ZATERDAG 17 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag te ruim 5 uur werd van het schip „Hoop op Zegen", liggend aan Je scheepswerf der fa. Boot aan den Lage Rijndijk, vermist de 3^-jarige H. J. L. uit Amersfoort, die tijdelijk met zijn moeder aan boord vertoefde, aangezien de vader in het Acad. Ziekenhuis te Utrecht ziek ligt. Nasporingen op de werf en in de om- geving hadden geen resultaat, waarop het vermoeden ontstond, dat het knaapje zou zijn verdronken. Dit bleek maar al te zeer juist, want spoedig werd het knaapje uit het water tusschen den wal en het schip opgehaald. De levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. HET VRACHTGOEDERENVERKEER OP DE SPOORWEGEN. Ingrijpende wijziging. De Neder 1. Spoorwegen deelen ons het volgende mede: Met ingang vn Maandag 19 Maant a.s. vindt een ingrijpende wijziging plaats in heit vraohtstukgoederenverkeer van en naar Leiden, waarmede zoowel afzenders als geadresseerden gebaat zullen zijn wegens de vlotte wijze, waarop dit vervoer zal kun nen geschieden. Voortaan toch zullen de vrachtstukgoederen bij verstek alleen ver zonden worden van het goederenstation Leiden H.S.M. af, terwijl de vrachtstukgoe deren bij aankomst alleen zullen aankomen aan het station Leiden S.S., tenzij de vracht brieven of adreskaarten uitdrukkelijk zou den voorschrijven „station restante Leiden H.S.M. Voordrachten prof. Hans Kelsen. Prof. Hans Kelsen, de .bekende staats- theoreticus thans hoogleeraar te Ganève (eertijds te Weenen en daarna te Keulen) zal op Woensdag en Donderdag a.s. 21 en 22 dezer, des middags tusschen 2 en 4, in het universiteitsgebouw voordrachten hou den, op uitnoodiging van de Faculteit der Rechtsgeleerdheid en van de Juridische Faculteit der Leidsche studenten. Onder werp: Die Sozialphilosophie des Aristoteles. K.J.M.V. St. Peter Kanis. Om misverstand te voorkomen, deelt het bestuur nog mede, dat de H. Mis en alge- meene H. Communie plaats vindt in de ka pel van het St. Jacobs-Gesticht, St. Jacobs- gracht no. 1. Geveilde perceelen. Ten overstaan van Mr. H. M. A. Coebergh, notaris alhier. Winkelhuis Watersteeg No. 2 in bod 4200.kooper de heer G. Groenendijk qq. voor 4550. Huizen en erven Rijndijkstraat Nos. 3, 5. 7, 9 en 11 tezamen in bod 10.050.kooper de heer W. Pardon qq. voor 10.450.' Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3189. Firma J. C. van der Steen Co. Leiden, Pieterskerkgracht 18-20, banket- en suikerwerkbedrijf, gros- sierderij. Bovengenoemde vennootschap on der firma is met ingang van 14 Maart 1934 ontbonden. De vennoot: J. Smittenaar (H. V.) zal de banket- en suikerwerkfabriek voortzetten onder den ouden naam. De ven noot: J. C. van der Steen zal de grossier- derij voortzetten onder den naam: Leidsche Groothandel. Nieuwe inschrijvingen: 6364. Bouw- en Wonignbureau Botermans, Lei den, Breestraat 17. Verhuren en verkoopen van huizén, bouwterreinen enz. Venn. J. N. Botermans, Leiden en W. F. K. Boter mans, Leiden. 6365. Firma S. Vies. Leiden, Haarlemmer straat 163. Heerenkleeding (winkel), Venn. J. B. van Rooy, Leiden en A. Leune, Lei den. 6366. Leidsche Groothandel. Leiden, Lan- gebrug 35. Grossierderij in koek, banket en suikerwerken. E.: J. C. van der Steen, Lei den, Gevolm.: H. Th. van der Steen, Leiden De reserve-kapitein J. V. Tas van het 6e reg. veldartillerie wordt van 3 tot en met 14 April gedetacheerd te Ede en van 16 tot en met 21 April in de legerplaats bij Olde- broek tot het volgen van een schietcrusus. Gisteravond te 7 uur heeft op de Hee rengracht een botsing plaats gehad tus schen een auto, bestuurd door H. J. P. K. en een handwagen, waavan bestuurder was H. G. van de Kijfgracht. De handwagen kwam terecht tegen perceel 26, bewoond door den heer Z. Daar werd een heele ruïne aangericht, want de deur werd zwaar vernield, terwijl beide voertuigen eveneens schade opliepen. Mevr. Braggaar de Does (S.D.A.P.) heeft den Raad verzocht B. en W. a.s. Maandag de volgende vragen te mogen stellen: 1. Was het noodzakeljk, dat de ambtena ren bij Maatschappelijk Hulpbetoon met gummistokken bewapend werden? 2 .Indien bevestigend geantwoord wordt, wat zijn de redenen voor het treffen van dezen maatregel? BIOSCOPEN. Casino. „Een gerechtelijke dwaling" is een goed geslaagde film bewerkt naar den roman „Der geschlossene Ring" van Frank Ar- nau. De strekking van deze film is: aan te toonen, dat vermoedens nooit een bewijs van schuld mogen zijn. De hoofdrollen in deze indrukwekkende film worden op uit nemende wijze vertolkt door Gerda Mau- us en Karl Ludwig Diehl. Na de pauze „De dertien Koffers van D. T.", een aardig en onderhoudend film- verk dat voor de eerste maal alhier ver toond wordt. Deze rolprent, waarvan de scènes vroeger op zedelijk gebied nog al iets te wenschen overlieten, is door talrijke coupures toelaatbaar gemaakt. Ook het voorprogramma is, zooals we dit in Casino gewend zijn, keurig verzorgd, zoodat we een bezoek kunnen aanraden. Trianon. „So ein Madel vergist man nicht" zong het gisteravond de geheele film van dezen naam door en dat alleen omdat de tenor Paul Hartwig (Willi Forst) plotseling he- viglijk verliefd was geworden op Lisa Bran- des (Dolly Haas). Dat ging allermaal echter niet zoo ge makkelijk, vooral niet als die tenor en zyn vriend, de bas, werkeloos zijn en hun rok- costuums in de lommerd hangen. Maar er zijn nog kostjuffrouwen, die geld voorschieten, en toch nog slimmer blij ken te zijn dan haar huurders en zoo wordt deze film iedere minuut vermakelijker. En Dolly Haas, Willi Forst en Oscar Sima spe len al deze kostelijke situaties bewonde renswaardig. De scène in het restaurant, als Paul niet betalen kan en zijn vriend de zaak laat opknappen en zooveel andere dolle situaties zijn werkelijk om van te smullen. Was de eerste film meer met een roman- tischen inslag, de tweede is een Ameri- kaansche film, die vooral groot en gewel dig moest worden. Hier is Buster Crabbe, de Olympische zwemkampioen, de groote man. Hij is, als zijn ouders zijn omgekomen, opgegroeid in de wildernis tusschen de leeuwen, wordt by een overval op een ranch gevangen ge nomen en verkocnt aan een circus-direc teur, die hem laat optreden als leeuwentem mer. Dat is een sensatie van den eersten rang, een leeuwentemmer, zonder revolver of zweep tusschen de wilde dieren. Wat deze film niet allemaal aan sensatie biedt is met geen pen te beschrijven. De wilde leeuwenman ontsnapt uit zijn kooi, zwemt weg en komt in aanraking met een aardig meisje, dat hem „beschaving" bij brengt. Het slot zet de kroon op dit werk, de ge weldige brand in het circus, waarbij de leeuwenman optreedt als de redder der be dreigde wilde dieren. Hier is iedere sensatie ingebracht, die maar te bedenken was. Op hol geslagen oli fanten, die op straat alles vertrappen en omverwerpen, wat hen in den weg komt, trams, autobussen enz. enz. En het einde is, dat de leeuwenman de leeuwen hoopen met dat lieve meisje op nieuw naar de wildernis trekt om zyn vrienden de vrijheid te hergeven. De film geeft het toppunt van sensatie, maar het moet ons toch van het hart, dat indien de makers dezer film de smaak, wei- licht van het Amerikaansche publiek aldus beoordeelen, het met hun beschaving maar mager gesteld is. Reden waarom wij een voorbehoud ma ken voor volwassenen. Roxy. De directie van het Roxy Theater houdt haar inrichting op den beteren weg; ze blijft films van goede kwaliteit op haar programma plaatsen. Deze week greep zij naar een „old favorite" die het ongetwijfeld ook nu „doen" zal, gezien de talrijke be zoekers, die gisteravond het filmwerk heb ben aanschouwd. Het publiek houdt van „knaleffecten" die vroeger in het orkest ge presteerd werden, maar nu „lm Westen nichts Neues" geluidsfilm geworden is, in nog angstjagender, suggestiever cadans tot ons ratelen. Men krijgt een duidelijk beeld wat deze groote oorlog beteekend heeft, heel de benauwenis en de ellende huivert ons tegemoet. De vijandelijke linies wor den beschoten en in de loopgraven heerscht een verschrikkelijk tumult. In een hel van ontploffende handgranaten en boven het geratel der machinegeweren hoort men het gekerm der gekwetsten. De dood maait over de slagvelden en neemt vele jong^ levens in enkele seconden. Een detaileering der film zou ons te ver voeren en lijkt ons bovendien overbodig, daar het verhaal genoeg bekend is. We zijn ervan overtuigd, dat, ook al heeft men de film reeds eer der gezien, men opnieuw onder den in druk zal komen van de prachtvertolking van 'n aangrijpende tragiek. Luxor. De hoofdfilm van déze week geeft de geschiedenis weer van de New-Yorksche strafgevangenis Sing Sing met haar ont zettend leed van gevangen menschen. Spe ciaal de geschiedenis van één man, zekere Conner, wordt uitgebeeld. Hij is een ru we klant, die natuurlijk tegen alle wetten en regelen van het huis in handelt. De di recteur, ditmaal een edel mensch ondanks zijn strengheid, weet hem klein te krijgen, zoo zelfs dat hij hem toestaat met verlof te gaan om zijn meisje, dat een auto-onge luk gekregen heeft, te bezoeken, op voor waarde echter, dat hij op eerewoord zal terugkeeren. Zijn eerewoord geeft hij, ook al zou de electrische stoel hem wachten. Inderdaad is dit het geval, als hij ten on rechte beschuldigd wordt van moord op den belager van zijn meisje. 'n Film voor volwassenen, evenals trou wens de tweede, welke we eigenlijk moes ten afkeuren, maar de nonsens, die hierin op Amerikaansche wyze natuurlijk ver kocht wordt, ligt er zoo dik bovenop, dat er niet veel van deze film zal bijblijven. MUZIEK. CONCERT IN DE LUTHERSCHE KERK. Stotijn, Prins, Schouten. Hoe het komt, dat orgelbespelingen te dezer stede steeds zoo matig bezet zijn, ter wijl in andere plaatsen zelfs uitsluitend Bach-avonden worden gegeven, is ons ge woon een raadsel. Henny Schouten is als organist en musicus toch genoeg bekend om te weten, dat als hij een orgelconcert geeft hij steeds solisten van naam en faam vraagt en hij zelf geeft van 't beste, dat hij heeft. Hij opende den avond met „Prae- ludium en fuga in a" van Bach, duidelijk en fyn geregistreerd, reden tè over om Schouten's fijnzinnige opvatting hoog te waardeeren. Toch leek het ons of er dezen avond meer belangstelling was dan voor heen. Mochten de organisten te dezer stede hun orgelbespelingen toch niet stop zet ten en al volhoudend het winnen van de matte houding der Leidenaars. Die er ko men zullen weten te apprecieeren dat op deze concerten behalve klassieke werken ook nieuw en onbekend goed werk wordt gebracht. Na het fraaie openingsstuk de „Sonate in C. van Loeillet" een tijdge noot van Bach (in ,1653 te Gent geboren) voor hobo, fluit en orgel. Fraai, geacheveerd samenspel werd gegeven, voortreffelijk van aanvoeling, van rhythme en voordracht. Jan Prins ontwikkelt een mollige, draag krachtige toon op zijn mooie fluit en over Stotijn's hobospel hebben wij al zoo vaak de loftrompet gestoken, dat 't haast een tonig wordt nogmaals te zeggen, welk een fijn voelend kunstenaar hij is. Prachtig was de climax in het „Andante" van Loeillet's sonate. Als solist hoorden wij Stotijn in een „Sonate in G." van Bach's beroemden tijd genoot Telemann en later in „Variationen" over een heel mooi eigen thema van Weis man (1879 geb.). Wat hij speelt Stotijn achterhaalt de muziekpsyche, en de toon is van dien aard, dat zij hem kwalificeert als 'n zeer bijzonder hoboïst. Jan Prins hoorden wij nogmaals in „So nate in Es" van Bach, waarbij de orgelpar ty het fluitspel als een filigrain weefsel omspeelde. Hier ondervonden wij hoe uniek Baoh's talent is; hetgeen voor de spelers wil zeggen, dat door voordracht en inten tie hun vertolking zeer boeiend was. Qok in de beide stukjes voor fluitsolo „Com- piainte" en „Aubade" van den Zwitser Lau- ber, genoten wij in diens moderne muziek van de muzikale gaven van den fluitist, die een mooi belcanto paart aan vaardigheid en bovendien een zeer muzikale voordracht heeft. Grootsch was de inzet van Mendels sohn's orgelsonate in C, een opwelling en spontaan uitvieren en geestdriftig zich ge ven aan de fleurige orgelmuziek. Wij we ten het: Schouten heeft een artistiek muzi kaal voorname voordracht en bezit benij denswaardige spontaniteit. Met een „Pasto rale" van Goossens, muziek van zeer mo derne kwaliteit besloot het kunstzinnig trio dezen mooien avond. J. K. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. R. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Ledenvergadering R. K. P. T. T. petrs. St. Petrus, 4 uur INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zondag laatste der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Te 9 uur in de St. Josephkerk gezongén H. Mis met plechtige Algèmeene H. Communie voor de zaligverklaring van onzen Stichter Adolf Kolping als 2de intentie de nood der tijden, Alle leden worden verzocht 8.45 uur in de kerk aanwezig te zijn en nemen plaats aan het H. Hart Altaar, verhuurde plaatsen open laten. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur en van 7.00 uur tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph- Spaarkas. De spaarkas wordt waargenomen door de heeren P. v. Bergen Henegouwen en J. Vreeburg. Van 12 uur bibliotheek. Na het Lof zal in huiselijken kring de verjaardag gevierd worden van onzen Ge- zellenvader H. Schrama. De onderafdee- lingen verleenen hunne medewerking. Beurtrooster: Commissarissen: Zondag alle commissarissen present. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag van 1 tot 2 uur bibliotheek. 3.45 Missie en Teekenclub. 4.00 J. W. club. 4.30 Dam- en Postzegelclub. Ontspanningsclub vervallen. 7.00 uur Franciscusban. 7.30 Willibrordusban. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONÏUS". Zaterdag. Contributie-betalen voor alle jongens te 7 uur. Bibliotheek en spaarbank. Zondag 4.30 uur Contributie betalen, voor jongens onder de 14 jaar, daarna ontspan ning. Tevens gelegenheid tot inschrijven van nieuwe leden. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek; 10.0010.15 Ontbyt; 10.1511.30 uur ontspanning voor Afd. 1, 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens ge woonte. DE GRAAL Zaterdag 3.30 uur Muloclub. 7.00 uur Ontwikkeling groote cadett.en- club. 8.3010.00 uur contributie betalen. Zondag kwart voor zes uur zyn alle Graalleden aanwezig op de Mare naast de Hartebrugskerk. Zondag: 12.001.00 uur contributie be talen. 3.30 uur Gezellige vertelling over Java voor alle leden. 5 uur Zang. 8.30 uux bijeenkomst voor alle leidsters. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen Trianon: Volwassenen. I =3 INGEZONDEN STUKKEN Pertinente Leugen. LISSE, 16 Maart. Geachte Redacteur, Gaarne zou ik, na inzage gehad te héb ben van het ingezonden stuk van den heer K. in uw blad van 15 Maart, iets willen zeggen. De heer K. beweert in zijn ingezon den stuk, dat de Coöp. juist haar jaarver gadering zou vast gesteld hebben op dien datum om de R. K. Volkspartij tegen te werken. Laat ik dan hier verklaren, dat 1 Maart door ons werd besloten de jaarver gadering te houden en er toen ons van de vergadering der Partij-Veraart niets, maar dan ook totaal niets, bekend was. Dus het beweerde door den heer K. in zijn ingezon den stuk is pertinent gelogen. Ik meende Mijnh. de Redacteur in het belang onzer Coöperatie dit even te moe ten kenbaar maken. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Met Hoogachting, A. M. SCHRAMA, Penningm. ACADEMIEN1SUWS LEIDEN, Bevorderd: tot doctor in de rechtsgelerdheid, op proefschrift getiteld: „De deskundige in de Nederlandsch-Indische jurisprudentie" Stu die van materieel strafrecht, de heer Ch. R. S. Scumokil, geboren te &esoegihan (Java); idem op proefschrift getiteld: „Leerplicht en leerplichtwet", de heer G. Sterringa, geboren te Sloten (N.-H.). Geslaagd: candidaats-examen Nederl. Letteren mej. S. E. E. van Gilse, Leiden; Dctoraal examen Nederl. Letteren, de heer A. L. Vreese, Rotterdam; Candidatas-examen Nederl. Letteren Mej. W. S. G. Le Grom, Den Haag. examen van apothekers-assistent te L e I- den: mej. E. A. Hartree, Rotterdam, E. Kühl, S. R. Rehnsann. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Voorhout naar Baarn? A t w o o r d: Voorhout, Sassenheim, Lel- muiden, Mijdrecht, Nieuwer Ter Aa, Nieu- wersluis, Mijnden, Oud-Loosdrecht, Loos- drecht, Hilversum, Baarn. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: D. Buijs, electrotechniker te Sassen heim; cur.: mr. E. A. Cosman te Leiden. LAATSTE BERICHTEN BRAND OP NEDERLANDSCH METTRAY. Kwaadwilligheid?. In den afgeloopen nacht is het nieuwe bijgebouw met inventaris van de Stich ting „Nederlandsch Mettray" te Eefde (gem. Gr-ssel) geheel afgebrand. In het gebouw waren gevestigd de sme derij, schilders- en timmerwerkplaats, schoenmakerij, regentenkamers en eenige slaapplaatsen. De brandweer moest het water op groo- ten afstand halen. De grachten en het zwembassin stonden droog. De brand- bluschmiddelen van de stichting zelf ble ken niet in orde. De burgemeesters van Zutphen en Gorssel waren op het terrein van den brand aanwezig. Naar de oorzaak van den brand wordt door de politie een streng onderzoek in gesteld, daar aan kwaadwilligheid wordt gedacht. DOODELIJK ONGELUK BIJ SOESTERBERG. Motorrijder tegen vrachtauto gebotst. Op den straatweg Huis ter HeideSoes- terberg is omstreeks middernacht de mo torrijder Jhr. Röell, semi-arts, zoon van den geneesheer-directeur van „Zonneglo ren", tegen een vrachtauto opgereden, die daar onvoldoende verlicht op den weg stond. Het slachtoffer moet op slag zijn ge zoek in naar de schulvraag. DE VEENBRAND TE SOMEREN. Mede tengevolge van de in den afgeloo pen nacht gevallen neerslag, is de veen brand die, in de groote veenderij liggende onder de gemeenten Someren, Nederweert en Asten, was ontstaan, grootendeels ge- bluscht. Op sommige plaatsen smeult het veen nog. Het is niet uitgesloten dat de brand, in dien de wind toeneemt, zich weer zal uit breiden. Honderden hectaren veen zijn verbrand. Gelukkig is geen afgegraven turf verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Waarschijnlijk moet zijn ontstaan te wijten zijn aan onvoorzichtigheid. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Johanna d. van M. v. Reken en J. A .Pruimboom Karst z. van H. Scheffer en H. C. Wildschut Hendrik z. van H. v. d. Vlist en A. A. den Hollan der Catharina Anna Apolina d. van J. Koet en C. A. A. Vinkestijn Andries z. v. G. Starre en M. H. Nieuwenhuizen Elisabeth d. van H. Kruit en A. M. H. Ber- lemon Jannie Jansje d. van W. Koster en G .de Knegt Theodorus Gerardus z. v. J. Klinkenberg en E. Peters Hendrika Catharina d. van C. J. Zwetsloot en J. A. M de Hosson Leonardus Joannes z. van V. Stokhuijzen en J. Seriier Barbara d. van W. v .d. Berg en C. Brouwer. Ondertrouwd: D. Scheer jm. 24 j. en Chr. van Spengen jd. 21 j. H. P. Klöck- ner jm. 30 j. en G. M. A. Egert jd. 28 j. SPORT VOETBAL 6e R.V.A.C. G. W. 4—5 In den gisterenavond op het L. F. C.-ter- rein gespeelden voetbalwedstrijd tusschen genoemde elftallen moesten de militairen met 54 het onderspit delven. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De Italianen aan den kop. Na de jachten, welke zich na de laatste sprints van gisteravond ontwikkelden, trad op de Parysche Zesdaagsche aanvankelijk eenige kalmte in. Na de sprints bestond het leidende pele- ton uit GuerraDi Paco, Pijnenburg Wals, BuysseDeneef, IinariPiemontesi en CharlierAerts. Daarna ontstonden nieuwe hevige jach ten, een strijd om de leiding, welke onge veer drie kwartier duurde. Ronden werden genomen en verloren. Het tempo werd hoog opgevoerd en het waren BuysseDe- neef en LinariPiemontesie, die ten slotte een ronde achterstand kregen. Zaterdagochtend bij het ingaan van de neutralisatie was de stand als volgt: 1. Guerra—Di Paco 206 p. 2 Pijnenburg Wals 160 p. 3. CharlierAerts 89 p. 4. Buysse—Deneef 127 p. 5. Ignat—Magne 124 p. 6. Linari—Piemontesi 103 p. 7. Choury— Fabre 54 p. Op twee ronden: 8. BoucheronMouton 142 p. Op vier ronden: 9. PelissierLeducq 105 p. 10. LemoineDayen 77 p. Op tien ronden: 11 Coupry—Pecquex 74 punten. Op elf ronden: 12. BroccardoFabre 36 punten. Op twaalf ronden: 13. PeixDiot 57 p. Op veertien ronden: 14 Stoepel—Thier- bach 57 punten. Na 78 uur waren afgelegd 1885.750 K.M. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.908.60, savoye kool f 4.8014.10, pieterselie f 2.009.00, volgt: prima fabrieksboter (controle) van selderie f 1.003.30 per 100 kg.: kroten gek. t 57, witloof f 521, boerenkool f 4.00 —6.80, spinazie f 14—22, uien f 1.00—1.90, wortelen f 3.50—6.60, spruiten I f 12—21, spruiten H f 615, andijvie per kist 53 89 cent. 17 Maart. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als f 1.55, per kg. aanvoer 580 kg.; prima boe- renboter f 1.401.60 per kg. Handel kalm. Eieren. Totale aanvoer 14571 stuks. De prijzen waren: kippeneieren f 2.002.50, kuikeneieren f 2.00—2.20 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 12 tot en met 17 Maart Lange turf geen aanvoer, prijzen f 89 per 100 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 16 Maart. Groenten- veiling. Aanvoer: per 100 kg. spinazi f 14— 18, dunsel f 1118, uien f 1.40—2.00, per 100 bos: selderie f 1.002.80, Eierenveiling. Aanvoer 10250 stuks. Per 100 stuks: kippeneieren f 2.002.40 en eendeneieren f 2.102.20. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Maart. Groen tenveiling. per 100 stuks: roodekool f 10.50 11.80, gelekool f 1112, per 100 kg.: uien f 1.80—2.10, peen f 5.75—7.25. NIEUWVEEN, 16 Maart. Eierenveiling. Aanvoer: 3544 kippeneieren f 2.402.80, 17 ganzeneieren f 6.00 en 260 eendeneieren f 2.202.40 per 100 stuks; kaas 24 cent per pond, sinaasappels 4 stuks voor 10 cent. ZEVENHOVEN, 16 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 5344 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.002.80, eendeneieren f 2.002.20 per 100 stuks, appelen 1015'cent per kg., si naasappelen 10 cent de 4 stuks, kool 12 cent per stuk. NOOTDORP, 17 Maart. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze .week de volgende prijzen genoteerd: kip peneieren f 1.952.70 (aanvoer 9601 stuks) eendeneieren f 1.952.20, ganzeneieren f 10.per 100 stuks; kippen 3580 cent, konijnen 90 cent per stuk, kaas 2225 cent per pond. BOSKOOP, 16 Maart. Bloemenveiling Falisman 40; Hadey 4060; Callia 70; Ger- beria 40; Vibrunum opulus 2545; Cerasui Hisakura 150260; Seringen 2550; Pru nus triloba 3560; Aazallea mollie 80160 Rhod Puik Peal 2540; Rhod. Catawbans» 2030; Azalea indiea p.t. 60100; Rhcx Braecose 21. VINKE VEEN, 16 Maart. Groenten. Spina zis 12—16 per K.G.; Witlof I 14—17; iden II 813; idem III 6; idem blad 3 ct. per kg

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3