouden de kooirechten. De kooi heeft voor de landzijde een straal van on geveer 700 meter, voor de waterzijde van ruim 1500 meter. Binnen deze oppervlakte mag niet worden gebouwd, niet worden gejaagd, geen vuurwerk worden afgestoken, geen muziek worden gemaakt, enz. HAARLEMMERMEER. Gevaarlijke bocht in den Lisserdwarsweg. In den Lisserdwarsweg is aan het einde nabij de samenkomst van dezen weg met den weg langs de ringvaart van de Haar lemmermeer een bocht, waarin voor het verkeer komende uit de richting van de HET PELIKAAN-COMTTé. De Penningmeester van het Pelikaan- Comité Rijnland heeft afgedragen aan het Nationaal Luchtvaartfonds een bedrag van 1.209.39. Buiten reeds vroeger genoemd bedrag van opbrengst collecte en speldjesverkoop ad 604.97 is binnengekomen van: Mevr. J. R. S. T. 5.—, Mr. P. A. P. H. 5.—, Dr. C. S. H. 10.—, N. A. v. H. 1.—, Mevr. A. K. M. 5.—, J. V. 5.—, C. Th. D. 2.50, Mej. C. H. 2.50, C. Th. B. 5.—, Mej. v. V. 1.—, Mej. J. J. A. L. 1.—, H. F. WFzn. 1.—, Dr. A. B. 2.50, Prof. Mr. C. 2.50, A. P. 5.—, Mevr. K. W. du C. 5.—, J. H. 5.—, Dr. W. P. J. 5.Dames C. 1.Dr. J. J. de J. 2.50, Dr. F. L. B. 5.—, K. K. 2.50, A. C. B. 10.—, G. A. J. 1.—, B. B. 5.—, L. P. K. 10.—, A. v. d. S. B. 2.—, E. W. W. R. 5.—, Mr. W. J. M. v. E. 25.—, P. A. de G. 10.—, Mr. G. H. E. N. T. 10.—, D. P. 25.—, Prof. Dr. N. Ph. T. 5.—, W. B. Jr. 2.50, L. W. N. v. D. 1.—, D. T. C. B. 10.—, Drs. E. H. R. 5.—, Dr. J. R. de B. G. 10.—, Mevr. A. S. de B. R. 2.50, N.V. N. R. Mij. 10.—, N.V. v/h. B. Zn. 10.—, Dr. S. Th. H. W. 2.50, Ir. F. H. E. G. 10.— Mevr. E. H. M. v. D. 50.Ir. F. G. T. T. F. 2.50, N.V. v/h. P. C. 5.—, H. M. E. 5.terwijl uit de Rijnstreek is binnengekomen van de gemeenten: Oegst- geest 64.50, Alphen a. d. Rijn 69.05, Voorschoten 40.22, Valkenburg 7.40, Alkemade 52.16, Zevenhoven 14. Woubrugge 4.50, Katwijk 130.75, Zoe- terwoude 24.84, Ter Aar 33.23, Nieuw koop 9.25, Leimuiden 29.02, Rijnsburg 7.14, Benthuizen 1.Sassenheim 22.—. Hoofdvaart gevaar bestaat des avonds of by mistig weer in de aldaar aanwezige sloot te rijden. De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben aan het wegebestuur verzocht plaatsing aan het wegbestuur verzocht plaatsing van dezen tocht te willen bevorderen. VOORSCHOTEN. Bij het overlijden der Koningin-Moeder. Vanaf heden tot en met a.s. Maandag bestaat ten Raadhuize de gelegenheid te teekenen op de condoleance-registers als bewijs van deelneming in het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Teunis Cornelis, zoon van Pieter Hendrik Stapper en Josina Carolina Catharina Wagelaar Geertrui Jacoba, dochter van Cornelis van Wijk enElizabeth Maria Bekker Pieternella Maria Magda- lena, dochter van Petrus Jan Schipper en Francisca Maria van Loon Hendrika Johanna, dochter van Hendrik Johannes van der Louw en Maria Luijendijk Cor nelia Maria, dochter van Huibertus de Vries en Anna Reumerman Antje, dochter van Willem de Vries en Reintje Zijlstra Jan netje Aaltje, dochter van Aard Dissel en Fennichje Bos Otto, zoon van Pieter v. Egmond en Neeltje van Rijn Hedrik Ka- rel, zoon van Gerhard Alex Lourens en Johanna Wansinck Matthijs, zoon van Jan Luitzen Koopman en Neeltje Verlooij. Overleden: Wilhelmina Christina Bruines, oud 31 jaar, echtgenoote van Theo- dorus Jozef van Egmond Cornelis Jo hannes Willem Kempenaar, oud 9 maanden Hermanus van Dijk, oud 59 jaren, echt genoot van Dries je Lucas Hendrik van Harten, oud 42 jaren, echtgenoot vaD Adria- na Blom. Gehuwd: Derk Jan Derksen, oud 38 jaren en Johanna Hendrika van Wilgen oud 30 jaren Hermanus Josephus de Jonge oud 44 jaar en Gijsbertha Uithol, oud 34 jaar Gerrit Turkenburg, oud 37 jaar en Hendrica Broker, oud 40 jaar. Gevestigd: Frederik C. van Heusden van Loon op Zand Joost Moerdijk van 's Heer Arendskerke Poala M. Velikanje van Duitschland Hendrikus Randewijk van Koudekerk (Z.-H.); Johannes A. Strijk van Alkemade Antonius C. van dtr Kolk en gezin van IJsselmuiden Grete Smidt, Midlum (Duitschland) Si mon van den Berg en gezin van Zevenho ven. Vertrokken: Johanna van Wijn gaarden echtgenoote van Wessel van Maa- nen naar Reuwijk Geertje A. van der Snoek naar Maasdam Maria J. Corsel naar Landsmeer Hubertus P. Streng raar Apeldoorn Andries Ritmeester en gezin naar Haarlemmermeer Hoofddorp Johanna F. Schintz naar Bodegraven Jan van Spijkeren en gezin naar Rijnzater- woude Cornelis en Gijsbert Rietkerk naar Hilversum Harmina Brouwer naar Hilversum Geeertrui Boot naar 's Gra- venhage Frederika van Klaveren naar 's Gravenhage Maria J. Egberts naar Boskoop Jakob Maaijen en gezin naar Snelrewaard Cornelis P. Walraven naar Koudekera Elisabeth C. van Egmond naar Leiden Carolus J. Verbrugge en gezin naar Amsterdam. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag namiddag half acht ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. Mededeelingen. 3. Voorstel aankoop strook grond en gedeelte sloot voor het Raadhuis. 4. Crediet beplanting wegberm voor het Raadhuis. 5. Crediet inrichting Ar restantenlokaal in het Koetshuis bij het Raadhuis. 6. Voorstel om thans over te gaan tot verkoop oude Raadhuis. 7. Vaststelling pensioensgrondslagen. 8. Comptabele bc sluiten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6