HONIG'5 GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. MAANDAG 19 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 20 Maart. Huizen 301 m. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.00 Morgenconcert. 9.00 Pontificale H. Mis uiit de kapel van het Juvenaat H. Hart te Bergen op Zoom, opgedragen door mgr. G. Cobben, aposto lisch vicaris van Finland. 11.00 Graimofoonplaten. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. I.00 Prof. P. G. Groenen over de koloni satie „Poeloe Laoet". 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Mode-cursus. 4.00 Afgestaan aan de HIRO. 5.10 Concert door het Keulsche Kameror kest (Gramofoonplaten). 5.30 Afwisselend Zangrecital door Bram v. d. Stap, Gramofoon, Klavierrecital door Fred. Boshart, lezing over „De Kinderbe- schermingsweek 1824 Maart" door mr. dr. P. J. Witteman en weer Zangrecital. 6.40 Cursus Esperanto, waarna Gramo foonplaten. 8.00 Lijdensmeditatie door pastoor Th. J. v. Noort. 9.35 Solistenconcert door het KRO-orkest m.m.v. Giselle Couteau. Te 9.30 en 10.30 Vaz Dias. Te 10.35 Dr. J. E. Schulte over „De nadeelen der negatieve eugenese". II.15 Gramofoonplaten. Hilversum. 1875 M. AVRO-uitzending. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Orgelconcert P. Palla m.m.v. Joh. Heesterstenor). I.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep.. 2.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Voor de kleinere kinderen. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VPRO. 6.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 7.00 Jan van Zutphen: De as. Zonne straal-collecte. 7.10 Vervolg Omroeporkest. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Dr. W. de Vlugt: De a.s. F.I.K.A.- Collecte. 8.20 Gevar. programma mm.v. Kovacs Lajos en zijn orkest, de AVRO-GiriLs, Alex de Haas en Mariette Serlé (zamgdeolamatie) Max Tak en Han Hollander. 10.00 Derde bedrijf van „De oude Brit" van J. Galsworthy. Vert.: Pine Beider. Re gie: Kommer Kleyn. 10.45 Gramofoonplaten. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand Orkest. 1.50 Mid. Studio Orkest. 4.50 Het MacNaghten Strijkkwartet. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Beethoven's Strijkkwartetten. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio Militair Orkest. 8.50 pavid Lloyd George: Whither Bri tain. 9.40 „The sea-gull", van Anto Tchehow. 11.2512.20Dansmuziek door Roy Fox en zijn orkest. „R a d i o - P a r i s". 1796 ra. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 8.20 Radiotooneel en kamermuziek. L a I u n d b o r g. 1261 m. 11.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 22.204.20 L. Preil's orkest. 7.20 Fransche muziek. 8.05 Radiotooneel. 9.35 Balletmuziek. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.30 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Weragorkest. 3.20 Weragkleinorkest. 4.35 KlankfLLmmuziek door Leo Eysoldi en zijn orkest. 6.20 „Der Arbeiter und das Reich", rijks zending uit Breslau. 7.30 „Frühlingsanfang", vroolijk hoor spel. 10.20 Pianorecital. 11.0011.50 Kamermuziek. Rome. 421 m. 8.05 Literair-muzikaal programma. 9.20 Populair concert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest en mandolinekwintet. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 en 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Religieuze muziek. 8.20 Symphonieconcert. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.15 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Italiaansche les. 7.50 Zang. 9.45 Causerie. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Frankenorkest. Gemeentelijk Radiodistribntiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.05afloop Luxemburg. 9.2012.20 Langenberg. 12.2014.20 Daventry. 14.20—16.50 Midland Reg. 16.50—afloop Londen Reg. 4e Programma. 11.2012.15 Kal/undborg. 12.15—14.20 Brussel (VI.). 14.2015.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.2019.00 Brussel (VI.). 19.0019.30 tLocale uitzending. Tuin- praatje door den heer J. Jon ker, chef afd. Gem. PL 19.30—22.20 Warschau. 22.20afloop Langenberg. (Wijzigingen voorbehouden). GEMENGDE BERICHTEN Brutale nachtelijke roof overval te Mariaheide, ZES GEMASKERDE BANDIETEN OVERVALLEN VIJF PERSONEN Buit van 1600 gulden Vrijdagnacht heeft in het landelijke plaatsje Mariaheide bij Veghel een brutale roofoverval plaats gehad. Bij den secretaris van de vereeniging van den Boerenbond, M. S., zijn op een ge geven oogenblik zes gemaskerde mannen het huis binnengedrongen. Twee hunner hebben S. in hun midden genomen en hem gedwongen, hen door het huis te leiden. Een jong onderwijzer, die bij S. in den kost is, werd door twee anderen bewaakt, terwijl de beide andere mannen de twee groote dochters van den heer S., die op de bovenverdieping in bed lagen, bewaakten en verhinderden, om alarm te maken. Na deze voorzorgsmaatregelen konden de indringers rustig hun gang gaan. Zij zijn tenslotte verdwenen met een buit van 1600, welk geld aan de eierver^eniging toebehoorde en Zaterdag aan de leden zou worden uitbetaald. Ook van den heer S. zelf is geld gesto len. Hoeveel dit is, kon niet worden vast gesteld. De „Msb." meldt nader: Omstreeks drie uur 's nachts hoorde de echtgenoote van S. gerucht in huis. Daar zij meende, dat dit werd veroorzaakt door den hevigen storm, schonk zy daaraan geen verdere aandacht. Even later hoofde zij opnieuw leven en bemerkte toen, dat de deur van de slaapkamer op een kier stond, terwijl deze 's avonds als gewoonlijk was gesloten. De vrouw knipte daarom het licht aan, doch op hetzelfde moment wer den zij en haar man besprongen door drie kerels, die met zware doeken waren gemas kerd en handschoenen aan hadden. Een vierde liep op de lamp toe en draai de die uit de vitting. Een der indringers zeide toen tot de ver schrikte menschen: „Als ge schreeuwt, kost het oe leven. Als ge oe koest houdt, gebeurt er niks. Twee van de kerels grepen daarop den 60-jarieen heer S. vast. sleepten hem van zyn bed en namen hem in hun midden. Met mishandeUng dwongen zij hem vervolgens de brandkast te onenen, waaruit zij een bedrag van elf honderd gulden van de eier- vereeniging, waarvan de heer S., zooals ge meld. secretaris-penningmeester is, en bo vendien viif honderd gulden, die particu lier eigendom waren van S. buit maakten. De vrouw des huizes werd intusschen door de twee andeer bandieten vastgehou den en met een kussen biina gesmoord. Terwijl den beiden echtelieden dit hache lijk avontuur overkwam, doorzochten nog twee andere boeven het geheele huis en na men alles was een?"«rins waarde had mede. Behalve de gouden sieraden van de vrouw, die zij onaangeroerd lieten liggen. Huisgenooten werden wakker. Door het gerucht in huis werden twee aangenomen meisjes, een van 18 en een van 25 jaar wakker. Een van haar kwam naar beneden, doch halverwege de trap zag zij een van de gemaskerde indringers. Doo- delijk verschrikt vluchtte zy naar haar slaapkamer terug. Totaal overstuur wilde zij van angst uit het raam springen; haar zuster kon dit evenwel gelukkig beletten. Een onderwijzer, die bij de familie S. in pension is, werd verhinderd uit zijn kamer te komen, doordat de deurknop daarvan met een touw was vastgebonden aan dien van een tegenover gelegen kamerdeur. De roovers moeten zijn binnengedrongen door het openschuiven van een raam aan den zijkant van het huis. Een hunner schijnt daardoor naar binnen te zijn geklau terd en toen de buitendeur voor zijn vyf kornuiten te hebben geopend. Aanvankelijk schijnen zij te hebben ge tracht de brandkast zelf te forceeren, daar FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 49) Twee groote tranen vielen in Anne's schoot. Ze werden niet door de ruwe stof opgenomen, maar lagen op het blauw en groene patroon als glinsterende regen droppels. Nu de tranen gevallen waren kon ze niet zien hoe obstinaat John's gezicht stond. Het was heelemaal niet het ge zicht van een verliefden jongeman. Er was een grimmige vastberaden trek om zijn mond en zijn kin stak naar voren. „Het is heusch verkeerd", k&am het be vend over haar lippen. „Nonsens. Je houdt niet van iemand om dat het goed of niet goed is. Je neemt je niet voor het te doen of te laten; het gaat buiten je om het gebeurt eenvoudig. En als het gebeurt, geeft het niets om te be weren of je het niet doen moet. Dat kun je net zoo goed tegen iemand zeggen die van een dak van een huis valt." Anne zocht haar zakdoek, vond dien niet en knipperde met de oogen. „Dus je ziet dat het volmaakt nutteloos is dat te zeggen. Ik houd van je. En daar kun je niets tegen doen. Ik kan het zelf niet. En als ik het kon, zou ik het nog niet willen ik vind het heerlijk ik vind het zalig ik verlang er reusachtig naar je alles van het begin af te vertel len." Anne dwong zich tot zelf beheersching. hierin aan de achterzijde een gat is ge brand. Toen zij op deze wijze het geld niet kenden bereiken, is blijkbaar besloten den heer S. te dwingen het hun te geven. Hoe hardnekkig zij daarbij zijn te werk gegaan, kan blijken uit het feit, dat dc heer S. Zaterdag het bed moest houden van de pijn, zoo had men hem geslagen en getrapt. De aftocht. Bij hun vertrek zeide de bandieten sar castisch tot de vrouw: „Leef maar geluk kig met ouw man. Wij kunnen het er best mee doen". De man werd bedriegd met de woorden: „Kom niet naar buiten voor het licht wordt. Wij blijven in de buurt. Anders loopt het slecht met oe af'. Toen S. even na hun heengaan, onder steund door zijn familieleden, met een lan taarn een rondgang door het huis deed, kwam de bende terug en wierp de blinden voor de vensters dicht. De bewoners konden nog waarnemen, dat de schurken in de richting van het gehucht Vorstenbosch verdwenen. Tegen half vijf waagde men het naar buiten te komen en per fiets de marechaus- sée te Veghel te waarschuwen. De geheele brigade was spoedig met speurhonden ter plaatse en begon een uit gebreid onderzoek Het politie-onderzoek heeft den gehee- len Zaterdag en Zondag voortgeduurd. De kon. marecchaussee te Veghel heeft naar aanleiding hiervan termen gevonden den 26-jarigen J. v. D. uit Uden te arresteeren, verdacht van medeplichtigheid aan 't mis drijf. De verdachte is naar Veghel over gebracht en in de marchaussee-kazerne al daar ingesloten. Hij is aan een streng ver hoor onderworpen; De Substituut Officier van Justitie Mr. Vermeulen uit 's-Herto- genbosch heeft zich naar Veghel begeven, teneinde zich persoonlijk van den stand van zaken op de hoogte te stellen. Het on derzoek wordt met onverminderde kracht voortgezet. LIEFDESDRAMA TE NAARDEN. Moord op een meisje en poging tot zelfmoord. Gistermorgen ongeveer half tien heeft zich in de Jan Steenlaan te Naarden, een ernstig drama afgespeeld. Een 22-jarige jongeman, V. genaamd, uit Bussum, los te op een 17-jarig meisje, de B., eveneens in Bussum woonachtig, met 'n revolver een schot, waardoor het meisje op slag ge dood werd. Vervolgens richtte de jonge man het wapen op zichzelf en loste drie schoten. Hij liep nog eenige honderden meters door, en zakte vervolgens in el kaar. De politie te Naarden, welke onmidde- lijk gewaarschuwd werd, nam het lijk van het meisje in beslag en vervoerde den da der in levensgevaarlijken toestand naar de Majellastichting te Bussum, waarop dr. Schouten onmiddellijk operatief ingreep. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend doch aarfgenomen wordt, dat het meisje de verkeering met den jongeman verbro- ken had. Nader vernemen wij nog het volgende: De dader is de 22-jarige kappersbedien de A. Vos, die gedurende vijf maanden verkeering had met de 17-jarige E. de Brain. Het meisje had een maand geleden de verkeering verbroken. Hij heeft haar toen een brief geschreven, waarin hij haar met den dood dreigde. Toen het meisje gisterochtend van de Mis naar haar betrekking in de Jan Steen laan te Naarden wandelde, werd zij door Vos opgewacht. Hij heeft haar toen ge vraagd om de verkeering te herstellen. •Toen zij weigerde trok hij een revolver en trof haar in het hart. Zij heeft nog en Ze had het gevoel of er iets wat te zwaar voor haar was, uit een heel diep water moest trekken; maar ze deed het. Ze ging rechtop zitten en zei wat ze zich voorgeno men had te zeggen. „Het is beter dat je me dat niet verteld. Ik kan niet luisteren ik verlang niet te luisteren." Precies in het midden van de laatste zin begaf haar stem haar omdat John haar aankeek met oogen, die haar onomwonden van een leugen beschuldigden. „Het komt me voor, dat je toch maar luisteren moest", zei hij verdacht bemin nelijk. „Neen, ik kan niet hethet is wer kelijk doelloos." John zuchtte. „Mijn lieve kind, wat geeft het nu om zoo'n ontzettenden onzin te praten. Ik spreek je over mijn liefde, omdat ik het heerlijk vind om ddt te doen." Anne schudde het hoofd. „Je moet het niet doen." „Waarom niet?" Ineens was de nevel voor haar oogen en de brok in haar keel verdwenen. Het leek een wonder en de opluchting was heel groot. Ze kon hem nu aankyken en vragen: „John, wat weet je precies?" „Ik weet dat ik van je houd en ik weet dat ik kan maken dat jij ook van mij gaat houden." Ze hief haar hand op als om iets weg te vegen. „Je weet best, dat ik dat niet bedoel. Ik bedoel wat jij van mij afweet." John greep haar hand en hield die een oogenblik vast. „Je bent Anne Belinda, dat is genoeg". „Neen John, dat is niet genoeg. Speel kele schreden kunnen doen en zakte toen ineen. Mevrouw F., by wie zy diende en die haar had zien aankomen, snelde naar buiten. Na eenige oogenblikken heeft het meisje den geest gegeven. V. liep in de laan uit in de richting van den vijver. Een Naardensche agent van politie, die hier fietste, zag den man neer storten. Het bleek, dat hij het wapen ook op zichzelf had gericht en twee schotwon den boven de hartstreek had gekregen. Hij is naar de Majellastichting vervoerd, alwaar hij tegenover de politie een vol ledige bekentenis afgelegd heeft. Zijn toe stand is levensgevaarlijk. DE MOORD TE ESSCHEN. Dader legt na zijn arrestatie een volledige bekentenis af. Als verdacht van den moord op den bak kersknecht C. Willemen, welke moord Zon dag 1.1. te Esschen werd gepleegd, is door de Roosendaalsche politie gearresteerd Je 38-jarige C. A. W., wonende te Wouw. Ver dachte staat in zijn omgeving bekend als een buitengewoon nerveus mensch. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. Hem zal ten laste gelegd worden dood slag subs, zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende. Volgens zijn verklaringen, is hij 's avonds in Esschen tusschen de rumoe rige troep geraakt en had bij het gevecht met Willemen een klap in het gezicht ge kregen. Daarop had hij zich teruggetrok ken om later terug te komen, teneinde re vanche op hem te nemen. Bij het gevecht trok hij zijn mes en bracht zijn tegenstander den noodlottigen steek in den hals toe. In de verwarring wist hij te ontkomen en heeft zich toen bij een andere groep feestvierders aangesloten. Hij heeft kans gezien het bebloede mes in den zak van een der feestgangers weg te moffelen. Toen deze later buiten kwam en het mes in zijn zak vond, heeft hij het mes in een weide geworpen uit vrees, dat hij voor den dader zou worden aangezien. Dit mes is thans teruggevonden en in beslag genomen. DRIE KINDEREN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Een ervan gedood. Op een veld te Gauw (Fr.) zyn Zaterdag middag tijdens een onweer drie kinderen door den bliksem getroffen. Eén kind werd gedood. Twee andere jongens geraakten bewusteloos. Zij zijn thans herstellende. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Onbekende man gedood. Vrijdagavond is bij den overweg in den Sint Aagtendijk te Beverwijk door den electrischen trein, welke te 10.13 uur aan het station Beverwijk moet arriveeren een man overreden. De treinbestuurder stopte onmiddellijk, doch het ingestelde onderzoek leverde aan vankelijk geen resultaat op. In Beverwijk heeft toen hét treinpersoneel den stations chef gewaarschuwd, die met assistentie van de marechaussée een onderzoek langs de lijn instelde. Zij vonden toen het lijk van een mans persoon, dat zeer ernstig was verminkt. SLACHTOFFERS VAN DE AUTO. Zaterdagmorgen is de 63-jarige A. Koets veld te Lunteren met zijn fiets tegen een auto opgereden. Hij is in levensgevaarlij ken toestand naar het ziekenhuis te Arn hem vervoerd, waar hij is overleden. Zaterdagmiddag had te Assen op de Beilerstraat bij den Haarweg een doode- lyk ongeluk plaats. De heer H. uit Veen- dam kwam met zijn luxe-auto uit de rich ting Beilen. Bij den Haarweg stak de wiel rijder F. uit Assen, een man van 76 jaar die rechts van den weg reed eensklaps over niet met mij. Vertel my wat je weet." „Ik geloof dat ik alles weet", antwoord de hij heel vriendelijk. „Dan", ze trok haar hand terug „dan hoef ik je niets meer te zeggen. Als je alles weet, dan weet je ook dat ik niet naar je kan luisteren." „Neen, dat weet ik nu juist niet. Eer lijk gezegd, jij doet te tragisch.... mis schien is zelfs theatraal wel het goede woord. En er is geen enkele reden om tra gisch of theatraal te doen. Ik houd ont zettend veel van je en ik wil met je trou wen en ik zie niet in waarom dat niet zou gebeuren. Het maakt mij ziedend als ik bedenk, dat jij de lepels en vorkens van dat verschrikkelijke Fossick Yates- mensch schoonmaakt en haar erbarme lijke diners opdien hoe meer ik er aan denk, hoe razender ig mij opwind. Als je niet wilt, dat ik stapeldol wordt, dan moet je mij toestaan je daar weg te halen. Je kunt me niet wijsmaken, dat je lust hebt bij zoon' mirakel te blijven! Trouw subiet met me! Ik zal zóó goed voor je zijn, Anne Belinda!" „John, houdt op! -Het is buitengesloten. Neen wacht! Je zegt dat je alles weet; maar ik geloof het niet anders zou je niet met me willen trouwen. Ik weet wat je gehoord hebt ik weet niet wat de menschen zeggen. Jenny heeft aan ieder een verteld, dat ik ziek was en met Aurora naar Spanje gegaan ben. Ik was niet ziek en ik ben niet in Spanje geweest. Ik heb in de gevangenis gezeten wegens diefstal." Terwijl ze het laatste woord sprak, open de ze het portier van de auto en sprong er uit. Ze had gedacht, dat ze het kon zeg gen. Nu, ze had het gezegd. Maar nu het er uit was, kon ze niet zoo vlak by hem blijven, zoodat ze hem haast aanraakte en met het gevolg, dat hy door de auto werd gegrepen. De ongelukkige werd tegen de straat gesmakt en was op slag dood. TUSSCHEN SCHIP EN DUCDALF BEKNELD. De 22-jarige Duitsche matroos R., ge raakte Zaterdag beklemd tusschen een schip en 'n ducdalf by d Westerhaven- sluis te Groningen, en overleed gistermid dag in het R.K. Ziekenhuis te Groningen. REVOLVERSMOKKELAARS GESNAPT. De politie heeft te Tongelre een auto aan gehouden, waarin een party van 65 revoï- afwachten wat hij zeggen zou. De impuls om weg te loopen en hem niet weer te zien was zoo sterk en plotseling, was ze uit de auto en rende weg voor ze eigen lijk wist wat ze ging doen. Ze hield, met een ruk, haar vaart in, toen ze niet meer dan twintig meter ge- loopen had. John vond haar, leunend te gen een boom. Haar handen drukten te gen de ruwe schors achter haar; haar hoofd, door het kleine hoedje omsloten, was achterover gebogen. Ze zag er uit als of ze door onzichtbare handen gekneveld was. John legde de handen op haar schou ders. „Anne, lieveling. Ik wist het! Waar om ben je weggeloopen? Ik heb je toch verteld, dat ik alles wist...." „Dat niet." „Ja, dat wel en al het andere al het andere, begrijp je? Wil je nu mee terugkomen in de auto en voor afwisse ling werkelijk eens over interessante on derwerpen praten?" „Ik weet niet wat je bedoelt", ant woordde Anne op een wanhopigen toon. „Niet? Onzin, je weet het wel; maar ik wil het je wel uitleggen. Dat van de ge vangenis was me al een heelen tijd be kend. Ik hoorde het van Nicolas den dag nadat je in Waterdane was en Jenny je wegstuurde. Hij vertelde mij ook de re den. Ik kan me nu niet voorstellen hoe ik me zoo goed wist te houden. Telkens als ik er aan denk vraag ik me af waarom ik hem geen pak slaag heb gegeven, maar ik was toen zoo verlangend je te vinden, dat ik Nicolas niet de moeite waard vond om aandacht aan te verspillen." Nu lachte Anne. „Waarom zou je Nico las een pak slaag hebben gegeven? Het was waar." vers werd vervoerd in de richting van de grens. De wapens zijn in beslag genomen. Van vijf personen, die zich in de auto be vonden, wisten drie mannen en een vrouw te ontkomen. De vijfde, de spoorwegarbei der L., is gearresteerd. DE VOEDSELVERGIFTIGING KE DEN HAAG. De directeuren van den keuringsdienst van waren en van den gemeentelijken ge neeskundigen en gezondheidsdienst te 's Gravenhage melden ons in verband met de voedselvergiftiging op eenige scholen al daar, dat in de resten van twee maal tyden welke achterhaald konden worden, geen ondeugdelijke bestanddeelen konden wor den aangetoond, welke- de ziekteverschijn selen der kinderen kunnen verklaren. De meeste kinderen zijn reeds hersteld en de rest is herstellende. „Ja, dat je in de gevangenis geweest bent, is zeker waar. Maar ik weet nog iets oordeeld was. Ik weet ter wille van wie meer dan dat feit en de reden dat je ver- je er was. Ik heb een interessant gesprek gehad met mr. Pollard, dien juwelier uit Bond Street, zie je?" „O", klonk het, zacht en diep als een zucht bijna. Anne's lippen waren juist vol doende geopend om het geluid door te la ten; ze waren strak gespannen. De boom, waartegen ze leunde, scheen te bewegen, want ze voelde de ruwe schors schuren tegen haar handpalmen. John zag haar wankelen.... ze was op het punt te vallen. Voor ze het bewustzijn geheel verloor was ze zich nog vaag bewust van stevige armen beschermende om haar heen. XXXI Anne kwam tot zich zelf door den klank van haar eigen naam. „Anne Anne Anne Anne." Het was als het geluid vam het breken van gol ven. Het was haar eigen naam, maar die klonk haar vreemd in de ooren. Ze opende de oogen. John's gezicht was zoo dichtbij, dat zij ze onmiddellijk weer sloot. Haar linkerhand rustte op iets droogs en hards. Beukenbladeren. Ze zat op den grond op een bed van beukenbladeren. John's arm was om haar heengeslagen, haar hoofd lag tegen zyn schouder, zijn gezicht beroerde het hare, hij zei haar naam. Zij antwoordde: „Ik ben weer in orde", en duwde met haar rechterhand tegen zijn arm. Het was geen flinke duw. „Ik ben weer in orde, John." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9