L. :<ÜAti 17 MA AKI 1934 DE LEIDSCHE COUKAINI EEF.STE BLAD - PAG. 2 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" E Zware Pruimtabak. 7 cent per y2 ons Q Fa. Wed. C. J. ViSTER - HAVEN 23 - LEIDEN BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: 753.9 te Isafjord. Laagste barometerstand: 723.6 te Aberdeen, Matige tot krachtige Zuidelijke tot Weste- wind. Zwaar be wolkt of betrokken met tijdelijke opkla ring. Regen- en ha gelbuien. Iets kou der. De oude depressie trekt langzaam naar het Noorden en verliest zich ^n de Noor- sche zee. De hooge druk boven de Azoren wijkt naar het Zuiden terug. De tempera tuur der luchtmassa, welke nog steeds met iets geringer snelheden in Z.-W.N.O. richting over West- en Centraal-Europa treken, is iets hooger. De temperatuur der arctische luchtmassa in het N.W. werd nog iets lager. In Finland verdween alle vorst. Op zachter weer, zal opnieuw koud en buiïg weer volgen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 7.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 6.36 uur tot Zondagmorgen 5.40 uur van Zondagnamid dag 6.38 uur tot Maandagmorgen 5.37 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 18 Maart voorm. 4.04 uur en nam. 4.20 uur; op Maandag 19 Maart v.m. 4.38 uur en nam. 4.55 uur. LETTEREN EN KUNST Johan Heesters. De gevierde tenorzanger, die in „Het Va derland" van 2 Maart 1.1. genoemd wordt „de jonge Hollandsche Richard Tauiber", zal een der hoofdrollen vervullen in een Hollandsche film van de „Monopool" die in Mei in studie gaait. As. Dinsdag zingit Johan Heesters voor de Radio bij orgelconcert van 12.301.30 uur. RECHTZAKEN HET DRAMA TE WOERDEN. (Vervolg). Een vrouwelijke logé, die dien nacht in ie woning van jhr. v. I. logeerde, verteit, dat zij een hevig gestommel had gehoord In de slaapkamer van jhr. v. L Deze kwam later op de gang en vertelde zijn logé, die 50k uit haar kamer was gekomen, dat de bedrijfsleider het huis was binnengedron gen en in zijn slaapkamer was gekomen. Jhr. v. I. had aan getuige verteld, dat hij den indruk had. dat B. de dienstbode had lastig gevallen. Van Ingen had B. in huis een kaakslag gegeven. President: Weet u zeker, dat meneer v. Ingen u dat vertelde? Getuige: Ja pertinent, hij zei erbij, dat B.'s mond bloedde. President: Had u dien nacht zoolang tijd om te praten? Meneer v. I. is toch even later naar buiten gegaan? Getuige: Hij is pas 20 minuten later naar buiten gegaan om met B. te praten.... Daarna is meneer van Ingen, zoo vertelt getuige, naar buiten gegaan, omdat B. nog steeds voor het huis heen en weer liep. President: Wat deed u zelf? Getuige: Ik ging voor het raam staan kijken. Er ontstond een tamelijk felle woor denwisseling. Plotseling hoorde ik schie ten en zag ik meneer v. I. vallen. Naar buiten durfde ik niet te gaan, omdat ik bang was. dat B. nog in de buurt was en mij ook neer zou schieten. President: Waarschuwde u niemand? Getuige: Neen, ik kon niet telefoneeren, en er kwam niemand langs. Ik heb den ochtend moeten afwachten. Een getuige, een inwoner van Woerden, wordt vervolgens gehoord en vertelt, dat hij verloofd was met Friedl. B. wist dit en toonde nooit eenige jaloezie, terwijl hij er dikwijls bij was, als getuige en het meisje samen waren Ook de vrouw van verdachte wordt als getuige gehoord. Zij verklaart, dat haar man in den oorlog zenuwachtig is gewor den. De betrekking tusschen verdachte en jhr. v. L was zeer goed. Van het gebeurde had haar man haar niets verteld; hij was dronken en het was al 2 uur in den nacht. Getuige had den volgenden dag bloedvlek ken op het hoofdkussen gevonden. Mr. Bourlier: Was uw man niet onder be handeling van een zenuw-arts? Get.: Ja, dat is zoo. Het getuigenverhoor is hiermede ten einde. De verdachte blijft bij zijn lezing. Requisitoir. De procureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten is van meening, dat het vonnis van de Rechtbank juist is gewe zen. Spr. verwerpt het beroep op zelfver dediging. Het komt hem, mede gehoord de getuigenverklaring, zeer aannemelijk voor, dat de kaakslag door jhr. v. I. is gegeven in het huis, toen B. plotseling zijn slaapka mer binnendrong. Uit niets is gebleken, dat verd. een slag van beteekenis heeft gekre gen. Ook indien de slag werkelijk op den weg is toegebraoht, is noodweer nog niet aan te nemen. Noch kan een beroep op noodweer-exces worden gedaan. Uitvoerig motiveerde spr. zijn meening aan de hand van arresten van den H. R. Was er wel noodweer, dan staat dit in geen enkele verhouding tot de daad van verd.; hij had alle mogelijke gelegenheid om weg te loopen, maar zeker mocht hij zyn revolver niet trekken, om zijn tegen partij a bout portant dood te schieten. Bij de strafmaat heeft de rechtbank het rap port van dr. v. d. Hoeven in aanmerking genomen. De procureur-generaal requireerde be vestiging van het vonnis der rechtbank (zes jaar gevangenisstraf Het woord was hierop aan den verdedi ger, mr. E. G. Bourlier. Pleidooi. Mr. Bourlier schetste uitvoerig het ge beurde in den bewusten Septembernacht. Het komt pl. absoluut onaannemelijk voor, dat jhr. v. I. aan B. in huis een kaakslag heeft gegeven. Het is daarom zoo onwaar schijnlijk, omdat B. in huis, in de kamer van v. I. niets gedaan heeft dan excuses aanbieden, zoodat de verslagene geen en kele reden had om hem te slaan. Bijna een half uur later stond B. nog voor de wo ning. Van I. is toen naar buiten gekomen, om B. naar huis te sturen. Er ontstond ru zie. verd. verloor zijn bezinning en schoot, nadat jhr. v. I. hem een vuistslag had ge geven. Het komt pl. onaannemelijk voor, dat de vrouwelijke logé, toen zij de scho ten hoorde vallen, kalm in huis is geble ven. Het lijkt hem veel waarschijnlijker, dat zij naar buiten is gesneld en daar, als laat ste woorden van jhr. v. I. de mededeeling heeft ontvangen, dat hij B. een kaakslag had gegeven. Vier jaar lang is B. in den oorlog geweest, en is het dan wonder, dat hij, zenuwachtig als hij is, onmiddellijk als hij geslagen wordt, naar een revolver grijpt en vuurt? Uitvoerig besprak pl. den psychischen toestand van den verdachte en hij betreurt het, dat deze man niet on toerekeningsvatbaar kan worden verklaard. Pl. drong aan op ontslag van rechtsvervol ging, subs, cleméntie. De verdachte zegt, dat hij geen oogenblik de bedoeling had om te dooden. Het Hof zal 29 dezer arrest wijzen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. Gisteravond had in de St. Josephzaal de druk bezochte jaar vergadering plaats van de R. K. Kiesver eeniging „Recht en Orde". Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, had de vaststelling plaats van de notulen der beide voorgaande bijeen komsten. Daarna kwam aan de orde het financieel verslag van den penningmeester, waaruit bleek dat het baitig saldo over 1933 78.65 bedroeg. In het jaarverslag van den secretaris wor den eenige waard eer ende woorden geuit aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid, wijlen den heer C. den Dub belden. Spr. brengt voorts dank aan den Zeereerw. Deken voor zijn belangstelling. De secretaris besluit zijn verslag met een opwekking tot de niet-leden, om zich aan te sluiten bij de Kies vereen iging. Hierna verkreeg de heer Boeren het woord tot het houden van een rede. Spr. wees er in zijn inleiding op, dat de kracht der partij in eerste instantie is gelegen in de plaatselijke organisatie en in dit ver band betreurde hij het ten zeerste, dat in onze gemeente zoovelen katholieken wor den gevonden, die geen leden zijn der R.K. Kiesvereeniging. Zij toch moeten beseffen, dat zij door hun afwezigheid in de Kiesver eeniging de kracht en de eenheid der partij afbrokkelen. Spr. achtte de contributie ad 25 cent per jaar wel voor niemand een bezwaar en concludeerde daaruit, dat deze situatie slechts afhangt van den goeden wil. Spr. betoogde tevens de noodzakelijk heid van een grooten vergadering-bezoek, 't Zijn steeds dezelfde menschen, die men ziet. Om hiertoe te geraken, doet spr. ^en beroep op de hulp der Prop. club en allen, die het wel meenen met de partij. Nadat eenige oogenblikken was gepau zeerd, vervolgde spr. zyn rede met enkele interessante beschouwingen over de door de R. K. fractie gevoerde gemeente-poli tiek. Deze uiteenzettingen werden onder veel aandacht en meermalen met instem ming door de aanwezigen gevolgd. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele personen gebruik ge maakt, die door spreker werden beant woord. Hierna volgde de rondvraag en slui ting op gebruikelijke wijze der geanimeer de by eenkomst. E.H.B.O. De Ned. Vereen. E.H.B.O. afd. Alphen aan den Rijn hield'haar le jaar vergadering in de Nutsbewaarschool. De voorzitter, de heer F. A. Allart, open de deze met een inleidend woord. De levens vatbaarheid der vereendging bleek voldoen de uit het verslag van den secretaris. Was er bij de oprichting een ledental van 19, na het bedanken van oude en inschrijven van nieuwe leden, bedraagt dit thans ruim 120. Door verschillende organisaties werd de hulp ingeroepen bij afstand-marsohen e.a. gelegenheden. Ruim 50 malen is door de leden hulp verleend in en zelfs buiten de gemeente, bij ernstige en minder ernstige ongevallen. Centraal Hulp- en Tusschenposten treft U aan, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Gedurende de zo mermaanden is een cursus gegeven in red dend zwemmen. Zoo zouden wij door kun nen gaan met alle practische dingen op te noemen, die door deze nog jonge vereend ging reeds tot stand zijn gebracht. De penningmeester sloot zijn boekjaar met een batig saldo, wat waarlijk een pres tatie is, gezien de bovengenoemde activi teit en als wij bedenken, dat alle gelden van de leden zelf moeten komen. In de statuten en huishoudelijk regle ment werden enkele wijzigingen aange bracht, waarvan wij er een willen noemen, nJ. de verlaging van het bedrag voor dona tie van 2.50 op 1.Wie verleent hier nu eens Eerste Hulp aan de vereeniging? Na de pauze demonstreerde de hoofdver tegenwoordiger van de fa. G. L. Loos Co. te Amsterdam haar Zuurstofkoffer „No- vita", een toestel voor toediening van zui vere zuurstof, voor gevallen van verdrin king, gas- en rookverstikking, asthma, bron chitis en benauwdheid. Het ligt in de be doeling van de vereeniging een dergelijk apparaat aan te sahaffen, zoodra de kas die uitgave kan doorstaan. Ten slotte vertoonde de heer P. Laros een wetenschappelijke film „De Mensch" die door den Med. lei der L. W. Hildennisse, arts, werd toege licht NIEUWKOOP. Rijkswerkverschaffing. Het aantal steuntrekkende werkloozen in deze Ge meente is thans 21. Velen vinden thans werk in het riet, dat met rijkssteun gesneden wordt. Om deze reden wordt met ingang van Maandag as. de uitzending van werk loozen naar de rijkswerk verschaffing in Overijssel voorloopig stopgezet. STADSNIEUWS KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Gistermiddag is onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer, een vergadering gehouden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de Vereeniging tot Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer te Katwijk aan Zee. Het Bureau stelde voor dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. Dit voorstel werd na eenige discus sie aangenomen. De voorz. deelde mede, dat een concept-adres, waarin geprotes teerd wordt tegen de nieuwe wet op ue N.V.'s in voorbereiding is, evenals een ad vies inzake de opheffing van autobusdien sten, in verband met de nieuwe spoorlijn AlphenGouda. In behandeling kwam daarna een concept-adres terzake van de instelling van een Verkeersfonds. Beslo ten werd tot verzending over te gaan. Het volgende is er aan ontleend: Met de stelling dat ordening van het verkeer wenschelijk is, kan de Kamer zich vereenigen. Nu echter het wetsontwerp niet aangeeft op welke wijze deze coördinatie zou moé ten geschieden en deze hoogst belangrijke aangelegenheid toch ongetwijfeld bij wet behoort te worden geregeld, meent de Ka mer, dat afgewacht moet worden totdat een desbetreffend wetsontwerp aan de orde wordt gesteld. In geen geval kan de Kamer er zich dan ook mede vereenigen, dat een zoo hoogst gewichtige zaak goed deels door een door de regeering in te stellen Commissie zou worden geregeld. Blijkens de Memorie van Toelichting zal de instelling van het verkeersfonds een wijziging voor de auto- en rijwielbelas ting medebrengen, welke een meerderë opbrengst zal veroorzaken van ongeveer 9.000.000. Daarbij wordt aangenomen, dat deze belasting „het auto- en rijwielver- keer niet een schade zal toebrengen die de door dit vervoer bestaanbare en veelal kleine industrieele bedrijven en handels zaken in hun bestaan zou bedreigen". Te vens wordt in de Memorie van Toelich ting gezegd, dat de verhooging wel den omvang van het automobielverkeer zal doen verminderen, maar niet de meest economische bediening van het verkeer zal verstoren. De Kamer vreest op grond van haar verstrekte inlichtingen, dat deze opvattin gen te optimistisch gekleurd zijn. Als motieven voor deze exfra heffing van 9.000.000 worden in de Memorie van Toelichting genoemd de tekorten der Ne- derlandsche Spoorwegen, veroorzaakt door het vervoer per water en door de zoozeer toegenomen concurrentie van de auto, be nevens de geweldige vermindering van 't spoorwegverkeer als gevolg van de alge- meene crisis. Nu door de concurrentie van de auto het spoorwegmonopolie feitelijk is verdwenen, is volgens de Memorie van Toelichting ook de rechtsgrond vervallen om den spoorweg tegenover dit vermeende monopolie allerlei beperkende en bezwa rende bepalingen op te leggen zooals spoor- en tramwetgeving en concessies thans nog doen. De Memorie van Toelichting acht op dit gebied wijziging mogelijk, welke een uit werking ten goede kan hebben op de gel delijke uitkomsten. De Kamer kan in het voorgaande betoog geen enkel redelijk motief vinden om nu het autoverkeer, dat bij de algemeene crisis eveneens door een geweldige vermindering aan vervoer is getroffen, extra te belasten. Wel wordt als motief voor deze extra heffing tegenover de vervoerplicht derNe- derlandsche Spoorwegen geplaatst de ver gunningsplicht van de auto, maar de Ka mer meent dat, als de vervoerplicht te zwaar op den spoorweg drukt, eenerzijds deze vervoerplicht der Spoorwegen moet worden verlicht en anderzijds, zoo noodig althans, de autobusdiensten moeten worden verplicht meer dienster in te leggen. De Kamer ziet echter niet in hoe daaruit kan worden geconcludeerd dat de auto voor den spoorweg zou moeten betalen. Daarmede vervalt echter de geheele grondslag aan het voorstel om 9.000.000 extra belasting op de auto te leggen, waar om de Kamer dan ook zich verplicht ziet ernstig op te komen tegen deze onrecht vaardige en voor de betrokken bedrijven desastrueuse voorstellen. Het in de practyk het meest gebruikte argument is om de extra belasting van de auto te rechtvaardigen is de motiveering dat de Spoorwegen voor hun eigen weg hebben moeten zorgen en de gewone wegen goeddeels gratis ter beschikking van de auto's zijn gesteld. Wat dit laatste betreft, is het allereerst wel zeer onbillijk om den autobedrijven extra lasten op te leggen omdat zij een voertuig exploiteeren dat den gewonen verkeersweg kan gebruiken, mits slechts de meerdere kosten van onderhoud weer worden goedgemaakt. Daartoe dient het wegenfonds en het is de Kamer niet be kend, dat de bedragen voor dit fonds van de auto geëischt, te laag zouden zijn. Met klem van redenen wordt zelfs het tegen deel beweerd. Zou dit toch het geval zijn, dan zou moeten worden overwogen, om dit fonds te versterken. Zorgt derhalve dezer zijds de auto geheel of althans goeddeels voor zyn eigen ewg, anderzijds moet de Kamer wijzen op de onjuistheid van het ar gument dat de Spoorwegen hun. eigen spoorweg hebben betaald. Uitvoerig toont de Kamer aan dat dit zeker niet het geval is en verzoekt met klem het autobedrijf niet door onrecht vaardige en desastrueuse heffingen te hin deren. Aan de orde kwam thans een concept adres inzake politieke actie tegen midden standers. In het adres wordt er op gewezen, dat van bepaalde politieke actie gevoerd wordt om niet te koopen bij middenstan ders van bepaalde andere opvattingen. Na r de meening der Kamer is een dergelijk optreden niet alleen zeer onwenschelijk, maar dient dit ook door wettelijke straf bepalingen afdoendeg tegengegaan te wor den.. De heer Appel verzette zich tegen ver zending van dit adres. De Kamer moet zich verre houden van politiek. De heer S i m o n i s wees er op, dat het niet de bedoeling is der Kamer om zich met politiek te bemoeien. De Kamer tracht middenstanders te beschermen tegen min derwaardige aanvallen, die er op gericht zijn hen en hun zaken te schaden. Behoudens een kleine wijziging, werd besloten het adres te verzenden. De heer Simonis bracht vervolgens ver slag uit van het R.K. Middenstandscongres, gehouden 6 Febr. 1934, te 's Gravenhage. Het voorstel van het Bureau om den Mi nister van Economische Zaken te berich ten dat de Kamer onder zeker voorbehoud zich met de door den Minister voorgestel de wijzigingen van het reglement der Be vrachtingscommissie kan vereenigen, werd aangehouden, totdat de fabrikanten hun zienswijze over deze aangelegenheid zul- lei. hebben kenbaar gemaakt. Na uitvoerige discussie werd het Bureau gemachtigd, ge hoord de betrokken instanties, deze zaak verder te regelen met de Commissie v. Vervoèr. Daarna sluiting. TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN JAN VAN HERWIJNEN, Onder auspiciën van de Leidsche Kunst- vereeniging exposeert Jan van Herwijnen in de Lakenhal met schilderwerk uit ver schillende tijdperken van zijn leven. Uit het eerste tijdperk stammen de teekenin- gen, in één zaal bijeengebracht, waarin duidelijk te herkennen is, dat Van Herwij nen zooals mr. Slagter mededeelde in dien tijd vele groote teekeningen van krankzinnigen maakte te groot om hier geëxposeerd te kunnen worden. Over deze teekening en ligt een groote en vreemde droefgeestigheid, die ook in vele schilde ryen vóór 1930 somber stemt. De land schappen zijn geverfd in zware en donkere kleuren, ook al zou het landschap ware het „natuurgetrouw" voorgesteld schit teren in hemeischblauw geluk en groene levensblijheid. Een plotselinge ommekeer zien wtf in zijn later werk na 1930. Voornamelijk stillevens. Hier lichte en lachende kleuren, die als reactie op de somberte der voor afgaande jaren hier en daar wel iets te licht zijn uitgevallen. Met een kort openingswoord heeft mr. Slagter, de voorzitter der Leidsche Kunst- vereeniging, deze belangwekkende ten toonstelling ingeleid, wijzende op het drie ledig karakter in v. Herwijnen's werk: de teekeningen, de zwaarmoedige schilderijen vóór 1930 en de vreugdevoller gestemde werken na dien datum. Om de beteekenis van Van Herwijnen's werk kort en krach tig aan te geven wees spr. op het groote doek de „Ponte Vecchio", een stadsgezicht te Florence, door honderden prutsers reeds geschilderd en geteekend op een ma- j nier, die afkeer en ontstemming wekt. Een I AGENDA LEIDEN. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Zita- Vereeniging, jaarvergadering te 8.15 uur. Donderdag, Derde cursusavond R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman", inleider Kap. Dorbeck, over Rechtvaardig arbeidsloon, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag Jaarvergadering R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. A.s. Zondag 18 Maart 1934 zal de dienst worden waargenomen door dr. v. Alphen, v. Bookel, Nieuwzwaan, Raspers en Veld- huyzen. De Zondagsdienst der buisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Maart a.s. waargve- nomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telefoon 85. MET PASCHEN IN ZOPPOT Wederzijdsch begrijpen dat is het woord dat alle politici van alle landen he den in den mond ligt. De beste verstand houding zal echter dan geschapen worden, als de volkeren elkaar leeren kennen en waardeeren. Dat kan men echter slechts bereiken door in andere landen te reizen. In het internationale zeebad Zoppot heefl men gelegenheid met vele naties kennis te maken. Een bont internationaal publiek komt hier te samen in de deftige conver satie- en speelzalen van het Casino Zoppot In de Vrijstaat Danzig bestaat geen „De viezen-beperking", zoodat van Dantzigei zijde geen moeilijkheden ontstaan bij der in- en uitvoer van geld. Voor de reis naai Zoppot, waarvoor geen visum noodig is, kan men beschikken over voortreffelijke lucht- en spoor-verbindingen RUBRIEK VROUWENBOND Door samenloop van omstandigheden kunnen wij tot onzen spijt vandaag niet plaatsen de rubriek van den R.K. Vrouwen bond. Wij zullen deze nu opnemen in ons num mer van Dinsdag of Woensdag a.s. VAN ONZE ADVERTEERDERS. KLEERMAKERIJ C. J. P. LEENING De heer C. J. P. Leening, Nieuwe Rijn 99, heeft heden een eigen kleermakerij ge opend. Jarenlange ervaring heeft den heer Leening genoeg practische kennis bijge bracht, om zelfstandig te werken en gezien de goede collectie prima stoffen mogen de a.s. klanten verwachten, dat zij zich bij den heer Leening in veilige handen gevoelen. zooveel geteekend en bijna even zoovele malen verknoeid onderwerp, wordt door Van Her wijnen uitgebeeld tot iets nieuws en tot een nieuwe schoonheid. Met een enkel woord verwelkomde spr. nog den burgemeester, mr. Van der Sande Bakhuyzen, en den directeur van het Mu seum den heer Coert. iHerna werd 'n ond- gan-g langs het tentoongestelde gemaakt. WIE HELPT? Zij Is dood. Ja, zij heeft den geest gegeven. Den laatsten tyd was zy ziek, heel erg ziek. Wij hebben haar geneesmiddelen toege diend, om zoo haar leven te rekken. Maar toch mocht het ons niet baten; haar stem verstomde en daarna blies zij haar laatsten adem uit. Dan stonden wij aan haar lijkbaar, en mediteerden haar leven.... Zy toch was onze eenige troost geweest, zij had ons vreugde gegeven in droeve da gen, zij toch was ons aller lievelinge en nu.... nooit meer zal haar heldere klank in ons midden weerklinken. Vervolgens hebben wij haar naar haar laatste rustplaats gebracht, ja, de piano van ons St. Franciscus Liefdewerk, en terwijl zij in het graf nederdaalde zeiden wij tot haar: „Rust in vrede". Maar nu...., nu moet er een ander ko men, een plaatsvervangster. Maar hoe? Af stammelingen had zij niet. En wij komen nu aan met de bede: „Wie helpt ons aan die plaatsvervangster? Wie helpt mede, opdat wederom een vroolijke klank moge weerklinken te midden onzer jongens van het St. Franciscus Liefde werk?" Wie helpt? Onze kas is meer dan uitgeput. Er een koopen kunnen we niet. Wie is genegen ons weder aan een piano te helpen of een by- drage hiertoe te geven? Giften tot dit doel worden in dank aangenomen door den Pres.-Directeur van het St. Franciscus Lief dewerk Pater JORNA, Hartebrug. Op 19 Maart a.s. wordt de Opperwacht meester-Instructeur O. Kampman van het 6e Regt. Veld-Artillerie alhier bevorderd tot Adjudant-Onderofficier Magazijn-be heerder der Artillerie 1ste klasse.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2