VRIJDAG 23 MAART 1934 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BUITENL. BERICHTEN De ramp te Hakodate. RUIM 20.000 HUIZEN VERBRAND. Honderden personen omgekomen. De geweldige brand, die de Japansche havenstad Hakodate heeft geteisterd, heeft als gevolg van den storm, zulk een om vang aangenomen, dat men van een na tionale ramp kan spreken. Volgens offi- cieele berichten, die uit Hakodate te Tokio zijn ontvangen, zijn minstens 23.000 hui zen door het vuur verwoest. Het aantal menschen, dat bij den brand om het leven is gekomen, zou honderden bedragen, ter wijl een nog veel grooter aanta personen verwondingen heeft bekomen. De brand kon pas worden gestuit toen het grootste gedeelte der stad was platge brand. De schade wordt op ruim 50 mil- lioen yen geraamd, het aantal dakloozen op 120.000. Het is echter op het oogenblik nog on mogelijk een nauwkeurig overzicht te krij gen van de noodlottige gevolgen van den brand, daar in de stad de grootste ver warring heerscht. Vele telegraaf- en telefoonlijnen zijn verbroken, zoodat het contact met de bui tenwereld slechts met de grootste moeite kan worden onderhouden. Het schijnt, dat de brand zijn oorsprong vond in een openbaar badhuis, waarvan als gevolg van een hevigen storm de schoor- steenen werden weggeslagen. Daardoor schijnen vonken terecht gekomen te zijn op de houten daken van belendende hui zen; de vlammen grepen in een oogwenk om zich heen en vóór men blusschings- maatregelen had kunnen nemen was een groot deel der stad, in vlammen gehuld. Een onbeschrijfelijke verwarring ont stond in de dichtbevolkte stad. Mannen, vrouwen en kinderen zagen zich aan alle kanten omringd door een vuurzee en zoch ten wanhopig naar een uitweg. Doch de gierende storm wakkerde de vlammen steeds meer aan, zoodat velen om het le ven kwamen. Urenlang hield de storm, die soms een ongekende sterkte bereikte, aan en eerst toen de wind wat ging liggen, viel er aan bestrijding van het vuur te den ken. Volgens een voorloopige raming ble ken toen, zooals gezegd, 23.000 huizen ver woest te zijn. Officieel wordt het aantal dooden tot nu toe op 500 geraamd, doch volgens de bla den bedraagt het zeker over de duizend; duizenden bewoners zijn gewond. De regeering heeft uitgebreidê maatre gelen genomen voor de hulpverleening. De marine heeft torpedojagers naar Hakodate gezonden met materiaal voor den bouw van noodwoningen, het leger zendt ge- neesheeren, verpleegsters, medicijnen en dekens, waarbij ook van vliegtuigen ge bruik wordt gemaakt. Daar er tevens een zware storm woedt, kan van koopvaardij schepen voor de hulpverleening geen ge bruik gemaakt worden. De eenige verbin ding met de stad wordt door radiozenders van de in de haven van Hakodate liggen de scl epen onderhouden. Alle grco+e gebouwen zijn verpield, om. ook de electrische centrale, zoodat er geen licht kan worden aangestoken en ook de telefoon- en telegi aafdiensten niet kunnen werken. GEVAARLIJKE WOONKAZERNES TE NEW-YORK. Zesde brand in zes weken. In een kazerne-woning van verscheiden verdiepingen in de Second Avenue in New-York, is Woensdag een brand uitge broken, die met razende snelheid om zich heen heeft gegrepen. Zeven personen, on der wie drie kinderen hebben den dood in de vlammen gevonden en nog verschei den personen worden vermist. De brand weer slaagde er in, met gevaar voor het eigen leven, zestien gezinnen met brand weerladders en vangzeilen uit de vlam men te redden. Dit is te New-York in zes weken tijds de zesde brand. In totaal zijn in deze anderhalve maand 26 personen omgekomen en veertig gewond. Men dringt thans met kracht aan op de afbraak van verouderde huizen. BLIKSEM IN EEN KERK GESLAGEN. En door brand totaal vernield. Uit Poessneck wordt gemeld: In den loop van gistermiddag hebben boven de omge- ving van Poessneck hevige onweders ge woed, well e vergezeld gingen van zware hagelbuien. De bliksem sloeg in in een tabaksloods het plaatsje Daumitsch, welke in brand vloog. De kerk werd volkomen door het vuur vernield. De 36 meter hooge toren, waarin drie klokken hingen, stortte kra kend in. Op het kerkhof werd door het puin en de neerstortende balken der kerk groote schade aangericht. EXPLOSIE AAN BOORD VAN EEN TANKSCHIP. De twaalf leden der bemanning omgekomen In de Jérome-haven in het departement Lillebonne (Frankrijk') heeft aan boord van het tankschip ..Giraffe" een hevige explosie plaats gehad Op het schip, dat geregeld de Seine op en neer vaart tusschen de benzinedepots van Kouaan en een petroleum-raffinaderij aan de Jérome-haven en aldus zijn 103e reis maakte met een lading benzine, had uit onbekende oorzaak een verschrikkelij ke ontploffing plaats cp het oogenblik, dat het aan de kade meeide, tengevolge waar van de twaali leden der bemanning om het leven kwamen. Het is nog niet mogelijk het vaartuig te naderen, daar het geheel in brand staat. HELDHAFTIG OFFER VAN TWEE ZW1TSERSCHE SPOOR-MANNEN. Door een lawine bedolven. Uit St. Moritz wordt gemeld: Door den zelfopolferenden moed van twee spoor weg-beambten is een trein, waarin zich talrijke passagiers bevonden voor een ca tastrofe behoed. Doch de beide beambten hebben hun daad met dcod moeten be- kocpen. Kort voor de trein van den Bernina- spoovweg het station LemmaHauser zou binnenrijden mé akte een groote sneeuw massa zich los var den terg, waarbij het stationnetje is gelegen. Over een afstand van ongeveer üJ0ü meter wcru de spoorbaan bedekt inet ecu sneeuwlaag van drie tot vier meter hoogte. De fceiat spoorwegbe ambten begrepen onnvdceilijk, dat een ramp zou plaats hebben ais de trein niet tijdig tot stilstand kon uoixlen gebracht. Met vlaggen in de hand lenden de man nen den trein tegemoet, de machinist merkte hen op en op he* laatste oogen blik kon de trein tot sta2n worden ge bracht. Op netzelfde oogenblik stortte weer een lawine neer. fe.de beide moe dige mannen onder zich bedolf. Een hun ner werd na een uur zoeker als lijk ge borgen. ;iet Lchaarr. van den anderen man heeft men nog met kunnen virden. OUD-TELEGRAFIST SEINT OM EIGEN REDDING. Een oud-radiotelegrafist bij de Ameri- kaansche vloot heeft van zijn tijdens den oorlog opgedane ervaring een goed gebruik weten te maken. Bij het kappen van brand hout vo'i zijn kamp naben Echo Lake, honderd mijl ten Noorden van „Telegraph Creek" raakte de man den slagader van zijn voet. Hij bond het been zoo goed mo gelijk ai en sleepte zich vijf mijl door de sneeuw naar de dichtstbijzijnde telegraaf lijn, welke hij aftapte, teneinde om bij stand te vragen. Een telegrafist, die een verblindenden sneeuwstorm trotseerde, vond den man, uitgeput door bloedverlies, terwijl hij nog met inspanning van zijn laatste krachten trachtte in beweging te blijven. Nadat de eerst hulp verleend was, werd verdere hulp verzocht en ten slotte werd een vlieg* uig gezonden, waarmede de gewonde fer verdere behandeling naar „Telegraph Creek" is vervoerd. CEDERS VAN DEN LIBANON VOOR ROOSEVELT. Als uiting van dankbaarheid voor wat het Amerikaansche volk gedaan heeft voor het volk van het nabije Oosten zijn 18 ceders van den Libanon verscheept naar New York. om als geschenk te worden aan geboden aan president Roosevelt. NED. OOST-INDIE PRAUW MET A CUT FFIfSONEN DOOR MIDDEN CI BROKEN. Zwaar weer in het Djnkjasche en het Khtfersche Aneta seint uit Djokjakarta: Er heersch- te zwaar weer boven de suikeronderne ming Tandjor.gtirto, de tabaVsonderneming Serogedoog in het Djokjzscha en boven de tabassonderneming Fadarsif.mping in het Klatensche. In een tijdvak van drie uur werd te Tandjongtirto 107 m M ïegei.val geregis treerd en in Scrcgedoog ia v.er uur 165 tn.M. De Postweg van Klaten naar Djokja is bij Magoewo overal: oomd. De blikse msloeg in in een tabaksloods van Pandaniemping di^ in vlammen op ging. Op Tandjongtirtï sloeg vijfmaal de blik sem in. De lichtieiding van bel huis van den administrateur werd vernield. De schade aan de aammen en leidingen valt mee. Een prauw op de Progorivier, waarin zich acht passagiers bevonden botste te gen de spor-rburg en brak in tweeën. Een vrouw wordt vcinust. Zij is vermoedelijk verdronken. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De practische gast op het feodale kas teel jaagt het spook de stuipen op het lijf. (Passing Show). De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag te 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter Mr. J. W. Peek, bur gemeester. Secretaris W. A. van Harteveld. Herdenking Koningin-Moeder. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed verzoekt de voorzitter de leden zich van hunne zetels te verheffen, waarna de voorzitter in welgekozen woor den het overlijden herdenkt van Hare Ma jesteit de Koningin-Moeder. Spr. schetste de zeer groote verdiensten van deze edele Vrouwe, die zoo ontzaglijk veel voor het Nederlandsohe Volk heeft gedaan. Zij was het, die vóór 55 jaren in ons land kwam om de trouwe gade te zijn van Koning Willem III. Gedurende 10 jaren heeft Zij haar ge maal trouw terzijde gestaan in de bestie ring van zijn land. Na het overlijden van Koning Willem III trad zij al regentes op. Spr. herinnert, op welk een voorbeeldige en eerbied afdwingende wijze Zij haar Volk door die moeilijke jaren heeft heengeleid. De laatste 35 jaren heeft zij met Haar Kind liefd en leed van het Nederlandsche volk gedeeld. Veel leed heeft zij verzacht door Haar warm medeleven met de zieken en tuberculoselijders. Zij was de stichteres van het Sanatorium Oranje-Nassauoord, terwijl Zij vele ziekenhuizen geregeld bezocht om troost en opwekking te brengen. Het heeft den Almachtigen God behaagd, de Konin gin-Moeder tot zich te nemen en wij hopen dat diezelfde Almachtige God Haar de eeuwige rust moge schenken. Onze gedachten gaan verder uit naar Onze Koningin, wie dit groote verlies ge troffen heeft, naar Haar en Hare Konink lijke Familie. Spr. deelt mede, dat het ge meentebestuur namens den Raad reeds uiting heeft gegeven aan die gevoelens, die ons thans bezielen en hij hoopt geheel in den geest van alle raadsleden te hebben gehandeld door aan Hare Majesteit en de Koninklijke Familie een telegram van rouwbeklag te zenden. Nadat eenige oogen- blikken van stilte gewijd waren aan de na gedachtenis van Koningin Emma werd de vergadering voor enkele oogenblikken ge schorst. Na heropening worden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd vast gesteld. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. de mededeeling van 8 benoemde leden van de commissie tot wering van school verzuim dat zij hunne benoeming aanne men. De heer D. Klees heeft inmiddels de gemeente verlaten, zoodat het aantal leden mede door het bedanken van den heer L. Kool thans uit 7 bestaat. B. en W. stellen voor de beide vacatures niet aan te vullen door het aantal leden op 7 'te bepalen. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. Aan het bestuur van de R. K. Hoogere Burgerschool wordt een subsidie verleend van 241.80. Voorts wordit met algemeene stemmen besloten tot opnieuw vaststelling van de verordening op de heffing van ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein. Op het adres van de beide in deze ge meente gevestigde muziekvereenigingen om van de gemeente te mogen huren den tuin gelegen tegenover het gemeentehuis ten einde op het terrein de muziektent te plaat sen wordt goedgunstig beschikt. Hoewel het terrein eerst op 1 October e.k. beschik baar is, wordt op voorstel van den heer de Koning besloten dat de voorzitten zich nog nader met den huurder in verbinding zal stellen om Van Veen te bewegen thans reeds afstand van het tuinland te doen. te meer nog daar het land voor tuinland to taal ongeschikt is. De groote gezinnen. Tot slot doet de voorzitter nog voorle zing van een aan den minister van Sociale Zaken verzonden schrijven betreffende ver laging van de steumnorm en verhooging van het percentage van steunuitkeering, teneinde de groote gezinnen in een billijker verhouding te brengen ten opzichte van de kleine gezinnen. De heer Rietbroek heeft met zeer veel belangstelling het schrijven gelezen. Spr. vindt het voorstel prachtig niettegenstaan de zijn teleurstelling voor die menschen wier steumnorm met 1.wordt verlaagd. Nu de groote gezinnen een aanmerkelijke verlichting krijgen kan spr. met het voor stel meegaan en hij hoopt dat de minister het voorstel zal kunnen goedkeuren. Met algemeene stemmen besluit de raad, be houdens goedkeuring van hoogerhamd, de steunnormen met ƒ1.terug te brengen, onder voorwaarden dat het percentage van steunuitkeering overeenkomstig voorstel van B. en W. door den Minister wordt goed gekeurd. Vleeschdestructie te Overschie. In bespreking komt het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeen komst met het destructiebedrijf te Over schie, inzage destructie van afgekeurd vee en vleesch. De voorzitter licht het voorstel nader toe. In afwachting van een mogelijke nadere regeling stellen B. en W. voor als tijdelijke maatregel zich bij het bedrijf te Overschie tot 1 Januari 1936 aan te slui ten. De heer Pennings is geen voorstander voor deze aansluiting. Het vleesch wordt weggehaald en we moeten bovendien nog geld toegeven. Voorzitter wijst er op dat deze aangelegenheid wettelijk dient gere geld te worden. Doet de raad dit niet dan kam de gemeente van regeeringswege ge dwongen worden. De heer Rotteveel merkt op dat bij aan sluiting bij het bedrijf te Overschie de koud- slachters hierdoor ten zeerste im hun werk worden verlicht. Zij behoeven geen terrein meer beschikbaar te houden, terwijl zij van het begraven af zijn. Spr. is van meening dat de vergoeding voor een groot deel kan vervallen, zoodat de kosten aan de aanslui ting verbonden door de verlaging van de beloonirug van de koudslaohters voor een groot deel kan gedekt worden. De heer Bontje menkt op, dat de bewe ring van den heer Rotteveel niet juist is. De vergoeding, die aan de koudslaohters gegeven wordt is alleen en uitsluitend voor het beschikbaar houden van de noodslacht- De heer Los vraagt imliohtingen over het afhalen van vee en vleesch op verafgele gen plaatsen. Voorzitter antwoordt dat de cadavers en afvaldeelen per auto van de erven worden gehaald, voor zoover zulks mogelijk is. Wanneer de auto ndet ter be stemder plaatse kan komen dient de eige naar het vee en vleesch te brengen op de plaats door den keuringsdienst te bepalen. De heer Pennings wijst op het groote na deel voor de koudslaohters bij aansluiting bij Overschie. Bij afkeuring van de var kens werd door Leiden meermalen vergun ning gegeven om het vet te mogen smelten voor technisch vet. Als alles naar Overschie moet dan beteekent dit een schadepost voor de koudslachters. De heer Verweij weet niet wat de voor- of nadeelen zullen zijn. Spr. vraagt zich alleen af of uit de overeenkomst geen moei lijkheden voortvloeien. De voorzitter is van meening dat de nieuwe regeling zoo soepel mogelijk dient toegepast te worden. De heer Heemskerk wijst op het gezegde van den heer Pennings en spr. zou het zeer op prijs stellen, indien bij afkeuring van varkens de regeling gehandhaafd zou kun nen blijven dat toestemming werd gege ven om het vet te mogen smelten voor technisch vet. Zoowel de eigenaar als de koudslaohter zijn hiermede zeer gebaat. Voorzitter zegt toe zich nader hierover met Leiden in verbinding te zullen stellen. Z.h.s. wordt besloten tot het aangaan van een overeenkomst met de Gekro te Over schie tot 1 Januari 1936. School-Jeugdherberg. In behandeling wordt genomen een voor stel tot verhuring van de voormalige open bare school met woning te Kaag aan de N.V. Maatschappij voor Jeugdherbergen. De voorzitter geeft een uitvoerige toe lichting. Spr. wijst op de toenemende wa tersport in de Kaag, waardoor de gemeente Warmond tijdens het seizoen alle water- sportbeoefenaars niiet kan herbergen. Lang hebben B. en W. stilgestaan bij de vraag, welke bestemming dient aan het schoolgebouw gegeven te worden. Om het zonder meer te verkoopen achten B. en W. niet gewenscht omdat dan de kans groot is, dat ter plaatse geen goede sfeer gescha pen wordt. Verhuring aan een particulier heeft eveneens zijn bezwaren, omdat de plaats hiermede niet gebaat is. Het ge meentebestuur heeft zich met het bestuur voor Jeugdherbergen in Nederland in ver binding gesteld, die bereid is woning en school van de gemeente te huren voor den tijd van 3 jaren met 3 optiejaren voor den prijs van 400.per jaar. B. en W. meenen dat dit de meest geschikte oplossing is. De heer Heemskerk vraagt of de verhu ring geen bezwaar ontmoet nu de Kroon de opheffing nog niet heeft goedgekeurd. Voorzitter amtwoordt dat van den Minis ter van Onderwijs bericht is ingekomen dat deze geen termen aanwezig acht om het raarsbesluit, waarin de datum van ophef fing staat vermeld, te schorsen, zoodat vei lig mag worden aangenomen, dat tegen de opheffing van de school geen bezwaar be staat. De heer Clemens is geen voorstander tot verhuring van de school aan de jeugd. Wat is volgens spr. jeugd. Spr. is bevreesd dat de aanwezigheid van een dergelijke jeugd herberg aanleiding zal kunnen zijn tot min der gewensohte toestanden in de plaats. Voorzitter merkt op, dat de jeugdher berg onder leiding komt te staan van een ter goeder naam en faam bekend staande vader en moeder, terwijl bovendien een plaatselijke commissie van toezicht op de jeugdherberg het noodige toezicht uitoefent. Waar reeds 65 jeugdherbergen in ons land bestaan, waarover spr. nimmer klachten heeft vernomen, is voorzitter niet bevreesd, dat in de Kaag dit instituut niet zou vol doen. De heer Verweij vraagt of deze jeugdher berg een bepaald confessioneel karakter draagt. Voorzitter antwoordt ontkennend. De gelegenheid tot het bezoeken van deze jeugdherberg is toegestaan voor een ieder zonder onderscheid van godsdienstige ge zindte. Het zijn meestal neutrale, christe lijke en katholieke vereenigingen, die van de jeugdherberg gebruik maken. Spr. wijst nog op het groote voordeel in de aanwe zigheid van een dergelijk instituut voor da plaats zelf en toont dit met eenige cijfers aan. De heer Los vraagt of er zich al gega digden hebben aangemeld voor aankoop van de school met woning. Voorzitter ant woord ontkennend. De heer Clemens is tegen verhuring van de gebouwen voor jeugdherberg, en is bang voor excessen. Voorzitter wijst er nogmaals op dat de commissie van toezicht, gekozen uit personen in de Kaag, het zelf in de hand heeft hoe de gedragingen van de be zoekers van de jeugdherberg zullen zijn. Bovendien staat er aan het hoofd een ver antwoordelijke vader en moeder. Als de heer Pennings in de commissie van toezicht zitting wil nemen, dan kan hij mede helpen om mogelijke excessen te voorkomen. De heer Rotteveel is van meeming dat door de aanwezigheid van een dergelijke instelling de plaats de Kaag een goede naam zal verkrijgen. De heer Pennings stelt voor te Kaag een veldwachter te stationneeren ten einde behoorlijk toezicht te houden. De heer Clemens stelt voor de 3 optie jaren uit het raadsbesluit te liohten, terwijl hij de huur te laag vindt. Voorzitter merkt op, dat de vereeniging de gebouwen op eigen kosten voor haar doel geschikt moet ma ken. Deze kosten zijn niet gering, terwijl bovendien het verfwerk zoowel binnen als buiten voor rekening van de maatschappij komt. De eerste 6 jaren zijn noodig om eenigszins de kosten te dekken van ver bouwing, terwijl na afloop van den termijn de gebouwen weder in hun oorspronkelij- ken staat moet worden gebracht. Nu er in de Kaag een café-restaurant zal worden gebouwd is het schoolgebouw niet zoo ge makkelijk meer voor 400.te verhuren. Hierna wordt met algemeene stemmen be sloten de woning met school aan de N.V. Maatschappij voor jeugdherbergen te Am sterdam voor den tijd van 3 jaren met 8 optiejaren voor per jaar 400.te verhu ren. Voorts wordt nog met algemeene stem men besloten tot reconstructie van een ge deelte weg loopende vanaf de Fransche brug tot aan de staitionsbrug te Roelof- arendsveen over een lengte van circa 1200 Meter, terwijl in dien weg een nieuwe op haalbrug zal worden gelegd, daar de be staande brug in een dengelijken staat ver keert, dat de kosten van herstelling onge veer gelijk zullen zijn aan de kosten van verniewing. Tot dekking dezer uitgaven besluit de Raad een geldieening aan te gaan tot een maximum rente van 5%. Na rond vraag volgt sluiting door den voorzitter. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Een duur toertje. Zeker B. had gister middag zich de weelde veroorloofd, zonder diens voorkennis, op een andermans motor fiets een toertje te maken, doch deze luxe zal hem waarschijnlijk duur te staan ko men, want toen de politie B. sommeerde te stoppen, gaf hij hieraan geen gevolg. Bo vendien bleek hij niet in het bezit van een rij- en nummerbewijs, benevens van een bewijs voor de wegenbelasting. Het eind van het liedje was dat B. van de politie 4 bonnen kreeg. BODEGRAVEN. Slachthuis. Gedurende de maand Fe bruari zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 64 koeien, 139 varkens, 22 graskalveren, 2620 nuchtere kalveren, 9 schapen en 1 geit. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling al hier staan als werkloos ingeschreven: 16 fabrieksarbeiders, 4 schilders, 13 losse werk lieden, 1 electricien, 5 opperlieden, 1 heier, 12 landarbeiders, 1 wagenmaker, 6 schip- petrs, 8 pakhuisknechts, 8 metselaars, 13 timmerlieden, 1 bottelaarsknecht, 1 tuinder, 1 smid en '1 chauffeur. P. C. C. In verband met een daartoe ingekomen verzoek zouden wij gaarne voor een behoeftig gezin een gebruikte wieg ont vangen. Kan misschien één onzer inwoners hier aan helpen? Het gezin waarvoor het wieg je bestemd is, kan onmogelijk zelfs in de aanschaffing daarvan voorzien, zoodat het op de en of andere wijze moet worden geholpen. We zullen het zeer op prijs stellen, indien wij in de gelegenheid werden gesteld in dit gemis te voorzien. Geboren: Jannie Maria, dochter van M. Taal en G. J. Themmen Nelis, zoon van P. van Iperen en A. Zeilstra Marga- retha Johanna, dochter van K. C. Bos en W. Bosman Hendrica Maria Theresia, dochter van J. A. van Diemen en Jy C. Zwanenburg. Gevestigd: H. van de Woerdt tuin der van Bergschenhoek. Vertrokken: G. J. Scheen, hulp in de huishouding naar Leiden E. F. Pot, dietnstbode naar Boskoop W. Tabak, landarbeider en gezin naar Alphen aan dén Rijn J. J. Koot zonder beroep naar Alphen aan den Rijn. BOSKOOP. Boomkweekerscrediet. Naar wij ver nemen van officieele zijde, zal het bureau van de Centrale Rijkscommissie voor Boom kweekerscrediet,, thans gevestigd in het ge meentehuis te Boskoop, met ingang van 1 April a.s. worden verplaatst naar 's Graven- hage, Koningskade 23. Indien wij juist zijn ingelicht, zal de naam van genoemde Commissi2 binnenkort worden gewijzigd in „Advies-Commissie voor Boomkweekerscrediet en zal deze commissie een onderafdeling vormen van de Boom- en Bloemkweekers Centrale, welke zeer vermoedelijk binnen afzienba- ren tijd zal worden opgericht. NIEUWKOOP. De laatste paal. Heden werd de laatste paal geslagen voor de nieuwe kerk en pastorie. Het heiwerk heeft 4 weken gevorderd, terwijl rond 550 palen werden ingeheid. Het werk is uitge voerd door den aannemer M. S. van der Voort te Aarlanderveen. Eervol ontslag. Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst aan den heer A. van Dalen, Rijksontvanger te Dongen, die deze functie van 13 April 1920 tot 28 Juli 1931 vervulde voor de Gemeente Nieuwkoop, Ter Aar, Nieuwveen en Zevenhoven met als stand plaats Nieuwkoop. Herstemming. De uitslag van de he den gehouden herstemming voor een heem raad van den Polder Nieuwkoop, vacature C. A. Vink, is, dat werden uitgebracht 479 stemmen, waarvan 258 op Th. Kroft en 221 op A. J. Verhaar, zoodat de heer Kroft benoemd is verklaard.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10