Hoofdpij**flie&ptfa V/f-edets WOENSDAG 21 MAART 1934 de leidsche courant TWEEDE BLAD PAG. 6 De vaderen vergaderen De vroede vaderen van onze Sleutelstad hebben Maandag het gebouw, dat zoo sym bolisch den naam „Tot nut van het alge meen" draagt, verlaten en zich meer „kauf- mannisch" verzameld in de Graanbeurs. Het is een ideale plaats voor tijden van on rust en oproer (men denke aan het raad huisdebat!) want de Burcht kan in staat van verdediging worden gesteld. Men heeft een proef willen nemen met deze zaal, doch wij kunnen niet zeggen, dat deze proef in alle opzichten geslaagd mag heeten. De ruimte laat niets te wenschen over en de raadsleden, die in de Nutszaal dicht bij de altijd openstaande deur van de koffiekamer gezeteld waren, zullen thans met voldoe ning geconstateerd hebben, dat zij minder last van koude voeten hebben gehad. De heeren, die geen zitvleesch hebben, kunnen in de Graanbeurs naar hartelust wandelen, maar zoo'n gezellige deurpost om tegen te leunen met een in de raadszaal verboden sigaar in den mond is er niet. De publieke tribune is ruirtier, de lichtinval is beter, kortom de Burohtzaal zou alles vóór heb ben op het Nut ware. het niet, dat de sc- coustiek erbarmelijk slecht was. Misschien had de opstelling der tafels en stoelen ge deeltelijk daaraan schuld en wordt het iets beter, wanneer niet in de breedte, maar in de lengte gesproken wordt. Maar als zelfs de stenografen, die in het centrum zitten, het gesprokene niet kunnen verstaan, hoe moeten de anderen de debatten dan kunnen volgen, speciaal de pers en de publieke tri bune? Maar genoeg over de zaal. Er is ten slotte toch ook nog gesproken en tamelijk veel zelfs voor een middagvergadering. Eén po ging tot het openen van een vrij onver kwikkelijk debat werd al dadelijk in den kiem gesmoord, doordat de raad de inter pellatie van mevr. Braggaar-de Does af wees, over het verstrekken van gummistok ken aan de armbezoekers van Maatschappe lijk Hulpbetoon. Waarvoor dat noodig was? De voorzitter wees er terecht op, dat dit ter beoordeeling stond van het bestuur dezer commissie. B. en W. zijn daar niet verantwoordelijk voor. Mevr. Braggaar probeert telkens van den raad een soort hooger beroepcollege te maken voor beslui ten, in de commissie van M. H. genomen. Afgezien van de vraag, of dit een goede methode is, is het in ieder geval onjuist, om het interpellatie-recht daarvoor te ge bruiken. Het geval van de gummistokken is overigens in een deel der pers op onver antwoordelijke wijze opgeblazen, wat aller minst bevorderlijk is voor de goede ver standhouding tusschen de armbezoekers en de door hen bezochten. Een openbare bespreking kan nu een maal bezwaren opleveren voor sommige kwesties. De voorzitter wees daarop ook bij een andere gelegenheid, n.l. toen eenige raadsleden bij het voorstel tot aankoop (c.q. onteigening) van eenige onbewoon baar verklaarde woningen aan de Bouwe- louwensteeg en de Paradijssteeg den aan geboden prijs te laag vonden. Het gemeen tebelang kon daarvan wel eens schade on dervinden. De heer Wilbrink riposteerde, dat hij geenszins in den raad zat, uitslui tend om het gemeentebelang te dienen. Het was minder gelukkig uitgedrukt, maar hij bedoelde het zoo kwaad niet. Hij meende, dat het gemeentebestuur door met onteige ning te dreigen de minder kapitaalkrachti ge eigenaren dezer woningen dwong tot de aanvaarding van een te lagen prijs. Bij de stemming over zijn voorstel om de beslis sing over de onteigeningskwestie aan te houden, staakten de stemmen, zoodat de heer Wilbrink althans voorloopig zijn zin kreeg. Bij een volgend punt was het opnieuw de rechterzijde, waaruit oppositie rees te gen B. en W. Het was een voorstel om een gemeenschappelijke regeling aan te gaan met andere gemeenten van meer dan 40.000 inwoners ter bevordering van een doelma tige behandeling van gemeentelijke perso neelsaangelegenheden. De oppositie van Chr. Historische en A. Rev. zijde daartegen komt ons vrij onbegrijpelijk voor. Men wil de baas blijven in eigen huis, maar bij dit gemeenschappelijk overleg blijft iedere ge meente vrij om de aanbevolen regeling al of niet te aanvaarden. Maar dan haalt het ook niets uit, beweerde men. Dat haalt net zooveel uit als ieder deskundig advies en ieder onderling overleg. Even onbegrijpe lijk is ons de redeneering, dat men beter niet kan deelnemen aan dat overleg, omdat Leiden alleen toch geen overwegende stem heeft. Dat getuigt van weinig geloof in de redelijkheid en dus in de overtuigings kracht van eigen standpunt. Bij de behandeling van het voorstel-Cos- ter om de berekening van de muziekbelas- ting voor café's e.d. te doen geschieden op den basis niet van de zaaloppervlakte, maar van de voor het publiek toegankelijke ruim te, woei de oppositie-wind weer uit een anderen hoek. Ditmaal gingen de Katholie ken en twee sociaal-democraten met den heer Coster mee. Zij hadden een vrij sterk argument in het feit, dat niet minder dan 18 van de 22 gemeenten, die zoo'n belasting heffen, dit doen op de basis, zooals de heer Coster voorstelde. Van den anderen kant kunnen wij het begrijpen, dat de wethouder van financiën zich daartegen verzette, om dat deze wijze van berekenen inderdaad de mogelijkheid tot allerlei chicanes en on- eenigheden opent. De heeren Manders en Groeneveld kon den zich niet vereenigen met een bepaling in de verordening betreffende de Vermake lijkheidsbelasting, volgens welke die be lasting ook treft alle jaarvergaderingen b.v. van een of andere sociale vereeniging als er entrée wordt geheven van meer dan dertig cents. De Raad vond de discussie hierover te ingewikkeld, om er direct in te beslissen en stuurde de zaak om praeadvies. Tamelijk uitvoerig is ook stilgestaan bij het voorstel van mevr. Braggaar-de Does om het bestuur van de Vereen. Schoolkin dervoeding te verzoeken tijdens de Paasch- vacantie de voedselverstrekking te laten voortduren. Het is een ellendige historie met die schoolkindervoeding. Er moest bij de begrooting bezuinigd worden, en de raad stemde hierin toe, zij het met een bloedend hart. Thans komen de gevolgen (bezuini gingen in de voeding) tot uiting, die erger zijn, dan reeds toen gevreesd werd, tenzij men erin slaagt, om de particuliere liefda digheid wakker te schudden. Maar dan moet men ook „schudden", krachtig en door middel van een goed opgezette actie. Gelukt dit niet, dan zal de raad zich opnieuw moe ten beraden, maar vooralsnog willen wij vertrouwen, dat het wel gelukken zal. Tenslotte het afscheid van de twee Ka tholieke raadsleden, de heeren Donders en Simonis. De voorzitter bleek bij zijn af scheidswoord geheel gesproken te hebben naar het hart van den raad. Het ga den scheidenden wel. Mr. H. G. BUITENLAND ONTWAPENING. FRANSCH-BRITSCHE ONTWAPENINGS DISCUSSIES. Engeland op den tweesprong. Na de ontvangst van het Fransche ant woord op het Britsche ontwapenrngsmemo- randum zal de Britsche regeering ernstig moeten overwegen of zij de daarin gestel de eisch tot groote garanties voor de Fran- sche veiligheid zal aanvaarden (waarte gen zij zich steeds heeft verzet) dan wel het zal laten aankomen op een nieuwe be wapeningswedloop. Zoowel in den boezem van het kabinet als in het parlement zijn twee stroomingen. Sommigen zijn thans- geneigd de kwestie van aanvullende waar borgen onder de oogen te zien; anderen weer blijven het standpunt huldigen, dat Groot-Brittannië onder geen beding nieu we internationale verplichtingen op zich kan nemen. De eerste stemming schijnt het te win nen, want volgens een Havas-bericht uit Londen, heeft de Engelsche regeering thans tot de Fransche regeering het ver zoek gericht, haar wenschen ten aanzien van de sancties en de algemeene waarbor gen voor de ontwapening nauwkeuriger mede te deelen. De onderhandelingen zul len langs diplomatieken weg worden ge voerd en betrekking hebben op de veilig heid en de orrtwapeningsmaatregelen, welke Frankrijk direct zou kunnen nemen, indien het voldoening krijgt op het gebied der waarborgen. DUITSCHLAND- OM DE ZIEL VAN DE JEUGD. De geestelijkheid van Essen tegen Baldur v. Schirach. Zondag 11 Maart heeft de Duitsche jeugd leider Baldur von Schidach te Essen een redevoering gehouden voor Duitschland's jongelingschap. Hij zeide daarin o.m.: „Wij willen bij onzen opmarsch geen halt maken voor een of andere groep van katholieke jeugdorganisaties. Wij erken nen geen afzonderlijke rechten van con- fessioneele groepen." Spreker wilde zich niet uitlaten over het nut of de dwaasheid van een katholieke opvoeding der jeugd in afzonderlijke organisaties, maar wel wilde hij zeggen, dat de Duitsche jeugd door hem alléén beoordeeld wordt naar haar mate van bereidwillgheid, om zich geheel in dienst te stellen van den nationaal-socialis- tischen staat. „Op het gebied der opvoeding van de jeugd laten wij geen inmenging toe van menschen, die van een degelijke jeugdop- voeding niets afweten." Bepaald krenkend werd de jeugdleider, toen hij aan het adres der geestelijken zei- de: „dat men maar niet moest klagen over het feit, dat de Hitler-jeugd niet zoo veel meer ter kerke gaat. Men moest begrijpen, dat de Duitsche jongelui niet al te foaarne een kerk binnengaan, waar zij zoo be schimpt worden." Naar aanleiding van deze oorlogsver klaring heeft de geestelijkheid van Essen Zondag j.l. in alle kerken het volgende schrijven van den kansel afgelezen: KATHOLIEKEN VAN ESSEN Wij betreuren het ten zeerste, dat verle den Zondag voor tien duizenden jonge menschen, hier in Essen, heftige aanval len zijn gericht tegen den door de Kerk gezegenden Katholieken jeugdarbeid en de geestelijke leiders. Men heeft niet geschroomd, katholieke geestelijken gewetenlooze priesters te noe men. En deze ondermijning van het kerkelijk gezag vond plaats ten overstaan van de kinderen onzer volksscholen en hoogere scholen, die in gesloten gelederen naar de jeugdmeeting waren gevoerd, of naar de pleinen der stad, waar de redevoeringen door de loudspeakers werden weergege ven. Het is in strijd met het concordaat, wan neer men de katholieke jeugd het bestaans recht betwist, zooals op die vergadering is geschied. En het is in strijd met de waar heid, wanneer men de priesterlijke jeugd leiders voorstelt als reactionnairen. Sinds zes weken is in onze stad en bijna in het geheele Westen iedere openbare ac tie der katholieke jeugd bij politie-veror dening verboden. De katholieke jeugd heeft zich aan dat verbod gehouden, maar zij komt er tegen op, dat men ongerecht vaardigde aanvallen doet op haar bestaan en op de waarde van haren arbeid. De verdiensten en successen van den Katholieken jeugdarbeid, welke nog on langs bij den Katholiekendag te Essen zoo schitterend tot uiting kwamen, zijn steeds de vreugde geweest en de trots van alle positief christen-menschen. Verre van een laatste rest der twee dracht in Duitschland te zijn, heeft de ka tholieke jeugd, óók in het verleden, steeds broederlijk samengewerkt met de evange lische jeugd en alle Duitsche jeugdbon den. Bij de gelegenheid, welke ons hier bezig houdt, is openlijk toegegeven, dat de jeugd van een nationalen bond thans niet meer zoo veel ter kerke gaat! Wij protesteeren echter plechtig tegen de bewering, dat deze betreurenswaardige toestand zeer begrijpelijk zou zijn, en dat de predicaties van z.g. gewetenlooze pries ters daarvan de reden zouden zijn. De katholieke ouders smeeken wij, meer dan ooit voor het zielenheil hunner kin deren bezorgd te zijn. Alle katholieken roepen wij op tot een vurig gebed voor onze jeugd. w.g. DE KATHOLIEKE GEESTELIJKEN VAN ESSEN. WORDT VON PAPEN VERDACHT VAN MONARCHISME? Volgens de „Deutsche Freiheit" zou von Papen binnenkort gedwongen worden, als vice-kanselier af te treden. Hij wordt n.l. (volgens genoemd blad) verdacht van mo narchistische neigingen en zou reeds sedert maanden o.nder toezicht hebben gestaan. Er is sprake van, dat hij als gezant bij het Quirinaal benoemd zou worden. FRANKRIJK WAPENSMOKKEL NAAR FRANKRIJK. Bereiden de linkschen een putsch voor? De „Matin" publiceerde gisteren een ver klaring van het Corsicaansche kamerlid Carbuccia, een schoonzoon van den voor- maligen Parijschen prefect van politie Chiappe, volgens wien sedert 6 Februari over de Zwitsersche, Spaansche en Belgi sche grens groote hoeveelheden wapenen naar Frankrijk gesmokkeld zouden worden. Volgens den zegsman van het blad zouden deze wapenen voor de communisten be stemd zijn en zou een communistische ge nerale staf met de distributie der wapenen over de verschillende communistische cel len belast zijn. De geruchten over de wapening van link- sche groepen worden in de rechtsche pers met sensationeele koppen vermeld. Garbuc- cia beweert ook, dat de opperste legerlei ding de regeering op dezen wapensmokkel opmerkzaam heeft gemaakt. De linksche afgevaardigde Bergery, die zelf verklaard had, dat hij voor linksche groepen geldmiddelen bijeen heeft trachten te brengen ter bestrijding van het fascis tisch gevaar, zou zich volgens Carbuccia ook tot den zeer rijken afgevaardigde en voormaligen staatssecretaris Patenotre om geld hebben gewend. Patenotre is momen teel op reis, zoodat een onderzoek niet mo gelijk is. Aangezien van rechtsche zijde ook be weerd wordt, dat sociaal-democratische or ganisaties zich op een gewapende putch voorbereiden schrijft Leon Blum in de „Po pulaire" een artikel tegen het fascistisch gevaar, waarin hij erkent, dat de socialisten een ordedienst hebben georganiseerd om hun vergaderingen te beschermen tegen or deverstoring door rechtsche elementen. Stoottroepen die tot taak hebben in geval van gewapend verzet op te treden, kennen de socialisten niet. Wel vindt men deze troe pen bij de rechtsche éxtremisten en Leon BlUm verklaart niet verwonderd te zijn, wanneer zou blijken, dat de gesmokkelde wapenen voor deze groepen bestemd zijn. ITALIË DE AANSLAG OP DEN ST. PIETER. Doodstraf geëischt tegen belagers van den Duce. In het proces tegen de plegers van den aanslag op de St. Pieterskerk heeft het O. M. voor de verdachten Bucciglione en Re- nato Cianca de doodstraf geëischt, resp. der tig jaar tuchthuisstraf, voor het geval het hof rekening mocht houden met de geringe schade, welke is aangericht; tegen Claudio Cianca eischte de officier 30 jaar tuchthuis straf. In zijn requisitoir trok de officier zijn aanklacht tegen Capasso in en zette uiteen, dat de aanslag ten volle bewezen was. Te vens trachtte hij aan te toonen, dat de voor genomen aanslag op Mussolini een gevolg was van de misdadige propaganda van anti fascisten. JOEGO-SLAVIE HOE KONING ALEXANDER AAN DEN DOOD ONTSNAPTE. Dezer dagen wordt te Belgrado 'n proces gevoerd tegen verschillende Kroaten, die in Joego-Slavië een politieke terreur hebben ontketend. Een der voornaamste beschul digden is een zekere Oreb, die bekend heeft in December van het vorige jaar een aan slag op den koning te hebben willen plegen. Slechts als door een wonder blijkt koning Alexander van Joego-Slavië te zijn ont snapt. Naar Oreb tijdens de terechtzitting ver telde, was hij na te Weenen door Joego slavische emigranten van geld en kleeren te zijn voorzien en na zich duchtig in het revolverschieten te hebben geoefend, als skiër gekleed, naar zijn vaderland terugge keerd, op den' avond vóór koning Alexan der te Zagreb zou arriveeren. Tevoren had hij ten over staan van de emigranten een duren eed gezworen, den koning te zullen vermoorden. Op den eersten dag na zijn aankomst maakte koning Alexander een rijtoer door de straten van Zagreb. Oreb stond samen met een medeplichtige in de voorste rij der toeschouwers te wachten op de komst van den vorst. Het tweetal was terdege uitge rust; Oreb had namelijk een geladen re volver, zijn medeplichtige een handgranaat in den zak. Juist op het oogenblik, dat Oreb zijn hand naar zijn zak wilde brengen, werd hij op den schouder getikt. Zich omkeerend, keek de doodelijk verschrikte Oreb in het strenge gelaat van een rechercheur, die hem vroeg, waarom hij niet „Leve de ko ning!" riep. Oreb stamelde iets van door ontroering bevangen te zijn en ten einde de verdenking van zich af te wentelen, brulde hij haastig uit alle macht: „Leve de koning!" Zijn wensch ging in vervulling; koning Alexander was namelijk intusschen reeds uit het gezicht verdwenen. De aan slag ging niet door. Den dag daarop stond Oreb opnieuw te wachten. Zijn medeplichtigen hadden hem nauwkeurig uitgelegd, langs welken weg hij zich uit de voeten moest maken, nadat hij zijn doodelijke schoten had gelost. Oreb stond uren te wachten, doch de ko ning verscheen niet. Ten slotte begon hij zich woedend te maken, daar hij er van overtuigd was, door zijn medeplichtigen bedrogen te zijn. Toen dan ook eindelijk koning Alexander toch kwam voorbijrijden en den slanken, jongen „skiër" op nauwe lijks twee meter afstand passeerde, was Oreb al in zulk een staat van woede op zijn medeplichtigen geraakt dat hij heelemaal vergat te schieten. Op dat oogenblik had hij het leven van Joego-Slavië's koning let terlijk in de hand en het mag waarlijk een wonder heeten, dat de koning nogmaals aan den dood is ontsnapt. BUITENL. BERICHTEN Ontploffingsramp in Joego-Slavië TIENTALLEN ARBEIDERS ONDER ROTSMASSA'S BEGRAVEN. Meer dan vijftig dooden? Een ramp, die naar gevreesd moet wor den aan meer dan vijftig menschen het leven heeft gekost, is gisteren in een steen groeve nabij Prisjtina geschied. Terwijl men bazig was met dynamiet stukken steen uiteen te laten springen, is als gevolg van een onverwachte explosie een enorme rotswand verbrijzeld, waarvan •de steenblokken op een zestigtal arbeiders terecht kwamen. Tot dusver heeft men slechts zes hunner met ernstige verwondin gen kunnen bergen. Wat de overigen aan gaat moet alle hoop op redding worden op gegeven, daar de rotsmassa's, waaronder zij bedolven liggen, zoo hoog zijn, dat ver scheiden dagen noodig zullen wezen om hen te kunnen bergen. Te Prisjtina, waar de meeste arbeiders woonachtig waren, heerscht een paniek stemming. Vrouwen en kinderen ijlden na het bekend worden van het ongeluk naar de steengroeve, waar de meesteen 't wreede nieuws moesten vernemen, dat slechts en kele mannen er het leven hadden afge bracht en de anderen onder de tientallen meters hooge steenlaag den dood hadden gevonden. De oorzaak van de ramp is, naar de „Pravda" meldt, nog niet precies vastge steld. Het schijnt echter, dat in de steen groeve te weinig vakmenschen werkten. De leidende ingenieur was met verlof en werd vervangen door iemand, die eigenlijk niet in staat was de leiding van den arbeid op zich te nemen. De steengroeve behoort aan de Fransche firma Batignolle, die de spoorlijn PrisjtinaPetsj aanlegt. Van offioieele zijde wordt ontkend, dat de ramp een zoo grooten omvang heeft aan genomen; men zegt n.l. dat het aantal doo den vier, dat der zwaargewonden eveneens vier en dat der lichtgewonden 14 zou be dragen. bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist PANIEK IN EEN BIOSCOOP. Vijf kinderen gedood en 30 gewond. In de Zuid Amerikaansche stad Baran- quilla ontstond in eensbiosèoop tijdens een kindervoorstelling een paniek, doordien iemand plotseling „brand" riep. De kinde ren drongen naar den uitgang, waarbij 5 kinderen doodgedrukt en ongeveer 30 ge wond werden. HAVANA IN REP EN ROER. Het was slechts een jaloersch minnaar. Volgens een bericht van de „Assooiated Press" uit Havana is door schoten, die een jaloersche minnaar op zijn meisje heeft ge lost, een vuurgevecht en een paniek in de stad ontstaan. De ter bescherming van het Kapitool op gestelde wachtposten hielden de schoten voor het begin van een aanval op het Ka pitool en begonnen eveneens te vuren, zoo dat de schietpartij zich uitbreidde over ver schillende stadswijken. De rust keerde pas weer, nadat een doode was gevallen en tal rijke personen waren gewond. DRAMA IN EEN VUURTOREN. Geheimzinnige voorvallen schijnen zich af te spelen op den vuurtoren van Domes- naes aan de noordpunt van Koerland. De laatste dagen zijn uit dien toren sensatio neele radio-berichten uitgezonden, waarin gesproken werd over het opduiken van vij andige oorlogsschepen en groote vogels, die de bewoners van den toren zouden bedrei gen. Aanvankelijk hebben deze radio-bood schappen bezorgdheid gewekt, doch thans schijnt het vast te staan, dat minstens een der beide marconisten aan vervolgings waanzin lijdt. Na veel moeite heeft men kunnen bereiken, dat een der op den vuur toren wonende mecaniciens aan de tele foon kwam; hij verklaarde, dat de beide marconisten zich in de zendkamer hebben opgesloten. Tusschen de vijf bewoners van den toren twee marconisten, twee wachters en een mecanicien schijnen uiterst slechte be trekkingen te bestaan. De marconisten spre ken niet met de wachters en de mecanicien houdt zioh geheel afzijdig. De autoriteiten hebben thans bevel ge geven, den blijkbaar krankzinnigen mar conist van den toren te halen, doch wegens den ijsgang zal dit heel moeilijk zijn. Merk waardig is, dat de radio-boodschappen niet aan de autoriteiten, maar aan een groot blad en aan particulieren zijn gericht. TSJELJOESJKINMANNEN HEBBEN VOOR TWEE MAANDEN VOEDSEL, „Vliegveld" weer dichtgevroren. Naar uit Moskou wordt gemeld is de be manning van de „Tspeljoesjkin" er volgens een draadlooze mededeeiling in geslaagd nog verscheiden kisten conserven op te vis- schen, die van den gezonken ijsbreker zijn losgeraakt, en weer omhoog gekomen. De schipbreukelingen hebben thans een voor raad levensmiddelen, welke voldoende is voor ongeveer twee maanden. Het „vlieg veld" op het ijs, dat gisteren een groote scheur vertoonde, is inmiddels weer dicht gevroren, zoodat de vliegtuigen weer vlot op het ijs kunnen dalen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen. Wegens overtreding van de motor- en rijwielwet: J. v. D. te Enschede f 5.subs. 2 dg.; S. R. S. te Haarlem f 4.subs. 1 dg.; W. B. te Pijnacker f 3.subs. 1 dg.; J. R. en W. C. R. te Nieuwveen beiden f 3.50 subs. 1 dg.; B. O. te Waddinxveen f5. subs. 2 dg.; G. Z. f2.50 subs. 1 dg.; C. H. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f3.50 subs. 1 dg.; D. V. en J. V. beiden f3.50 subs. 1 dg.; M. de J. f3. subs. 1 dg. Overtreding van de Visscherij- wet: H. v. G. te 's Gravenhage 2 x f 3. subs. 2 dg.; Overtreding der algemeene po litieverordening der gemeente Bodegraven: A. A. v. E. zonder bekende woon- of ver blijfplaats hier te lande f 2.50 subs. 1 dg.; H. K. te Gouda f2.40 subs. 1 dg.; Overtre ding motor- en rijwielverordening der ge meente Boskoop W. B. te Boskoop f 5.— subs. 1 dg.; Leerplichtwetovertreding: G. K. te Nieuwkoop f 4.subs. 2 dg.; Overtre ding van art. 453 wetboek v. strafrecht: T. B. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande 4 dg. hechtenis; H. M., id. 10 dg. hechtenis; H. M. 4 dg. hechtenis. Over treding van de verordening op de winkel sluiting te Alphen H. P. J. J. f 3.subs 1 dg.; Overtreding der algemeene politiever ordening der gemeente Alphen fa. J. P. cn H. J. v. Z. f 2.subs. 1 dg. en f 2.- subs. 1 wk. tuchtschoolstr. met verbeurdverkla ring van inbeslag genomen voorwerpen. Idem der gemeente Nieuwkoop: J. G. zon der beken-de woon- of verblijfplaats hier te lande; J. J. l'A.; A. de J. allen f2.50 subs. 1 dg.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6