MAANDAG 19 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING TER AAR. CENTRALE VEILING TER AAR EN OMSTREKEN. Een zakelijk verloopen algemeene vergadering. In het R.-K. Vereenigingsgebouw werd de 3e ledenvergadering gehouden van de Coöp. Centr. Tuinbouwveilingver. „Ter Aar en Omstreken" G.A. te Ter Aar. Aan wezig waren 213 leden. Ruim half acht opent de voorzitter, de heer C. W. v. d. Hoorn Azn., de bijeen komst. Spr. roept allen een hartelijk wel kom toe, bijzonder het bestuur, de com missie van advies, en de leden. Het is voor anij verblijdend, aldus spr., zooveel leden aanwezig te zien, laat deze bijeenkomst een even prachtig verloop hebben als de vorige. Dit hebt gij allen in uw handen. Bedenkt, dat een vereenigimg met ruim 400 leden, zooveel hoofden en zooveel zin nen heeft. Men moet de leiding overlaten aan het actief bestuur en aan de com missie. Het afgeloopen jaar heeft ons niet ge bracht wat we allen zoo vurig wenschten, m.l. opleving in den handel, prijsstijging van onze producten, 'n rendabel bedrijf. In tegendeel, nog scherper teekent zich de crisis in onze bedrijven af. De omzet aan onze veiling is bijna weer een ton lager als het jaar 1932. En de vooruitzichten? Wie zal 't zeggen! Laten we moed houden. Moed en opgewektheid zal ons door de moeilijkheden heen helpen. De secretaris, de heer Alb. v. Straaten, leest de notulen, welke zonder op- of aan merkingen worden vastgesteld. Ingekomen stukken niet aanwezig. Bij de mededeelin- gen geeft de voorz. het minder prettige verloop weer van de Pronkboonen-affaire. Het bestuur zal trachten deze zaak toch nog tot een goed eind te brengen. De volg orde van veilen heeft het bestuur als volgt vastgesteld: eerst het persoonlijk gedeelte, daarna de bloc. Zij, die nog wenschen te veranderen van systeem, kunnen dit opge ven bij het kantoor tot acht dagen na deze vergadering. De veilingboeken en bon boekjes moeten dit jaar betaald worden, tegen de prijs van 10 cents. In hoofdzaak wordt dit gedaan, omdat er wel een weinig nonchalant omgesprongen werd met deze boeken. Naar aanleiding van een circulaire, die rondbezorgd is aan de tuinders, betreffen de de regeling van Augurken-veilen, ont spon zich nogal eenige discussies. Vooral werd aangedrongen de kwaliteit hooger op te voeren. Roerend was de vergadering het hiermee eens. Ten slotte handhaafde men toch de regeling van voorgaande jaren. De keuring zal streng toegepast worden en het uur van levering geregeld verloopen. De medewerking van de leden doet hier alles, de leiding van de veiling vertrouwt er ten volle op. In verloop van enkele dagen zal weer een steunuitkeering plaats hebben; het bedrag is 38 duizend gulden. Hierna doet de heer v. Sprinsen eenige nuttige mededeelingen inzake de teeltbe perking. Vele leden stelden vragen over de teeltregeling, en werden zoover het mogelijk was, naar tevredenheid beant woord door den heer v. Sprinsen. Dit kun nen wij nog vermelden, dat het stuk grond, wat door de beperking is leeg blijven lig gen, alleen mag gebruikt worden om pro ducten er op te teelen, die niet in verschen toestand geoogst kunnen worden. Op den rand van den afgrond. De heer Kammeraat brengt nu het jaar verslag uit: Het jaar 1933 heeft, wat den tuinbo&w betreft, geen aangename herin nering achtergelaten. Was reeds de aan blik in den beginne niet hoopvol, de uit komst was nog minder dan gehoopt werd. Het tuinbouwbedrijf, reeds door zoovele zware slagen getroffen, vermocht in het afgeloopen jaar niet zich te verheffen. Integendeel, het zonk nog dieper in, en gleed nog verder de helling af, waardoor het bedenkelijk kort den rand van den af grond nadert, waarin het dreigt neer te storten. Mede is hiervan een duidelijk be wijs de omzet uwer vereeniging. Bedroeg deze in het jaar 1932 537500, in 1933 kon die niet hooger komen dan 454750, alzoo weer zijna 83000 lager. Dit is hoofdzake lijk het gevolg van de lagere prijzen die in 1933 in het algemeen voor uwe produc ten zijn besteed. Het moge dan waar zijn dat sommige producten minder ruime oogst gaven dan het vorig jaar, anderzijds is het ook waar, dat meer land in productie was gebracht waar voorheen bloembollen wer den geteeld. Zoodat wat het kwantum be treft de aanvoeren niet zoo heel veel ver schilden met het vorig jaar. Een kort overzicht van de voornaamste producten: In 1932 527500 K.K. peulen, te gen 573000 in 1933, 551800 K.G. doppers, 750000, tuinboonen 237000, 316000, snijboo- men 2003000, 1653000, kassnijboonen 260800, 256000, bloemkool 151000, 142500, augurken 140000, 1750000, tomaten 183000, 217000 pond, verder alles K.G., sla 441000 st., 509000 st .Zooals ge hoort een schom meling in wat het aantal betreft onder ling, doch van veel minder aanvoer is geen sprake. Ook dit jaar is weer heel wat aan vernieitging moeten worden prijsge geven, wat blijken kan uit het volgende: 44000 st. sla, 170000 K.G. snijboonen, 86000 K.G. augurken. Dit zijn nu maar de groot ste getallen, waarna nog toegevoegd zou kunnen worden een zeer lange lijst van al lerlei artikelen. Enfin, een ieder die de veilingen wel eens bezocht, kon zich over tuigen, dat de mestvaalt steeds in omvang toenam. In het geheel werden dit jaar ge houden 152 veilingen. Jammer is echter, dat in het najaar blijkbaar nog zooveel groenten langs anderen weg dan over onze veilingen worden verzonden. Men vergete niet, dat door de veiling te ontblooten van producten men ook het koopend publiek verdrijft. Het een is een gevolg van het ander. Wel wordt beweerd, dat elders zoo veel beter prijs wordt betaald, maar dit is meestentijds een fictie. Men hebbe de moed de zaken eens eerlijk te vergelijken en dan is de uitkomst zeer dikwijls anders dan eerst oppervlakkig werd aangenomen. Een ding staat vast, wil men de koopers hou den, en dit is zeer zeker noodig, dan zorge men ook, dat het de moeite waard is, dat de veiling wordt bezocht. De helpende hand. Dankbaar moet ook worden gememo reerd, dat de regeering, hoewel niet de reddende, dan toch de helpende hand heeft uitgestoken naar den tuinbouw. Werd er in 1932 voor het doorgedraaide product niets gedaan, dit jaar werd het goedge keurde tegen de minimumprijzen daartoe gesteld, door de regeering afgenomen. In den vorm van steun werd er in 1933 voor uw vereeniging een bedrag van bijna 90.000 uitgekeerd. In verband hiermede, mag ook nog melding worden gemaakt van de gevoerde actie tot verkrijging van meer steun. Deze actie ingezet door de standsorganisaties en geleid door een com missie uit deze organisaties, gemeente- en veilingbesturen uit deze streek, mocht be kroond worden door succes. Het niet onbe langrijke bedrag 32.000 kwam voor uwe vereeniging beschikbaar als extra-steun. Geen steun werd dit jaar ontvangen op augurken. Dit product maakte trouwens goede prijzen, dank zij de ruime export van basterd en grof. Hieruit bleek, dat behoefte zich weinig stoort aan belemme ring: Want niettegenstaande hooge invoer rechten en alle andere de handel dik wijls belemmerende bepalingen, was Duitschland dit jaar de afnemer van onze augurken, 't Was werkelijk een uitkomst, want men schrikt er voor, wanneer men met dit product alleen op de binnenland- sche markt zou zijn aangewezen. Ook de tuinboonen konden geen steun ontvangen. Blijkbaar is men van oordeel, dat deze een loonende prijs opgebracht hebben. Uit de u toegezonden balans en exploita tierekening hebt u kunnen zien, dat dit jaar een nadeelig saldo de einduitkomst was. Evenwel is nu de nadeelige post con serven geheel verwerkt. Was deze er niet geweest, dan ware de .uitkomst niet onbe vredigend te noemen. Wat uw vereenigingsleven betreft kan niet gezegd worden, dat het afgeloopen jaar een rustig jaar is geweest. Dit bewijst ook wel het groot aantal vergaderingen, die gehouden zijn n.l. 9 ledenvergaderin gen en 29 bestuursvergaderingen. Het lust mij niet nogmaals uiteen te zetten welke kwesties het vereenigingsleven hebben be roerd. Zij zijn u allen voldoende bekend. Alleen hoop ik, dat het stormgetij over is en een rustigen voortgang thans verzekerd is. Verschillende ledenvergaderingen zijn gewijd geweest aan voorstellen tot grond- verkoop, vergaderingen, die bijna altijd bijeengeroepen moeten worden. De com missie van advies heeft ook zooveel als haar mogelijk is steeds de vergaderingen bijgewoond waarvoor haar hulde zij ge bracht. Al haar arbeid is steeds belangloos gegeven. De financieele toestand der vereeniging. De financieele toestand uwer vereeniging kan gezond genoemd worden, hoewel het tekort over het dienstjaar 1933 door een hoofdelijken omslag zoo spoedig mogelijk moet worden gedekt. Wat ook een groote verbetering moet worden genoemd, is de nieuwe toegangs weg tot de veiling. De arbeid van commis sie van advies en bestuur werd door de welwillendheid van het gemeentebestuur met succes bekroond. We kunnen nu bo gen op een behoorlijke toegangsweg en een mooi los- en laadterrein bij de veiling. Op een drukke veilingdag is dit werkelijk de moeite van bezichtiging waard. Het zou getuigen van een ongegrond op timisme wanneer wij zouden zeggen dat het dit jaar met de tuinbouw wel zal gaan. Trouwens uit allerlei maatregelen die de regeering heeft genomen en nog nemen zal, wellicht, blijkt ook wel, dat zij de toe komst zooveel mogelijk steunen, al betee- kent dit soms opoffering en moeite. De voorzitter brengt den kassier dank voor zijn keurig jaarverslag, de leden ga ven blijk van instemming door een spon taan applaus. Bij het agendapunt „bestuursvoorstel her benoeming van de commissie van advies", deelt de voorz. mede, dat het bestuur met algemeene stemmen besloten heeft de commissie naast zich te houden, de sa menwerking onderling is voortreffelijk. De heer A. C. Hoogervorst maakt een voor stel om deze commissie uit te breiden met een afgevaardigde van de Boerenleenbank „Ter Aar", doch dit voorstel werd niet voldoende ondersteund. Met algemeene stemmen werd de commissie voor een jaar herbenoemd. Onder dank namen zij deze benoeming aan. De aftredende bestuursleden C. W. v. d. Hoorn en Alb. Esveld zagen zich herko zen, in de vacature-L. Hoogervorst werd gekozen de heer L. Hoogervorst. Allen namen hun benoeming aan, dankten de vergadering voor het in hen gestelde ver trouwen. Het aftredende controle-lid Jac. Lek werd herkozen, en tot voorzitter werd herkozen de heer C. W. v. d. Hoorn, De heer v. d. Hoorn dankte de vergadering voor het vertrouwen, zal al zijn krachten geven voor de vereeniging. Met algemeene stemmen werd besloten een rekening-courant aan te gaan bij de Boerenleenbank „Ter Aar" te Nieuwveen, groot 135.000. Door den heer C. de Bruijn werd het volgende verslag uitgebracht namens de commissie van controle over de balans en verlies- en winstrekening. Zij verklaart, dat zij zoover in hun vermogen is, alle boekene staten en bewijzen van emballage enz. hebben nagezien en hun goedkeurirfg hechten aan de balans en verlies-'en winst rekening, zooals deze u is voorgelegd en hiermede accoord gaan. Zij wil echter ge bruik maken van deze gelegenheid om hier een woord van dank te spreken aan den kassier en het verdere kantoorperso neel voor het goede werk dat zij leveren waardoor de boekhouding in z'n geheel tot deze hoogte van goedkeuring opge voerd kon worden. Ook het arbeiders-personeel dank voor hun ernst aan den dag gelegd bij het tel len van de emballage. Bij de behandeling van de balans werden door enkele leden eenige vragen gesteld, zij mochten een duidelijk en tevreden ant woord incasseeren. Het tekort zal evenals vorige jaren van de zakkenlijst afgehouden worden. Hierna werd de balans en verlies- en winstrekening met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag werd spontaan beslo ten aan één der ambtenaren, die lid eener fascistische vereeniging is, zelfs propagan dist, verplichtend te stellen, dat hij moet bedanken voor deze beweging, daar anders geweken moet worden. Op verzoek zullen in het najaar de tomaten persoonlijk geveild worden. De heer Mart. Lek zag gaarne de medewer king van de omliggende veilingen, aan gaande het verplichte veilen, als uitvloei sel van den grooten nood, waarin eige naars verkeeren. De voorz. zegt spoedige bespreking toe, vooral met de standsorga nisaties. De heer A. C. Hoogervorst vroeg naar het veilingreglement, een betere regeling voor het in ontvangst nemen van de vei lingboeken en de heer Rekelhof was een voorstander om een klachtenboek te depo- neeren ten kantore. Aan dit alles zal vol daan worden. De heer P. Hoogervorst wilde een voorstel doen, om een andere leiding te volgen met eventueele stemmingen, doch hiervoor is noodig verandering van statuten, zelfs met algemeene stemmen van alle leden der ver eeniging. Tot slot deelt de voorz. mede, dat het veiligspercentage voor dit jaar is vastge steld voor persoonlijk 5 pet. en voor bloc 8 pet. en er is een actie op touw gezet voor steun aan kasboonen, tomaten en augur ken-stek. Hierna sluiting. HILLEGOM Volksbond. Donderdagavond hield de afd. Hillegom van den Nd. R.K. Volksbond te jaarvergadering in hotel Sistermans. In zijn openingswoord deelde de voorz. mede, dat de secretaris wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Door den heer Lem mers werden nu de notulen gelezen welke onder dankzegging aan den secretaris wer den goedgekeurd. Vervolgens las de heer Lemmers het jaarverslag voor, hetwelk door den secre taris zeer keurig verzorgd was en waarin een duidelijk beeld werd gegeven van de verrichtte werkzaamheden in het afgeloo pen jaar. De Bond telt thans 700 leden. De opbrengst van de vrijwillige 5 cents-actie ten bate van Herwonnen Le\^nskracht was 147.25, de opbrengst van de steunbonnen ruim ƒ290. Het aantal leden van de vrijw. 5 cents-actie is slechts 55, hetgeen op een ledental van 700 wel veel tekort is, aldus de secretaris. Door bloemisten buiten den Bond staan de werd een 50-tal manden met bloembol len naar Bilthoven gezonden, voor den tuin van „Berg en Bosch", waarvoor har telijk dank. Hierna volgden de financieele verslagen van den penningmeester van den Bond en van de buffetcommissie. Bei de verslagen sloten met een belangrijk ba tig saldo en gingen vergezeld van een rap port van de Controle-Comm. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Seijsener en C. Broekhof, werden her kozen, terwijl in de plaats van den heer J. Verhoeven gekozen werd het lid van St. Paulus, de heer, L. van Roode. Bij de ingekomen stukken brengt de voorz. de circulaire over het uitzenden van werkloozen naar de werkkampen in be spreking. Hoewel er bij de St. Josephgezel- len liefhebberij voor is, is dit bij ons nog niet zoo groot Gegadigden kunnen zich echter nog opgeven bij het bestuur. Ver zocht wordt er rekening mee te willen houden, dat in de Paaschweek het bonds- gebouw schoongemaakt wordt. Aan Credo Pugno werd ƒ25 subsidie toegekend. Tot lid van de Controle-Commissie werd be noemd de heer Teeven. Bij de rondvraag deelde de heer Loerak ker mede, dat op Woensdag 21 Maart de heer H. Hermans komt spreken voor de kerngroepen, terwijl spr. hierbij ook de le den van Credo Pugno uitnoodigde. Nog werd gepraat over een eigen vergaderzaal, over een R.K. Doktersfonds en over huis huur-verlaging. Een en ander zal met het Centraal Bestuur nog nader worden be sproken. Arbeidsbeurs. Volgens de laatste op gave bedraagt het aantal ingeschreven werkzoekende 594; dit is de eerste maal, dat we beneden de 600 zijn. ZILK. Stille Omgang. Van hier vertrokken Zaterdag j.l.-, niet minder dan plm. 90 deelnemers voor den Stillen Omgang naar en te Amsterdam. De reis werd eensdeels per autobussen en rijwielen ondernomen. Gezien het klei ne aantal inwoners, is het aantal deelne mers zeer groot te noemen. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken, van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Woensdag. Ledenvergadering St. Paulus 8 uur. Donderdag Jaarvergadering R. K. Volks bond 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. I Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur; Brandstoffen-commissie 78 uur; Ziekenkas 7 uur, Bibliotheek 7.308.30 uur. Het Triduum hetwelk gegeven wordt voor de R. K. Werkloozen 19, 20, 21 en 22 Maart heeft plaats in de St. Lode wij kskerk door Kapelaan Gudde. Ds geestelijke oefeningen worden gehou den 19, 20, 21 Maart 's morgens tien uur H. Mis, op dienzelfde dagen 's middags 4 uur Lof. Plechtige sluiting van het Triduum op 22 Maart 's morgens 8.30 uur H. Mis met Algem. H. Communie, daarna gemeen schappelijk ontbijt, de gelegenheid waar het ontbijt plaats heeft wordt nog nader bekend gemaakt. De deelnemers aan het Triduum worden verzocht bij de oefeningen direct vooraan in de Kerk plaats te nemen. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Maandag: H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en P. Berbee. Donderdag: A. Remunt en N. Breedeveld Zaterdag: St. Menken en Breedeveld. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15. Heden Maandag 1-9 Maart feestdag van St. Joseph te 7 uur in de St. Josephkerk de H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze vereeniging. Allen die in de gelegenheid zijn en vooral de werkloozen, zullen toch zeker de H. Mis bijwonen en communiceeren.. 's Avonds te 8.30 uur prijsbiljarten. Brug- spel. Tevens 3de Maandag der maand. 8.30 inschrijving nieuwe leden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.30 uur Bijeenkomst Studie- en Deba tingclub St. Petrus Canisius. Vraagavond Elk wat wils. Vrijdag 8.15 uur. Muziekgezelschap „Franz Schweitzer" 8 uur Turnclub „Oranje Zwart", lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Het Bestuur der Retraiteclub verzoekt de Gezellen toch nu reeds te sparen en zooveel mogelijk gere geld te sparen op iedere bijeenkomst is er gelegenheid voor spaarboekjes gratis. KRUISVAART „ST. PETRUS", Burcht Garenmarkt 36. Maandag 8.30 uur Aloysiusban. 8.30 Don Boscoban. Dinsdag Ontspanning boven 14 jaar die niet in een ban zijn en kaartclub Tarcisius wordt bekend gemaakt. Woensdag 8.30 uur Godfriedban, 8.15 uur K. N. G. Donderdag Adspirantenban. Zaterdag 4 uur huisvlijtclub. 67 uur afrekenen op de Burcht. 89 uur Bibliotheek. J. W. Op alle clubs steeds present en tijd aanwezig. Denk aan de Spaarkas. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Maandag 6.30 uur Antonius-Franciscus en Hubertus groep. 8.15 Wandelclub „De Trekvogels. Dinsdag 4.15 uur Botanieclub in het club huis. Woensdag: 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8 uur Esperantoles. 8.15 Tooneelclub. Donderdag 7 uur Arnoldusgroep. Vrijdag: Van 7.30 tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 2.30 uur Antonius, Franciscus en Hubertusgroep. 5 uur Zangclub. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Maandag 8 uur Tamboers Pieterskerk gracht. Woensdag!- Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht. 'Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. ST. FRANCISCUS-LIE/DEWERK. Maandag 8.009.30 uur Handteekenen Dinsdag. 6.15—7.30 uur Vlecht- en carton- nagewerk, jongste afdeeling. 219. Toen zette hij het touw stevig vast en vroeg den kapitein, die er weer bijge komen was, wat er nu gedaan moest wor den. Intusschen had Jan zich weer in zijn I gewone kleeden gestoken en kwam eens op het dek kijken, wat de menschen zooal opgehaald hadden. 7.309.00 uur Teekenen. Woensdag 7.30 uur Lof, 8.008.30 uur Ontspanning. Donderdag 6.157.30 uur. Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.309.00 uur Huisvlijt. Vrijdag 6.007 uur Zang. 8 uur Apo logie. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur Gymnastiek hoogste afd. 810 uur Ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. DE GRAAL Dinsdag 7.008.30 uur naaien en hand werken. 9.15 uur Inkleedingscursus. 8.15 uur Praatavond voor alle aspiran ten. 8.309.30 uur E. H. B. O. cursus. Woensdag 15 uur Kruiskinderclubs. 2.003.00 uur gym. voor kleuters in de St. Ursulasteeg. 7.008.30 uur naaien en knippen. 8.009.30 uur reidansen. 9.15 uur Inwijdingscursus leidsters. Donderdag: 5.006.00 uur gym. voor kleu ters, Heerensingel. 5 uur bijeenkomst voor alle leden van „Jong Leven" in het clubhuis. 67 uur Gym. club „Jong Leven". 9 uur bijeenkomst voor alle ingewijde le den. 8.309.30 uur gym. club „Actief". 8.009.30 uur mandoline, houtzagen, naaien en knippen, Alg. Ontwikkeling, handwerken en reidansen. 78 uur trommelen. Vrijdag: 8.009.30 uur naaien en knippen. 89 uur. Gregoriaansche zangcursus en handenarbeidcursus. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89 uur Gym. club „Parcival". 8.309.30 uur Gymn. club „Spirit". 9.15 uur verloofdenclub. 8.30 uur Vertelling over Java voor ge- noodigden. 8.009.30 weven, missiehandwerken, charitatieve club, en vioolclub en tromme len. 8.30 uur Apologetische cursus. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Voorhout naar Vlissingen? Hoe veel K.M.? Hoe is de dienstregeling van de pontonvaart? Antwoord: Voorhout, Oegstgeest, Den Haag, Delft, Rotterdam, de Punt, Rijsoord, Papendrecht, Dordrecht, de Mijl, Wiel- drecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenber gen, Bergen op Zoom, Krabbendijke, Kloe- tinge, Goes, 's Heer Hendrikskinderen, 's Heer Arendskerke, Middelburg, Vlissin gen. Afstand 150 K.M. U heeft alleen over te varen van Willemsdorp naar Moerdijk. Het pontveer vertrek elk half uur. Vraag: Welke is de weg van Voorhout naar Brielle? Hoeveel K.M.? Antwoord: Zelfde route als boven tot Delft, daarna via Schipluiden en Maasland naar Maassluis, overvaren per stoomboot naar Rozenburg en tenslotte per voetveer naar Brielle. Afstand 45 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Hillegom naar Moordrecht. Hoeveel K.M.? Antwoord: Hillegom. Nieuw Vennep, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Alphen a. d. Rijn, Zwammerdam, Bodegraven, Gouda, Moordrecht. Afstand 47 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Den Haag naar Leeuwarden? Hoeveel K.M.? Antwoord: Den Haag, Wassenaar, Oegstgeest, Lisse, Hillegom, Haarlem, Vel- sen, Beverwijk, Alkmaar, langs het Noord- Hollandsch Kanaal, Anna Paulowna, Wie- ringen, Afsluitdijk, Zürich, Harlingen, Fra- neker, Deinum, Leeuwarden. Afstand 187 K.M. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tol het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). 120. Hij moest vreeselijk lachen, toen hij die groote visch aan de mast zag hangen, maar toch was hij niet gerust, want men stond er zoo angstig naar te kijken. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10