R ZATLiv^AG 17 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 RIJPWETERING. Centrale Kiesvereeniging. De Centrale Kiesvereeniging der gemeente Alkemade hield haar jaarvergadering op 15 Maart 1.1. in het café Rustoord te Rijpwetering. Bijna alle bestuursleden der aangesloten paro chiale kiesvereenigingen waren op deze bijeenkomst aanwezig, wat wel weinig ver wondering zal wekken, wanneer men weet, dat dit de laaiste vergadering was, waarin de Ijverige voorzitter, de heer C. Bontje, de leiding had en waarin tevens de pen ningmeester, de heer G. M. Beelen, zyn laatste financieel verslag uibbracht. Daar beide heeren, gedurende langen tijd met ijver en toewijding hun respectieve func ties in de Centrale hebben vervuld, spreekt bet wel vanzelf, dat alle bestuursleden der aangesloten kiesvereenigingen, die niet door dringende redenen verhinderd waren, zich hadden opgemaakt, om genoemde hee ren bij hun afscheid-te huldigen. In zijn openingswoord beschouwde de voorzitter den poiitieken toestand in ons land en trok dan een vergelijking tusschen den toestand van ons land en die van an dere landen. „Wij, Katholieken", aldus spre ker, „mogen fier zijn op onze R. K. Staats partij, die in weerwil van den nood der tij den in 1933 nog bijna onverlet uit den ver kiezingsstrijd is te voorschijn getreden en die, alle verbrokkelingspogingen ten spijt, haar eenheid zal weten te bewaren, weten de, dat daarin haar groote kracht schuilt". Wel gaf spreker toe, dat ook in de partij zelve nog heel wat te verbeteren valt, maar vooral de bestuursleden der kiesvereenigin gen moeten inzien, dat deze verbeteringen niet zullen komen door scheuring of ver brokkeling, maar alleen door voortdurend hard werken in organisatorisch verband. Wij, als bestuursleden, moeten den geest van saamhoorigheid bij de R. K. kiezers aankweeken en bevorderen door ons woord en voorbeeld, dan alleen kan onze R. K. Staatspartij groot blijven en zelfs groeien, en kan zij haar heilzamen invloed op het landsbestuur blijven uitoefenen. Hierna verkreeg de secretaris het woord ter voqrlezing van de notulen der vorige jaarvergadering, die ongewijzigd werden goedgekeurd en vastgesteld. De jaarversla den der Centrale en van de parochiale kies vereenigingen gaven evenmin aanleiding tot op- of aanmerkingen. Het verslag van den penningmeester wees een financieele teruggang van 2.98 aan, terwijl het kassaldo 35.51 bedroeg. Hier uit bleek nog eens overduidelijk, hoe zui nig de penningmeester de financiën steeds heeft beheerd. Immers, waar de Centrale 15 ct. per lid ontvangt en aan Kamer-centrale en Statenkieskring 12 ct. per lid moet af dragen, daar zal het ieder duidelijk zijn, dat de Centrale Alkemade slechts door uiterst zuinig beheer kan blijven bestaan. Naar aanleiding van dit verslag was het eenieder duidelijk, dat onder deze omstan digheden aan contributieverlaging niet kon worden gedacht. Zoo lang dan ook de af dracht aan Kamercentrale en Statenkies kring niet vermindert, zal de Centrale Al kemade 15 ct. per lid van de parochiale kiesvereenigingen moeten blijven vragen, hoewel wij het betreuren, dat de onmoge lijkheid om ook maar één kwartje contri butie per jaar te betalen, thans velen bui ten het partijverband houdt. Tot afgevaardigde naar de vergaderin gen der Kamercentrale Leiden en Staten kieskring Gouda werd benoemd de heer C. Bontje, die, hoewel als lid der Centrale aftredend, hiermede toch contact behoudt met het centraal bestuur; tot plaatsvervan ger de heer Ch. E. M. Jagers. Van de rondvraag werd allereerst ge bruik gemaakt door den voorzitter, die zijn heengaan als zoodanig ten deele wenschte te motiveeren. Volgens spreker was een der voornaamste redenen, die hem had doen besluiten, uit het bestuur der paro chiale kiesvereeniging te Roelofarendsveen te treden, waardoor automatisch zijn lid maatschap van de Centrale kwam te ver vallen, zijn lidmaatschap van den Gemeen teraad. Spreker achtte de bewering, die hij hier en daar had hooren uiten, dat een Gemeenteraadslid geen bestuurslid eener kiesvereeniging behoort te zijn, niet van allen grond ontbloot. Hiermede meende spreker zijn heengaan als voorzitter eenigs- zins gemotiveerd te hebben. Hij bracht dan een hartelijk woord van dank aan alle aan wezigen, vooral aan hen, die met hem reeds sedert vele jaren het Centraal bestuur vor men, voor de aangename samenwerking de prettige gedachtenwisselingen, wanneer soms verschil van meening had bestaan, waardoor hem het voorzitterschap der Cen trale steeds een aangename taak is ge weest. Echter meende spreker er nog eens op te moeten wijzen, hoe onze eenheid bij de voorbereiding der gemeenteraadsverkie zingen steeds ver te zoeken is geweest. Dan vierde een kleinzielige dorpspolitiek hoog tij, een politiek van rivaliteit, die ons Ka tholieken onwaardig is. Spreker eindigde met den wensch, dat ook in tijden van ge meenteraadsverkiezingen voortaan eenheid moge heerschen onder de Katholieke kie zers van Alkemade, zoodat men na geza menlijk overleg moge komen tot één Ka tholieke lijst. Reeds had de heer Penning de Vries, secretaris der parochiale Kiesver eeniging van Oude Wetering, in zijn jaar verslag een lans gebroken voor dit idee. Achtereenvolgens voerden daarna het woord de voorzitters der vier parochiale kiesvereenigingen, die den scheidenden voorzitter der Centrale huldigden voor zijn ijver in deze functie aan den dag gelegd voor de onpartijdigheid en tact waarmede hij steeds onze vergaderingen wist te lei den en de besprekingen in goede banen wist te houden. De voorzitter van de Rijp- weteringsche kiesvereeniging beloofde den scheidenden voorzitter aan de verwezenlij king van de door dezen geuite wensch zijn] beste krachten te wijden, zooals hij in verleden ook steeds heeft getracht, dit doel| te bereiken. Overigens waren de vier spre kers eenstemmig in hun oordeel, dat de Centrale door het heengaan van den heer Bontje een groot verlies lijdt, wijl een voor zitter als hij moeilijk te vervangen zal zijn. Nadat nog eenïge ondergeschikte onder werpen waren behandeld, sloot de voor zitter de bijeenkomst te ruim half tien met den christelijken groet. NOOTDORP. Polderwegen. Burgemeester en wet houders hebben het bestuur van den pol der Nootdorp medewerking toegezegd bij het wegnemen van het z.g. paardenpad in de polderwegen. Verwacht wordt, dat ge noemde verbetering zoowel de wegen als het verkeer zeer ten goede zal komen. Grensregeling. Door burgemeester en wethouders is een schrijven ontvangen van Gedep. Staten dezer pro vin vie, vermel dende dat dit college aanleiding heeft ge vonden tusschen deze gemeente en Pij- nacker een grensregeling voor te berei den, waarbij de tot de gemeente Pynacker behoorende Dwarskade en een gedeelte van de Brasserskade, d.w.z. het gebied ten Z. van Nootdorp, begrensd door de wate ring en ten Z. W. door Rijswijk bij Noot dorp zal worden gevoegd. Werkverschaffing. Wij kunnen mede- deelen, dat bij B. en W. eenigen tijd gele den een werkverschaffingsplan in studie is genomen, bestaande in een algeheele reconstructie van den Achterweg en Nieuwveenscheweg met strofvrij wegdek. De vorderingen kunnen zeer bevredigend genoemd worden. De commissie inzake de werkloozensteun bracht reeds een gunstig advies uit. De met Dijkgraaf en Heem raden van den polder gevoerde bespre kingen hebben tot een gunstig voorloopig resultaat geleid. Ook met de Rijkswaterstaat kon reeds tot een voorloopig resultaat gekomen wor den. Aangezien de te veranderen wegen uitloopen op den nieuw aan te leggen Rijksweg No. 12 is het van groot belang, dat weloverwogen beslissingen genomen worden met het Rijksbeheer. Het wachten is voorloopig alsnog op de laatste technische adviezen, alsmede op een gunstige beslissing vanwege het de partement van Sociale Zaken. Het laat zich aanzien, dat er nog eenigen tijd mede gemoeid zal zijn voordat het geheel der voorstellen in den Raad zal kunnen wor den gebracht. Van diverse zijden is reeds algeheele medewerking toegezegd. Slaagt het plan, dan zullen alle werkloo- zen zeer geruimen tijd in het genot van werk kunnen worden gesteld. Het wil ons voorkomen dat deze oplossing een zeer geslaagde is, aangezien het hoofddoel: het verschaffen van werk mede dienstbaar kan worden gemaakt aan de in verband met het te verwachten verkeer wenschelijke wegenverbetering. Bovendien zal deze wegenverbetering wellicht niet nalaten gunstig te werken op de ontwikkelingsmogelijkheden en de werk gelegenheid. De betrokken polder zal bij uitvoering van dit plan bovendien eenigs- zins ontlast worden van de op dit lichaam zoo zwaar drukkende onderhoudskosten der wegen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling het geheel werk zoo veel mogelijk in eigen beheer uit te voeren en verder alle daarmede verbonden werkzaamheden, zoo veel als de opzet van het plan het toelaat, door gemeentenaren te doen uitvoeren. Bouwvergunningen. Door B. en W. is vergunning verleend aan H. van Veen tot het bouwen van een landhuisje aan den Veen weg en aan Joh. Post tot het bou wen van een koelhuis aan den Kruisweg, Jaarvergadering „Het Groene Kruis". De vereeniging „Het Groene Kruis" hield gisteravond haar algemeene vergadering in het lokaal van den heer van der Marei. Er waren weinig leden ter vergadering gekomen; van de 107 leden, die de ver eeniging telt, waren er slechts 17 aanwe zig. Nadat de voorzitter, de heer J. A. Post, het openingswoord had gesproken, wer den de notulen door den secretaris, den heer M C. Casteleijn, voorgelezen, ge volgd door het jaarverslag over 1933. Uit dit verslag bleek, dat de vereeniging zich in opwaartsche richting beweegt en dat zij gedurende bijna 25 jaren in deze gemeente een goed en nuttig werk verricht. Het le denaantal neemt gestadig toe; het aantal in bruikleen gegeven artikelen vermeer dert ook steeds. Het financieel verslag van den penning meester, den heer M. van der Marei, wees uit, dat de financieele toestand, waarin de vereeniging zich bevindt, niet ongunstig is. De oommissie tot het nazien der rekening bracht vervolgens bij monde van den heer P. 't Hart rapport uit, dat alles in orde was bevonden. De aftredende bestuursleden de heer M. van der Marei en J. F. P. van Tilburg wer den beiden herkozen, evenals het aftre dende lid der commissie van beroep, de heer J. J. van Leeuwen. Hierna deelt de voorzitter nog mede, dat de vereeniging „Het Groene Kruis" te Leidschendam" in de plaats van Zuster Stiel, met ingang van 1 Maart heeft aan gesteld Zuster Bekker, die ingevolge be staand contract, ook het werk voor de af- deeling Nootdorp op zich neemt. Ook doet de voorzitter nog mededeeling van het besluit van het bestuur, in ver band met de ongunstige tijdsomstandighe den, de hoogste contributies tijdelijk te verlagen. In de commissie tot het nazien der reke ning voor het volgende jaar worden be noemd de heeren J. J. van Leeuwen, Abr. H. Post en P. van Vliet. Hierna volgt sluiting der vergadering. Opbrengst schapen. De opbrengst van den verkoop van de schapen, welke op brengst ten bate van de R.-K. kerk komt, is 1771. Dit bedrag is ongeveer 600 meer dan vorig jaar, zoodat dit een mooi resul taat genoemd mag worden. Gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders hebben den tijdelijken eersten GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM De Raad dezer gemeente hield Donder dagmiddag een openbare vergadering. Aanwezig 13 raadsleden. Afwezig met ken nisgeving de heer Goemans. Voorzitter: mr. D. F. Pont, burgemeester. Voorstemmer de heer Loerakker. Verhuur gebouwen aan de Kerkstraat aan M. Schouten. De heer Mathot vraagt: zijn er plannen voor dat terrein? De voorz.: het plan is, er een gymnas- tiekgebouw te doen verrijzen doch de fi nanciën laten dit nog niet toe, in 1936 kan de verplichting daartoe voor de bijzon dere scholen komen, doch daar de geld middelen van het Rijk mede deplorabel zijn is het niet zeker, dat die verplich ting geldend blijft. De heer Mathot zegt, dat de gebouwen in meer dan désolaten toestand verkeeren; het is een schande. Als de huurder langer huurtijd had ,zou hij wel bereid zijn een en ander voor eigen rekening op te knap pen. De voorz.: we hebben de grootste moeite om de huur binnen te krijgen; ook is nog mogelijk, dat we t.z.t. amoveeren en er een speelplaats van maken. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met alg. stemmen aangenomen en de gebouwen voor 1 jaar tegen 500 per jaar aan den heer Schouten verhuürd. Besloten wordt tot conversie geldlee- ning. Een batig saldo van 27.000. Hieraan wordt verbonden een eventuee- le conversie van een leening, groot per rest 133500, die bij conversie voor 1 April moet worden opgezegd. Machtiging wordt met alg. stemmen aan B. en W. verleend, eerstens om de bedoelde leening op te zeggen en tweedens om een nieuwe te slui ten, mits niet hooger rente dan 4.5 pet. Ook kan tegen maximaal dien rentevoet 50.000 geleend worden voor „opgeloo- pen posten". Wijziging van de begrooting, dienst 1934. De voorz. geeft een toelichting. Het is een verheugend feit, dat over 1933 een batig saldo is van f 40.000, waarvan echter ƒ12500 is gebruikt. Spr. brengt een woord van dank aan de beide wethouders, in het bij zonder aan weth. Vermeer, voor de me- werking, om de begrooting sluitend te maken. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en W in stemming gebracht en aangenomen met alleen de stem van den heer Meskers tegen. De voorzitter wenscht het college harte lijk geluk met dit besluit en dankt den Raad voor zijn medewerking: de begroo ting is nu in orde. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat het besluit van 13 Februari inzake be lasting op motoren als telaat genomen voor 1934 niet meer kan worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat de Ambachts straat vanaf de Hoofdstraat mag worden inreden; het is echter verboden haar vanaf de Burg. Pontstraat uit te rijden. De aftredende leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden met alg. stemmen herbenoemd. Weer komt in stemming het voorstel, om het verzoek der kerkvoogden der Ned. Herv. kerk tot afsluiting der Kuiperssteeg, voor kennisgeving aan te nemen. Er is in dezen een voorstel Vermeer-Kerkhof om het in te willigen. Vorige maal staakten de stemmen. Het voorstel wordt thans aan genomen met 76 stemmen. Weth. Kla ver en de heeren Loerakker, van Deursen, Mathot, Meskers en van Lierop. De Kui perssteeg zal dus worden afgesloten. Hierna komt een adres aan den Raad gericht door architect Kuitems namens wed. Oostveen, inzake verbouwing 6 wo ningen aan de Ambachtsstraat. De voorz. leest het rapport van den directeur van O. W, voor, inhoudende de motieven, waarop geweigerd wordt. Hierop volgt nog een breede toelichting, Er wordt zeer breed voerig, soms scherp over gedebatteerd. Ten slotte wordt het verzoek met alg. stemmen voor kennisgeving aangenomen. Wel blijft de deur openstaan tot nader overleg. Na rondvraag sluiting der vergadering. ambtenaar, den heer A. K. H. Breebaart, met ingang van 16 Maart 1934 in gelijke functie in vasten dienst aangesteld. De heer Breebaart is hier nu een jaar werk zaam. WARMOND. Poldervergadering. Onder voorzitter schap van den heer Chr. V. d. Geest had in „Hotel de Zon" een vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van de Ver een igde Hof-, Groot- en Klein-Hemmeer- polder. Vertegenwoordigd waren 23, 12 en 32 stemmen van de respectievelijk 35, 12 en 44 stemmen, welke in totaal voor ieder deel kunnen worden uitgebracht. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruike lijke wijze had geopend, werden door den heer J. C. v. d. Voet de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en werden deze zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Hierna bracht de controle-commissie ver slag uit over het onderzoek der rekening en bescheiden over het algeloopen jaar en werden de respectievelijke rekeningen vast gesteld als volgt: De Groot- en Klein-Hemmeerpolder: aan inkomsten op ƒ3066.81 en aan uitgaven 2269.64, alzoo een batig saldo van f 797.17. De Hof-polder aan inkomsten 433.74, aan uitgaven 369.65, alzoo een batig saldo van 64.09. De Vereenigde Hof-,Groot- en Klein- Hemmeerpolder (gemeenschappelijk be heer) aan inkomsten 230.57 aan uitgaven 173.44, alzoo een batig saldo van 57.13. De omslag over dat jaar bedroeg voor ieder deel respectievelijk 16.50, 12.en 1 80 per H.A. Vervolgens werden in dezelfde volgorde vastgesteld de begrooting voor 1934 op een inkomst en uitgaaf respectie velijk van 2838.35, 423.75 en 236.65 met voor ieder deel een omslag van 16.50, 12.50 en 1.70 per H.A. In behandeling kwam hierna een voorstel van het bestuur om op de jaarwedde van den voorzitter en de drie poldermeesters een korting toe te passen van 10 pet. welk voorstel met alge meene stemmen werd aangenomen. Even eens werd het salaris van de motordrijver B. Kraan 'met algemeene stemmen met 10 pet. verlaagd. Wat het salaris van den se cretaris-penningmeester betreft, werd be sloten op de wedde van dezen titularis geen korting toe te passen, waarbij men als mo tief liet gelden, dat de administratie van dezen driedeeligen polder, in het bijzon der de laatste jaren en ook nu nog zeer veel tijd vergt. De heer P. F. Vergeer, aftredend polder meester voor den Groot- en Klein-Hen- meerpolder, werd als zoodanig herkozen. Hierna kwamen nog eenige zaken van huis- houdelijken aard naar voren, waarna de bijeenkomst door den voorzitter onder dankzegging voor de opkomst werd geslo ten. Rattenplaag. Naar wij vernemen be staan er plannen om ook dit jaar de be strijding van rattenplaag ter hand te ne men. Ook de zwemvereeniging Poelmeer zal hieraan medewerking verleenen. Voor zeker verdient de rattenbestrijding alle medewerking. Autobusdienst. Door de heeren G. Matser en D. Mars te de Rijp is vergunning verzocht tot het in werking brengen van een nacht-autobusdienst AmsterdamRot terdam. waarbij ook de Warmonderdam al hier zal worden aangedaan. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeni ging alhier zal op Dinsdag 20 Maart as. des avonds 8.30 uur in Hotel de Stad Rome een groote propagandavergadering houden, waarin als spreker zal optreden mr. C. Ch. A. van Haren met als onderwerp „Naar het einde van het parlementaire stelsel. Het zangkoor zal hierbij haar medewerking ver leenen. Dierenmishandeling. Door de rijks politie alhier is verbaal opgemaakt wegens dierenmishandeling tegen een slager uit Noordwijk, die een kalf, loopende in den Broekpolder alhier, dagen en nachten in den polder heeft laten rondloopen zonder naar het dier om te kijken, waardoor het beest gestorven is. ZOETERMEER. TWEE ARBEIDERSWONINGEN IN BRAND. Van den inboedel kon niets worden gered. Hedenmorgen omstreeks half 8 is brand uitgebroken in een dubbel woonhuis aan de Leidsche Wallen, eigendom van den heer Zegwaart en bewoond door de gezinnen A. en P. De brand is vermoedelijk ontstaan door een fout in de schoorsteen. Door de verstikkende rook, welke de hui zen vulde, kon van de inboedel niets wor den gered. Met moeite wist men een der kinderen van P. uit het brandende huis te redden. De brandweer was zeer spoedig ter plaat se. De huizen werden grootendeels vernield. Verzekering dekt de schade. UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN. Verkooping. Bij de onlangs gehouden verkooping van een woonhuis met schuren in café Smit ten overstaande van Notaris Kruseman van Bodegraven, werden de ze op 12001opgehouden. NIEUWKOOP. Poldervcrkiezing. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ten onrechte gisteren in de krant een bericht voorkwam over de candidaatstelling van den heer S. Kroft. Het betreft hier den heer Th. Kroft. AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier haar maandvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De Voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen welkom. Het bondslied werd gezongen, met solo ver vuld door den heer S. Eijs. De notulen, ge lezen door den secretaris den heer H. v. d. Loo, werden ongewijzigd goedgekeurd. Hierna de mededeelingen. Bekendmakin gen over de a.s. lezing, te geven door den hoofdbestuurder, den heer W. Steinmetz, die het onderwerp behandelt: Christelijk Huisgezin en Maatschappij., op 20 Maart a.s. Ook zullen dan de nieuwe leden worden geïnstalleerd. De geestelijk adviseur moe digde de leden aan, allen op dien avond present te zijn. Ook de dames werden drin gend uitgenoodigd. Voor niet-leden is de zen avond vrije toegang. Een handleiding „Werkloosheidsdienst", zal bij de besturen der vakvereenigingen worden gedeponeerd ter beschikking van belanghebbenden. Het boek der Studieda gen te Bergen werd door eenige leden be steld. Voorts werd dit 10 cent ter lezen aangeboden, waar velen gebruik van maakten. Van brochure „Hou Zee Hou Vast" waren 60 exemplaren aangevraagd ter beschikking der leden. Het volgende punt behandelde de gees telijk adviseur, die sprak over de Liebaard, een werkkamp voor jeudige werkeloozen. Ook in de Gezellenvereeniging was dit onderwerp behandeld. Het bestuur stelde voor de reiskosten met genoemde vereeni ging te halveeren, wat werd aangenomen. Er gaven zich 8 personen op. om daar 13 dagen te vervoegen. Vervolgens maakte de voorzitter bekend, dat tot vaandragers waren aangesteld, de heeren J. Aartman en A. G. Luiben. Hierna werd een reglement voorgelezen, hetwelk geldt voor de gratis-tombola. Alle gingen daarmede accoord. Voor de Cen trale Raadsvergadering van 7 Mei a.s. te Rotterdam werden twee afgevaardigden aangewezen, de heeren A. G. Luiben en Th. Herr. Vervolgens had een besoreking plaats van het St. Joseph-feest. A.s. Zon dag wordt de Hoogmis opgedragen voor de zielenrust van den overleden geestelijk ad viseur en van den overleden leden. Allen die den Stillen Omgang meemaken, wor den dan thans wederom in den Hoogmis verwacht. Bij de rondvraag werden enkele zaken afgehandeld, .waarbij „Hulp in nood" 1.03 op bracht. NIEUWVEEN. Bestuur Kiesvereeniging. Op de on langs gehouden bestuursvergadering van de R.K. Kiesvereeniging zijn de bestuurs functies als volgt verdeeld: Voorzitter de heer H. S. Ran, vice-voorz. mevr. J. M. Schoorl-Copray, 1ste secretaris de heer Fr. v. d. Berg, 2de secr. de heer C. A. Camp- fens, penningmeester de heer D. Aker- goom waarn. penn. mej. M. v. d. Weyden- Rekelhof, leden de heeren P. A. Vink en H. G. Akerboom. Door vertrek van mej. L. ten Diek naar elders is er één vacature. Gevestigd: W. van Dijk uit Vlaar- dingen. E. Beyen uit Krimpen a. d. IJs- sel. K. Gravendijk uit Bloemendaal. Vertrokken: H. ten Diek en gezin naar Amsterdam. G. de Jong naar Lei- muiden. C. C. Campfens- naar Oegst- geest. NOORDEN. Kerkschapen. Gisteren werden al hier op het plein bij A. Kuijf 47 ten bate van de R.K. Kerk geweide schapen ver kocht. 40 stuks brachten op 594.en 7 60.gemiddeld derhalve 13.92 per stuk. Veroordeeld. Door den Kantonrechter te Breukelen werd J. I. alhier veroordeeld tot 30.boete wegens het plegen van een overtreding der Visscherij wet. Ver dachte ging hierover irn hooger beroep en stonud heden terecht voor de Rechtbank te Utrecht. Hoewel eenige getuigen tegen hem in deze zaak werden gehoord bleef verdachte ontkennen het feit te hebben ge pleegd. Niettemin hoorde hij wederom 30.boete tegen zich eischen. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 217. Alle menschen weken van schrik achteruit. Alleen de machinist, die de lier opwond, behield zijn tegenwoordigheid van geest. Ja, dacht hij, ik draai maar door, en zal dat monster maar meteen in de mast ophangen. Die zal toch nog wel ergens voor kunnen dienen. 218. Het was anders een geweldige vracht hoor. En hij was dan ook bang, dat de ketting zou breken, voordat de visch aan de mast zou hangen. De koksmaat, die er natuurlijk met zijn neus vlak bij was, hielp een handje. En jawel hoor. Ze draaiden, totdat de staart op een behoor lijke hoogte hing, zoodat hij er geen kwr<

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10