VRIJDAG 23 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Een doode en een zwaargewonde. Men meldt ons uit Amsterdam: Te 7 uur gisteravond op den Hoofdweg bij den Haarlemmerweg heeft een zeer ernstig verkeersongeval plaats gehad, waarbij een der betrokkenen is gedood. Een motorrijder, met duo-passagier, bei den Amsterdammers, van even i; de twin tig, kwamen op genoemd tijdstip uit de richting Halfweg. De bestuurder van den motor, die den Hoofdweg wilde opzwenken, temperde zijn vaart, welke zeer groot was, vrijwel niet, zoodat hij den bocht zeer ruim nam en den in het midden van den rijweg liggenden verkeersvluchtheuvel aan de lin kerzijde passeerde. Uit de richting van de hoofdstad naderde juist op dat oogenb,: - een auto, die behoorlijk rechts reed en voor den motorrijder niet meer kon uitwijken. Auto en motor botsten tegen elkaar, met het gevolg, dat de motorrijder en de duo- passagier van hun voertuig geslingerd werden en zwaar gewond bleven liggen. .Onmiddellijk werd door omstanders po- slachtoffer naar het Wilhelminagasthuis quireerd. Spoedig verscheen de auto van den Geneeskundigen Dienst, die de beide tslachtotffers naar het Wilhelminagasthuis heeft vervoerd. De motorrijder bleek reeds overleden te zijn; de duopassagier was zeer zwaar ge kwetst. De motor is geheel vernield; de auto had minder ernstige schade opgeloopen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Motorrijders zwaar gewond. Te Terneuzen heeft nabij de Hoeksche brug een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De Gebrs. Dieleman uit Terneuzen, die zich per motorrijwiel in de richting Hoek begaven, zijn bij het oversteken van den weg bevond en waarin dr. E. van Bock- staele, uit Terneuzen was gezeten. De motorrijders werden van den motor geslingerd en met zware verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht. Dr. E. van B., die eenige hoofdwonden opliep, kon per particulieren auto naar zijn woning worden vervoerd. Auto en motorrijwiel werden ernstig be schadigd. BEJAARD ECHTPAAR OMGEKOMEN. Door uitstroomend gas gedood. Buren ontdekten gistermorgen, dat alles bij de familie van der B. aan den Delfgouw- schen weg te Delft dicht bleef. De politie werd gewaarschuwd en toen deze het huis binnendrong werd een sterke gaslucht waargenc men. In de kamer vond men mevr. van der B. dood op bed liggen, terwijl in de keuken de 64-jarige van der B. dood op den grond lag. Daar de gaskraan open stond, vermoedt men, dat van der B. zelfmoord heeft ge pleegd. Zijn echtgenoote i£ van dit voor nemen tevens het slachtoffer geworden. Het gas was ook reeds bij de buren doorge drongen en eenige personen waren gister morgen wakker geworden met zeer zware hoofdpijnen. Het mag dus een wonder heeten, dat niet nog meer slachtoffers te betreuren zijn. BRAND TE VLAARDINGEN. Gisteravond kwart over 11 ontstond brand in het perceel Westhavenplaats 43 te Vlaardingen waarin beneden de siga renwinkel is gevestigd van den heer J. Ligthart, terwijl de familie boven woont. De brandweer was spoedig ter plaatse, zoodat het vuur met twee stralen werd aangetast. De brand is ontstaan in den win kel, vermoedelijk door het springen van vonken uit de kachel. Te circa 12 uur was men het vuur mees ter. De winkel en de bovenwoning brand den geheel uit. De inventaris ging verlo ren. Verzekering dekt de schade. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 53) XXXIV. Zondags regende het. De lucht was lood grijs en hing laag over de stad; de regen kletterde eentonig, er was geen wind. Een mistroostige dag. „Je hebt vandaag geen geluk, kindlief", zei juffrouw Brownling, terwijl Anne de koffietafel afruimde. „Zou hij op je- wach ten? Een heeleboel zouden het niet doen met dit weer." „Ik weet niet wat u bedoelt", antwoord de Anne ongeduldig. „Nou, kind!" barstte ze uit. Toen lach te ze. Anne vond het afschuwelijk haar grijze mantelpak aan te moeten trekken. Ze deed er haar blauwen mantel overheen en na een laatsten onderzoekenden blik op het weer te hebben geworpen, zette ze haar zwart vilten hoedje op. Als John redelijk was, zou hij haar niet verwachten voor al niet nadat ze gezegd had, dat ze niet ko men wilde. Ze had zich voorgenomen niet te gaan en ze zou het ook zeker niet ge daan hebben, als John niet gedreigd had haar te komen halen. Dat was ook niet be paald een pleizierig vooruitzicht. Anne stampvoette, zette haar hoedje op zonder een blik in de spiegel te slaan; toen ze bij de deur was. ging ze terug, zette het opnieuw op, zich onderwijl van alle UITSLAANDE BRAND TE VOORBURG. Gisteravond omstreeks 8 uur is een felle uitslaande brand uitgebroken in het graan- pakhuis van de Fa. R. aan de Schoolstraat te Voorburg. Hoewel de brand zich aan vankelijk zeer ernstig liet aanzien en voor al voor de belendende perceelen groot ge vaar bestond, is de brandweer er door krachtdadig optreden in geslaagd het vuur te bedwingen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Een vijftal duiven kwam in de vlammen om. HET AUTO-ONGELUK BIJ DUIVENDRECHT. De bestuurder meldt zich bij de politie. Omtrent het noodlottige auto-ongeval dat Woensdagavond bij Duivendrecht is geschied vernemen wij nog nader, dat de bestuurder van de auto, de heer W. uit Haarlem, die, naar hij verklaarde door het ongeluk geheel overstuur was geraakt, zich gistermiddag uit eigenetr beweging bij de politie te Haarlem heeft aangemeld, ten einde zoo volledig mogelijk inlichtingen over het voorgevallene te verstrekken. Daar de Haarlemsche politie begrijpelijker wijs met de zaak niets uitstaande had, waarschuwde deze de betrokken autoritei ten te Duivendrecht, waarop ?en veld wachter uit deze gemeente naar Haarlem vertrok en den bestuurder van de auto, die het ongeval veroorzaakt had, den heer W. een verhoor afnam, waarop deze weer op vrije voeten gesteld werd. De auto werd in beslag genomen. EEN GEHEIMZINNIG HOL BIJ VENLO. Bewoner een zonderling of smokkelaar? In de bosschen te Genooi nabij Venlo, onder de gemeente Arcen en Velden, werd, naar de „Msb." meldt, door den heer A. Meiier vlak bij diens buitengoed, een on- deraardsch vertrek gevonden, dat ofwel door smokkelaars door een zonderling ofwel atldaar moet zijn aangebracht. Te midden der dichte dennenbosschen, op en heuveltje, wetrd een gat gemaakt ter groote van 80 bij 80 c.m. afgedekt door een houten luik waarover zand en dennenaalden gestrooid waren. Wanneer men dit luik verwijderde, kwam men in een 2.5 meter dieper gelegen vertrek van 2.5 bij 1.5 meter grootte. Zoowel de vloe ren als de wanden en zolder zijn geheel met planken afgedekt tegen den lossen zandgrond. In het vertrek bevonden zich behalve een aantal losse planken en stukken hout, een zware 1 m. hooge vulkachel, waarop een braadpan is geplaatst. Aan den wand hangt eei. corpus van een crucifix. Op een der steunbalken werd voorts ge vonden een hamer en een beitel. Vlak in de nabijheid van het ondergrond- sche hol loopt een paadje. Op de plaats kanten in de spiegel bekijkend. Dit duurde precies tien minuten. Haastig liep ze Ossington Road af, doods benauwd, wat John het wachten moede ge worden was en op weg naar haar toe. Toen ze den hoek omging, zag ze hem op zijn horloge kijken. „Je weet zeker, dat je laat bent? Je bent toch werkelijk niet punctueel. Ik begrijp niet waarom ik met je wil trouwen. Ik heb den auto niet bij me. We zullen een taxi nemen. Ik heb Aurora opgebeld, we gaan bij haar theedrinken." Anne bleef plotseling staan. „Neen dat kan ik niet doen!" John pakte haar bij den arm en schoof haar voor zich uit. „Ik wou, dat je niet zoo onaangenaam was. Het weer is al onaangenaam genoeg." „MaarJohn „Anne, je vermoeit mij. Aurora is er niet. Begrijp je? Aurora is weggegaan; behalve het dienstmeisje, dat voor de thee zorgt, is er niemand." Anne liet zich naar een taxi brengen. Ze moesten toch eens eindelijk uitpraten. Ze wilde er achter komen met John wist en zich van zijn stilzwijgen verzekeren. Ze zat in de taxi naar de regen en de doorweekte straten te staren; de zwarte parapluies waren nat en glimmend, de trottoirs leken wel kleine riviertjes, en daar zag ze een brievenbus, die even rood was als het boek, dat John haar gestuurd had. Aurora had tegen Horrocks gezegd het vuur in de ontvangkamer aan te leggen. Horrocks vond het onzin, een vuur in Mei, en dan nog wel een kolenvuur, maar Aurora had voet bij stuk gehouden. John draaide een knop om en de groote vergulde kandelaars met rose kapjes, die waar dit paadje vanaf een glooiend heide veld toegang geeft tot het bosch, zijn twee kleine dennetakken in den grond ge stoken, als kenteeken om den toegangs weg te herkennen. Het vinden van den beitel met hamer gaf aanleiding om een onlangs onder de gemeente Arcen en Velden", gepleegde in braak, met de ontdekking van dit hol in verbinding te brengen, waarover echter in het verband met het politieonderzoek nog niets naders gepubliceerd kan worden. Intusschen blijft het nog een raadsel, wie dit geheimzinnige hol bewoont of be woond mag hebben. Een bezoek aan het onderaardsch ver trek vestigt den indruk, dat het gedurende eenige weken of maanden niet meer be woond werd. PAKKET DIAMANTEN NOG NIET TERECHT. Het onderzoek naar de verdewenen dia manten, die door een handelaar uit België op 12 Februari jl. van Amsterdam naar Weenen zijn gezonden en daar niet in het bezit van den geadresseerde zijn gekomen, is nog in vollen gang. Zoowel door den justitieelen dienst van het bureau War moesstraat als door de politie te Weenen wordt ijverig gespeurd naar het kostbare pakket, dat volgens de ambtenaren van het Weensche postkantoor eenigen tijd, nadat het daar arriverde, aan een tot nog toe on bekend gebleven persoon zou zijn afgege ven. Een duister punt in deze geheimzinnige zaak is wel, aldus de „Telegraaf", dat het pakket volgens de posterijen te Weenen op vertoon van een identiteitskaart, die op naam stond van een zekeren B., te Weenen zou zijn uitgereikt, terwijl de diamanthan delaar die de diamanten uit Amsterdam verzond, Kokovsky heet. De heer Kokovsky is een Pool, die te Antwerpen woont, doch in den tijd toen hij den kostbaren schat naar Weenen verzond, tijdelijk te Amster dam verblijf hield. Later vertrok hij naar Weenen om daar te trachten de diamanten te verkoopen. De partij, die geschat werd op een waar de van f 105.000, was voor f 100.000 bij een Assurantiemaatschappij te Amsterdam ver zekerd. Het verzekerde bedrag is uiter aard i.og niet aan den handelaar uitbetaald. Voorloopig wacht men het resultaat van het politie-onderzoek af. HET EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN. Het eerste kievitsei is dit jaar, weer in Friesland geyonden en wel door S. Wiers- ma te Murwerwoude, die het aan den Com missaris der Koningin heeft aangeboden. Het vorige jaar werd het eerste ei bui ten Friesland en wel te Wageningen ge vonden, terwijl men toen in Friesland op 17 Maart het eerste ei opraapte. „TeL" ter weerszijde van de schoorsteenmantel stonden, verspreidden een zacht licht. „Aurora zegt, dat dit de minst ongemak kelijk stoel is", zei hij; en Anne glimlachte tegen wil en dank. „Wat gezellig om weer eens in zoo'n om geving te zijn!" liet ze zich ontvallen. John zei: „Verdraaid!" En toen: „Het spijt me, Anne, maar 't is je eigen schuld als ik zulke krachttermen gebruik." Anne's donkere blauwe oogen keken hem met een ondeugende twinkeling aan. Het deed zijn hart bonzen. Hij stond op het haardkleed met den rug naar het vuur en keek op haar neer. „Nu, Anne?" „Ja?" Anne voelde heelemaal geen neiging om zijn uitdaging te aanvaarden. Waarom kon hij haar niet haar voeten laten drogen en rustig voor het vuur laten zitten met de zachte kussens in haar rug? Haar ,ja?" kwam dan ook niet van harte. „Ik wensch, dat je onmiddellijk bij me vrouw Fossick Yates vandaan gaat en dat je zoolang bij Aurora je intrek neemt tot ik de voorbereidingen voor ons huwelijk heb getroffen." Anne liet een zware zucht hooren. „Wij trouwen niet." „O ja. toch wel. Ik maak geen grap hoor, ik ben heel ernstig" „Ik ben ook ernstig. Ik kan niet met je trouwen, John. „Je weet, dat ik van je houd...." Hij zweeg en voegde er aan toe: „Ontzettend veel Anne zei niets De laatste twee woorden hadden een verborgen veer van vreugde en pijn doen losspringen; ze durfde niet te spreken. Als John boos zou zijn, zou het zooveel makkelijker wezen. Nu hij zoo lief LAND- EN TUINBOUW ERKENNING VAN RUNDVEESTAPELS. Eigenaren van rundveestapels, die op voordracht der gewestelijke rundveecen trales hun veestapels door de Crisisrund- veecentrale wenschen erkend te zien, om op grond van die erkenning het recht te kunnen doen gelden tegen betaling van 20 gulden per stuk vaarskalveren boven het toegewezen aantal kalveren aan te mogen houden, kunnen reeds thans hun aanvrage om erkenning indienen bij de gewestelijke rundveecentrales. EXPORT VAN SLA NAAR DUITSCH- LAND. Door het Centraal bureau van de veilin gen in Nederland is aan de aangesloten veilingen een belangrijke mededeeling ge zonden betreffende sla-export. De uitvoer van sla naar Duitschland in de maanden April en Mei 1934 zal op grond van het door de regeering ingestelde uit- voermonopolie, slechts mogelijk zijn op machtiging tot uitvoer, te verstrekken door de Nederlandsche Groenten en Fruitcen trale. Deze machtigingen zullen door middel der veilingsvereenigingen aan de exporteurs worden ter hand gesteld op de volgende voorwaarden: De Nederlandsche Groenten en Fruit- centrale zal telkenmale voor bepaalden tijd het percentage van den aanvoer van sla vaststellen, hetwelk gedurende dien tijd door iedere kweeker op de veilingen voor export naar Duitschland mag worden aan geboden. Uit dit gedeelte mag ook worden gekocht voor eigen land en voor alLe andere lan den; uit het overige gedeelte mag voor ieder land worden gekocht behalve voor Duitschland. Practisch wordt de toestand dus zóó, dat tegenover de Duitsehe beperking van de vraag, een Nederlandsche beperking van het aanbod wordt vastgesteld. Het gedeelte van iedere partij sla, dat óók voor Duitschland mag worden ge kocht, mag uitsluitend bestaan uit een goed, voor export geschikt handelsproduct, d.w.z. gezond en practisch vrij van gebreken. Iedere koopman die aan het veilingbe- stuur opgeeft een bepaalde partij voor Duitschland tv. hebben gekocht, komt voor een machtiging tot uitvoer in aanmerking. Vervolgens worden eenige mededeelin- gen gegeven over het administratieve van deze aangelegenheid waarop het veilingbe- stuur zal hebben te letten en wat nageko men dient te worden. Door de veiling zul len voor iedere partij veilingsverkilaringen moeten worden afgegeven zooals b.v. in de jaren 19141918 voorgeschreven was welke verklaringen o.m. dienst moeten doen als geleidebiljet tot aan de grens waarna deze voor controle weer worden geretourneerd naar de Groenten en Fruitcentrale voor controle. Alleen op deze verklaringen wordt de machtiging tot uitvoer gegeven. Deze machtigingen zijn slechts geldig tot en met den dag na dien van afgifte. Zij zullen dus steeds direct moeten worden gebruikt. De veilingbesturen zullen zich, door het stel len van een waarborgsom, verplichten, niet meer voor Duitschland ten verkoop aan te bieden, te verkoopen, of te doen verkoo pen, dan het telkenmale door de Ned. Groenten en Fruitcentrale vastgestelde per centage van den aanvoer van iederen tuin der. Veilingbesturen, die in aanmerking wen schen te komen om gedurende de maanden April en Mei volgens genoemde regeling sla voor Duitschland te verkoopen, dienen dit uiterlijk 24 Maart as. aan het Centraal Bureau van de Veilingen, Javastraat 80, Den Haag, mede te deelen. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. was, kon ze niet de woorden vinden, waar mee ze hem weg wilde sturen. „Anne, sta up!" Hij legde de banden op haar schouders en trok haar uit den stoel omhoog. „Kijk mij aan en vertel mij dan: houd je ook van mij. „Ja". „Dan. „Ik kan niet met je trouwen." „Dat kan je wel." Hij liet haar weer in den stoel zitten. „Luister." Hij knielde bij haar neer en sloeg zijn arm om haar schouders. „Anne lieveling toe luister, dan zul je zien hoe makkelijk 't allemaal gaat. Jij kunt hier komen en bij Aurora komen we hebben dat al afgesproken. De praat jes houden dan vanzell op als weer hier en daar gezien wordt. Aurora zei dat da delijk. De meesten denken, da. je met haar naar Spanje bent geweest. Het is toch zoo eenvoudig' Dan zullen Nicholas en Jenny ook wel bijdraaien en jij buigt 'je trotsche hoofdje en blijft er zoo lang tot wij trouwen. Op die manier komt er aan alle praatjes een eind. Anne voelde zich in een hoek geduwd. Ze schudde het hrofd. „Ik kan r.iet -- zij willen niet." John lachte grimmig. „Willen zij niet? En of! Als zij niet willen dan. „NeenJohn!" „Als zij niet willen, zal ik eens onderzoe ken wie die paarlen eigenlijk gestolen heeft." Anne rukte zich uit zijn armen los en dook in de verste hoek van de stoel weg. „Ik heb ze gestolen dat heb ik je toch verteld." „Ja? Het meisje, dat ze gestolen heeft, UIT DE RADIOWERELD Programma's van Zaterdag 24 Maart. Huizen 301 m. K.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.151.45 Sextetconcert en Graimofoon- platen. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonplafcen. 4.30 Cursussen. 5.45 Schlagermuzieik en Lezing. 7.15 Kath. R.V.U. 7.35 Gramofoonjplaten. 7.45 Causerie. 8.00 Gramofoonplaten. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Voordracht door Henri Eer ens, afge wisseld door Gramofoonplaten. 10.25 Vaz Dias. 10.30 Orkestconcert. 11.00 Gramofoonplaten. De wijzigingen in het programma van Hilversum hebben wij niet ontvangen. Daventry, 1500 M. 5.05 Gramofoonplaten. 7.05 Welsch Intermezzo. 8.20 Variété-Programma. 10.00 Het Glasgow Orpheus Koor. 10.50 D. Tennant leest uit werk van Wil liam Morris. 10.55 BBC-Dansorkest. „R a d i o-P a r i s", 1796 M. Ca. 6.40 Causerie. 7.05 Gramofoonplaten. 7.20 Causerie. 8.20 Populair concert Kalundborg, 1261 M. 5.05 Causerie. 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Weensche muziek door het Omroep orkest. 10.35 Dansmuziek uit Rest. „Wirvex", Lange nberg, 456 M. 4.35 Dansmuziek (Gramofoonplaten). 5.20 Gevarieerd programma. 5.50 „Arbeitsbeschaffungsfront". 6.20 „Rheinisches Sohilda", hoorspel. 7.35 Gevarieerd programma ten bate van de NS-Volkswelvaart. 10.20 Uitzending uit Breslau. Rome 421 M. 7.20 Tijdsein, Gramofoonplaten. Ca. 7.50 Gramofoonpiaten. 8.20 Opera-uitzending. In de pauze: Cau serie. Brussel 322 en 484 meter. 5.20 Concert door het Omroepsymphonie- orkest. 6.20 Gramfoonplaten. 6.50 Concert door het Omroepkleinorkest. 8.20 „Othello", opera van Verdi. Na afloop tot 12.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 5.20 Concert 6.20 Uitzending uit Langenberg. 7.30 Uitzending uit Leipzig. 10.20 Uitzending uit Leipzig. DE LIJDENSMEDITATIES BIJ DEN K. R. O. Tengevolge van het overlijden van Ko ningin-Moeder is de Lijdensmeditatie van Dinsdag 20 Maart vervallen en zal ook de Lijdensmeditatie van 27 Maart niet kun nen doorgaan. Pastoor Van Noord zal nu Zondagavond, 25 Maart van 10.4011.00 uur voor de K. R. O.-Microfoon een toespraak houden. De Epiloog zal daardoor vervallen. droeg een ring met een smaragd dat is mr. Pollard speciaal opgevallen. Het was zoo'n prachtige ring, dat hij dacht dat het meisje werkelijk de paarlen wilde koo- pen dan ze alleen maar te zien. „Waar is die ring, Anne?" „Ik heb geen ring met een smaragd. Dat weet je wel. Ik had Jenny's ring aan." „Dat is een leugen." Anne's oogen schoten vuur. „Waarom zou een dievegge geen leugen vertellen? Ik had Jenny's ring te leen." „Leende ze jou.... haar verlovings ring?" Hij lachte. „Leende ze je ook haar haren? Mr. Pollard had niet naar haar haren geke ken, maar zijn assistent weL Ik heb hem eergisteren gesproken een sympathieke jongeman met scherpe oogen. Hij ver klaarde zijn zorgeloosheid door te beken nen, dat de jongedame diepen indruk op hem had gemaakt. Hij zei, dat hij altijd een zwak had voor meisjes met blond haar en men zag niet dikwijls blond haar met bruine oogen. Heb jij blond haar en bruine oogen, Anne?" „Jij verzint dat maar. Hij heeft moeten getuigen." „Ja, dat weet ik. Maar jij hebt er dien dag wel goed voor gezorgd dat er niets van je haar te zien was; een ik veronder stel ook niet, dat je hem aangekeken hebt. Wel? In ieder geval was hij heelemaal van streek en dacht alleen aan zichzelf. Hij is namelijk ontslagen. Neen, Anne, je kunt er niet uitkomen. Het was iemand met blond haar en bruine oogen, en die een ring met een smaragd droeg. Was jij dat, Anna? Of was het Jenny?" (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14