Effectenkoersen VRIJDAG 23 MAART 1934 DÉ LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R.-K. VOLKSBOND. De jaarvergadering. Onder flinke belangstelling werd gister avond in het Bondsgebouw alhier de jaar vergadering gehouden van de afd. Lei den van den R.-K. Volksbond. Nadat de heer Nijhuis als voorzitter de vergadering met gebed had geopend, ver liet hij de vergadering, na de leiding te hebben overgedragen aan den 2den voor zitter, den heer Hendriks. De secretaris, de heer C. Streefland, leest de notulen, welke onder dank worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat men het ver slagboek van de Studiedagen te Bergen bestellen kan bij zijn vakafdeeling, prijs 60 cent. Benoemd is een commissie voor uitzen ding van jeugdige werkloozen naar werk kampen. In deze commissie zijn benoemd het bestuurslid Haverkorn en een verte genwoordiger der bouwvakarbeiders. Door „St. Eloy" moet nog een candidaat wor den gesteld. Ingekomen is een schrijven van B. en W., dat de gemeentelijke commissie voor M. H. besloten heeft om aan die leden van vakorganisaties, die op grond van hun leeftijd geen aanspraak meer kunnen ma ken op kasuitkeering, den steun van M. H. via de besturen dier organisaties te doen uitkeeren. Dit op verzoek van den R.-K. Volksbond. Het jaarverslag van den penningmeester den heer van Dam, gaf aan inkomsten ƒ5756.04 en aan uitgaven ƒ6152.51. Alzoo een nadeelig saldo van 396.40. Eenige specificaties werden door den penningmeester gegeven. Uit het uitgebreide jaarverslag van den secretaris, den heer C. Streefland, stip pen wij aan de geuite waardeering voor het werk van „Dr. Schaepman", de melk- oorlog, die zich zelf oploste, de geweste lijke encycliek viering te Warmond en de Studiedagen te Bergen. Voorts de toename met 35 leden door toetredingen van 112 nieuwe leden en af schrijving van 77 leden. Als nieuw be stuurslid trad in het afgeloopen jaar toe de heer D. Haverkorn. Het jaarverslag van de avondteeken- school werd bij ontstentenis van den heer Horickx eveneens door den secretaris ge lezen, evenals het verslag van de spaar en voorschotbank. De avondteekenschool werd bezocht door 218 leerlingen, waarvan 55 uit de om liggende gemeenten. Aan 15 leerlingen werd het getuigschrift uitgereikt. Vervaardigd werden 2030 tëe- keningen, 39 hout- en marmerstalen en 11 boetseerstukken. De uitgaven bedroegen 9574,30. Wegens ziekte van den directeur trad als waarnemend directeur op de heer G. S. de Haan. Bij de spaarbank werd 1025.85 inge legd en terugbetaald 1349.34. Het saldo tegoed bedroeg op 31 Dec. 4591.87 1/2, de gekweekte rente 133.15 1/2. Aan de voorschotbank werd terugge bracht aan oude voorschotten, verstrekt vóór 1 Juli 1928 55.50. Op het jaarverslag van den secretaris ontspon zich een debat over de beschik baarstelling van het Verbondsblad en het lezen van de Volkskrant, waarop de heer Angenent een duidelijke uiteenzetting gaf. Gevraagd werd nog voor de vergaderin gen convocaties rond te zenden. De aftredende bestuunsleden werden bij acclamatie herkozen. Volgde behandeling van de beschrij vingsbrief der Centrale Raadsvergadering. Hierbij werd besproken de cumulatie bij gesalarieerde bestuurders, die echter wat Leiden betreft niet met feiten kan worden aangetoond. Voorts het bouwen van een Stichting „Vacantie-oord" door jeugdige weAloo- zen en de saneering in het bloembollenbe- drijf. De heer Vreeburg bepleit het te werk stellen van Kath. arbeiders bij re- kenplichtige R.-K. instellingen. Zal bij de betreffende vakafd. ter sprake worden ge bracht. Een uitgebreide discussie ontspint zich op het verzoek van den heer Hensing om ter vergadering van den Centralen Raad het feit ter sprake te brengen, dat leden van de K. D. P. uit de land- en tuinbouw- bond worden geroyeerd, waarop ten slotte door den heer Angenent uitvoerig wordt geantwoord. Als afgevaardigden naar de Centrale Raadsvergadering worden ten slotte aan gewezen de heeren Horickx en Nijhuis, als plaatsvervangers de heeren Streefland en Van Dam. Na rondvraag volgde sluiting op de ge bruikelijke wijze. VEREENIGING VOOR CHRIST. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Gisterenavond hield de Ver. voor Chr. Middelbaar Onderwijs alhier haar alge- meene vergadering. De heer J. P. Mulder opende de vergadering wegens afwezigheid van den voorzitter, met gebed en een kor te inleiding, waarin hij herdacht zoowel het heengaan van de Koningin-Moeder, als van Ds. van der Weerd, een der oud- leeraren. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat er nog velerlei zorgen zijn, doch de toestand niet onbevredigend is, al weet men natuurlijk niet in hoeverre de omstandigheden hun^rinvloed zullen la ten merken. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er weer een paar veranderingen in het leerarencorps geweest waren. Het leerlingenaantal is nog steeds stij gend en nu ruim 200. De eindexamens verliepen naar wensch. In de plaats van Dr. de Planque, die moest aftreden en niet herkiesbaar was, werd benoemd Prof. Dr. de Zwaan. Na de rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke manier gesloten. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". De Jaarvergadering. Onder voorzitterschap van mevr. D. Kue- nen-Wicksteed is gistermiddag de jaarver gadering gehouden van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek „Reuvens". In deze vergadering bracht de secretaris, K. F. C. Rauwenhoff het jaarverslag uit. Daaraan is het volgende ontleend: Het ledental verminderde van 2404 tot 2235. Het aantal uitgeleende boeken ver meerderde. Het bedroeg 95835 (in 1932: 93165). Aan werkloozen werden wederom gratis boeken verstrekt. Aan 1270 werkloo zen werden 11057 boeken uitgeleend (in 1932 aan 845: 9177). De meeste vooruitgang vertoonden de rubrieken Algemeene Wer ken, Land- en Volkenkunde, reizen, natuur lijke historie en geschiedenis der letter kunde. Besloten is het Agentschap Kooipark met ingang van 1 Mei 1934 op te heffen. Het aantal boeken vermeerderde met 1058 dee- len, terwijl 601 deelen werden opgeruimd; van 25263 steeg het boekenbezit tot 25720. Het aantal lezers in de Jeugdbibliotheek daalde van 362 tot 323; het aantal uitge leende boeken steeg echter van 16902 tot 18368. Het aantal lezers van de correspon dentschappen Voorschoten en Wassenaar daalde van resp. 101 tot 78 en 75 tot 54; uitgeleend werden resp. 6236 en 1516 dee len, tegen 6817 en 1617 in 1932. Wat de geldmiddelen betreft waren de inkomsten, voornamelijk door de verlaging der subsi dies van Gemeente, Provincie en Rijk ƒ2184.91 lager dan verleden jaar. De con tributies liepen slechts met 232.70 terug. Dat de rekening over 1933 met een nadeelig slot moest worden gesloten, was onvermij delijk. Dank zij het zuinig beeher van de directrice mej. A. C. Berends is dit echter nog niet onrustbarend geworden. De uitga ven over 1933 waren 2103.65 lager dan in 1932. In 1933 was echter afschrijving op het gebouw (vorig jaar 1000.onmogelijk. Op de salarissen van het personeel moest een voorloopige korting van 7.5 pet. worden BURGERLIJKE STAND Het verslag werd goedgekeurd evenals dat van den penningmeester, dr. I. M. v. d. Vlerk. Na gunstig rapport van de kascom- missie bij monde van den heer J. Broere, werd de penningmeester gedechargeerd. De directrice werd dank gebracht voor de voorbeeldige toewijding, waarin zij ook dit jaar weer haar werk heeft verricht. Om haar te verlichten is een adjunct-directrice 'benoemd. Daarna sluiting. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen geneeskunde: mejuf frouw H. de Bie, Rotterdam en de heeren C. J. Snepvangers, den Haag en J, A. Wan- nyn, Rotterdam; Artsexamen eerste gedeelte: de heeren W. A. J. M. Kortmann, Zoeterwoude, Soedoemo, Leiden, L. G. Boet, den Haag; Doctoraal examen Rechten de heer G. F. de Sitter, Groningen, Mej. A. M. C. Mulié, den Haag. Bevorderd tot Arts: mej. A. Gerritsen, Oud-Rosenburg, de heeren G. Nieuwenhuis, Hengelo-en W. van den Berg, Leiden. LAND- EN TUINBOUW Paaschveetentoonstelling te Delft. Te Delft is. Donderdag op de veemarkt een Paaschveetentoonstelling gehouden, ge organiseerd door de afd. Delft en Omstre ken van de Holl. Mij. van Landbouw. Het aangevoerde vee overtrof de aanvoe ren van vorige jaren zoowel in aantal als in kwaliteit. De prijzen werden behaald als volgt: Koeien gemest met hard voeder: le pr. C. van Veen, S t o m p w ij k; 2e pr. J. van der Wel, Wateringen; 3e pr. A. C. van Win den, Abtswoude. Schotten met zes breede tanden, gemest met hard voeder: le pr. W. van der Ends, Nootdorp; 2e pr. Heyman Franck, Den Haag; 3e pr. J. Huysman, Delft. Schotten met vier breede tanden, gemest met hard voeder: le pr. C. Lander, Delft; 2e pr. W. van den Ende, Nootdorp. Vaarzen, gemest met hard vonder: le pr. A. Stoorvogel, De Lier; 2e pr. J. van den Dool, De Lier. Koeien gemest met spoeling: le pr. Gebr. Rodenburg, Delft; 2e en 3e pr. P. Zeeuw, Overschie. Schotten gemest met spoeling: (6 breede tanden): 2e pr. L. Valkenburg, Delft; 3e pr. G. van Leeuwen, Delfgauw. Schotten met 4 breede tanden, gemest met spoeling: le pr. P. van der Helm, Delft; 2e pr. P. van Leeuwen, Delfgauw: 3e pr. P. C. Jansen, Schipluiden. Vaarzen gemest met spoeling: le pr. P. Zeeuw, Overschie; 2e pr. H, C, Loos, Delft. De consumptiemelkregeling. De minister van oeconomische zaken heeft, gezien artikel 3 van het Crisis-Zui- velbesluit III 1932, en gelet op de beschik king van den minister van oeconomische zaken en arbeid van 24 Februari (houden de vaststelling van de voorwaarden, welke de Crisis-Zuivel-Centrale bevoegd is te stellen voor de vergunning tot het verkoo- pen, vervoeren en afleveren van consump- tiemelk), bepaald, dat onder II dier gewij zigde beschikking punt 13 als volgt wordt gelezen: 13. dat door den houder der vergunning geer. consumptiemelk wordt verkocht bene den een door de Crisis-Zuivel-Centrale vastgestelden minimum prijs, welke prijs LEIDEN Geboren: Arendien Roza Maria d. van A. v. Vianen en J. Blaauw Trijntje d. van G. de Jong en N. Geluk Jacobus Cornelis z. van N. A. Aalbersberg en P. Kanbier Frederik z. van M. A. Monteba en S. Buis Izak z. van I. Beurze en S. C. v. d. Hoeven. Overleden: J. v. Ree zn. 36 j. C. C. J. NiemeyerRaat wede. 85 j. niet hooger mag zijn dan een door den mi nister van oeconomische zaken vastgestel den prijs. Deze minister heeft vastgesteld als prijs, bedoeld in II, subs. 13, van bovenvermelde beschikking voör wat betreft melk: een be drag van 10 cent per liter. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. K. J. M. V. Een toekomstige oorlog behoort helaas nog niet tot de onmogelijkheden en on danks de in den Volkenbond aangenomen resolutie's vormt de technische ontwikke ling en de geweldige toename van het aan tal oorlogs- en verkeersvliegtuigen een ge vaar waarmede iedere burger nu reeds re kening dient te houden. Het is daarom een goede gedachte van het bestuur geweest om dr. A. Hoogeveen, scheikundige bij de Hembrug uit te noodigen een voordracht te houden over den chemischen oorlog. Spreker stelde zich ten doel, door het geven van een algemeen beeld van de ge schiedenis, toepassing en toekomst van het chemische wapen, bij te dragen tot het be sef, welke noodlottige gevolgen een nieu- oorlog met zich zal brengen, om ons zoodoende aan te sporen tot de vredesge- dachte. Anderzijds pleitte hij voor het stich ten eener organisatie, welke zich tot taak stelt ernstige studie te maken van dit wa pen, om dan in tijd van gevaar in samen werking met de overheid maatregelen te treffen om de burgerbevolking zoo goed mogelijk te beschermen. Door middel van lantaarnplaatjes liet spreker diverse soorten chemische strijd middelen zien en besprak daarbij de wer king van verschillende gassen, waarvan de voornaamste zijn: giftgassen: v.n.l. cyaan- verbindingen, verschillende gassen, b.v. phosgeen, Etsende en blaartrekkende gas het z.g. mosterdgas. Daarna werden de verdedigingsmiddelen behandeld: diverse soorten gasmaskers, rubberen potten etc. In de pauze liet dr. Hoogeveen diverse gasmaskers zien. Spr. gaf tenslotte nog in groote lijnen aan de organisatie en werking van een luchtafweer-corps. Ongetwijfeld zullen deze maatregelen verlichting brengen en schade aan personen materiaal sterk kunnen verminderen. Nochtans zou de waanzin van een toe- komstigen oorlog oneindig veel ellende met zich brengen, die niet zal kunnen worden verhinderd. Het is daarom onze eerste plicht alles in het werk te stellen om een oorlog in de toekomst onmogelijk te maken. De voorzitter, de heer J. Coster, bedank te dr. Hoogeveen voor zijn interessante le zing. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6259. Antiloop Anti- loopen, Leiden, Jan Livenstraat 2, taxi-on derneming. Door uittreding van den ven noot: J. J. Gijzenij, is de vennootschap on der firma ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door den overgebleven vennoot: F. A. Kuyvenhoven, Leiden, als eenig eige naar, onder den ouden naam. 6292. K. F. W. van Luyken Sr., Oegstgeest, Weth. v. Duivenvoordestraat 21a, grossier in koeien. Uittr. E.: K.-F. W. van Luyken, Oegstgeest. RECHTZAKEN Jhr. mr. Van Asch van Wijck vond het een vreemd geval. Verd. is reeds ouder dan 60 jaar en is nog nooit met politie of justi tie in aanraking geweest. Spr. vorderde een geldiboete van 25 subs. 25 dagen hechte nis, benevens een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 maaden met een proeftijd van 3 jaar, overeenkomstig welken eisch verd. werd veroordeeld. LAATSTE BERICHTEN INBRAAK IN HET KANTOOR VAN DE ALKMAAR PACKET. Twee jongens van 17 en 19 jaar aangehouden. Twee agenten van het bureau Warmoes straat te Amsterdam hebben in den afge loopen naobt een goede vangst gedaan door de arrestatie van twee jongelieden, 17 en 19 jaar oud, die in den afgeloopen nacht een inbraak hebben gepleegd iin het kan toor van de Alkmaar Packet op steiger 10 aan de De Ruyterkade. De beide jongens, die in de Jordaan wonen, hadden zich door het weghalen van een luik en het verbre ken van een ruit toegang tot het kantoor verschaft. Toen zij daaruit weer te voor schijn kwamen, werden zij door de politie mannen, dde hun gangen hadden nagegaan, aangehouden. Zij waren in het bezit van een aantal voorwerpen, postzegels en an dere zaken; bovendien werden er inbre kerswerktuigen op hen bevonden. De Commissaris van Politie der Afd. B. te 's-Gravenhage verzoekt personen, die op eenigerlei wijze zouden zijn benadeeld, door Machiel Speyer, geboren te Leiden, 24 Juli 1856, koopman, meestal vertoevende in hotels, zich voor het verstrekken, van inlichtingen ten spoedigste te willen ver voegen aan het bureau zijner afdeeling, Alexanderplein 17. De wijze van benadee- len zou bijv. kunnen bestaan in het niet betalen van hotelrekeningen, het niet te rugbetalen van geleende gelden, het niet betalen van gekochte goederen, enz. TELEGRAMMEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Op 15 October j.l. heeft de 22-jarige be tonwerker J. H. van W. voor het café „De rustende arend" te Zwammerdam een heerenrijwiel ontvreemd. Verd. is reeds meermalen veroordeeld. De Officier meende dezen keer nog met een voorwaardelijke straf te kunnen vol staan, doch vorderde de maximum voor waardelijke straf, ni. 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar met ondertoezichtstel ling van het Genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen, conform welken eisch mr. v. d. Boom Van W. veroordeelde. Terecht stond de N o o r d w ij k s c h e expediteur J. van D., die vervoersbewijzen voor aardappelen heeft vervalscht. Op 12 Januari j.l. is deze zaak reeds behandeld. Ze is toen echter uitgesteld voor inwinning van een reclasseeringsirapport. Dit rapport luidde ongunstig en kon geen voorwaarde lijke straf aanbevelen. Jhr. mr. Van Asch van Wijck achtte diit een zeer ergerlijk feit en vorderde een on voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden. Mr. v. d. Boom wilde verd. nog tot een voorwaardelijke straf veroordeelen, n.l. tot 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar en ondertoezichtstelling van het Leger des Heils, afdeeling Leiden. Op 2 December 1933 heeft op de markt te Leiden mej. F. van N. een wollen pullover, 5 ringen en een collier gestolen. Verd. erkende, den diefstal te hebben ge pleegd. JAPANSCH STOOMSCHIP IN TYPHOON GEZONKEN. Twee en tachtig personen vermoedelijk omgekomen. TOKIO, 23 Maart (V.D.). Het Japansche stoomschip „Ueda Maru" is nabij Hakodate in een typhoon geraakt en gezonken. Aan boord van het schip bevonden zich in totaal aan passagiers en bemanning 82 personen, omtrent wier lot men in het onzekere ver keert. Men vreest echter, dat zij zijn om gekomen. STAATSSTEUN VOOR DE LAGERE GEESTELIJHEID IN SPANJE. MADRID, 23 Maart (V.D.). Met groote meerderheid van stemmen heeft de Spaan- sche Cortes besloten dat de tengevolge van de scheiding van kerk en staat in noodtoe stand verkeerende lagere geestelijkheid een jaarlijksohe subsidie van 16.5 millioen Pe seta zal krijgen. Dit bedrag is ongeveer twee derde van het salaris, dat de in aan merking komende priesters voor den val der monarchie betaald kregen. Voorwaarde voor het verkrijgen van den staatssteun is, dat de gesteunde priester op 14 April 1931 reeds in dienst was en dat zijn jaarlijksch inkomen een bedrag van 7000 Peseta niet overschrijdt. Het regeeringsvoorstel kon aangenomen worden met de steun der Ka tholieke rechterzijde, omdat deze daarin niet alleen de uitdrukking van een verzoe ningsgezinde geest zag en er van overtuigd was, in den loop der tijden op diit gebied verdere concessies te kunnen bereiken, doch ook omdat zij de regeering wenschte te steunen in haar pogen tot herstel van het staatsgezag. DE BRAND TE HAKODATE. Officieele opgave van aantal slachtoffers. TOKIO, 23 Maart (V.D.). Volgens de of ficieele opgave zijn bij den brand te Hako date in totaal 64 personen om het leven ge komen terwijl het aantal gewonden ruim 400 bedraagt, waarvan de helft zoo ernstig gewond is, dat aan hun herstel wordt ge twijfeld. Officieel wordt tevens medegedeeld, dat alle buiten landsche consulaten door het vuur gespaard zijn. Met groote spoed wor den hulptroepen en voorraden per trein en met behulp van torpedopagers naar Hako date overgebracht. De ambassadeurs van Frankrijk en van de Sovjet Unie en de gezanten van Perzië en China hebben tegenover den Japanschen minister van buitenlandsehe zaken Hirota uitdrukking gegeven aan bun gevoel van deelneming met de ramp van Hakodate. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Maart. Vee. Aanvoer: 1110 runderen, 344 kalveren, 1145 schapen, 1195 varkens. Prijzen: 11 stieren f 60230, 35 50 cent handel matig; 241 kalf- en melk koeien f 120245, 106 varekoeien f 95170, handel vlug; 235 vette ossen en koeien f 130240, schoon aan de haak 3260 cent, handel matig; 21 vette kalveren f 4075, schoon aan de haak 6085 cent, 323 nuch tere kalven f 35 handel matig; 1145 vette schapen f 1322 handel matig; 20 lamme ren; vette lammeren f 1324 handel ma tig; 522 mestvarkens f 1422, handel traag 673 biggen f 57.50, handel traag; 22 paar den f 80220, 9 bokken en geiten. Kaas. Aangevoerd 44 partyen. Goud- sche kaas 38 en Leidsche kaas 6 partijen. Besteed werd voor: le sqört Goudsche kaas f 2021, 2e soort f 1819, le soort Leidsche f 1923 petr 50 kg. Handel voor Goudsche kaas kalm, Handel voor Leidsche kaas ma tig. DELFT, 22 Maart. Vee. Aanvoer 2 paar den, 214 runderen, 1 graskalf, 199 nuchte re kalveren, 324 mager varkens, 486 big gen, 28 schapen of lammeren, 35 weide- lammeren en 6 geiten of bokken. Paarden f 60180, kalfkoeien f 125275, varekoeien f 70160, nuchtere kalveren f 2.508.00, magere varkens f 1228, biggen f 312, schapen met lam f 2432, rundvleesch per kg. 40, 50 en 60 cents. ALKMAAR, 23 Maart. Kaas. Aange voerd 46 stapels, zijnde 70.000 kg. Fabrieks- katas kleine f 23, Fabriekskaas commissie f 13, boerenkaas kleine f 20 per 50 kg. Han del matig. NOOTDORP, 22 Maart. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kip peneieren f 2.203.00, aanvoer 9698 stuks, etendeneieren f 2.102.55, en ganzeneieren f 6.0011.0 per 100 stuks, kaas 1928 cent per pond. VEUR, 22 Maart. Groentenveiling. Krop sla le soort f 3.406.20, 2e soort f 1.803.10 sttoofsla 1416 cent, rabarber f 3.506.20, spinazie 4859 cent, andijvie 2124 cent, prei f 2.602.80, selderie f 1.201.90. NIEUWKOOP, 22 Maart. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week aangevoerd 8111 eieren. De prijzen bèdroegen: kippeneieren f 2.002.40 en eendeneieren f 1.502.10 per 100 stuks. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 23 Maart la34 L. K. Heden. I industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Urn Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijribouw: Boeton Alg. Explor. My. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.l.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Uil Gen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St Steel 4l8/8 42/4U/3 18 18 551/4 551/a l7/8 l7/8 157 1671/2 240i/2 244/3 77V# 78V4/V2 1625/a 1631/4 1041/g 105 1028/4 1048/4/1/8 461/j 46l/2 531/2 531/2 301/2 8OI/2 43, 65/8 1271/a 91V2 iVi« 241/4 2 Vl« 1013/k 4V4 161/o lluAfi 6Vl6 5*/IG 72-1/4 2% 67/ie 30'Vi6 «1/8 6S/4 1781/4/1/2 24 an/2 1468/4 in/is 41/8 16^/4 in/s 41/8 6S/lO 531/4 121/8 6I/4 6I/4 74 2% 63/4 811/16 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.88 Londen 7.571/g New York L48i/4 Parijs 9 7715/jq Brussel 34 591'o Zwitserland 47.98 Milaan 12 731/2 Madrid 20 25 Oslo 38 (!7l/a Kopenhagen 33 82U2 Stockholm 39.071/0 Weenen Praag 6.17l/2 Boedapeat BEURSOVERZICHT. van gisteren. De Amsterdamsche effectenbeurs was heden ongeanimeerd. De koersen kwamen opnieuw op lager niveau. De flauwe stem ming in Wallstreet word door de Amer. waarden ten onzent overgenomen en deze liepen over de geheele linie terug. Kon. Olie, welke gisteren reeds een aanmerkelijk verlies leden, daalden opnieuw 2 pet. De Amer. Petroleumwaarden verdeeld. Rub bers wederom in reactie. A'dam Rubbers 1 pet. lager. Suikerwaarden nauwelijks prijshoudend. Tabakken niet beteekenend gewijzigd; alleen Senembah's 3 pet. lager Philips 1 pet. onder het vorig peil. Aku's neigden tot reactie. Unilevers waren weinig veranderd. Scheepswaarden op peil. Duit- sche obligaties lager genoteerd. Nederland- sche Staatsfondsen beperkte markt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3