AAN EN VERKOOP VAN EFFECTEN WOENSDAG 21 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURAPT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisteravond te 7 uur kwam de Raad de zer gemeente in openbare vergadering bij een. Voorzitter: burgemeester A. J. v. Gerrevink. Secretaris: R. Reitsma. Afwezig weth. v. Egmond en de heer Kortmann. Terwijl de Raadsleden zich van hun ze tels verhieven herdacht de voorzitter in treffende woorden het overlijden van Ko ningin Emma. Besloten wordt een telegram van deel neming aan H. M. de Koningin te zenden. De notulen worden goedgekeurd. B. en W. deelen mede: dat zij den onder bouw van den wegenaanleg op de terrei nen tusschen Esselaan en Hofdijk hebben gegund aan de Ned. Basalt Mij. te Zaan dam. en den bovenbouw aan de N.V. P, C. Zanen te Haarlem. Hierbij zal voor 10 0 pet. gebruik worden gemaakt van Oegst- geester arbeiders. Dat zij den weg, aangelegd in het ver lengde van den Warmonderweg hebben genoemd: Laan van Oud Poelgeest. Crediet kleine middenstanders. Punt 3. Voorstel B. en W. inzake deelna me in een van Rijkswege aan de kleine zelfstandigen te verleenen crediet. Eenigen tijd geleden zijn pogingen in het werk gesteld om voor de z.g. kleine zelfstandigen in de gemeenten Qegstgeest, Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg steun uit 's Rijks kas te verkrijgen, om hen in staa te stellen hun bedrijf in 1934 op gang te houden. Nadat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden zich mede voor de zaak had geïnteresseerd, nam de mogelijkheid tot steunverleening vaste vormen aan, daar de Minister van Econo mische Zaken zich in beginsel bereid ver klaarde aan de kleine zelfstandigen uit het Landbouwcrisisfonds een crediet te ver strekken. mits de betrokken gemeenten in het risico van die credietverstrekking voor 10 pet. deelnamen. De steunverleening zou dan op ongeveer dezelfde wijze geschieden als die aan de noodlijdende bloemkweekers te Aalsmeer. In verband daarmede hebben de bestu ren der genoemde gemeenten Woensdag 1 - Maart i.i. te Katwijk een bespreking ge houden, waarbij het plan in groote trek ken is uiteengezet. Het crediet wordt verleend aan kleine zelfstandigen, die in bloemisterij, bollen forceeren, land- en tuinbouw hun bestaan vinden. De grootte van het crediet be- draa g per credietnemer ƒ1.per Rijn- landsche Roede tot een maximum van 1500.— B. en W. schatten het aantal credietne- mers op 50, met gemiddeld 1000 R.R. per persoon. De grootte van het crediet be draagt dus ƒ50.000, het aandeel der ge meente in het risico 5000. De crediet aanvragen worden behandeld door de gemeentelijke commissie, die aan B. en W. adviseert. Dit fcollege zendt de aanvrage door naar een centrale commis- :e. door de Regeering in te stellen, welke over de aanvraag nader beslist. B. en W. hadden hier aanvankelijk be zwaar tegen, omdat de indruk verkregen werd. dat de gemeente op die manier alle zeggenschap over de credietverleening uit handen gaf. maar nadat uit bekomen in lichtingen gebleken is, dat de eindbeslis sing over het verstrekken der gelden in elk geval bij B. en W. berust, wat naar onze meening staatsrechtelijk ook niet anders kan, hebben wij dat bezwaar laten vallen. De nadere regeling der credietverstrek king geschiedt van Rijkswege. B. en W. stellen voor aan de steunverlee ning mede te werken, door hen te mach tigen al hetgeen daartoe noodig is te ver richten en door een daarop betrekking hebbende wijziging der begrooting 1934 vast te stellen. De heer Uitenboogaard vraagt eenige in lichtingen. die door den voorzitter wor den gegeven. De punten 5 tot en met 8 werden zonder bespreking aangenomen. Bij het punt der agena tot verleenen van subsidie aan het bestuur der R. K. H. B. S. te Leiden wenschen de heeren dr. K. Simon Thomas en Kruizinga geacht te worden te hebben tegengestemd. De heer J. v. Duffelaar werd aangewe zen als waarnemend hoofd aan de O. L. school Terweeweg. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet uit de gemeentekas ten bedrage van 300.tot toekenning van een belooning aan een kweekelinge aan de O. L. school Terweeweg. De heer Kruizinga vindt de vergoeding niet hoog, waarop de voorzitter antwoordt, dat de oudercommissie aan genoemde school ook een bedrag daarvoor beschik baar stelt, wat de heer Bakker zeer toe juicht. B. en W. stellen den Raad voor met de woningbouwvereniging „Buitenlust" een overeenkomst tot deposito van gelden aan te gaan en de door de gemeente te ver goeden rente te bepalen op het percen tage, dat door de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage voor deposito-saldi aan de gemeente wordt ver goed. Wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W. inzake de pacht L. Goedhardt wordt in geheime vergadering behandeld. Alsook de onderhandsche verhuring van de gemeente-woning aan den heer J. van Noord. Ontruiming onbewoorbaar verklaarde woning. Voorstel B. en W. op het verzoek van J. v .d. Poel tot verlenging van den ontrui mingstermijn van de onbewoonbaar ver klaarde woning Abspoelweg No. 7. B. en W. hebben zich tot het bestuur van „Buitenland", dat de verplichting was op gelegd, voor huisvesting der krotbeko- ners, hetzijt door toekenning van een wo ning der vereeniging, hetzij door opschui ving te zorgen, gewend, met het verzoek mede te deelen, wat door hen ter uitvoe ring dezer verplichting was gedaan. Uit het daaromtrent ingekomen rapport blijkt, dat het aan adressant verschillende woningen heeft aangeboden, n.l. Balistraat 10. Terweegweg No. 7. Schoolstraat No. 1, Hooge Morschweg Nó. 30, Borneostraat No. 5, Javastraat No. 16 en Sumatrastraat 34. Van der Poel heeft dat aanbod evenwel van de hand gewezen, onder aanvoering der in het adres aangegeven motieven. B. en W. kunnen niét anders constatee- ren, dan dat het bestuur van „Buitenlust" in dezen in alle opzichten aan zijn verplich tingen voldaan heeft en dat zelfs zeer veel pogingen aangewend zijn om van der Poel van inzicht te doen veranderen. Deze draagt dan ook voor zijn weigering de volle verantwoordelijkheid en moet daarvan de gevolgen geheel dragen. B. en W. stellen daarom voor het verzoek af te wijzen. De noodige maatregelen tot ontruiming en desnoods sluiting der wo ning zullen daarna onverwijld genomen worden. De heer Paardekooper vraagt, of het niet mogelijk is dat drie maanden uitstel wordt verleend. De voorzitter antwoordt, dat de Rijkssub sidie aan „Buitenlust" dan gevaar loopt. De heer Paardekooper zou dit risico niet gaarne aanvaarden, doch vraagt toch al het mogelijke te doen nog eenigen tijd uit stel wordt verleend. Het is voor v. d. Poel thans zeer moeilijk in verband met zijn be drijf te verhuizen. De Raad zal daarover verder in de ge heime vergadering beraadslagen. Het parkeerverbod voor „Beukenhof' wordt z.h.s. aangenomen, alsook het ko hier verlichtingsbelasting. Comptabiliteitsbesluiten werden zonder commentaar genomen. De rondvraag leverde niets belangrijks op, waarna de Raad in comité-generaal ging. SASSENHEIM. Hanze. Gisteravond had onder tame lijke belangstelling een propaganda-verga- dering plaats van de R. K. Middenstandsor ganisatie „de Hanze". Aanwezig waren, be halve het bestuur de Zeereerw. heer Pas toor, Kapelaan Veldhuyse en prof. Cleo- phas. die dezen avond een spreekbeurt zal houden. De voorzitter, de heer Otto, opent deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en heet allen welkom, in 't bijzonder den spreker alsmede alle genoodigden welke dezen avond aanwezig zijn. Spreker wijst op het feit, dat de middenstand in 't alge meen, na een insluimering, op organisatie gebied eenigszins herleeft. Hierna verkreeg de spreker prof. Cleophas van Warmond het woord, die het onderwerp besprak: de R. K. Middenstand en de bedrijfsorganisa tie. Deze rede gaf een zeer duidelijk beeld van het streven der Hanze om te komen tot1 meerdere saamhoorigheid. Na deze rede werden eenige vragen gesteld, welke door spreker werden beantwoord. De voorzitter dankte spreker voor zijn duidelijke uit eenzetting en besloot met den wensch, dat de vereeniging hiervan de vruchten moge plukken. Berg en Daalpolder. Dinsdagmorgen had in hotel „Het Bruine Paard" de jaar- lijksche Ingelandenvergadering van den Berg en Daalpolder plaats. De aanwezige Ingelanden konden in totaal uitbrengen 27 stemmen. Het maximum aantal stemmen, dat kan worden uitgebracht bedraagt 66. De vergadering werd door den voorzitter, heer Joh. C. van Reisen, geopend. Be gonnen werd met het voorlezen van de no- ulen van de op 30 Maart 1933 gehouden en. iering. Deze werden vastgesteld. Hierna kwam in behandeling de rekening ever 1933. Deze werd vastgesteld aan in komsten op ƒ2068.15 en aan uitgaven op 1299.27, zoodat het batig saldo bedraagt 768.88. De Commissie voor het nazien van de re kening over 1933, bedoeld bij art. 136 van het Polderreglement voor de Provincie Zuid-Holland, bestaande uit de heeren Joh. Damen, Th. G. Romeijn en A. Berg, bracht rapport uit van hare gehouden controle. De gecontroleerde stukken werden in orde be vonden. De Commissi evoor het nazien van de re kening over 1934 werd samengesteld uit dezelfde Ingelanden, terwijl als plaatsver vangende leden werden benoemd de heeren P. T. Kortekaas, F. J. Damen en G. Rut- gerink. De begrooting werd, na bespreking, vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op ƒ2517.95, inbegrepen het batig saldo ad 839.51, hetwelk geraamd werd op den post „Onvoorzien". De omslag werd voor 1934 geraamd op 9.per H.A. De grootte van polder is 122.22.24 H.A., zoodat het ko hier sloot met een totaalbedrag van precies 1100.De omslag bij contract met de Spoorwegen bedraagt voor 1933 en 1934 ƒ60.49. De omslag bedroeg over 1933 even eens 9.per H.A. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de heer P. van Deur- sen, Poldermeester, aan de beurt van aftre ding was. In verband met den leeftijd was de heer van Deursen niet meer herkiesbaar. Alvorens het stembureau zitting nam, sprak de voorzitter eenige waardeerende woorden tot den scheidenden 'Poldermees ter. Spr. bracht dank namens de vergade ring voor de verdiensten voor den pol der en prees hem als een actief bestuurs lid. Sedert 1911, dus gedurende 23 jaar, is de heer van Deursen Poldermeester ge weest. Steeds is de samenwerking prettig geweest. Het stembureau, bestaande uit de heeren F. Damen, G. Rutgerink en Th. G. Romeijn, deelde mede, dat in de vacature was voor zien door benoeming van den heer W. de Ruijter te Noordwijk, die met nagenoeg al- gemeene stemmen werd gekozen. Bij de mededeelingen kwam o.a. voor, dat belast was met de bediening van de machinale bemaling de heer C. Plasmeijer te Voor hout. Na de rondvraag, waarbij eenige vra gen werden gesteld en beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. TER-AAR. De eerste veiling. Er heerschte Dins dagmorgen op het terrein van de Centrale Veiling al een gezellige drukte bij den aan vang der eerste Veiling. De belangstelling, zoowel van de zijde der kooplieden als tuin ders, was groot te noemen en de aanvoer overtrof reeds de verwachtingen. Mocht an dere jaren op zoo'n eerste marktdag de aanvoer beperkt blijven tot een paar soor ten, dit jaar was dit niet het geval. Wij no teerden de volgende soorten: 190 kisten spinazie, 20 kisten sla, radijs, witlof, boe- rekool, spruiten en uien. De prijzen waren over het algemeen niet onbevredigend te noemen. Voor goede spi nazie werd besteed 4656 cent per kist, af wijkende (met een blauw blaadje) 3743 cent. Sla 4.407.10, radijs 3.60, boere- kool 29 cent, spruiten 14.20, uien 1.50 2.00, witlof per kilo 14 cent. Wij raden de tuinders aan, in den ver volge een uniforme regeling te nemen van het aantal kilo spinazie per kist, b.v. 4 kilo. Dit vergemakkelijkt den handel. Voorloo- pig zal er Dinsdag en Vrijdag geveild wor den. WOUBRUGGE. Bij het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder. Het bericht van het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder bracht ook in deze ge meente groote verslagenheid. Toen de ra dio, na uitzending van het sobere doch zoo diepen indruk makende bericht, verstom de, begonnen de klokken te luiden en wer den op de openbare en andere particuliere gebouwen de vlaggen halfstok gehangen. Het bericht van dit overlijden verspreid de zich al spoedig door de geheele ge meente. In het middaguur heeft de Burgemeester dezer gemeente, de heer J. E. Boddens Ho- sang, een bijeenkomst gehouden, waarop aanwezig waren de leden van den gemeen teraad, personeel der gemeente-secretarie en andere autoriteiten uit de gemeente. In een rede, welke door de aanwezigen staande werd aangehoord, deed de burge meester mededeeling van het overlijden van de vorstinne en schilderde in sobere woor den het leven der overleden vrouwe. Nadat in een telegram van deelneming de gevoelens der aanwezigen tot uitdruk king waren gebracht, werd deze bijeen komst door den burgemeester gesloten. In de gehouden raadsvergadering heeft de burgemeester der gemeente de volgende rede gehouden: Het is een droeve plicht welke op mij rust om der burgerij en ik kan dit niet beter doen dan u als hare vertegenwoordi gers mededeeling te doen van het over lijden van Hare Majesteit de'Koningin- Moeder. Mocht ik gisteren nog uit uw aller naam ons medeleven aan de Koninklijke Familie betuigen en beste wenschen voor herstel avondbulletin, gisteren nog ruimte voor der Hooge Lijderes uiten, mocht ook het hoop openlaten, God heeft bet anders be schikt en hedenmorgen te ongeveer acht uur is Hare Majesteit Adelheid, Emma Wil- helmina Theresia, Prinses van Waldeck en Pyrmont, weduwe van Koning Willem ÜI in den leeftijd van 75 jaar van ons geno- Daarmede is een groote leege plaats in de Koninklijke Familie ontstaan, daarmede is een stuk van ons volksleven afgesneden, daarmede is droefheid in ons aller hart ge komen. Het past ons in dankbaarheid tot God, Die ons Haar zoo lang liet, te memoreeren, wat Koningin Emma voor ons Land en Volk heeft mogen zijn. Want ook zonder in het Regentschapstijdvak te behoeven terug te treden, toen Hare Majesteit zelf op 32- jarigen leeftijd leiding had te geven aan de Staatszaken en de opvoeding onzer jonge Koninginne te voltooien, behoef ik slechts te wijzen op de laatste 36 jaren toen Hare Majesteit meer teruggetrokken van het staatsleven, leiding geven kon en wilde aan al wat liefdadigheid in ons vaderland ver mocht. Wie zal het aantal instellingen tellen v/aar naar het lichaam getroffenen herstel zoeken, welke door Hare Majesteit werden gesticht eft gesteund, wie zal het aantal Ne derlanders noemen welke door Hare Ma- jesteits stil liefdewerk in staat zijn gesteld te worden wat zij nu zijn, wie zal de inrich tingen van Kunst, Wetenschap of ontwikke ling kunnen aanwijzen, welke door bemid deling van Koningin Emma ontstonden en floreerden. Wie is in staat een beschrijving te geven van dit leven van opoffering in dienst van ons volk gesteld. Met groote ga ven van hoofd en hart begiftigd heeft Hare Majesteit zich op bescheiden doch alles en allen omvattende wijze aan ons volk ver bonden en met diepen weemoed staan wij voor de stilte van dit afgesneden leven. De talloos vele door mij genoemde instel lingen en personen zullen Haar niet ver geten. Maar ook voor ons ingezetenen van Woubrugge is er reden bij dit overlijden stil te staan. Want mochten wij niet, nu bij na 2 jaar geleden, toen we met onze oude ren van dagen onze jaarlijksche tocht maakten en we Soestdijk passeerden, niet ervaren, dat Hare Majesteit bereidwillig het paleis verlaten had om ons in de gelegen heid te stellen vlak langs haar te trekken en mochten wij toen niet ei-varen hoe Hare Majesteit belangstellend over ons allen in formaties inwon? Het is alles vergleden en de vriendelijke oogen van de door de Engelschen zoo juist genoemde: Most gentle old Lady of the world, zijn gesloten. Met eerbied en hartelijk medeleven staat ons volk aan dit boodsbed, met oprechte deelneming denken wij allen aan onze Landsvrouwe die Haar Moeder verloor. Ik meen uit naam van u allen te handelen door Hare Majesteit te berichten dat „Gemeenteraad van Woubrugge in bij zondere vergadering ter herdenking van het overlijden van Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder bijeen biedt Uwer Majesteit eerbiedige verzekering van oprecht mede leven aan. Hij bidt Uwe Majesteit kracht toe in deze voor Haar zoo moeilijke dagen". Er is diepe droefheid over ons Koninklijk gezin gekomen, er is oprecht medeleven in ons gansche volk; wie de schare belangstel lenden gisteren aan het Voorhout zag, weet hoe ons volk deelt in de angst en zorg wel ke ons Vorstenhuis getroffen heeft. Ik weet uiting te mogen geven aan dat medeleven uit onze burgerij door deze enkele sobere woorden, passend aan het leven onzer Vorstinne, door u te verzoeken met mij eenige oogenblikken van stilte aan dat heengaan te wijden. Nadat de Raad zioh vereenigd had met het voorstel van den burgemeester tot het verzenden van het telegram, werd deze kor te, maar indruk makende bijeenkomst ge sloten. OUDE-WETERING. Landstorm-avond. In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder is de propaganda-avond voor den Bijz. Vry- willigen Landstorm welke Woensdagavond zou worden gehouden in Hotel Van den Bosch tot nader order afgelast. WARMOND. St. Joseph's Gezellenvereeniging. On der zeer groote belangstelling had gister avond in Hotel „de Zon" een bijeenkomst plaats, waarbij als spreker optrad de wel- eerw. heer van Galen, kapelaan te Amster dam en Centraal-Praeses van de St. Jo seph's Gezellen Vereenigingen, met het doel om ook in deze gemeente te komen tot oprichting van een dergelijke vereeniging. De vergadering werd geopend door den zeereerw. heer Pastoor Oudejans op wiens initiatief de oprichting van meergenoemde vereeniging zal plaats vinden. Spreker heet te allen hartelijk welkom, vooral den spre ker van dezen avond, die bij velen onzer nog goed bekend is uit den tijd dat hij kape laan was te Oegstgeest. Hierna gaf hij het woord aan den wel- eerw. heer van Galen om het doel, het streven en de werking van een Joseph's Gezellen Vereeniging uiteen te zetten. Spre ker begon met een levensschets te geven van den stichter der St. Joseph's Gezellen vereeniging, Adolph Kolping, die vanaf schoenmakersjongen, mede door zijn roe ping geworden is Dom-kapelaan van Keu len. Uitvoerig stond spreker stil bij het doel der vereen., waarbij hij speciaal erop wees, dat de vereeniging bedoeld was als opvoe dingsinstituut, waarbij niet speciaal bedoeld wordt de opvoeding, zooals wij die kennen van de ouders ten opzichte van hun kinde ren, doch meer met betrekking tot een be- wustlevend Christendom, sociale vorming en cultureele scholing op R. K. terrein. Met groote belangstelling werd de uitgespro ken rede door de aanwezigen gevolgd en na afloop van zijn zeer toegejuichte rede, sprak spreker den wensch uit, dat zoo een oproep zal gedaan worden om te komen tot oprichting van een St. Joseph's Gezellen vereeniging, de hiervoor in aanmerking ko mende jongelingen in deze gemeente zich spontaan zullen aanmelden. De Pastoor bracht den spreker een woord van hartelijken dank voor zijn keurige rede en meende, dat voor spreker de belooning het mooist zou zijn, indien ook in deze ge meente een bloeiende St. Joseph's Gezel lenvereeniging tot stand zou komen. ZILK. Film. In het parochiehuis werd door den kapelaan voor de St. Joseph Gezellen een filmreportage gegeven betreffende de reis door den zeereerw. heer Pastoor en Kapelaan, onlangs naar Rome gemaakt. Door den kapelaan werden de verschil lende vertooningen nader mondeling toe gelicht. Voor de Gezellen was het een ge- noegelijke en ook leerzame avond. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Retraite-club. De R. K. Volksbond heeft besloten tot oprichting van een retrai te-club met aanvankelijk 10 leden. Het be stuur wordt gevormd door de heeren P. van der Weijden Nzn., voorzitter; J. Eijs Wzn., secretaris; C. van Houten, penning meester. Binnenkort wordt een vergade ring belegd, vermoedelijk met een spreker, waarin tevens het reglement wordt vast gesteld. In Hooge Beroep. Voor het Gerechts hof te Amsterdam komt op Vrijdag 6 April des voormiddags 10 uur in hooger beroep in behandeling de moordzaak op de plas sen alhier tegen den gepensionneerden Ma joor der Rijksveldwacht J. B. T., wien ten laste is gelegd mishandeling met voorbe dachte rade, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende van den 22-jarigen J van der W. alhier. NOORDEN. Verkooping. Dinsdag is de boerenhof- stede van den heer Th. Mourits ter grootte van 49.88.76 H.A. ten overstaan van Nota ris J. F. W. J. van der Heijden te Mijdrecht in café „De Noordsche Plassen" publiek af geslagen. Zij was in bod gebracht door de eerste hypotheekhouder, de N.V. Levens verzekeringmaatschappij „Utrecht" te Utrecht voor 40.000.en werd door de zelfde maatschappij opgehouden voor 5000.daarboven. NED. OOST-INDIE Wegen geïnundeerd, huizen vernield, 7 personen verdronken. Aeneta seint uit Clherifoon: Van verschillende kanten komen berich ten binnen, dat in de residentie Cheribon bandjirs zijn opgetreden, waardoor ernstige watersnood is ontstaan. Het verkeer tusschen Cheribon en Tegal langs den hoofdweg is gestremd. In de bad plaats Sangkanoerip zijn zeven huizen mee gesleurd. De weg van Cheribon naar Koe- ningan is overstroomd. Zeven inlanders zijn vermist. De lijken van vijf hunner zijn 15 K.M. verder teruggevonden. Een vracht auto, rijdendie in de richting van Koenin- gan, werd door de modder-bandjir over vallen, teruggeslingerd en tegen een boom gesmakt. De spoorbaan van de Semarang— Cheribon Stoomtram is ondergeloopen, doch niet beschadigd. Aneta seint uit Kendal: Gisternacht had een doorbraak plaats van de Kali Bodri op twee verschillende plaat sen, als gevolg waarvan 55 meter dijk is weggeslagen en ongeveer 500 bouws rijst- gronden zijn overstroomd. De padi was ech ter reeds geoogst. (De Kali Bodri stroomt ten Westen van Kenkel, ruim 30 K.M. ten W. van Semarang in de Javazee). INGEZONDEN STUKKEN Zilk, 16 Maart 1934. Verbinding ZilkHillegom. In aansluiting op het ingezonden stukje van 15 Maart moet ik opmerken, dat ge noemde prijzen zeker dateeren van een jaar terug in plaats van eenige weken, en dan niet per taxi, zooals schrijver mede-leeit. daar de taxi-prijzen genoeg bekend zijn er men voor 40 a 50 cent van Hillegom naar Zilk kan rijden en omgekeerd, en dan wei 3 personen. Bij voorbaat dank zeggend, N. vanToL VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 223. Daar schrok Jan toch wel een beet je van. Nu moeten wij weer een tweede duiker sturen, om de eerste op te halen, zei de kapitein. Maar het trof ongelukkig want er was geen tweede duiker aan boord. Jan draaide zich om, om eens goed over dit geval na te denken. 224. Plotseling zakte de walvisch een eind naar beneden en begon te schommelen. Men hoorde een vreemd geluid. De dames, die toch al overstuur waren, sprongen van schrik achteruit, en de heeren konden geen voet verzetten. Jan, die er het dichtst bij stond, kreeg een klap van de staart.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10