5PORT SPEL MAANDAG 19 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. DE REGEN ALS SPELBREKER. Er is van het wedstrijdprogramma giste ren al heel weinig terechtgekomen, want de regen van Zaterdagmiddag had vele ter reinen totaal onbespeelbaar gemaakt. In totaal noteerden wy vijf uitslagen, waarvan twee eerste klassers in het Zuiden en twee in het Westen, benevens één twee de klasser. In West II verbeterde SJC haar positie aanmerkelijk door een goede 30 over winning op GDA. De Noordwijkers zijn nu vijf punten voor op DONK. Dat de Gouwe naars dezen achterstand in de drie restee- rende wedstrijden inhalen is nagenoeg uit gesloten. De stand nn deze klasse is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Santpoort 16 10 4 2 57—24 24 D. H. L. 14 10 3 1 51—34 23 Spartaan 15 9 4 2 47—29 22 G. D. A. 14 7 2 5 27—25 16 Leonidas 13 7 1 5 38—32 15 S. J. C. 16 3 6 7 41—49 12 T. Y. B. B. 16 5 2 9 28—41 12 Gr. Willem 16 5 11 38—53 10 H. B. C. 15 3 3 9 39—50 9 D. O. N. K. 15 3 1 11 20—49 7 In 2 A werd de belangrijke wedstrijd LeidenOnze Gezellen uitgesteld wegens terrein-afkeuring, maar Teylingen speelde in Lisse en won met 20, zoodat door de zen uitslag de wedstrijd LeidenOnze Ge zellen niet weinig aan belangrijkheid wint. De stand is nl.: Teylingen 14 8 3 3 38—17 19 Onze Gez. 13 8 2 3 37—24 18 A. D. O. 14 7 3 4 32—28 17 Vitesse 14 7 3 4 34—36 17 Geel Wit 14 6 8 35—36 12 Lisse 14 5 2 7 26—29 12 Leiden 13 4 2 7 23—45 10 Santpoort II 14 2 1 11 22—45 5 De uitslagen. ZUID: AFDEELING II. leklasse: Best VooruitKolping 17 SVBVenlo 2—1. WEST: AFDEELING I.. leklasse: DEM—VyY 5—1. WEST: AFDEELING II. Ie klasse: SJCGDA 30. 2e klasse A: Lisse—Teylingen 0—2. S. J. C. I—G. D. A. I 3—0. Waren de voorteekenen in deze wedstrijd dat ook deze slechts matige wedstrijd in de serie gelijke spelen zou vallen met een puntloos spel, de flinke overwinning wélke echter S. J. C. nog in het laatst kon boeken, heeft haar wel tamelijk veilig gesteld op het ranglijstje. Als te half drie begonnen wordt, ontbreekt bij G. D. A. v. d. Salm, een verzwakking voor de gasten, welke in hun spel tot uiting kwam. Voorhands zien wij niets bijzonders, geen van beide ploe gen geven zich, het samenspel vlot niet, terwijl er ook te peuterig wordt gespeeld. Na het eerste kwartier komt S. J. C. er iets beter in, doch het verrassende spel zooals tegen Spartaan bleef uit, de G. D. A.-kee- per wordt soms danig aan de tand gevoeld, doch zijn rustig en subliem ingrijpen voor komt steeds doelpunten. Een prachtkopbal van Nico Rietmeijer was hem echter te machtig geweest, doch deze scheerde juist de bovenkant der paal. De Loosduiners hebben intusschen veel moeite zich staan de te houden en zetten slechts sporadisch een goede aanval op, waarmede de S. J. C. verdediging dan nog weinig moeite heeft, 6 minuten voor rust weten zij echter uit een snelle doorbraak te doelpunten, doch in zuiver buitenspelpositie, zoodat de scheids rechter terecht het doelpunt annuleerde en ondanks het overwicht van S. J. C. komt rust met blanken stand. Na de thee komen de gasten het eerst flink in den aanval, waartegen het backstel van S. J. C. echter wel opgewassen is. Ruim een kwartier is weer verstreken als N. Rietmeijer de bal goed vrij geeft aan Ruigrok die onhoudbaar het leidende goaltje plaatst (1—0). Het ijs schijnt nu gebroken te zijn, want herhaaldelijk komen de S. J. C.'ers weer terug voor het G. D. A.- doel en spoedig volgt no. 2 als Ruigrok uit een goed genomen strafschop achter den keeper om in zijn heiligdom plaatst. Het spel van S. J. C. werd nu wel iets vuriger, terwijl de gasten in hun taktiek van spe len niet veel veranderen, doch het nu pro beerden met het opzetten der buitenspel- val, waarop dan ook menige S. J. C.-aan- val dood liep, toch weet v. d. Berg uit een goed voorgezette corner van den rechtsbui ten de voorsprong nogmaals te vergrooten (30). De G. D. A.'ers trachten nog wel een enkele keer om door een tegenpuntje de eer te redden, doch de achterhoede van S. J. C. gaf geen pardon en zoo verstrij ken de laatste 10 minuten zonder wijziging in den stand. Onze jcmgen hebben wel een goede revanche genomen op de onverdien de 40 nederlaag in Loosduinen geleden. LISSE I—TEYLINGEN I 0—2. Gisteren had onder groote belangstelling op het prachtig ingerichte Gemeente Sport park te Lisse, bovengenoemde ontmoeting plaats. Het terrein verkeerde in een uit BlA/CF-eSEL muntende conditie en was uitstekend be speelbaar ondanks Pluvius. Jammer was het dat er een vrij sterke wind woei, welke zeer veel afbreuk deed aan het spel, dat daardoor aan weerszijden niet tot die hoogte kon worden opgevoerd, zooals wy dat van beide ploegen gewend zyn. De toe schouwers zijn echter van een spannenden wedstrijd getuige geweest, welke spanning van het begin tot het einde bleef bestaan en de uitslag steeds onzeker deed zijn. Dat Teylingen na vinnigen strijd de overwin ning behaalde, heeft zij voornamelijk te danken aan haar midvoor, die met zijn gevaarlijke schoten een niet te onderschat ten tegenstander der Lissenaren was. Vol gens onze meening hadden de Lissenaren echter wel een tegenpuntje verdiend voor hun taai volhouden, waardoor de verhou ding beter was weergegeven. Scheidsrechter Schimmel liet tossen, waarbij Teylingen de gelukkige was en verkoos met den sterken wind in den rug te spelen. Lisse neemt van den aftrap het letder mede en weet tot zeer dicht bij het Teylingen-doel te komen, waar de defensie alle zeilen moett bijzetten om erger te voor komen. Onstuimig is de Lisser-v.oorhoede in haar aanvallen, doch het gebrek aan een schutter wordt er zeer gevoeld, want was hij er geweest de wedstrijd had een geheel ander beeld gekregen. Teylingen had het 't eerste halfuur dan- ook zeer zwaar te ver antwoorden, tot eindelijk haar voorhoede een kans krijgt. De linksbuiten brengt goed op, geeft scherp voor naar den mid voor, die met een hard schot het leder ineens in de Lisser-touwen jaagt. Teylin gen daardoor aangemoedigt komt nu iets meer in den aanval, doch de rust breekt onveranderd aan. Na de rust is Teylingen in het veld iets sterker, doch de Lisser-achterhoede is nu op haar best. Zij weet ondanks alles een kwartier de stand 01 te houden, doch als na een voorzet van de links de midvoor weer een kogel op het Lisse-doel lost is deze den keeper te machtig (02). Het spel verslapt dan eenigszins aan Teylingen- zijde, waarvan de Lissenaren dankbaar ge bruik maken, maar verder dan de backs of in laatste instantie den Teylingen-keeper, weten z ij het niet te brengen. Gemomo- reerd dient nog te worden een schot der Teylingers op het Lisse-doel dat keihard tegen de deklat werd geschoten en in het veld terugspringt. Hoe er de laatste minu ten van beide zijden ook gezwoegd werd, niets mocht meer lukken, waardoor Tey lingen een zwaar bevochten zege mede naar Sassenheim nam. Teylingen heeft de race om de eerste plaats tot het einde toe volgehouden, waardoor de wedstrijd Lei denOnze Gezellen, die wegens onbespeel baarheid van het Leiden-terrein geen doorT gang vond, voor Teylingen van het grootste belang is geworden. Het zal by het op nieuw vaststellen van den wedstrijd Leiden Onze Gezellen dan ook zeker niet aan belangstelling ontbreken!? R. K. S. V. „TEYLINGEN". De zware regens van Zaterdag hadden het Sporthof onbespeelbaar gemaakt, zoo dat wij alle thuiswedstrijden moesten af- lassen. De wedstryd Lisse ITeylingen I werd door de onzen met 20 gewonnen, zoo dat wy weer één punt voor staan op Onze Gezellen, daar laatstgenoemde niet heeft gespeeld. Maar Teylingen is uitgespeeld en O. G. moet nog naar Leiden, zoodat het Leiden-terrein bij dezen wedstrijd wel te klein zal zijn om allen Sassenheimers een plaats te geven. Teylingen ni won van Lisse met 30 in een vriendschappelijke wedstrijd. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. 4e klasse C: DOS III—ODI 3—2. Res. 4 eklasse M.: DOS IVKolping Boys II (n. o. AFDEELING ZUID: 2 es klasse G.: Alph. BoysDonk n 0—2. Vriendschappelijk. Teylingen IIILisse III 30; Blauw Zwart III—K. R. V. III 6—2; Foreholte H Vogelenzang II 11. Junioren: Foreholte aK. R. V. a 1—1. R. K. S. V. „Foreholte". De regen van de afgeloopen week was oorzaak, dat gisteren vele terreinen werden afgekeurd. Gevolg ook, dat de wedstrijden Majella IIForeholte III en St. Bernardus IForeholte I niet doorgingen. Beide elf tallen maakten een tevergeefsche reis. Wat de ontmoeting in Oude Wetering betreft, dat terrein bleek reeds jl. Zaterdag te zijn afgekeurd. S. M. C. III te Warmond had daarvan bericht ontvangen en Foreholte III niet. De aangewezen scheidsrechter W. Schouten was ook aanwezig en kon even eens onverrichter zake naar huis. In Ha- zerswoude was het terrein zeer slecht, de arbiter v. Veelen vond het beter te wach ten met voetballen tot gunstiger gelegen heid. De thuiswedstrijden gingen door en verliepen beide in een gelijk spel. Foreholte a Jun. besloot zoodoende ta melijk goed de competitie door K. R. V. a een punt af te dwingen (11). Met dezelf de cijfers deelden Foreholte II en Vogelen zang II de punten. Het resultaat had voor de onzen beter kunnen zijn. Vooral in de voorhoede haperde het nog al eens. Verder in de middenlinie en achterhoede ging het naar behooren. De Foreholte-keeper was dezen middag weer goed en heeft zijn elf tal zeker voor een nederlaag behoed. Scheidsrechter Schrama hield de teugels goed in handen, wat wel eens noodig bleek. R. K. S. V. „K. R. V." De oogst van gisteren was niet groot. Wegens afkeuring van ons terrein werden de twee thuiswedstrijden afgelast. K. R. V. III moest te Wassenaar in BI. Zwart III met 62 haar meerdere erken nen. K. R. V. a kwam er in Voorhout nog goed af. De uitslag was een 11 gelijk spel tegen Foreholte a. R. K. S. V. „Alph. Boys". De wedstrijd Alph. Boys IDonk II was vooral voor Esto van veel belang daar de Gouwenaars nog hun eenigste rivalen zijn. We hadden Esto gaarne een andere uit slag toegewenscht, doch onze spelers speelden beneden hun kunnen, enkelen wel door Stille Omgang-vermoeidheid. De rust ging in met gelijken puntloozen stand. Na rust scoorde Donk tweemaal. Een andere aanwezige scheidsrechter (lid van Donk) heeft de wedstrijd tot bei der tevredenheid geleid, daar de aangewe zen scheidsrechter niet was verschenen. R. K. S. V. „Van Nispen". De enkele door „Van Nispen" te spelen competitiewedstrijden vonden wegens ter reinafkeuringen en niet opkomen der te genpartij geen doorgang. R. K. S. V. „Kolping Boys". Alleen de wedstrijd Kolpings Boys Jun. Meerburg Jun. heft gisteren doorgang gevonden. De Meerburg-junioren hebben revanche genomen voor de op eigen terrein geleden nederlaag en keerden door en 30 over winning met beide puntjes huiswaarts. Voor onze junioren is hiermede de kans op de eerste plaats wel verkeken. Onze junio ren hebben thans 11 wedstrijden gespeeld, waarvan 7 gewonnen en 4 verloren. D. O. S. III—ODI 3—2. Odi profileerde het eerst van de sterke wind en er werd door hen flink aangepakt. De D. O. S.-achterhoede krijgt hierdoor flink werk, doch doelpunten blijven nog uit. Wel krijgt Odi een paar corners te ne men, doch zonder resultaat. De D. O. S.-voorhoede zet flink door, en na een kwartier spelen, profiteeren ze van een misverstand in de Odi-achterhoede en nemen de leiding (10). Odi probeert dan gelijk te maken, doch gemakkelijk gaat dit niet,' eerst 5 minuten voor de rust waait een schot juist onder de lat in het net (1—1). Na de rust is D. O. S. meestal in den aanval, doch de sterke wind maakt bal controle onmogelijk, terwijl de beide backs ontzettend veel werk verzetten Doelpun ten kunnen echter niet uitblijven, en het duurt dan ook niet lang, of de D. O. S.- midvoor neemt met een ver schot de lei ding (2—1). Hierdoor wordt Odi wat ont moedigd, en ze pakken wat beter aan. Als ze dan een vrije schop krijgen te nemen, ontstaat er een geweldige scrimmage voor het -D. O. S.-doel, waaruit tenslotte de bal over de doellijn rolt (22). Er is dan nog 10 minuten te spelen, en D. O. S. valt steeds weer gevaarlijk aan, en zoo kan de Odi-verdediging niet werken of no. 3 vliegt in het net (32). Nu is D. O. S. zeker van de overwinning en onveranderd komt het emde. Scheidsrechter Bakker leidde goed. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Overzicht. De kampioenscompetitie is gisteren door Ajax ingezet met 'n verpletterende over wonning op Heracles. We schreven Zater dag, dat het voor de Twentenaren een groote nederlaag zou worden, indien zij geen zeer sterk elftail op de been brach ten. Voor de promotie-competitie speelden 't Gooi en DWS 'n gelijk spel (11), het geen voor de Hilversummers de eerste tegenslag beteekent. Toch mogen zij met dit gelijke spel tevreden zijn, want DWS, dat na een kwartier de leiding had weten te nemen, hield tot het laatste oogenblik van den wedstrijd onweerstaanbaar stand, maar in de laatste minuut werd uit een scrimmage voor het DWS-doel de gelijk maker gescoord. Van de competitiewedstrijden is gisteren weinig overgebleven. In het Zuiden werden eohter drie eerste klas-wedstrijden ge speeld, welke niet onbelangrijk waren. NO AD bleef met 30 de meerdere van Bleyerheide, zoodat de Tilburgenaars een stap in de goede riohting deden. Longa bevocht 'n niet gemakkelijke zege op Eindhoven, maar deze was toch van niet geringe beteekenis, wijl Willem II met 42 van BW verloor. Beide leiders zijn elkaar nu tot op twee punten genaderd. De stand is: Willem II 17 12 L.O.N.G.A. 17 12 P.S.V. 17 8 M.V.V. 17 9 Eindhoven 18 7 Bleijerheide 16 5 B.V.V. 16 6 N.O.A.D. 17 4 Middelburg 17 5 N.A.C. 16 3 2 43—27 27 4 50—29 25 5 44—31 20 6 44—40 20 8 32—22 17 7 33—34 14 8 31—49 14 9 20—27 11 11 25—46 11 10 18—31 9 De uitslagen. Kampioenschap van Nederland: Ajax Heracles 91. AFDEELING I. Prom.-oomp. 2e klasse: 't GooiDWS 1-1. AFDEELING IV le klasse: NOADBleyerheide 30; LONGAEindhoven 10; BWWillem H 4—2. Om den NVB-Beker. (Derde Ronde). RCH—Haarlem 2—0; HFC—Velox 5—4; AlcmariaKFC 63; VUCGouda 24; SVVStormvogels 33; QuickWFC 42; RVCBlauw Wit 26; UinitasHiliinen 8—1; O VVOAFC 1—2; Vriendensch.— Neptunus 42; HBSDHC 42; Excelsior Alkm. Boys 134; Arnh. BoysHenge lo 11; AGOWDoetinchem 54; Borne Robur et Vel. 5—5; DOTO—PEC 1—3; VelooitasDrachten 81; Veendamde Kooi 7—4; Bato—Be Quick 2—10; HSC— Zuid broek 100. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax wint met hooge cijfers. Een débacle voor Heracles. Voor 18.000 toeschouwers een uitver kocht huis vond gisteren op het Ajax- terrein te Amsterdam de eerste wedstrijd plaats voor de kampioenscompetitie van den K. N. V. B. Ajax heeft dien eersten strijd gewonnen met cijfers, die aan dui delijkheid niets te wenschen over laten. Sprak men vorige week in het Olympisch Stadion van een débacle der Belgen, het ging vandaag niet veel anders bij Hera cles. Want Ajax heeft den Oostelijken kampioenen een lesje gegeven, hetwelk He racles zeker nog lang zal heugen. Er stond gistermiddag slechts één ploeg in het veld, die voetbalde en dat was Ajax. Wij hebben met geen mogelijkheid een lichtpuntje kunnen ontdekken in het spel der Almelosche gasten en menig tweede klasclub had het er gistermiddag beter afgebracht. Ongetwijfeld zal men in het Oosten met de verontschuldiging komen aanzetten van 'het slechte terrein doch de objectieve toe schouwer zal zulk een argument voor de zware nederlaag zeker niet aanvaarden. Het mag wellicht waar zijn, dat Heracles in het algemeen aan betere en ruidere ter reinomstandigheden gewend is, en dat Ajax veel beter met dit veld overweg kon. Het terrein was dit moeten wij toegeven verre van fraai. Door de vele en langdurige regens der laatste dagen was het doorweekt, modderig en veel zand camoufleerde talrijke slechte plek ken. Maar onbespeelbaar was het niet. Heracles demonstreerde een gebrek aan aanpassingsvermogen. Ja, het demorali seerde de ploeg ten slotte, toen Ajax reeds 3 doelpunten had gemaakt. Heracles had van de eerste minuut af, indien de ploeg hinder ondervond van het slee».te terxein, een andere spelmethode dan de gewone n.oexen ontwikkelen. Maar een ander feit sprii-gt tegelijkertijd naar voren, een feit, hetwelk bewijst, dat er geen enkele ver- onts'f huldiging is aan te voeren voor de nedeusag der Heracliden. Dat feit is. dat Ajax het hebben moet van fijn technisch zuiver spel, datop een slecht terrein veel en veel moeilijker te spelen is dan op een goed veld. De Amsterdammers hebben in dezen wed strijd in totaal 12 doelpunten gemaakt en Heracles geen een. Dat klinkt wellicht wat vreemd, indien men den uitslag 91 be kijkt. Doch inderdaad heeft Ajax het tot 12 punten kunnen brengen. Eelï maal werd Dekkers in het Almelosche loei gepas seerd. Twee dezer punten werden door scheidsrechter van Moorsel terecht we gens een overtreding geannuleerd. En het 12 punten kunnen brengen. Elf maal werd hoofd van van Deyck in.. eigen doek En daarmee redde de Ajaxied tevens de eer van den tegenstander. Het publiek bleek intusschen wel iets van den landenwedstrijd NederlandBel gië van j.L Zondag geleerd te hebben, ook thans scheeuwde men, smeekte van, hoop te men op het tiende doelpunt, dat uit bleef. Maar de cijfers 91 wijzen toch wel op een debacle der Oostelijken, die zij zelf misschien wel het minst verwacht heb ben. De prestaties Individueel der spelers leidden mede tot een teleurstelling. Bij Heracles vooral. Allen speelden een zeer matige party voetbaL De wedstrijd. Ajax won den toss en koos den wind schuin mee. Heracles trok het eerst ten aanval, doch Anderiessen brak deze in de kiem. De eerste aanval van Ajax bracht reeds succes. Van Reenen kreeg den bal toege speeld, zuiver gaf hij door aan den vrij- staanden Mulders, diens voorzet liet Oudendijk tactisch loopen voor van Ree nen, doch deze trapte kalm naar Ouden dijk terug, die er veel beter door zijn draaien, voorstond en met een laag schot verdween het leder in den recherhoek (1—0). Als na ongeveer tien minuten Anderies sen weer eens een aanval onderbrak plaatste hy zuiver naar van Reenen. De laatste wrong zich door de verdediging heen, passeerde Kolderwijn handig, en op het laatste nippertje afgevend aan ten Have had de laatste geen moeite onhoud baar in te schieten 20. Geen minuut later liep van Reenen al leen door alles heen en de stand was 30. En voordat Heracles zich hersteld had deed Volkers een oogenblik later hetzelfde en had Ajax in drie minuten drie doelpun ten gescoord. Na 13 minuten spelen leid de Ajax dus met 40. Het offensief op het doel van Dekkers hield aan en het baarde geen verwonde ring, dat ten slotte een vijfde punt ont stond. Als van Reenen zich weer eens door de verdediging heen wrong werd hij door Kolde wijn unfair genomen. Van Moorsel kende een vrije trap toe, even buiten het strafschopgebied. Het keiharde schot van van Reenen werd door Dekkers het veld in gestompt en voordat de Heraciesverde- diging er erg in had was van Reenen er al weer bij en werd den terugkomenden bal door hem onhoudbaar ingeschoten (5—0). Ruim 20 minuten waren toen gespeeld en het beeld van den wedstrijd bleef het zelfde. Tusveld liep eenige malen stevig in op Keizer, doch deze was niet voor een klein gerucht vervaard en groep energiek in, waar gevaar dreigde. Een prachtig staaltje technisch voetbal ging aan het zesde doelpunt vooraf. Anderiessen was op het middenveld in duel met Entjes. Mulders kwam den Ajaxied te hulp, hy bemachtigde het le der, gaf naar binnen loopend door naar Oudendijk, deze plaatst tusschen de backs ineens door naar doel, waar van Reenen toesnelte en Knoef passeerend met een onhoudbaar schot Dekkers passeerde (6-0). Ajax bleef den resteerenden tijd van de eerste helft sterker en Dekkers moest alle zeilen bijzetten om zijn doel verder voor doorboring te bewaren. Direct na de rust Heracles speelde nu met den wind mee ontstonden er gevaar lijke momenten voor het Heraclesdoel. Een corner'werd weer tot hoekschop verwerkt. Deze tweede werd door ten Have voorge zet, de verdediging werkte slecht weg en van Reenen passeerde tusschen eenige spelers door Dekkers voor de zevende maal. (70). Eenige minuten later lag het leder al weer achter Dekkers. Ten Have rende langs de lijn, zijn voorzet was echter te hard en op den linkervleugel bemachtigde Mulders ten slotte den bal. Deze passeer de naar Oudendijk, die in een rush a la Ven te met een enormen kogel Dekkers passeerde. (80). Gesteund door den wind ondernamen de Heracliden moedig eenige aanvallen, doch het spel liet zooveel te wenschen over, dat de Ajaxverdediging gemakkelijk de baas kon blijven. Men heeft daar wel eens voor zwaardere vuren gestaan. Volkering geraakte even onklaar, maar was spoedig weer bijgewerkt. En een oogenblik later scoorde van Deyck op fraaie wijze het eer ste en eenige doelpunt voor Heracles, toen hij inplaats van den bal aan Keizer over te laten er zelf het hoofd onder zette en deze langs den doelman in 't net vloog. (8-1). Het spel ging nu iets meer gelijk op en Keizer kreeg eenige schoten te verwerken, vooral ook van Schipper, die er uitstekend in was. Het ging den Ajaxdoelman goed af, en aan den anderen kant bleven de aanvallen der Rood-Witten bijzonder ge vaarlijk door hun verrassenden opzet. Volkers haalde den bal op en met een ren passeerde hij eenige tegenstanders. Hij gaf op het juiste moment door naar van Reenen, die op doel afstormde. Dekkers liep echter tijdig uit, de bal ging naar rechts, waar ten Have direct voorplaatste en voordat Dekkers zich in zijn doel weer heeft kunnen opstellen heeft van Reenen het leder uiten ten Have's voorzet opge vangen en ingeschoten met een boogbal- letje. (91). En in de laatste tien minuten was Ajax weer overwegend sterker. Het geen mede lijden kennend publiek smeekte om de tiende goal, weer klonk van de tribunes de roep: Tien, tien, tien!! Heracles verdedigde zich met den moed der wanhoop tegen de overmacht en slaag de er in de dubbele cijfers te voorkomen. Met 91 kwam dus het einde, van een wedstrijd, waarvan men een spannend verloop had verwacht.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6